Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

$iWu$ 04.05.2009 18:14

Nie wiem, na tych dwóch próbnych z takim czymś się nie spotkałem. Do tego zawsze zdania są ułożone chronologicznie, czyli jeżeli na początku mówią o paleniu papierosów, to pierwsze zdanie P/F jest o paleniu papierosów i później po kolei co mówią i nie było wymieszane... :| Dalej w to nie wierze... ;P
EDIT: Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał... Są po kolei... ;)

Szyszunia_ABG 04.05.2009 18:17

Moja kuzynka się spotkała więc mowie to co wiem, tak dla przestrogi

mlynnek 04.05.2009 18:18

tak ze masz nie po kolei te same zdania. inna kolejnośc :) nie chcesz - nie wierz, bedziesz kolejnym jeleniem :)

RAFi89 04.05.2009 18:29

Witam a ja mam takie pytanie, w zadaniu pierwszym napisałem tylko wsłuchując się w jakiś dźwięk nie napisałem że w pociągu i czy to będzie źle.

St@chu 04.05.2009 18:30

Z tego co ja pamiętam ze swojej matury pytania są prawie takie same.. A że prawie robi wielką różnice to może być kila wersji.

A wspominane już wyżej "prawie" kryje pod sobą ni mniej ni więcej to, że zdania w prawda fałsz są identyczne tylko że w jednym jest np. on zrobił to i to, a w innej wersji jest on nie zrobił to i to... Przez co jest sprawiedliwie bo każdy ma pytanie o to samo, a ściągać się nie da :P

Kamil 04.05.2009 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 720592)
Witam a ja mam takie pytanie, w zadaniu pierwszym napisałem tylko wsłuchując się w jakiś dźwięk nie napisałem że w pociągu i czy to będzie źle.

szczerze to ja podobnie napisalem,cos o miarowo docierajacym takim samym dzwieku i taka prawda ze póki klucza nie poznamy, nic nie mozna powiedziec na 100%, bo tam wszystko moze sie zdarzyc:-p

mlynnek 04.05.2009 18:31

no dokładnie tak jest :)

Szyszunia_ABG 04.05.2009 18:36

Matura z Angielskiego dla wszystkich jest TAKA SAMA jedynie odpowiedzi sa inaczej poustawiane w karcie odpowiedzi

mlynnek 04.05.2009 18:37

kur** suma sumarum jest tak ze jak zżynasz to nic Ci to nie daje.

Szyszunia_ABG 04.05.2009 18:41

Lepiej bym tego nie ujęła

Aro1234 04.05.2009 18:49

Sracie tu jakieś bzdury. Jak może być inna kolejność, skoro później wszędzie w kluczu jest jeden model odpowiedzi? :>

SZYMEK_TSW 04.05.2009 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 720614)
Sracie tu jakieś bzdury. Jak może być inna kolejność, skoro później wszędzie w kluczu jest jeden model odpowiedzi? :>

Dobrze piszą :) jest kilka rodzajów arkuszów, bodaj pamietam nawet na mojej maturze 2 lata temu byly oznaczone A, B, C, tam gdzies w kodzie :P w których wystepuje inna kolejnosc poszczególnych pytan, wiec jesli sciagac to trzeba bardziej dokładnie :)

IndykTSW 04.05.2009 18:52

Ma ktoś dobrą stronę ze zwrotami na list formalny? :D

wojtek90059 04.05.2009 18:53

Ej powiem wam jak jest, bo już na to się nie da patrzeć:P Tak jak ktoś powiedział, jest kilka rzędów z angola i po prostu zdania są w innej kolejności. To wszystko nie ma czegoś takiego, jak inne zdania. A i kumpela mi mówi, że na dole karty jest napisane, który to rząd, co jest całkiem logiczne, bo przecież komputer musi odczytać jakoś ten kod:)

mlynnek 04.05.2009 19:50

no tak jest.ale jak ktoś nadal nie pojmuje to ja nie podejmuje sie już tłumaczenia :)

piter116 04.05.2009 20:00

Szkoda, że nie dali nam takiego porównania :) :
http://www.youtube.com/watch?v=e89KLkbIhyM

Junior1906 04.05.2009 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IndykTSW (Post 720617)
Ma ktoś dobrą stronę ze zwrotami na list formalny? :D

http://i44.tinypic.com/34ffnyx.jpg
http://i39.tinypic.com/2e52qkk.jpg
http://i44.tinypic.com/2jg35ao.jpg
http://i42.tinypic.com/2wmfn9f.jpg
http://i43.tinypic.com/2z5px1g.jpg
http://i40.tinypic.com/2r53rxh.jpg

WhiteStarDvisionTheBest 04.05.2009 20:56

taka mała ciekawostka mi sie przypomniała,mianowicie od 4 lat na maturze z angielskiego zadania T/F są tak skonstruowane ze zaznaczając w nich wszystkie odpowiedzi na tak[prawda] bądź na nie[fałsz] na 10 pkt mamy 4-5 ;).Jeśli ktoś nie umie angielskiego albo nie czuje sie na siłach bo przy rozwiązywaniu testów miał mniej niz te 5 pkt to chyba rozsądne wyjscie :P..No ale oczywiscie moze byc tak że wszystkie zdania bedą prawdziwe i gdy zakreslimy ze są wszystkie błedne mamy 0 pkt..:D

Aro1234 04.05.2009 20:59

Często też zdarza się, że odpowiedzi przeplatają się na zasadzie TFTFTF czy FTFTFT :P parokrotnie już to zauważyłem. Generalnie dałbym sobie łapkę uciąć, żeby za T/F było właśnie 6 lub więcej pkt, bo zwykle mam tam dużo :P

Martinho 04.05.2009 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buldus (Post 720572)
Powiedz mi jak to 4 wersje? To by musieli puszczac 4 rozne dialogi na prawda falsz bo scenki sa po koleji. Pozdro

Oprócz Listenignnu jest tez Reading, pzdr ;)

Jak na goscia ktory przeczytal w całym liceum Makbeta pół Kordiana i Wesela jestem zajebiscie happy ( w temacie nie było aby odwołac sie do kontekstu wiec duzo punktow na tym nie stracilem mega rozkminiajac fragment ) Mnie innteresuje tylko 30% polskiego. Jutro rytualnie wszystkie zeszyty spale z bananem na ryju :D

A angielski to full loozik arboozik :)

South 04.05.2009 22:00

a wracając do Polskiego to która siostra była starsza Weronka czy Hanka ? bo ja przysiągłbym ze ta pierwsza ...

już wiem,jednak źle myślałem...

igor1906 04.05.2009 23:42

dobrej nocy chlopcy i dziewczeta, wlasnie skonczylem powtarzac ;) powodzonka ;)

Mistel 05.05.2009 05:48

Dziś też jest na 9?

Ola7 05.05.2009 05:58

Tak :)

10 znaków

Mistel 05.05.2009 06:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 720343)
http://matura.gazeta.pl/matura/1,795...dpowiedzi.html

Wg tych odpowiedzi mam 13-14 pkt / 20 ale wydaje mi się to lekka bzdura, szczególnie zadanie 7 i 11... ;] Zadziwia mnie też fakt iż w zdaniu 1 w zadaniu 13 jest informacja, a nie opinia...

Cóż, trzeba czekać dalej na odp - te prawdziwe z klucza. :-)

Oby to były właściwe rozwiązania, bo wtedy mam wszystko dobrze. Wczoraj mi koleżanka wysłała jeszcze inne źródło "odpowiedzi" i są one różne od tych...
Zresztą sami zobaczcie:
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG00/403346801

Ola7 dzięki ;)

ABG NH 05.05.2009 09:56

Ja JuŻ Po Angielskim , Czekam Na Klucz CZEKAMY NIE CHCE NA RAZIE PISAĆ B6 NIE WIEM CO NAPISAŁEM , 2 LISTY BYŁY DO KOLEGÓW

janko04 05.05.2009 09:58

moze bys napisał o swoich odczuciach i najwaznijesze co bylo trza zrobic:D

pirat.z.karaibow 05.05.2009 10:18

Stosunkowo łatwy listening, łatwe czytanie ze zrozumieniem, łatwe formy wypowiedzi.

Oby tylko nic nie odbiło im z WOSem i nie dali zadań z kosmosu.

David. 05.05.2009 10:23

Pamięta może ktoś z Was jakie odpowiedzi zaznaczał w tym listeningu odnośnie napisania gry?

Zola 05.05.2009 10:24

do usunięcia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl