Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Kuba 19.06.2010 18:24

koncepcja byłaby możliwie dla nas czy miasta najtańsza tj bardzo gęsta siatka reklamowa

Cytat:


Mam pytanie Kuba, odnośnie zasłaniania wentylacji na N/S o co walczy SKWK, mam nadzieje ze to się uda. Troszeczkę będzie przeszkadzać ze ta wentylacja wystaje dalej niż elewacja narożników, bo fajnie by było równo z elewacja narożnika pociągnąć jakąś plastikową gęstą siatkę w kolorze betony, prostopadle ( 90 st) do wysokości szklenia. To by dało większą spójność trybun S/N z nowymi.
to jest zajebisty pomysł, tylko w sumie nie miałbym koncepcji na to o co ew taką siatkę zaczepić.




Pytanie bardziej do specjalistów.
Ja nie mam za bardzo głowy ds technicznych, dlatego zadaje tak głupie pytanie.

Czy na rynku są dotępne jakieś zajebiście trwałe farby, które conajmniej kilka lat mogłyby się utrzymywać na pomalowanych krzesełkach.
Nie ukrywam, że chodzi mi o ew pomalowanie krzesełek na sektorze E tak żeby nie był on całkiem niebieski.

Mea 19.06.2010 18:33

Kuba wkręcić śruby i naciągnąć linkami stalowymi to żaden problem.

Kuba 19.06.2010 18:39

tylko musiałoby to być zrobione bardzo ostrożnie tj ew siatka musiałaby nie być zbyt oczojebna - tak żeby nikt nie robił problemu z powodu psucia koncepcji pana architekta.

medyk 19.06.2010 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 916989)

Czy na rynku są dotępne jakieś zajebiście trwałe farby, które conajmniej kilka lat mogłyby się utrzymywać na pomalowanych krzesełkach.
Nie ukrywam, że chodzi mi o ew pomalowanie krzesełek na sektorze E tak żeby nie był on całkiem niebieski.

sorry ale nie przesadzacie? nie ma nic gorszego od 'dziadowania' a to wlasnie czyms takim mi zalatuje..

a jak przeczytałem ze goście na A to poprostu rece mi opadły..

Kuba 19.06.2010 18:50

to jest akurat mój pomysł

kosz wymiany takie ilości krzesełek to minimum 200 tysięcy. Nas narazie na to nie stać.

crazykaro 19.06.2010 18:51

Czemu miasto wzbrania się przed umiejscowieniem sektora gości na E to nie rozumiem. Wisła powinna się nie godzić na sprzedawanie najdroższych miejsc po najniższej cenie. Poza tym nikt nie będzie chciał wynająć skyboxa w miejscu gdzie jakaś dzicz z jakiegoś zaściankowego klubu będzie mu śpiewała pod oknem obraźliwe przyśpiewki - czyli kolejna strata kasy. Jak w ogóle przyjezdnych można umieścić na głównej trybunie koło loży vipowskich? Wisła powinna mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Od tego rozwiązania znacznie lepsze jest poprzednie z przyjezdnymi w rogu C

Mea 19.06.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 916997)
tylko musiałoby to być zrobione bardzo ostrożnie tj ew siatka musiałaby nie być zbyt oczojebna - tak żeby nikt nie robił problemu z powodu psucia koncepcji pana architekta.

Dlatego siatka powinna być taka aby imitowała beton, a można jeszcze zrobić tak aby siatka imitowała szklenie takie jak jest na poziomie 1 trybuny S/N. Poziom 1 i 0 pozostawić tak jak jest bo w narożnikach jest arkadia a na S/N wcięcie.
Myślę ze to jest najtańsze rozwiązanie a naprawdę poprawiło by spójność tej trybuny z nową.

Co do farby to dajmy sobie spokój z takimi rozważaniami.
Poczekajcie jak będzie cały stadion i wtedy zobaczymy czy są duże różnice, Bo nasłonecznienie robi różnice kolorów wiec za wcześnie na wściekanie się na odcienie kolorów. Bardziej są denerwujące inne barierki i kompletnie inne balustrady schodowe ( niebieskie) nie zespolone ze sobą!!!

szorstki 19.06.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 917001)
Nas narazie na to nie stać.

I dzięki Bogu. To zostawcie "upięknianie" stadionu w spokoju, na dobre mu to wyjdzie. Gwiazda na D jest ok, dwa napisy na C to już zalatują wioską, a malowanie krzesełek to już w ogóle. Jak zacznie farba z nich odłazić to dopiero będzie dziadostwo ;/ Ktoś rzucił propozycją, żeby A/B było bez napisów, jedynie z układem kolorystycznym takim jak C - i to moim zdaniem jest wystarczające. Zachowajcie umiar bo naprawdę wyjdzie to nam na zdrowie. Stadion nie choinka i kolejne ozdobniki nawet robione w szlachetnych wiślackich porywach tylko pogorszą sprawę.

crazykaro 19.06.2010 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mea (Post 917004)
Bardziej są denerwujące inne barierki i kompletnie inne balustrady schodowe ( niebieskie) nie zespolone ze sobą!!!

Barierki na Legii idą na całej długości rzędu tak że można je zespalać z balustradami przy schodach a u nas z tego co widzę to barierki są montowane w 3-krzesełkowych pakietach więc nie są jednym elementem na całej długości rzędu więc po co zespalać je z balustradami??

Mea 19.06.2010 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 917009)
Barierki na Legii idą na całej długości rzędu tak że można je zespalać z balustradami przy schodach a u nas z tego co widzę to barierki są montowane w 3-krzesełkowych pakietach więc nie są jednym elementem na całej długości rzędu więc po co zespalać je z balustradami??

Z dwóch powodów
- estetyka, zobacz jak to wygląda http://http://www.stadionwisly.info/fotorelacje_z_budowy/2010-06-18
lina z legi juz nie bede załaczał.

- zobacz barierki wychodzą z krzesełek i są pod kątem wiec nie zespolone wystaja i nie jeden kibic się nadzieje na nie wchodząc do rzędu.

Mario Nh 19.06.2010 19:17

Tylko nie róbcie wiochy z tymi wzorami na każdej trybunie.
Długo mówione było, że Gwiazda na D wystarczy. trybuna fanatyczna wyróżniona, ok. Później doszedł wzór na C, z przymrużeniem oka ładnie się będzie komponował z całą resztą, ale JAKIKOLWIEK WZÓR na trybunie A i B lub E to będzie typowe obżarstwo bez umiaru. Już o malowaniu nie wspomnę...
Proszę Was.

Kuba 19.06.2010 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 917017)
Tylko nie róbcie wiochy z tymi wzorami na każdej trybunie.
Długo mówione było, że Gwiazda na D wystarczy. trybuna fanatyczna wyróżniona, ok. Później doszedł wzór na C, z przymrużeniem oka ładnie się będzie komponował z całą resztą, ale JAKIKOLWIEK WZÓR na trybunie A i B lub E to będzie typowe obżarstwo bez umiaru. Już o malowaniu nie wspomnę...
Proszę Was.

Narazie to ciężko skontaktować się z odpowiednimi osobami ws ew sektora AB.

Chociaż dla mnie akurat jakiś napis na zachodniej by się przydał (moze byc nawet identyczny jak na C). Wtedy z perspektywy trybuny północnej wogole bedzie kosmos
E inna, c INNA, AB inna i D inna

Niech przynajmniej AiB oraz C będą podobne, bo na E trzeba byłoby juz malować albo wymieniac krzesełka.

medyk 19.06.2010 19:26

wg. mnie obecnie najbardziej palącą sprawą jest kwestia GOŚCI na A !! to trzeba załatwić jakoś !!

Kuba 19.06.2010 19:29

tutaj decydujący głos zaraz po mieście będzie mieć klub zapewne

63.5 Kg 19.06.2010 19:36

A pamietajcie jak sie smialismy ze na Legii sektor gosci bedzie pod sektorem gospodarzy...:foch:

4fan_player 19.06.2010 19:53

Myślałem, że to mi się śni z tym sektorem gości na A..a to jednak prawda? Jeśli tak, to gratuluję decydentom.

Kuba 19.06.2010 19:58

om, w wypadku liczby mnogiem OM

tkwm 19.06.2010 20:00

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ czy działa wam ta kamerka?

4fan_player 19.06.2010 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 917038)
om, w wypadku liczby mnogiem OM

Jeden ****. Mam wypite. Nie wiem czy ta decyzja jest oficjalna ale jeśli tak to ktoś nieźle w chuja leci. Za dużo takich "wpadek" przy budowie tego stadionu.

Bartii 19.06.2010 20:03

sektor dla gosci na A? To najgluszy pomysl jaki przyszedl im do glowy, nie spodziewalem ze nawet w ogole o takiej mozliwosci pomyslano, szok

Sektor dla kibicow gosci E lub naroznik miedzy E a C

willow 19.06.2010 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 917023)
wg. mnie obecnie najbardziej palącą sprawą jest kwestia GOŚCI na A !! to trzeba załatwić jakoś !!

Zgadzam się w 100%, niektórzy z Was mają dziwną hierarchię problemów... chcą nam wpakować obcych na A a Wy się emocjonujecie odcieniami niebieskiego...

Grzadq 19.06.2010 20:18

Też się zgadzam. Goście na A? Będzie "super"...

Hudy 19.06.2010 20:47

pewnie w poniedziałek wyjdzie info, że goście w okrąglaku będą
jakoś nie chce mi się wierzyć w to co tu czytam
to wszystko wygląda jakby ktoś projektował coś na od*******
ktoś to podpisze i idzie dalej a dopiero po jakimś czasie nanoszone są poprawki
prawie pełen profesjonalizm
aż strach co będzie jak już wejdą kibice na wschodnią

PL 19.06.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 916989)
Nie ukrywam, że chodzi mi o ew pomalowanie krzesełek na sektorze E tak żeby nie był on całkiem niebieski.

A jaką masz wstępną koncepcję na E? Coś takiego?


http://img641.imageshack.us/img641/1...ard01ox.th.jpg



crazykaro 19.06.2010 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 917047)
Zgadzam się w 100%, niektórzy z Was mają dziwną hierarchię problemów... chcą nam wpakować obcych na A a Wy się emocjonujecie odcieniami niebieskiego...

Gadaniem na forum tego nie załatwisz więc rozmawiać mozna o wszystkim oczywiście w pewnych granicach, poza tym temat sektora się dopiero pojawił parę godzin temu:-p

Ja chciałby m się dowiedzieć któż taki mądry i kto to wymyślił z tym sektorem gości na głównej.

Kuba 19.06.2010 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PL (Post 917077)
A jaką masz wstępną koncepcję na E? Coś takiego?


http://img641.imageshack.us/img641/1...ard01ox.th.jpg



Ja myślałem o identycznym układzie jak na D tylko bez gwiazdy

pojawiały się też pomysły z identycznym układem z godłem Krakowa i Polski

Mario Nh 19.06.2010 21:31

Będzie kolorowo i pstrokato a nie estetycznie i poważnie. Nie mogę uwierzyć, że każda trybuna z innym wzorem może się ludziom podobać. To już w Poznaniu będzie lepiej :foch:

A co do sektora gości to jestem pewny, że to nie przejdzie.

SpoXsteR 19.06.2010 21:34

Eeee.. juz za duzo kombinacji z tymi wzorami , kolorami, wymianami.. to bedzie wygladac disco party.. wzor na D i C w zupelnosci wystarczy..
teraz to za pozno dawac na A/B sam kolor czerwony.. bo wyjdzie kolorowanka.. ale bledem jak dla mnie bylo na poczatku dawanie niebieskich siedzisk, kolor czerwony to nasz glowny kolor.. w Poznaniu dobrze to rozkminili.. calutkie niebieskie.. ich glowne barwy.. po prostu przy pustych miejscach to bedzie sie tak zlewac i nie bedzie sie tak bardzo rzucac w oczy wolne miejsca.. D czerwona z Biala Gwiazda, E czerwona, C czerwona z bialym napisem Wisla i A/B czerwona..

co do godla to tez raczej nie widze tego.. w Poznaniu planowali dawac herb Poznania ale doszli do wniosku ze kijowo to bedzie wygladac (nawet na wstepnych komputerowych makietach trudno bylo to ogarnac).. raczej to nie bedzie przypominac godlo czy herb.. wiecej obciachu z tego mogloby wyjsc niz cos konkretnego..
zostawmy juz jak jest, bez wzorow juz na A/B, malowidel na E..

Bronowianin 19.06.2010 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 917080)
Ja myślałem o identycznym układzie jak na D tylko bez gwiazdy

pojawiały się też pomysły z identycznym układem z godłem Krakowa i Polski

Układ jak na D miałby jakiś sens, ale np. ułożenie tam z krzesełek herbu Krakowa który zawiera sporo elementów mogłoby nie wyjść zbyt wyraźnie i tym samym nie byłoby to estetyczne.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chciałbyś zmienić wzór na krzesełkach przez pomalowanie ich? Jeśli tak to szczerze mówiąc taki pomysł może budzić przerażenie... Nie wyobrażam sobie aż takiej prowizorki i sztukowania;/ Ważną sprawą z punktu widzenia poprawy wizerunku naszego stadionu byłaby po prostu wymiana krzesełek na D i E na takie same jakie będą na nowym A/B i C. Nie ma innego wyjścia żeby ten stadion od środka jakoś wyglądał... Inny rodzaj krzesełek na każdym sektorze ujdzie może na stadionach pokroju obiektów Hutnika czy Górnika Zabrze, bo tam i tak nic już nie pomoże w poprawieniu wyglądu. Zdaję sobie sprawę z tego że wymiana krzesełek które de facto są nowe i były zamontowane kilka lat temu, czy nawet wręcz kilkanaście miesięcy temu na nowsze jest mało realna, ale warto o to postulować, bo jeśli się tego nie zrobi to marnie się to będzie niestety jako całość prezentować...

Co do ewentualnego wzoru na nowej A/B, to mam nadzieję że nie będzie żadnego. Z tego względu że trybuna zachodnia będzie mieściła lożę VIP, miejsca dla prasy itp. W związku z tym nie będą jej jak przypuszczam wypełniać jednakowe, składane zwykłe krzesełka jak to będzie na trybunie wschodniej, ale oprócz tego też sporo miejsca powinny zająć innego rodzaju siedziska, tak jak to zwykle bywa na trybunach głównych. Zrobienie tam wzoru z krzesełek może więc po prostu 'nie wyjść'. Ewentualnie do przyjęcia byłaby koncepcja wcześniej tu zasugerowana ułożenia na A/B takiego wzoru jaki będzie na C, ale bez żadnych napisów. Wtedy układ krzesełek na każdej z trybun prezentowałby jakąś spójną, logiczną całość.

Flesz 19.06.2010 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 916686)

Stare C które było w odległości 25m było widać w telewizji bo kamera była niżej niż będzie na nowej zachodniej. Także z widocznością nowego C w odległości 17,5m w telewizji może być gorzej.

kto powiedzial ze teraz kamera bedzie nizej? poprzednio kamery c+ staly na "dachu" budynku klubowego, teraz beda gdzies na 2 pietrze trybuny, wiec niekoniecznie wyzej,

fifek123 19.06.2010 21:41

A mi się wydaje że po prostu klub może coś kombinować by nie wpuszczać na jakiś czas gości. Wiadomo że teraz przy niskiej pojemności stadionu każde sprzedane miejsce jest warte, już nie mówiąc o kosztach dodatkowej ochrony itp. Wisła zgłosi do PZPN prośbę o nie wpuszczanie kibiców gości na rundę jesienną, ponieważ planowany sektor gości ma znajdować się na trybunie A. Sprawa wykończenia wschodniej pewnie się przedłuży, więc całą rundę klub będzie miał "spokój" z gośćmi. Gdy na wiosnę cały stadion będzie już wykończony, sektor gości "wróci" na E.
No chyba że to teoria spiskowa, a jakieś wspaniałe inteligentne osoby faktycznie zadecydowały że goście będą na A :)

anthony09 19.06.2010 21:41

Według mnie nie ma szans na gości na sektorze "A", przecież wiązałoby się to dla klubu z dużymi kosztami. Tam bd jedne z najdroższych wejściówek, jeszcze w dodatku przy Loży ViP. Goście powinni być w okrąglaku lub w trybunie południowej.
I tak w ogóle to najlepiej byłoby jakby forum trochę przycichło a nie napinało się teraz, bo puści ktoś jakąś plotkę jeden czy drugi i od razu wielka wrzawa i chęć urwania głowy niektórym

Jaroo1 19.06.2010 21:42

Tez mysle ze wystarcza dwa wzory Panowie. Inaczej to bedzie wygladalo komicznie jesli wszystkie trybuny beda jak z innych stadionow. Za duzo nacpane bedzie jesli na kazdej beda jakies wzory.

gooro33 19.06.2010 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 917080)
Ja myślałem o identycznym układzie jak na D tylko bez gwiazdy

pojawiały się też pomysły z identycznym układem z godłem Krakowa i Polski


Zapewne bedzie i tak jak sobie to zaplanujecie. Jesli jednak zdecydujecie sie robic cos z godlami to wypada wiedziec ze godlo Polski zawiera sie w godle Krakowa. Jako jedyne miasto w Polsce mozemy uzywac godla panstwowego w godle miasta.

flamengista 19.06.2010 22:01

Nie no z tym sektorem gości na A to ktoś robi sobie żarty.

Już to widzę - Boguś Cupiał wysłuchujący na Derbach WTSK. Jasne.

Flesz 19.06.2010 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 917080)
Ja myślałem o identycznym układzie jak na D tylko bez gwiazdy

pojawiały się też pomysły z identycznym układem z godłem Krakowa i Polski

ja bym jeszcze dorzucił pierwszą zwrotkę hymnu narodowego po lewej, a "jak długo na wawelu" po prawej...

malowanie krzesełek na E to jeszcze głupszy pomysł niż goście na A

Czarny 19.06.2010 22:34

Zdecydowanie wystarczy już wzorów na naszym stadionie. Jeszcze jeden wzór i będzie to wszystko wyglądało niepoważnie, a chyba nie chcielibyśmy się stać obiektem drwin. Jestem za jednolitą w barwach trybuną AB.

1q2 19.06.2010 22:42

Ciężko powiedzieć jak to by się wszystko komponowało
Goście na górze A to natomiast kpina ale mam taką nadzieje że ludziom ze stowarzyszenia uda się przekonać do zmiany tej decyzji bo tu argumentacja jest prosta i wiadomo że sektor tam umiejscowiony będzie ze szkodą dla całego stadionu.

Kordel_Walker 19.06.2010 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flesz (Post 917123)
ja bym jeszcze dorzucił pierwszą zwrotkę hymnu narodowego po lewej, a "jak długo na wawelu" po prawej...

malowanie krzesełek na E to jeszcze głupszy pomysł niż goście na A

Wg. mnie niepotrzebnie robiono wzór na wschodniej. Trzeba było dać same niebieskie, a najlepiej czerwone, bo partacze jak wiadomo zamiast niebieskich dali błękitne, które gryzą się ze starymi krzesełkami.
Teraz pozostaje kwestia zachodniej. Także jestem za tym, zeby nic tam nie było - tylko błękitne jak na wschodniej - bez wzoru.
Jeśli jednak ma być wzór - to niech będzie jak najlepszy.
Proponuję, żeby SKWK się jasno określiło - czy są za wzorem czy nie, żeby później nie było jak ze wschodnią, gdzie wybrano wzór na ostatnią chwilę.
Jeśli ma być wzór to proszę, by Kuba czy ktoś z SKWK dali jasny komunikat - "tak będzie wzór - nadsyłajcie propozycje, wspólnymi siłami wybierzemy najlepszy". :D
Proponuję otworzyć osobny temat ze wzorem na zachodnią. Niech ludzie przysyłają propozycję, żeby później się nie wstydzić za choinkę na stadionie czy innej mapy Polski.

Svartis 19.06.2010 22:47

Kuba, zamiast pisać o przedziwnych wzorach na trybunach, może ustosunkuj sie do tego co teraz wiekszość trapi w tym temacie, czyli sektora gości, potwierdź zdementuj, cokolwiek...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl