![]() |
Cytat:
|
Jeśli trybuna wschodnia ma być oddana do końca 2009 roku, to czemu Wilczek mówi o graniu na Hutniku przez cały sezon 09/10 ? Chyba, że mi sie coś pokręciło, ale wydaje mi się, że słyszałem o planach gry na SS przez rok, lub (o zgrozo!) przez 1,5 roku.
|
Cytat:
bo narożniki to chyba później mają robić ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mógłby ktoś na PW napisać mi jak nachylone są trybuny E i D oraz jak będą nachylone C i A
|
Cytat:
|
Orientuje się ktoś czy podpisali już umowę z Polimeksem?? Chyba procedura jest taka że może to nastąpić po 10 dniach od ogłoszenia wyników przetargu, choć teraz są na pewno jakieś opóźnienia z powodu świąt.
|
Budimex złożył protest. Można o tym przeczytać na 90minut.pl
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
bo ... należała im się wygrana ?? :> |
i własnie dlatego w tym kraju nigdy nie bedzie normalnie. Protest przy budowie stadionu, protest przy budowie parkingu, protest przy budowie dojazdu, protest przy budowie bazy treningowej, protest przy budowie autostrady itd itd. Firma która przegra protestuje nawet jesli wie że nie ma racji, bo jest to dla nich satysfakcja i robia na złość konkurencji... Tylko własnie mamy takie prawo że zwykły Kowalski gdyby chciał sie od czegoś odwołać to już mu takie prawo nie przysługuje, a jak już sie odwoła i przegra to grozi mu jeszcze większa kara
|
Takie jest prawo i nie wypisuj tu głupot. Jeśli ktoś uważa że został oszukany to ma prawo do złożenia apelacji.
|
.......enie o Szopenie! Jeśli kandyduje firma, która w 100% pokrywa założenia przetargu i oferuje najniższą cenę - wygrywa. W takiej sytuacji protesty powinny być zdelegalizowane!
|
Cytat:
|
Wszystko sie odbylo zgodnie z prawem. A ze prawo w Polsce mamy jakie mamy...
|
Cytat:
|
A czy chodzi o 10 dni czy o 10 dni roboczych?? Bo jesl nie roboczych to decyzja będzie na dniach. Bądzmy dobrej myśli:)
|
Cytat:
|
Losowanie eliminacji Euro 2012 na stadionie Wisły?
Kraków nie stracił jeszcze szans na to, aby odbyło się w nim losowanie grup w eliminacjach do Euro 2012. - O miejscu przeprowadzenia losowania zadecyduje UEFA. Na razie rozważa organizację tej imprezy w Warszawie. Jeżeli dojdzie do wniosku, że mogłoby się ono odbyć w innymi miejscu, to wtedy Kraków złoży swoją kandydaturę. Taka oferta jest przygotowana - informuje Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura Euro 2012. O to, aby losowanie odbyło się w Krakowie, mocno zabiega radny Jakub Bator. Ostatnio delegacja UEFA rozpatrywała trzy lokalizacje w stolicy: Teatr Wielki (ok. 1800 miejsc), Salę Kongresową (2880) i Centrum EXPO (3600). Radny Bator uważa, że Kraków byłby atrakcyjniejszy dla UEFA niż Warszawa, w której odbędzie się mecz otwarcia Euro 2012. Jako przykład podaje szwajcarskie Montreux, gdzie przeprowadzono losowanie do Euro 2008. Problemem Krakowa jest brak dużej sali. - Być może będzie możliwość czasowego zwiększenia pojemności Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego albo UEFA zgodzi się na około 1300 miejsc. Jest też alternatywny pomysł, aby losowanie przeprowadzić na stadionie Wisły, jeżeli do czasu losowania zostanie wybudowany w odpowiednim zakresie. Wtedy można byłoby go na czas imprezy zadaszyć specjalnym balonem - mówi radny Jakub Bator. Losowanie ma się odbyć 6 lub 7 lutego 2010 r. Będzie wydarzeniem ściągającym działaczy sportowych i dziennikarzy z całej Europy. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=8458 |
Na takie właśnie okazje powinno byc centrum kongresowe. Ale na jakim etapie budowy ono jest to wszyscy wiemy...
|
Ja bym się raczej skupił na losowaniu grup euro pod koniec 2011 i wybudowania na ten czas centrum kongresowego czyli przesuniecia budowy o rok wstecz. Tj. obok stadionów Wisły, Cracovii, i innych inwestycji na euro dołożyłbym to jako priorytet. Z eliminacjami raczej nie mamy szans.
|
Może wykorzystają te namioty co były rozłożone przed meczem z Lazio:D
|
Cytat:
|
Dzisiejszy dziennik Polski informuje, że opóźnienie w budowie może wynieść nawet ponad miesiąc. 2 stycznia ogłasza czy protest był zasadny. Niestety wcale nie kończy to procedury odwoławczej:( Kuźwa jak okaże się że urzędnicy znowu coś spaprali to normalnie ręce mi opadną. Przecież mieli na to tyle czasu.
|
Oni mogą czuć się oszukani, bo twierdzą że tamta oferta jest słabsza inaczej nie składaliby protestu jeśli nie mieliby możliwości uzyskania korzyści. Poza tym do prawa musimy się stosować.
|
a czy fakt opoznienia o miesiac nie bylby akurat nam na reke? wtedy remont murawy bylby automatycznie przesuniety w czasie i nie byloby problemu z gra na R22 w najblizszej rundzie
|
Cytat:
1. Polimex-Mostostal S.A. - otrzymana punktacja: 100,00 pkt. 2. MOSTOSTAL Warszawa S.A. - 97,52 pkt. 3. Budimex Dromex S.A., - 95,44pkt. Musieliby mieć oni dowody, że ich oferta nie tylko jest atrakcyjniejsza od Polimexu-Mostostal, ale też od firmy Mostostal Warszawa. Poza tym głównym kryterium przy spełnieniu wszystkich warunków umowy była cena wykonania projektu, wiec o co ma Budimex pretensje? Zwyczajnie chcą przeciągnąć to w czasie i utrudnić swemu konkurentowi wykonanie inwestycji na czas. |
Musza oni udowodnić ,że oferta Polimexu zawiera ceny dumpingowe w przeciwnym wypadku protest jest nieuzasadniony.
I jeszcze taki mały cytacik : " Teraz zamawiający ma dziesięć dni na rozpatrzenie protestu. Według mojej wiedzy jest on nieuzasadniony i nie ma zagrożenia, aby budowa stadionu nie zakończyła się w terminie, czyli do połowy roku 2010 - mówi Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura Euro 2012. Nie spodziewa się również kolejnego odwołania, które mogłoby dalej opóźniać inwestycję. " |
Nie wiem skąd to zdziwienie.
Wyobraźcie sobie sytuację: 1. wasza firma robiła już 2 trybuny na stadionie i współpraca z inwestorem była owocna 2. jest kryzys w branży i zlecenia nie spadają z nieba 3. przegrywacie prawdopodobnie najważniejszy przetarg w ostatnim półroczu Więc do absolutnego minimum przyzwoitości należy złożenie odwołania, by choćby trochę ułagodzić wkurzoną radę nadzorczą (i tak pewnie niewiele to pomoże tym, co za przygotowanie oferty byli odpowiedzialni). Każdy by tak postąpił na miejscu Budimexu. Tu nie chodzi o wiarę w możliwość wygrania po odwołaniu, bo oni sami w to chyba nie wierzą. Tu chodzi o wiarygodnośc firmy i jej wizerunek. A opóźnienie miesięczne to jeszcze nie tragedia. |
Cytat:
|
Przyjąć przegraną z pokorą???
O czym wy mówicie w ogóle? Przecież tu o grubą kasę chodzi. Słynny przykład dotyczący zamówień publicznych sprzed niecałego roku: Cytat:
I mimo że pomyłka dotyczyła kwoty 47 zł... I jeszcze podobne cytaty: Cytat:
Cytat:
A tu powszechne zdziwienie, że jest protest i jeszcze mowa o przyzwoitości. Zejdźcie na ziemię co niektórzy. |
Protest odrzucony, jest więc jakaś szansa na szybkie rozpoczęcie prac. Szkoda tylko że zapowiadają zaostrzenie zimy, co na pewno niezbyt ucieszy budowlańców.
|
To teraz jeszcze 10 dni na odwołanie się dla Budimexu. Jak słusznie zauważył Pero, zapowiadają bardzo niskie temperatury. Oby Budimex się już nie odwoływał, a zima była tak ostra tylko podczas układania zaplecza.
|
Jeśli faktycznie są przekonani o swojej racji to na pewno to zrobią. Pewnie jeszcze w ostatni 10 dzień tak jak zrobili to ostatnio.
|
Jutro o 13 otwierają koperty z ofertami na budowę trybuny Zachodniej. Jestem ciekaw, czy Polimex będzie chciał budować dwie trybuny czy może dogadają się z Budimexem i zrobią, każdy po jednej trybunie :P
|
A to ciekawe, bo cichutko na ten temat...
masz jakieś linki? |
Najwyższy czas, a po " mrozach" do roboty. Czas goni nas.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl