Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

czesiu 14.08.2008 22:39

Lech w końcu zatrybił, z tym że gra nie równo. W kolejnej rundzie sie okaże...
L to ma problem i z kibicami i zawodnikami. Nie sądze, aby Urbanowi sie udalo to poukladać w najbliższym czasie - mowa oczywiście o zawodnikich.

wyar 14.08.2008 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 585595)
Lechowi bardzo ciężko będzie awansować, nam niewiele lepiej. Lech ze swoim marnym współczynnikiem trafi prawdopodobnie do pierwszego koszyka gdzie czekać na nich będzie Milan, Atletico, Sparta Praga, Sampdoria i Herta (na dzień dzisiejszy i o ile dobrze licze). My trafiamy do 7 z rostawionymi: Hamburger, Deportivo La Corunia, Feynoord, Dnipro Dnipropetrovsk, Stade Rennais.

Jesli jest tak jak piszesz,to Lech mialby jakiekolwiek sanse tylko z Hertha i Sparta,ale my ? Oprocz malo lezacych polskim zespolom Hiszpanow (choc oni dzisiaj zaledwie zremisowali u siebie ze Splitem 0:0)to pozostale druzyny nie sa jakimis absolutnie wielkimi zespolami,mnie osobiscie najciezszy wydalby sie tu Hamburg,ale reszta zespolow jest absolutnie do przejscia ! Rowniez dzisiaj Rennes "popisal" sie,przegrywajac na wyjezdzie ze Stabaek 1:2,Dnipro wymeczylo 3:2 u siebie z Bellinzona( wtabeli na razie za Grasshoppers :> ), i w ogole nie wiadomo,czy sie w tym koszyku znajdzie ! Takze spokojnie - mecz z Barcelona pokazal nam,jak daleko mamy do swiatowej pilki - ale byla to najwyzsza polka. Ktos gdzies - slusznie - naisal,ze z Barca wysoko przegraloby 80% druzyn europejskich,a sam Alves kosztowal wiecej,niz cala Wisla,wiec na podstawie tej,pewnie juz przegranej,rywalizacji, nie ma co wyciagac wnioskow. Bylem pesymista przed meczem z Beitarem,przyznaje,ale po tym,co Wisla pokazala,jestem umiarkowanym optymista,problem polega tylko na cholernym pechu w losowaniach,jakie Wisla ma od lat,moze w UEFA bedzie latwiej ? Zobaczymy...
Pozdrawiam

Konrad. 14.08.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 585603)
u nas na zmiany i lepsze szans nie widać

mimo zwycięstwa nad Beitarem 5-0, i nad Grashopersem 6-0...

piotr 0704 dortmund 14.08.2008 23:02

Wymienie plusy tygodnia :

- Wilczek najadl sie wstydu przed Laporta wiec moze wreszcie pojdzie po rozum do glowyi wykorzysta swoje mozliwosci
- Wisla , na kogokolwiek by nie trafila to zadna z tych druzyn nie bedzie juz tak nieosiagalna jak Barcelona
- Lech - no takiego wyniku to sie nie spodziewalem ( Franek Smuda - znow - czyni cuda)
- Legia - a tu to jest powazny problem ... I nie zmieni go nawet pogonienie Urbana i Trzeciaka , na co obaj powinni sie juz przygotowac. Bez kibicow ta zabawa nie ma sensu

Gucio25 14.08.2008 23:14

brawo Lech, świetny mecz dziś zagrali.
życzę wam takiej formy w pucharach, ale w lidze grajcie dalej to samo. ;)
i gratuluje Lechowi też ofensywy transferowej, Stilić swietny, tylko czekać, aż go jakiś dobry klub kupi za rok/dwa.

ten argument - "kto awansuje do LM, to zdetronizuje ekstraklase na kilka lat" to gówno prawda.
chociażby przykład Artmedii - przecież tam gorzej teraz grają, niż przed LM. albo Slavia Praga - jakoś nie zdominowali czeskiej ligi, itd.

proponuje jeszcze zrobić sonde.
kiedy TVP zmieni grafikę meczową? przecież to żółto-czerwone coś, to już z 5 lat widzimy. mogli by chociaż na PUEFA dać PUEFA, na LM - LM.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flame (Post 585564)
Dobrej nocy
i medalu jutro! :)

przyłączam sie, bo już za długo czekamy. :)

Kamson 14.08.2008 23:24

Ludzie dostajecie erekcji od tego wyniku Lecha. Mecz im wyszedł, Zurich był tak przyciśnięty jak Beitar z nami (albo my z Barceloną:D), dostali szybko bramke, potem drugą i byli tak posrani, że bali sie wychodzić na połowe przeciwnika. A jak sie drużyna nie potrafi bronić to zabiera spory bagaż bramek do domu. Ten sam Lech przed kilkoma dniami przegrał z Bełchatowem. Za wcześnie żeby ich oceniać. Zapewne będą w czołówce Ekstraklasy ale dream teamu z nich nie róbcie.

A co do Legii... coś mi sie widzi, że do Warszawy zawitały naprawde ciężkie czasy. Podobnie jak w przypadku Lecha, zawcześnie żeby wyciągać wnioski ale... na korzyść Legii nie przemawia nic. Wygrali superpuchar w męczarniach z naszymi rezerwami, remis z Dysko Polo tylko dzięki dobrym fragmentom w dugiej połowie. Porażka ze słabiutką Moskwą. Transfery... nieudane to mało powiedziane. Tak jak przewidywałem; zaciąg hiszpański przestał sie sprawdzać (tak jak wczesniej było z brazylijskim po Edsonie i Rogerze). Dziękuje Bogu, że Urban nie trenuje Wisły. Najbardziej przereklamowany trener w naszej lidze. Co gra Legia? Podania typu "podam mu piłke, żeby nie stracić i mam alibi" i długie piłki na Tekesiure który jest największym sobem jakiego widziałem :D 40 metrów od bramki, można komuś podać, ale ch*j ... walne może trafie...
I na dodatek konflikt z ITI. Z tego co czytałem ostatnio jeśli prowadzącemu doping na Legii nie zdejmą zakazu stadionowego to SKLW nie zaprzestanie protestu. A Miklas sie wypowiadał, że na pewno zakazu nie zdejmą...
O kvrwa zeszłem z tematu troche :S

Nie mam nic przeciwko żeby finał tegorocznej edycji pucharu UEFA wyglądał tak: WISŁA - Lech 5:0 :)



:D

skttrbrain 14.08.2008 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez patgal (Post 585602)
Nie Smuda tylko Pogorzelczyk, którego niedawno chciano prawie wywieźć na taczkach tzw. "Transferowa 3 liga" :) Wygląda to tak, że Smuda podaje zarządowi pozycje na które chce zawodników, a potem wybiera z tych którzy zostali przysłani do Poznania po długim obserwowaniu ich przez skautów. Trochę inna sytuacja była z Stilić'em, któego Smuda zobaczył pierwszy raz dopiero kilka godzin przed podpisaniem kontraktu :) Po prostu skauci go wyszukali, wskazali zarządowi że to okazja, a ten to wykorzystał. Z pozytywnym skutkiem jak widać.

Zawodnik zgłoszony przez skauta trafia pod obserwację meczową, jest oceniany przez komitet transferowy, złożony ze Smudy, Pogorzelczyka (dyr. sportowy), Rutkowskiego juniora i Czyżniewskiego (szef skautingu w Kolejorzu). Jeśli spełnia warunki, chce przyjść do Lecha i stać na niego klub, czynione są kroki w kierunku jego pozyskania. Tak to wygląda w uproszczeniu.
Ze Stilicem Pogo musiał się spieszyć, bowiem Dynamo Zagrzeb i Energie chciało go mieć u siebie. Był znany wcześniej skautom drużyny, tyle, że nie poznał go porządnie Smuda. Bo wiedzieć o nim na pewno wiedział.

Pogorzelczyka na taczkach wywozić chcieli nie z jego winy. Właściciel nie dawał pieniędzy na transfery, więc z pustego co on miał wymyslić? A i tak ściągnął Renifera (ponoć 200-300 tys USD), Quinterosa, Djurdjevica czy..Waszego Dolhe ;)

FajQ 15.08.2008 02:12

Legia moim zdaniem dno.Co jak co ale FK Moskwa jest naprawde w fatalnej formie.Bez Choto to Legia obrony nie ma.Najlepszy by komentator który prawie dostał orgazmu jak Legia strzeliła na 2:2. :).Kibice niestety trzymają swój poziom ale to ich problem.
Co do Lecha gra wyglądała super ale spokojnie bo widzimy że trafi się lepszy rywal i już nie jest tak różowo.(GKS).Trzeba przyznać że mecz im się udał.Jedno mi nie daje spokoju jak oni przegrali z tym Bełchatowem ?

Kurt 15.08.2008 02:45

Apropo strajku na Legii tych okrzyków na Rosję, jeżeli ktoś z Was uważa to za niestosowne, i zgadza się z tymi frazesami poprawno-politycznymi "Nie mieszajmy polityki do sportu" to z całym szacunkiem, ale chyba staracie się o drugie obywatelstwo.

Co do ogólnego strajku na Legii, była incjatywa? była nić porozumienia? ktoś wystawił rękę? Ja nie rozumiem czego Wy od tych kibiców Legii wymagacie? Żeby klęknęli na kolana przed Walterem i całując go w sygnet przeprosili go za strajk? Oni strajkują w wyższej sprawie: dzisiaj Legia, jutro Wisła. Naprawdę zarząd wykazując odrobinę dobrej woli, sam mógłby ten strajk zakończyć, gdyby oni tylko chcieli, bo na razie to jest dobra wymówka na wszystko.

Kolejorzem się tak nie podniecajcie, to jest drużyna dobra, ale nie dojrzała, na przykład dalej się wacham czy postawić na ich zwycięstwo w Typerze... bo nie zdziwie się jak stracą jakąś głupią bramkę i wtopią. Myśle że Zurich mógł ich zlekceważyć, za co został ukarany, ale zostawmy w spokoju rokowania kto będzie mistrzem, nie nawet do piątej, a do dziesiątej kolejki.

I trochę wiecej szacunku dla braci po szali:
-jeden będzie za Lechem, bo to Polska drużyna i nawet będzie twierdził że mógłby jej kibicować na żywo
-drugi z rezerwą będzie im kibicował przed telewizorem bo grają dla "nas"
-trzeci oleje ten mecz bo my tam nie gramy, i równie dobrze może oglądać mecz APOELu Nikozja.
-czwarty nie będzie kibicował drużynie która ma negatywne stosunki z Wisłą i jest zgodą tej ... z drugiej strony błoń.
-piąty będzie życzył jak najgorzej wszystkim zespołom, aby tylko zawsze Wisełka była najmocniejsza.

5 zdań, 5 ludzi, którzy przedewszystkim kibicują Wiśle dlatego szanujcie światopogląd innych nawet jak jest inny.

AYALA 15.08.2008 04:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 585651)
Co jak co ale FK Moskwa jest naprawde w fatalnej formie..

może nie są w najwyższej formie ale umiejetności maja i to spore.Ten Samedov wszedł sam w defensywe Legii jak w masło przy drugiej bramce i raczej nieprzypadkowo FK kupiło go przed tym sezonem za 3 miliony Euro z Lokomotivu Moskwa.Cizek i ten Argentyńczyk co wszedł w 2 połowie oraz wspomniany Samedov mieliby spokojnie miejsce w jedenastce Wisły.FK przed sezonem wydała 8,5 miliona Euro na transfery !!!

Paweł 15.08.2008 07:25

Widzę, że nawiązała się tu w nocy większa dyskusja nad kibicowaniem polskim drużynom w europejskich pucharach. Ja swojego zdania zmieniać nie zamierzam - Legia prawie odpadła i dobrze, a Lechowi życzę udanego losowania, tzn. Milan/Tottenham/coś w tym stylu.

Mówicie, że trzeba kibcować polskim dryżynom w pucharach ... Zawsze kibicowałem Groclinowi, Wiśle Płock, Amice (tej z Wronek, a nie z Poznania), GKS-owi Katowice i mogę kibicować jakiemuś powiedzmy Górnikowi Zabrze. Ale co poradzę, że w tym roku w pucharach grają drużyny, za którymy raczej nie przepadam? Legii i Lechowi kibicować nie zamierzam.

wtf 15.08.2008 08:12

Ja tam Lechowi kibicował nie będę na pewno, ale przyzwoitość wymaga żeby im pogratulować bo się naprawdę fajnie pokazali (ich poprzednie wyczyny np Terek Grozny nie nastrajały mnie optymistycznie) sportowo, kibicowsko też nie było lipy. Nieważne czy Szwajcarzy ich zlekceważyli czy nie, czy są drużyną dojrzałą czy nie, stuknęli czwartą drużynę ligi silniejszej od naszej 6:0 a to robi wrażenie, choć nie zmienia to faktu, że w pucharach grają dzięki rozgrywkom pozasportowym i o tym nie zapominajmy.
Gry Legii to nie będę komentował, całego meczu nie widziałem, a po tej części którą widziałem to mnie do tej pory oczy bolą.

South 15.08.2008 09:26

moje zdanie jest takie gramy dla siebie przede wszystkim,jeżeli będziemy dobrze przygotowani to wejdziemy do LM grając nawet od I rundy,wejście np.takiego Lecha do LM powoduje to że odskakuje on w lidze polskiej na kilka lat wszystkim rywalom ,dlatego nie kibicuje im w europejskich pucharach ,proste




"Umiesz liczyć, licz na siebie"

TSNH 15.08.2008 09:56

South...Legia i Widzew grając w Lidze Mistrzów odskoczyły strasznie reszcie Polski...szczególnie Widzew....
Zejdź na ziemie.....

dorotja 15.08.2008 10:26

Radzę zakończyć dyskusje o modelach i jakości kibicowania w różnych krajach.
Chociażby dwa tematy niżej znajduje się w miarę odpowiedni: >>> Kibice na świecie

A osobiste wycieczki z "frajerami" czy "lizaniem po jajkach" przenieście sobie na privy.

EMPI 15.08.2008 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 585694)
Jak sobie przypomne ze Iwanski mogl do mas przyjsc i to za jaka kase to mnie az ciarki przechodza. Juz sobie wyobrazam co by sie tu dzialo i ile ch..w by Bednarz by uslyszal za sprowadeznie Iwanskieg, smiem twierdzic ze jeszcze wiecej niz za to ze nie sprowadzil na poczatku okienka transferowego.

Śmiem twierdzić, że i tak mniej niż za to że sprowadził Łobodzińskiego...
Chociaż to dobry chłopak był... Ale się zbył... :-/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcinarsenal
Rozumiem, nie lubisz tych klubów to im nie kibicuj, ale pisze też do tych którzy nie kibicują polskim klubom ze zwykłej zawiści, a tak naprawdę nie kibicując Lechowi czy Legii nie kibicujesz Wiśle. tyle

Mylisz dwa pojęcia. Kibicowanie Lechowi i Legii to nie kibicowanie Wiśle... Ogólnie masz rację w swoim poście, ale to zdanie to już zdziebko przeholowanie. My jako kibice Wisły, możemy się cieszyć z rezultatów naszych rywali ligowych, bo one rzutują na to, że pewnego dnia z Barceloną zagramy w III rundzie CL a nie w III rundzie eliminacyjnej. Jaka jest różnica? No chociażby finansowa... Niech pyrowska lokomotywa rozjeżdża wszystko w pucharach, niech sobie nawet DyskoPolo poszaleje w pucharach i niech zdobywają punkty dla Polski... Ale koniec końców to Wisła ma być na górze... Wniosek?

Nie KIBICUJEMY IM, bo to im nie pomoże... Natomiast wyrażamy swoją aprobatę co do dobrej gry, wyniku, bo to daje nam WYMIERNE KORZYŚCI. Ot, sucha analiza. KIBICUJEMY WISEŁCE zawsze i wszędzie. W lidze tyramy Lecha i Legię i całą resztę, jedziemy z nimi na trybunach i na boisku. W pucharach patrzymy sobie jak grają i jak wygrają OK - dobra robota. Jak przegrają - zlewka... :lol:

Chyba jaśniej się nie da. MY NIE KIBICUJEMY INNYM W PUCHARACH, my się cieszymy, ze golą frajerów i robią punkty, żebyśmy z Barcą grali dopiero w grupie... :P

A pozatym jak ktoś mądrze napisał. Na 5 Wiślaków 5 różnych zdań. Jak ktoś ma inną opinię, to ma do niej pełne prawo ja ją szanuję... Ale jak ktoś pisze, że kibicując Lechowi i Legii kibicujemy Wiśle, to nie zniesłem... :rotfl:

South 15.08.2008 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSNH (Post 585713)
South...Legia i Widzew grając w Lidze Mistrzów odskoczyły strasznie reszcie Polski...szczególnie Widzew....
Zejdź na ziemie.....

Jestem na ziemi


Myślę że teraz byłoby zupełnie inaczej,wystarczyłoby rozsądne gospodarowanie kasą zarobioną w LM i drużyna spokojnie odskakuje w lidze polskiej.

Patrząc na to inaczej co nam dało to że Legia i Widzew weszli do LM ?

marcinarsenal 15.08.2008 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flame (Post 585729)
Mylisz dwa pojęcia. Kibicowanie Lechowi i Legii to nie kibicowanie Wiśle.

Te słowa już cofnąłem :> wiem przesadziłem. Ale do całej reszty twojej wypowiedzi się zgadzam i popieram. ująłeś mnie w 1906% pzdr :-)

kaelowiec 15.08.2008 10:58

no odskoczyly wtedy zdominowaly lige na kila lat , a ze potem to roztrwoniono - no cóż to jest polska właśnie , aczkolwiek widzac profesjonalizm Lecha sadze ze dzisiaj by sie to nie powtorzylo , zreszta wtedy LM dopiero startowala to byl jej chyba 3 albo sezon , niei bylo w niej takiej kasy i takich profitow

wchodzac do rozgrywek grupowych ligi mistrzow , praktycznie gwarantujesz sobie rozstawienie w pucharach na kilka lat

Verter 15.08.2008 12:15

Pasikoniki nie okazały się nawet połowie tak groźne jak co niektórzy przewidywali. To miłe, ze wiele osób potrafi docenić nasza gre i wynik, ale nie rozpędzajmy się za szybko ;) Chociażby GKS stawił nam większy opór + nasza beznadziejna skuteczność i już tak fajnie nie było. Mecz z GKSem zresztą podziałał bardzo mobilizująco (oby nie jednorazowo), było wczoraj widać tą nieustępliwość w defensywie jaka chciałbym oglądać zawsze ... 4,5,6 do przodu i ciągle nic w naszej bramce ;)
Wisła miała swój Beitar i w następnej rundzie została sprowadzona na ziemie, fakt że trafiliście w losowaniu najgorzej jak było można. Nie inaczej będzie w kolejnym losowaniu, gdzie znów można mieć szczęście lub pecha. Albo inaczej można "spadać z wysokiego konia" (Milan) lub trzepać kolejnych pasikoników i przejść dalej, jak kto woli :)

PS
A teraz mała szpileczka. Oglądając skróty meczu Legii to widzę, że TVP nieźle dobiera komentatorów ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=zGIVYj...eature=related JEEeEESttttTTTT :D
Ale poważnie to życzę im zwycięstwa w Moskwie. Jeśli gra w pucharach miałaby się odbić na lidze to lepiej by Legia na tym nie korzystała :>

Kijek 15.08.2008 12:28

No dobra, niech Wam bedzie, nie myslalem ze dozyje tego dnia:

szacun dla Lecha

nie bede sie jaral transferami,
atmosfera tez sie jarac nie bede.

ale za wynik, gre wielkie brawa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Verter (Post 585758)

Przyjezdzaja rosyjskie ogorki, mega ogorki to w sumie bramka na 1:2 jest duzym sukcesem :D

Trzeciak & Szul wypie........

Yossarian 15.08.2008 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 585572)
To ,że kibicujemy Wiśle to chyba nie jest równoznaczne z tym ,że musimy jak najgorzej życzyć lokalnym rywalom w europejskich pucharach. Dobra postawa wszystkich polskich zespołów przynosi szereg zbiorowych profitów. Poprzez takie komentarze jedynie się ośmieszasz.

Ech muszę to napisać bo chyba niektórzy to mają klapki na oczach. Dobra postawa i poziom zaprezentowany w pucharach europejskich przez Legię , Lecha i Wisłę wyjdzie w przełożeniu na ligową rywalizację tym klubom tylko na dobre. Każdy rozsądny człowiek potrafi dostrzec ,że jeżeli taka Wisła porządnie się na zapieprza w lidze za nim sięgnie po upragnione MP i prawo do gry w Europie , pokonując każdego potencjalnego rywala biegając a nie stojąc to przyniesie to jej korzyść. Nie mylcie uznania i pochwał za dobrze wykonane zadanie z fanatycznym kibicowaniem.

Jeszcze nawiązując do tej wypowiedzi poniżej. Sam awans do LM nic nie daje trzeba jeszcze rozsądnie wydawać pieniądze. Legia i Widzew grały w LM (fakt w troszkę innym etapie jej rozwoju ) i czy odjechały o lata świetlne. Gdzie jest teraz Widzew ? Gdzie był Widzew przez ostatnie lata? Ewentualny awans Wisły Kraków do fazy grupowej LM nic by w tym klubie nie zmienił znając szczodrość naszego Cupiała.

Ten post odnosi sie do paplaniny Bronexa i innych dzieciakow dokazujacych ostatnio na tym forum.
Otoz drogie dzieci w prze-glebokiej d* mam wyniki naszych lokalnych rywali w europejskich pucharach,kolo przyslowiowego ch* mi lata ranking klubowy,rozstawienia i zbiorowe profity.
Nie wyklucza to oczywiscie tego ,ze z calego serca zycze Lechowi, Legii,Cracowii,Arce itd,itp. by w kazdym meczu ,ktory dane im bedzie rozgrywac, dostali konkretny w....... ,obojetnie czy na polskiej ,miedzynarodowej czy miedzygalaktycznej arenie.
To moim zdaniem jedyny logiczny sposob pojmowania sportowej rywalizacji a wszystkim tym rozsadnym ,ktorzy sie beda oburzac,wyzywac mnie od szowinistow i po raz kolejny wypisywac smetne .......y o wspolnym dobru polskiej klubowej pilki ,pragne przypomniec ,ze to forum WISLY a nie polskiej klubowej pilki .

Howgh ! Rzeklem

Mario Nh 15.08.2008 12:57

Ja myślę że teraz za awans do L.M. i grę w samej fazie pucharowej płaci się zupełnie inne pieniądze niż kiedyś.
Na czym może zarobić taki uczestnik ?
Na pewno na sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych i jest około 65 procent całości wpływu.
Za każdy zdobyty punkt UEFA wypłaca 150 tyś.euro . To jest zysk stały, a ponadto po sezonie wypłaca jeszcze za tzw. medialność. Pieniądze wpływają również na konto klubu z sprzedaży biletów oraz gadżetów.
A i PZPN dostałby nie małą kasę... np. głównie za sprawą Wisły przecież w sezonie 2002/03 UEFA przelało mu około 250 tyś. euro.
Tutaj jeszcze premie ale w funtach, łatwo jest jednak przeliczyć na euro...

Za udział w fazie grupowej: L3,56 miliona
Za każde zwycięstwo: L325,000
Za każdy remis: L162,000
Za awans do fazy pucharowej: L1,62 miliona
Za awans do ćwierćfinału: L1,95 miliona
Za awans do półfinału: L2,60 miliona
Za udział w finale: L3,90 miliona
Za zwycięstwo w finale: L6,50 miliona

Różnice między Ligą Mistrzów a P. UEFA są ogromne i nie ma co podważać tego czy opłaca się awansować do L.M. czy też nie. Everton który doszedł do 1/8 P. UEFA dostał premię około 400 tyś. EURO.
Jeśli Platini rzeczywiście chce walczyć z przepaścią jaka dzieli tych bogatych i biednych to w pierwszej kolejność musi zmniejszyć różnice premii w Lidze Mistrzów i Pucharze Uefa.

Zbychu 15.08.2008 14:22

Podsumowując występy naszych drużyn w tym tygodniu.

Wisła Kraków
Niespodzianki nie było.Wisła wysoko przegrała z Barceloną.Mam nadzieje że w rewanżu Krakowianie nie będą myśleć o pucharze UEFA(co miało miejsce w przypadku Baszczyńskiego już po wylosowaniu Barcelony:> ) ani aby podobnie jak w Katalonii przede wszystkim nie stracić bramki.Remis nic nie daje,a wysoka porażka z tak utytułowanym rywalem jak Barca to żaden wstyd.Wstydem będzie oddanie meczu za darmo,bez walki,obrona częstochowy.Nawet jeśli skończy się dwucyfrówką,ale Wisła pokaże zaangażowanie,ofensywny styl,determinacje to będzie satysfakcja że przynajmniej próbowali,chcieli wygrać,a nóż widelec może akurat stanie się cud:) W przypadku pogodzenia się z przegranej rywalizacji nawet iluzorycznych szans nie bedzie:>

Legia Warszawa
Porażka chociaż minimalna,ale na własnym stadionie stawia bardzo niekorzystnie drużyne w europejskich pucharach.Tym bardziej żal bo z perspektywy meczu FK Moskwa wcale nie była lepszym zespołem od Legii.Dwa celne strzały na bramke - dwie bramki.jedynie skuteczności można Rosjanom pozazdrościć.W drugiej połowie Legia niemal całkiem przejeła inicjatywe,szkoda że od początku tak nie było.

Szanse:
60/40 dla Moskwy

Lech Poznań
Jak na razie najlepiej prezentuje się spośród naszych pucharowiczów.Mimo iż rywale specjalnie nie wymagający to jednak wyniki 6:0 muszą budzić respekt oboętnie z kimkolwiek są osiągane.Na pewno dużo zasługa w tym trenera Smudy,który ma doświadczenie w meczach pucharowych.Widzew,Wisła - nie przypominam sobie aby któraś jego drużyna odpadała z zespołami niżej notowanym w rozgrywkacj LM czy PUEFA.Już sam wywiad z Franzem,który zapytany o kolejnych rywali po wczorajszym meczu powiedział iż to dopiero połówka meczu z Zurichem.
Gdyby tak zliczyć ile punktów straciliśmy w rankingu klubowym poprzez wpadki ze słabeuszami...

Szanse:
90/10 dla Lecha


Wybiegając nieco w przyszłość - przy założeniu że Wisła i Lech(być może jeszcze Legia) zagrają w I rundzie PUEFA,że będą to raczej druzyny nierozstawione awans chociażby jednej drużyny do rozgrywek grupowych byłby dobry.

Pan Jotka 15.08.2008 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSNH (Post 585713)
South...Legia i Widzew grając w Lidze Mistrzów odskoczyły strasznie reszcie Polski...szczególnie Widzew....
Zejdź na ziemie.....

Dokladnie. Przytoczyc tylko przyklad PSG czy OM... Oba te kluby graly regularnie na poczatku LM i co?? I hegemonem jest OL dzieki zdrowemu mysleniu swojego prezesa. Polecam pod rozwage (pseudo)dzialaczom Wisly!!!

EMPI 15.08.2008 14:59

Po awansie Lech przejmie współczynnik Grasshopper-Club Zurych więc z tym brakiem rozstawienia bym się jeszcze wstrzymał...

A co do budowania silnego klubu w Polsce, nie ważne czy to będzie Wisła czy Lech czy DyskoPolo czy ktokolwiek inny. Po pierwsze na razie to nierealne. Kto tutaj będzie chciał grać?! Kto tu przyjedzie z tych "wielkich"? To nie Football manager. Albo sobie sami wykształcimy piłkarskie brylanty, albo skiśniemy (że sobie pozwolę zacytować tekst z jednego filmu) "w tej smutnej jak ****a" lidze...

dorotja 15.08.2008 15:28

Nie było Wisły na Camp Nou
Cytat:

Przeczytałem w katalońskiej prasie, że nie ma sensu chwalić Barcy za mecz z Wisłą, bo w rzeczywistości nie miała rywala na boisku. Na Camp Nou mistrza Polski nie osiagnął nawet tyle, by zakwalifikowano go jako drużynę. Pamiętam to samo pisano w Madrycie po wizycie Wisły na Santiago Bernabeu. Że tak prymitywnego i bojaźliwego przeciwnika jak Wisła święta trawa Realu ledwo zniosła i więcej znosić nie chce.

Powie ktoś, że Real i Barcelona to inny piłkarski świat. No to wczoraj dostał odpowiedź. Legia nie grała z Barceloną, ale z FK Moskwa z wyśmiewanym za Euro 2008 Jopem. Pierwszy polski półfinalista Pucharu Europy przepada w rundzie wstępnej. Piłkarski świat się zmienia, ale dla nas wciąż na gorsze...

D.Wołowski

WISŁA 1906 NH 15.08.2008 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flame (Post 585842)
Po awansie Lech przejmie współczynnik Grasshopper-Club Zurych więc z tym brakiem rozstawienia bym się jeszcze wstrzymał...

A co do budowania silnego klubu w Polsce, nie ważne czy to będzie Wisła czy Lech czy DyskoPolo czy ktokolwiek inny. Po pierwsze na razie to nierealne. Kto tutaj będzie chciał grać?! Kto tu przyjedzie z tych "wielkich"? To nie Football manager. Albo sobie sami wykształcimy piłkarskie brylanty, albo skiśniemy (że sobie pozwolę zacytować tekst z jednego filmu) "w tej smutnej jak ****a" lidze...

O ile sie nie myle w Pucharze UEFA nie ma przejmowanie wspóczynniku lepszego zespołu. Tak jest tylko w eliminacjach ligi mistrzów

TeeS 15.08.2008 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flame (Post 585842)
Po awansie Lech przejmie współczynnik Grasshopper-Club Zurych więc z tym brakiem rozstawienia bym się jeszcze wstrzymał...

Lech nie przejmuje współczynnika Szwajcarów to raz.

Dwa - jeśli już nie chcecie życzyć polskim drużynom powodzenia w pucharach europejskich z innego powodu, to życzcie im dobrze dlatego, że dokąd będą zajęci grą w europie - dotąd nie będą się przykładac na 100% do gry w lidze (bo sił im pewnie na to nie starczy). A że ja życzę Wiśle jak najlepiej w UEFA to życzę też dobrze Lechowi i Legii, żeby nam w Ekstraklasie nie odskoczyli wykorzystując nasze ewentualne potknięcia ;)

pozdrawiam

michu-k 15.08.2008 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TeeS (Post 585863)
Dwa - jeśli już nie chcecie życzyć polskim drużynom powodzenia w pucharach europejskich z innego powodu, to życzcie im dobrze dlatego, że dokąd będą zajęci grą w europie - dotąd nie będą się przykładac na 100% do gry w lidze (bo sił im pewnie na to nie starczy). A że ja życzę Wiśle jak najlepiej w UEFA to życzę też dobrze Lechowi i Legii, żeby nam w Ekstraklasie nie odskoczyli wykorzystując nasze ewentualne potknięcia ;)

O tym samym pomyślałem dzisiaj rano, zaraz jak wstałem. Niech grają i awansują. Jeżeli awansują do grupy,będzie to 5 meczów więcej do rozegrania. Niech się męczą i padają, a my spokojnie zgarniemy wówczas mistrzostwo.

O! :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl