![]() |
Cytat:
co do pierwszej części Twojego posta. Skąd wiesz, że Legia nic z tego nie ma?Nie był bym taki pewny, czy eNka nie płaci Legii za reklamę na koszulkach. Swego czasu ktoś tłumaczył u nas na forum, jak to najprawdopodobniej wygląda. To, że Legia i eNka mają wspólną 'matkę' nie musi oznaczać, że reklama jest za darmo. Tłumaczył coś, że nie można szkodzić jednej z podległych firm itp. Musiałbyś to poszukać u nas na forum (nie pamiętam w którym dziale, ale pewnie w 'działanie iti') |
Cytat:
|
|
Cytat:
Na wielki plus zasługuję natomiast pomysł z kortami, szczególnie tymi o sztucznej nawierzchni, których- z tego co kojarzę, jeśli się mylę to mnie poprawcie- nie ma w Krakowie. Jeśli by doliczyć do tego ten kompleks, który mają zamiar stworzyć Radwańskie (również z takimi nawierzchniami), to gdy wszystko doszło by do szczęśliwego końca- tenisowa baza w Krakowie uległaby znacznej poprawie. Nic , W czasach gdzie korty znikają z mapy miasta na rzecz mieszkaniówki, nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki za te inwestycje. Wspomniałem o zamiarach sióstr Radwańskich, nie orientujecie się co się teraz dzieje w tej sprawie? Swego czasu pisali o jakiś rozmowach z władzami współpracy i jakiś gruntach, które miasto miałoby przekazać, teraz sprawa jakoś ucichła (no chyba, że mi coś umknęło). |
Problemy w Wrocławiu http://www.waszapilka.pl/article,393...duje_Mostostal
|
To na szczęście nie problemy,ale ich koniec. Firma wygrała przetarg od początku wiedząc ,że bedą obsuwy. To był najwyższy czas na wypowiedzenie umowy. Drugiego przetargu nie będzie,ich miejsce zajmie firma która była 2 kolejności w przetargu.
|
|
Co do Wroclawia to jest początek problemów. Czas na odwolania, potem ewentualne procesy, a zabezpieczeniem przedmiotu sporu sądowego bedzie sam stadion. Tak sie wlasnie koncza przetargi jak najwazniejsza jest cena,a nie doswiadczenie w danej dziedzinie. Kto nie wierzy niech popatrzy na A1 i spór GDDkiA z Alpine Bau....
PS. Swietna akcja Lechii ;-) |
Wybrano model krzesełek na stadionie Legii.
http://www.legia.com/www/?akt=12232 |
wyglądają na fajne i wygodne, ale dla nas to bez znaczenia, my nie siedzimy na meczach.
|
Cytat:
Ale jeśli ty lubisz stać 4 godziny non stop, to rzeczywiście różnicy ci krzesełko nie robi... |
Cytat:
a to co jest :P chociaż na prezentację mogli dać jakieś czyste ;) |
Cytat:
Swoją drogą ciekawe jak to będzie na stadionie par... pasów. Przecież te biedaki nie potrafią nawet korzystać z umywalki. Po wizycie na Reymonta wracali pokaleczeni.... Tam pewnie pozostaną ławki i krzesełka ze starego stadionu. Te których nasi przyjaciele sie nie boją i potrafią używać. |
Cytat:
|
Cytat:
U nas wywołali ustawke 3 na 3 3 kibicow Cracovi kontra pisuar ,umywalka i pojemnik na szczotke do kibla remis ze wskazaniem na reprezentacje toalety powod takiego wyniku?; kibice Cracovii nigdy nie mieli doczynienia z takim przeciwnikiem :lol: |
http://sport.onet.pl/0,1260069,21074...wiadomosc.html
osobiście jakoś nie wierzę że UEFA zamiesza jeszcze coś przed mistrzostwami i to taki typowy przykład jątrzenia pismaków ale jakoś powoli zaczyna pękać ten wrocławski balon napompowany megalomanią Dutkiewicza |
jeśli Mostostal się odwoła i będzie chciał odszkodowania to sprawa może się ciągnąć wiele miesięcy. Moim zdaniem Dutkiewicz strzelił sobie w kolano. Opóźnienie 1-2 miesiące nic by nie zmieniło, a teraz może być tragedia dla Wrocławia. Trochę mi to śmierdzi jakimiś przekrętami, jakby czekali na mały poślizg Mostostalu.
|
Wywiad z prezydentem Wrocławia n/t wypowiedzenia umowy Mostostalowi Warszawa
Wciąż nie wiadomo, czy budowę areny na Maślicach dokończy niemiecka firma Max Bögl. Prezydent Wrocławia twierdzi, że zgłosiły się do niego także inne przedsiębiorstwa. I przyznaje, że polityka informacyjna w sprawie budowy stadionu przypominała peerelowskie komunikaty o budowie Nowej Huty Rafał Dutkiewicz tłumaczył, dlaczego miasto wypowiedziało umowę Mostostalowi Prezydent Wrocławia gościł w środę w redakcji "Gazety". Zapytaliśmy go o kulisy z wypowiedzenia Mostostalowi umowy na budowę stadionu i przyszłość tej inwestycji. Oto najważniejsze fragmenty jego wypowiedzi. O powodach zerwania umowy z Mostostalem: - Ta firma nie była w stanie zrealizować tej budowy. A skoro nie potrafili tego zrobić sami, powinni zatrudnić odpowiednią liczbę doświadczonych specjalistów. Dlaczego tego nie zrobili, to dla mnie metafizyczna zagadka. Według naszych szacunków opóźnienie budowy wynosi obecnie ok. 100 dni. Natomiast Mostostal w ostatnim piśmie prosi nas o przesunięcie terminu oddania inwestycji aż o 4,5 miesiąca. Sami więc nabrali przekonania, że jest ogromne ryzyko, iż opóźnienie będzie wzrastać. I to właśnie było głównym powodem zerwania umowy - olbrzymie ryzyko wzrostu opóźnienia spowodowane przez źle zorganizowaną firmę. Odwlekaliśmy tę decyzję, mając nadzieje, że Mostostal zorganizuje się lepiej. Czekaliśmy do ostatniego momentu, do którego można było czekać. Gdybyśmy zwlekali jeszcze dłużej, nowy wykonawca nie byłby w stanie wybudować stadionu do połowy 2011 roku. O tym, kto zastąpi Mostostal: - Nie mogę na 100 procent powiedzieć, że podpiszemy umowę z Maxem Böglem. Ale jeśli nie dojdziemy z tą firmą do porozumienia, to podpiszemy umowę z inną. Zainteresowanie kontynuowaniem budowy zgłosiło przynajmniej pięć dużych przedsiębiorstw. Jednak to Max Bögl walczył o ten kontrakt i nawet po podpisaniu przez nas umowy z Mostostalem wielokrotnie sygnalizował, że jest zainteresowany uczestniczeniem w projekcie. Myśmy nie prowadzili z nimi negocjacji, bo prawo tego zabrania, ale był stały kontakt, bo oni liczyli na to, że Mostostal zleci im budowę dachu nad stadionem. Rozważamy wiele różnych wariantów, ale jesteśmy zdeterminowani, by stadion budowała właśnie ta firma. Cena jest oczywiście przedmiotem negocjacji, ale mamy deklarację na piśmie, że nie będzie wyższa niż ta, za którą inwestycję miał zrealizować Mostostal. O ukrywaniu opóźnień w budowie stadionu: - Podzielam opinię, że na stronie internetowej spółki Wrocław 2012 odbywało się "budowanie Nowej Huty". Jeśli chodzi o politykę informacyjną, rzeczywiście musimy posypać głowę popiołem. Wobec odpowiedzialnych wyciągnę konsekwencje. Ale to jedyna rzecz, za którą powinienem przeprosić. Proszę mi wierzyć, że naprawdę bardzo długo wierzyliśmy, że Mostostal jako jedna z największych firm w Polsce poradzi sobie z organizacją procesu naprawczego. Były też inne okoliczności - w czasie wizyty Michela Platiniego, kiedy wiedzieliśmy już, że jest niedobrze, woleliśmy mówić, że wszystko jest w porządku, bo to był czas, kiedy rozpoczynaliśmy rozmowy o tym, gdzie odbędzie się ćwierćfinał Euro. O tym, czy stadion będzie gotowy do połowy 2011 roku: - UEFA nakazuje rozegrać na stadionie przed Euro przynajmniej dwa mecze międzynarodowe lub połowę sezonu ligowego. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach mogą ograniczyć ten wymóg. Tak było np. w Portugalii przed mistrzostwami Europy i ostatnio podczas turnieju w Austrii i Szwajcarii. Prawdopodobieństwo, że zdążymy z budową stadionu, jest bardzo duże, graniczy z pewnością. Jeżeli wprowadzimy nową ekipę na koniec stycznia, a to zależy m.in. od tego, jak ostra będzie zima, to zdążymy na pewno. Jeśli wejdzie ona w lutym, to być może nie zdąży na czerwiec 2011 roku, ale skończy w lipcu, sierpniu, czyli na styk. Podkreślony fragment, niezłe jajca. Tak się robi interesy, zawiązuje kontrakty, organizuje turnieje :-/. Wszystko byle dostać umowę a potem jakoś to będzie. Jak się Kraków łokciami rozpychać nie będzie sam z siebie nic nie dostanie. Co by nieporozumień nie było, powyższe zdanie jest ironiczne |
W Gazecie Prawnej można przeczytać, że istnieje duże prawdopodobieństwo że Wrocław straci organizację Euro
|
najlepszy fragment to chyba jednak ten
Cytat:
PR a'la TUSK a rzeczywistośc z czasem weryfikuje wszystkie działania i balon pęka dalej o terminach że jak niemcy wejdą w ciagu miesiąca to "na styk" Wrocek się upora ze stadionem jednak czy MOSTOSTAL odpuści tak łatwo i weżmie zabawki z piaskownicy to mocno watpię megalomania Dutkiewicza przejawia się też w skali inwestycji z całym szacunkiem dla Braci, ale kiedy tam się zjawi 43 k luda i zapełni ten moloch przy stopniu i ilości "inwestycji" soloża to może zając kilka dzisięcioleci |
Cytat:
Świetna taktya, oprócz celu ważne są środki jakimi do tego celu dążymy. Możesz być biznesmenem i stosować tatkyę win-lose. Ale jak tak grasz to bądź pewny że jak ty będziesz lose to kurewsko się cieszą inni :) I ja się teraz cieszę. A ten stadion Dutkiewicza będzie ładnie kosztował, negocjacyjnie jego pozycja to jakiś dramat. Ma ofertę dużo większą jak dla niego wygrywającą w tym momencie, ma w widokach odszkowanie dla wykonawcy, nie ma czasu... Ale z niego menadżer taki mini Donald, ciekawe komu pensje odbieze, chyba sobie powinnien :) |
Cytat:
http://www.sport.pl/pilka/1,70997,74..._Narodowy.html Myslicie ze uda im sie zając chociaż jeden sektor w całości???? :-) |
Warszawa to prawie 3 mln mieszkańców (oficjalnie około 2 mln) więc nie widzę najmniejszych problemów z zapełnieniem 55 tysięcznego stadionu...
3 mln : 55 tys = 545 Wystarczy, że co 545 mieszkaniec stolicy kibicuje Polonii i wybierze się na jej mecz ligowy raz na dwa tygodnie i stadion będzie zapełniony :) ps. a to tego stadionu już Polonia nie buduje? Przecież był już zaklepany... http://stadiony.net/projects/stadion...awa_200901.jpg pozdrawiam, matematyka nie boli |
Cytat:
i wypowiedż Od lat lansujemy projekt niewielkiego stadionu z muzeum folkloru warszawskiego. - mówi Jacek Kamiński ze Stowarzyszenia Wielka Polonia z tym folklorem to pewnie chodzi o kibiców WIELKIEJ POLONII |
Cytat:
Pysio-Król Banicji:) 1040 głupich postów 0 mądrych 1040 : 0 = 1040! Wystarczy że pomyślisz 1040 razy zanim coś napiszesz to może zmienisz się z banity na kosmite:-D pozdrawiam matematyka nie boli |
Cytat:
sorry, że nie na temat, ale jak się czyta niektóre posty co ciężko przejść obok nich obojętny... |
Ten stadion Polonii to jest prawdziwy projekt robiony przez jakiegos profesjonaliste, czy żart internetowy ? :D haha co to ma byc w ogole :P
|
Cytat:
|
Cytat:
3mln:55tys=54,5 a nie 545 ;) |
Cytat:
Potem sobie wziales 3 miliony ludzi, z ktorych 3 miliony to kibice pilkarscy. Pozniej nie przejales sie ze na 3 miliony sklada sie poltora miliona kobiet, z ktorych pilka czynnie interesuje sie moze co dwutysieczna. Jeszzcze pozniej z 3 milionow w ogole nie wyciales ludzi, ktorzy z racji wieku, zdrowia i setek innych przeciwnosci na stadionie sie nie znajda. No ale spoko. Niech co 545 z wirtualnych 3 milionow sympatykow futbolu w Wawie bedzie za Polonia i zawsze ma czas, mozliwosc i pieniadze zeby pojsc na mecz to wtedy faktycznie, stadion zapelniony! Porumakuj jeszcze dalej i policz ile pojemnosci powinien miec stadion narodowy. Polakow jest 38 milionow plus 17 milionow za granicami. No dalej, licz! Matematyka nie boli! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl