Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bronowianin 24.12.2008 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemyślABG (Post 647092)
wschodnią:D hoho, raczej zachodnią:) Wesołych i szczęśliwego nowego Roku !

No gdyby prace nieoczekiwanie nabrały takiego nieziemsko szybkiego tempa i ukończono z takim wyprzedzeniem również trybunę zachodnią to nie miałbym nic przeciwko:-D Nie oczekujmy jednak od losu aż tak wiele... Mnie osobiście zadowoli w przyszłym roku terminowe oddanie do użytku trybuny wschodniej - czyli koniec roku 2009. Jeżeli tak się stanie to będę pod wrażeniem:] Wystarczy że poszczególne etapy modernizacji naszego stadionu będą realizowane bez znaczniejszych opóźnieńto już będzie to duży sukces i ja osobiście będę zadowolony! Wszak pamiętajmy, że żyjemy w Polsce...

Charlie 24.12.2008 16:26

Jeśli trybuna wschodnia ma być oddana do końca 2009 roku, to czemu Wilczek mówi o graniu na Hutniku przez cały sezon 09/10 ? Chyba, że mi sie coś pokręciło, ale wydaje mi się, że słyszałem o planach gry na SS przez rok, lub (o zgrozo!) przez 1,5 roku.

gabrys_ABG 24.12.2008 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 647115)
Jeśli trybuna wschodnia ma być oddana do końca 2009 roku, to czemu Wilczek mówi o graniu na Hutniku przez cały sezon 09/10 ? Chyba, że mi sie coś pokręciło, ale wydaje mi się, że słyszałem o planach gry na SS przez rok, lub (o zgrozo!) przez 1,5 roku.

nie jestem w temacie ale chyba coś z murawą bendą robić, ale czy aż tak długo ... :-/ tu wszystko możliwe,
bo narożniki to chyba później mają robić ?

Quicker 24.12.2008 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pchela (Post 646082)
Dajcie mu za to Nobla :-) :) :-p :rotfl: :rotfl:

Z czego się nabijacie? Chłopak wyraził swoje zdanie, i tyle. A tu mądry się znalazł. Komentować mi tu będzie. Żeby kibice się tak nabijali sami z siebie...

Bronowianin 24.12.2008 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 647115)
Jeśli trybuna wschodnia ma być oddana do końca 2009 roku, to czemu Wilczek mówi o graniu na Hutniku przez cały sezon 09/10 ? Chyba, że mi sie coś pokręciło, ale wydaje mi się, że słyszałem o planach gry na SS przez rok, lub (o zgrozo!) przez 1,5 roku.

Pamiętaj że oddanie trybuny wschodniej do użytku w końcu 2009 roku jest przewidziane w harmonogramie prac, w którym było już tyle drastycznych poślizgów, że nikt chyba nie wierzy w to że nową, dwupoziomową trybunę C na blisko 13 tys. miejsc można zbudować w rok - jeśli mniejsze trybuny za bramkami budowano znacznie dłużej. Podczas zeszłotygodniowego spotkania z kibicami prezes Wilczek powiedział, że według niego będziemy zmuszeni grać poza R 22 dłużej niż oficjalnie się zapowiada. Zakończenie przebudowy w połowie 2010 roku to bardzo optymistyczny wariant, jednak tak na prawdę nierealny. Wisła miałaby według tych pojawiających się informacji wrócić na swój stadion w połowie 2010 roku, czyli już po ostatecznym zakończeniu przebudowy. To wygodne dla miasta i firmy realizującej inwestycję, bo nie musi zabezpieczać terenu budowy, bo na stadionie nie byłyby rozgrywane mecze. Wszystko fajnie, tyle tylko że wszyscy wiemy że w rzeczywistości budowa stadionu Wisły potrwa znacznie dłużej niż do połowy 2010 roku. Dodatkowym utrudnieniem byłoby też to, że oprócz budowy samych trybun C oraz A i B budowane będą parkingi wokół stadionu. Konkretnie mają się one znajdować m. in. na tyłach trybun D i E. To zaś sprawia kolejne problemy m. in. z zabezpieczeniem i wręcz wytyczeniem tymczasowych dróg dojścia do tych sektorów. Dokładając wszelkich starań można by grać mimo tych wszystkich przeszkód na R 22 bez konieczności tymczasowej przeprowadzki. Tak jak już jednak mówiłem, trzeba by wykonać kilka prac przystosowawczych i zabezpieczających teren budowy, które umożliwiłyby rozgrywanie spotkań przez Białą Gwiazdę na jej własnym stadionie, w czasie gdy ten będzie wchodził w ostateczną fazę przebudowy. Należałoby m. in. zainstalować tymczasowe sztuczne oświetlenie, bo jak wiadomo dotychczasowe maszty będą demontowane. Na ostatnim spotkaniu z kibicami prezes Wilczek powiedział, że orientował się co do kosztów takiego oświetlenia. Powiedział, że kosztowałoby to ok. 1,5 mln zł. Z tego co prezes mówił jednak podczas wspomnianego spotkania na temat tego gdzie ewentualnie będziemy grać w najbliższej przyszłości wynika, że władzom klubu tak na prawdę zależy tylko i wyłącznie na czynnikach ekonomicznych w tej kwestii. Klub wybierze po prostu ten stadion , który będzie najtańszy... A że granie na Reymonta wiązałoby się z kosztami i wykonaniem pewnych prac, niestety raczej nie będzie wersją do której włodarze naszego klubu będą się przychylać za wszelką cenę. Problemem jest też przede wszystkim to, że stadion jest własnością miasta i to od miasta wiele będzie w tej całej sprawie zależało. Co do obniżania murawy to tak na prawdę nie musiałoby ono być żadną przeszkodą... Wystarczyłoby tylko dokonać tego etapu prac po prostu w przerwie między rozgrywkami. Ja osobiście mimo tego wszystkiego ciągle jednak wierzę, że szczęśliwy zbieg okoliczności sprawi, że nie będziemy zmuszeni do żadnej tymczasowej przeprowadzki i zostaniemy cały czas na R 22! I tego przede wszystkim życzę wszystkim na Nowy Rok:) Bo jestem pewien, że jeśli zostaniemy na stadionie im. H. Reymana to Wisła zdoła zdobyć mistrzowski tytuł, a atmosfera na trybunach temu dopomoże!

kisiel92 28.12.2008 12:03

Mógłby ktoś na PW napisać mi jak nachylone są trybuny E i D oraz jak będą nachylone C i A

szorstki 28.12.2008 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 647194)
... Tak jak już jednak mówiłem, trzeba by wykonać kilka prac przystosowawczych i zabezpieczających teren budowy, które umożliwiłyby rozgrywanie spotkań przez Białą Gwiazdę na jej własnym stadionie, w czasie gdy ten będzie wchodził w ostateczną fazę przebudowy. Należałoby m. in. zainstalować tymczasowe sztuczne oświetlenie, bo jak wiadomo dotychczasowe maszty będą demontowane. Na ostatnim spotkaniu z kibicami prezes Wilczek powiedział, że orientował się co do kosztów takiego oświetlenia. Powiedział, że kosztowałoby to ok. 1,5 mln zł. Z tego co prezes mówił jednak podczas wspomnianego spotkania na temat tego gdzie ewentualnie będziemy grać w najbliższej przyszłości wynika, że władzom klubu tak na prawdę zależy tylko i wyłącznie na czynnikach ekonomicznych w tej kwestii. Klub wybierze po prostu ten stadion , który będzie najtańszy... A że granie na Reymonta wiązałoby się z kosztami i wykonaniem pewnych prac, niestety raczej nie będzie wersją do której włodarze naszego klubu będą się przychylać za wszelką cenę...

Jeśli te 1,5 mln byłoby języczkiem u wagi to będzie to po raz kolejny tylko wskazywać na bezradność władz Wisły i niemożność podjęcie jakiejkolwiek decyzji finansowej poza wyborem wody mineralnej i rodzaju papieru do d... Przecież pojemność na Hutniku ma wynosić max 6000 - i to jeśli miasto wykona pełną modernizację trybun, co jest baaardzo wątpliwe. Pojemność D i E to ponad 10000 (gości nie będziemy przyjmować na czas przebudowy na pewno) - różnica na jednym meczu to co najmniej 150tys. zł przychodów z biletów, a należy domniemać, że przy ograniczonej podaży bilety będą droższe niż 40 zł. Dodatkowo za wynajem cudzego boiska trzeba płacić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy za mecz. Nawet nie analizując aspektu kibicowskiego to te 1,5 mln to w ogóle nie powinno być żadną przeszkodą. Jedynym problemem może być wykonawca i jego napięty harmonogram.

Pero 28.12.2008 14:17

Orientuje się ktoś czy podpisali już umowę z Polimeksem?? Chyba procedura jest taka że może to nastąpić po 10 dniach od ogłoszenia wyników przetargu, choć teraz są na pewno jakieś opóźnienia z powodu świąt.

4fan_player 30.12.2008 07:43

Budimex złożył protest. Można o tym przeczytać na 90minut.pl

Wicked 30.12.2008 10:17

Cytat:

Protest może opóźnić budowę stadionu Wisły


Dziennik Polski, mh /08:03
Oprotestowanie przetargu spowodowało, że nie uda się miastu podpisać w tym roku umowy na budowę trybuny wschodniej na stadionie Wisły oraz wyburzenie trybuny zachodniej, co pozwoliłoby na rozpoczęcie prac zaraz na początku nowego roku.
- Jeden z uczestników przetargu firma Budimex Dromex S.A. złożyła 23 grudnia protest, co do jego rozstrzygnięcia. Po przeanalizowaniu zasadności protestu będzie można określić, jaki może mieć on wpływ na opóźnienie prac - informuje Michał Pyclik z krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, jednostki pełniącej rolę inwestora zastępczego.

Więcej w "Dzienniku Polskim"
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html

PhantomRanger 30.12.2008 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 649477)

Czy to nie jest chory kraj? Dali wyższą cenę niż zwycięzca więc na jakiej podstawie jest ten protest. Od tak sobie, bo stracili robotę? Mogli myślec wcześniej. Powinno byc tak, że ten który składa protest powinien wpłacac x% wartości inwestycji to kilka razy się zastanowią zanim złożą protest kiedy musieliby zabulic powiedzmy 10 mln. Oczywiście byłoby to bezzwrotne, czyli nawet gdyby przegrali to straciliby tylko kasę i pewien jestem, że to by wszystkie inwestycje znacząco przyspieszyło.

emjot 30.12.2008 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 649486)
Czy to nie jest chory kraj? Dali wyższą cenę niż zwycięzca więc na jakiej podstawie jest ten protest. Od tak sobie, bo stracili robotę? Mogli myślec wcześniej. Powinno byc tak, że ten który składa protest powinien wpłacac x% wartości inwestycji to kilka razy się zastanowią zanim złożą protest kiedy musieliby zabulic powiedzmy 10 mln. Oczywiście byłoby to bezzwrotne, czyli nawet gdyby przegrali to straciliby tylko kasę i pewien jestem, że to by wszystkie inwestycje znacząco przyspieszyło.

protest ... bo tak
bo ... należała im się wygrana ?? :>

radekogi 30.12.2008 11:05

i własnie dlatego w tym kraju nigdy nie bedzie normalnie. Protest przy budowie stadionu, protest przy budowie parkingu, protest przy budowie dojazdu, protest przy budowie bazy treningowej, protest przy budowie autostrady itd itd. Firma która przegra protestuje nawet jesli wie że nie ma racji, bo jest to dla nich satysfakcja i robia na złość konkurencji... Tylko własnie mamy takie prawo że zwykły Kowalski gdyby chciał sie od czegoś odwołać to już mu takie prawo nie przysługuje, a jak już sie odwoła i przegra to grozi mu jeszcze większa kara

matti123 30.12.2008 11:10

Takie jest prawo i nie wypisuj tu głupot. Jeśli ktoś uważa że został oszukany to ma prawo do złożenia apelacji.

Arturo Qr2nów 30.12.2008 11:13

.......enie o Szopenie! Jeśli kandyduje firma, która w 100% pokrywa założenia przetargu i oferuje najniższą cenę - wygrywa. W takiej sytuacji protesty powinny być zdelegalizowane!

PhantomRanger 30.12.2008 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 649491)
Takie jest prawo i nie wypisuj tu głupot. Jeśli ktoś uważa że został oszukany to ma prawo do złożenia apelacji.

Gdzie zostali oszukani? Nie dali najniższej ceny więc przegrali. A to było główne kryterium. Powiedz mi dlaczegoich bronisz skoro w 1 i 2 przetargu dali ta sama cenę 151 mln, a w 1 była tylko budowa C. Wychodzi na to, że rozbiórke A i B zrobili by za friko. Mam nadzieje, że jutro pojawi się wiadomośc, że odrzucili protest.

Maciuś 30.12.2008 11:34

Wszystko sie odbylo zgodnie z prawem. A ze prawo w Polsce mamy jakie mamy...

Wicked 30.12.2008 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 649502)
Gdzie zostali oszukani? Nie dali najniższej ceny więc przegrali. A to było główne kryterium. Powiedz mi dlaczegoich bronisz skoro w 1 i 2 przetargu dali ta sama cenę 151 mln, a w 1 była tylko budowa C. Wychodzi na to, że rozbiórke A i B zrobili by za friko. Mam nadzieje, że jutro pojawi się wiadomośc, że odrzucili protest.

Wszystkie firmy w 2 przetargu dały niższą cenę, więc co wszyscy za friko robią? Wiadomo że każda firma chce zarobić. Nie wiadomo czego dotyczy protest, wiec z komentarzami wstrzymajmy się do czasu ogłoszenia treści protestu. Ze strony ZIKIT wynika że do poprzednich przetargów były 2 protesty, oba odrzucone. Jeżeli protest zostanie odrzucony, trzeba będzie czekać kolejne 10 dni na ewentualne odwołania. Poprzedni protest został odrzucony po 10 dniach od daty złożeni, więc teoretycznie opóźnienie wyniesie 20dni.

Pero 30.12.2008 12:43

A czy chodzi o 10 dni czy o 10 dni roboczych?? Bo jesl nie roboczych to decyzja będzie na dniach. Bądzmy dobrej myśli:)

Wicked 30.12.2008 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 649530)
A czy chodzi o 10 dni czy o 10 dni roboczych?? Bo jesl nie roboczych to decyzja będzie na dniach. Bądzmy dobrej myśli:)

A widziałeś gdzieś urząd który terminy podawałby w dniach kalendarzowych?? Podejrzewam że sprawą zajmą się dopiero 5 stycznia:>

leszekm 30.12.2008 19:43

Losowanie eliminacji Euro 2012 na stadionie Wisły?


Kraków nie stracił jeszcze szans na to, aby odbyło się w nim losowanie grup w eliminacjach do Euro 2012.

- O miejscu przeprowadzenia losowania zadecyduje UEFA. Na razie rozważa organizację tej imprezy w Warszawie. Jeżeli dojdzie do wniosku, że mogłoby się ono odbyć w innymi miejscu, to wtedy Kraków złoży swoją kandydaturę. Taka oferta jest przygotowana - informuje Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura Euro 2012.

O to, aby losowanie odbyło się w Krakowie, mocno zabiega radny Jakub Bator. Ostatnio delegacja UEFA rozpatrywała trzy lokalizacje w stolicy: Teatr Wielki (ok. 1800 miejsc), Salę Kongresową (2880) i Centrum EXPO (3600). Radny Bator uważa, że Kraków byłby atrakcyjniejszy dla UEFA niż Warszawa, w której odbędzie się mecz otwarcia Euro 2012. Jako przykład podaje szwajcarskie Montreux, gdzie przeprowadzono losowanie do Euro 2008. Problemem Krakowa jest brak dużej sali.

- Być może będzie możliwość czasowego zwiększenia pojemności Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego albo UEFA zgodzi się na około 1300 miejsc. Jest też alternatywny pomysł, aby losowanie przeprowadzić na stadionie Wisły, jeżeli do czasu losowania zostanie wybudowany w odpowiednim zakresie. Wtedy można byłoby go na czas imprezy zadaszyć specjalnym balonem - mówi radny Jakub Bator.

Losowanie ma się odbyć ­6 lub 7 lutego 2010 r. Będzie wydarzeniem ściągającym działaczy sportowych i dziennikarzy z całej Europy. (TYM)

http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=8458

Jurand 30.12.2008 20:07

Na takie właśnie okazje powinno byc centrum kongresowe. Ale na jakim etapie budowy ono jest to wszyscy wiemy...

palikot 30.12.2008 20:27

Ja bym się raczej skupił na losowaniu grup euro pod koniec 2011 i wybudowania na ten czas centrum kongresowego czyli przesuniecia budowy o rok wstecz. Tj. obok stadionów Wisły, Cracovii, i innych inwestycji na euro dołożyłbym to jako priorytet. Z eliminacjami raczej nie mamy szans.

Pero 30.12.2008 21:06

Może wykorzystają te namioty co były rozłożone przed meczem z Lazio:D

dannato 30.12.2008 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 649582)
A widziałeś gdzieś urząd który terminy podawałby w dniach kalendarzowych?? Podejrzewam że sprawą zajmą się dopiero 5 stycznia:>

poczytaj Ustawę Prawo Zamówień Publicznych a nie podejrzewaj.

Pero 31.12.2008 11:43

Dzisiejszy dziennik Polski informuje, że opóźnienie w budowie może wynieść nawet ponad miesiąc. 2 stycznia ogłasza czy protest był zasadny. Niestety wcale nie kończy to procedury odwoławczej:( Kuźwa jak okaże się że urzędnicy znowu coś spaprali to normalnie ręce mi opadną. Przecież mieli na to tyle czasu.

matti123 31.12.2008 13:09

Oni mogą czuć się oszukani, bo twierdzą że tamta oferta jest słabsza inaczej nie składaliby protestu jeśli nie mieliby możliwości uzyskania korzyści. Poza tym do prawa musimy się stosować.

Raven 31.12.2008 13:09

a czy fakt opoznienia o miesiac nie bylby akurat nam na reke? wtedy remont murawy bylby automatycznie przesuniety w czasie i nie byloby problemu z gra na R22 w najblizszej rundzie

Coolpick 31.12.2008 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 650046)
Oni mogą czuć się oszukani, bo twierdzą że tamta oferta jest słabsza inaczej nie składaliby protestu jeśli nie mieliby możliwości uzyskania korzyści. Poza tym do prawa musimy się stosować.

Oczywiście, do prwaw trzeba się stosować. Ale nie wciskaj kitu, że Budimex czuje się oszukany. Masz tu ranking ofert:
1. Polimex-Mostostal S.A. - otrzymana punktacja: 100,00 pkt.
2. MOSTOSTAL Warszawa S.A. - 97,52 pkt.
3. Budimex Dromex S.A., - 95,44pkt.
Musieliby mieć oni dowody, że ich oferta nie tylko jest atrakcyjniejsza od Polimexu-Mostostal, ale też od firmy Mostostal Warszawa. Poza tym głównym kryterium przy spełnieniu wszystkich warunków umowy była cena wykonania projektu, wiec o co ma Budimex pretensje? Zwyczajnie chcą przeciągnąć to w czasie i utrudnić swemu konkurentowi wykonanie inwestycji na czas.

Mr.X 01.01.2009 12:14

Musza oni udowodnić ,że oferta Polimexu zawiera ceny dumpingowe w przeciwnym wypadku protest jest nieuzasadniony.

I jeszcze taki mały cytacik :

" Teraz zamawiający ma dziesięć dni na rozpatrzenie protestu. Według mojej wiedzy jest on nieuzasadniony i nie ma zagrożenia, aby budowa stadionu nie zakończyła się w terminie, czyli do połowy roku 2010 - mówi Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura Euro 2012. Nie spodziewa się również kolejnego odwołania, które mogłoby dalej opóźniać inwestycję. "

flamengista 01.01.2009 19:05

Nie wiem skąd to zdziwienie.

Wyobraźcie sobie sytuację:
1. wasza firma robiła już 2 trybuny na stadionie i współpraca z inwestorem była owocna
2. jest kryzys w branży i zlecenia nie spadają z nieba
3. przegrywacie prawdopodobnie najważniejszy przetarg w ostatnim półroczu

Więc do absolutnego minimum przyzwoitości należy złożenie odwołania, by choćby trochę ułagodzić wkurzoną radę nadzorczą (i tak pewnie niewiele to pomoże tym, co za przygotowanie oferty byli odpowiedzialni).

Każdy by tak postąpił na miejscu Budimexu. Tu nie chodzi o wiarę w możliwość wygrania po odwołaniu, bo oni sami w to chyba nie wierzą. Tu chodzi o wiarygodnośc firmy i jej wizerunek.

A opóźnienie miesięczne to jeszcze nie tragedia.

PhantomRanger 01.01.2009 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 650421)
Nie wiem skąd to zdziwienie.

Wyobraźcie sobie sytuację:
1. wasza firma robiła już 2 trybuny na stadionie i współpraca z inwestorem była owocna
2. jest kryzys w branży i zlecenia nie spadają z nieba
3. przegrywacie prawdopodobnie najważniejszy przetarg w ostatnim półroczu

Więc do absolutnego minimum przyzwoitości należy złożenie odwołania, by choćby trochę ułagodzić wkurzoną radę nadzorczą (i tak pewnie niewiele to pomoże tym, co za przygotowanie oferty byli odpowiedzialni).

Każdy by tak postąpił na miejscu Budimexu. Tu nie chodzi o wiarę w możliwość wygrania po odwołaniu, bo oni sami w to chyba nie wierzą. Tu chodzi o wiarygodnośc firmy i jej wizerunek.

A opóźnienie miesięczne to jeszcze nie tragedia.

Do minimum przywoitości należy przyjąć przegraną z pokorą, bo jeśli głównym kryterium jest cena i daje sie wiecej niż najniższa, a poźniej zawracają głowę i utrudniają podpisanie przetargu to o jakiej przyzwoitości mówimy?

it 01.01.2009 20:07

Przyjąć przegraną z pokorą???
O czym wy mówicie w ogóle? Przecież tu o grubą kasę chodzi.

Słynny przykład dotyczący zamówień publicznych sprzed niecałego roku:

Cytat:

Kolejne klopoty z budowa obwodnicy autostradowej Wroclawia. Sad
uniewaznil oferte firmy, która miala budowac most w Redzinie.
Wykonawce trzeba wybierac ponownie.

Most ma byc pierwszym budowanym odcinkiem obwodnicy. Przetarg na jego
budowe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oglosila w
kwietniu. Zwyciezylo konsorcjum Dywidag Bau i Strabag z oferta 452 mln
zl. W tej ofercie byl jednak blad - dotyczyl ceny osmiu kloszy do
lamp, wartych lacznie 47 zl.


Dyrekcja zwrócila sie do wykonawcy, by poprawil kosztorys.
Zaprotestowaly jednak inne firmy biorace udzial w przetargu. A
sedziowie przyznali im racje. Teraz dyrekcja musi wybrac z pozostalych
ofert. "

[z innej gazety: sad uznal ze oferta z bledem jest niewazna,
czyli jakby nie zostala zgloszona. Zostaly do przetargu tylko
pozostale]

"Obecnie najkorzystniejsza jest propozycja firm Mostostal Warszawa i
Acciona. Drozsza od propozycji Dywidag Bau - Strabag o 124 mln zl
W tej sprawie do końca odwoływała się Skanska, mimo że jej pierwotna oferta była dopiero trzecia.
I mimo że pomyłka dotyczyła kwoty 47 zł...



I jeszcze podobne cytaty:
Cytat:

- Wykonawcy ścigają się, kto kogo złapie na którym przecinku. Urząd
Zamówień Publicznych im na to pozwala, bo nie chodzi o ich pieniądze -
mówi Dariusz Koba. - Polski arbitraż znany jest z hiperformalizmu.
Natomiast prawo zamówień publicznych jest nieracjonalne i głupie.
Straciliśmy 124 mln zł, bo ustawa mówi, że jeżeli jedna z tysiąca cyfr w
ofercie jest pomylona, to należy ją uznać za niezgodną ze specyfikacją i
odrzucić.
Cytat:

Takie absurdy zdarzają się częściej. W przetargu na budowę obwodnicy
Hrebennego wykonawca pominął w kosztorysie jedno drzewo, które trzeba
było wyciąć. Jego oferta została odrzucona, wybrano droższą o 5 mln zł.

W dokumentacji na budowę odcinka A4 Zgorzelec - Krzyżowa, GDDKiA użyła
słowa "most". Jeden z wykonawców DTP Terrassement złożył protest,
twierdząc, że powinno być napisane "obiekt mostowy". UZP przyznał firmie
rację i unieważnił przetarg. W kolejnym wygrał już DTP.

A tu powszechne zdziwienie, że jest protest i jeszcze mowa o przyzwoitości.
Zejdźcie na ziemię co niektórzy.

Pero 03.01.2009 11:47

Protest odrzucony, jest więc jakaś szansa na szybkie rozpoczęcie prac. Szkoda tylko że zapowiadają zaostrzenie zimy, co na pewno niezbyt ucieszy budowlańców.

Arturo Qr2nów 03.01.2009 12:29

To teraz jeszcze 10 dni na odwołanie się dla Budimexu. Jak słusznie zauważył Pero, zapowiadają bardzo niskie temperatury. Oby Budimex się już nie odwoływał, a zima była tak ostra tylko podczas układania zaplecza.

Pero 04.01.2009 15:03

Jeśli faktycznie są przekonani o swojej racji to na pewno to zrobią. Pewnie jeszcze w ostatni 10 dzień tak jak zrobili to ostatnio.

jaszczur90 05.01.2009 21:46

Jutro o 13 otwierają koperty z ofertami na budowę trybuny Zachodniej. Jestem ciekaw, czy Polimex będzie chciał budować dwie trybuny czy może dogadają się z Budimexem i zrobią, każdy po jednej trybunie :P

vote-for-mikey 05.01.2009 21:55

A to ciekawe, bo cichutko na ten temat...
masz jakieś linki?

darotsok73 05.01.2009 22:02

Najwyższy czas, a po " mrozach" do roboty. Czas goni nas.

jaszczur90 06.01.2009 06:40

Cytat:

Termin został przesunięty na 14 I 2009, na godz. 13:00.
Co wcale nie zmiena faktu, że możemy podyskutować na temat ceny za kolejny etap prac. W jego zakres wchodzą m.in. trzy podziemne parkingi: dwa 1-poziomowe oraz jeden 2-poziomowy
http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=280 stąd info


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl