![]() |
|
Cytat:
|
Cytat:
Dlaczego nie widzisz sensu? Nie widzisz tego, że nie ma lóż honorowych, miejsc dla dziennikarzy, odpowiednich szatni, nie ma sklepu, nie ma skyboksów, nie ma odpowiedniej ławki trenerskiej, nie ma odpowiedniej ilości miejsc, nie ma zadaszenia, nie ma punktów gastronomicznych, nie ma parkingu. Daj mi jakiś jeden logiczny argument za tym, by została aktualna trybuna (której beton od paru lat się samoczynnie kruszy).... |
Cytat:
|
Burzyć i to jak najszybciej. Najdroższe miejsca na stadionie a tu brak dachu i jeszcze ten zapach grzyba przy wejściu.
A tak a propos to gdzie będą mieściły się biura Wisły jak zburzą trybunę zachodnia?? |
Cytat:
Ja takiej sytuacji na meczu naszych rezerw z C. jakoś sobie nie wyobrażam. Nie wiem natomiast jakie mają oni relacje ze Starozakonnymi. Po drugie - Hutnik upadł bardzo nisko, podobnie jak Wawel i Garbarnia. Szkoda piękniej tradycji, ale takie są fakty. W takiej sytuacji kibic nie powinien wybrzydzać, tylko się cieszyć że przaśny stadion na Suchych Stawach zostanie nieco odpicowany. Bo za rok Wisły i Cracovii nie będzie już na tym obiekcie, a Hutnik będzie mógł z tego korzystać. Po trzecie - nie wyobrażam sobie sytuacji, że w tym samym dniu Hutnik i Wisła albo Cracovia zagrają mecz na tym samym stadionie. Żadna murawa tego nie wytrzyma. Na pewno ustali się tak terminarz, by jedni grali w sobotę, a drudzy w niedzielę - i to i tak tylko co dwa tygodnie będą takie "gorące" weekendy. Po czwarte - chyba Hutnik nie miał do tej pory oświetlenia? Bo skoro tak, to i tak zazwyczaj grywali około 13tej... |
http://www.kkslech.com/budowastadionu/5.11.2008/22.JPG na Lechu sie da, szkoda że nie u nas. Zamontowali tymczasowe jupitery, kabine dla komentatorów i rusztowanie na kamere. Koszt napewno mniejszy niż pompowanie kasy w ruine na Suchych stawach. Szatnie i pomieszczenia dla sędziów zorganizować pod E to też nie problem, szczególnie że po to był budowany okrąglak aby było połączenie zaplecza pod trybuną z murawą. Miejsca dla VIP to jeden sektor na E. W dodatku jest pleksi oddzielające, więc nie trzeba kombinować z zabezpieczaniem oraz zaplecze z łazienkami, więc warunki lepsze niż dotychczas na sektorze VIP.
|
http://www.sport.pl/pilka/1,70993,58...za_szybko.html
Artykuł który nie dotyczy nas w jakimś znaczącym stopniu. Zwróciłem jednak uwagę na jedno: że opóźnienie rozbiórki trybuny o miesiąc całkowicie zakłóci harmonogram prac. U nas unieważnienie przetargu i przerwanie prac na 2 miesiące nic nie opóźnia:D :D Mam swój scenariusz który mam nadzieje że sie nie spełni ale wynika z niego że w 2008 r sprzętu budowlanego na stadionie już nie zobaczymy:( |
Z wywiadu z Bońkiem:
"...PS: I pewnie w ogóle nie rozmawialiście o pana nowej roli i polskiej piłce... Oczywiście, że rozmawialiśmy. I w jednej sprawie Michel otworzył mi oczy. U nas nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, ale równe szanse na organizację meczów podczas euro ma aż sześć miast. Chorzów i Kraków to wcale nie są lokalizacje rezerwowe. Mamy po prostu przygotować sześć stadionów na tip top, a UEFA sama wybierze cztery na mistrzostwa. Niewykluczone także, że wykorzystane zostaną wszystkie. Na pewno nie jest tak, że Wrocław czy Gdańsk mają większe szanse od Krakowa czy Chorzowa.(..) " http://www.sports.pl/pilka_nozna/art...?Artykul=37557 |
Cytat:
|
Cytat:
To, że w 2008 sprzętu budowlanego nie zobaczymy to akurat nie jest żadna tajemnica...wystarczy przeczytać informacje na stronie ZIKiT i zobaczyć, że otwarcie ofert przewidziano na 9.XII...do tego poczytać Prawo zamówień publicznych i wyjdzie, że umowa zostanie podpisana w ostatnich dniach grudnia... |
Może, żeby było szybciej C będą stawiac, a tym czasie inna grupa rozwalałaby A i B, bo skoro i tak na wiosnę już mamy grac na innym boisku. A tak patrząc przez kamerkę internetową to nie widzę, aby jakiś był ruch na budowie.
|
Wie ktos kiedy beda czynne klatki schodowe na trybunie D? Trwaja tam jakies prace wogole?
|
Cytat:
O ile dobrze pamiętam to jakoś na wiosnę mają być zakończone. |
Wg charmonogramu prac z 17.04.2008:
- Dokończenie budowy trybuny północnej (10.2008 - 03.2009) Ale charmonogram jest już mocno nieaktualny... |
lepiej nie patrzmy na harmonogramy tylko na przetargi.
|
....
http://www.2012.org.pl/binsource?doc...=0&language=PL
http://www.2012.org.pl/binsource?doc...=0&language=PL http://www.2012.org.pl/binsource?doc...=0&language=PL Trzy wizualizacje ze strony Euro. I niby wszystko spoko jak sie patrzy na ten stadion ale jakby go np porównać do tego obiektu: http://www.liverpoolfc.tv/match_pix/stadium/web/07.jpg To ten krakowski będzie wyglądał jak jakaś szkoła... Można było całkiem inaczej zaprojektować trybuny wzdłuż boiska no ale za pozno.... |
Z dupy nie euro, skopiowali bodajże z portalu krakow.pl
foty już były wklejane dawno, to tylko projekt widziany oczami osób które się tym nie zajmują, na żywo będzie inaczej wyglądać to raz, dwa co fajnego jest w tym stadionie co wkleiłeś? poza tym nie porównuj Liverpoolu do Wisły, bo to tak jakby być w****ionym że nie mam willi za 10 mln euro jak sąsiad mieszkający 100 metrów ode mnie, złe porównania robisz... ale jak już wspomniałem ten nowy FCL nic specjalnego.. |
Cytat:
Bo chyba nie myslisz że nasz stadion będzie piękny i idealny? A widzisz za tą kase powinien taki byc. |
Rzeczą oczywistą jest że za takie pieniądze mógł powstać lepszy projekt
na oceny stadionu przyjdzie czas po jego powstaniu, na razie wstrzymam się od osądów, bo po tych wszystkich makietach, projektach tak na prawdę trudno cokolwiek wywnioskować, bo są one po prostu słabe i niedokładne.. jedno jest pewne, stadion może i nie będzie jakiś cudny i wart tych wydanych pieniędzy bo mogli to lepiej rozegrać, ale też nie ma potrzeby płaczu.. bo nie będzie zle.. a sam stadion wcale nie będzie jakiś ohydny, bo zazdroszczą go nam nie tylko Polscy kibice, ale także ekipy europejskie.. poczekajmy aż powstanie ten kolos... wtedy przyjdzie czas na oceny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
W europie nie jest tylko Liverpool, Manchester, Chelsea czy Real Madryt.
samemu możesz sprawdzić na http://stadiony.net/ , z każdego kraju mogę wyłonić po 10 ekip (w tym czołowe drużyny) które swoje stadiony jeśli byłaby możliwość z miłą chęcią by wymienili na nasz przyszły.. zaczynamy schodzić z tematu więc kończę, bez odbioru , pozdrowienia.. |
Jak pomysle ze na wsi w Niemczech sie buduje stadiony w ciagu dwoch lat takie ze nasz "NOWY" bedzie blado przy nim wygladal to az sie rzygac chce !!!
http://www.tsg-hoffenheim.de/assets/webcam/zr2.html http://www.tsg-hoffenheim.de/stadiongalerie.php Ale cuz...oto Polska wlasnie ze wpierw sie wszyscy poklocic musza zanim cokolwiek zrobia a i tak to co sie robi wyglada dokladnie tak jak by papierem sciernym dupe wycierac........ |
Skończcie już pier**** o tym stadionie bo się niedobrze robi. Bedze jaki będzie i już. Nie liczy się stadion tylko to co na nim...
|
Cytat:
zresztą, mnie nie obchodzi wygląd stadionu z zewnątrz, tylko wewnątrz...widziałałeś co wczoraj się działo na R22 przy 2 trybunach?? strach pomyśleć co będzie jak bryła stadionu zostanie zamknięta i akustyka będzie jeszcze lepsza:D dobrze że stadion będzie w stylu angielskim. |
Cytat:
|
Przyszłoroczny budżet nastawiony na sport
"Tylko w przyszłym roku stadion przy ul. Reymonta może liczyć na 100 mln zł z budżetu miasta. Przynajmniej tak zakłada projekt tego budżetu, który prezydent właśnie przedstawił radnym. To najdroższa przyszłoroczna inwestycja miejska. Pochłonie blisko jedną piątą wszystkich wydatków na inwestycje strategiczne. Podobnie będzie w roku 2010, kiedy na modernizację stadionu "Wisły" ma być wydane aż 130 mln zł. To także jedna piąta kwot na inwestycje strategiczne w 2010 r. W ciągu najbliższych trzech lat budowa obiektów sportowych w Krakowie będzie priorytetem - dla nich rezerwowane jest aż 25 proc. z blisko 1,9 mld zł planowanych do wydania na miejskie inwestycje strategiczne. W przyszłym roku (oprócz 100 mln zł na stadion Wisły) 40 mln zł miasto wyda na modernizację stadionu "Cracovii", 3 mln zł - na przebudowę stadionu "Hutnika" i 18,4 mln zł na rozbudowę Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna. A to oznacza, że na inwestycje sportowe prezydent rezerwuje ponad 160 mln zł, czyli blisko 30 proc. wszystkich środków na inwestycje strategiczne. Do tego trzeba jeszcze doliczyć finansowanie hali widowiskowo--sportowej, która nie jest traktowana jako obiekt sportowy, lecz jako element centrum widowiskowo-parkowego. I na budowę której na razie nie ma pieniędzy. ..." http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=8190 |
|
Nie wiem czy ktoś już wklejał linka do kamerki z widokiem na budowany sektor C
http://krakow.pl/kamera/wisla/ |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl