Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PiotrG 17.03.2010 09:07

Z tych artykułów można wywnioskować, że te 75mln to pieniądze, które trzeba przekazać wykonawcy za zakres prac, który ma obecnie, a to przecież zupełna bujda. Mogliby jasno powiedzieć, że te 75mln PLN to kasa, którą trzeba zapłacić za dokończenie budowy czyli elementy których nie ujęto w poprzednich przetargach, a mało tego nie jest i z niedostarczeniem projektu też ma niewiele wspólnego. Można było ogłosić przetargi oparte na wstępnej dokumentacji projektowej, po czym Obtułowicz dostarczyłby dokumentację wykonawczą wyposażenia, instalacji, wnętrza trybuny północnej itd.
I tak, poszukiwanie sponsora tytularnego i operatora poprzez ogłoszenie w gazecie, full profesjonalizm...

Telus 17.03.2010 10:48

Jest ktoś w stanie mnie poinformować na kiedy - mniej więcej - jest planowe rozpoczęcie montażu krzesełek na trybunie wschodniej?

Pablo84 17.03.2010 11:08

Wystarczy poświęcić chwilkę na przeczytanie tego tematu a sam się dowiesz.

Co ta koparka robi?Kopie fose przy wschodniej?

Czarny 17.03.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 871334)
Z tych artykułów można wywnioskować, że te 75mln to pieniądze, które trzeba przekazać wykonawcy za zakres prac, który ma obecnie, a to przecież zupełna bujda. Mogliby jasno powiedzieć, że te 75mln PLN to kasa, którą trzeba zapłacić za dokończenie budowy czyli elementy których nie ujęto w poprzednich przetargach, a mało tego nie jest i z niedostarczeniem projektu też ma niewiele wspólnego. Można było ogłosić przetargi oparte na wstępnej dokumentacji projektowej, po czym Obtułowicz dostarczyłby dokumentację wykonawczą wyposażenia, instalacji, wnętrza trybuny północnej itd.
I tak, poszukiwanie sponsora tytularnego i operatora poprzez ogłoszenie w gazecie, full profesjonalizm...


Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej.

"Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych".

Zatem jeśli 75 baniek nie będzie, to ja się pytam, czy będą sukcesywnie przesuwać środki z innych, późniejszych prac, czy po prostu budowa stanie?

borsuk 17.03.2010 11:43

Gdyby było nam do śmiechu to można powiedzieć sarkastycznie, że zaczynają obniżać murawę. A tak pewnie odkrywają fundamenty do poziomu -80 cm. (do ich wykończenia "barwionym betonem" -)). Albo faktycznie kopią fosę.

edit: Po lepszym przypatrzeniu się widać że chowają jakieś rury/przewody.

PiotrG 17.03.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 871407)
Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej.

"Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych".

Ja mam nadzieję, że tylko niewielka część tej kwoty to kasa na "wzmocnienie" trybuny zachodniej. Bo jeśli to jest z 30mln jak w wypadku zmian budżetu w listopadzie/grudniu to zaraz się okaże, że te 75mln to ciągle nie koniec, bo zabraknie na wyposażenie wnętrz trybuny zachodniej czy budowy wnętrza trybuny północnej, bo od IT to się już nie wywiną, zbyt głośno o tym już było.
Jeden wielki burdel, nie wiadomo co na co i ile. Czekam na odpowiedź na interpelację, powinna ona rozwiać wątpliwości o ile dostaniemy rzeczowe odpowiedzi.

radekogi 17.03.2010 13:14

wygląda na to że zaczęło się obniżanie murawy. Koparka wydobywa ziemie przy wschodniej.

Bartii 17.03.2010 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 871447)
wygląda na to że zaczęło się obniżanie murawy. Koparka wydobywa ziemie przy wschodniej.

Brzmi to jakby, my dyskutujemy a robotnicy maja to gdzies, tylko robia swoje ;)

WislaFan123 17.03.2010 14:39

Pytanie dla zoreintowanych, ile mogloby okolo kosztowac wylozenie elewacji plytami takimi jak np Galeria Krakowska czy niektore biurowce? to zdecydowanie by poprawilo wyglad.. Oczywiscie wiem wiem ze to koszty itp ze brakuje zeby bylo podstawowe, no ale mozna patrzec na przyszlosc...

Dagobert 17.03.2010 14:47

jeżeli uważasz ze galeria krakowska wygląda ładnie to brawo:D galeria to najbrzydszy budynek w Krakowie szpeci nasze miasto i jak tak chcesz "poprawić" wygląd stadionu to super.

picasso 17.03.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 871499)
jeżeli uważasz ze galeria krakowska wygląda ładnie to brawo:D galeria to najbrzydszy budynek w Krakowie szpeci nasze miasto i jak tak chcesz "poprawić" wygląd stadionu to super.

sąludzie którym się podoba,a są ludzie którzy nei mogą na nią patrzeć.każdy ma prawo do własnego osądu.a ty podejrzewam jesteś światowej sławy estetą i twoje zdanie jest obowiązujące dla wszystkich.denerwuje mnie gdy osoba której się coś nei podoba nazywa to "brzydkim"i wysmeiwa tych którzy mają inne zdanie.

Emilio 17.03.2010 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 871499)
galeria to najbrzydszy budynek w Krakowie szpeci nasze miasto

Aha, czyli uważasz ją brzydszą od np. hotelu "Cracovia"?:rotfl:

Koniec OT.

rav 17.03.2010 15:29

Abstrahując od tego czy takie płyty(?) szyby(?) byłyby ładne czy brzydkie oraz ile by to kosztowało i kto by za to zapłacił - na ich instalację musiałby wyrazić zgodę...

no kto?

tak tak :)

Obtułowicz.

Podobnie jak na zamaskowanie wentylacji.

Temat nieco z d... wzięty.

rafal777 17.03.2010 15:34

A tak jeszcze przez chwilę pociągnę OT. Widział ktoś kiedyś dom Obtułowicza?? Może on k***a tez ma wentylacje na zewnątrz, barwiony beton, nie wykończona klatkę schodową i wchodzi do domu nie przez drzwi wejściowe a tyłem :D Macie jakie zdjęcie? Może dla niego to jest właśnie pojęcie "architektoniczny cud" :D

Pero 17.03.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 871533)
A tak jeszcze przez chwilę pociągnę OT. Widział ktoś kiedyś dom Obtułowicza?? Może on k***a tez ma wentylacje na zewnątrz, barwiony beton, nie wykończona klatkę schodową i wchodzi do domu nie przez drzwi wejściowe a tyłem :D Macie jakie zdjęcie? Może dla niego to jest właśnie pojęcie "architektoniczny cud" :D

A zamiast kuchni i jadalni ma rozstawiony ruszt przed domem na którym smaży sobie codziennie kiełbaskę zwyczajną, którą potem zjada na kolanach. :D

rafal777 17.03.2010 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 871541)
A zamiast kuchni i jadalni ma rozstawiony ruszt przed domem na którym smaży sobie codziennie kiełbaskę zwyczajną, którą potem zjada na kolanach. :D

I do tej pory żona go prosi żeby w końcu zaprojektował dach...

orzeu 17.03.2010 16:25

Dobra juz sie nie nakrecajcie bo powstanie historia na piec stron o tym ze ma zakaz picia piwa, zamiast parkietu dziure w podlodze, salon wysoki na osiem metrow ze slupem posrodku i Bog wie co jeszcze. Styknie.

Bartii 17.03.2010 17:00

z dobrych wiadomosci - dach gotowy :)

airborne4009 17.03.2010 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 871613)
Dobra informacja: Mamy środki na rozpoczęcie budowy hali i możemy ruszyć z budową!

Srodki na budowe hali czy na jej projekt? Bo chyba brakuje 30 mln zeby zaczac budowac. W kazdym razie to 1,6 mln to dobra wiadomosc. Panie Darku, moze Pan napisac kto glosowal za lub przeciw?

zbymak 17.03.2010 18:13

Fajnie ,ze na hale są pieniądze ale kto oglądał kronike to widział ze pieniądze na stadion raczej sie nie znajdą i bedą kłopoty z dokonczeniem budowy

zloty1906 17.03.2010 18:16

Czy radni wstrzymają budowę stadionu Wisły Kraków?

Radni miasta Krakowa po raz kolejny domagają się szczegółowego planu prac, które mają być prowadzone na stadionie Wisły Kraków. - Nie będzie harmonogramu, nie będzie pieniędzy na budowę - zapowiadają.

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci...krakow/1472268

PiotrG 17.03.2010 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 871613)
Dobra informacja: Mamy środki na rozpoczęcie budowy hali i możemy ruszyć z budową!

No to jeszcze 75mln na stadion :D

Swoją drogą bardzo dobry pomysł z tym przedstawieniem planu dalszych prac na stadionie, rozpiska przetargów kiedy i na co, dokładne daty oddania poszczególnych etapów budowy.

Arapaho 17.03.2010 19:48

W ogólnym uspokojeniu że zagramy przy 3 trybunach w lipcu trzeba pamiętać że do tych 3 trybun nadal w zakresie GW nie ma murawy i wykończenia zaplecza północnej,adaptacji pomieszczeń na wschodniej na pomieszczenia dla mediów, wynalezienia jednej szatni na trybunie południowej oraz kołowrotów na wschodniej i północnej- bez tego nie będzie meczów. Jest 17 marca tj.równe 4 miesiące do otwarcia. Bardzo ciekawe . Jeszcze trzeba radnych przekonać , zlecić prace, zamówić materiały i wykonać. W 4 miesiące? Jest to prawie niemożliwe.

Wicked 17.03.2010 19:52

Co do hali, to mam nadzieje że zostanie zorganizowany międzynarodowy konkurs, na jej projekt, a nie przetarg w którym jedynym kryterium będzie cena.

picasso 17.03.2010 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 871860)
Co do hali, to mam nadzieje że zostanie zorganizowany międzynarodowy konkurs, na jej projekt, a nie przetarg w którym jedynym kryterium będzie cena.

ale po co?przecież architekt jest pod ręką.jego atutem jest niewątpliwie to,ze będzie umiał halę skomponować ze stadionem.

zbymak 17.03.2010 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 871613)
Dobra informacja: Mamy środki na rozpoczęcie budowy hali i możemy ruszyć z budową!

To są pieniądze na projekt i zeby nie przepadła nam dotacja z UE ale jak radni nie znajdą brakującej kasy to z hali bedą nici .Myślę ,że nie ma co sie cieszyć naprzód tym bardziej znając naszych radnych i prezydenta

filip74 17.03.2010 20:25

Wie ktoś może jaki wzór fotelików na wschodnią wybrało i przekazało SKWK do ZIKITu , bo jak pisał wczoraj KUBA miało się to odbyć dziś do południa.

PAC 17.03.2010 20:25

Cały czas pisze się o konieczności nowych kołowrotków na trybunę północną .Co z kołowrotkami, które do tej pory używane były do wchodzenia na C a później D, one już nie będą używane?

Kuba 17.03.2010 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 871896)
Wie ktoś może jaki wzór fotelików na wschodnią wybrało i przekazało SKWK do ZIKITu , bo jak pisał wczoraj KUBA miało się to odbyć dziś do południa.



jutro po południu ok 15-17 postaramy się na stronie SKWK umieścic jakies info.

filip74 17.03.2010 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 871912)
jutro po południu ok 15-17 postaramy się na stronie SKWK umieścic jakies info.

W takim razie czekamy do jutra .

A mógł byś dziś napisać czy będą 2 czy 3 kolory siedzisk


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl