Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Konrad. 25.05.2010 21:25

Coraz ciekawiej w naszej ekstraklasie:

Cytat:

We wtorek na stadionie miejskim przy ulicy Słonecznej w Białymstoku została podpisana umowa na wybudowanie nowego stadionu. Inwestycja ruszy za kilka dni

We wtorek w Białymstoku na stadionie przy ulicy Słonecznej została podpisana umowa pomiędzy władzami miasta a przedstawicielami Eiffage Budownictwo Mitex SA. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców miasta: - Na stadion czekają kibice oraz całe miasto - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski tuż przed podpisaniem dokumentów. - Przez ostatnie 10 miesięcy były prowadzone procedury przetargowe - dodał Truskolaski. - Obiekt został wstępnie dofinansowany kwotą 75 milionów złotych - powiedział wojewoda podlaski Jarosław Dworzański.

Projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji finansowany będzie z funduszy własnych gminy Białystok oraz Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Nowo wybudowany obiekt powstanie w przeciągu 24 miesięcy.

Stadion będzie najnowocześniejszym obiektem we wschodniej Polsce. Zostanie on wybudowany na miejscu obecnego stadionu miejskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa Jagiellonia Białystok. Prace będą wykonywane etapami, tak by można było z przebudowanego obiektu korzystać. Pierwszy etap prac będzie trwał 13 miesięcy. W tym czasie zostaną wybudowane trybuny po jednej stronie stadionu oraz zaplecze treningowe. Po tym czasie prace zostaną przeniesione na przeciwległą część obiektu, gdzie zostaną zburzone obecne trybuny i na ich miejsce zbudowane nowe. Stadion pomieści 22,5 tys widzów. Cały obiekt będzie zadaszony, przewidziano również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Będzie to unikatowy obiekt jeżeli chodzi o konstrukcję. Zadaszenie stadionu będzie żelbetowo-stalowe.

Stadion Miejski w Białymstoku ma mieć III kategorię UEFA. Będą na nim mogły być rozgrywane mecze pod egidą UEFA, z wyjątkiem meczy finałowych pucharów.

Przedstawiciele miasta Białegostoku po podpisaniu umowy wrzucili do specjalnej skrzyni pamięci pamiątki. Znalazły się w niej piłka, którą prezydent dostał od piłkarzy Jagiellonii po awansie do ekstraklasy w 2007 roku oraz życzenia w specjalnie zaplombowanej butelce, które umieścił Jarosław Dworzański.

Skrzynia będzie wystawiona przez najbliższy miesiąc w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Włókienniczej w Białymstoku. Każdy mieszkaniec będzie mógł wrzucić swoją pamiątkę związaną z Jagiellonią. Następnie zostanie ona wmurowana w budowany stadion.
Zdecydowanie najładniejszy stadion w Polsce w tym przedziale pojemnościowym, bije na głowę Cracovię czy Zagłębie Lubin...
http://i48.tinypic.com/339koyh.jpg
http://i46.tinypic.com/2dm82n4.jpg

crazykaro 25.05.2010 21:30

Co do tego czy najładnieszy to się okaże jak go wybudują a póki co to dziwne te trybuny za bramką. Jestem ciekaw jak projektant przeszedł z 2 pięter w jedno. Ciekawe rozwiązanie ale nieco dziwne

SZYMEK_TSW 25.05.2010 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 904530)
Co do tego czy najładnieszy to się okaże jak go wybudują a póki co to dziwne te trybuny za bramką. Jestem ciekaw jak projektant przeszedł z 2 pięter w jedno. Ciekawe rozwiązanie ale nieco dziwne

To kibice Jagiellonii nalegali aby projekt został zmieniony i trybuny za bramkami były jednopoziomowe.

Konrad. 25.05.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 904530)
Co do tego czy najładnieszy to się okaże jak go wybudują a póki co to dziwne te trybuny za bramką. Jestem ciekaw jak projektant przeszedł z 2 pięter w jedno. Ciekawe rozwiązanie ale nieco dziwne

Na prośbę kibiców poprawiono projekt, bo pierwszy mówił o dwóch piętrach na całym stadionie (tak jak jest na Koronie).

Rozwiązanie jest wg. mnie rewelacyjne, bo znacznie lepiej prowadzi się doping, czy prezentuje oprawy gdy nie ma balkonów (tak jak u nas na D). A dzięki balkonom w narożnikach będą mieć więcej miejsca na flagi, plus piknikom będzie się lepiej oglądało...

Dobrze, że nie zoaszczędzili na kolorze krzesełek tak jak w Kielcach, efektownie będzie się to prezentowało. No i przy zapełnieniu powyżej 50%, nie będzie widać wolnych miejsc... ;)

0 22 25.05.2010 22:01

Tak. Jaga wydaje się być jedyną ekipa w lidze, gdzie krzesełka w kolorze bardzo mieszanym mają sens. Inaczej jest to raczej syf. Na Wiśle jaki w końcu będzie wzór? Prosty i równy czy tez beznadziejny miks jak u nas?

EDIT: Dzięki

blanco 25.05.2010 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 904543)
Tak. Jaga wydaje się być jedyną ekipa w lidze, gdzie krzesełka w kolorze bardzo mieszanym mają sens. Inaczej jest to raczej syf. Na Wiśle jaki w końcu będzie wzór? Prosty i równy czy tez beznadziejny miks jak u nas?


U nas na starym C będzie napis WISŁA 1906 , a na zachodniej jeszcze nie wiadomo. Ogólnie ładnie się prezentuje ;) Jak chcesz fotki zobaczyć,to musisz poszukać w temacie o budowie.

tofik 25.05.2010 22:17

Heh widzę, że jak nie było stadionów tak nie było, a jak ruszyło to nikt nie chce być gorszy i każdy coś tam sobie dłubie w ziemi :)
Całkiem optymistycznie.

buczo1985 25.05.2010 22:37

Jaga będzie miała naprawdę porządny stadion.Ale nie ma się co dziwić, byle leszcz go nie zaprojektował.
Bodajże projekt pochodzi z pracowni Kuryłowicza?? Jeśli ktoś może, proszę o potwierdzenie.

QBAS 25.05.2010 22:41

Bardzo fajnie się projekt prezentuje. Nic tylko czekać jak go wybudują. No i z tego co czytam to zabierają się też za bazę treningową, a tymczasem najbardziej utytułowana drużyna XXI wieku...

element 26.05.2010 11:08

http://www.zyciewarszawy.pl/galeria/...,2,479388.html
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/...marzyles_.html

Żeby było śmieszniej to fani Wisły i balonu mają płacić 50 zł za bilet na sektor gości. Reszta 25. Chyba że coś się zmieniło. W co wątpię.
Jak widać nawet na Legii będą problemy, mimo że tam to jakoś jeszcze jest połączone ze sobą. A u nas bałwanki chcą posadzić przyjezdnych do tego nieszczęsnego narożnika (tylko z nazwy). Zamiast na D obok okrąglaka. I dla przyjezdnych większy komfort, a i zmniejszy się ilość pustych miejsc z których nie będą mogli korzystać kibice Wisły, bo nie wydaje mi się że nie będzie buforów i to konkretnie rozciągniętych.

M89 26.05.2010 15:21

Głupota działaczy Legii mnie przeraża... :shock:

63.5 Kg 26.05.2010 15:51

Legia ogolnie rzadzi.
Okazalo sie ze z kilku miejsc na trybunach nie widac murway i pola karnego bo zaslanija je boxy telewizyjne.
A drugie to ze trybuna dla gosci ma byc ulokowana pod trybuna dla kibicow Legii.

Podaje za pewnym radiem.

Ela 26.05.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 904789)
Legia ogolnie rzadzi.
Okazalo sie ze z kilku miejsc na trybunach nie widac murway i pola karnego bo zaslanija je boxy telewizyjne.
A drugie to ze trybuna dla gosci ma byc ulokowana pod trybuna dla kibicow Legii.

:shock:

Czyli ta sama trybuna. Co znaczy, że wyjazdowicze będą wchodzić tym samym wejsciem i przez te same kołowrotki co kibice Legii.


Wg Życia Warszawy " takie umiejscowienie sektorów ma zachęcić do kulturalnego dopingu " :lol:

igortsw 26.05.2010 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 904811)
:shock:


Wg Życia Warszawy " takie umiejscowienie sektorów ma zachęcić do kulturalnego dopingu " :lol:

Kulturalny doping :D Ale będą przynajmniej fajnie krzesełka latały z góry na dół :lol:

OstryLG 02.06.2010 18:50

Dzisiaj w Gdańsku :)

http://www.newseuro2012.pl/fotorelac...budowy,13.html

0 22 02.06.2010 18:59

Hehe ten stadion w Gdańsku wygląda tak (pewnie z Wrocławiem, a może nawet Lechem będzie podobnie), że stadiony Legii i Wisły będą wygladały jak młodszy z kuchni przy nich :) (wysokosc, potega.... a nawet potencjał).

harthausen 02.06.2010 20:47

no nie wiem, dla mnie nasz stadion ma wysokość , potęgę, wystarczy do Parku Jordana wejść. Potencjał - o to się zobaczy jak ruszy, choć też jestem dobrej myśli bo wiem, jak przy tylko dwóch nowych trybunach wyglądało.

To, co na zewnątrz, ma naprawdę drugorzędne znaczenie.

sq 02.06.2010 22:00

http://www.budowa.maroonpoint.com/2010/s0867.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6314/zvy0sldfhn.jpg

montaż krzesełek

http://www.budowa.maroonpoint.com/2010/s0852.jpg

zdjęcia: skyscrapercity i maroonpoint

Pioneer 07.06.2010 22:23

Testy oświetlenia na Legii.

http://img697.imageshack.us/img697/4518/legiak.jpg

harthausen 08.06.2010 05:47

^^ fajna sceneria do kręcenia filmów grozy

Daja`n 08.06.2010 06:58

I co podoba wam się na Lechu ta szmata naciągana jako dach?!To jest dopiero koszmar.

crazykaro 08.06.2010 08:33

Podświaetlanie trawy na zielono na Legii jest take trochę... prądochłonne. Wystarczyłaby iluminacja elewacji i to jeszcze różnokolorowa i byłoby pięknie. Miejmy nadzieję że u nas też coś jest zaplanowane

SZYMEK_TSW 08.06.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 910451)
... Miejmy nadzieję że u nas też coś jest zaplanowane

Taaa...
10znaków

Negative 08.06.2010 11:00

Hehe. Oni nie podswietlaja trawy na zielono kolego. To zwykle białe swiatlo, ktore daje takie odbicie od trawy. Trzeba przyznac ze wyglada swietnie. ;]

harthausen 08.06.2010 11:15

bez jaj , nie ma takiej możliwości by białe światło odbijane od trawy tak się zazieleniło. I pewnie jeszcze ktoś to w jakimś fotoszopie podbił i nasycił.

_ukoL 08.06.2010 11:25

Podoba mi się - na prawdę fajna sprawa z takim oświetleniem. Na Wiśle mogliby też coś pomyśleć, bo ten trend z gołym betonem jest paskudny. Ogólnie to ładne stadiony się w Polsce budują - drużyny z Malty, Estonii i innych wielkich potęg piłkarskich będą miały przyjemność ogrywać Naszych ogórków na pięknych stadionach. :lol:

brylant17 08.06.2010 11:27

no co Polska "Barcelona" musi jakoś wyglądać :lol: :lol:

Negative 08.06.2010 12:12

Faktycznie to zielone swiatlo. Zwracam honor ;] Na filmiku widac to lepiej. http://legia.com/www/index.php?akt=15456

enzo 08.06.2010 12:18

Ten filmik tylko uświadomił mnie, jak bardzo można poprawić estetykę stadionu poprzez zastosowanie tych iluminacji. Naprawdę daje to znakomity efekt, więc liczę, że i u nas mimo wszystko coś takiego powstanie.

arth_ur 08.06.2010 12:42

O ile się nie mylę pod wyciągami od trybun E i D są wbudowane lampy które mają oświetlać te odciągniki.

jaszczur90 09.06.2010 19:43

Stadion Legii

http://www.legia.com/www/view_galeri...al=1422&page=1

Niektóre zdjęcia pokazujące wykończenie wnętrz stadionu robią wrażenie.. jestem ciekaw jak będzie na innych stadionach..

Kordel_Walker 10.06.2010 11:00

Przeglądam sobie zdjęcia stadionów na euro i wygląda na to, że we Wrocławiu zmienili koncepcje i będą mieli trybuny jednopoziomowe.
http://stadiony.net/projekty/pol/sta...i_we_wroclawiu
Chyba zaczynają się cięcia kosztów i gonią ich terminy bo zdecydowanie gorzej to wygląda niż zakładano pierwotnie.
Są także "nowe" - miesiąc temu dodane wizualizacje stadionu w Gdańsku i naszego.
Kiedyś czytałem, że Lechia wywalczyła zielone foteliki a na wizualizacjach widze niebieskie i szare??
http://stadiony.net/projekty/pol/arena_gdansk
http://stadiony.net/projekty/pol/sta...enryka_reymana

crazykaro 10.06.2010 11:19

^^ To oni tam mają niezły refleks skoro jako nowe podają stare wizualizacje które w dość dużym stopniu się różnią od rzeczywistości.

A co do Wrocławia to ktoś musi mieć niezłą wyobraźnie jeśli chce w ciągu roku dokończyć ten oto stadion wraz z otoczeniem.
http://img689.imageshack.us/img689/2028/img4771o.jpg

Jestem w stanie zrozumieć że bryła może być gotowa ale wykończenie wnętrza jest niemożliwe w tym terminie

Kordel_Walker 10.06.2010 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 911734)
^^ To oni tam mają niezły refleks skoro jako nowe podają stare wizualizacje które w dość dużym stopniu się różnią od rzeczywistości.

Ja wiem czy stare wizualizacje? Cały czas były wizualizacje z dwupiętrowymi trybunami, dopiero wychodzi na to, że miesiąc temu zmienili koncepcje i będą robić trybuny jednopoziomowe..choć może było wiadomo o tym dłużej. W temacie nie jestem ..

Cytat:

Jestem w stanie zrozumieć że bryła może być gotowa ale wykończenie wnętrza jest niemożliwe w tym terminie
Zawsze jest stadion rezerwowy w zapasie:>

crazykaro 10.06.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 911764)
Ja wiem czy stare wizualizacje? Cały czas były wizualizacje z dwupiętrowymi trybunami, dopiero wychodzi na to, że miesiąc temu zmienili koncepcje i będą robić trybuny jednopoziomowe..choć może było wiadomo o tym dłużej. W temacie nie jestem ..

Przynajmniej ta Wisły jest stara jak świat:p

A tu piękne porównanie co zrobiono w ciągu roku w Gdańsku

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11326

BTW zauważyliście jakie śmieszne stopnice są w Gdańsku (nie mówie że złe ale takich nie widziałem)

http://img443.imageshack.us/img443/4168/img0278q.jpg

To przejście wydaje mi się nieco za wąskie żeby mogła przejść jedna osoba koło drugiej


Edit
Rzeczywiście przegapiłem nico podpis, a czytałem komentarze ze potrzebny remont.
Dzieki ;P

Ale nie zmienia to faktu że stropy na ich starej trybunie pękają, a całość przecieka

k888 11.06.2010 15:15

To nie jest zdjęcie z Poznania. Ktoś wkleil na forum SSC w wątku o stadionie Lecha to zdjecie pokazujac stadion Allianz Arena.

adam08 11.06.2010 21:29

Białystok


Ciężki sprzęt na stadionie przy Słonecznej



2010-06-11, ostatnia aktualizacja 2010-06-11 19:26


http://bi.gazeta.pl/im/2/4089/m4089742.gif
Prezydent Tadeusz Truskolaski osobiście rozpoczął wczoraj budowę nowego stadionu piłkarskiego. Zasiadł za sterami wielkiej koparki i zaczerpnął pierwszą łyżkę ziemi, która wylądowała w czeluściach skrzyni wywrotki.

http://bi.gazeta.pl/im/5/8003/z8003325N.jpg
http://bialystok.gazeta.pl/i/37/lup2.gif




- Dziś możemy wreszcie powiedzieć, że rozpoczynają się prace przy budowie stadionu. Zaczynamy w dniu, kiedy rozpoczynają się zmagania piłkarzy podczas mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. Będziemy kończyć, gdy w Polsce rozgrywane będą mistrzostwa Europy w 2012 roku - - mówił prezydent.

Później do pracy zabrała się już ekipa firmy Eiffage, która zajmuje się budową stadionu. - Na początku lipca zaczniemy wylewać pierwsze betony, na początku przyszłego roku będzie już widoczna konstrukcja pierwszej części stadionu - zapowiadał Tomasz Olej, dyrektor oddziału centrum firmy Eiffage Budownictwo Mitex.



Cała pierwsza część - trybuny od bazaru na Kawaleryjskiej i ul. Ciołkowskiego - gotowa będzie w ciągu trzynastu miesięcy. Później nastąpi rozbiórka trybun od Słonecznej i Wiosennej. Nowe powstaną w ciągu kolejnych jedenastu miesięcy. Cały obiekt będzie kosztować 156 mln zł. Powstanie przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

SpoXsteR 14.06.2010 19:29

http://i47.tinypic.com/29mn4fb.jpg

nic tylko sie powiesic spogladajac na ten stadion..

Arturo Qr2nów 15.06.2010 13:24

Stadion Legii:

http://www.legia.com/www/view_galeria.php?gal=1432

Zwróćcie uwagę na wykończenie, otoczenie, detale, elementy małej architektury. Stadion prezentuje się fenomenalnie i bynajmniej nie jest to zasługą samej bryły stadionu.

ToTylkoJa 15.06.2010 14:22

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...60_stopni.html

'spacer' po Stadionie Narodowym


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl