Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Wojtas 22.06.2010 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez volasTSW (Post 918940)
http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mp...w&kom_id=11807

oby to byla prawda..zeby sie za jakies 2 tyg nie okazalo, ze gramy na SS



te ich zapewniena nie sa warte nawet funta kłaków....

ale z tego co ta baba tam duka ,to niby w Pucharach gramy z jedna trybuną,na lige maja byc juz 3....zobaczymy...

Mishuh 23.06.2010 03:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 918836)
Uwierz mi, że tu nie chodzi o budowniczych, tylko o biuro architektoniczne Pana Obtułowicza. Gdyby nie opóźnienia wynikające z planów architektonicznych, to nie było by takich obsunięć w terminach oddania poszczególnych etapów prac bądź byłyby marginalne

A reprezentujesz czyją wiedzę? Podziel się szczegółami. Bo jeśli oczerniany ma być pan O., to w jeszcze większym stopniu dostać się powinno miastu, które przez lata nic z O. nie umiało zrobić, a z informacji ostatnich tygodni wynika, że nic nie chciało mu się zrobić. Nikt po prostu tego nie kontrolował, a zajmowali się tym ludzie, którzy nigdy podobnych inwestycji nie pilotowali. Skoro dopiero po interwencji Holendrów 3 lata po rozpoczęciu budowy ktokolwiek zajął się zgodnością projektu z normami UEFA, to o czym my tu mówimy? Nie zwalniam Studia Arch. z odpowiedzialności, ale jak kota nie ma, to myszy muszą harcować.

kohprzem'68 23.06.2010 06:23

Nowa kamerka lub jak kto woli nowe ujęcie budowy stadionu http://kamera2012.eu/krakow5/
A w temacie przetargi i eksperymentowanie z przebudową to jeden wielki skandal i obciach dla miasta , najlepszy dowód na to że rządzą nami partacze oraz urzędniczyny bez wyobraźni i potrzebnych kompetencji .

PiotrG 23.06.2010 06:43

Cytat:

Uwierz mi, że tu nie chodzi o budowniczych, tylko o biuro architektoniczne Pana Obtułowicza. Gdyby nie opóźnienia wynikające z planów architektonicznych, to nie było by takich obsunięć w terminach oddania poszczególnych etapów prac bądź byłyby marginalne
Zależy przy której trybunie. Przy wschodniej opóźnienie z błędów czy też braku projektu wynosiło około miesiąc, resztę dołożył wykonawca. Problemy były najpierw z płytą fundamentową, później z dachem, ale to nie to jest problemem. Opóźnienie oddania trybuny wynosi ponad 7 miesięcy, przez to że jej wnętrze nie jest gotowe. Wykończeniówka idzie zbyt wolno.
Zachodnia - tutaj opóźnienie trudno oszacować, a jest to przynajmniej 3 miesiące. 2 miesiące stała budowa ze względu na rozwiązanie umowy z Obtułowiczem, a wcześniej projekty spływały bardzo wolno. Były też problemy z projektem ścianki szczelinowej, ze względu na spieprzone badania gruntu. Prace przy głównej konstrukcji od marca idą sprawnie, ale wykonawca znowu olewa wnętrza trybuny - pomieszczenia wewnątrz można spokojnie stawić z betonu komórkowego, ciągnąć instalacje itd - a w tej kwestii nie dzieje się nic, czekają aż skończą konstrukcję. Nie wiem skąd taka praktyka, na pewno nie przyspiesza to prac. Patrząc na to ile trwa wykończeniówka trybuny wschodniej, to należy doliczyć jeszcze 7-8 miesięcy do terminu październikowego, a wtedy wychodzi termin maj/czerwiec 2011.
Podobnie wykonawca leży i kwiczy w sprawie ulicy Reymana, został niecały miesiąc do pierwszego meczu, a ulica ta jest jedynym dojściem na trybunę wschodnią. Ta ulica powinna być już gotowa, czy też na ukończeniu, a co jest obecnie? Zaczynają się dopiero za nią zabierać, i to dopiero za rozbiórkę starej nawierzchni i bezpośrednio przy trybunie trwają prace ziemne.
Problem jest jeszcze z przestrzenią przed trybunami D/E. Wykonawca nie otrzymał ponoć jeszcze projektu, ale powinni ruszyć mózgownicą i zacząć przygotowywać teren pod przebudowę.

ZIKIT zupełnie nie panuje nad budową - powinni wziąć za jaja i wykonawcę, projektanta i samych siebie, bo mijają tygodnie, a jeszcze nie zrobiono nic w kwestii budowy zaplecza trybuny północnej.

RLY 23.06.2010 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia
O ukrywaniu opóźnień w budowie stadionu:

- Podzielam opinię, że na stronie internetowej spółki Wrocław 2012 odbywało się "budowanie Nowej Huty". Jeśli chodzi o politykę informacyjną, rzeczywiście musimy posypać głowę popiołem. Wobec odpowiedzialnych wyciągnę konsekwencje. Ale to jedyna rzecz, za którą powinienem przeprosić. Proszę mi wierzyć, że naprawdę bardzo długo wierzyliśmy, że Mostostal jako jedna z największych firm w Polsce poradzi sobie z organizacją procesu naprawczego. Były też inne okoliczności - w czasie wizyty Michela Platiniego, kiedy wiedzieliśmy już, że jest niedobrze, woleliśmy mówić, że wszystko jest w porządku, bo to był czas, kiedy rozpoczynaliśmy rozmowy o tym, gdzie odbędzie się ćwierćfinał Euro.

O tym, czy stadion będzie gotowy do połowy 2011 roku:

- UEFA nakazuje rozegrać na stadionie przed Euro przynajmniej dwa mecze międzynarodowe lub połowę sezonu ligowego. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach mogą ograniczyć ten wymóg. Tak było np. w Portugalii przed mistrzostwami Europy i ostatnio podczas turnieju w Austrii i Szwajcarii. Prawdopodobieństwo, że zdążymy z budową stadionu, jest bardzo duże, graniczy z pewnością. Jeżeli wprowadzimy nową ekipę na koniec stycznia, a to zależy m.in. od tego, jak ostra będzie zima, to zdążymy na pewno. Jeśli wejdzie ona w lutym, to być może nie zdąży na czerwiec 2011 roku, ale skończy w lipcu, sierpniu, czyli na styk. Ale ryzyko, że Euro mogłoby zostać przeniesione do Krakowa, może jeszcze powrócić.

Mistrz autokreacji i cynizmu jak Wrocław lubię to tego gościa nie trawię.Jeszcze bardziej przekonuję się do tego że decyzje o przyznaniu miastom organizacji turnieju EURO 2012 były stricte polityczne.

SoldierM4 23.06.2010 09:00

Zaczeli już układać krzesełka na dolnej trybunie i na murawie praca wrze , szybko im to idzie. :D
http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

andej 23.06.2010 09:50

http://i45.tinypic.com/20honxz.png

Czy oni tam montują krzesełka z barierkami??

bravelukas 23.06.2010 10:09

nie doszukuj się jakiejś sensacji....
jasne, że BEZ barierek

Mako 23.06.2010 10:20

Zaraz sie na forum zacznie burza , ze jednak z barierkami :lol: Odrazu napiszmy, że na dole nie NIE BĘDZIE BARIEREK. KONIEC DYSKUSJI.

Hanex 23.06.2010 10:53

Kolor krzeselek na dolnej trybunie rzeczywiscie jest zblizony do tych na trybunach D/E :) Barierki jednak rozjasniaja gorne pietro...

lukaszkm 23.06.2010 13:39

Dajcie obraz z nowej kamerki ;)

Bronowianin 23.06.2010 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 918646)
jak ja czytam że klub ma kibiców gdzieś bo nie dołoży do wymiany krzesełek to ręce mi opadaja....
wolalbym żeby te kilkaset tysiecy albo i więcej poszło choćby na juniorów niż na kolor krzesełek bo jasnie panom się nie podoba.... ja siedzialem na betonie a wczesniej na krawęznikach i też sie dało teraz im kolor normalnie przeszkadza... jak przyjdze 30 tys to koloru krzesełek nie bedzie widać.

Mam nadzieję że Twój tekst to tylko jakaś ironia, albo jaja sobie robisz... Jak nie no to tragedia jaki niektórzy tu ciemnogród we łbach mają;/ Kiedyś czytałem tu że po co ładne wykończenie elewacji jak i tak drzewa zasłaniają, że po co stadion ma być fajny od środka jak ludzie zasłonią... No takie myślenie niektórych ludzi normalnie przeraża. Chyba że z Poznania jesteś i jakąś dywersję tu uprawiasz;]

Kiedyś tu był syf, trawa na trybunach, kruszący się beton na A/B, ściana budynku klubowego wyglądająca jakby znalazły się na niej wszystkie fekalia świata, dalej są chaszcze, hałdy ziemi zalegające koło stadionu, zardzewiałe bramy i ogrodzenia. Ale czy to oznacza że jak za nasze pieniądze buduje się stadion za pół miliarda złotych to dalej tak ma zostać? Przecież każdy normalny człowiek który się z tym klubem bardziej czy mniej utożsamia chce żeby ten stadion jakoś wyglądał, podobnie jak jego okolice. Nie chodzi tu nawet już o to żeby nie było wstydu przed Europą, ale przed polską ligą! Byłem na paru stadionach i nawet jak obiekt jest kiepski i biednie wygląda, to przynajmniej widać że jest zadbany w miarę, otoczenie jakoś wygląda, trawka wykoszona, jakoś uporządkowane.

Zaraz powiecie że po co dbać o okolice stadionu, jak nikt nie będzie chodził koło boisk treningowych i oglądał stadionu od zewnątrz... Czy nie sądzicie że jak wywala się tyle kasy na obiekt, to warto by zadbać o detale, które spowodowałyby że wyglądałoby to wszystko wreszcie tak jak ma być? Ja myślę że warto o takie rzeczy zadbać.

Arapaho 23.06.2010 14:24

Bronowianin - warto było zadbac o detale. To jest czas przeszły.Teraz daj Bóg SKWK i Basałaj wywalczą pomalowanie elewacji i zmianę sektora gości ale to tylko ułamek tego co można bylo poprawić i dograć zeby nawet przy tym projekcie było - jako tako.
Mi się juz nie chce nawet tu prowadzić dyskusji o tym bo jest musztarda po obiedzie,Ile można powtrzać że : wentylatory sterczą, kolor krzesełek nie taki, barierki byle jakie, stopnice za wysokie, elewacja betonowa z zaciekami, wjazd dla karatek nie tu gdzie trzeba, telebimu brak, wyjazd dla kosiarek ma najlepsze miejsce na stadionie :), w narożnikach straszą dziury które maja ponoć wentylować,okrąglak pasuje jak pejsy murzynowi, trybuna zachodonia nie będzie w żaden sposób zamykac stadionu itd,itp.
Ale suma sumarum większości nie będzie padało na głowę, 33 tyś wejdzie kiedys na stadion , media beda miały przyzwoite warunki pracy, a klub -jak dobrze pokombinuje-będzie pewnie bogatszy.Tylko tyle i aż tyle.Stały punkt wyciecek zagranicznych to to napewno nie będzie

Dagobert 23.06.2010 15:00

Bronowinianin brawo. albo jestem szpiegiem poznańskim albo jestem ciemnogród.
napisałem tylko, że jak dla kibica to że kolor krzesełek jest w innym odcieniu to dowód na to że klub ma kibica w d.. to żenada. miasto za również moje podatki wybudowało kibicom stadion i choć można by zrobić go lepiej to i tak mamy w porównaniu z tamtym stadionem super. odniosłem się do postu w którym ktoś twierdził, że na pewno klub nie wyda paru milionów na wymianę krzesełek na d i e i w związku z tym twierdził że klub ma nas w d.

po za tym jak czytam Twoje posty to dochodzę do wniosku, że nie da się dogodzić wszystkim. każdy nawet w najlepszym projekcie cos znajdzie złego.

słowem nie jest idealnie ale jest 500 razy lepiej niż było.. malkontenci i wiecznie sfrustrowani pesymiści będą biadolić a ja już nie mogę się doczekać pierwszego meczu na naszym nowym zaje... stadioniku i mam wyjebane na jego wady;P

i to z uśmiechem mówie:P
i nie jestem z Poznania a z królewskiej

endriu133 23.06.2010 15:07

mam prośbę nich ktoś wrzuci foto z nowej kamerki nr 5 bo mi nie działa;) z góry dzięki

SpoXsteR 23.06.2010 15:20

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11788

crazykaro 23.06.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez endriu133 (Post 919257)
mam prośbę nich ktoś wrzuci foto z nowej kamerki nr 5 bo mi nie działa;) z góry dzięki

Widzę żę nikomu sie niechce to wstawiam obraz z kam 5

http://img534.imageshack.us/img534/3746/beztytuuxwy.png

Taka lepsza 1 działa pod WMP

Kordel_Walker 23.06.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 919253)
malkontenci i wiecznie sfrustrowani pesymiści będą biadolić a ja już nie mogę się doczekać pierwszego meczu na naszym nowym zaje... stadioniku i mam wyjebane na jego wady;P

Przy budowie popełnione szereg błędów, ale najważniejszym było, to, że dopuszczono do budowy amatora, który nigdy stadionu nie projektował...
Owszem, zgodzę sie z przedmówcami, że stadion jest lepszy niż był, że pomimo szeregu błędów i niedociagnięć może mieć swój klimat, ale...nie za te pieniądze. Analogiczna sytuacja. Załóżmy, że kupiliśmy np. Janka Muche za 5mln e. Niby zajebisty bramkarz, lepszy od Pawełka, powinniśmy się przecież cieszyć a nie biadolić... ale za te pieniądze można było kupić kogoś lepszego. I to jest ten bół. Porównując ceny, pojemności i wygląd innych stadionów słono przepłaciliśmy.

crazykaro 23.06.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 919353)
Porównując ceny, pojemności i wygląd innych stadionów słono przepłaciliśmy.

No to porównajmy:

1. Stadion Wisły - 33 tys widzów, koszt ok. 510 mln zł. Budowany przez 6 lat, projekty między czasie się kilkukrotnie zmieniły ale wszystkie trybuny obudowane i stopnice nie wystają na widok publiczny. Projektant lubi beton więc mamy bunkier ale jak to bedzię wyglądać po wykończeniu zobaczymy

2 Stadion Legii - 32,5 tys widzów, koszt 460 mln zł. Zbudowany w 2-3 lata. Porojket spójny i nawet nagrodzony, ale konstrukcja i tak przypomina Kielce. Stadion w miarę zabudowany tylko z jednej strony, a z pozostałych wystają stopnice i będą parkingi więc zbyt kosztowne wykonczenie tych 3 trybun nie było, jak w przypadku biur na Wiśle. Kibicom na piętrze będzie wialo po plecach. Dużym plusem jest ładna, kolorowa iluminacja

3. Stadion w Poznaniu - stadion na 42-43 tys, którego koszt wynosi już ponad 710 mln zł. Projekt i budowa stadionu przypomina w swym charakterze to co na Wiśle czyli budowa się rozpoczęła a później projekt się zmienił i teraz wygląda jak składak. Membrana na stadionie póki jest biała to wygląda ładnie, zobaczymy jak się zakurzy, dodatkowo słońce nie będzie dostatecznie doświetlało trawy więc bedzie trzeba kupić system do oświetlania murawy. Projekt ma równie duzo błędów jak Wisła.

4 i 5 Stadion w Gdańsku i Wrocławiu - stadiony na 42 tys czyli o około 8 tys większe od Wisły a koszt ponad 800 mln zł czyli "jedyne" 300 mln ale ze te dodatkowe 300 mln oprócz większej liczby siedzeń będzie ładne wykończenie. Stadiony będą jednak zwykle puste bo jedynie reprezentacja będzie mogła przyciągnąc taką liczbę osób ale przynajmniej nie będzie się czego wstydzić. Wnętrza stadionu tak jak w przypadku Wisły zostaną prezznaczone na komercję Co ciekawe w Gdańsku te stopnice są jakieś dziwnie wąskie ale jak to będzie wyglądć w praktyce to zobaczymy.

6. Stadion Narodowy - 56 tys widzów, koszt 1,9 mld zł. Największy stadion w Polsce finansowany przez państwo więc nie ma co porównywać.

Teraz patrząc na to porównanie można powiedzieć że stadion Wisły nie jest aż tak drogi jak to niektórzy wyolbrzymiaja. Oczywiście za tą cenę można było mieć ładniejszy projekt, ale to jest związane z projektantem, więc teraz nie ma już o czym mówić.

(ceny ze stadionwisły.info nie wiem tylko czy się to zgadza z rzeczywistością)

Remont hali
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...nowa,id,t.html

63.5 Kg 23.06.2010 18:56

No dobra a nie wydaje sie Wam ze przez barierki na gornej czesci trybuny odcien niebieskich krzeselek wyglada tak jakby bladziej niz tych zamontowanych juz na dole...

wonski_eNHa 23.06.2010 19:02

Tak wydaje się że są jaśniejsze i wszyscy to widzą. Ale jak je odpowiednio pobrudzicie podczas meczów to się zgrają z odcieniem na dole :P

harthausen 23.06.2010 19:24

największa głupota to budowa Narodowego w Warszawie. Ponieważ będą na rozliczeniu kosztów jak każdy, to coś mi się wierzyć nie chce by tak oddawali mecze repry ( i pieniądze) do innych miast. O ile Wisełka i Legia jakoś sobie bez tego poradzą, Lech probably też , to dramatycznie będzie wyglądało utrzymanie najładniejszego stadionu w Gdańsku i też całkiem niezłego we Wrocku. Mogą się okazać za duże na kluby a reprę takiego wała zobaczą, bo Wawka meczy nie odda , bo niby Narodowy mają.

Jak już musiał być Narodowy to mogli spokojnie na Śląskim poprzestać (za ich geld) a nie wypieprzać majątek nas wszystkich na warszawskie fanaberie. A to repra nie mogła co jakiś czas na nowym Legii grać?

Nic, mleko się rozlało , zobaczymy jak się teraz Narodowy , gdański i wrocławski utrzymają. Pewnie bez płaczu o dotacji w Wawce to się nie obejdzie, bo menedżerowie to z partyjnego klucza będą albo znajomki a nie fachowcy.

SpoXsteR 23.06.2010 19:35

Jak juz wspomnialem wczesniej ponoc wzieli sie za nowa ulice za trybuna C.. jakby ktorys z fotoreporterow robil foty i mial chwilke czasu ..

PS. najwieksza porazka Narodowego (Narodowy - wizytowka kraju!) to jego pojemnosc.. smiesznie mala, co to jest 56 tys miejsc.. powinno byc ok 100.. moze i u nas z pilka nie jest za dobrze, ale fanow mamy jednych z najlepszych w europie, a na repre potrafimy konkretnie sie spiac, w Chorzowie ot tak sie zapelnia stadion nawet podczas jakiego towarzyskiego meczu z kims tam malo znanym, tej pojemnosci wlasnie nie moge przebolec, w tym aspekcie sprawe s*******ili, a szkoda.. bo na drugi taki stadion poczekamy z 30 lat

royalmichael 23.06.2010 19:38

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11800

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11802

PiotrG 23.06.2010 20:09

Cytat:

co to jest 56 tys miejsc.. powinno byc ok 100..
Chyba ktoś tutaj źle się czuje. 56tys miejsc to zdecydowanie wystarczająca pojemność jak na nasz kraj i poziom sportowy.
Cytat:

Nic, mleko się rozlało , zobaczymy jak się teraz Narodowy , gdański i wrocławski utrzymają.
SN ma tyle powierzchni komercyjnych, że on się z tego utrzyma, oczywiście przy odpowiednim zarządzaniu. Do tego ściągnąć można będzie tam koncerty, na które pojemność wyniesie około 70-75tys miejsc. Zamykany dach to wielka zaleta. W Warszawie nie będzie dużej hali widowiskowo-sportowej, więc można będzie ściągnąć imprezy właśnie na niego. Do tego 64 skyboxy, o które już pytają się potencjalni najemcy.
SN to wizytówka kraju, zapewni znacznie lepszy komfort oglądania meczu niż SŚ, oraz już zdobył renomę, a jeszcze nie jest wybudowany. Reprezentacja zagra tam najważniejsze mecze.

We Wrocławiu do utrzymania stadionu nie będzie miasto dopłacać - stadion ma już operatora, więc oprócz meczy WKSu odbędą się tam też inne imprezy. Ma on też sporo powierzchni komercyjnych. Co do Gdańska - nie wiem jak ten "operator" Lecha& S5 sobie z tym stadionem poradzą, podobnie Poznań, gdzie nawet o operatorze jeszcze nie myślą.

Arapaho 23.06.2010 20:45

56 tyś to może dobra pojemność dla poziomu dzisiejszego naszej repry. W latach 90-tych zdobycie biletu na Śląski który wówczas miał ok.50 tyś pojemności graniczyło z cudem.Zdecydowanie powinien byc na przynajmniej 65-70 tyś widzów

wiertar 23.06.2010 21:03

jak tak dalej będą grali to nawet 40 tyś będzie za dużo... pojechaliście z tym narodowym na 100 tyś.... my nie Brazylia, czy Hiszpania.. zejdzcie na ziemie

Arapaho 23.06.2010 21:07

Niestety u nas nikt nie myśli na parę lat do przodu , tylko na tu i teraz.Dlatego tez mamy w Polsce to co mamy. Jak nagle cos potrzeba to sie okazuje ze jestesmy w d....

Bartii 23.06.2010 21:49

potwierdzam 56 tys to wystarczajaca pojemnosc, ale ta cena jak na taka pojemnosc jest zbyt wysoka :/

wiertar 23.06.2010 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 919458)
Niestety u nas nikt nie myśli na parę lat do przodu , tylko na tu i teraz.Dlatego tez mamy w Polsce to co mamy. Jak nagle cos potrzeba to sie okazuje ze jestesmy w d....

ale ty widzisz jakieś nadzieje żeby polska piłka nożna należała do czołówki światowej?? Europejskiej?? bo ja nie widze i raczej szybko to sie nie zmieni

saklak1906 23.06.2010 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 919411)
powinno byc ok 100.. moze i u nas z pilka nie jest za dobrze, ale fanow mamy

Wiesz co ja chyba szydery nie zalapalem.

100 tys luda to na narodowym zgromadzil by Rydzyk na co rocznej pielgrzymce i tylko on lub Benek 16 raz na 5 lat jak laskawie przyjedzie.

Zaraz po Euro 2012 bedzie weryfikacja ilu to kluby przyciagna na trybuny a koszty najmu beda bo za taki stadion na 100 tys luda to chyba z 15 baniek za rok albo i wiecej.
W Poznaniu sie napalili na wielki stadion bo mysleli ze dostana za darmo i bedzie git a tu problem bo trzeba placic i to duzo wiec jest problem.

SpoXsteR 23.06.2010 22:36

na Wisle przyjdzie czasem 20 tys osob, zapotrzebowanie niekiedy na 35, na Gornik wchodzi 20 , na Amike pojdzie lekko 35 (mozna tak podawac wiele klubow), a tu mowa o stadionie NARODOWYM na dlugie lata i co to jest 56 tys dla wszystkich Polakow, bez wzgledu na przynaleznosci klubowe, pilka u nas nie jest na wysokiem poziomie, ale w ch.. osob ma zajawke na punkcie pilki i przyjda na mecz przede wszystkim dla atmosfery no i trzeba wziac poprawke na komfort jaki gwarantuje taki stadion i w ogole jak on wyglada, az chce sie isc.. zbijamy z tropu..
ok, czas pokaze.. widze to teraz po Slaskim (jak to w ogole porownywac z nowym Narodowym) podczas towarzyskich meczow i zajawkach na wyjazdach, pilka w Polsce to jest zdecydowanie sport nr 1, moze na wszystkie kluby tak duzo osob nie chodzi, ale jesli chodzi o repre to jest korba niesamowita, a bedzie tylko lepiej

Reser 23.06.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 919533)
na Wisle przyjdzie czasem 20 tys osob, zapotrzebowanie niekiedy na 35, na Gornik wchodzi 20 , na Amike pojdzie lekko 35 (mozna tak podawac wiele klubow), a tu mowa o stadionie NARODOWYM na dlugie lata i co to jest 56 tys dla wszystkich Polakow, bez wzgledu na przynaleznosci klubowe, pilka u nas nie jest na wysokiem poziomie, ale w ch.. osob ma zajawke na punkcie pilki i przyjda na mecz przede wszystkim dla atmosfery no i trzeba wziac poprawke na komfort jaki gwarantuje taki stadion i w ogole jak on wyglada, az chce sie isc.. zbijamy z tropu..


Niedługo się przekonamy jak będą zapełniać ten 56 tysięczy stadion i wtedy ocenimy. Jak dla mnie lepiej mieć pełny 50 tysięczny, niż w poł zapełniony 100 tysięczny.

dj_ibutti 23.06.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 919376)

3. Stadion w Poznaniu - stadion na 42-43 tys, którego koszt wynosi już ponad 710 mln zł. Projekt i budowa stadionu przypomina w swym charakterze to co na Wiśle czyli budowa się rozpoczęła a później projekt się zmienił i teraz wygląda jak składak. Membrana na stadionie póki jest biała to wygląda ładnie, zobaczymy jak się zakurzy, dodatkowo słońce nie będzie dostatecznie doświetlało trawy więc bedzie trzeba kupić system do oświetlania murawy. Projekt ma równie duzo błędów jak Wisła.

Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

wierny 23.06.2010 22:56

Pozwole sobie skopiować artykuł ze strony stowarzyszenia:

Przedstawiamy kolejne istotne informacje dotyczące budowy naszego stadionu.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele SKWK spotkali się z reprezentantem ZIKITu. Na podstawie tego spotkania oraz wcześniejszych konsultacji z biurem architektonicznym Pana Wojciecha Obtułowicza przedstawiamy Wam garść ustaleń i informacji dotyczących różnych detali na naszym stadionie,

Sektor gości.

Sektor gości zlokalizowany będzie na trybunie południowej (dawnej E). Kwestia dokładnego jego umiejscowienia zależeć będzie wyłącznie od konsultacji z Wisłą Kraków SSA oraz SKWK. Wstępnie wyraziliśmy poparcie dla umiejscowienia sektora obok "okrąglaka". Po konsultacji z klubem przedstawimy ZIKiTowi ostateczną odpowiedź.

Układ krzesełek na trybunie zachodniej.

Ustaliliśmy, że odpowiedź ws. ew. układu krzesełek na trybunie zachodniej (dawne AB) damy za około 2 tygodnie tj .po zamontowaniu wszystkich krzesełek na trybunie wschodniej; tak aby mieć lepszą perspektywę w czasie wybierania konkretnego wzoru. Opinie co do konkretnego układu krzesełek są wśród nas bardzo podzielone. Sposób wyboru ostatecznego projektu poznacie jutro na zebraniu SKWK.

Park Jordana

Przedłożyliśmy propozycję dobudowania dodatkowych alejek w Parku Jordana oraz zamontowania bramy wejściowej od strony ulicy Reymana.

Pierwszy mecz

Najprawdopodobniej do końca października mecze będą rozgrywane przy dwóch trybunach tj. trybunie wschodniej oraz trybunie południowej.
Trybuna północna nie została dopuszczona dla widzów ze względu na nowe przepisy PPOŻ. Miasto nie zdąży również z budową klatek schodowych na lipiec.
Na chwilę obecną mecze można będzie rozgrywać przy trybunie wschodniej oraz prawdopodobnie południowej jeśli kontenery biurowe stojące za sektorem E zostaną usunięte.


Kołowroty na trybunie wschodniej

Najprawdopodobniej będą znajdować się wewnątrz trybuny.

Osłonięcie wentylacji.

Dostaliśmy wstępną zgodę na zakup (ze środków własnych) oraz zamontowanie gęstej siatki reklamowej, która mogłaby zasłonić wystającą z trybuny północnej oraz południowej wentylacje.

Prawdopodobnie uda nam się również zamówić ww. siatkę reklamową w kolorze betonu celem zamontowania jej w miejscu szpar między trybunami. Więcej detali na zdjęciu poniżej.
Ww. siatka będzie instalowana najwcześniej za 2-3 miesiące. O ew. zbiórce na siatkę poinformujemy na stronie.

Malowanie i cyklinowanie

Dostaliśmy obietnicę wyczyszczenia i pomalowania trybuny północnej oraz południowej. Mamy nadzieje, że ruch ten znacznie poprawi estetykę tych trybun.

Pleksi

Po raz kolejny poprosiliśmy o zlikwidowania pleksi między sektorami na trybunie północnej oraz południowej. Temat będziemy poruszać po raz kolejny pod koniec budowy. Na chwilę obecną nie jest on priorytetem.

Otoczenie stadionu.

Za 2-3 tygodnie czyli po odpowiednich ustaleniach miasta i Wisły SSA dostaniemy kopię planów zagospodarowania wokół stadionu. Po odpowiednich ustaleniach z klubem wniesiemy swoje propozycje. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie.


Wszelkie sugestie dotyczące stadionu prosimy nadsyłać na adres mailowy: kuba.tsw@***************.
Prosimy o wysyłanie konkretnych pomysłów . Z powodu bardzo ograniczonego czasu (każdy z nas pracuje na pełnym etacie oprócz udzielania się w SKWK) zastrzegamy sobie prawo do nie odpowiadania na zapytania dotyczące stadionu.


SKWK - KUBA

Wasiu 23.06.2010 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 919546)
Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

W Dortmundzie chyba maja podobny problem z niedostatecznym naslonecznieniem murawy i musza co sezon wymieniac. No ale Lech chyba wiedzial co robi budujac tak wielki dach i membrany wiec powinni miec to w kosztach.

andrzej 24.06.2010 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 919552)

Osłonięcie wentylacji.

Dostaliśmy wstępną zgodę na zakup (ze środków własnych) oraz zamontowanie gęstej siatki reklamowej, która mogłaby zasłonić wystającą z trybuny północnej oraz południowej wentylacje.

SKWK - KUBA

Nie wiem jak dokładnie ta siatka ma wyglądać i jak by miała być rozmieszczona ale świetnie by było gdyby znalazła się na niej nazwa klubu.

Zwierze 24.06.2010 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 919546)
Na prawdę? Oj to tu się przejadą zdrowo na tym. Pamiętam jak byłem na stadionie Ajaxu, gdzie mieli najlepsze na świecie systemy oświetlania murawy, wielkie wiatraki żeby się ona wietrzyła itp. a i tak muszą zmieniać murawę 3 razy w ciągu sezonu. Co daje na polskie realia raz na sezon wymiana murawki :lol:

Na Ajaxie nie mają czasem wysuwanej murawy? Chyba że mi się już pomieszało z zamykanym dachem a o tym jestem pewien.

Arapaho 24.06.2010 08:04

Skora ta szpara między trybunami ma być zasłaniana to chyba lepiej dobudować tam kilkanaśćie krzesełek i temat załatwiony

Yaroc 24.06.2010 08:06

Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi odpowiedzieć, czy wyburzone będą dawne wejścia (kasy) które szpecą całe otoczenie? I co z terenem wokół stadionu? Czy będą jakieś parkingi?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl