Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

bercik860 09.03.2010 14:36

Zna ktoś filmy o takiej tematycej jak Hoolgians czy The Firm?

Lemoniadowy Joe 09.03.2010 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bercik860 (Post 866798)
Zna ktoś filmy o takiej tematycej jak Hoolgians czy The Firm?

może I.D./ Undercover z 1995 o kibicach ale inaczej zrobiony moim zdaniem bardzo dobry

rafil 09.03.2010 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bercik860 (Post 866798)
Zna ktoś filmy o takiej tematycej jak Hoolgians czy The Firm?

Football Factory - brutalniejszy i odrobinę mniej "ambitny" od Hooligans, ale dobry, polecam.

Kris54 09.03.2010 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 866828)
Football Factory - brutalniejszy i odrobinę mniej "ambitny" od Hooligans, ale dobry, polecam.


co jak co , ale FF lepiej obrazuje klimaty brytyjskie niz przerysowany GSH :-)

Musiek1906 13.03.2010 15:28

Osobiście polecam film "Slumdog. Milioner z ulicy".
Film przedstawia życie Jamala(głównego bohatera.), który dorasta w slamsach Bombaju. Gdy osiągnał 18 lat dostał się do hinduskiej wersji "Milionerów".
Dość często "leci" w Canal Plus. Jak ktoś nie ma możliwości obejrzenia tego filmu, a chciałby to bardzo proszę:)
http://wwwstatic.megavideo.com/mv_pl...jpg&v=VA844RNI

LuKaS TSW 13.03.2010 15:46

No takie około piłkarsko-kibicowskie filmy to jeszcze "Cass" o Cassie Pennantcie chuliganie WHU oraz "Zawód Gangster" również o bojówkarzu WHU który później był żołnierzem mafii.

kubawislak 13.03.2010 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 868725)
No takie około piłkarsko-kibicowskie filmy to jeszcze "Cass" o Cassie Pennantcie chuliganie WHU oraz "Zawód Gangster" również o bojówkarzu WHU który później był żołnierzem mafii.

Zawód Gangster to akurat mało piłkarski film, ale zajebisty

DeadOrAlive 13.03.2010 18:35

Paranormal Activity !
polecam oglądnąć wieczorkiem, samemu :)

Vinci 14.03.2010 06:50

W tamtym tygodniu obejrzałem sobie "Invictus"

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:u...s-691x1024.jpg
Bardzo fajna rola Morgana Freemana i oraz Mata Damona. Film odpowiedni na niedzielne popołudnie i idealny na weekendowy relaks. Historia budowania i tworzenie sportowego sukcesu reprezentacji RPA w rugby, na tle rasowych podziałów w tym kraju.
Zwłaszcza dla miłośników tego sportu może ten film okazać się wyjątkowo ciekawym.

Rafee 15.03.2010 09:47

Jeśli ktoś oglądał świętych z bostonu :) to polecam świętych z nowego yorku :)
http://www.zwiastuny.net/trailer-id-884.html

Maciejj 16.03.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafee (Post 869568)
Jeśli ktoś oglądał świętych z bostonu :) to polecam świętych z nowego yorku :)
http://www.zwiastuny.net/trailer-id-884.html


lepsze to

http://www.youtube.com/watch?v=CmDhSNssaOI

cwelpocztowy 18.03.2010 04:45

The Pursuit of Happyness film na faktach polecam kazdemu. bardzo dobry!

mb_1906 19.03.2010 23:25

Poleciłby ktoś jakieś dobre horrory? Najlepiej coś starszego, bo wszelkiego rodzaju Klątwy, Ringi i Rec'i widziałem i nie robiły na mnie zbyt dużego wrażenia.

derr 19.03.2010 23:40

polecam Martyrs troche przesadzony ale to taki gatunek filmu..........

derr 19.03.2010 23:41

wogole tu jest stronka
http://niezlekino.pl/2008/06/20/top-...kich-horrorow/

bercik860 19.03.2010 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 868777)
Paranormal Activity !
polecam oglądnąć wieczorkiem, samemu :)

Święta racja, tylko głośniki na full :D Naprawde fajny, tylko żeby początku nie przespać bo długo to się wszystko rozkręca.

Pan Jotka 20.03.2010 12:18

Ja ososbiście polecam "Różyczkę". Świetna gra aktorska Andrzeja Seweryna i Roberta Więckiewicza. Dodatkowo włascicielka jednego z najlepszych ciał ostatnich lat w polskim kinie, poza tym także dobrze grająca-Magdalena Boczarkska.
Akcja filmu zaczyna sie w lato 1967 roku. W głowach partyjnego betonu dojrzewa pomysł odsuniecia co poniektórych od wladzy, a koniem pociagowym ma być żydowskie pochodzenie. Kapitan SB Rożek(Więckiewicz) chcący przypodobac sie swoim szefom, podsuwa nastawionemu antyrządowo profesorowi literatury i jednoczesnie pisarzowi Weinertowi sowja ukochaną Kamile(Boczarska). Jednak nie wszytsko da sie z góry zaplanować....Nie che psuć filmu , bo warto obejrzeć i zastanowić się czy czasami coś co widzimy jest tym samym czym jest w istocie. Ponadto porusza naprawdę drażliwe tematy. Dość powiedzieć , że inspiracją dla tej historii były losy Pawła Jasienicy i jego żony Nany, która donosiła na niego i jego środkowisko na SB.....
Osobiście to czwarty dobry film jaki obejrzałem ostatnimi czasy: po Rewersie, Wszystko co kocham, Domu złym. A teraz Różyczka. Śmieszne jest to, że zenby obejrzeć dobry film polski to musi dotyczyć on PRLu, albo II wojny światowej, Reszta filmów jakie dotyczą dzisiejszych czasów to nic innego jak SZMIRA by TVN. Smutne...

dj_ibutti 20.03.2010 23:30

Dzień Świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami - dotyczą współczesnych czasów ;)

Vinci 21.03.2010 08:05

The Messenger - kolejny antywojenny film nawiązujący do wydarzeń w Iraku. Obraz przedstawia pracę dwóch żołnierzy, których zadaniem jest informowanie rodzin poległych o śmierci ich bliskich - synów, ojców oraz córek na froncie.
W filmie nie ma scen batalistycznych, ukazane są jednak szczegółowe reakcje i zachowania ludzi, którzy muszą pogodzić się z utratą swoich ukochanych.
Bardzo ciekawe kino, o ile kogoś nie znudziła ta tematyka. Jeżeli ktoś ma ochotę na nieco bardziej psychologiczny film, który niekoniecznie relaksuje widza, to będzie to dobry wybór.
http://img201.imageshack.us/img201/9...senger2009.jpg

Maciejo 21.03.2010 10:13

poleci ktoś jakieś dobre horrory, co bym mógł z kobietą obejrzeć? mówi, że chce się pobać :)

pchelas 21.03.2010 10:21

Polecam Shining .

Maciejj 23.03.2010 15:04

Pacyfik

jak by kogoś interesował


http://rapidshare.com/files/36623384...LiTE.part1.rar
http://rapidshare.com/files/36623401...LiTE.part2.rar
http://rapidshare.com/files/36623891...LiTE.part3.rar
http://rapidshare.com/files/36623554...LiTE.part4.rar

Wicked 24.03.2010 15:35

Oglądał ktoś the Box?? Jestem po seansie i za diabła nie wiem o co w nim chodzi:| Nie wiem czy to coś ze mną, czy faktycznie jest taki przekombinowany?

Pan Jotka 24.03.2010 17:12

Chodzi o to Wicked, że chciwośc nie popłaca :D

MaG* 28.03.2010 20:29

Szukam czegoś w stylu Rejsu ? znajdzie się coś tak świetnego albo chociaż zbliżonego ?


ps. Niebawem w kinach Kick ass . Trailery może niezbyt zachęcające ale komiks jest rewelacyjny :) Mówię to ,żeby zwrócić uwagę na ten film bo ja o mały włos przegapiłbym prześwietnych Watchmenów ;) Niestety nikt mi nie powiedział ,że komiks był rewelacyjny a trailery też nie specjalnie zachęcały ;)

Oczywiście filmy dla ludzi którzy lubią takie dziwne klimaty ;p

Awe 28.03.2010 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaG* (Post 877965)
Szukam czegoś w stylu Rejsu ? znajdzie się coś tak świetnego albo chociaż zbliżonego ?


ps. Niebawem w kinach Kick ass . Trailery może niezbyt zachęcające ale komiks jest rewelacyjny :) Mówię to ,żeby zwrócić uwagę na ten film bo ja o mały włos przegapiłbym prześwietnych Watchmenów ;) Niestety nikt mi nie powiedział ,że komiks był rewelacyjny a trailery też nie specjalnie zachęcały ;)

Oczywiście filmy dla ludzi którzy lubią takie dziwne klimaty ;p

No i Kick ass zbiera bardzo dobre recenzje w prasie. Może być świetny film :)

koyoot 28.03.2010 21:09

Ja wlasnie obejrzalem film o nazwie: "Czlowiek z Ziemi". S-F zachacza o taka tematyke mieszajac fikcje filmowa z czysta nauka i jej dziediznami. Naprawde dobrze zrealizowane kino podchodzace pod dokument fabularyzowany.
Dla ludzi ktorzy interesuja sie taka tematyka:).

Szarny 28.03.2010 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 877989)
Ja wlasnie obejrzalem film o nazwie: "Czlowiek z Ziemi". S-F zachacza o taka tematyke mieszajac fikcje filmowa z czysta nauka i jej dziediznami. Naprawde dobrze zrealizowane kino podchodzace pod dokument fabularyzowany.
Dla ludzi ktorzy interesuja sie taka tematyka:).

Widziałem jakiś czas temu. Świetny film. Powiedziałbym, że dla ludzi, którzy od filmów s-f nie oczekują koniecznie efektów specjalnych i fajerwerków, a lubią się czasem zastanowić.

Dla ludzi głęboko wierzących raczej nie przypadnie do gustu ;)

A ode mnie 2 filmy.

Pandorum - też s-f, ale z fajerwerkami. Pare elementów w filmie niezbyt udanych, ale generalnie świetny, klimatyczny thriller. Jeden z lepszych w ostatnim czasie.

Primer - kolejne s-f, tu bez fajerwerków. Dosyć nietypowe, oryginalne podejście do tematu podróży w czasie. Trochę przegadany, ale taki musiał być.

koyoot 28.03.2010 23:32

Dzieki Szarny za tytul Primer akurat zagwozdki czasu to jedna z moich najwiekszych pasji:D.
Odnosnie watku religijnego to gdyby nie to ze to jest tematyka S-F to ide o zaklad ze ten film bylby na jednym z pierwszych miejsc wsrod filmow zakazanych przez Watykan i wszelkie religie swiata.

Teraz wlasnie oebjrzalem The Box i musze powiedziec ze dawno nie obejrzalem filmu ktory by mna tak wstrzasnal. Piekielnie nietypowe polaczenie Dramatu, thrillera z S-F i mistyka, niezwykle ukazanie swiata poprzez alegorie. Naprawde wszystkim polecam baaaardzo ten film bo jest to jeden z najlepszych filmow w ostatnim czasie.

P.S. Czasami sie zastanawiam nad tym czy przeznaczenie istnieje czy tez moze przypadek. Dziwacznym zbiegiem okolicznosci chyba jest to ze nie majac pojecia o dwoch filmach sciagam je i oba maja bardzo podobna tematyke(w kazdym razie sprawy ukazane w tych filmach sie bezposrednio ze soba lacza). Chociaz znowuz fizyka kwantowa twierdzi ze... przypadkow nie ma...

szprotson 29.03.2010 13:05

The Box fajny, nie powiem

Ogladnąlem wczoraj Shuter Island M. Scorsese i powiem ze mnie pozytywnie zaskoczył, bo w połowie filmu myślalem ze to bedzie porażka, ale godzina robienia fabuły i sie zaczyna :)

Dla fanów piłki : Damned United ! Obowiązkowo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl