Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 12.03.2009 09:35

Ten budynek znajduje się w Meksyku w stolicy tego kraju nosi nazwę: Arcos Bosques ( Torre Arcos Bosques I)

Potwierdzenie
http://es.wikipedia.org/wiki/Arcos_Bosques_Corporativo 4 zdjęcie :)





http://i44.tinypic.com/2vkhx5c.jpg

Co to za obiekt w jakim mieście co się z nim stało ??

Podpowiedź :D
1. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...telka_2006.jpg

Następna wieczorkiem, chyba, że ktoś zgadnie :)

Bóg Trybun (objawion) 12.03.2009 14:34

To budynek, w którym mieścił się Hotel Ritz - podpalony przez wycofujących się z Białegostoku Niemców w 44 r. zeszłego wieku.

http://www.ogrodbranickich.bialystok...tory/hotel.jpg

prościutkie (a jednak nie do końca :) ):

http://img5.imageshack.us/img5/4471/jetaszto.jpg

1.Gdzie? (miasto & budynek)

2.Co przedstawia?

PODPOWIEDŹ - oczw skojarzenia, starym trybunim zwyczajem :P :

podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. Podobno - natomiast na pewno nie wszystkie Ryszki to chłopaki. I nie wszystkie koniecznie fajne - niektóre z nich nawet wychodziły za alfonsów. I to alfonsów przez duże A...

http://img3.imageshack.us/img3/4149/gnajwladco.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/768/estadiox.jpg

puchaty1906 13.03.2009 11:47

Obrazek kojarzy mi się z wyprawami krzyżowymi...

Podpowiedź: Ryszardów odpowiadających podpowiedzi nie znalazłem, Alfonsów powiązanych z Ryszardami albo Ryszardami (żeńskie) też nie.

Głośno myślę, oczekując na dodatkową podpowiedź :)

Bóg Trybun (objawion) 13.03.2009 12:20

Ok, chwila moment, puchaty - dla wytrwałych musi być ekstra podpowiedź : )
Zara edytuję...

uściślijmy historię pewnej Ryszki :

http://img7.imageshack.us/img7/6527/gnajwladcoext.jpg

ciężki bywa żywot polskiego księcia - to wygnańca z niego zrobią, to córę z Alfonsem ożenią :-D
(na marginesie, znam takiego jednego sprawiedliwego Mirosława, co z alfonsami może się nie bratał, ale sk***wiony jak całe jego czarne towarzystwo :-p ...koniec offtopa)

... a jako, że w każdej zagadce czai się Polak, dołóżmy jeszcze tego - wiślacki akcent musi być!:

http://img7.imageshack.us/img7/8905/mielcar.jpg

W końcu Wisła nie jest jedyną drużyną, w której miał styczność ze smokiem...

PS. Dobry klub, piękne miasto, pyszne wino...
http://img13.imageshack.us/img13/521...istoria.th.jpg

puchaty1906 13.03.2009 13:19

Porto, dworzec Sao Bento. Ale o co chodzi z tą Ryszką i Alfonsem to dalej nie wiem :D

Bóg Trybun (objawion) 13.03.2009 13:32

Dobrra, uznaję - kombinuj już swoje pytanie;

co do Ryszki i Alfonsa - no cóż, love story średniowieczne - córka Władka Wygnańca poleciała na południowca = ) dzianego południowca - money & the power mówiąc krótko, Alfons VII Imperator - tak zapamiętała go historia. A bardziej przyziemnie - małżeństwo dynastyczne.

Sama scena pokazuje właśnie Alfonsiaka na tronie, odbierającego hołdy od niejakiego Egasa Moniza, wychowawcy przyszłego 1. króla Portugalii - Alfonso (a jakże:-D ) Henriquesa.

pzdr : )

puchaty1906 13.03.2009 13:42

http://i42.tinypic.com/3328qrp.jpg

http://i39.tinypic.com/5xlvrs.jpg
Co to i gdzie to?

Podpowiedź:

Im the trouble starter, fuckin instigator.
Im the fear addicted, danger illustrated.


Podzpowiedź 2: radzę obejrzeć klip Invaders must die

Maciejj 15.03.2009 14:39

temat stanął to i ja na buraka rzucam zagadke

domniemany polak który był jednym z doradców wojskowych generała Amina

podpowiedz pierwsza: podoficer, był na wschodnim jak i zachodnim froncie II wojny światowej

Maciejj 17.03.2009 19:27

się przypominam.......

internowany w stanie wojennym ale dał noge do ddrówka:)

temat umiera niech ktoś wrzuca cosik tzn pytanie

WISŁAZWE 18.03.2009 08:47

Dobra aby tEmat konkretnie nie umarł to pozwolę zadać sobie zagadkę :)
http://i41.tinypic.com/2vj54as.jpg


Co to za miejsce i w jakim mieście się znajduje, myślę ,że łatwe :) powodzenia

Bóg Trybun (objawion) 18.03.2009 09:26

Baptysterium w Parmie. http://en.wikipedia.org/wiki/File:ParmaBattistero.jpg
I pomyśleć, że gdzieś nieopodal, w pizzerii hulały nasze ziomki podczas pewnego wyjazdu : )

Bóg Trybun (objawion) 18.03.2009 10:50

Polityczne love story.

Niewiasta poniżej (1) kręci z dwiema wybitnymi postaciami. W kraju, z którego wywodzi się cała trójka, poligamia nie wchodzi w rachubę (tym bardziej w żeńskim wydaniu :D) więc pierwszy kawaler (X) dostaje kosza, drugi (Y) rękę.
Nie trzeba dodawać, że obydwaj panowie za sobą nie przepadają, natomiast wypada uściślić, że dzieli ich nie tylko kobieta - można powiedzieć, że konkurują w branży.
1906 to piękna data, ale nie dla małżeństwa 1 z Y. Jak dowodzą historycy, w tym też roku Y poznaje pewną damę (2), z którą znajomość przyniesie kres związkowi 1 i Y.

Rozszyfrować 1, 2, X oraz Y.

1:

http://img11.imageshack.us/img11/462/jushwiesh.jpg

PS. w swoich kręgach uchodziła za piękną.

Krissu 18.03.2009 11:08

1 - Maria z Koplewskich Juszkiewiczowa
X - Dmowski Romek
Y - Piłsudski Józek
2 - Aleksandra Szczerbińska

Bóg Trybun (objawion) 18.03.2009 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 694664)
1 - Maria z Koplewskich Juszkiewiczowa
X - Dmowski Romek
Y - Piłsudski Józek
2 - Aleksandra Szczerbińska

Jedziesz z koksem : )
Ale Romkowi imię należało się przed nazwiskiem, bo socjalistą nigdy nie był :foch:

Krissu 18.03.2009 11:31

http://i42.tinypic.com/11bt5ki.jpg

Dwaj panowie najbardziej z prawej założyli bardzo znaną firmę.
Jestem pewien, że 99% z nas o niej słyszało.
A zaczynali w komórce za domem. Taki American Dream.

Podpowiedź:
http://i39.tinypic.com/1604tiu.jpg

Tom'ash 18.03.2009 15:07

Ci dwaj panowie to William Sylvester Harley i Arthur Davidson, a firma to Harley-Davidson?

Krissu 18.03.2009 15:16

Tak :)
Twoje pytanie.

Tom'ash 18.03.2009 15:19

http://i41.tinypic.com/ohu7h4.jpg

Co to za Pan?

Podpowiedź: Musiał się bardzo upokorzyć przed człowiekiem nad którym w pewnym sensie chciał mieć władzę.

Wasiu 18.03.2009 18:41

Henryk IV Salicki - słynna Canossa.

potwierdzenie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_IV_Salicki

nie mam zupelnie pomyslu to łatwe bedzie.

http://img11.imageshack.us/img11/5368/sssk.jpg

Kto ?

Wasiu 18.03.2009 23:23

Macie podpowiedz.

http://img7.imageshack.us/img7/4134/ddddamf.jpg

Maciejj 19.03.2009 00:01

Umberto Eco

oddaje zagadke

WISŁAZWE 19.03.2009 11:01

Jako, że Maciejj oddaje zagadkę a nie ma chętnych to ja pozwolę sobie zadać:
http://i43.tinypic.com/2niux6v.jpg

Co to za pan??

Bóg Trybun (objawion) 19.03.2009 13:10

Król Szwecji Gustaw II Adolf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gustaw_II_Adolf

przekazuję swoje pytanie

EDYTA: Puchaty, Maciejj - zamieśćcie odpowiedzi do swoich zagadek!

Bóg Trybun (objawion) 21.03.2009 00:48

Dobra, skoro nikt nie skorzystał z oferty - wrzucam pytanko.

http://img27.imageshack.us/img27/1023/wislapany.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/513/cabajgol.jpg

Doładnie w połowie pewnego wieku zostaje opublikowana książka autorstwa bardzo znanej osoby. Budynek na zdjęciach powyżej wzniesiony został dla upamiętnienia decydującej bitwy, która przesądziła o losach wojny, stanowiącej zarazem tytuł tej ksiązki.
Autor umiera dokładnie w tym samym roku i mieście, w którym powstaje klub, o który pytałem w jednej z poprzednich zagadek.

Co to za budynek, gdzie się znajduje i co szczególnego zawiera?

Bóg Trybun (objawion) 21.03.2009 22:50

Podpowiedź:

http://img21.imageshack.us/img21/5660/jamiol.jpg http://img21.imageshack.us/img21/5660/jamiol.jpg

oraz

http://img21.imageshack.us/img21/998/5mark1975.jpg

wisl@k_TS 21.03.2009 23:06

Panoramic Museum znajdującej sie powyżej Bad Frankenhasuen (miejsce największej bitwy wojny chłopskiej w Niemczech).

A zawiera w sobie wielką panoramę autorstwa Wernera Tubke :)

Bóg Trybun (objawion) 21.03.2009 23:12

"Szacuneczek", wisl@k!
Jedziesz ze swoim.

wisl@k_TS 21.03.2009 23:17

http://img207.imageshack.us/img207/5152/hjfhj.th.jpg

Któż to taki?

Furbyy 21.03.2009 23:21

Hồ Chí Minh, wietnamski polityk komunistyczny.

co to za pan ?
http://img14.imageshack.us/img14/1319/leszczynski.jpg

wisl@k_TS 21.03.2009 23:24

Twoja zagadka :)

Bóg Trybun (objawion) 21.03.2009 23:57

John Locke
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Locke

Furbyy 21.03.2009 23:59

zadajesz. ( 10 znaków )

Bóg Trybun (objawion) 22.03.2009 00:30

Piękny dzień dzisiaj przed nami, a zatem symbolicznie i z klimacikiem derbowym ; ):

http://img3.imageshack.us/img3/7066/...pejsami.th.jpg

co to jest, gdzie się znajduje i jaki związek ma z tym widzewiakiem:

http://img3.imageshack.us/img3/7084/widzewiak.jpg

Zwycięży nasza Wisła bo to krakowski klub :-)

wienek 22.03.2009 13:06

Most Podgórski w Krakowie (oficjalnie: most cesarza Franciszka Józefa I) – nieistniejący już most w Krakowie nad rzeką Wisłą, który funkcjonował w latach 1850-1925 w miejscu wcześniejszego Mostu Karola. Łączył krakowski Kazimierz z miastem Podgórze (obecnie będącym dzielnicą Krakowa) u wylotu dzisiejszych ulic Mostowej i Brodzińskiego. (za wikipedią)
a ten widzewiak, to
Karol Ludwik Habsburg, arcyksiążę austriacki, książę cieszyński, który jako pierwszy przejechał po moście...

Bóg Trybun (objawion) 22.03.2009 13:09

no i jedziesz z zagadką, czas nagli, szybciej dzisiaj płynie:D

wienek 22.03.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 696690)
no i jedziesz z zagadką, czas nagli, szybciej dzisiaj płynie:D

dokładnie, przed kompem siedzę jak na szpilkach :D

za chwilę czas "na wojnę się wybrać"

http://img10.imageshack.us/img10/2994/obrazek105.jpg

co to takiego, z bardzo dawnego okresu...i gdzie znaleziono ?

Bóg Trybun (objawion) 22.03.2009 13:45

Po chwili wahania jednak odpowiem i przekażę pytanie z wiadomego powodu : )

To Dysk z Nebry z epoki brązu - prawdopodobnie "służył on do korygowania różnic pomiędzy kalendarzem słonecznym a kalendarzem księżycowym" [za wiki]

http://www.bibliotecapleyades.net/ar...nebra_disk.htm

jak pisałem, pytanie przekazuję!!

wienek 22.03.2009 14:42

to tak na szybko, niech wygra lepszy, czyli Wisła :)

http://img17.imageshack.us/img17/2392/obrazek106l.jpg

kto to ?

podpowiedź:

http://img72.imageshack.us/img72/9730/obrazek107.jpg

noo i wygrał lepszy
Wisła Pany :)

Bóg Trybun (objawion) 23.03.2009 09:59

Tiaa, wszędzie judasza poznam. Tego ze zdjęcia nr 2.

Ten ze zdjęcia jeden to Daniel Defoe, twórca "Robinsona Cruzoe".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Defoe

Bóg Trybun (objawion) 23.03.2009 11:21

Pozostajemy w czasach panów_z_perukami. Tym razem wątek kryminalny ; )

Historia pewnej śmierci -

oto śmiercionośne narzędzie:

http://img26.imageshack.us/img26/7646/konduktor.jpg

a oto ofiara:

http://img16.imageshack.us/img16/1033/pajac.jpg

Ofiara nie była królem - ale dzięki królewskiej protekcji mogła pozostać królem życia. Nawet pomimo pewnych CHarcerskich skłonności :D

Poproszę o imię, nazwisko & zawód ofiary oraz sprawcy. Oraz o dokończenie protokołu: śmierć nastąpiła na skutek...

------------------------------------------------------------------------

podpowiadam w takim razie -

oto kolejne przedstawienie ofiary, tym razem rysunek:

http://img4.imageshack.us/img4/9657/ofiara.jpg

a oto, jak dzisiaj wygląda narzędzie zbrodni (swoją drogą, niezła ewolucja!):

http://img4.imageshack.us/img4/1508/pottpowie.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl