![]() |
Ten budynek znajduje się w Meksyku w stolicy tego kraju nosi nazwę: Arcos Bosques ( Torre Arcos Bosques I)
Potwierdzenie http://es.wikipedia.org/wiki/Arcos_Bosques_Corporativo 4 zdjęcie :) http://i44.tinypic.com/2vkhx5c.jpg Co to za obiekt w jakim mieście co się z nim stało ?? Podpowiedź :D 1. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...telka_2006.jpg Następna wieczorkiem, chyba, że ktoś zgadnie :) |
To budynek, w którym mieścił się Hotel Ritz - podpalony przez wycofujących się z Białegostoku Niemców w 44 r. zeszłego wieku.
http://www.ogrodbranickich.bialystok...tory/hotel.jpg prościutkie (a jednak nie do końca :) ): http://img5.imageshack.us/img5/4471/jetaszto.jpg 1.Gdzie? (miasto & budynek) 2.Co przedstawia? PODPOWIEDŹ - oczw skojarzenia, starym trybunim zwyczajem :P : podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. Podobno - natomiast na pewno nie wszystkie Ryszki to chłopaki. I nie wszystkie koniecznie fajne - niektóre z nich nawet wychodziły za alfonsów. I to alfonsów przez duże A... http://img3.imageshack.us/img3/4149/gnajwladco.jpg http://img3.imageshack.us/img3/768/estadiox.jpg |
Obrazek kojarzy mi się z wyprawami krzyżowymi...
Podpowiedź: Ryszardów odpowiadających podpowiedzi nie znalazłem, Alfonsów powiązanych z Ryszardami albo Ryszardami (żeńskie) też nie. Głośno myślę, oczekując na dodatkową podpowiedź :) |
Ok, chwila moment, puchaty - dla wytrwałych musi być ekstra podpowiedź : )
Zara edytuję... uściślijmy historię pewnej Ryszki : http://img7.imageshack.us/img7/6527/gnajwladcoext.jpg ciężki bywa żywot polskiego księcia - to wygnańca z niego zrobią, to córę z Alfonsem ożenią :-D (na marginesie, znam takiego jednego sprawiedliwego Mirosława, co z alfonsami może się nie bratał, ale sk***wiony jak całe jego czarne towarzystwo :-p ...koniec offtopa) ... a jako, że w każdej zagadce czai się Polak, dołóżmy jeszcze tego - wiślacki akcent musi być!: http://img7.imageshack.us/img7/8905/mielcar.jpg W końcu Wisła nie jest jedyną drużyną, w której miał styczność ze smokiem... PS. Dobry klub, piękne miasto, pyszne wino... http://img13.imageshack.us/img13/521...istoria.th.jpg |
Porto, dworzec Sao Bento. Ale o co chodzi z tą Ryszką i Alfonsem to dalej nie wiem :D
|
Dobrra, uznaję - kombinuj już swoje pytanie;
co do Ryszki i Alfonsa - no cóż, love story średniowieczne - córka Władka Wygnańca poleciała na południowca = ) dzianego południowca - money & the power mówiąc krótko, Alfons VII Imperator - tak zapamiętała go historia. A bardziej przyziemnie - małżeństwo dynastyczne. Sama scena pokazuje właśnie Alfonsiaka na tronie, odbierającego hołdy od niejakiego Egasa Moniza, wychowawcy przyszłego 1. króla Portugalii - Alfonso (a jakże:-D ) Henriquesa. pzdr : ) |
http://i42.tinypic.com/3328qrp.jpg
http://i39.tinypic.com/5xlvrs.jpg Co to i gdzie to? Podpowiedź: Im the trouble starter, fuckin instigator. Im the fear addicted, danger illustrated. Podzpowiedź 2: radzę obejrzeć klip Invaders must die |
temat stanął to i ja na buraka rzucam zagadke
domniemany polak który był jednym z doradców wojskowych generała Amina podpowiedz pierwsza: podoficer, był na wschodnim jak i zachodnim froncie II wojny światowej |
się przypominam.......
internowany w stanie wojennym ale dał noge do ddrówka:) temat umiera niech ktoś wrzuca cosik tzn pytanie |
Dobra aby tEmat konkretnie nie umarł to pozwolę zadać sobie zagadkę :)
http://i41.tinypic.com/2vj54as.jpg Co to za miejsce i w jakim mieście się znajduje, myślę ,że łatwe :) powodzenia |
Baptysterium w Parmie. http://en.wikipedia.org/wiki/File:ParmaBattistero.jpg
I pomyśleć, że gdzieś nieopodal, w pizzerii hulały nasze ziomki podczas pewnego wyjazdu : ) |
Polityczne love story.
Niewiasta poniżej (1) kręci z dwiema wybitnymi postaciami. W kraju, z którego wywodzi się cała trójka, poligamia nie wchodzi w rachubę (tym bardziej w żeńskim wydaniu :D) więc pierwszy kawaler (X) dostaje kosza, drugi (Y) rękę. Nie trzeba dodawać, że obydwaj panowie za sobą nie przepadają, natomiast wypada uściślić, że dzieli ich nie tylko kobieta - można powiedzieć, że konkurują w branży. 1906 to piękna data, ale nie dla małżeństwa 1 z Y. Jak dowodzą historycy, w tym też roku Y poznaje pewną damę (2), z którą znajomość przyniesie kres związkowi 1 i Y. Rozszyfrować 1, 2, X oraz Y. 1: http://img11.imageshack.us/img11/462/jushwiesh.jpg PS. w swoich kręgach uchodziła za piękną. |
1 - Maria z Koplewskich Juszkiewiczowa
X - Dmowski Romek Y - Piłsudski Józek 2 - Aleksandra Szczerbińska |
Cytat:
Ale Romkowi imię należało się przed nazwiskiem, bo socjalistą nigdy nie był :foch: |
http://i42.tinypic.com/11bt5ki.jpg
Dwaj panowie najbardziej z prawej założyli bardzo znaną firmę. Jestem pewien, że 99% z nas o niej słyszało. A zaczynali w komórce za domem. Taki American Dream. Podpowiedź: http://i39.tinypic.com/1604tiu.jpg |
Ci dwaj panowie to William Sylvester Harley i Arthur Davidson, a firma to Harley-Davidson?
|
Tak :)
Twoje pytanie. |
http://i41.tinypic.com/ohu7h4.jpg
Co to za Pan? Podpowiedź: Musiał się bardzo upokorzyć przed człowiekiem nad którym w pewnym sensie chciał mieć władzę. |
Henryk IV Salicki - słynna Canossa.
potwierdzenie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_IV_Salicki nie mam zupelnie pomyslu to łatwe bedzie. http://img11.imageshack.us/img11/5368/sssk.jpg Kto ? |
|
Umberto Eco
oddaje zagadke |
Jako, że Maciejj oddaje zagadkę a nie ma chętnych to ja pozwolę sobie zadać:
http://i43.tinypic.com/2niux6v.jpg Co to za pan?? |
Król Szwecji Gustaw II Adolf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gustaw_II_Adolf przekazuję swoje pytanie EDYTA: Puchaty, Maciejj - zamieśćcie odpowiedzi do swoich zagadek! |
Dobra, skoro nikt nie skorzystał z oferty - wrzucam pytanko.
http://img27.imageshack.us/img27/1023/wislapany.jpg http://img4.imageshack.us/img4/513/cabajgol.jpg Doładnie w połowie pewnego wieku zostaje opublikowana książka autorstwa bardzo znanej osoby. Budynek na zdjęciach powyżej wzniesiony został dla upamiętnienia decydującej bitwy, która przesądziła o losach wojny, stanowiącej zarazem tytuł tej ksiązki. Autor umiera dokładnie w tym samym roku i mieście, w którym powstaje klub, o który pytałem w jednej z poprzednich zagadek. Co to za budynek, gdzie się znajduje i co szczególnego zawiera? |
|
Panoramic Museum znajdującej sie powyżej Bad Frankenhasuen (miejsce największej bitwy wojny chłopskiej w Niemczech).
A zawiera w sobie wielką panoramę autorstwa Wernera Tubke :) |
"Szacuneczek", wisl@k!
Jedziesz ze swoim. |
|
Hồ Chí Minh, wietnamski polityk komunistyczny.
co to za pan ? http://img14.imageshack.us/img14/1319/leszczynski.jpg |
Twoja zagadka :)
|
John Locke
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Locke |
zadajesz. ( 10 znaków )
|
Piękny dzień dzisiaj przed nami, a zatem symbolicznie i z klimacikiem derbowym ; ):
http://img3.imageshack.us/img3/7066/...pejsami.th.jpg co to jest, gdzie się znajduje i jaki związek ma z tym widzewiakiem: http://img3.imageshack.us/img3/7084/widzewiak.jpg Zwycięży nasza Wisła bo to krakowski klub :-) |
Most Podgórski w Krakowie (oficjalnie: most cesarza Franciszka Józefa I) – nieistniejący już most w Krakowie nad rzeką Wisłą, który funkcjonował w latach 1850-1925 w miejscu wcześniejszego Mostu Karola. Łączył krakowski Kazimierz z miastem Podgórze (obecnie będącym dzielnicą Krakowa) u wylotu dzisiejszych ulic Mostowej i Brodzińskiego. (za wikipedią)
a ten widzewiak, to Karol Ludwik Habsburg, arcyksiążę austriacki, książę cieszyński, który jako pierwszy przejechał po moście... |
no i jedziesz z zagadką, czas nagli, szybciej dzisiaj płynie:D
|
Cytat:
za chwilę czas "na wojnę się wybrać" http://img10.imageshack.us/img10/2994/obrazek105.jpg co to takiego, z bardzo dawnego okresu...i gdzie znaleziono ? |
Po chwili wahania jednak odpowiem i przekażę pytanie z wiadomego powodu : )
To Dysk z Nebry z epoki brązu - prawdopodobnie "służył on do korygowania różnic pomiędzy kalendarzem słonecznym a kalendarzem księżycowym" [za wiki] http://www.bibliotecapleyades.net/ar...nebra_disk.htm jak pisałem, pytanie przekazuję!! |
to tak na szybko, niech wygra lepszy, czyli Wisła :)
http://img17.imageshack.us/img17/2392/obrazek106l.jpg kto to ? podpowiedź: http://img72.imageshack.us/img72/9730/obrazek107.jpg noo i wygrał lepszy Wisła Pany :) |
Tiaa, wszędzie judasza poznam. Tego ze zdjęcia nr 2.
Ten ze zdjęcia jeden to Daniel Defoe, twórca "Robinsona Cruzoe". http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Defoe |
Pozostajemy w czasach panów_z_perukami. Tym razem wątek kryminalny ; )
Historia pewnej śmierci - oto śmiercionośne narzędzie: http://img26.imageshack.us/img26/7646/konduktor.jpg a oto ofiara: http://img16.imageshack.us/img16/1033/pajac.jpg Ofiara nie była królem - ale dzięki królewskiej protekcji mogła pozostać królem życia. Nawet pomimo pewnych CHarcerskich skłonności :D Poproszę o imię, nazwisko & zawód ofiary oraz sprawcy. Oraz o dokończenie protokołu: śmierć nastąpiła na skutek... ------------------------------------------------------------------------ podpowiadam w takim razie - oto kolejne przedstawienie ofiary, tym razem rysunek: http://img4.imageshack.us/img4/9657/ofiara.jpg a oto, jak dzisiaj wygląda narzędzie zbrodni (swoją drogą, niezła ewolucja!): http://img4.imageshack.us/img4/1508/pottpowie.jpg |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl