Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

w0lno. 04.11.2015 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Prezydentowa (Post 1419071)
W ogóle wypowiadanie się o kimś w mediach per "prezesik" jest jakimś totalnym brakiem profesjonalizmu i kultury. I jeszcze płakanie w FAKCIE. Co trzeba mieć w głowę, żeby pójść na żale do takiego szmatławca? Kompletny brak klasy.

A czy to kogokolwiek w ogóle dziwi? Przecież Smuda to troglodyta bez honoru, klasy i kultury, który sprzedałby duszę diabłu za parę srebrników. Szkoda nerwów na tego człowieka. Nie warto zaprzątać sobie głowy jego żenującymi wypowiedziami.

wściekłe pięści węża 04.11.2015 11:03

Cóż, Franz tylko potwierdza to, co każdy o nim wie.

Mnie zastanawia tylko czy nie można tego wywiadu wykorzystać do dyscyplinarnego zwolnienia go. Wciąż jest pracownikiem Wisły, a jednocześnie wywleka wewnętrzne sprawy klubu plus obraża przełożonego. Może nawet dałoby się przywalić mu jakąś karę (np w wysokości zaległych pensji)? :D

pietruch 04.11.2015 11:08

W jednym jednak trzeba przyznać Smudzie rację - sponsorzy rzeczywiście nie walą do nas drzwiami i oknami. . .
Pozostałe rzeczy można pominąć - typowe "Smudzenie".

KOALIK 04.11.2015 11:12

Pomijając kwestie związane z samym Smudą, bo te w ocenie byłego trenera są bardzo negatywne, to w ocenie Gaszyńskiego ma rację.

Rok temu o tej porze odbywała się swoista licytacja, który ze sponsorów da więcej.

Jeden, który miał dawać trzy mln zł rocznie nie chciał przyjść, bo Bednarz mu przeszkadzał.

Skoro Bednarza już ponad rok czasu nie ma, to chyba nie ma przeciwwskazań, aby ten sponsor do Wisły wszedł.

Potem wraz z przyjściem Gaszyńskiego rozgłaszano kolejne wizje, że poważni sponsorzy czekają w kolejce.

Naobiecywano wiele, o innych obietnicach prezesa już nawet nie ma co wspominać, więc akurat w tym temacie Smuda ma rację.

Co potwierdza też to, że na początku Gaszyński był szeroko obecny w mediach, teraz od dawna milczy.

Kilka spraw, które posłużyło do realizacji swoich celów i po pozytywnym dla pewnych kręgów rozstrzygnięciu zostały tradycyjnie zamiecione pod dywan, co jest ze szkodą dla Wisły.

63.5 Kg 04.11.2015 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1419082)
Pomijając kwestie związane z samym Smudą, bo te w ocenie byłego trenera są bardzo negatywne, to w ocenie Gaszyńskiego ma rację.

Rok temu o tej porze odbywała się swoista licytacja, który ze sponsorów da więcej.

Jeden, który miał dawać trzy mln zł rocznie nie chciał przyjść, bo Bednarz mu przeszkadzał.

Skoro Bednarza już ponad rok czasu nie ma, to chyba nie ma przeciwwskazań, aby ten sponsor do Wisły wszedł.

Potem wraz z przyjściem Gaszyńskiego rozgłaszano kolejne wizje, że poważni sponsorzy czekają w kolejce.

Naobiecywano wiele, o innych obietnicach prezesa już nawet nie ma co wspominać, więc akurat w tym temacie Smuda ma rację.

Co potwierdza też to, że na początku Gaszyński był szeroko obecny w mediach, teraz od dawna milczy.

Kilka spraw, które posłużyło do realizacji swoich celów i po pozytywnym dla pewnych kręgów rozstrzygnięciu zostały tradycyjnie zamiecione pod dywan, co jest ze szkodą dla Wisły.

To ja Ci tak napisze na krotko...
Masz dużo racji z tymi sponsorami i zapewnieniami...
Tylko teraz wypada tez popatzrec ile się udało osiagnac w ciągu roku,ile się udało zalatwic spraw z długami, z zaległościami, ze sprawami licencyjnymi...
Nikt nikogo nie zmusi do tego żeby pzryszedl i został sponsorem niestety...

PiVoSH92 04.11.2015 12:51

Wydaje mi się, że sponsorzy świadomi są sytuacji właścicielskiej i nie chcą wchodzić na tak niepewny grunt, jakim teraz jest Wisła - i wizerunkowo i finansowo wygląda to słabo jak na razie.

speedfashion 04.11.2015 13:23

Za takie opowieści pan Franciszek powinien zostać ukarany finansowo, najlepiej równowartością kilku wypłat. ;)

bódyń 04.11.2015 15:11

Co ciekawe mowil wczoraj ze sie nie spieszy a dzis juz wyrok. Na szcześcei nieprawomocny
http://www.sport.pl/pilka/1,65039,19...ml#BoxSportImg
Dokładnie milion 159 tys. złotych musi Wisła Kraków zapłacić byłemu trenerowi - Franciszkowi Smudzie w związku ze zwolnieniem go z posady w marcu tego roku. Wyrok sądu polubownego PZPN nie jest prawomocny.

Pero 04.11.2015 16:17

Za jakie grzechy dostaliśmy tego Smude? Za jakie? Analfabeta bez żadnego warsztatu jadący na sukcesach z lat 90tych zarabiający tyle pieniędzy... Masakra...
Jeszcze opętany że mógł być jedynym zbawicielem klubu. Wyjdzie na to że będzie jego grabarzem... I jeszcze i tak w jego głupiej głowie będzie wizja jak to dobrze zrobił...

heoij 04.11.2015 16:28

Niestety wychodzi kompletna amatorka klubu odnośnie podpisywanych umów/kontraktów. Przypominam, że do spłaty został jeszcze Cwetan Genkow:

Wisła Kraków musi zapłacić Cwetanowi Genkowowi ponad 2 miliony złotych. Krakowski klub wyczerpał bowiem drogę odwoławczą i przegrał ostatecznie spór z bułgarskim piłkarzem.

Marko Jovanović ? - około 2 miliony złotych

i Milan Jovanić ? - kwota odszkodowania może wynieść nawet 2,5 mln złotych

Na końcu zadam pytanie: czy ktoś poniósł/ poniesie za to konsekwencje ?

R33 04.11.2015 16:32

Czyli zakładając, że wyrok się uprawomocni to wypłacamy teraz całą kasę Smudzie i on teraz może iść do innej pracy i tam dostawać pensję?

heoij 04.11.2015 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1419120)
Czyli zakładając, że wyrok się uprawomocni to wypłacamy teraz całą kasę Smudzie i on teraz może iść do innej pracy i tam dostawać pensję?

Jak mu wypłacimy kasę to on będzie pił szampana i śmiał się z debili którzy podpisali z nim taki kontrakt ...

Nie sądzę, żeby ktoś go zatrudnił z takimi wygórowanymi wymaganiami finansowymi a swoje lata już ma i wystarczająco dużo zarobił żeby teraz odpoczywać na wczasach :-)




Cytat:

Decyzją Piłkarskiego Sądu Polubownego Wisła musi mu zapłacić 1 159 375 zł plus odsetki od 19 maja. Dodatkowo krakowski klub musi pokryć koszty sądowe, łącznie 24.317 zł.

Skąd takie kwoty? Według naszych informacji, w umowie Smudy znalazł się zapis, który w chwili zwolnienia gwarantował mu natychmiastową wypłatę wynagrodzeń pozostałych do końca kontraktu (wygasał w czerwcu 2016 roku). Tymczasem klub chciał mu płacić co miesiąc tak jak wtedy, gdy pracował w klubie.

W dzisiejszym wydaniu „Super Expressu” były trener Wisły twierdził, że klub ma wobec niego jeszcze inne zaległości. - Zapłacono mi za pracę do września 2014 r., a pracowałem do 9 marca 2015 r., czyli jest pół roku zaległości – mówi Smuda.

arti 04.11.2015 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1419120)
Czyli zakładając, że wyrok się uprawomocni to wypłacamy teraz całą kasę Smudzie i on teraz może iść do innej pracy i tam dostawać pensję?

Na to wygląda.
Poj... kontrakt z jeszcze bardziej poj... klauzulą wypłaty (jeśli to prawda).
Dziękujemy Panie Cupiał - mistrzowski ruch.

heoij 04.11.2015 16:52

Najkrócej mówiąc jeśli wyrok zostanie podtrzymany Smuda ogolił frajerów i do tego śmieje się Wiśle w twarz.

Taka jest niestety bolesna prawda.

wiertar 04.11.2015 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1419118)

Marko Jovanović ? - około 2 miliony złotych

Na końcu zadam pytanie: czy ktoś poniósł/ poniesie za to konsekwencje ?

a ten niby za co mialby dostać ieniadze? za to ze jest/ byl chory?

heoij 04.11.2015 17:01

W styczniu 2015 roku klub rozwiązał kontrakt z piłkarzem. Ten uznał jednak, że Wisła nie miała ku temu podstaw, i walczy o zaległe pieniądze w UEFA.

http://www.fakt.pl/pilka-nozna/marko...ly,521744.html

Teraz jest już zdrowy i gra w lidze serbskiej w FK Voždovac

Babba 04.11.2015 17:12

Franciszek&Bogusław. Koniec przyjaźni,koniec wspólnego oglądania meczów na loży..

szprotson 04.11.2015 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1419127)
W styczniu 2015 roku klub rozwiązał kontrakt z piłkarzem. Ten uznał jednak, że Wisła nie miała ku temu podstaw, i walczy o zaległe pieniądze w UEFA.

http://www.fakt.pl/pilka-nozna/marko...ly,521744.html

Teraz jest już zdrowy i gra w lidze serbskiej w FK Voždovac

nie wiem jak tutaj mozna przegrać ta sprawe, skoro przepisy mowia ze musi mieć zgode polskiego lekarza a takowej nie miał. to ze mu gdzies tam w dupie jakiejś dali zgode nie obowiązuje w polsce

matti123 04.11.2015 18:03

Nie wiem nad czym wszyscy się tak dziwią. Prezes zwalniając Smudę musiał wiedzieć że musi mu wypłacić kasę do końca kontraktu. I powinni to zrobić a nie teraz płacić pewne odsetki. Oby się tak nie dziwili jak im przyjdzie do głowy kolejnego trenera zwalniać.

landryna99 04.11.2015 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 1419145)
Nie wiem nad czym wszyscy się tak dziwią. Prezes zwalniając Smudę musiał wiedzieć że musi mu wypłacić kasę do końca kontraktu. I powinni to zrobić a nie teraz płacić pewne odsetki. Oby się tak nie dziwili jak im przyjdzie do głowy kolejnego trenera zwalniać.

Dobrze prawisz kolego,ciekawi mnie sytuacja z byłymi trenerami np.Maaskant było płacone na bieżąco ?

gooro33 04.11.2015 18:10

Tak się zastanawiam co by nam dał awans do LM za Maaskanta i Valckxa..
Długi zostały jak cholera a pewnie z pieniędzy po awansie i tak 80% poszło by na premie dla nich dla piłkarzy i menadżerów... I koniec jak Leeds

bódyń 04.11.2015 18:11

Wisla jak zawsze przegrywa sprawe w sadzie
http://weszlo.com/2015/11/04/jak-co-...-wisly-krakow/

Jedyna linia obrony Wisly to chyba to, ze Smuda jest dalej pracownikiem klubu ale nie musi trenować. Ale nikt nei wie jak to bylo w kontrakcie zapisane.
Winni sa ci co podpisywali kontrakty. Pewnie jakis znany prawnik:)

bódyń 04.11.2015 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1419148)
Wisla jak zawsze przegrywa sprawe w sadzie
http://weszlo.com/2015/11/04/jak-co-...-wisly-krakow/

Jedyna linia obrony Wisly to chyba to, ze Smuda jest dalej pracownikiem klubu ale nie musi trenować. Ale nikt nei wie jak to bylo w kontrakcie zapisane.
Winni sa ci co podpisywali kontrakty. Pewnie jakis znany prawnik:)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 1419147)
Tak się zastanawiam co by nam dał awans do LM za Maaskanta i Valckxa..
Długi zostały jak cholera a pewnie z pieniędzy po awansie i tak 80% poszło by na premie dla nich dla piłkarzy i menadżerów... I koniec jak Leeds

Leeds jest tam gdzie jest bo nie weszlo do LM. Nas ratuje tylko to ze liga jest juz na zenujacym poziomie.

Zwitter 04.11.2015 18:14

Wisła sama jest sobie winna, smutne to ale taka prawda.
Po mega wtopie Smudy na Euro i spuszczenie drużyny z ligi w Niemczech my podpisujemy z nim kontrakt na trzy lata. Na 3 miesiące z opcją przedłużenia bym mógł mu zaproponować, chociaż nie, wróć, w ogóle bym go nie zatrudnił ale to inna inszość.
Z Moskalem też kontrakt został za długi podpisany, pomijając to czy należy go zwolnić lub zostawić.
Nie uczymy się niestety na błędach. Żeby spłacić wszystkich to trzeba by jeszcze przynajmniej 6 akcji "Wisła Kraków to moja historia".

Babba 04.11.2015 18:45

Kontrakt faktycznie chory,ale jeśli chodzi o sam fakt zatrudnienia Smudy to był to dobry ruch. Poskładał jakoś z tego co było drużynę, która ugrała co mogła. Dzięki niemu mogliśmy oklaskiwać Stilica...a bez Semira to by marnie wyglądała sytuacja w tabeli. Zatem bez przesady co do oceny jego pracy.Trzeba to rozdzielić.

Kocur 04.11.2015 18:54

A łyżka na to "niemożliwe" ... Franz, przyjaciel Bogusia od 20 lat i jeszcze do sądu chodzi ....

Jak to mówił poprzedni prezes? "wychodzimy na prostą"? :lol:

gooro33 04.11.2015 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1419149)
Leeds jest tam gdzie jest bo nie weszlo do LM. Nas ratuje tylko to ze liga jest juz na zenujacym poziomie.

Akurat sytuacja z Leeds jest idealnym porównaniem, chujowo zarządzany klub. Tak samo jak Borissia przez pewien czas. Z tym że przykład Borussi pokazuje że odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu mogą zmienić wszystko.

AntyMod 04.11.2015 19:46

ciekawe czy ten sparcialy nieudacznik wciaz jest ulubionym trenerem szanownej mamy pana Cupiala ??? ....kolejny cyrk zafundowany nam przez dyletanctwo i calkowity brak umiejetnosci prowadzenia klubu przez Cupiala i jego klakierow .....mam tylko nadzieje ze ten chciwy dziad bedzie mial calkowity zakaz zblizania sie do R22 ....apropo : nie mozna bylo go gdzies przeniesc zamiast zwalniac i wciaz placic ?? np jako pracownika klubu - dac mu miotle ,albo jakas grupe mlodziezowa itp , albo rezerwy , cokolwiek ???? to chyba pierwszy w swiecie taki kontrakt ze wrzod i skompromitowany nieudacznik trenerski ma dostac cala pensje i miesiac pozniej podjac prace w innym klubie- to jest tak nieprawdopodobne ze az nie chce mi sie wierzyc ze prawdziwe , a co do zlotoustego Gaszynskiego to akurat powiedzial glosno prawde- w ktora niestety wiekszosc tego forum nie nie chce i nie chcialo nigdy wierzyc ..... pamietacie jak SKWK nie lyknelo jak mlode pelikany tej calej wizji Gaszynckiego na poczatku jego rzadow ??? bo nie bylo zadnych podstaw ...a myslalem ze Cupial juz mnie niczym nie zaskoczy ... Wisla zaczyna przypominac klub z filmow Bareji - absurd goni absurd

R33 04.11.2015 19:53

Pisałem to już, ale przypomnę. Mnie tylko zastanawia kto te kontrakty tak konstruuje, że gość źle wykonuje swoje obowiązki, a i tak mamy mu wszystko wypłacić. Przecież to jest idealna sytuacja dla niego, bo roboty nie musi wykonywać, a jeszcze całą pensję od razu dostał (jakby pracował to dostawałby co miesiąc) i teraz może podjąć się innej pracy za którą będzie miał płacone oddzielnie! Przy zwalnianiu powinna być jakaś odprawa 3-4 pensję i tyle, a nie, że całość od razu. Tak z przymrużeniem oka - to może dlatego w Polsce trenerzy są tak słabi bo im się to opłaca po prostu. Zwolnią ich i od razu wypłata, a potem do innego klubu w końcu na karuzeli trenerskiej cały czas te same nazwiska (Urban, Skorża, Zieliński, Probierz, Brosz itp.) i dodatkowa wypłata.

Karherop 04.11.2015 20:35

Podpisując się pod przedmowca, nie miesci mi sie w głowie dlaczego sąd przyznal racje Smudzie. Przeciez nikt Smudy z pracy nie wyrzucil, tylko zwolnil z pelnienia obowiązków. Ktoś może mnie oświecić dlaczego mamy mu wypłacić cala pensje od razu?

picasso 04.11.2015 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1419168)
Podpisując się pod przedmowca, nie miesci mi sie w głowie dlaczego sąd przyznal racje Smudzie. Przeciez nikt Smudy z pracy nie wyrzucil, tylko zwolnil z pelnienia obowiązków. Ktoś może mnie oświecić dlaczego mamy mu wypłacić cala pensje od razu?

nikt cię nei oświeci bo nkt nie wie jakie były zapisy w kontrakcie.dlatego nei obowiazuje tu prawo pracy.wystarczy zapis "w razie gdy klub zwolni mnei z obowiązkow trenera pierwszego zespołu to zobowiązuej sie do natychmiastowego wyplacenia pozostalej części kontraktu"...

Kaan 04.11.2015 21:11

Co wy chcecie od Smudy. Przecież poszedł do sądu polubownego zatem chcial polubownie zalatwic sprawę.

:)
Po ch... Klub czeka na "pisemne uzasdnienie" skoro uzasadnieniem jest zapis w kontrakcie. A może nie... Nie-zwolnienie Smudy nic by nie dało poniewaz i tak zaplacic musialoby Klub za caly kontrakt tylko ze w "ratach". "Jedynie" do kosztow doszedl Moskal.
Czy Klub liczyl, że bardziej sie opłaca wywalić Smude przy obnizce formy piłkarzy i zatrudnic kogos przy kim realniejsze jest zajecie wyzszego miejsca w lidze i wiekszy dochod na koniec? Dochod ten musiałby byc wyzszy od kontaktu rocznego Moskala.

Czy to prawda, że Probierz odszedl za porozumieniem stron?

serek.c2 04.11.2015 21:29

Probierz podał się do dymisji po prostu.

Vasquez 04.11.2015 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1419154)
A łyżka na to "niemożliwe" ... Franz, przyjaciel Bogusia od 20 lat i jeszcze do sądu chodzi ....

Jak to mówił poprzedni prezes? "wychodzimy na prostą"? :lol:

Bo umowy trzeba respektować! - A odkąd żyje, wszystkie sprawy Wisła przegrywa...
Niby nie ma pieniędzy a zrywa kontrakty z powodu widzimisię, Wynajmuje lewe firmy, które szukają sponsorów, a którym trzeba płacić grubą mamonę. Cupiał zatrudnia w koło tych samych nieudaczników, którzy drenują budżet...
Przecież to jest samowolka i PRL na wozie gnoju...

Dobrze, że Cupiał już odchodzi - może w końcu ktoś wprowadzi do Wisły 20 wiek (o 21 na razie nie marzę!)

Machor303 04.11.2015 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vasquez (Post 1419186)
Bo umowy trzeba respektować! - A odkąd żyje, wszystkie sprawy Wisła przegrywa...
Niby nie ma pieniędzy a zrywa kontrakty z powodu widzimisię, Wynajmuje lewe firmy, które szukają sponsorów, a którym trzeba płacić grubą mamonę. Cupiał zatrudnia w koło tych samych nieudaczników, którzy drenują budżet...
Przecież to jest samowolka i PRL na wozie gnoju...

Dobrze, że Cupiał już odchodzi - może w końcu ktoś wprowadzi do Wisły 20 wiek (o 21 na razie nie marzę!)

Zgadzam sie z tym w 100%

To tak jak by kupic sobie jaguara i nie miec na benzyne i na coroczną wymiane oleju

Adenalix 04.11.2015 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1419162)
Pisałem to już, ale przypomnę. Mnie tylko zastanawia kto te kontrakty tak konstruuje, że gość źle wykonuje swoje obowiązki, a i tak mamy mu wszystko wypłacić. Przecież to jest idealna sytuacja dla niego, bo roboty nie musi wykonywać, a jeszcze całą pensję od razu dostał (jakby pracował to dostawałby co miesiąc) i teraz może podjąć się innej pracy za którą będzie miał płacone oddzielnie! Przy zwalnianiu powinna być jakaś odprawa 3-4 pensję i tyle, a nie, że całość od razu. Tak z przymrużeniem oka - to może dlatego w Polsce trenerzy są tak słabi bo im się to opłaca po prostu. Zwolnią ich i od razu wypłata, a potem do innego klubu w końcu na karuzeli trenerskiej cały czas te same nazwiska (Urban, Skorża, Zieliński, Probierz, Brosz itp.) i dodatkowa wypłata.

Otóż to. Przecież to jest działanie na szkodę naszego Klubu. Czy ktoś Wami podpisuje umowę o prace, że jak Was z roboty wypier.d.olą bo będziecie mieć złe wyniki w pracy to Wam wypłacą pensje do końca trwania umowy?

Generalnie Franz całą tę miłość do naszego Klubu niech idzie sprzedać do sąsiadki. Dla mnie to jest persona non grata na Wiśle.

heoij 04.11.2015 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1419177)
Probierz podał się do dymisji po prostu.

Bo Probierz miał honor ... W przypadku Smudy próżno go szukać ...

Siemion 04.11.2015 23:31

"Umowy trzeba respektować"

Ja życzę Franiowi żeby jeszcze w swoim życiu, którego niewiele mu zostało (swoje lata ma), trafił na kogoś kto go zrobi na jakąś umowę. I wtedy będzie ją musiał "respektować" :)

Facet jest zarazą polskiej piłki. Dorobił się na reprezentacji milionów (150tys/msc), za które wybudował niesamowity dom w górach. Teraz dorabia się na Wiśle. W obu przypadkach próżno szukać sukcesów. Nieźle potrafi się zakręcić, że trafia na debili, którzy takie umowy z nim podpisują.

fialo 04.11.2015 23:36

Najbardziej porażająca jest logika sparciałego Frania. Rano tytuł w PS - nie chce dobijać Wisły. A jakie są czyny? Ano takie, że mając ważny kontrakt już poszedł do sądu po swoje pieniądze ZA NIC. Za siedzenie na dupie w tej swojej pseudorezydencji, która nomen omen jest architektonicznym i deweloperskim niewypałem. Kontrakt, kontraktem ok, ale ciężko jest przekladać zawód trenera 1 do 1 z zawodem listonosza czy innego szwacza - to apropos formalistów od "podpisanych umów". Jest coś takiego jak przyzwoitość a tego Franio nie ma za grosz.

Jak nie byłem fanem Probierza i dalej nie jest to człowiek z mojej bajki - trzeba mu jedno przyznać - miał jaja. Już wtedy klub miał problemy, Probierz o tym wiedział, nie wyszło mu, odszedł jak prawdziwy facet, a nie jak szczur, który wydoi Wisłę z ostatniego grosza.

Co nam pozostaje - pozostaje przychodzić na mecze i zasilać klubową kasę choć w najmniejszym stopniu. Niestety mam cały czas przed oczami Widzew Łódź.

KOALIK 04.11.2015 23:53

A czym zachowanie Smudy różni się od zachowania Maaskanta i piłkarzy sprowadzanych za jego rządów?

Smuda zrobił to samo co Maaskant i jego piłkarze na czele z Genkowem, Jaliensem, itp.

Skoro Basałaj jako jedyny prezes w ostatnich kilkunastu latach miał dużą autonomię i mógł podpisywać jak się później okazało nierealne zobowiązania i nie musiał dbać o przyszłość, np. Maaskant dostał kontrakt 40 tys. euro miesięcznie, więc sprawa Smudy to przy tym dużo mniejszy kaliber, a o pensjach i prowizjach kilku piłkarzy (niby to z wolnych kontraktów, tylko co z tego, skoro nabycie takiego grajka, to był bardzo duży koszt) nawet nie ma co wspominać, czy o sześciu dość dużych gotówkowych transferach (licząc Jovanicia i Bunozę sprzed ery holenderskiej), które przy kryzysie sportowym na jesieni 2011 r. spowodowały poważne kłopoty finansowe, a w konsekwencji bezkarnie Wisłę wydojono na potężne pieniądze, to Smuda z pełną premedytacją wykorzystał to, że Basałaj z Holendrami przy wsparciu znajomych menedżerów robili co chcieli, a i tak Wisła musiała im wszystko wypłacić.

Skoro inni mogli, to czemu Smuda nie może? Jego zachowanie jest skutkiem, a nie przyczyną. Smuda podpatrzył wzorce z ponoć to profesjonalnych krajów.

Już na jesieni 2011 r. za panowania Maaskanta zaczęło się olewanie gry przez jego piłkarzy, ale całość kontraktów tym piłkarzom należało wypłacać bez względu na to, czy Wisła była pierwsza, czy dwunasta - radosna twórczość Basałaja i płacenie grajkom, czy się stoi, czy się leży bardzo wysokich kontraktów - to spowodowało kilkumiesięczne zaległości w wypłatach po tym jak się okazało, że drużyna zbudowana za potężne pieniądze to poziom środka naszej ligi.

Maaskant nie spełnił pokładanych w nim nadziei, tak samo Genkow i jeszcze kilku innych, ale należało im zapłacić całość kontraktów - zdecydowanie wyższych od tego, który miał Smuda.

Pytanie, czemu żaden z wykształconych ludzi nie zabezpieczył Wisły przed słabą grą piłkarzy, którym zapewniono eldorado bez względu na wyniki, a w takim wypadku po co mieli się starać, skoro mieli świadomość, że i tak muszą te pensje dostać co do centa, a to, że przez swoją grę wpędzili Białą Gwiazdę w duży kryzys? Nie interesowało to ich.

Taki Probierz umiał się zachować i wiedział, że bez wsparcia nie da rady wygrać ze spuścizną po Holendrach i podał się do dymisji. Sezon 11/12 nie przegrał Probierz, tylko ten sezon został przegrany przez brak reakcji na wyczyny zawodników Maaskanta i Valckxa, a sezon 12/13 był dalszą konsekwencją właśnie braku reakcji na wyczyny, a nie poziomu Probierza, czy Kulawika.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl