![]() |
To tak jakby mówić, że selekcjonera trzeba oceniać tylko przez pryzmat eliminacji.
Trochę głupota, tym bardziej jeśli gość przejmuje zespół po 2/3 rozegranych meczów. Oczywiście, że runda finałowa ma znaczenie, jeśli Kiko by przegrał wszystko jak leci to oczywistym jest fakt, że jego pozycja nie byłaby za mocna, mimo sukcesu w sezonie zasadnicznym. Na co komu trener, którego drużyna pęka w kluczowych momentach? Mimo wszystko raczej wątpię, żeby nam to groziło. W najgorszym wypadku zajmiemy miejsca 5-6, a w najlepszym załapiemy się na puchary. Jakoś wątpie, żebyśmy nagle zaczęli od wszystkich zbierać w czerep jak leci i spadli na pozycje 7-8. Generalnie niektórzy zapominają, że w rundzie finałowej nie zdobywa się aż tak dużo punktów. Wątpię, żeby lider zdobył 2 punkty średnio w 7 meczach, bo poziom jest w miarę wyrównany. Z resztą my generalnie lepiej punktujemy z czołówką niż z dołem tabeli. |
Ogromnym plusem terminarza jest fakt, że już 6 maja będziemy wiedzieli o co walczy Wisła.
Przegrana z Legią jest wkalkulowana, ale jeśli stracimy punty z Lechią to szanse na zajęcie miejsca pucharowego spadną do absolutnego minimum. Abstrahując od tego powinni ogłosić decyzję o przedłużaniu kontaktu z Kiko jak najszybciej. To będzie świadczyło, że w klubie panuje stabilizacja, a i w opinii większości kibiców będzie to dobra decyzja. |
|
Cytat:
Dla mnie sytuacja na przyszly sezon jest jasna i klarowna. Aby maszyna czyli druzyna ruszyla trzeba znow grac o najwyzsze cele tak by nie blaznic sie z tymi durnowatymi deklaracjami ze wazny jest tylko przyszly mecz a pozniej los pokaze. Przez takie dzialania mamy lige w ktorej nie ma wielkiej roznicy punktowej miedzy 5 druzyna w tabeli a przedostatnia. Tak nie mozna postepowac bo to tylko oslabia i tak juz marny wizerunek ekstraklasy. Mario Gomez wspominal w jednym z wywiadow ze male roznice pkt swiadcza o slabosci ligi i wyniki klubow bundesligi w tym sezonie zdaje sie potwierdzaja jego slowa. Kazdy w tej lidze powinien miec jasno okreslona role. 18 zespolowa ekstraklasa wyeliminuje paulo coelhowa polityke grania tylko jednego meczu a zacznie sie wreszcie normalnie wygrywanie z przeciwnikami. |
http://www.dziennikpolski24.pl/regio...acje,12028292/
Ważny wywiad z Kiko, gdzie porażkę z Górnikiem bierze w całości na siebie. To się chwali. W wywiadzie można między wierszami też przeczytać, że do przedłużenia kontraktu brakuje tylko przedłożenia umowy. |
|
To na koniec chciałbym zapytać, czy chciałby Pan, żeby klub przedłużył umowę z Kiko Ramirezem?
- Nie ma nawet dwóch zdań! Trener przyszedł, poukładał drużynę i już można powiedzieć, że zrobił bardzo dobry wynik. Ostatnio straciliśmy trzy bramki, ale generalnie tracimy zdecydowanie mniej goli niż jesienią. Taktycznie wyglądamy dobrze, ciekawe są też treningi, Kiko Ramireza, można od niego wiele się nauczyć, nawet będąc już doświadczonym zawodnikiem. Po tych kilku miesiącach pracy z Kiko Ramirezem, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że chciałbym, żeby trener został z nami na dłużej. http://www.dziennikpolski24.pl/sport...egia,12029974/ |
Gdyby Wisła dalej rządził Kapka z Rogalą martwiłbym się o los Kiko po meczu w Łęcznej, jednakże teraz dzięki ogarom z TS jestem całkowicie spokojny, i już sobie ułożyłem grafik inwentaryzacji w pracy żeby jutro o 18 spokojnie zasiąść w kapciach z kawką przed TV :)
|
Nie rozumiem i mam pretensje do Ramireza ,że nie wziął nawet na ławkę rezerwowych ani Valencii ani Videmonta. Za to obrońców bocznych było aż trzech: Bartkowski , Bartosz i Spicić . Wystarczyło by dwóch. Widać ,że Kiko to defensywny trener ,dla którego (nie mówię ,że to źle) priorytetem jest zagrać na 0 z tyłu.
|
Z tym, że Bartosz grał skrzydłowego (całkiem nieźle). Mógł już Spicicia nie brać, bo ponoć Bartkowski jest uniwersalny.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Bartosz już dawno nie jest obrońcą, ale skrzydłowym. Powinien w końcu wyjść w 1 składzie za Boguskiego.
Videmont już pokazał klase w meczu z Łęczną. A Valencia nie pasował do taktyki Kiko w myśl której Wisła miała urwać punkty z Legią kolektywem, a nie indywidualnościami. Jak zobaczyłem, że Ondrasek i Zachara wchodzą w końcówce to sobie pomyślałem "oho, Kiko chce wygrać". Bardzo dziękuję Panie Kiko za dzisiejszy mecz :) Widać, że chcesz osiągnąć COŚ z Wisłą. Czas pokaże co to będzie. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie mamy kompletnego składu, by grać równocześnie na dwóch frontach. Pozwólcie zarządowi wyjść na prostą finansową oraz ogarnąć skład. :) |
niepowinnismy sie zbytnio martwic pucharami w tym sezonie narazie wazne jest to ze wisla wychodzi na prosta jak tak dalej bedzie to w przyszlym sezonie mozemy zaczac mowic o celach teraz zawczesnie zreszta w tym sezonie do pucharow to tylko matematyczne szanse na ten moment spokojnie do celu 17/18 wisla mistrz!!!!!!!!!!!!!!!
|
Cytat:
Dokladnie.Przypomnijmy ze głownym celem Kiko Ramireza bylo uratowanie zespołu -czyli pozbieranie ich do kupy i ochrona a przed grą w grupie spadkowej.I tutaj cel spelnony,Kiko wywiazal sie z tego wrecz wzorowo .Bo awans zapewił nam duzo wczesniej/ natomaist o pucharach...a ktoz mysłal o tych Pucharach po roku temu? byly zupelnie inne problemy.m.in gra w 4 lidze,takze ten tego :) na ten moment musimy utrzymać zespoł,dobra atmosfere,i powoli myslec o przyszlosci,(trnansfery,mlodziez,sponsorzy.).No i o samym Kiko ,czyli podpisac z nim kontrakt.natomiast puchary.....bedzie ciezko,ale jak ich nie bedzie to naprawde nic sie nie stanie. Wisla i tak jest wysoko i z tego nalezy sie cieszyc,ze na teraz jest gdzie jest. P.S A co do Kiko to ten no name z 4 ligi hiszpanskiej zrobil 3 miejsce w lidze za Legia i Amika(gdzie sa lepsze warunki i komfprt pracy) ,nic o niej nie wiedziac.tu pozdoweinia dla wsuzyskich znafców typu Mielcarski i inni.Nie ma to jak skreślać czlowieka nic o nim nie wiedząc. |
Jak jest możliwość to trzeba walczyć. Nie mozna pozwalać na minimalizm. My jesteśmy Wisla Krakow, a nie z całym szacunkiem jakaś pogoń lub inne gówno
|
Gdzieś poszła plotka. że Kiko przedłuży. Dla mnie żadne zaskoczenie szczerze mówiąc :)
|
Widocznie Junco skompletuje skład na puchary latem skoro o tym mówią. Nie ma co czekać kolejnego roku(6 dla przypomnienia )jak jest szansa to walczyć. Wzrośnie prestiż klubu to może przyciągnąć kolejnych sponsorów a to oznacza kolejne pieniądze. :)
|
Przede wszystkim żeby to wszystko miało sens, w zawodnikach musi być wrobiony nawyk walki o jak najwyższe cele. Zawsze.
Bez tej mentalności Wisła utonie w ligowej szarzyźnie i nigdy nie wróci na właściwe tory. Dlatego absolutnie popieram podejście Kiko i mocno podejrzliwie patrzę na wszelakie głosy zachęcające do odpuszczania, ogrywania i tym podobne. |
Kilka akapitów wyżej właśnie o tym napisałem.
|
patrząc dalej w horyzont - zapodaję tezę, że Kiko to trener, który do wielkich sukcesów nas nie poprowadzi - ot człowiek, który dzięki dobremu składowi jest w stanie poprowadzić zawodników do 4.. no, max 3 miejsca. zapraszam do dyskusji
|
A o czym tu dyskutować??? Nie będzie porządnych wzmocnień, nie będzie podium. Ja nawet zapodam tezę, że Kiko prędzej czy później zostanie zwolniony:D
|
Ba, za jakiś czas całe forum będzie jechało po Kiko. Bo z natury rzeczy kiedyś zaczniemy grać słabiej i przegrywać ważne mecze.
|
Równie dobrze ja mogę napisać, że Kiko nie zostanie zwolniony, a sam odejdzie za 3 lata kiedy wypełni swój kontakt awansują z Wisłą 2x do 1/8 Ligi Europy, pokonując po drodze hiszpańskie kluby i w 2020 roku obejmie np: Seville, robiąc sobie tym samym piękny prezent na 50 urodziny.
|
Cytat:
|
A gdzie Polska dewiza czy się stoi czy się leży 20 tys. się należy? Nie podoba mi się ta zmiana!
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl