![]() |
Z tych artykułów można wywnioskować, że te 75mln to pieniądze, które trzeba przekazać wykonawcy za zakres prac, który ma obecnie, a to przecież zupełna bujda. Mogliby jasno powiedzieć, że te 75mln PLN to kasa, którą trzeba zapłacić za dokończenie budowy czyli elementy których nie ujęto w poprzednich przetargach, a mało tego nie jest i z niedostarczeniem projektu też ma niewiele wspólnego. Można było ogłosić przetargi oparte na wstępnej dokumentacji projektowej, po czym Obtułowicz dostarczyłby dokumentację wykonawczą wyposażenia, instalacji, wnętrza trybuny północnej itd.
I tak, poszukiwanie sponsora tytularnego i operatora poprzez ogłoszenie w gazecie, full profesjonalizm... |
Jest ktoś w stanie mnie poinformować na kiedy - mniej więcej - jest planowe rozpoczęcie montażu krzesełek na trybunie wschodniej?
|
Wystarczy poświęcić chwilkę na przeczytanie tego tematu a sam się dowiesz.
Co ta koparka robi?Kopie fose przy wschodniej? |
Cytat:
Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej. "Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych". Zatem jeśli 75 baniek nie będzie, to ja się pytam, czy będą sukcesywnie przesuwać środki z innych, późniejszych prac, czy po prostu budowa stanie? |
Gdyby było nam do śmiechu to można powiedzieć sarkastycznie, że zaczynają obniżać murawę. A tak pewnie odkrywają fundamenty do poziomu -80 cm. (do ich wykończenia "barwionym betonem" -)). Albo faktycznie kopią fosę.
edit: Po lepszym przypatrzeniu się widać że chowają jakieś rury/przewody. |
Cytat:
Jeden wielki burdel, nie wiadomo co na co i ile. Czekam na odpowiedź na interpelację, powinna ona rozwiać wątpliwości o ile dostaniemy rzeczowe odpowiedzi. |
wygląda na to że zaczęło się obniżanie murawy. Koparka wydobywa ziemie przy wschodniej.
|
Cytat:
|
Pytanie dla zoreintowanych, ile mogloby okolo kosztowac wylozenie elewacji plytami takimi jak np Galeria Krakowska czy niektore biurowce? to zdecydowanie by poprawilo wyglad.. Oczywiscie wiem wiem ze to koszty itp ze brakuje zeby bylo podstawowe, no ale mozna patrzec na przyszlosc...
|
jeżeli uważasz ze galeria krakowska wygląda ładnie to brawo:D galeria to najbrzydszy budynek w Krakowie szpeci nasze miasto i jak tak chcesz "poprawić" wygląd stadionu to super.
|
Cytat:
|
Cytat:
Koniec OT. |
Abstrahując od tego czy takie płyty(?) szyby(?) byłyby ładne czy brzydkie oraz ile by to kosztowało i kto by za to zapłacił - na ich instalację musiałby wyrazić zgodę...
no kto? tak tak :) Obtułowicz. Podobnie jak na zamaskowanie wentylacji. Temat nieco z d... wzięty. |
A tak jeszcze przez chwilę pociągnę OT. Widział ktoś kiedyś dom Obtułowicza?? Może on k***a tez ma wentylacje na zewnątrz, barwiony beton, nie wykończona klatkę schodową i wchodzi do domu nie przez drzwi wejściowe a tyłem :D Macie jakie zdjęcie? Może dla niego to jest właśnie pojęcie "architektoniczny cud" :D
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dobra juz sie nie nakrecajcie bo powstanie historia na piec stron o tym ze ma zakaz picia piwa, zamiast parkietu dziure w podlodze, salon wysoki na osiem metrow ze slupem posrodku i Bog wie co jeszcze. Styknie.
|
z dobrych wiadomosci - dach gotowy :)
|
Cytat:
|
Fajnie ,ze na hale są pieniądze ale kto oglądał kronike to widział ze pieniądze na stadion raczej sie nie znajdą i bedą kłopoty z dokonczeniem budowy
|
Czy radni wstrzymają budowę stadionu Wisły Kraków?
Radni miasta Krakowa po raz kolejny domagają się szczegółowego planu prac, które mają być prowadzone na stadionie Wisły Kraków. - Nie będzie harmonogramu, nie będzie pieniędzy na budowę - zapowiadają. http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci...krakow/1472268 |
Cytat:
Swoją drogą bardzo dobry pomysł z tym przedstawieniem planu dalszych prac na stadionie, rozpiska przetargów kiedy i na co, dokładne daty oddania poszczególnych etapów budowy. |
W ogólnym uspokojeniu że zagramy przy 3 trybunach w lipcu trzeba pamiętać że do tych 3 trybun nadal w zakresie GW nie ma murawy i wykończenia zaplecza północnej,adaptacji pomieszczeń na wschodniej na pomieszczenia dla mediów, wynalezienia jednej szatni na trybunie południowej oraz kołowrotów na wschodniej i północnej- bez tego nie będzie meczów. Jest 17 marca tj.równe 4 miesiące do otwarcia. Bardzo ciekawe . Jeszcze trzeba radnych przekonać , zlecić prace, zamówić materiały i wykonać. W 4 miesiące? Jest to prawie niemożliwe.
|
Co do hali, to mam nadzieje że zostanie zorganizowany międzynarodowy konkurs, na jej projekt, a nie przetarg w którym jedynym kryterium będzie cena.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wie ktoś może jaki wzór fotelików na wschodnią wybrało i przekazało SKWK do ZIKITu , bo jak pisał wczoraj KUBA miało się to odbyć dziś do południa.
|
Cały czas pisze się o konieczności nowych kołowrotków na trybunę północną .Co z kołowrotkami, które do tej pory używane były do wchodzenia na C a później D, one już nie będą używane?
|
Cytat:
jutro po południu ok 15-17 postaramy się na stronie SKWK umieścic jakies info. |
Cytat:
A mógł byś dziś napisać czy będą 2 czy 3 kolory siedzisk |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl