Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

Arked 31.07.2008 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 576959)
Takie coś że czerwo za dwie żółte się nie liczy to chyba tylko w Polsce jest. W europejskich ligach i pucharach czerwo za dwa zółtka to najzwyczajniejsze w świecie czerwo, po którym pauzuje się w kolejnym meczu.

Z tego co wiem to w większości lig jest tak jak w Polsce. Żóte kartki liczą się osobno, czerwono osobno. Jeśli zawodnik otrzyma dwie żółte kartki w jednym meczu, to może grać normalnie w następnym jeśli nie osiągnął limitu żółtych kartek. Ten limit w Polsce wynosi 4 kartki, a w europejskich pucharach 2 kartki. Cała filozofia.

Co do samego meczu to można czuć ogromny niedosyt, gdyż dużo lepszy wynik był w zasięgu ręki.

Mimo porażki trzeba być jednak optymistą. Wierzę, że w rewanżu wygramy z nawiązką i awansujemy dalej. A mobilizacjia naszych zawodników będzie ogromna jeśli jutrzejsze losowanie okaże się dla nas korzystne.

Oress 31.07.2008 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 576973)
Z tego co wiem to w większości lig jest tak jak w Polsce. Żóte kartki liczą się osobno, czerwono osobno. Jeśli zawodnik otrzyma dwie żółte kartki, to może grać normalnie w następnym meczu jeśli nie osiągnął limitu żółtych kartek. Ten limit w Polsce wynosi 4 kartki, a w europejskich pucharach 2 karki. Cała filozofia.

Ale to się tyczy sytuacji w której piłkarz zdobywa żółte kartki w kolejnych meczach i one się sumują, jeżeli taki Zieniu dostanie 4 żółte w iluś tam meczach to będzie musiał pauzować. A ty mówisz o sytuacji kiedy zawodnik zdobywa 2 żółte w jednym meczu i wtedy od razu liczy się jakby dostał czerwoną i tak czy owak musi pauzować. Jeżeli jakiś piłkarz dostanie w Ekstraklasie 2 żółte i co za tym idzie czerwoną to nie zagra w następnym meczu - tak było z Dudką chociażby po meczu z Legią gdy właśnie dostał 2 żółte i potem nie grał w następnej kolejce.

Arked 31.07.2008 16:32

Oress

Pierwsze słyszę. Zawsze było tak, że liczy się tylko liczba kartek. Widziałem mnóstwo przypadków gdzie piłkarz po dwóch żółtych kartkach grał bez problemów w następnym meczu. Możliwe, że Dudka dostał wtedy zółtą i czerwoną kartkę (nie dwie żółte) lub osiągnął limit kartek po tym meczu.

Oress 31.07.2008 16:35

no może, kłócił się nie będę bo na 100% pewien nie jestem, ale coś mi tu nie gra w tej twojej interpretacji, muszę o tym poczytać gdzieś bo będzie mnie to teraz nurtowało XD

Paweł 31.07.2008 16:36

Jeśli dostanie 2 żółte, to są to dwie żółte, a nie czerwona. Tylko w ekstraklasie pauzuje się za 4 zółte, a w pucharach bodajże za 2.

SB 31.07.2008 16:41

Ciekawe ile bramek musi jeszcze Cantoro zawalić aby wreszcie na ławce usiadł, albo jak parę lat temu zagrać w rezerwach?

Jaca 31.07.2008 16:41

a ten Beitar przejdziemy dzisiaj wchodzę na stronę wisełki a tu pisze Nei jedną noga w Wiśle Kraków ale sie ucieszyłem, czytam dalej jak wisła przejdzie Beitar to Cupiał wypożyczy smolarka jak to usłyszałem to się tak ucieszyłem ze szok tylko jest jeden problem, wisła musi pokonać Beitar i awansować dalej to Smolarek wyląduje w Krakowie było by pięknie, WISŁA TYLKO WISŁA

Jaca 31.07.2008 16:44

SB to prawda że Cantoro zawalił tą drugą bramkę ale chłopak walczy na tym boisku ,stara się,strzela raz tak strzelił ze piłka prawie wylądowała w bramce , ja i tak bym mu dał szanse

Bobic 31.07.2008 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaca (Post 576985)
a ten Beitar przejdziemy dzisiaj wchodzę na stronę wisełki a tu pisze Nei jedną noga w Wiśle Kraków ale sie ucieszyłem, czytam dalej jak wisła przejdzie Beitar to Cupiał wypożyczy smolarka jak to usłyszałem to się tak ucieszyłem ze szok tylko jest jeden problem, wisła musi pokonać Beitar i awansować dalej to Smolarek wyląduje w Krakowie było by pięknie, WISŁA TYLKO WISŁA

Ja bym się też bardzo ucieszył jakbyś Wisła napisał z dużej litery:-/ A o Smolarku to jest tylko kaczka dzienikarska i niem sie co cieszyć!!:-P

konrad1991tsw 31.07.2008 16:58

Szkoda tej porażki, szczególnie że mogliśmy ten mecz rozstrzygnąc na swoją korzyśc strzelając gola 2-0 a były ku temu okazje. Beitar w drugiej połowie dał z siebie 100 % i wykorzystywał Nasze błędy. Właśnie indywidualne błędy dały im obie bramki. To tyle w kwestii wyniku. Nie rozumiem dla czego czepiacie się Pawełka i Dawidowskiego. Mariusz obronił kilka sytuacji, fakt że 3 razy "wypluł" piłkę przed siebie ale nie były to grozne sytuacje. A Dawidowski przez te kilka minut pokazał się z niezłej strony i skoro dostał szanse gry w tym meczu to znaczy że jeszcze coś z Niego może byc. Jesteśmy w stanie wygrac z Nimi u siebie ( nie takie drużyny dostawały lanie na Reymonta ). Dlatego mimo osłabień wierze że rewanż da Nam awans do 3 rundy. Dodatkową motywacją może byc przeciwnik którego wylosujemy na 3 rundę eliminacji. Pozdrawiam

killabeez 31.07.2008 18:54

Ech.. A ja od wczoraj nie wiem gdzie się podziać. Cholernie boję się tego rewanżu. Teoretycznie wystarczy nam 1-0, ale wydaje mi się, że Beitar ma taki potencjał w ofensywie, że chociaż raz trafią do bramki Pawełka. Pytanie, czy my zdołamy strzelić przynajmniej te 2, 3 bramki... Mam nadzieję, że trener Skorża ustawi nas 4-4-2, ale mam złe przeczucia, że od pierwszej minuty zagramy 4-5-1... W ogóle cały świat mnie przygnębia dziś. W każdym razie bilet na D kupiony i będę darł mordę przez 90 minut. Mam nadzieję, że MY damy radę, wypełnimy stadion i pokażemy kibicowską potęgę - a grajki się do nas dostosują.

Barbarossa 31.07.2008 19:12

Głowa nie zagra prawdopodobnie z Beitarem :/

juniho 31.07.2008 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barbarossa (Post 577110)
Głowa nie zagra prawdopodobnie z Beitarem :/

Może to być mała zasłona dymna...oby.

Crusi 31.07.2008 21:08

Kurde Legia i Lech przeszly dalej, nie mozemy byc jedynymi ktorzy odpadaja juz z pucharow. Musimy wygrac, nie widze innej mozliwosci! Tymbardziej ze czuje ze jesli przejdziemy Beitar to w tym sezonie dostaniemy sie do LM.

czesiu 31.07.2008 21:09

Sytuacje przy straconych bramkach ewidentnie pokazują słabość naszej gry obronnej. Po niby karnym na Sobolu (kiedyś już coś takiego przerabialiśmy tylko z Dudką), Baszczu zabawil sie w napastnika i został z przodu. Piotrek Brożek taż jakoś zaspał. Przy drugiej bramce to już total spacer w wykonaniu Baszcza. Jak Singlar go nie zmieni to słabo to widzę w rewanżu.

Philips_Zaspa 31.07.2008 21:27

Ale Legia i Lech grały z klubami słabszymi, które Wisła spokojnie by przeszła. Przecież Beitar wbiłby Legię w ziemię i przejechał jak po lodzie.

Nergal 31.07.2008 21:29

Jestem dziwnie spokojny przed rewanżem po tym co wczoraj pokazała Wisełka. Zagraliśmy dobrze, momentami b. dobrze. Przy większej skuteczności już byśmy wypisywali zespoły na które możemy trafić w III rundzie.

Naszym najsłabszym piłkarzem był bez wątpienia Cantoro. Nie dość że zwalniał każdą kontrę w której piłka przechodziła przez niego to jeszcze ta bramka na 2-1...nie rozumiem jak można tak odpuści mając takie doświadczenie w grze w europejskich pucharach, no ****a nie rozumiem.

W rewanżu poradzimy sobie z nimi. Już w naszej ekstraklasie (dziwnie mi się pisze to słowo) są lepsze bloki defensywne niż ta ich ściana za ciężkie rosyjskie pieniądze postawiona.

I jeszcze jedna kwestia. Dodatkowo ucieszył mnie wczoraj fakt że bramkę strzelił Brożek, ot kolejny policzek dla wszystkich cweli którzy sobie upatrzyli w nim kozła ofiarnego i wypominają niewykorzystane sytuacje sprzed dwóch i więcej lat a są ślepi na postęp jaki dokonał pod okiem Skorży.

DominoForza 31.07.2008 21:36

to zeby zachowac lad w przyrodzie to Wisla mosi wygrac 4-1 :D nie mam,nic przeciwko
TYLKO WISLA

westersyl 31.07.2008 21:37

Mam takie dziwne przeczucie, że jutro aby dolać oliwy do ognia losowanie będzie takie:
Anderlecht/BATE - Wisła/Beitar

janko04 31.07.2008 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 577199)
Mam takie dziwne przeczucie, że jutro aby dolać oliwy do ognia losowanie będzie takie:
Anderlecht/BATE - Wisła/Beitar

własnie o tym samym pomyślałem :) i tak z BATE zagrac w 3 rundzie:) rywal chyba gorszy od nas ale nie lekcewazmy nikogo:) nieraz były niezłe jaja z Victorią itp ;) Cel na Srode: Dać Zydkom wielkie baty;)

arth_ur 31.07.2008 21:41

Ja wierzę że przejdziemy Beitar. A jeśli nie to proszę o 2 tygodniowego bana :D

gris 31.07.2008 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 577203)
Ja wierzę że przejdziemy Beitar. A jeśli nie to proszę o 2 tygodniowego bana :D

Hahaha podpisuje się pod tym :D:D

Kamson 31.07.2008 21:50

Losowanie jutro o 13? Będzie w tv czy znów tylko na stronie UEFY?

W rewanżu przydałoby się 4-4-2, a w środku Sobol z Jirsakiem, jak Cantoro wyjdzie w pierwszej jedenastce to ja kvrwa stoje tyłem do murawy :foch:

Ogryzek 31.07.2008 21:51

Zastanawiam sie kto zagra na środku obrony za Głowackiego. Baszczyński albo Diaz. (Kowalskiego nie biore pod uwage). Baszczyński jest bardziej przewidywalny ale niezbyt szybki a Diaz to niestety loteria.

O ile jest szansa strzelic 1 bramkę Beitarowi to mam wątpliwości czy nasza obrona w takim składzie zagra na 0 z tyłu. A było robić transfery wcześniej jak choćby Pyry!

Bobic 31.07.2008 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 577212)
Losowanie jutro o 13? Będzie w tv czy znów tylko na stronie UEFY?

W rewanżu przydałoby się 4-4-2, a w środku Sobol z Jirsakiem, jak Cantoro wyjdzie w pierwszej jedenastce to ja kvrwa stoje tyłem do murawy :foch:

Losowanie jest na Eurosporcie i chyba z tego co pamietam to o 12:p

Eustachy 31.07.2008 21:53

Izraelska agencja wywiadowcza (tzw. Mossad), przeprowadzila kolejna skuteczna akcje. Zydzi dobrze wiedzieli, ze najlepiej zdeptac jednego z naszych srodkowych obroncow, bo Wisla wiecej stoperow nie posiada. Teraz w rewanzu bedzie cholernie ciezko zastapic Glowackiego.
Moim zdaniem, obok Pawla Brozka najlepszego gracza wczorajszego spotkania.

w0lno. 31.07.2008 21:57

Co do losowania to zobaczycie, że będzie powtórka z rozrywki i trafimy na Schalke.

Ricon 31.07.2008 22:11

heh... no nic. Będziemy musieli obyc sie bez Zienczuka i Głowackiego. Prawdopodobnie na miejscu Zienczuka bedzie gral Brozek Piotr (a za nim Junior) a Glowackiego Kowalski. Fajnie by bylo jeszcze tylko zmienić Cebanu za Pawelka i jest szansa na pokonanie Beitar. wystraczy przeciez tylko skromne 1:0.

Zieniu17 31.07.2008 22:19

Liverpool FC (Anglia)
FC Barcelona (Hiszpania)
Arsenal Londyn (Anglia
)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Niemcy)
Juventus Turyn (Włochy)
Glasgow Rangers (Szkocja)/FBK Kaunas (Litwa)
Olympique Marsylia (Francja)
Steaua Bukareszt (Rumunia)
Panathinaikos Ateny (Grecja)/Dinamo Tbilisi (Gruzja)
IFK Goeteborg (Szwecja)/FC Basel (Szwajcaria)
Olympiakos Pireus (Grecja)
Fenerbahce Stambuł (Turcja)/MTK Budapaszt (Węgry)
Szachtar Donieck (Ukraina)
Anderlecht Bruksela (Belgia)/BATE Borysow (Białoruś)
ACF Fiorentina (Włochy)
Spartak Moskwa (Rosja)

Uważam iż poza drużynami pogrubionymi, z każdą możemy pograć jak równy z równym, jeśli oczywiście przejdziemy Beitar... mnie osobiście marzy się wylosowanie Panathinaikosu i rewanż...

Crusi 31.07.2008 22:20

Nie wzieliscie jednej mozliwosci ustawienia defensywy. Wcale bym sie nie zdziwil jakby Skorza cofnal Sobola na stopera a w srodku zagraliby Cantoro i Jirsak. Jednak mam nadzieje ze tak sie nie stanie, bo to niebyloby zbyt madre zostawiac Cantoro samego w destrukcji...

Aro1234 31.07.2008 22:28

Najlepiej byłoby trafić na Anderlecht/Bate Borysów albo Basel/Goteborg... No ale jeszcze ten Beitar.. :D :P Jakoś serce podpowiada mi, że trafimy na Fiorentinę...

Arturas 31.07.2008 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Crusi (Post 577242)
Nie wzieliscie jednej mozliwosci ustawienia defensywy. Wcale bym sie nie zdziwil jakby Skorza cofnal Sobola na stopera a w srodku zagraliby Cantoro i Jirsak. Jednak mam nadzieje ze tak sie nie stanie, bo to niebyloby zbyt madre zostawiac Cantoro samego w destrukcji...

Sobol nie ma zwrotności na stopera.
Nie mamy kompletnie żadnego pola manewru. Singlar-Baszczu,Cleber-Diaz w obronie

Zieniu 17 - może lepiej nie wstawiaj takich list bo do takich rozważań naprawdę nie ma w tej chwili podstaw. A jeśli nawet Beitar dostanie paraliżu w Krakowie i wygramy to z taką grą jak wczoraj z którąkolwiek w/w drużyn będzie minimum 0-3 w pierwszym meczu i do widzenia.

e 31.07.2008 22:29

Kuzwa.. dobrze by bylo przejsc ten Beitar, bo szykuja sie ekstra wyjazdy, chcialbym trafic Arsenal, Liverpool badz Spartaka Moskwa, ajajajaj..

BiałaGwiazda 31.07.2008 22:34

Steaua Bukareszt (Rumunia)
Panathinaikos Ateny (Grecja)/Dinamo Tbilisi (Gruzja)
IFK Goeteborg (Szwecja)/FC Basel (Szwajcaria)
Anderlecht Bruksela (Belgia)/BATE Borysow (Białoruś)

z nimi mamy realne szansę na wejście do LM.Reszta jest raczej poza zasięgiem.Ale co ja gadam-najpierw trzeba przejść Beitar.

Barbarossa 31.07.2008 22:35

Ja bym sklasyfikował naszych potencjalnych rywali w 3 kategoriach:

Nie do przejścia: Barcelona, Liverpool, Juventus, Arsenal.
Cień szansy na awans: Fiorentina, Schalke, Marsylia, Fenerbahce/MTK, Szachtar, Panathinaikos/Din. Tbilisi, Rangers/Kowno, Spartak, Olympiakos.
Szansa 50/50: Anderlecht/BATE, Steaua, Basel/Goeteborg.

Stawiam na Rangersów i mam nadzieję, że nawet jak się trafi coś trudniejszego to naszych piłkarzy nie zniechęci do nieustępliwej walki w środę z Beitarem.

tofik 31.07.2008 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e
Kuzwa.. dobrze by bylo przejsc ten Beitar, bo szykuja sie ekstra wyjazdy, chcialbym trafic Arsenal, Liverpool badz Spartaka Moskwa, ajajajaj..

Oo widzę jakaś klapka przeskoczyła i już nie ma "nie przejdziemy". Jest "dobrze by było przejść". No widzę, że są postępy. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturas
Nie mamy kompletnie żadnego pola manewru. Singlar-Baszczu,Cleber-Diaz w obronie

Wolałbym jednak Baszczu, Singlar, Cleber, Brożek. Baszczu jest wystarczającym zagrożeniem dla wiślackiej bramki, gdy gra na swojej naturalnej pozycji. A wystawianie Diaza to już totalny masochizm. Przecież on nie potrafi bronić. Chyba bym umarł.

MISTA92 31.07.2008 22:37

Na Bank trafimy Basel!!Postawiłbym wszystkie pieniadze !! Mowie to juz dzis trafimy na nich ajcc jak pięknie jutro bedzie jak wszyscy bd mi pisac PROROK:)

e 31.07.2008 22:38

Nic nie przeskoczylo Panie Tofik.
Nie przejdziemy Beitaru, choc milo by bylo gdyby stalo sie inaczej ;)

RAFi89 31.07.2008 22:39

A ja to bym się nie zdziwił jakby się okazało na dzień przed meczem że Głowacki jednak zagra. A co do rywala to może powtórka z przeszłości czyli Schalke albo ktoś z pary Basel/IFK.

Radwi 31.07.2008 22:56

Z uefa.com, co wyjaśnia czy Zieńczuk zagra czy nie zagra

Cytat:

Zieńczuk, dismissed with two minutes remaining, misses the 6 August second leg through suspension.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl