![]() |
Lech w końcu zatrybił, z tym że gra nie równo. W kolejnej rundzie sie okaże...
L to ma problem i z kibicami i zawodnikami. Nie sądze, aby Urbanowi sie udalo to poukladać w najbliższym czasie - mowa oczywiście o zawodnikich. |
Cytat:
Pozdrawiam |
Cytat:
|
Wymienie plusy tygodnia :
- Wilczek najadl sie wstydu przed Laporta wiec moze wreszcie pojdzie po rozum do glowyi wykorzysta swoje mozliwosci - Wisla , na kogokolwiek by nie trafila to zadna z tych druzyn nie bedzie juz tak nieosiagalna jak Barcelona - Lech - no takiego wyniku to sie nie spodziewalem ( Franek Smuda - znow - czyni cuda) - Legia - a tu to jest powazny problem ... I nie zmieni go nawet pogonienie Urbana i Trzeciaka , na co obaj powinni sie juz przygotowac. Bez kibicow ta zabawa nie ma sensu |
brawo Lech, świetny mecz dziś zagrali.
życzę wam takiej formy w pucharach, ale w lidze grajcie dalej to samo. ;) i gratuluje Lechowi też ofensywy transferowej, Stilić swietny, tylko czekać, aż go jakiś dobry klub kupi za rok/dwa. ten argument - "kto awansuje do LM, to zdetronizuje ekstraklase na kilka lat" to gówno prawda. chociażby przykład Artmedii - przecież tam gorzej teraz grają, niż przed LM. albo Slavia Praga - jakoś nie zdominowali czeskiej ligi, itd. proponuje jeszcze zrobić sonde. kiedy TVP zmieni grafikę meczową? przecież to żółto-czerwone coś, to już z 5 lat widzimy. mogli by chociaż na PUEFA dać PUEFA, na LM - LM. Cytat:
|
Ludzie dostajecie erekcji od tego wyniku Lecha. Mecz im wyszedł, Zurich był tak przyciśnięty jak Beitar z nami (albo my z Barceloną:D), dostali szybko bramke, potem drugą i byli tak posrani, że bali sie wychodzić na połowe przeciwnika. A jak sie drużyna nie potrafi bronić to zabiera spory bagaż bramek do domu. Ten sam Lech przed kilkoma dniami przegrał z Bełchatowem. Za wcześnie żeby ich oceniać. Zapewne będą w czołówce Ekstraklasy ale dream teamu z nich nie róbcie.
A co do Legii... coś mi sie widzi, że do Warszawy zawitały naprawde ciężkie czasy. Podobnie jak w przypadku Lecha, zawcześnie żeby wyciągać wnioski ale... na korzyść Legii nie przemawia nic. Wygrali superpuchar w męczarniach z naszymi rezerwami, remis z Dysko Polo tylko dzięki dobrym fragmentom w dugiej połowie. Porażka ze słabiutką Moskwą. Transfery... nieudane to mało powiedziane. Tak jak przewidywałem; zaciąg hiszpański przestał sie sprawdzać (tak jak wczesniej było z brazylijskim po Edsonie i Rogerze). Dziękuje Bogu, że Urban nie trenuje Wisły. Najbardziej przereklamowany trener w naszej lidze. Co gra Legia? Podania typu "podam mu piłke, żeby nie stracić i mam alibi" i długie piłki na Tekesiure który jest największym sobem jakiego widziałem :D 40 metrów od bramki, można komuś podać, ale ch*j ... walne może trafie... I na dodatek konflikt z ITI. Z tego co czytałem ostatnio jeśli prowadzącemu doping na Legii nie zdejmą zakazu stadionowego to SKLW nie zaprzestanie protestu. A Miklas sie wypowiadał, że na pewno zakazu nie zdejmą... O kvrwa zeszłem z tematu troche :S Nie mam nic przeciwko żeby finał tegorocznej edycji pucharu UEFA wyglądał tak: WISŁA - Lech 5:0 :) :D |
Cytat:
Ze Stilicem Pogo musiał się spieszyć, bowiem Dynamo Zagrzeb i Energie chciało go mieć u siebie. Był znany wcześniej skautom drużyny, tyle, że nie poznał go porządnie Smuda. Bo wiedzieć o nim na pewno wiedział. Pogorzelczyka na taczkach wywozić chcieli nie z jego winy. Właściciel nie dawał pieniędzy na transfery, więc z pustego co on miał wymyslić? A i tak ściągnął Renifera (ponoć 200-300 tys USD), Quinterosa, Djurdjevica czy..Waszego Dolhe ;) |
Legia moim zdaniem dno.Co jak co ale FK Moskwa jest naprawde w fatalnej formie.Bez Choto to Legia obrony nie ma.Najlepszy by komentator który prawie dostał orgazmu jak Legia strzeliła na 2:2. :).Kibice niestety trzymają swój poziom ale to ich problem.
Co do Lecha gra wyglądała super ale spokojnie bo widzimy że trafi się lepszy rywal i już nie jest tak różowo.(GKS).Trzeba przyznać że mecz im się udał.Jedno mi nie daje spokoju jak oni przegrali z tym Bełchatowem ? |
Apropo strajku na Legii tych okrzyków na Rosję, jeżeli ktoś z Was uważa to za niestosowne, i zgadza się z tymi frazesami poprawno-politycznymi "Nie mieszajmy polityki do sportu" to z całym szacunkiem, ale chyba staracie się o drugie obywatelstwo.
Co do ogólnego strajku na Legii, była incjatywa? była nić porozumienia? ktoś wystawił rękę? Ja nie rozumiem czego Wy od tych kibiców Legii wymagacie? Żeby klęknęli na kolana przed Walterem i całując go w sygnet przeprosili go za strajk? Oni strajkują w wyższej sprawie: dzisiaj Legia, jutro Wisła. Naprawdę zarząd wykazując odrobinę dobrej woli, sam mógłby ten strajk zakończyć, gdyby oni tylko chcieli, bo na razie to jest dobra wymówka na wszystko. Kolejorzem się tak nie podniecajcie, to jest drużyna dobra, ale nie dojrzała, na przykład dalej się wacham czy postawić na ich zwycięstwo w Typerze... bo nie zdziwie się jak stracą jakąś głupią bramkę i wtopią. Myśle że Zurich mógł ich zlekceważyć, za co został ukarany, ale zostawmy w spokoju rokowania kto będzie mistrzem, nie nawet do piątej, a do dziesiątej kolejki. I trochę wiecej szacunku dla braci po szali: -jeden będzie za Lechem, bo to Polska drużyna i nawet będzie twierdził że mógłby jej kibicować na żywo -drugi z rezerwą będzie im kibicował przed telewizorem bo grają dla "nas" -trzeci oleje ten mecz bo my tam nie gramy, i równie dobrze może oglądać mecz APOELu Nikozja. -czwarty nie będzie kibicował drużynie która ma negatywne stosunki z Wisłą i jest zgodą tej ... z drugiej strony błoń. -piąty będzie życzył jak najgorzej wszystkim zespołom, aby tylko zawsze Wisełka była najmocniejsza. 5 zdań, 5 ludzi, którzy przedewszystkim kibicują Wiśle dlatego szanujcie światopogląd innych nawet jak jest inny. |
Cytat:
|
Widzę, że nawiązała się tu w nocy większa dyskusja nad kibicowaniem polskim drużynom w europejskich pucharach. Ja swojego zdania zmieniać nie zamierzam - Legia prawie odpadła i dobrze, a Lechowi życzę udanego losowania, tzn. Milan/Tottenham/coś w tym stylu.
Mówicie, że trzeba kibcować polskim dryżynom w pucharach ... Zawsze kibicowałem Groclinowi, Wiśle Płock, Amice (tej z Wronek, a nie z Poznania), GKS-owi Katowice i mogę kibicować jakiemuś powiedzmy Górnikowi Zabrze. Ale co poradzę, że w tym roku w pucharach grają drużyny, za którymy raczej nie przepadam? Legii i Lechowi kibicować nie zamierzam. |
Ja tam Lechowi kibicował nie będę na pewno, ale przyzwoitość wymaga żeby im pogratulować bo się naprawdę fajnie pokazali (ich poprzednie wyczyny np Terek Grozny nie nastrajały mnie optymistycznie) sportowo, kibicowsko też nie było lipy. Nieważne czy Szwajcarzy ich zlekceważyli czy nie, czy są drużyną dojrzałą czy nie, stuknęli czwartą drużynę ligi silniejszej od naszej 6:0 a to robi wrażenie, choć nie zmienia to faktu, że w pucharach grają dzięki rozgrywkom pozasportowym i o tym nie zapominajmy.
Gry Legii to nie będę komentował, całego meczu nie widziałem, a po tej części którą widziałem to mnie do tej pory oczy bolą. |
moje zdanie jest takie gramy dla siebie przede wszystkim,jeżeli będziemy dobrze przygotowani to wejdziemy do LM grając nawet od I rundy,wejście np.takiego Lecha do LM powoduje to że odskakuje on w lidze polskiej na kilka lat wszystkim rywalom ,dlatego nie kibicuje im w europejskich pucharach ,proste
"Umiesz liczyć, licz na siebie" |
South...Legia i Widzew grając w Lidze Mistrzów odskoczyły strasznie reszcie Polski...szczególnie Widzew....
Zejdź na ziemie..... |
Radzę zakończyć dyskusje o modelach i jakości kibicowania w różnych krajach.
Chociażby dwa tematy niżej znajduje się w miarę odpowiedni: >>> Kibice na świecie A osobiste wycieczki z "frajerami" czy "lizaniem po jajkach" przenieście sobie na privy. |
Cytat:
Chociaż to dobry chłopak był... Ale się zbył... :-/ Cytat:
Nie KIBICUJEMY IM, bo to im nie pomoże... Natomiast wyrażamy swoją aprobatę co do dobrej gry, wyniku, bo to daje nam WYMIERNE KORZYŚCI. Ot, sucha analiza. KIBICUJEMY WISEŁCE zawsze i wszędzie. W lidze tyramy Lecha i Legię i całą resztę, jedziemy z nimi na trybunach i na boisku. W pucharach patrzymy sobie jak grają i jak wygrają OK - dobra robota. Jak przegrają - zlewka... :lol: Chyba jaśniej się nie da. MY NIE KIBICUJEMY INNYM W PUCHARACH, my się cieszymy, ze golą frajerów i robią punkty, żebyśmy z Barcą grali dopiero w grupie... :P A pozatym jak ktoś mądrze napisał. Na 5 Wiślaków 5 różnych zdań. Jak ktoś ma inną opinię, to ma do niej pełne prawo ja ją szanuję... Ale jak ktoś pisze, że kibicując Lechowi i Legii kibicujemy Wiśle, to nie zniesłem... :rotfl: |
Cytat:
Myślę że teraz byłoby zupełnie inaczej,wystarczyłoby rozsądne gospodarowanie kasą zarobioną w LM i drużyna spokojnie odskakuje w lidze polskiej. Patrząc na to inaczej co nam dało to że Legia i Widzew weszli do LM ? |
Cytat:
|
no odskoczyly wtedy zdominowaly lige na kila lat , a ze potem to roztrwoniono - no cóż to jest polska właśnie , aczkolwiek widzac profesjonalizm Lecha sadze ze dzisiaj by sie to nie powtorzylo , zreszta wtedy LM dopiero startowala to byl jej chyba 3 albo sezon , niei bylo w niej takiej kasy i takich profitow
wchodzac do rozgrywek grupowych ligi mistrzow , praktycznie gwarantujesz sobie rozstawienie w pucharach na kilka lat |
Pasikoniki nie okazały się nawet połowie tak groźne jak co niektórzy przewidywali. To miłe, ze wiele osób potrafi docenić nasza gre i wynik, ale nie rozpędzajmy się za szybko ;) Chociażby GKS stawił nam większy opór + nasza beznadziejna skuteczność i już tak fajnie nie było. Mecz z GKSem zresztą podziałał bardzo mobilizująco (oby nie jednorazowo), było wczoraj widać tą nieustępliwość w defensywie jaka chciałbym oglądać zawsze ... 4,5,6 do przodu i ciągle nic w naszej bramce ;)
Wisła miała swój Beitar i w następnej rundzie została sprowadzona na ziemie, fakt że trafiliście w losowaniu najgorzej jak było można. Nie inaczej będzie w kolejnym losowaniu, gdzie znów można mieć szczęście lub pecha. Albo inaczej można "spadać z wysokiego konia" (Milan) lub trzepać kolejnych pasikoników i przejść dalej, jak kto woli :) PS A teraz mała szpileczka. Oglądając skróty meczu Legii to widzę, że TVP nieźle dobiera komentatorów ;) http://pl.youtube.com/watch?v=zGIVYj...eature=related JEEeEESttttTTTT :D Ale poważnie to życzę im zwycięstwa w Moskwie. Jeśli gra w pucharach miałaby się odbić na lidze to lepiej by Legia na tym nie korzystała :> |
No dobra, niech Wam bedzie, nie myslalem ze dozyje tego dnia:
szacun dla Lecha nie bede sie jaral transferami, atmosfera tez sie jarac nie bede. ale za wynik, gre wielkie brawa. Cytat:
Trzeciak & Szul wypie........ |
Cytat:
Otoz drogie dzieci w prze-glebokiej d* mam wyniki naszych lokalnych rywali w europejskich pucharach,kolo przyslowiowego ch* mi lata ranking klubowy,rozstawienia i zbiorowe profity. Nie wyklucza to oczywiscie tego ,ze z calego serca zycze Lechowi, Legii,Cracowii,Arce itd,itp. by w kazdym meczu ,ktory dane im bedzie rozgrywac, dostali konkretny w....... ,obojetnie czy na polskiej ,miedzynarodowej czy miedzygalaktycznej arenie. To moim zdaniem jedyny logiczny sposob pojmowania sportowej rywalizacji a wszystkim tym rozsadnym ,ktorzy sie beda oburzac,wyzywac mnie od szowinistow i po raz kolejny wypisywac smetne .......y o wspolnym dobru polskiej klubowej pilki ,pragne przypomniec ,ze to forum WISLY a nie polskiej klubowej pilki . Howgh ! Rzeklem |
Ja myślę że teraz za awans do L.M. i grę w samej fazie pucharowej płaci się zupełnie inne pieniądze niż kiedyś.
Na czym może zarobić taki uczestnik ? Na pewno na sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych i jest około 65 procent całości wpływu. Za każdy zdobyty punkt UEFA wypłaca 150 tyś.euro . To jest zysk stały, a ponadto po sezonie wypłaca jeszcze za tzw. medialność. Pieniądze wpływają również na konto klubu z sprzedaży biletów oraz gadżetów. A i PZPN dostałby nie małą kasę... np. głównie za sprawą Wisły przecież w sezonie 2002/03 UEFA przelało mu około 250 tyś. euro. Tutaj jeszcze premie ale w funtach, łatwo jest jednak przeliczyć na euro... Za udział w fazie grupowej: L3,56 miliona Za każde zwycięstwo: L325,000 Za każdy remis: L162,000 Za awans do fazy pucharowej: L1,62 miliona Za awans do ćwierćfinału: L1,95 miliona Za awans do półfinału: L2,60 miliona Za udział w finale: L3,90 miliona Za zwycięstwo w finale: L6,50 miliona Różnice między Ligą Mistrzów a P. UEFA są ogromne i nie ma co podważać tego czy opłaca się awansować do L.M. czy też nie. Everton który doszedł do 1/8 P. UEFA dostał premię około 400 tyś. EURO. Jeśli Platini rzeczywiście chce walczyć z przepaścią jaka dzieli tych bogatych i biednych to w pierwszej kolejność musi zmniejszyć różnice premii w Lidze Mistrzów i Pucharze Uefa. |
Podsumowując występy naszych drużyn w tym tygodniu.
Wisła Kraków Niespodzianki nie było.Wisła wysoko przegrała z Barceloną.Mam nadzieje że w rewanżu Krakowianie nie będą myśleć o pucharze UEFA(co miało miejsce w przypadku Baszczyńskiego już po wylosowaniu Barcelony:> ) ani aby podobnie jak w Katalonii przede wszystkim nie stracić bramki.Remis nic nie daje,a wysoka porażka z tak utytułowanym rywalem jak Barca to żaden wstyd.Wstydem będzie oddanie meczu za darmo,bez walki,obrona częstochowy.Nawet jeśli skończy się dwucyfrówką,ale Wisła pokaże zaangażowanie,ofensywny styl,determinacje to będzie satysfakcja że przynajmniej próbowali,chcieli wygrać,a nóż widelec może akurat stanie się cud:) W przypadku pogodzenia się z przegranej rywalizacji nawet iluzorycznych szans nie bedzie:> Legia Warszawa Porażka chociaż minimalna,ale na własnym stadionie stawia bardzo niekorzystnie drużyne w europejskich pucharach.Tym bardziej żal bo z perspektywy meczu FK Moskwa wcale nie była lepszym zespołem od Legii.Dwa celne strzały na bramke - dwie bramki.jedynie skuteczności można Rosjanom pozazdrościć.W drugiej połowie Legia niemal całkiem przejeła inicjatywe,szkoda że od początku tak nie było. Szanse: 60/40 dla Moskwy Lech Poznań Jak na razie najlepiej prezentuje się spośród naszych pucharowiczów.Mimo iż rywale specjalnie nie wymagający to jednak wyniki 6:0 muszą budzić respekt oboętnie z kimkolwiek są osiągane.Na pewno dużo zasługa w tym trenera Smudy,który ma doświadczenie w meczach pucharowych.Widzew,Wisła - nie przypominam sobie aby któraś jego drużyna odpadała z zespołami niżej notowanym w rozgrywkacj LM czy PUEFA.Już sam wywiad z Franzem,który zapytany o kolejnych rywali po wczorajszym meczu powiedział iż to dopiero połówka meczu z Zurichem. Gdyby tak zliczyć ile punktów straciliśmy w rankingu klubowym poprzez wpadki ze słabeuszami... Szanse: 90/10 dla Lecha Wybiegając nieco w przyszłość - przy założeniu że Wisła i Lech(być może jeszcze Legia) zagrają w I rundzie PUEFA,że będą to raczej druzyny nierozstawione awans chociażby jednej drużyny do rozgrywek grupowych byłby dobry. |
Cytat:
|
Po awansie Lech przejmie współczynnik Grasshopper-Club Zurych więc z tym brakiem rozstawienia bym się jeszcze wstrzymał...
A co do budowania silnego klubu w Polsce, nie ważne czy to będzie Wisła czy Lech czy DyskoPolo czy ktokolwiek inny. Po pierwsze na razie to nierealne. Kto tutaj będzie chciał grać?! Kto tu przyjedzie z tych "wielkich"? To nie Football manager. Albo sobie sami wykształcimy piłkarskie brylanty, albo skiśniemy (że sobie pozwolę zacytować tekst z jednego filmu) "w tej smutnej jak ****a" lidze... |
Nie było Wisły na Camp Nou
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dwa - jeśli już nie chcecie życzyć polskim drużynom powodzenia w pucharach europejskich z innego powodu, to życzcie im dobrze dlatego, że dokąd będą zajęci grą w europie - dotąd nie będą się przykładac na 100% do gry w lidze (bo sił im pewnie na to nie starczy). A że ja życzę Wiśle jak najlepiej w UEFA to życzę też dobrze Lechowi i Legii, żeby nam w Ekstraklasie nie odskoczyli wykorzystując nasze ewentualne potknięcia ;) pozdrawiam |
Cytat:
O! :-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl