![]() |
Cytat:
Było jakieś 3-4 strony temu, wraz z całym harmonogramem. Poszukać nie łaska ? Według założeń w czerwcu, ale jak będzie, to nikt tego nie wie. |
1 Załącznik(ów)
Telebim Bedzie Zasłaniał Widok Kamerze Telewizyjnej !!! Chcącej Pokazac Kibiców Siedzacych Naprzeciwko. !!! To Są Jaja, Chyba Nikt O Tym Nie Pomyslał.
|
Właśnie widziałem w TV Kraków zapowiedz programu o budowie stadionów w Krakowie. Pierwszy odcinek jakoś w piątek o stadionie Cracovii, a mówili ze będą wymiennie pokazywać oba stadiony, wiec można się spodziewać za tydzień relacji z R22
|
O Boże, to przekręcą kamerę z E lub D...nie macie na prawdę większych problemów, niż telebim zasłaniający kamerze kibiców?
|
Cytat:
|
mikolaj 99... podczas transmisji obraz nie jest nadawany tylko z jednej kamery! Kibiców równie dobrze mozna pokazać innych kamer
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
http://img691.imageshack.us/img691/5...t4pitra.th.jpg P = Platforma dla kamery, jest ich 5 Swoją drogą telebim na trybunie zachodniej powinien wylądować na okrąglaku, świetne miejsce ale oczywiście zasłonięcie fasady tego cudu architektury to dla pana architekta byłaby wielka strata. Mam jeszcze info od wisla.krakow.pl , na trybunie wschodniej punkty gastronomiczne nie zostały wybudowane. Czy zostaną wykonane nie wiem, na pytanie o tym czy jest to w zakresie GW odpowiedzi nie dostałem. Naprawdę, przy ogłaszaniu przetargu na wnętrze D wypadłoby przypilnować aby zawarto w nim wyposażenie trybuny zachodniej, wybudowanie kiosków gastronomicznych na południowej, wyposażenie (o ile też nie zbudowanie) gastronomii na wschodniej. Tutaj nie ma co rozwlekać tego na wiele przetargów, bo znowu będą jaja, że o czymś zapomniano. Powinni ogłosić jeszcze 2 przetargi, jeden na partnera technologicznego (czyli instalacje i wyposażenie IT), a drugi na dokończenie prac budowlanych i wyposażeniowych wraz z obniżeniem murawy. Przetargi powinny zostać ogłoszone jednocześnie, tak aby ten na dokończenie prac budowlanych i wyposażeniowych został rozstrzygnięty 2-3 miesiące wcześniej (ogłosić go jako przetarg nieograniczony). Czemu? Te 2 miesiące pozwolą na wykonanie cateringu na 3 trybunach, po czym zacznie się montaż instalacji IT dla 3 trybun (S/E/W), w tym czasie będzie trwać budowa wnętrza trybuny północnej. Gdy tam zakończy się montaż instalacji i wyposażenia będzie można rozgrywać mecze przy 3 trybunach. Wnętrza północnej tak prędko nie wybudują, może to potrwać kilka miesięcy nawet (tam nie ma nic, trzeba wykonać i zalać stropy, podciągnąć instalacje, wybudować pomieszczenia, masa wykończeniówki. Gdy prace będą zaawansowane na tyle aby zacząć montaż IT wejdzie partner technologiczny, wykona je a później tylko wepnie do sieci. Tym sposobem Wisła prędzej wróci na stadion. |
Cytat:
|
Kto sponsorem stadionu Wisły?
KONTROWERSJE. Brakuje pieniędzy na najdroższy obiekt w Krakowie Na dokończenie budowy stadionu Wisły potrzeba ok. 75 mln zł. Miasto liczy na to, że znajdzie zewnętrznych inwestorów, którzy dopłacą do przedsięwzięcia. Jeżeli tak się nie stanie, będzie trzeba znaleźć kolejne środki w budżecie. Nie wiadomo jednak, czy zgodzą się na to krakowscy radni. - W sprawie stadionu prowadzimy rozmowy z Wisłą. Daliśmy sobie czas do 16 marca. Do tego dnia niczego nie będę komentować - usłyszeliśmy od Joanny Niedziałkowskiej, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który w imieniu miasta odpowiada za budowę stadionu. Dyrektor Niedziałkowska przyznaje, że na dokończenie inwestycji potrzeba ok. 75 mln zł. Zastrzega jednak, że wcale nie jest powiedziane, że pieniądze będzie musiało wyłożyć miasto. W urzędzie liczono, że tak jak dotychczas stadion będzie dzierżawić Wisła i uda się znaleźć zewnętrznych kontrahentów zainteresowanych zagospodarowaniem powierzchni komercyjnych, którzy wyłożą brakujące pieniądze. Dodatkowe środki potrzebne są m.in. na telebimy, monitoring, kołowroty dla kibiców, murawę boiska, system sterowania i zarządzania stadionem i wykończenie powierzchni pod trybuną północną. "Budowę stadionu finansuje Gmina Miejska Kraków, co nie oznacza, że nie są czynione starania celem pozyskania różnych podmiotów gospodarczych, które mogłyby finansować niektóre zakresy prac wykończeniowych" - takie wyjaśnienie otrzymał niedawno radny Dariusz Olszówka (niezależny) w odpowiedzi na swoją interpelację. - Miasto powinno znaleźć brakujące pieniądze, zakończyć budowę stadionu i szukać operatora, który zajmie się obiektem, aby gmina nie dopłacało do jego utrzymania. Nie wierzę natomiast w to, że znajdzie się operator, który dołoży do wykończenia budowy stadionu - uważa radny Olszówka. - To co się dzieje ze stadionem Wisły, coraz bardziej pokazuje, że prezydent Krakowa nie miał pomysłu na tę inwestycję i sobie z nią nie radzi. To karygodne, że o tym ile trzeba będzie dopłacać do stadionu dowiadujemy się z prasy. Jest też pytanie skąd wziąć brakujące pieniądze. Jeżeli nawet zostaną one zaplanowane w budżetach na kolejne lata, to niech prezydent wskaże kosztem czego trzeba będzie dopłacać do stadionu - komentuje radny Grzegorz Stawowy (PO). Miasto może mieć więc duży problem. Nie wzięło pod uwagę, że Wisła może nie być zainteresowana dalszą dzierżawą stadionu i może nie znaleźć dla niego operatora. Jeżeli klub wydzierżawiłby stadion, musiałby płacić miastu rocznie 1 proc. od wartości powierzchni sportowych obiektu oraz 3 proc. od wartości powierzchni komercyjnych. Koszt budowy stadionu (po doliczeniu brakujących 75 mln zł) wyniesie ok. 500 mln zł. Wychodzi z tego, że klub musiałby płacić ok. 5 mln zł rocznie. Wisła nie jest więc zainteresowana samodzielną dzierżawą obiektu. Byłoby to dla niej nieopłacalne. Może być tak, że Wisła będzie zainteresowana tylko wynajmowaniem stadionu na mecze. Być może, w drodze kompromisu, klub zgodzi się na zarządzanie częścią sportową stadionu. Miałby wtedy pod opieką boisko, szatnie, część rehabilitacyjno-rekreacyjną i ewentualnie dodatkowe pomieszczenia dla pracowników klubu oraz muzeum klubowego. W takim przypadku miasto musiałoby ogłosić przetarg na zagospodarowanie powierzchni komercyjnych. Jeżeli Wisła nie zdecyduje się na dzierżawę części sportowej, to miasto będzie musiało ogłosić przetarg na operatora całego stadionu. Taki przetarg rozstrzygnięto niedawno we Wrocławiu, tyle, że tam operatora wyłoniono ponad rok przed oddaniem stadionu do użytku. Wrocław liczy na to, że dzięki profesjonalnemu operatorowi (konsorcjum firm SMG, SMG Europe Limited Ltd. i SMG Deutschland GmbHm) obiekt będzie przynosił rocznie ok. 25 mln zł dochodu. Źródło: DZIENNIK POLSKI |
Cytat:
Jak ja się nie mogę doczekać tego 16 marca... Będzie heca medialna, że miasto nie ma pieniędzy na niezbędne rzeczy do funkcjonowania stadionu, a data oddania za 4 miesiące. Naprawdę, można z tego napisać taki artykuł (bez żadnych przebarwień), iż inwestor razem z prezydentem zalałby się zimnym potem :lol: Pieprzą też o zagospodarowaniu powierzchni komercyjnych, a takich powierzchni najnormalniej nie ma - w biurach na trybunie wschodniej klubu fitness nie otworzą. |
PiotrG- Ty tam masz pełno tych dokumentacji itede.. wiec mam dwa pytania, jeśli oczywiście jest tam takie info.. jak będą wyglądać ławki rezerwowych , coś na styl tego http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/64822/vclawka.jpg ? i jak z wyjściem piłkarzy na murawę.. ponoć to ma być.... nie wiem jak to się fachowo nazywa (harmonia taka, którą się rozciąga)?
no i czy to jest w kwestii wizji klubu czy te dwa elementy są już zatwierdzone..? |
Wiem jedynie tyle, że ławki rezerwowych będą tradycyjne (nie wbudowane w trybuny jak np w Poznaniu). O ich wyglądzie, fotelach nic mi nie wiadomo, tego w dokumentacji nie było (są jedynie zaznaczone na rzucie i tyle, obyśmy się zaraz nie dowiedzieli że je też ma zakupić operator (skoro nawet szatnie dla piłkarzy nie zostaną wyposażone, to pewnie i ławki rezerwowych), jeśli są to luksusów bym się nie spodziewał). Podobne ławki rezerwowych (i fotele) jak te na zdjęciu będą chociażby na stadionie Legii.
Tutaj jest pokazane gdzie się będą znajdować: http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg Wyjście na murawę będzie prowadziło przez kondygnację -1 (tutaj są szatnie piłkarzy), później schodki w górę, i wyjście przez tunel teleskopowy na poziomie boiska. http://img297.imageshack.us/img297/3460/ssseg.th.jpg Powęszę dzisiaj jeszcze nieco w dokumentacji przetargowej, może znajdę jakieś "ciekawe" fakty. Z przedmiaru robót wynika, że wyposażone będą jedynie łazienki. Oczywiście, takie rzeczy jak elementy klimatyzacji, ogrzewania też będą. Do tego instalacje elektryczne, izolacyjne itp. Wszystko inne będzie puste. Nawet schodów ruchomych nie będzie, zostanie pusta dziura. Jak można ogłosić przetarg na pustą trybunę i gadać, że będzie można mecze rozgrywać? Trzeba mieć tupet. Aha, wykonanie otoczenia (w tym przebudowa ulicy Reymana w deptak) jest w przedmiarze, więc o to się przynajmniej martwić nie trzeba, chyba... |
Cytat:
|
Cytat:
Panie Darku jak będzie jakaś okazja i możliwość to proszę wspomnieć też o tym, o czym się zapomina (oprócz IT i zapleczu północnej) - czyli o wyposażeniu wnętrz trybuny zachodniej, wyposażeniu cateringu trybuny wschodniej oraz południowej. |
Wydaje mi się że jeżeli Smuda będzie miał coś do powiedzenia w sprawie miejsca rozgrywania meczów to reprezentacja powinna częściej grywać u nas,oby.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Jeśli do września rozstrzygnięto by przetargi na pozostałe prace, to do rundy wiosennej 2010/2011 zostałoby 6 miesięcy na prace. W tym czasie spokojnie uwinęliby się z dokończeniem 3 trybun (wykończeniówka i wyposażenie zachodniej, wyposażenie wschodniej, gastronomia na południowej + IT na tych 3 trybunach; wraz z odbiorami oczywiście). Na wnętrze północnej pewnie jeszcze ze 2-3 miesiące dłużej przyjdzie poczekać. Ale co tutaj na razie teoretyzować i strzelać, skoro nie ma pieniędzy na razie na te niezbędne prace i szczerze wątpię, że się od tak znajdą a radni je przegłosują. |
No właśnie Pablo.
A mam wrażenie, że na budowie dziś (sobota) nic się nie dzieje. Dlaczego? Zła pogoda? Brak dalszych planów od studia pana O.? Czy może opóźnienia w zapłacie za faktury dla wykonawcy? Tak czy inaczej stoimy w miejscu zamiast nadrabiać już stracony czas. |
w soboty zawsze pracuja do 13-14
|
Cytat:
Niestety, widać zapał budowlańców był krótki, no bo tydzień temu pracowano nawet w Niedzielę i dlatego nijak nie da się wytłumaczyć obecnej ciszy, bezsensownej wobec zapewnień inwestora i wykonawcy o 250 robotnikach przez 7 dni w tygodniu. Ciekawe czy wobec tego, Majcher dotrzyma słowa i zorganizuje w Marcu dni otwarte na budowie przy R22, czy też uzależni to od 16 Marca ? Ps. dj_ibutti - wiem, że w Sobotę pracowały 2 dźwigi przy zachodniej i 2 przy wschodniej, ale w godz. od 7 do 13 a nie do 22, jak w uprzednią Sobotę ( o Niedzieli już nie wspominając). |
Troszkę się mylicie, bo byłem wczoraj popołudniu w okolicach stadionu i dźwigi na A i B pracowały.
|
Przestańcie w końcu marudzić.Na pewno bliżej końca budowy niż początku.
|
^^^ no tak może wkońcu w tym tygodniu skończą poziom 0 :):) trzeba imprezę zorganizować.to tylko połowa marca.jest czas i nie ma co marudzić
|
Cytat:
Co do trybuny zachodniej - bliżej jest początku niż końca. |
Ja trochę z innej beczki. Czy użytkownicy i osoby przeglądające FPW mają dostępny temat z naszym stadionem? Wchodzę od wczoraj i wątek stadionu Wisły, a także Lecha gdzieś zaginął?!
|
Mają, tylko wątki są tymczasowo zamknięte. W Poznaniu trwają czystki, to samo pewnie w temacie o naszym stadionie.
|
Jestem zaskoczony tempem prac. Dziś wyłożyli pół trybuny prefabrykatami :O
|
może ktoś wrzucić screena z kamerki nr 1...bo mi nie działa, a chciałbym zobaczyć prace.
z góry thx |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl