Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

mlynnek 10.05.2009 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 724304)
jak umiesz większość zadań z Kiełbasy to o wynik możesz być spokojny :) powodzenia!!!

no ja zrobiłem obie cz. Kiełbasy,Operonu tą pomarańczową książke i 20 arkuszy z ksiązki Pana Kurczaba (10 podstawowych i 10 Rozszerzonych) dosyc ciezkie. Ale mimo wszystko jakos mega spokojny nie jestem :/

Zola 10.05.2009 17:00

do usunięcia

IndykTSW 10.05.2009 17:25

A jak myślicie, czy w temacie "postać lekarza w literaturze i filmie" oprócz lektur mogą zadań inne pytania? Bo spoza lektur mam tylko jeszcze o przysiędze Hipokratesa.

djjamajczyk 10.05.2009 21:16

yeeeah..od jutro zaczynam matury na serio - biola fiza i chemia + oba ustne . :D
Życzę powodzenia piszącym w tym tyg. matury . Powodzenia ;) i dobranoc :P

pirat.z.karaibow 10.05.2009 21:18

A jutro ustny polski. Prezentacja napisana i można poniekąd rzec- nauczona :-)

Wierzę że się wszystko powiedzie.

Kamil 10.05.2009 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 724844)
A jutro ustny polski. Prezentacja napisana i można poniekąd rzec- nauczona :-)

Wierzę że się wszystko powiedzie.

a o ktorej masz ?
ja dopiero skończyłem pisac, teraz sie musze jej naumiać :D
ten plus ze od 13 moja grupa ma ustne :) takze no stres jest czas, i w ogole, cala noc i rano przedemną :D

pirat.z.karaibow 10.05.2009 21:25

Cały cyrk zaczyna się o 8:15, ja jestem drugi na liście.

Z prezentacji (na chwilę obecną, bo rano może być różnie) pamiętam wszystko. Nie słowo w słowo ale pamiętam :-)

unpredictable_wislaczka 10.05.2009 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 724843)
yeeeah..od jutro zaczynam matury na serio - biola fiza i chemia + oba ustne . :D
Życzę powodzenia piszącym w tym tyg. matury . Powodzenia ;) i dobranoc :P

Ta jutrzejsza matura z biologii,to jak na razie dla mnie jeden wielki żart. Czuję się jak osoba z profilu humanistycznego,której nagle każą pisać biologię :/

Kciuki przydadzą się jutro baaaaardzo :)

powodzenia na ustnych! Naprawdę nie jest tak źle:D

pirat.z.karaibow 11.05.2009 11:26

16/20. Zadowolony.

Blondas 11.05.2009 11:37

Jakie miałeś pytania? :)

djjamajczyk 11.05.2009 11:39

i jak po biologii rozszerzonej :D ?
wg. mnie matura jak najbardziej rutynowa.
z tego co udalo mi się wyczaić to straciłem pkt. na schemacie wirusów (napisałem tylko DNA i RNA wirusy resztę skresliłęm) ; napisałem ze glukoza zaiast pirogronianu idzie do mitochondrium i zamiat kilich napsiałem okwiat :/

pirat.z.karaibow 11.05.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blondas (Post 725116)
Jakie miałeś pytania? :)

1. Co to jest wątek? Wymienić kilka wątków z utworów jakie miałem w literaturze podmiotu.
2. Jak w mojej prezentacji pomogła mi literatura przedmiotu jaką wybrałem, a w zasadzie to jedna szczególna pozycja. Po odpowiedzi na to pytanie dostałem pytanie poboczne.
3. Nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę :-p

Martinho 11.05.2009 11:53

Jak dla mnie biologia bardzo latwa......

Aro1234 11.05.2009 12:27

No to ja poczekam na pytania z tej biologii... ;] standardowo musieli dojebać wosowcom i wyjątkowo geografom, a biologię odpuszczają, pewnie z majcy też będzie łatwiej... ;] oby i jutro historia była ciężka! xD

Zola 11.05.2009 15:31

do usunięcia

Natkan 11.05.2009 15:41

Motyw przemiany wewnetrznej dzis na 17 pkt :D swoja droga mile panie w komisji :D

4fan_player 11.05.2009 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Natkan (Post 725256)
Motyw przemiany wewnetrznej dzis na 17 pkt :D swoja droga mile panie w komisji :D


Ile i jakie pytania?

godzilla 11.05.2009 15:53

ustny polski na 30%, smiac sie czy plakac?

P.e.c.h 11.05.2009 15:57

Smiej sie.
Na **uj Ci więcej, a masz już zaliczone z głowy.
Co do oceny to komisja komisji nierówna, znam tak smieszne przypadki że głowa boli

Natkan 11.05.2009 16:04

6 czy 5 pytan pamietam ze:
- 3 sytuacje w ktorych poznajemy historie Soplicy
- etapy przemiany Kordiana
- jak przebiegala obrona Częstochowy
- cos o chorobie romantyzmu
- czy moim zdaniem obrona Częstochowy byla wazna
- elementy mistyczne, nadprzyrodzone w obronie

4fan_player 11.05.2009 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Natkan (Post 725276)
6 czy 5 pytan pamietam ze:
- 3 sytuacje w ktorych poznajemy historie Soplicy
- etapy przemiany Kordiana
- jak przebiegala obrona Częstochowy
- cos o chorobie romantyzmu
- czy moim zdaniem obrona Częstochowy byla wazna
- elementy mistyczne, nadprzyrodzone w obronie

To konkretnie.

Aro1234 11.05.2009 16:10

Ja miałem 10 pkt, pięć pytań zawartych w trzech, jestem o to w pewien sposób w****iony, ale nie ma się co przejmować. U mnie lepsi uczniowie zdawali gorzej niż teoretycznie słabsi.

unpredictable_wislaczka 11.05.2009 18:56

Zadanie z rudym ojcem daltonistą. Jak mam rude włosy oznaczone jako aa a nie rr to 3 pkt w d**ę ?

Żadna odpowiedź mnie tak nie wkurzyła.Najbanalniejsze zadanie,ale po co nauczyć się wkońcu czytać ze zrozumieniem,przecież to takie nudne :/:/

WhiteStarDvisionTheBest 11.05.2009 19:14

12/20 z angielskiego,18/20 z polaka..i matura 2009 w moim przypadku dobiegła końca,teraz prawo jazdy,zaczynam w srode :D,powodzenia dla wszystkich zdających mature w tym tygodniu:)

pietras1234 11.05.2009 19:19

Rozmowy z Bogiem, prezentacja mówili, że zajebista ale pogubiłem się w dwóch pytaniach. 16/20 tylko. Angielski 18. :D Jeszcze tylko majca rozsz. i niech mnie cała ta szkoła w dupę całuje. :D

4fan_player 11.05.2009 19:21

Mam pytanie do tych co zdali już polaka. Czytaliście wszystkie lektury do prezentacji? Bo ja nie zdążę przeczytać i nie wiem czy streszczenia starczą.

Kamil 11.05.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 725458)
Mam pytanie do tych co zdali już polaka. Czytaliście wszystkie lektury do prezentacji? Bo ja nie zdążę przeczytać i nie wiem czy streszczenia starczą.

powiem tak. dzis zdalem ustny na 9ptk, wczoraj rano zacząłem pisac prace, a wieczorem skonczylem, w nocy i rano sie jej uczylem, lektor nie przeczytalem jedynie streszczenia przed pisemnymi :D
ale lepiej przeczytaj najlepiej szczegolowe, i opracowania dotyczace twojego tematu

pirat.z.karaibow 11.05.2009 19:26

Czytaj sobie streszczenia z www.klp.pl.

Robal_90 11.05.2009 20:19

20/20 z anglika w piątek, a dzisiaj 16/20 z polaka... w sumie nieźle. Teraz jeszcze tylko matma w poniedziałek i wakacje... :D

DrewniaQ 11.05.2009 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robal_90 (Post 725499)
20/20 z anglika w piątek, a dzisiaj 16/20 z polaka... w sumie nieźle. Teraz jeszcze tylko matma w poniedziałek i wakacje... :D

W środę! W sumie od tej matury wszystko zależy jeśli chodzi o mnie. Jestem pozytywnie nastawiony.:P

St@chu 11.05.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 725458)
Mam pytanie do tych co zdali już polaka. Czytaliście wszystkie lektury do prezentacji? Bo ja nie zdążę przeczytać i nie wiem czy streszczenia starczą.

A ja powiem tak...

Rok temu zdawałem mature... Miałem prezentacje o Sarmatach opartą na Potopie, J.Ch. Pasku i jakimś krótkim gównie jeszcze...

Potopu przeczytałem 200 stron :P, Paska pochłonąłem w całości (wybrane rozdziały) i ten krótki utwór także...

Prezentacje napisałem 3 dni przed maturą i dostałem 20/20, więc jak się chce to streszczenia starczą do wszystkiego...

Zresztą pisemne wypracowanie pisałem z Lalki której też nie czytałem i było koło 80% :P

unpredictable_wislaczka 11.05.2009 21:55

Ja miałam 2 książki i 3 wiersze plus tam obrazy i piosenka i nie dostałam żadnego pytania,co do treści z literatury:D
Wiadomo,że na pewno lepiej przeczytać książki,co nie znaczy że na streszczeniach się nie ma szans.Najważniejsze na ustnym,żeby kojarzyć bohaterów i jak przebiegają zdarzenia:)

ed: Zola, trwała ok. 1 min z hakiem.Tylko,że puściłam jakiś kawałek,potem ściszyłam i mowiłam w trakcie i podgłośniłam końcówkę:D

Zola 12.05.2009 07:38

do usunięcia

ABG NH 12.05.2009 10:54

Witam , dzisiaj oblałem j.angielski (nerwy , głupie pytania np. omówić instrukcje turyście automatu do napojów i inne ) brakło słów , niestety na pisemnym też mi nie poszło i na 70% raczej nie zdałem . Czyli rok w plecy z j.angielskiego . Mam pytanie co najlepiej przez ten rok robić ? Są jakieś szkoły , mogę iść na studium bez zdanego j. angielskiego ? Czy lepiej wyjechać do pracy i się uczyć języka lub w Polsce pracować . Proszę o pomoc

Jeśli w tym roku zdałem Polski i Geografie a Angielskiego nie to za rok w maju piszę i odpowiadam tylko z Angielskiego tak ??

pietras1234 12.05.2009 11:04

Termin poprawkowy w sierpniu, patrz na stronach cke. Nie stracisz całego roku. Tylko się naucz.

PaluchTSW 12.05.2009 11:36

Mam wielką prośbę. Spinam troche przed Polskim ustnym głównie z racji tego że komisja może pytać o literaturę PRZEDMIOTU (opracowania) kto miła polski i mu się coś trafiło prosze napisac do mnie priva jakie padly pytania to bardzo wazne bo ja kurna nie tknąłem ani 1 opracowania jakie wstawilem do literatury rpzedmiotu :o

Zarko42 12.05.2009 11:37

tematy dziś na historii rozszerzonej miód :/

anika 12.05.2009 11:50

historia: kolejna idiotyczna, nie trzymająca się kupy, nie sprawdzająca wiedzy matura. :/
dokładnie takie same szanse ma osoba, która poświęciła na to mnóstwo czasu, jak i ta, która przeglądnęła uważnie podręczniki przez ostatni tydzień...
tak samo, jak z wosem.
beznadzieja.

amauri1990 12.05.2009 11:53

PaluchTSW - ja miałem pytania praktycznie tylko z literatury przedmiotu ale... były to pytania bardziej na rozkminę niż na wiedzę (dlaczego poeci młodpolscy zainteresowali się franciszkanizmem i czy i czemu zgadzam się ze stwierdzeniem że gdyby Franciszek żył w obecnych czasach, pisałby tak jak ks. Twardowski)

Pisemny polski podst - 60%, pisemny ang rozsz - 80%
Ustny polski na 100%

Jutro rozszerzona majca :P

EDIT: jakie były tematy z historii? :)

anika 12.05.2009 12:10

-przemiany gospodarcze na ziemiach polskich w XIX w.
a drugi (tzn. pierwszy w sumie ;) ) o gospodarce europejskiej w XVI i XVII


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl