Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Siwy_89 30.11.2010 15:13

dostuffca, mylisz się :)


tylko w Krakowie zarabia się chu*owo, w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu wszyscy zyją jak burżuje ;-)

Ela 01.12.2010 08:36

http://www.sztuka-architektury.pl/in...?ID_PAGE=27948

Cytat:

Przyznawana co dwa lata nagroda Miesa van der Rohe, czyli Nagroda Unii Europejskiej dla Architektury Współczesnej, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w architektonicznym świecie. Jakie polskie budynki będą się o nią ubiegać w przyszłym roku? Znan już jest lista nominowanych. Jest ona wyjątkowo długa – obejmuje 12 obiektów.

Z największym uznaniem ekspertów spotkały się budynki pracowni JEMS Architekci – wśród nominowanych są aż trzy ich warszawskie realizacje: Skwer Herberta Hoovera, budynek biurowy Cristal Park oraz zespół budynków mieszkalnych przy Al. Wilanowskiej w Warszawie. Na drugim miejscu znalazło się Archistudio Studniarek + Pilinkiewicz z dwiema realizacjami – Sądem Okręgowym w Katowicach i Centrum Promocji Regionu w Łańcucie.

Ważną grupę wśród polskich kandydatów do nagrody Miesa van der Rohe stanowią obiekty z dziedziny kultury i nauki: otwarte przed kilkunastoma dniami Centrum Nauki Kopernik zaprojektowane przez pracownię RAr-2 Laboratorium Architektury, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie autorstwa Pysall.Ruge Architekten i Bartłomieja Kisielewskiego oraz Centrum Chopinowskie w Warszawie i rewaloryzacja parku w Żelazowej Woli zaprojektowane przez pracownię Stelmach i Partnerzy.

O prestiżową nagrodę powalczą także dwie ważne i wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą rewaloryzacje i modernizacje ukończone w 2009 r.: domu handlowego Renoma we Wrocławiu zrealizowana na podstawie projektu Maćków Pracowni Projektowej oraz łódzkiego hotelu Andel’s zaprojektowana przez OP Architekten.
Listę zamykają dwa bardziej kameralne obiekty: dom artystki Moniki Sosnowskiej w Warszawie zaprojektowany przez Piotra Brzozę i Marcina Kwietowicza oraz reprezentant sfery sacrum – kościół Votum Aleksa w Tarnowie pracowni Beton.
Tak jak mówiłam wcześniej - wśród krakowskich inwestycji ostatnich lat na prawdę na wysokim poziomie jest Muzeum Lotnictwa.

http://img28.imageshack.us/img28/4840/mies20100mlp.jpg

Jednakże przestrzeń wokół budynku wydaje się pozostawiać nadal sporo do życzenia.
To tak docelowo czy będą jeszcze coś tam robić ?

p.s.
Dodając cegiełkę o dyskusji o zarobkach - to na pewno w biurach architektonicznych Krakowa zarabia się sporo mniej niż w Warszawie, Gdańsku a nawet w ... Rzeszowie ( choć tu różnica nie jest tak wyraźna ;) )

Siwy_89 02.12.2010 23:25

Elu,

zaprojektuj w wolnej chwili nową fontannę na Rynku :)


moja prośba: niech będzie trochę mniejsza od obecnej.

1q2 03.12.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1020400)
http://www.sztuka-architektury.pl/in...?ID_PAGE=27948

Tak jak mówiłam wcześniej - wśród krakowskich inwestycji ostatnich lat na prawdę na wysokim poziomie jest Muzeum Lotnictwa.

)

To jest właśnie przykład jak powinien wyglądać beton:>Co prawda nie pasuje mi to do stadionu i tak już zostanie ale jak ktoś chce zobaczyć różnicę to niech porówna beton z budynku lotnictwa i naszego stadionu

Siwy_89 03.12.2010 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1020400)
http://www.sztuka-architektury.pl/in...?ID_PAGE=27948

Tak jak mówiłam wcześniej - wśród krakowskich inwestycji ostatnich lat na prawdę na wysokim poziomie jest Muzeum Lotnictwa.


Jednakże przestrzeń wokół budynku wydaje się pozostawiać nadal sporo do życzenia.
To tak docelowo czy będą jeszcze coś tam robić ?

przestrzeń wokół budynku - o ile dobrze pamiętam - nie była ujęta w konkursie architektonicznym. Prawdopodobnie w najbliższym czasie nic z tym robić nie będą...

ale budynek pierwsza klasa :)

dj_ibutti 03.12.2010 01:08

W lecie niezła sauna ;) Ale cóż... nie ma w Polsce inwestycji bez minusów.

MatMario 03.12.2010 02:46

A klimy tam nie ma? Czy może oszczędzają na prądzie

Ela 03.12.2010 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1021331)
Elu,

zaprojektuj w wolnej chwili nową fontannę na Rynku :)


moja prośba: niech będzie trochę mniejsza od obecnej.

Rozczaruję Cię :)

Nie jestem architektem.
Moje zainteresowanie architekturą jest czysto hobbystyczne.
I rodzinno-środowiskowe ;)

Każdy ma jakiegoś bzika :)

Apropo's fontanny - to jednak przyznajesz, że jakość wielu inwestycji krakowskich pozostawia wiele do życzenia ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1021355)
To jest właśnie przykład jak powinien wyglądać beton:>Co prawda nie pasuje mi to do stadionu i tak już zostanie ale jak ktoś chce zobaczyć różnicę to niech porówna beton z budynku lotnictwa i naszego stadionu

Muszę się wybrać tam koniecznie.
Na zdjęciach rzeczywiście beton prezentuje się znakomicie. Z tym stadionowym faktycznie nie ma porównania.

Natomiast porównam z betonem z MAXXI Museum Zahy Hadid w Rzymie. Kilka tygodni temu byłam obejrzeć ten budynek. Byłam zachwycona pod każdym względem.
Ale ze zdjęć widzę, że nasze Muzeum Lotnictwa bardzo nie odstaje.

Siwy_89 03.12.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1021415)

Apropo's fontanny - to jednak przyznajesz, że jakość wielu inwestycji krakowskich pozostawia wiele do życzenia ?

Fontanna na Rynku na żywo nie prezentuje się za dobrze. Jest przede wszystkim za duża, a elementy wyglądają na posklejane tanim klejem.

Sam pomysł oceniam na piątkę, wykonanie natomiast już gorzej.


Może wrażenie będzie inne, gdy zacznie tryskać z niej woda :-)

philips kr 04.12.2010 13:53

Fontanna na Rynku przeskalowana ,kurde to wyglada jak jakis wodopój dla wołów choć szklany element prezentuje się ciekawie.W sumie z ostatnich powstałych fontann ta na Szczepańskim też jest taka średnia nie mówiąc o tym czymś zupełnie niewpasowanych w otoczenie z Małego Rynku zastanawiam się kto dobierał kolorystycznie materiał.

Siwy_89 07.12.2010 00:13

Od kilku miesięcy trwa budowa Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Lokalizacja: ulica Rajska.

Wizualizacje:

http://i53.tinypic.com/9zn6nr.jpg

http://i52.tinypic.com/awdu07.jpg

LUX Drzewo :-)

Kaan 07.12.2010 09:09

Rozumiem, że tam juz rośnie to drzewo? Tam to znaczy, jak dobrze widzę, na Karmelickiej? A, nie to chyba Rajska i Szujskiego?

Siwy_89 07.12.2010 15:05

Małopolski Ogród Sztuki administracyjnie i organizacyjnie będzie związany z Teatrem im. J. Słowackiego. Powstanie przy ul. Rajskiej, naprzeciwko Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, w miejscu, gdzie od lat znajdowały się pracownie techniczne teatru im. J. Słowackiego, a przed wojną

Budowa Małopolskiego Ogrodu Sztuki ma kosztować ok. 47 mln zł brutto. Projekt jest współfinansowany z środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. UE dołoży do tej inwestycji 33 mln zł.

dostuffca 07.12.2010 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1021536)
Fontanna na Rynku na żywo nie prezentuje się za dobrze. Jest przede wszystkim za duża, a elementy wyglądają na posklejane tanim klejem.

Sam pomysł oceniam na piątkę, wykonanie natomiast już gorzej.

Prezydent Majchrowski stwierdził, że w Polsce nie było wykonawcy, który zrobiłby to zgodnie z projektem. Dobrze, że nikt nie chce w tym mieście postawić piramidy na modłę tej z Luwru, bo wtedy prawdopodobnie trzeba by wstawić betonowy słup by podtrzymywał czubek...

Siwy_89 07.12.2010 15:32

Moja ocena fontanny:

4/6

- 1 za wielkość
- 1 za wykonanie

Gdyby był betonowy słup, byłoby -5 za wykonanie :)

Nie oszukujmy się, każda nowa fontanna w tym miejscu budziałaby kontrowersje. A projekty, które "przegrały" w konkursie architektonicznym z Kryształem, powalające nie były. Inna sprawa, że wyższa nagroda zachęciłaby lepsze biura do startu :)


PS.

Fontanna na Plantach, powstała w ostatnich latach. Co o niej sądzicie?

http://i53.tinypic.com/2q8bva9.jpg

BONUS:

Nowe skrzydło Muzeum Narodowego i jakiś "wodny kanalik",

http://i52.tinypic.com/npgkfs.png

funkykoval 07.12.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1022968)
Moja ocena fontanny:

4/6

Ja pierniczę myślałem, że tylko Dutkiewicz ma jobla na punkcie miejskich fontann, a teraz widzę, że to problem znacznie szreszy - wirus jakiś czy cóś ???
Pozdrawiam

orzeu 07.12.2010 17:34

Fontanna na Rynku ma w zasadzie jedna wade. Jest.
Rynek sprzed stu lat po przeksztalceniu go z targowiska w plac wielkomiejski wyglada lepiej niz dzis i to jest prawdziwy dramat tego miejsca. Kamiebice niektore oswietlone jak pas startowy inne nie, ogrodki knajpiane bez ladu i skladu, jakas glowa kolo Ratusza bo "autor nie zgodzil sie przeniesc jej na plac przed dworcem" :shock: , powycinane drzewa, a na koniec kicz stulecia i wykonanie jak remont dworca w Kutnie czyli fontanna. Da sie jeszcze troche zepsuc wiec obawiam sie ze czyms nas znowu prezydent uraczy. Na przyklad kolejnym pomnikiem ze styropianu.

Siwy_89 07.12.2010 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1023002)
Ja pierniczę myślałem, że tylko Dutkiewicz ma jobla na punkcie miejskich fontann, a teraz widzę, że to problem znacznie szreszy - wirus jakiś czy cóś ???
Pozdrawiam



U nas fontanna wywołuje dość spore kontrowersje, w końcu znajduje się na jednym z najpiękniejszych placów świata :-)

Dlatego stała się jedną z bardziej kontrowersyjnych inwestycji.

pozdrawiam :-)

philips kr 07.12.2010 19:24

Moim zdaniem dużym błędem jest chęć upchania na Rynku wszystkiego co się da.Kwiaciarki,melexy,dorożki,kramy z ciupagami i gąbkowe,piszczące stwory.Mieszanina początkujących bardów,plastiku i taniej cepelii.Ogródki jak najbardziej ale bez przesady ,niech będą umieszczone pod kamienicami jednak jeśli w okresie wakacyjnym ogródek pod ratuszem zajmuje 1/5 powierzchni no to przepraszam bardzo niebawem nie będzie można jak przejść między stolikami .Reszta placów stoi i dziczeje lub jest wykorzystywana w minimalnych stopniu bardziej jako ciagi piesze.
Rynek Podgórski,Boh.Getta,Szczepański,Kolejowy czy nawet te mniejsze jak Sikorskiego one powinny tętnic życiem.

Ela 07.12.2010 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1023023)
U nas fontanna wywołuje dość spore kontrowersje, w końcu znajduje się na jednym z najpiękniejszych placów świata :-)

Dlatego stała się jedną z bardziej kontrowersyjnych inwestycji.

Fontanna na Rynku nie jest kontrowersyjna.

Kontrowersja : różnica zdań, która może prowadzić do zatargów, rozbieżność w sądach o czymś.

Natomiast co do fontanny to opinia jest raczej zgodna.
To kicz i tandeta. I nie tylko o wykonanie i podświetlenie a' la wiejska dyskoteka chodzi ale o projekt również.

Bronić jej może jedynie Majchrowski i... Siwy, który mam wrażenie próbuje na siłę dopatrzeć się plusów w każdej z nowopowstałych, sygnowanych nazwiskiem Majchrowskiego inwestycji ;)

p.s.

Fontanna na plantach na tym zdjęciu wygląda przyzwoicie.
Natomiast ilekroć tamtędy przechodzę to zastanawiam się kto ten wyglądający na gipsowy odlew postawił i że Kraków zdecydowanie nie ma szczęścia do fontann.

Siwy_89 07.12.2010 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1023097)

Bronić jej może jedynie Majchrowski i... Siwy, który mam wrażenie próbuje na siłę dopatrzeć się plusów w każdej z nowopowstałych, sygnowanych nazwiskiem Majchrowskiego inwestycji ;)

Masz jakiś cytat, gdzie Majchrowski "broni" fontanny? Ja czytałem, że ma raczej neutralne zdanie na jej temat. W ogóle co on i cała polityka ma tu do rzeczy? Napisałem gdzieś, że nam super fontannę Jacek zrobił?

Tu cytat:

"Inwestycja była robiona w oparciu o konkurs, który rozstrzyga nie urzędnik miejski, lecz przedstawiciele stowarzyszeń twórczych. I oni to zaakceptowali, wybrali i ja się z takim wynikiem konkursu muszę zgodzić. Bo gdybym ja powiedział, żeby realizować ten, którego nie wskazała komisja konkursowa, to byłaby od razu afera, że ja arbitralnie do swojego gustu coś dostosowuję."

Trudno się nie zgodzić.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1023097)
i podświetlenie a' la wiejska dyskoteka chodzi ale o projekt również.

Podświetlona jest cały czas na biało. Gdzie tu dyskoteka?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1023097)
Fontanna na Rynku nie jest kontrowersyjna.

Kontrowersja : różnica zdań, która może prowadzić do zatargów, rozbieżność w sądach o czymś.

Fontanna budzi kontrowersje...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1023097)

Siwy, który mam wrażenie próbuje na siłę dopatrzeć się plusów w każdej z nowopowstałych, sygnowanych nazwiskiem Majchrowskiego inwestycji ;)

a ty minusów.... pewnie masz coś wspólnego z Kracikiem :-)

PS.

Już nawet fontanny na zwykłą czwórkę nie można ocenić, bo wszyscy z Majchrowskim wyjeżdzają...
Narzekajcie dalej na wszystkie inwestycje... zero plusów w nich...

najlepiej zmieńmy temat na "Ponarzekajmy na krakowskie inwestycje"

dj_ibutti 08.12.2010 01:01

Swoją drogą to mniejsza wersja tej fontanny znajduje się w Muzeum Inżynierii Miejskiej, czy mi się przywidziało?

1q2 08.12.2010 01:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1023097)

Bronić jej może jedynie Majchrowski i... Siwy

Mówiłem mu(Siwemu) żeby zmienił orła na sierp i młot, ale nie posłuchał
'Słynnej' fontanny nie zdążyłem obadać kiedy coś z niej się wydobywało ale że w listopadzie wydobywać się nie będzie, tegom nie wiedział.
Zwizytowałem ją w przekonaniu że krytyka jej jest domeną 'wapniaków', którym wszystko co odbiega od ich gustu, jest fatalne.
Podszedłem i zobaczyłem coś makabrycznego.Takie .... wi co, nie dość że tandetne, nie dość że w żadnym razie nie pasujące do rynku , to jeszcze obsrane i brudne.Obserwowałem ludzi którzy 'zwiedzali' to dziecko naszego prezidento.Jak uważam że większość gustu nie ma to tu chyba nikt nie miał gustu, bo wyraz ich twarzy nie pozostawiał złudzeń.
Młodzieżowo można by tylko to skwitować - WTF?

Siwy_89 08.12.2010 01:43

to masz fotkę, jak się z niej coś wydobywa:

http://i55.tinypic.com/kcntb4.jpg

1q2 08.12.2010 01:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1023197)
to masz fotkę, jak się z niej coś wydobywa:

Fotki widziałem...ale liczy się to co na żywo i w życiu bym się nie spodziewał ze cała konstrukcja to taka tandeta.

Siwy_89 08.12.2010 02:07

ale nie widziałeś, jak się z niej coś wydobywa :-)

Pablo84 08.12.2010 02:15

A ja uważam, że projekt jest nawet ok i mógł by być genialnie, gdyby nie te wykonane.Przecież elementy i łączenia wyglądają, jakby je jakimś laminatem uszczelnili.Ciekawy jestem, czy da się to jeszcze poprawić...

Vinci 08.12.2010 08:49

Krakowskie autobusy 172 i 173 zmieniają trasę. Rusza linia 772

2010-12-07, Aktualizacja: wczoraj 21:31
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...f7a6ee1c_z.jpg Małgorzata Stuch

Od najbliższej soboty, 11 grudnia zmienią się trasy linii autobusowych 172 i 173 - będą omijały rondo Ofiar Katynia, a sam rejon ronda będzie obsługiwany nową linią - 772 .
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...9bec5b4_k5.jpg (© Michał Sikora)


Linia 172 zostanie skrócona i będzie kursować na trasie z Nowej Huty do przystanku "Opolska" bez zmian, następnie linia będzie skierowana do pętli autobusowej "Azory". Zlikwidowane zostaną przystanki: "Conrada", "Motel Krak", "Katowicka", "Bronowice Małe", "Balicka Wiadukt", "Bronowice Wiadukt". Na skróconej trasie zostanie wyznaczony nowy przystanek "Azory" (na pętli). Linia 173 w obu kierunkach będzie kierowana od ul. Nawojki przez ul. Armii Krajowej, ul. Balicką, ul. Na Błonie, do pętli autobusowej "Bronowice Małe". Zlikwidowane zostaną przystanki "Głowackiego", "Łobzów PKP", "Stachiewicza","Makowskiego", "Różyckiego", "Azory".

Nowa tymczasowa linia autobusowa nr 772 będzie kursować na trasie Azory - Bronowice Małe. Trasa linii przebiegać będzie z Azorów w kierunku Bronowic ulicami: Weissa, Conrada, Radzikowskiego, Katowicką, Zielony Most i ul. Na Błonie do pętli Bronowice Małe, a w kierunku Azorów trasa prowadzić będzie ulicami: Balicką, Armii Krajowej, Conrada, Weissa do pętli na Azorach.

Joshua TS 08.12.2010 21:58

A propos Ronda Ofiar Katynia... Nie byłem w tamtym rejonie od kilku miesięcy w związku z tym mam pytanko, jak tam wygląda teraz sytuacja z przejazdem? Konkretnie w stronę Olkusza. Na święta jadę do rodziny i chce uderzyć właśnie przez droge 94.. Jakieś objazdy czy cuś?:>

iiYama 08.12.2010 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Joshua TS (Post 1023434)
A propos Ronda Ofiar Katynia... Nie byłem w tamtym rejonie od kilku miesięcy w związku z tym mam pytanko, jak tam wygląda teraz sytuacja z przejazdem? Konkretnie w stronę Olkusza. Na święta jadę do rodziny i chce uderzyć właśnie przez droge 94.. Jakieś objazdy czy cuś?:>

Rondo się zatyka mocniej w godzinach szczytu, czyli rano powiedzmy 7-9, mam na myśli wyjazd od strony Opolskiej. Na trasie 94 w okolicach Modlnicy budują węzeł więc jest tam zmiana organizacji ruchu i w związku z tym tworzą się korki. Oprócz tych robót nie ma na Olkuskiej zdaje się innych utrudnień nie licząc kamer oczywiście.

A jak ominąć ROK? Z Opolskiej w Łokietka ( kierunek północ, Giebułtów ), za torami kolejowymi w lewo w Jordanowską, i dalej Stelmachów, Piaskowa, Chełmońskiego i wyjeżdżasz sporo za Makro.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl