Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

s1mone 24.04.2017 19:50

To tak jakby mówić, że selekcjonera trzeba oceniać tylko przez pryzmat eliminacji.

Trochę głupota, tym bardziej jeśli gość przejmuje zespół po 2/3 rozegranych meczów.

Oczywiście, że runda finałowa ma znaczenie, jeśli Kiko by przegrał wszystko jak leci to oczywistym jest fakt, że jego pozycja nie byłaby za mocna, mimo sukcesu w sezonie zasadnicznym.

Na co komu trener, którego drużyna pęka w kluczowych momentach?

Mimo wszystko raczej wątpię, żeby nam to groziło. W najgorszym wypadku zajmiemy miejsca 5-6, a w najlepszym załapiemy się na puchary. Jakoś wątpie, żebyśmy nagle zaczęli od wszystkich zbierać w czerep jak leci i spadli na pozycje 7-8. Generalnie niektórzy zapominają, że w rundzie finałowej nie zdobywa się aż tak dużo punktów. Wątpię, żeby lider zdobył 2 punkty średnio w 7 meczach, bo poziom jest w miarę wyrównany. Z resztą my generalnie lepiej punktujemy z czołówką niż z dołem tabeli.

Karherop 24.04.2017 20:49

Ogromnym plusem terminarza jest fakt, że już 6 maja będziemy wiedzieli o co walczy Wisła.

Przegrana z Legią jest wkalkulowana, ale jeśli stracimy punty z Lechią to szanse na zajęcie miejsca pucharowego spadną do absolutnego minimum.

Abstrahując od tego powinni ogłosić decyzję o przedłużaniu kontaktu z Kiko jak najszybciej. To będzie świadczyło, że w klubie panuje stabilizacja, a i w opinii większości kibiców będzie to dobra decyzja.

tedyy 25.04.2017 20:29

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...Z_qitM.twitter

Jay jay 26.04.2017 05:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1469096)
Ogromnym plusem terminarza jest fakt, że już 6 maja będziemy wiedzieli o co walczy Wisła.

Przegrana z Legią jest wkalkulowana, ale jeśli stracimy punty z Lechią to szanse na zajęcie miejsca pucharowego spadną do absolutnego minimum.

Abstrahując od tego powinni ogłosić decyzję o przedłużaniu kontaktu z Kiko jak najszybciej. To będzie świadczyło, że w klubie panuje stabilizacja, a i w opinii większości kibiców będzie to dobra decyzja.

no wlasnie raczej nic nie bedzie wiadomo bo po 6 maj Wisla co najwyzej moze zachowac dystans 5 pkt miedzy nia i Lechia czyli tak jak pokazuje obecna tabela w sezonie zasadniczym. Ja osobiscie licze bardziej na stracone pkt u siebie druzyny Piotra Nowaka niz hurtowe zwyciestwa na wyjezdzie Wisly Krakow. Z Korona musi Wisla wygrac bezwzglednie, a z Lechem liczyc na conajmniej pkt.

Dla mnie sytuacja na przyszly sezon jest jasna i klarowna. Aby maszyna czyli druzyna ruszyla trzeba znow grac o najwyzsze cele tak by nie blaznic sie z tymi durnowatymi deklaracjami ze wazny jest tylko przyszly mecz a pozniej los pokaze. Przez takie dzialania mamy lige w ktorej nie ma wielkiej roznicy punktowej miedzy 5 druzyna w tabeli a przedostatnia. Tak nie mozna postepowac bo to tylko oslabia i tak juz marny wizerunek ekstraklasy. Mario Gomez wspominal w jednym z wywiadow ze male roznice pkt swiadcza o slabosci ligi i wyniki klubow bundesligi w tym sezonie zdaje sie potwierdzaja jego slowa.
Kazdy w tej lidze powinien miec jasno okreslona role. 18 zespolowa ekstraklasa wyeliminuje paulo coelhowa polityke grania tylko jednego meczu a zacznie sie wreszcie normalnie wygrywanie z przeciwnikami.

Karherop 27.04.2017 17:45

http://www.dziennikpolski24.pl/regio...acje,12028292/

Ważny wywiad z Kiko, gdzie porażkę z Górnikiem bierze w całości na siebie. To się chwali. W wywiadzie można między wierszami też przeczytać, że do przedłużenia kontraktu brakuje tylko przedłożenia umowy.

Arkadiusz.Czerepach 27.04.2017 19:05

http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstr...on_985922.html

leszekm 29.04.2017 07:34

To na koniec chciałbym zapytać, czy chciałby Pan, żeby klub przedłużył umowę z Kiko Ramirezem?

- Nie ma nawet dwóch zdań! Trener przyszedł, poukładał drużynę i już można powiedzieć, że zrobił bardzo dobry wynik. Ostatnio straciliśmy trzy bramki, ale generalnie tracimy zdecydowanie mniej goli niż jesienią. Taktycznie wyglądamy dobrze, ciekawe są też treningi, Kiko Ramireza, można od niego wiele się nauczyć, nawet będąc już doświadczonym zawodnikiem. Po tych kilku miesiącach pracy z Kiko Ramirezem, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że chciałbym, żeby trener został z nami na dłużej.


http://www.dziennikpolski24.pl/sport...egia,12029974/

Arkadiusz.Czerepach 29.04.2017 09:07

Gdyby Wisła dalej rządził Kapka z Rogalą martwiłbym się o los Kiko po meczu w Łęcznej, jednakże teraz dzięki ogarom z TS jestem całkowicie spokojny, i już sobie ułożyłem grafik inwentaryzacji w pracy żeby jutro o 18 spokojnie zasiąść w kapciach z kawką przed TV :)

AS82 30.04.2017 19:16

Nie rozumiem i mam pretensje do Ramireza ,że nie wziął nawet na ławkę rezerwowych ani Valencii ani Videmonta. Za to obrońców bocznych było aż trzech: Bartkowski , Bartosz i Spicić . Wystarczyło by dwóch. Widać ,że Kiko to defensywny trener ,dla którego (nie mówię ,że to źle) priorytetem jest zagrać na 0 z tyłu.

ashkeczup 30.04.2017 19:20

Z tym, że Bartosz grał skrzydłowego (całkiem nieźle). Mógł już Spicicia nie brać, bo ponoć Bartkowski jest uniwersalny.

Arkadiusz.Czerepach 30.04.2017 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1469434)
Nie rozumiem i mam pretensje do Ramireza ,że nie wziął nawet na ławkę rezerwowych ani Valencii ani Videmonta. Za to obrońców bocznych było aż trzech: Bartkowski , Bartosz i Spicić . Wystarczyło by dwóch. Widać ,że Kiko to defensywny trener ,dla którego (nie mówię ,że to źle) priorytetem jest zagrać na 0 z tyłu.

skoro nie rozumiesz, to nie miej pretensji bo to sie z logiką troche kłóci kolego

AS82 30.04.2017 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1469443)
skoro nie rozumiesz, to nie miej pretensji bo to sie z logiką troche kłóci kolego

To jak rozumiesz czemu wzial 3 ech bocznych obroncow to mnie oswiec :)

Toeju 30.04.2017 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1469434)
Nie rozumiem i mam pretensje do Ramireza ,że nie wziął nawet na ławkę rezerwowych ani Valencii ani Videmonta. Za to obrońców bocznych było aż trzech: Bartkowski , Bartosz i Spicić . Wystarczyło by dwóch. Widać ,że Kiko to defensywny trener ,dla którego (nie mówię ,że to źle) priorytetem jest zagrać na 0 z tyłu.

Zagrać na 0 z tyłu, to cel każdego trenera w każdym meczu. Bo to gwarancję co najmniej 1 punktu.

Karherop 30.04.2017 19:57

Bartosz już dawno nie jest obrońcą, ale skrzydłowym. Powinien w końcu wyjść w 1 składzie za Boguskiego.
Videmont już pokazał klase w meczu z Łęczną. A Valencia nie pasował do taktyki Kiko w myśl której Wisła miała urwać punkty z Legią kolektywem, a nie indywidualnościami.

Jak zobaczyłem, że Ondrasek i Zachara wchodzą w końcówce to sobie pomyślałem "oho, Kiko chce wygrać".

Bardzo dziękuję Panie Kiko za dzisiejszy mecz :) Widać, że chcesz osiągnąć COŚ z Wisłą. Czas pokaże co to będzie.

abcabc 30.04.2017 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1469434)
Nie rozumiem i mam pretensje do Ramireza ,że nie wziął nawet na ławkę rezerwowych ani Valencii ani Videmonta. Za to obrońców bocznych było aż trzech: Bartkowski , Bartosz i Spicić . Wystarczyło by dwóch. Widać ,że Kiko to defensywny trener ,dla którego (nie mówię ,że to źle) priorytetem jest zagrać na 0 z tyłu.

Dokładnie. Remis niczego Wiśle nie daje w tym meczu. Tylko wygrana dawała szansę na puchary.

Toeju 30.04.2017 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abcabc (Post 1469464)
Dokładnie. Remis niczego Wiśle nie daje w tym meczu. Tylko wygrana dawała szansę na puchary.

A co Was tak do tych pucharów ciągnie ?
Nie mamy kompletnego składu, by grać równocześnie na dwóch frontach.
Pozwólcie zarządowi wyjść na prostą finansową oraz ogarnąć skład. :)

ricenb 30.04.2017 21:43

niepowinnismy sie zbytnio martwic pucharami w tym sezonie narazie wazne jest to ze wisla wychodzi na prosta jak tak dalej bedzie to w przyszlym sezonie mozemy zaczac mowic o celach teraz zawczesnie zreszta w tym sezonie do pucharow to tylko matematyczne szanse na ten moment spokojnie do celu 17/18 wisla mistrz!!!!!!!!!!!!!!!

Wojtas 01.05.2017 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Toeju (Post 1469465)
A co Was tak do tych pucharów ciągnie ?
Nie mamy kompletnego składu, by grać równocześnie na dwóch frontach.
Pozwólcie zarządowi wyjść na prostą finansową oraz ogarnąć skład. :)


Dokladnie.Przypomnijmy ze głownym celem Kiko Ramireza bylo uratowanie zespołu -czyli pozbieranie ich do kupy i ochrona a przed grą w grupie spadkowej.I tutaj cel spelnony,Kiko wywiazal sie z tego wrecz wzorowo .Bo awans zapewił nam duzo wczesniej/

natomaist o pucharach...a ktoz mysłal o tych Pucharach po roku temu? byly zupelnie inne problemy.m.in gra w 4 lidze,takze ten tego :)
na ten moment musimy utrzymać zespoł,dobra atmosfere,i powoli myslec o przyszlosci,(trnansfery,mlodziez,sponsorzy.).No i o samym Kiko ,czyli podpisac z nim kontrakt.natomiast puchary.....bedzie ciezko,ale jak ich nie bedzie to naprawde nic sie nie stanie.
Wisla i tak jest wysoko i z tego nalezy sie cieszyc,ze na teraz jest gdzie jest.

P.S A co do Kiko to ten no name z 4 ligi hiszpanskiej zrobil 3 miejsce w lidze za Legia i Amika(gdzie sa lepsze warunki i komfprt pracy) ,nic o niej nie wiedziac.tu pozdoweinia dla wsuzyskich znafców typu Mielcarski i inni.Nie ma to jak skreślać czlowieka nic o nim nie wiedząc.

AlvaroTS 01.05.2017 21:37

Jak jest możliwość to trzeba walczyć. Nie mozna pozwalać na minimalizm. My jesteśmy Wisla Krakow, a nie z całym szacunkiem jakaś pogoń lub inne gówno

PiVoSH92 04.05.2017 23:03

Gdzieś poszła plotka. że Kiko przedłuży. Dla mnie żadne zaskoczenie szczerze mówiąc :)

konik28 04.05.2017 23:57

Widocznie Junco skompletuje skład na puchary latem skoro o tym mówią. Nie ma co czekać kolejnego roku(6 dla przypomnienia )jak jest szansa to walczyć. Wzrośnie prestiż klubu to może przyciągnąć kolejnych sponsorów a to oznacza kolejne pieniądze. :)

MaLk 05.05.2017 08:25

Przede wszystkim żeby to wszystko miało sens, w zawodnikach musi być wrobiony nawyk walki o jak najwyższe cele. Zawsze.

Bez tej mentalności Wisła utonie w ligowej szarzyźnie i nigdy nie wróci na właściwe tory. Dlatego absolutnie popieram podejście Kiko i mocno podejrzliwie patrzę na wszelakie głosy zachęcające do odpuszczania, ogrywania i tym podobne.

AlvaroTS 05.05.2017 09:29

Kilka akapitów wyżej właśnie o tym napisałem.

Gucio25 05.05.2017 14:16

patrząc dalej w horyzont - zapodaję tezę, że Kiko to trener, który do wielkich sukcesów nas nie poprowadzi - ot człowiek, który dzięki dobremu składowi jest w stanie poprowadzić zawodników do 4.. no, max 3 miejsca. zapraszam do dyskusji

wiesniak842 05.05.2017 15:03

A o czym tu dyskutować??? Nie będzie porządnych wzmocnień, nie będzie podium. Ja nawet zapodam tezę, że Kiko prędzej czy później zostanie zwolniony:D

FraMat 05.05.2017 15:15

Ba, za jakiś czas całe forum będzie jechało po Kiko. Bo z natury rzeczy kiedyś zaczniemy grać słabiej i przegrywać ważne mecze.

PhantomRanger 05.05.2017 15:18

Równie dobrze ja mogę napisać, że Kiko nie zostanie zwolniony, a sam odejdzie za 3 lata kiedy wypełni swój kontakt awansują z Wisłą 2x do 1/8 Ligi Europy, pokonując po drodze hiszpańskie kluby i w 2020 roku obejmie np: Seville, robiąc sobie tym samym piękny prezent na 50 urodziny.

krzaq12 05.05.2017 15:40

Cytat:

Bez tej mentalności Wisła utonie w ligowej szarzyźnie i nigdy nie wróci na właściwe tory. Dlatego absolutnie popieram podejście Kiko i mocno podejrzliwie patrzę na wszelakie głosy zachęcające do odpuszczania, ogrywania i tym podobne.
Ja gdzieś, tam wyczytałem, że mówienie o pucharach ma głównie przygotować zawodników do wysokiej presji. W tym sezonie nie jest to ich obowiązek, ale w przyszłym już ponoć tak. I dobrze, jeśli chcemy wrócić na szczyt, musimy zmienić myślenie, które trapiło ten klub w ostatnich 3-4 latach.

silver03 05.05.2017 15:58

A gdzie Polska dewiza czy się stoi czy się leży 20 tys. się należy? Nie podoba mi się ta zmiana!

brylant17 05.05.2017 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1469782)
Ba, za jakiś czas całe forum będzie jechało po Kiko. Bo z natury rzeczy kiedyś zaczniemy grać słabiej i przegrywać ważne mecze.

Do zwolnienia natychmiast!!! słaby trener a nie czekaj....jeszcze nie przegraliśmy


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl