![]() |
|
Siedzący Byk- wódz Siuksów?
|
Cytat:
|
Szczerze powiedziawszy to dopiero teraz zauważyłem:P
http://i44.tinypic.com/5oruza.jpg Kto i czym dowodził? podpowiedź 1: nazywany "katem Ochoty". |
Kuźwa.. ja nie zauważyłem :shock:
Sorry... |
Cytat:
|
Bronisław Kamiński - dowódca brygady (Waffen- Brigadeführer) Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej (RONA) :)
|
|
Andriej Własow, rosyjski generał, dowódca rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, ciekawą śmierć mu zgotowano, powieszony na strunie fortepianowej, dodatkowo wbito mu w podstawę czaszki żelazny hak.
http://img17.imageshack.us/img17/9826/obrazek86ut4.jpg jak już pewnie wszyscy zdążyli się zorientować ta budowla nie znajduje się na kontynencie europejskim... oczywiście do Europy należy. gdzie się znajduje i co to za budynek ? |
heh pewnie kościół na jakiejś wyspie ale kto on to ja nieznaju, może jakaś podpowiedź?
|
Wg. mnie to kaplica Roslyn w Szkocji
jeśli tak to niech ktoś zada za mnie |
sprawdziłem, zgadza się (chyba że jest gdzieś druga taka sama ;))
To ja spróbuje: http://img13.imageshack.us/img13/2653/aaaapj0.th.jpg co i gdzie? |
La Défense, nowoczesna dzielnica w aglomeracji paryskiej.
zakładam, że taka odpowiedź jest satysfakcjonująca... http://img3.imageshack.us/img3/4273/obrazek87lf2.jpg kto to? poproszę kilka zdań o nim... |
Władysław Raginis
dowódca bitwy pod Wizną kapitan KOP-u Złoty Krzyż Virtuti Militari |
a zagadka gdzie ?? :)
|
pierwszy polak w fc barcelonie - oczywiscie chodzi mi o piłkarza
|
W.Rozitsky
Coś około 1911 - 1914. |
Cytat:
Rozitsky był z pochodzenia polakiem, jesli pamiec mnie nie myli to nie umiał nawet powiedziec dzien dobry |
Cytat:
Muzeum klubowe Realu M. (Rozitsky grał w obu klubach :P) Może chodzi o Wentę Bogdana? Było nie było piłkarz :D |
w porzadku, ale sa historycy co twierdzą ze Rozitsky był czechem
co robimy? podpowiedź: wrocław |
Zgadujemy dalej :)
edit: Bruno Machaj? |
Krissu - zadajesz:)
|
http://i40.tinypic.com/5z0hs9.jpg
? Od razu powiem, żeby szukać na Wyspach. Podpowiedź/potwierdzenie dopiero koło 22. |
Ryszard I ? ( Lwie Serce)
|
To król, z "I" po imieniu, ale to nie Ryszard Lwie Serce.
Ten, o którego ja pytam żył ~100 lat później i też miał "serce" w przydomku (mylnie przypisywane komu innemu.. pieprzona popkultura :P) |
Edward I Długonogi?
|
Czasy właściwe, ale ciągle nie to.
|
Chyba już wiem: Robert I Bruce.
|
Tak jest :)
"Waleczne Serce" to właśnie on a nie William Wallace jak nam chce wmówić Mel Gibson :) |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl