![]() |
sevenheaven - w odróżnieniu od Ciebie nie traktuję sypiania z facetami jako wyrazu sympatii. Odnieś się do meritum - kim gramy i jakiego trenera możemy zakontraktować.
|
Nie wiem jak można mieć jakieś pretensje konkretnie do Stolarczyka po wczorajszym meczu. Do dyspozycji miał zerową siłę ofensywną. Jedyne co mógł zrobić to ustawić drużynę defensywnie i liczyć na szczęście. Połowa planu pewnie posypała się na rozgrzewce, kiedy kontuzji doznał Basha. Nie wyobrażam sobie co trener mógł zrobić, żeby ten mecz wyglądał w naszym wykonaniu lepiej. Wynik był do przewidzenia. Prawie udało się dowieźć 0:0 grając asekuracyjnie i bez zbędnego kombinowania (czego wielu tutaj się otwarcie domagało). Wciąż przez niektórych przemawiają głównie emocje.
Jesteśmy w czarnej dupie i prawdopodobnie zostaniemy w niej aż do wiosny. Wzmocnienia kadry to jedyna nadzieja. Nie zmiana trenera. |
Cytat:
Mówiąc o "sprzedaniu" mam na myśli bardziej "efekt długoterminowy". Jeżeli trener przestaje wierzyć w siebie, swoją taktykę i zawodników to jest to już ostatnio prosta przed zwolnieniem. Bo jak niby ma zaszczepić wiarę w zawodników? W zeszłej rundzie też było źle, na grę nie dało się patrzeć aż przyszedł szalony mecz w Kielcach i odpaliło. Jakbyśmy tam też grali na 0-0 to kto wie jakby się to skończyło. |
Nic nie odpali dopóki będziemy tak potwornie osłabieni.
|
Cytat:
Zamiast mieć zmiennika dla Bashy (Stolarczyk chyba liczył na Boguskiego), mamy Serafina Szotę, Wasyla i Chukę, których trener nie widzi w składzie. Praca trenera to nie tylko poprowadzenie treningu i wybór najlepszej 11. |
Cytat:
|
Cytat:
Wzielismy zawodników chujowy, bo tylko na takich było nas stać oczywiscie. Tyle ze to były polecenie i zaklepanie przez trenera. Mogli te 5 tys euro wydac na jakiegoś zagranicznego...no ale nikog nie znali, wiec brani byli pod uwage tylko ci ktorych Stolar mial w telefonie (koloryzowane :)) Ale ogolnie tka to wyglada, jak chcemy szukac pilkaryz od razu właczamy filtr :Znani przez MS (bo nie mamy zadnych innych drog pozyskiwania graczy niz znajomi i FF.....) |
Cytat:
Bo budżet - powtórzę to po raz kolejny - mamy na poziomie 9-12. miejsca w Ekstraklasie. Mniej więcej taki jak przed sezonem mistrzowskim miał Piast Gliwice. Serio. Arki, Rakowa, ŁKS-u czy Korony nie stać na Janickiego czy Chukę. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
A u nas? Wzięli Serafina Szotę, mimo że Stolarczyk nigdy nie cenił jego umiejętności. Wzięto też Chukę, którego akurat zaproponował agent, gdy na początku obecnego sezonu gra się nie układała i zaczęło się palić w dupach. Dlatego właśnie nie jestem fanem naszego obecnego prezesa i jego decyzji w kwestiach sportowych. Widzę tu raczej zabawę klubem piłkarskim jak Football Managerem, a nie profesjonalny pion sportowy. |
Cytat:
|
Cytat:
W zasadzie jedyne zagrożenie Raków stwarzał po SFG, a że umie to robić, to i raz wpadło. Tym bardziej, że strzelca krył 16-letni napastnik. Nie jest to żaden zarzut, trzeba było podwyższyć wzrost w polu karnym, ale Buksa czy Zdybowicz są na straconej pozycji przy bronieniu przy SFG, nawet bardzo doświadczeni napastnicy mają problem z bronieniem. Z przodu bez Brożka nie istniejemy, nie ma się co oszukiwać, że Zdybowicz, Buksa czy Drzazga nas zbawią. W środku też była dziura, bo Pawłowski to na razie nie jest poziom nawet 1 ligi. tu mam jedyne zastrzeżenie do wczorajszego składu, bo postawiłbym na Silvę, no ale może chłopina tak się przejął tymi swoimi dwoma bramkowi stratami, że już się boi wyjść na boisko. A pożytek z niego byłby na pewno większy, bo przynajmniej wychodziłby do podań od obrońców. Nadzieja we wzmocnieniu kadry zimą i wyleczeniu się naszych 3 filarów na B. Wiosną mamy też lepszy terminarz. Jeśli to nie pomoże, to lecimy, z tym czy innym trenerem. |
Cytat:
Już widzę te tabuny "solidnych ligowców" ustawiających się w kolejce do zatrudnienia. W końcu atmosfera na stadionie jest wyjątkowa i można się wypromować na zasadzie "będzie pan miał do CV". Jest tylko jeden problem. Solidny ligowiec nie potrzebuje promocji. Tej potrzebują co najwyżej "ludzie na zakręcie", jak Niepsuj, Janicki czy Klemenz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Skończ już pisać te głupoty. Nie jesteśmy już krezusem, ale też nie z krezusami podejmujemy walkę. Nasze możliwości finansowe są na poziomie dolnej połowy Ekstraklasy. Tak jak innych drużyn dolnej połowy Ekstraklasy. |
Cytat:
Na wiosnę Drzazga jak nic nie strzelał , tak nagle strzelił 3. I o czym to świadczy? Tylko o tym że statystyki nie grają. Natomiast zgadzam się z że z przodu mamy zgrozę, jednak fakt że nie potrafimy sklecić ani jednej składnej akcji zakończonej strzałem nie można zwalać tylko na kark wykonawców. W tej formie połowa I ligi by nas zmiotła i co? Mamy gorszych piłkarzy niż 1 ligowcy? Jak nie za formę piłkarzy, taktykę, ustawienie, schematy rozegrania i w końcu w tym wypadku transfery odpowiada Stolarczyk, to za co? Owszem, sam apelowałem o defensywną grę, ale jest jednak pewna różnica w tym co widzieliśmy wczoraj a tym jak potrafiła zagrać (z resztą z nami) Jagiellonia czy Wisła Płock w tej rundzie. |
Cytat:
|
Cytat:
O tym, że propozycje były wiem na pewno. Z pierwszej ręki. |
No to teraz będziemy w plery, pisałem z rok temu, że ogrywanie na siłę Lisa przyniesie więcej strat niż pożytku: tj zawalił nam w zeszłym sezonie pierwszą ósemkę, a dzisiaj mamy go na ławie... Poza tym najlepszy był manewr kiedy całą rundę gra Lis, przychodzi najważniejszy mecz - derby - i Stolarczyk wstawił Buchalika, który zaraz zeszedł z kontuzją. To pokazało jakie mają zaufanie do jego umiejętności i dlaczego dawali grac w innych meczach :/
Taktyka niestety nie wypaliła. Królewski myślał, ze wypromujemy jakiś młodych i będziemy fabryką, a tu lipton... Za czaców Junco sprowadzaliśmy gwiazdorów, którzy obecnie super sobie radzą w innych klubach. :/ Cuesta Gonzalez Arsenic Palcic Bartkowski Pietrzak Imaz, Lopez, Pol Llonch, Bascha, Velez To zawodnicy, którzy dziś zdobyliby MP :] tak sobie wspominam tylko :) |
Cytat:
Możliwości transferowe to nie tylko pieniądze ale też: 1. Perspektywy i reputacja klubu, które zostały zrujnowane w ostatnim czasie. 2. Dział skautingu i reszta personelu odpowiedzialnego za transfery w tym przede wszystkim dyrektor sportowy. Nie mamy specjalistów na tych stanowiskach, między innymi dlatego, że tacy raczej nie są zainteresowani pracą w warunkach niepewności i kiepskich możliwości finansowych. |
Cytat:
A u nas? Dano mu jeszcze większą władzę niż u Portowców. @Arked uszczegółowiaj o co Ci chodzi ;) Pomyślałem oczywiście o pieniądzach. Z Twoimi punktami się zgadzam. |
Cytat:
|
Kurde akurat wymieniłem całą 11stkę, z tego taki składzik byłby, że każdy zespół dostawałby w Pape - mógłby być nawet Kiko na łąwie :) Kiko z Sobolem mimo wszystko dawali radę.
|
Ja nie rozumiem czemu ze zwykłej uczciwości nie podał się do dymisji.I tylko tyle.Po wczorajszym meczu,gdzie piłkarze coś tam walczyli,coś tam biegali,ale nie było w tym żadnej koncepcji,to nawet p.Krzoska mógłby zasiąść jako trener ,tylko brak papierów...Może tu jest powód.
|
Cuesta
Pietrzak --Arsenic--Gonzalez--Bartkowski (Palcic) Pol Llonch,--Velez Bascha Imaz -Lopez heh gotowy skład na MP straciliśmy za frajer - była ułożona 11 zawodników, którzy dziś rozneiśliby parchovie 5:0 :/ |
Cytat:
|
Ciągle podawany jest tutaj przykład Markovica, że "jak widać były pieniądze". Przecież to że było 20k euro / miesięcznie na Markovica to nie znaczy, że było 20k euro na innego piłkarza. Wystarczy, że np. połowę z tego miał płacić "osobisty sponsor", który od razu zaznaczył, że może dać tylko na niego i już sytuacja wygląda inaczej.
Powiem więcej, jakby taki Messi powiedział, że on za 2 miliony euro rocznie to by sobie przyszedł do Krakowa zagrać to gwarantuje, że kasa znalazłaby się w moment. To nie znaczy jednocześnie, że "patrzcie, mieliśmy 2 miliony euro do wydania, a ściągneliśmy Chukę". |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wspominki jaką to kadrę mieliśmy już niczego nie zmienią w kontekście uratowania ligi.
Fakt jest taki, że obecni kopacze są dużo słabsi. Nie na tyle jednak, żeby z tej ligi spaść. Uważam, że największym problemem jest obecnie sfera mentalna, nawet nie średniosłabe umiejętności. To tak jak się ma w pracy szefa, który przychodzi smutny, zdołowany i bez pomysłu, to udziela się to pracownikom. Syndrom wypalenia zawodowego. Jeśli do tego dochodzi zwykły ludzki dół i brak 100% kompetencji do pełnienia danej funkcji, to trudno oczekiwać wyników. I teraz kombinację wszystkiego co powyższe widać u Stolarczyka i jego drużyny. Rozwiązania są 2: - albo dać mu kogoś krótkoterminowo/tymczasowo do wsparcia, żeby odciążyć go psychicznie, podbudować i przejąć tą część motywacyjną (vide Sobol i prawdopodobnie jego niedoceniana rola w drużynie) - albo poszukać nowego trenera i wnieść cokolwiek nowego do teamu. Rozwiązanie nr 3 z zakupem nowych zawodników to już średnioterminowe a na to nie ma czasu. |
Cytat:
Twoje pytanie brzmi : co na to Stolarczyk ?:D A on na to, jak na lato :) |
Cytat:
|
Stolarczyk jest jeszcze trenerem dlatego ze szukamy odpowiedniego kandydata taka mam nadzieje.
Ja bym zwalniał juz. |
Cytat:
Jest tu kilka naiwnych/kłamliwych osób twierdzących że Stolarczyk sobie uzurpował swoje uprawnienia. W praktyce zostały one zrzucone na niego przez brak struktur i ludzi. Wszystko to zaś wynika z braku pieniędzy i syfu zostawionego przez poprzedników. Pisanie że Stolarczyk "ma kogo chciał i sam wybrał" jest równie mądre jak pisanie że bezdomny ubiera się jak chce, bo sam wszystko wygrzebuje ze śmietnika, a czasem to mu nawet coś podrzucą. Stolarczyk w Pogonii miał skautów i ludzi do pomocy przy transferach. Stolarczyk w Wiśle ma tylko znajomych na facebooku... |
Chyba nie było:
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...AOHwY,w400.jpg Stolarczyk powinien być rozliczonych z tych swoich pomysłów transferowych, bo też za to odpowiada. Stolar odejdź zanim kibice Cię znienawidzą, żeby nie było, że nie jesteś godzien podania ręki. Po meczu sam powinieneś złożyć dymisję i dobrze o tym wiesz. |
Cytat:
|
Jeżeli po meczu z Arką nie pożegnamy Stolarczyka (a zakładam że nie nastąpi cudowne ożywienie zespołu) to trener zostanie conajmniej do konca rundy, po Arce jest przerwa reprezentacyjna.
Pytanie tylko czy my w ogóle mamy jakikolwiek plan B, czy może bezgranicznie zaufaliśmy trenerowi na każdej płaszczyźnie bo ponoć za transfery odpowiada Stolarczyk. Osobiście uważam że powinien zostać do końca rundy bo wątpie żebyśmy szybko znaleźli trenera a takowy miałby już poprowadzić zespół do końca sezonu. |
Słyszę, że nie było $, ale kto zakontraktował(i przede wszystkim dlaczego) Janickiego i Wasilewskiego na ten sezon? Drobnych Ci panowie nie zarabiają... za tą kasę to można było ściągnąć 3 przeciętnych(czyli lepszych od tych dwóch) stoperów z ekstraklasy i 1szej ligi. U nas nie istnieje coś takiego, jak pion sportowy, tj. ludzie oceniający przydatność danego grajka do zespołu i też mających jakąś wizję transferów(i długofalowy rozwój, w jakim kierunku my mamy iść, czego potrzebujemy, itd.). Wychodzi brak ludzi znających się na piłce, po prostu. Legia to samo przerabia(zachowując proporcje!).
|
Cytat:
- nie mamy pionu transferowego - Wasyl i Janicki kokosów nie zarabiają, wbrew temu co uważasz solidni ligowcy kosztują - nikt kto ma inne opcje nie przyjdzie do Wisły, z oczywistych względów (takich jak ryzyko bankructwa, niepłacenie na czas i beznadziejny poziom sportowy). Obawiam się że Twoje przekonanie jak to łatwo ściągnąć lepszych piłkarzy nie ma pokrycia w realiach... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl