Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   WISLA -LEGIA 12.11.2010 godz 20.00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7709)

jerry.lii.lewis 13.11.2010 10:12

Różnych rzeczy mogłem się spodziewać, że Legia się położy, że biegać nie będą, że zlekceważą,że będą tłuc głową w ścianę bez efektu, ale tak grającej Wisełki to się nie spodziewałem.
Wynik cieszy bardzo ale bardziej jeszcze cieszy gra - szybko, dużo po ziemi, dużo podań, wypracowane a nie przypadkowe brameczki.
Teraz, jak już Maaskant wie, jak grać mogą to mam nadzieję - nie odpuści im żadnego meczu :)

bouli76 13.11.2010 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mobik88 (Post 1010339)
Chciałbym ten mecz mieć gdzieś w swojej kolekcji, nie wiecie skąd mógłbym ściągnąć ten mecz? Ktoś udostępnia?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miba (Post 1010345)
O tak, ja rowniez!

http://allgoals.pl/ekstraklasa/11817...11-2010-a.html

Karherop 13.11.2010 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bouli76 (Post 1010355)

wkleiłby ktoś linki docelowe

Al_29 13.11.2010 10:40

http://www.fileserve.com/file/YPG99vN 1 poł.
http://www.fileserve.com/file/xxUuVMS 2 poł.

Kris Dee 13.11.2010 10:46

Kluczem do zwycięstwa było zdominowanie środka pola przez naszych pięciu pomocników.
http://this11.com/boards/1289639318228035.jpg
Kirm z Małeckim grali bardzo wąsko tak jak proponowałem ustawienie tutaj http://www.wislakrakow.com/forum/sho...?t=7709&page=3

Pawełek - 7 - uratował nas na początku, w II poł. bdb obrona strzału Borysiuka, ale trzeba przyznać że miał też kilka nie pewnych wyjść na przedpolu
Cikos - 8 - solidny w obronie, bardzo dobry w ofensywie
Chavez - 8 - nie do przejścia
Bunoza - 6 - sporo strat w I połowie ale też dużo piłek było granych przez niego, widać że gra coraz lepiej
Paljić - 7 - zaskakująco dobry w defensywie, mniej widoczny z przodu
Małecki - 8 - walczył w środku pola, wreszcie też podawał do kolegów, ładny gol
Sobolewski - 9 - przykrył czapką Vrdoljaka, świetny występ
Garguła - 7 - bdb w odbiorze piłki, jak na OM
Jirsak - 7 - wreszcie zagrał na swojej pozycji CM czyli środkowy pomocnik regulujący tempo gry, bdb w defensywie, ładna asysta
Kirm - 7 - podobnie jak Mały wałczył w środku pola, robił dużo wiatru z przodu
Brożek -9 - Paweł is back!!! 2 bramki+asysta, świetnie pokazywał się do gry jak za najlepszych czasów

Statystyki Wisła - Legia:
Bramki: 4-0
Sytuacje: 13-9
Strzały: 13-10
Strzały celne: 7-5
Posiadanie piłki: 51%-49%
Dośrodkowania: 12-27
Rzuty rożne: 2-8
Faule: 18-17
Spalone: 5-0

Niech was nie zmyli że graliśmy dwoma ofensywnymi pomocnikami. Irsak to typowy CM z dobrym odbiorem piłki a Guła również zaskakuje tym jak walczy o piłkę.

Widać że złapali świeżość. Graliśmy pressingiem prawie cały mecz a zawodnicy to wytrzymali, jestem w szoku.

skeba 13.11.2010 10:55

Wreszcie widziałem zaangażowanie Wiślaków przez cały mecz. Zasługą tego byli kibice, którzy świetnie dopingowali, a nasi byli na fali.


W kotle przy Reymonta nie ma opcji, by nasi nie grali z zaangażowaniem. Jeden z lepszych meczów w tej rundzie

Kris Dee 13.11.2010 11:02

Pozdrowienia dla Clebera :)

http://img228.imageshack.us/img228/6210/cleber.jpg

Acapelo 13.11.2010 11:02

Ale też dobrze że nie było Rzeźniczaka bo to dobry gracz. Mogloby nie byc 4. U nas sklad najmocniejszy.

murray 13.11.2010 11:02

Obejrzałem sobie dzisiaj powtórkę spotkania i muszę przyznać, że Wisła zagrała naprawdę świetnie. Wychodzenie po piłkę i utrzymywanie się przy niej było kluczem do zwycięstwa. Odległość pomiędzy pomocnikami, a Brożkiem była wreszcie taka, jaka powinna być przy ustawieniu 4-3-2-1, przez co Paweł nie był osamotniony i co ważniejsze, nie trzeba było uciekać się do długiej dzidy na napastnika. Dobrze działały skrzydła, obrońcy Legii nie umieli przestawić się z jednego na drugiego.
Wreszcie porządnie zagrała obrona. Była asekuracja, nikt nie grał na alibi. Najsłabszym ogniwem formacji defensywnej był Bunoza, ale porównując jego grę w meczu z Legią do postawy z Karabachem widać spory postęp. Oby tak dalej. Chavez zagrał jak porządny stoper, gra ostro, świetnie operuje wślizgiem. Taki Arboleda bez płaczu.
Maaskant pobawił się też w Indianę Jonesa i odnalazł motorykę Sobolewskiego. Albo inaczej, tak go ustawił, że jego braki w dynamice nie były tak widoczne, a waleczność i umiejętność odbioru były wykorzystane w znakomity sposób. Świetny mecz Sobola.
Na osobną pochwałę zasługuje Cikos, który odkąd do klubu przyszedł Branco zaczął grać zdecydowanie lepiej. Widać spory postęp. Jeżeli uda mu się utrzymać progres, będzie jednym z jaśniejszych punktów zespołu.
Nie oznacza to jednak, że mamy świetny skład. Trzeba wielu wzmocnień, by mówić o osiągnięciu wielkich celów. Przede wszystkim potrzebny jest napastnik, lewy obrońca i dwóch stoperów. Przydałby się też prawy obrońca, który zastąpi Branco, bo nikt chyba nie wierzy, że on tutaj zostanie,

Acapelo 13.11.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1010389)
Obejrzałem sobie dzisiaj powtórkę spotkania i muszę przyznać, że Wisła zagrała naprawdę świetnie. Wychodzenie po piłkę i utrzymywanie się przy niej było kluczem do zwycięstwa. Odległość pomiędzy pomocnikami, a Brożkiem była wreszcie taka, jaka powinna być przy ustawieniu 4-3-2-1, przez co Paweł nie był osamotniony i co ważniejsze, nie trzeba było uciekać się do długiej dzidy na napastnika. Dobrze działały skrzydła, obrońcy Legii nie umieli przestawić się z jednego na drugiego.
Wreszcie porządnie zagrała obrona. Była asekuracja, nikt nie grał na alibi. Najsłabszym ogniwem formacji defensywnej był Bunoza, ale porównując jego grę w meczu z Legią do postawy z Karabachem widać spory postęp. Oby tak dalej. Chavez zagrał jak porządny stoper, gra ostro, świetnie operuje wślizgiem. Taki Arboleda bez płaczu.
Maaskant pobawił się też w Indianę Jonesa i odnalazł motorykę Sobolewskiego. Albo inaczej, tak go ustawił, że jego braki w dynamice nie były tak widoczne, a waleczność i umiejętność odbioru były wykorzystane w znakomity sposób. Świetny mecz Sobola.
Na osobną pochwałę zasługuje Cikos, który odkąd do klubu przyszedł Branco zaczął grać zdecydowanie lepiej. Widać spory postęp. Jeżeli uda mu się utrzymać progres, będzie jednym z jaśniejszych punktów zespołu.
Nie oznacza to jednak, że mamy świetny skład. Trzeba wielu wzmocnień, by mówić o osiągnięciu wielkich celów. Przede wszystkim potrzebny jest napastnik, lewy obrońca i dwóch stoperów. Przydałby się też prawy obrońca, który zastąpi Branco, bo nikt chyba nie wierzy, że on tutaj zostanie,

Akurat Branco jako zapchajdziura... moze byc.

mc-money 13.11.2010 11:07

http://www.youtube.com/watch?v=plfyNRVEH_0

Fantastycznie wyszla oprawa z racami ;))
Naprawde, nie żałujmy wrzucać do puszek, bo piękne rzeczy są robione z tych rzeczy ;)
Graffiti równierz

Macieeek 13.11.2010 11:10

Ja się wypowiem nie na temat, ale o czymś ważnym. Chodzi mi o stosunek policji/mpk do Nas kibiców. To co wczoraj się wydarzyło to była żenada. Najpierw motorniczy nie zatrzymał się na przystanku (na szczęście go dogonilismy po 500m rajdzie w ok. 150 osób), a później nas wyrzuciła policja z "15" z czego co najmniej 2 osoby skonczyły na komisariacie. O tym w jaki sposób zostaliśmy "wyprowadzeni" nie chce mówić bo bym dostał bana za niecenzuralne słowa.

WISŁAZWE 13.11.2010 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1010377)
Kluczem do zwycięstwa było zdominowanie środka pola przez naszych pięciu pomocników.
http://this11.com/boards/1289639318228035.jpg
Kirm z Małeckim grali bardzo wąsko tak jak proponowałem ustawienie tutaj http://www.wislakrakow.com/forum/sho...?t=7709&page=3

Cikos - 8 - solidny w obronie, bardzo dobry w ofensywie
Chavez - 8 - nie do przejścia
Bunoza - 6 - sporo strat w I połowie ale też dużo piłek było granych przez niego, widać że gra coraz lepiej
Paljić - 7 - zaskakująco dobry w defensywie, mniej widoczny z przodu
Małecki - 8 - walczył w środku pola, wreszcie też podawał do kolegów, ładny gol
Sobolewski - 9 - przykrył czapką Vrdoljaka, świetny występ
Garguła - 7 - bdb w odbiorze piłki, jak na OM
Jirsak - 7 - wreszcie zagrał na swojej pozycji CM czyli środkowy pomocnik regulujący tempo gry, bdb w defensywie, ładna asysta
Kirm - 7 - podobnie jak Mały wałczył w środku pola, robił dużo wiatru z przodu
Brożek -9 - Paweł is back!!! 2 bramki+asysta, świetnie pokazywał się do gry jak za najlepszych czasów

Niech was nie zmyli że graliśmy dwoma ofensywnymi pomocnikami. Irsak to typowy CM z dobrym odbiorem piłki a Guła również zaskakuje tym jak walczy o piłkę.

Widać że złapali świeżość. Graliśmy pressingiem prawie cały mecz a zawodnicy to wytrzymali, jestem w szoku.

Wszystko super pięknie ładnie ale się przyczepię nie specjalnie - gdzie jest Mariusz Pawełek w tym składzie z ocenami ??

Warto podkreślić po raz enty, że ratuje nam dupę 4-0 do przodu ale przy stanie 0-0 obronił sam na sam chyba przy 2-0 wyciągnął trudny strzał legionisty z przed pola karnego i jeszcze parę innych bardzo dobrych interwencji.

Filippo 13.11.2010 11:26

Choć sędzia cały mecz gwizdał pod Legię i zaoszczedził im co najmniej 2 czerwonych kartek(Komorowski+2 ewidentne zoltka dla Borysiuka) i kilku żółtych, dostał plusika u mnie za tego karnego. Szanowni kibice Legiuni teraz wiedzą, jak EWIDENTY BYŁ KARNY W MECZU LEGII Z KORONĄ, gdy nurkował scięty przez podmuch powietrza Radovic :D TOTALNA ANALOGIA :D ale wtedy był to tak zwany ewidenty karny..

To czy zaczynamy dobrze grac potwierdzą mecze wyjazdowe z Polonią i Arką..Wygrana z Legią nic nie da jesli tam nie wygramy.

Dubi 13.11.2010 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1010220)
Komentatorzy c+ po bramkach dla Wisły wpadali w żałobę. Nie da się tego słuchać.

nie da sie tego ukryc że wszyscy odnieslismy takie wrażenie ale to ich problem, ich żałoba ;)

wiśnia 13.11.2010 11:32

Nemanja Vidic, John Terry, William Gallas, Gordan Bunoza, Carles Puyol

7 kotów,coś pięknego:lol:

mic 13.11.2010 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1010307)
http://img530.imageshack.us/img530/1705/hujs.jpg

Mam nadzieje, że nie będziecie już dyskutować z tym oto osobnikiem

Najlepsze jest to, ze dostali w dupe 4:0 i placza o jednego karnego :lol:
Poza tym, druzyna ktora ma w skladzie pajaca Radovica ktory wyludzil tak 'dziesiat' karnych, teraz wielce oburzona :lol:

"Kali brac"

Gwiaździsty 13.11.2010 11:40

Kluczem do naszego sukcesu jest Maciek Skorża i jego dobra (dla nas) robota w Legii. Niech gra do końca ligi jednym wysuniętym, a bedzie dobrze.

Filippo 13.11.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bouli76 (Post 1010355)

Jak ktoś z Was ściagnie mecz (mi net nie pozwala) to proponuje zrobić printscreen'a z sytuacji gdy Komorowski omal nie łamie nóg Kirmowi i wysłać do komisyji ligii, niech poprawią co spieprzyli...

bódyń 13.11.2010 11:44

Ciekawy tytul:)))
Proponuje szybko wejsc bo pewnia zmienia
http://www.sport.pl/pilka/1,65039,86...yla_Wisle.html

pirat.z.karaibow 13.11.2010 11:49

Ahahahahaaha

Cytat:

Biała Gwiazda upokorzyła Wisłę

skeba 13.11.2010 11:51

Cytat:

Cikos jak Baszczu? A Baszczu miał kiedyś taką szybkość i drybling? Nie sądze. Baszczu był lepszy w odbiorze, ale miał mniej cech pomocnika. Cikosa można wystawiać na boku pomocy z tego co widze. Niech popracuje nad dośrodkowaniami i złamaniem akcji.
Obczaj sobie akcję Baszczyńskiego w meczu z Barceloną (sytuacja po której Cleber strzelił bramkę)

Karherop 13.11.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1010437)
Obczaj sobie akcję Baszczyńskiego w meczu z Barceloną (sytuacja po której Cleber strzelił bramkę)

Cikosza będzie można porównywać do Baszcza , jeśli zagra w Wiśle tyle spotkan co on

Baszczynskiemu w wieku Cikosza zdarzały się większe wpadki (vide Saragossa) , nie wiem czy Cikosz jest lepszym materiałem na piłkarza niż był nim Baszczyński , ale ma w sobie duzy potencjał

po tym spotkaniu można powiedzieć że będą z niego ludzie

Kris Dee 13.11.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1010410)
Wszystko super pięknie ładnie ale się przyczepię nie specjalnie - gdzie jest Mariusz Pawełek w tym składzie z ocenami ??

Warto podkreślić po raz enty, że ratuje nam dupę 4-0 do przodu ale przy stanie 0-0 obronił sam na sam chyba przy 2-0 wyciągnął trudny strzał legionisty z przed pola karnego i jeszcze parę innych bardzo dobrych interwencji.

Oczywiście zgadzam się z tobą Mariusz zagrał bdb. nie wiem jak mogłem zapomnieć o nim. Już poprawiam.

TS Girl 13.11.2010 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1010431)
Ciekawy tytul:)))
Proponuje szybko wejsc bo pewnia zmienia
http://www.sport.pl/pilka/1,65039,86...yla_Wisle.html

http://mistrzowie.org/pic/show/90884

dj_ibutti 13.11.2010 12:15

To Cikosz jest u nas na wypożyczeniu, czy Bunoza?

nicolas 13.11.2010 12:16

Byłem na stadionie i tuż przed dośrodkowaniem na początku spotkania, po którym Komorowski strzelał głową i jakimś cudem zmarnował tą setkę widziałem, że na długim słupie są niekryci legioniści. Tylko czekałem na ten błąd i obserwowałem, czy nasza obrona wcześniej zareaguje i ich pokryje, czy nie. To są makabryczne błędy. Proste błędy. Co innego pokryć wszystkich i stracić bramkę w wyniku przegranego pojedynku, a co innego postąpić tak nonszalancko i robić takie wielbłądy.

Niemniej Wisła to paradoks - potem 40 minuta i z ĆWIERĆ-sytuacji obejmujemy prowadzenie. Fartowne dośrodkowanie Jirsaka i talent Brożka. Jedna akcja, jeden strzał, jeden gol.

Ale ta nasza liga jest słaba.

Ma ktoś z Was link do CAŁEGO meczu? Chętnie oglądnę jeszcze raz, z perspektywy TV :) Z góry dziękuję :)

flamengista 13.11.2010 12:17

Cikosz wypożyczony z opcją pierwokupu. Bunoza transfer definitywny:-D

dj_ibutti 13.11.2010 12:19

Fartowne? Człowieku, to było mierzone, idealne dośrodkowanie... Nie ma w tym fartu... po raz kolejny odsyłam na treningi i mecze MESY, tam można zobaczyć więcej taki piłek w wykonaniu Jirsaka, czy Łobo.

Co do Bunozy i Cikosza - szkoda że nie odwrotnie. O ile tego drugiego przydałoby się zatrzymać, to ten pierwszy jest jeszcze "nieopierzony".

snyrting 13.11.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 1010467)

Niemniej Wisła to paradoks - potem 40 minuta i z ĆWIERĆ-sytuacji obejmujemy prowadzenie. Fartowne dośrodkowanie Jirsaka i talent Brożka. Jedna akcja, jeden strzał, jeden gol.



Ma ktoś z Was link do CAŁEGO meczu? Chętnie oglądnę jeszcze raz, z perspektywy TV :) Z góry dziękuję :)

A strzału z dystansu Tomasa, uderzenia Brożka w boczną siatkę, interwencje Machnovskiego po próbach Małego i Guły to Pan nie raczył zauważyć?
Może zanim zaczniesz stawiać takie odważne tezy, to obejrzyj sobie ten mecz w tv.

Poniżej link do skrótu:
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rot_meczu.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl