![]() |
Tyle w temacie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_Y6Po58Og7E |
15:21 co ktoś tam w tle gada? :D
|
Cytat:
Powiedz mi miazgo pomidorowa. Piszemy o trenerze czy o psychologach w klubach? Bo mi sie wydaje, ze o trenerze :-) a ten w zadnym razie psychologiem byc nie musi a nawet nie powinien. Oj, miazga zapedzona pod tloczek i sie gubi... |
Kiko to pracoholik, pogadajcie sobie z kims kto jest blizej w klubie, ja sie zastanawiam czy on w ogole ma czas, zeby sie jezyka uczyc
|
Cytat:
2. miazgo pomidorowa ... 3. Dyskusja między nami, nie dość, że nie przyjmujesz żadnych argumentów (faktów, nie opinii), to jeszcze zaczynasz wjeżdżać na rodzine? Mówią, że gimnazjum to nie szkoła, nie wiek, a stan umysłu- chyba mają rację. Czy pogrubiony tekst nie miał w pewien (żałosny) sposób wpłynać na opinie innych użytkowników i moją reputacje? W psychologa się bawisz? Ogórku kiszony? :rotfl: 4. Właściwa dla tematu część: Progresywnie coraz więcej trenerów twierdzi, że muszą być również psychologami dla swoich zawodników, bo każdy z nich potrzebuje indywidualnego podejścia. Jesteś ignorantem i to nie jest opinia, to jest fakt. |
Po pierwsze.
Pierwszy zaczales obrazac. Po drugie. Nie nadstawiam policzka tylko oddaje. Zawsze. Po trzecie. Pisalismy o trenerach, o tym ze maja byc psychologami (wedlug ciebie) a nie znajac jezyka nie maja jak byc, a potem zaczales pisac ze psycholog to jest w kazdym zachodnim klubie. Tu sie miazgo pomidorowa i intelektualna rozlatujesz. Tak sobie dopasowujesz co piszesz jak akurat w dyskusji wynika, lub jaka gafe popelnisz i starasz sie to swoja czerwona miazga zakryc. Po czwarte. Trafiles na kogos kto na takie sztuczki sie nie lapie, kto pamieta pare postow wstecz i takie "niescislosci" wylapuje :-) PESZEK :-) Po piate. Znowu wylatujesz z miazga, ze wiekszosc trenerow cos tam :-) I twierdzisz ze to fakt. Podaj prosze mi zrodla tych faktow. Ktorzy trenerzy tak uwazaja. Oczywiscie poprzyj odpowiednimi wypowiedziami, bo inaczej to jest taka typowa twoja miazga kiedy ktos cie lapie na bzdurze :-) Ja jednak uwazam ( i to jest moja subiektywna opinia a nie fakt!), ze kazdy z trenerow to chcialby miec w sztabie psychologa, ktory z delikatnisiami pracuje i im uzmyslawia, zeby nie mysleli o swoich slabych stronach, ale tych mocnych. A czas, ktory psycholog im podaruje poswiecic na prace z zespolem/obserwacje zawodnikow/obserwacje rywali i inne rzeczy, ktore musi robic trener. Ale ty mi pewnie znowu wyskoczysz z mega merytorycznym argumentem, ze wiekszosc trenerow to ... to i tamto tylko nikt poza czerwona miazga o tym nie slyszal ani nie czytal :D |
Ibrahimović o Mourinho "He just wanted to say 'It'll be nice to work together, looking forward to meeting you' - nothing remarkable but he was speaking in Italian," Ibrahimovic recounts in his autobiography.
"I didn't get it. Mourinho had never coached an Italian club. But he spoke the language better than me! He'd learned the language in three weeks, I couldn't keep up. After the Spain game I got a text message. 'Well played' he wrote, and then gave me some advice and I stopped in my tracks. I'd never had that before. A text message from the coach. Sure, I understood he was sending those texts for a reason. He wanted my loyalty, but I liked him straight away." To a propos indywidualnego podejścia do piłkarzy, szczególnie tych trudnych jak Zlatan, a także coś o nauce języka i reakcji piłkarza. Na koniec cytat jakiegoś podrzędnego portugalskiego trenera. "A coach must be everything;A tactician,motivator,leader,methodologist,psycholog ist,technician" https://i.ytimg.com/vi/zE8kmnm9Zc4/hqdefault.jpg PESZEK Cytat:
|
Wtrącając się do Waszej dyskusji. Nenad Bjelica gdy dostał w lidze+extra pytanie czy potrzebuje w swoim sztabie psychologa odpowiedział, że nie. To on ma być psychologiem i docierać do piłkarzy. Sam jestem zdania, że trener powinien być po części psychologiem.
|
Cytat:
|
Cytat:
Znaczy z czym ma do nich trafic? Zeby potrafili trafic prosto w pilke? Czy zeby nie plataly im sie nogi? :D Czy zeby zamiast na .....i potrenowali 2 h dluzej?:D To sa dorosli ludzie. Trafiac to mozna do 12-14 latkow zeby im wpoic odpowiednie wartosci i priorytety. Rozbraja mnie to ckliwe rozczulanie sie nad trafianiem do glowy kopacza :D Tak sie cackamy z miernotami juz 20 lat w tej lidze i efekty widac co roku w pucharach. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Teo po prostu myśli, że piłkarze to maszyny, które można zaprogramować i działa, nie mają żadnych uczuć, ich jedynym zadaniem jest trenować technikę i taktykę. Co tam presja, co tam "zablokowanie się" napastnika. Przecież on o tym nie myśli kiedy wychodzi na boisko w pierwszej jedenastce lub z ławki.
|
Cytat:
Takze pod tym jak rozgraniczyles kompetencje psychologa oraz trenera. W zasadzie zaorales miazge pomidorowa niewiedzac o tym :-) Trener jest od trenowania i wymagania. Psycholog od naprawiania glowy. Jak ktos chce byc od wszystkiego to jest od (i do) niczego. |
Cytat:
Pilkarz doskonale wie w jaki zawod wchodzi, jakei sa tego plusy i minusy. Jak nie potrafie sobie radzic z tymi problemia to wcale nie musi zarabiac setek tysiecy czy milionow zlotych rocznie tylko pare tysiakow jako brukarz, dekarz, murarz, kelner itd. |
Cytat:
Pamiętasz, jak mówiłem, że jesteś bardziej ignorantem niż idiotą? Cofam. Jesteś tylko idiotą. Trener jest od trenowania i wymagania. , a post wcześniej, że ....eczki sobie nie radzo to wypjerdalać, ja na swoi budowie to musze pustoki nosić! I presja jaka! KUUHHHHWAA kiedyś to było |
Nie ma sensu dalej z nim dyskutować. Co byś nie napisał to i tak weźmie coś co niby tylko potwierdza jego zdanie. W takim razie Lewandowski powinien już dawno zostać dekarzem, brukarzem, kopaczem rowów czy pracować w innym zawodzie, który napisałeś. Sam mówił o tym jak wielką odczuwał presję gdy przez długi okres nie trafiał do siatki rywali w reprezentacji.
|
Widzę że mój post poleciał;) widzę że miazga pomidorowa może obrażać ale merytoryczne bez grama obrazy posty się wywala.
Komuś tu robisz łaskę miazgo?:) |
O ile dobrze się orientuję to pan Paweł, z którym pracował Małecki, jest trenerem mentalnym, a nie psychologiem.
|
Cytat:
|
Trening mentalny â zespół działań z zakresu psychologii, socjologii i nauk o sporcie. Tu nie chodzi o terminologie, każdy chyba wie (oprócz teo) o co mniej więcej się rozbija.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Koniec z mojej strony. |
Cytat:
Cytat:
|
X-Ray - obawiam się, że zabrnąłeś zdrowo ... jedne co znalazłem o wykształceniu Frelika to:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
I naprawdę zakończmy temat, bo nie bardzo mam chęć dyskutować, bo i tak nie dojdziemy do konsensusu. |
Z innej beczki: ciekawe kto teraz bedzie tlumaczen Kiko na konferencjach? Feio? Czy moze ta kobieta co byla na jego prezentacji i nie za bardzo ogarniala temat?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Skoro Małecki go wybrał to co mi do tego. Nie każdy kto skończy studia będzie w czymś lepszy od samouka. Poza tym zeszliśmy z tematu Kiko jako wsparcia mentalnego.
|
ale to jest cały czas dyskusja dla samej dyskusji...
jest oczywiste że (jeszcze) lepiej by było gdyby Kiko był polskojęzyczny i mógł w 4-oczy po ojcowsku porozmawiać z "zablokowanym" gagatkiem , ale i bez tego JEST ZAJEBISCIE I TEGO SIE TRZYMAJMY ;) |
Cytat:
To, że dany trener przeczytał jakąś fachową książkę na temat psychologii sportu nie czyni z niego psychologa, podobnie jak i to samo nie czyni z "coacha" (w rozumieniu HR-owym) psychologa. Co wcale nie oznacza, że nie jest to wiedza użyteczna zarówno dla jednego, jak i drugiego. W każdym razie istnieje przepaść pomiędzy zawodowym psychologiem (pracującym w klubie) a "psychologizującym" trenerem czy trenerem mentalnym. Generalnie, bo jednostkowe przypadki zarówno z jednej, jak i z drugiej strony mogą odbiegać od normy. |
Cytat:
Na FB na grupie Polskich Tłumaczy Konferencyjnych (a więc bardzo profesjonalnie) niejaki Behlert szukał dzisiaj tłumacza na jutrzejszą konfę. Chyba klepnęła to zlecenie jakaś kobieta z Chorzowa. Tak więc szacun za profesjonalne szukanie |
Cytat:
:alleluja: |
2 upy
To ironia? |
Panie, gdzie tam.
Gdyby ktoś chciał instrukcję miksera przetłumaczyć, musiałby najpierw jakieś teściki, tekściki itp. Aspirujący klub piłkarski zatrudnia za to kobietę, której pewnie nikt w akcji nie widział. Na podstawie takiego małego zamieszania można wywnioskować, że decyzja o zwolnieniu Juszczyka zapadła nagle. |
Cytat:
|
Fakt, umknęło mi, że chcieli, by został. Niemniej chyba mogli spodziewać się takiej reakcji.
Ok. Koniec rozmywania. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl