Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Krissu 07.02.2009 12:32

http://i39.tinypic.com/x3y88w.jpg
?

Tom'ash 07.02.2009 12:35

Siedzący Byk- wódz Siuksów?

kokolino 07.02.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 669943)

biorąc pod uwagę podpis pod obrazkiem, to jedziesz

Tom'ash 07.02.2009 13:20

Szczerze powiedziawszy to dopiero teraz zauważyłem:P

http://i44.tinypic.com/5oruza.jpg

Kto i czym dowodził?

podpowiedź 1: nazywany "katem Ochoty".

Krissu 07.02.2009 13:24

Kuźwa.. ja nie zauważyłem :shock:
Sorry...

kokolino 07.02.2009 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tom'ash (Post 669968)
Szczerze powiedziawszy to dopiero teraz zauważyłem:P

http://i39.tinypic.com/2u948pt.jpg

Kto i czym dowodził?

ciężko stwierdzić bo sie obrazek nie wyświetla

Sevi 07.02.2009 17:52

Bronisław Kamiński - dowódca brygady (Waffen- Brigadeführer) Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej (RONA) :)

Sevi 07.02.2009 18:12

jako że jestem pewny :)

http://i40.tinypic.com/vhyk2s.jpg

kto?

Galileo 07.02.2009 18:52

Andriej Własow, rosyjski generał, dowódca rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, ciekawą śmierć mu zgotowano, powieszony na strunie fortepianowej, dodatkowo wbito mu w podstawę czaszki żelazny hak.

http://img17.imageshack.us/img17/9826/obrazek86ut4.jpg

jak już pewnie wszyscy zdążyli się zorientować ta budowla nie znajduje się na kontynencie europejskim...
oczywiście do Europy należy.

gdzie się znajduje i co to za budynek ?

kokolino 07.02.2009 19:13

heh pewnie kościół na jakiejś wyspie ale kto on to ja nieznaju, może jakaś podpowiedź?

thomasson 07.02.2009 19:34

Wg. mnie to kaplica Roslyn w Szkocji
jeśli tak to niech ktoś zada za mnie

kokolino 07.02.2009 19:58

sprawdziłem, zgadza się (chyba że jest gdzieś druga taka sama ;))

To ja spróbuje:

http://img13.imageshack.us/img13/2653/aaaapj0.th.jpg

co i gdzie?

Galileo 07.02.2009 20:42

La Défense, nowoczesna dzielnica w aglomeracji paryskiej.

zakładam, że taka odpowiedź jest satysfakcjonująca...

http://img3.imageshack.us/img3/4273/obrazek87lf2.jpg

kto to? poproszę kilka zdań o nim...

Maciejj 07.02.2009 23:35

Władysław Raginis
dowódca bitwy pod Wizną
kapitan KOP-u
Złoty Krzyż Virtuti Militari

Galileo 08.02.2009 00:23

a zagadka gdzie ?? :)

Maciejj 08.02.2009 14:26

pierwszy polak w fc barcelonie - oczywiscie chodzi mi o piłkarza

Krissu 08.02.2009 14:33

W.Rozitsky

Coś około 1911 - 1914.

Maciejj 08.02.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 670543)
W.Rozitsky

Coś około 1911 - 1914.

nie, szkajcie dalej

Rozitsky był z pochodzenia polakiem, jesli pamiec mnie nie myli to nie umiał nawet powiedziec dzien dobry

Krissu 08.02.2009 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciejj (Post 670607)
nie, szkajcie dalej

Rozitsky był z pochodzenia polakiem, jesli pamiec mnie nie myli to nie umiał nawet powiedziec dzien dobry

http://m.onet.pl/_m/3ee2a286fc43e402...c4d6c,14,1.jpg
Muzeum klubowe Realu M. (Rozitsky grał w obu klubach :P)
Może chodzi o Wentę Bogdana? Było nie było piłkarz :D

Maciejj 08.02.2009 18:15

w porzadku, ale sa historycy co twierdzą ze Rozitsky był czechem

co robimy?


podpowiedź: wrocław

Krissu 08.02.2009 18:20

Zgadujemy dalej :)

edit:
Bruno Machaj?

Maciejj 08.02.2009 19:07

Krissu - zadajesz:)

Krissu 08.02.2009 19:20

http://i40.tinypic.com/5z0hs9.jpg
?
Od razu powiem, żeby szukać na Wyspach.

Podpowiedź/potwierdzenie dopiero koło 22.

vote-for-mikey 08.02.2009 20:16

Ryszard I ? ( Lwie Serce)

Krissu 08.02.2009 21:50

To król, z "I" po imieniu, ale to nie Ryszard Lwie Serce.
Ten, o którego ja pytam żył ~100 lat później i też miał "serce" w przydomku (mylnie przypisywane komu innemu.. pieprzona popkultura :P)

Tom'ash 08.02.2009 21:53

Edward I Długonogi?

Krissu 08.02.2009 22:00

Czasy właściwe, ale ciągle nie to.

Tom'ash 08.02.2009 22:09

Chyba już wiem: Robert I Bruce.

Krissu 08.02.2009 22:09

Tak jest :)
"Waleczne Serce" to właśnie on a nie William Wallace jak nam chce wmówić Mel Gibson :)

Tom'ash 08.02.2009 22:16

Kto to taki?

http://i44.tinypic.com/idvl2c.jpg



podpowiedź

http://i42.tinypic.com/6yi5pz.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl