Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

CzłowiekBC 22.07.2009 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 765826)
Człowieku przestań pier...ić ,bo się nie dobrze robi.....

A mi się niedobrze robi jak widzę Ciebie na forum, nie mającego nic konkretnego do powiedzenia poza przypierd....aleniem się do innych!!!

lulek12 22.07.2009 14:06

Zawsze tylko może się zdarzyć, że Pawełek puści kolejne szmaty. Poleci za to trener. Niestety mecze, w których bramkarz jest wyraźnie pozytywną postacią w kadencji Pawełka się prawie nie zdarzają. Nawet Angelo Huges, którego tak krytykowano miewał kapitalne meze, w których drużyna mu wiele zawdzięczała. My musimy się bać każdego strzału na naszą bramkę. W kontekście takiego bramkarza Skorża jest rzeczywiście cudotwórcą. Musi jednak ustawiać drużynę mniej ofensywnie, aby Pawełek miał jak najmnije szans wykazania się. Niech Bednarz kupi w końcu dobrego bramkarza, a taktyka Wisły w ciągu kilku spotkań stanie się bardziej ofensywna. Obecnie determinuje ją strach o grę bramkarza.

Galonek 22.07.2009 14:06

Kadra może nie jest najsłabsza, ale z pewnością najwęższa. W praktyce może się to okazać jeszcze gorsze niż jakość typowo piłkarska.

1q2 22.07.2009 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 765820)
No ja nie wiem, czy to do konca tylko takie pierdu pierdu. Niemal zawsze w przypadku wpadki w pucharach, Bogus wywalal trenerow. I zeby nie bylo, ze staje w obronie wiarygodnosci oraz rzetelnosci wyborczej i innych, tylko takie po prostu sa fakty. Tak bylo z Kasperczakiem po Tbilisi, z Engelem po Vitorii, czy z Petrescu po pierwszym meczu z Iraklisem. Mozna jedynie niesmialo domniemywac, ze cos sie od tamtej pory zmienilo, ze Skorza ma u Bossa silniejsza pozycje, ale fakt ze za Cupiala Wisla jeszcze nigdy nie odpadla z pucharow po pierwszym dwumeczu, wg mnie nie pozwala przejsc obok tych wszystkich prasowych spekulacji zupelnie obojetnie.

Mam jednak ogromna nadzieje, ze 2:1 dla Wisly w Tallinie, rozwieje wszelkie watpliwosci !

No właśnie, szczególnie że myślę że Skorza nie ma jakiś wielkich notowań u Cupiała ,m.in przez to a właściwie to tylko przez to, że drużyna nie gra zbyt widowiskowo.Stąd też u Cupiała nadal dobre notowania ma Smuda.
Dla tego ja bym się nie zdziwił gdyby gazetowy scenariusz się sprawdził.
No ale sami gracze i trener napytali sobie tej biedy - skład na te mecze na pewno jest porażką, tyle że na Levadie to on powinien wystarczyć - szczególnie że 1 mecz zawalili najbardziej Ci co grają ze sobą już kawał czasu.Stracić gola najlepszym się zdarza ale nie strzelić przez 92 i pół minuty , to już obciąża tylko i wyłącznie konto pomocników i napastnika.

saklak1906 22.07.2009 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CzłowiekBC (Post 765824)
Nigdy wcześnie Wisla nie miała tak słabego składu przed spotkaniami pucharowymi jak teraz i to jest faktem.

Czy Ty czlowieku co kolwiek widzisz w pozytywnym swietle. Czy caly dzien chodzisz i tylko marudzisz jak moj sasiad?
Jak slonce to zle bo goraca i musi kwiatki podlewac a woda kosztuje, jak leje to zle bo nawozil i znowu mu wypuka i wogole to czemu juz nie ma zimy bo by na nartach pojezdzil. Jak jest zima to sniegu za wiele i tak co dziennie.
Na co kolwiek zeby ponazekac

A i tak sobie dzisiaj poradzimy bo chlopaki juz w gorszych opalach byli i wychodzili a Skorza pokazywal ze sie zna na swoim fachu.

Lysy 22.07.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 765836)
No właśnie, szczególnie że myślę że Skorza nie ma jakiś wielkich notowań u Cupiała ,m.in przez to a właściwie to tylko przez to, że drużyna nie gra zbyt widowiskowo.Stąd też u Cupiała nadal dobre notowania ma Smuda.
Dla tego ja bym się nie zdziwił gdyby gazetowy scenariusz się sprawdził.
No ale sami gracze i trener napytali sobie tej biedy - skład na te mecze na pewno jest porażką, tyle że na Levadie to on powinien wystarczyć - szczególnie że 1 mecz zawalili najbardziej Ci co grają ze sobą już kawał czasu.Stracić gola najlepszym się zdarza ale nie strzelić przez 92 i pół minuty , to już obciąża tylko i wyłącznie konto pomocników i napastnika.

Za kogo wy uważacie Bogusława Cupiała? za człowieka niespełna rozumu? Przecież to tylko dzięki talentowi trenerskiemu Skorży mogliśmy się cieszyć z dwóch mistrzostw Wisły z rzędu. Cupiał nie jest w ciemie bity i na pewno potrafi to dostrzec, a także to, że skład mamy jaki mamy i nie da się więcej z niego wycisnąć.

Także nie wierzcie we wszystko co piszą gazety, bo skończycie jak Ci co do dziś myślą, że "Michael Jackson się wybielił bo miał taki kaprys" ;-)

Wojtas 22.07.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 765838)
A i tak sobie dzisiaj poradzimy bo chlopaki juz w gorszych opalach byli i wychodzili a Skorza pokazywal ze sie zna na swoim fachu.


Skorza zna sie na swoim fachu to raz a dwa ze jest tez dobrym psychologiem.

Potrafi dotrzec do zawodnika ,a dzis mam nadzieje ze i do zespołu ,tak zeby dzis poprostu awansowac.

1q2 22.07.2009 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 765885)
Za kogo wy uważacie Bogusława Cupiała? za człowieka niespełna rozumu?

Impulsywnego na pewno,zreszta, tu zgodzimy się na bank - Dziś ma być tak by po 20tej, problemem był kolejny przeciwnik a nie to czy Skorża zostaje czy nie.

Eustachy 22.07.2009 20:15

Szczerze mowiac, spodziewalem sie honorowej dysmisji Skorzy zaraz po meczu.
Teraz natomiast spodziewam sie decyzji o pozegnaniu trenera ze strony Cupiala i jesli takowa decyzja niebawem nastapi, to osobiscie przyjme ja ze zrozumieniem oraz pokora.

Kamil 22.07.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 765955)
Szczerze mowiac, spodziewalem sie honorowej dysmisji Skorzy zaraz po meczu.
Teraz natomiast spodziewam sie decyzji o pozegnaniu trenera ze strony Cupiala i jesli takowa decyzja niebawem nastapi, to osobiscie przyjme ja ze zrozumieniem oraz pokora.

no jasne, wina skorzy ze na 18 strzalow nie potrafili wepchnać pilki do siatki

kadziolek1906 22.07.2009 20:26

Cytat:

Szczerze mowiac, spodziewalem sie honorowej dysmisji Skorzy zaraz po meczu.
Teraz natomiast spodziewam sie decyzji o pozegnaniu trenera ze strony Cupiala i jesli takowa decyzja niebawem nastapi, to osobiscie przyjme ja ze zrozumieniem oraz pokora.
Taaa i może Smude zatrudnimy ^^

weźcie nie jeździjcie po Skorży bo jest naprawdę dobrym trenerem ...

Bartosz 22.07.2009 20:26

Łapy precz od Skorży!

eye63 22.07.2009 20:27

No cóż, bywa i tak. Podziękować należy Panom Skorży i prawdopodobnie również Bednarzowi, podziękować należy kilku piłkarzom. Oni swoje szanse dostali i ich niestety nie wykorzystali. Wisła stacza się po równi pochyłej i nie zmienią tego kolejno zdobywane mistrzostwa Polski. Można wtopić jeden mecz z takim rywalem, ale dwa to już jest przesada.

Nie ma się nawzajem co męczyć, skoro Skorża dwa razy zawiódł w pucharach (chociaż o ten pierwszy wielkich pretensji mieć nie można), a jedno wiem na pewno - nowych, solidnych zawodników nie dostanie, to po prostu nie ma czego tu szukać.

St@chu 22.07.2009 20:28

Kogo wy chcecie oszukać... Jeśli Skorża nie zostanie zwolniony to byłoby to jeszcze większą sensacją niż nasza porażka z Estończykami...

Jeszcze żaden trener nie był na tyle lubiany przez Cupiała żeby po czymś takim utrzymac stołek...

szczebrzeszcz 22.07.2009 20:28

najbardziej denerwujące jest to że teraz przyjdzie Smuda :( lub ewentualnie jakiś gość w typie ... Engela :(((

lukas63 22.07.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 765992)
no jasne, wina skorzy ze na 18 strzalow nie potrafili wepchnać pilki do siatki

Takim tokiem rozumowania nigdy nie powinno zwalniać się trenerów

LanceTS 22.07.2009 20:31

Ej, co wy chcecie od Skorży?

Początek sezony, druzyne ustawił jak mógł... Na 2 mecze zagrali jedną słabą połowe (drugą w pierwsyzm meczu) - to nie jego wina ze na 30 strzałów w dwóch meczach były 2 słupki, 2 poprzeczki i 1 bramka...

Kocham Wisłe, ale mam nadzieje ze Smuda nigdy nie bedzie trenerem Wisły... Skorża jest 100 razy lepszy !!!

CzłowiekBC 22.07.2009 20:32

Ludzie jesli nie zmieni się podejście Cupiała to nawet najlepszy trener z półamatorów nie zrobi zespołu. Gość nie daje od 6 lat żadnych pieniędzy mamy zdekompletowaną kadrę a on pieprzy o LM farmazony.

JAN ZEMBRZYCKI 22.07.2009 20:33

Eustachy co ty chcesz trenera przed rozpoczęciem ligi zdymisjonować??, żebyśmy mieli 15 pkt straty na jesienni do lidera!!.
Zejdźcie na ziemie. Za 400tys euro LM nie zwojujemy,tu trzeba euro ale 14mln.Co do Pana Skorzy ,jak majstra zdobył wszyscy zachwyt.....cały stadion Maciek Skorża.A teraz byście wypier...albo dymisjonowali.

Nehiar 22.07.2009 20:34

Tu nie chodzi o to czy Skorża jest dobrym czy złym trenem. Wszyscy znamy Cupiała ... Niestety to jest prawdopodobnie koniec ery Skorży w Wiśle ...

sharkey 22.07.2009 20:34

Uważam że Skorży należy dać jeszcze szansę w Superpucharze Polski, a jeżeli tam też będzie zmuszony przyznać się do błędu to obawiam się, że będzie trzeba się rozstać.

lazy 22.07.2009 20:41

Skorża odejdzie bo jest za ten dramat odpowiedzialny. Tak jak kierownik za efekty pracy swojego działu, jak prezes za złe wyniki swojej spółki.

Z drugiej strony to najlepszy polski trener ale to właśnie jest problemem. Nasi zagłaskiwani przez trenerów, kibiców i media piłkarze to lenie i obiboki. Co potwierdzają ich olśniewające kariery na zachodzie. A jak przyszedł do nas trener z zagranicy to płakali że ich zajeżdża na treningach.

Chesteroski 22.07.2009 20:45

Mam nadzieję że Skorża nie odejdzie, ale liczę że sztab zostanie przebudowany, i kilka osób wymienionych...

Jeśli niestety Cupiał, powie Skorży krzyż na drogę, to mam nadzieję że jego następcą zostanie Lenczyk, ale tego dowiemy się za jakiś czas.

Po tych wszystkich haniebnych porażkach, ta jest tylko kolejną, podniesiemy się!!!

MCX 22.07.2009 20:53

Ja bym Skorżę zostawił.
Przejął Wisłę po kryzysie, z drużyny, która zajęła 8. miejsce zrobił mistrza Polski, a następnie utrzymał się na szczycie. Nie chodzi tylko o wynik, ale też o sposób współpracy z zawodnikami. Paweł Brożek przy nim dojrzał, Małecki wszedł do pierwszej drużyny, Piotrek Brożek znalazł dla siebie nową pozycję na lewej obronie - takich mniejszych sukcesów można jeszcze trochę wyliczyć.
W każdym oknie transferowym Skorży były obiecywane wzmocnienia, tymczasem dostawał jedynie uzupełnienia, mimo to robił swoje i robił dobre wyniki.
Na polskim podwórku nie znajdziemy lepszego fachowca. A już na pewno nie Smudę.
Alex Ferguson też nie od razu zrobił z Man U potęgę ;>

tranceaddict 22.07.2009 21:06

Ja bym widzial jakby mial odejsc Skorza, czego nie zycze nikomu, albo Piotra Nowaka lub Kaczmarka. Ciekawi co by bylo jakby nasza druzyna grala na R22 ten pierwszy mecz, no ale teraz to jest gdybanie.

tswisla1906 22.07.2009 21:10

Uważam że jesli Cupiał nie zmieni swego podejscia do transferów w swoim klubie to takie scenariusze jak dzisiejszy bedą sie powtarzac jeszcze nie raz i żaden trener nic nigdy nie zdziała! Co do Skorży to uważam ze powinien zostać 100% poparcia! Ale co warte podkkreślenia ewidentnie widać ze nasz trener wyrażnie nie radzi sobie jeszcze na arenie miedzynarodowej .

jk93 22.07.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CzłowiekBC (Post 766034)
Ludzie jesli nie zmieni się podejście Cupiała to nawet najlepszy trener z półamatorów nie zrobi zespołu. Gość nie daje od 6 lat żadnych pieniędzy mamy zdekompletowaną kadrę a on pieprzy o LM farmazony.

Nie daje kasy od 6 lat? Człowieku on co chwile dokłada żeby ten klub jako tako funkcjonował, pozatym patrząc ile płacimy naszym grajkom, a ile np. Levadia to powinniśmy spokojnie takich przeciwników przechodzic.

Rob_Zombie 22.07.2009 21:15

Ja nie mam złudzeń. Skorży już nie ma. I w pewnym sensie po tak ogromnym blamażu jest to zupełnie zrozumiałe ale... Lepszego nie znajdziemy, przynajmniej nie w Polsce.

MCX 22.07.2009 21:35

Skorża powiedział żeby nie krytykować zawodników po tym meczu z trzech powodów:
1) Nie chciał jeszcze bardziej pogrążać i tak już zdołowanych zawodników.
2) Jest świadom faktu, że spoczywa na nim największa odpowiedzialność za wynik.
3) Przed meczem rewanżowym powiedział, że w pierwszym spotkaniu spodziewał się spokojnego pokonania Levadii bez większego wysiłku.
Bo czy to jego wina, że Ćwielong marnuje dwie setki? Że Kirm zalicza słupek i poprzeczkę? Że Brożek do pustej bramki nie trafia?
Błąd popełnił tylko i aż jeden. Nie przygotował drużyny odpowiednio mentalnie i fizycznie na pierwszy mecz z Estończykami. Zapewne wyciągnie z niego wnioski na przyszłość, bo jest inteligentnym człowiekiem.
Chciałbym tylko zauważyć, że gdyby Cupiał, za przeproszeniem, wy.......ił 3 czy 4 piłkarzy lub kilka osób z zarządu, a zostawił Skorżę to bardzo prawdopodobne, że zmieniłoby się podejście wielu piłkarzy do gry w piłkę w naszym klubie. Zdaliby sobie sprawę, że to nie oni są tutaj najważniejsi i to Skorża dysponuje największym kredytem zaufania w klubie.

3rider 22.07.2009 21:37

Z przerazeniem czytam jak to niekotrzy obwiniaja za Tallinn Cupiala. Wam chyba padlo na rozum. Po boisku biegalo 12 zawodnikow. Cwielong pudlowal z 10m(3x), Pawelek wpuszczal kolejna szmate itd itp, a jakby tego bylo malo w Sosnowcu nasi profesjonalisci zafundowali jakis nordic walking! Sztab szkoleniowy, ktory przynaje, ze zlekcewazyl Levadie w pierwszym meczu, powinien juz przed 24:00 zostac zmieciony z powierzchni ziemii. Jesli druzyna nie wybiega na swiezosci, bo trener uwaza, ze gra na 60% wystarczy to ludzie obudzcie sie.

Szanuje Skorze za 2 tytuly, ale to co zrobili przez ten tydzien to jest kompromitacja jakiej jeszcze nie widzialem na Wisle. To bylo ponizej dna. Zero profesjonalizmu. Dajcie niemieckiego trenera i zadnego zmiluj sie przez 2 lata. A jak sie komus nie podoba to wyjazd z Wisly. Albo biegasz i walczysz 95min, ale daswidania.

0% poparcia dla amatorszczyzny Skorzy, Kazimierskiego i Janasa. Bednarz ok.

=Metatron= 22.07.2009 21:41

Czy Wy nie przesadzacie ? Zaczynam odbierać Skorżę, jako Świętą Krowę. Kto mieszał w ustawieniu w Sosnowcu? Kto kompletnie nie miał pomysłu na grę ? Może wielkość trenera poznaje się po tym, co potrafi stworzyć z zawodników, których ma do dyspozycji ? Nie twierdzę, że to zły trener. Ale, na pewno nie tak wybitny, jak chcieliby niektórzy...

KOMINEK 22.07.2009 21:43

Z samej wypowiedzi Skorży można wnioskować że on san złoży dymisję.
Na pewno jest bardzo dobrym trenerem tak jak i dobrym trenerem był Dan.
Tylko czy po tym wszystkim co się stało będzie umiał jeszcze wpłynąć na piłkarzy czy będzie on umiał ich zmotywować w trudnych momentach. Czy oni będą mu jeszcze ufać.

Dobry Trener a nawet Bardzo Dobry Trener to nie jest zawsze to samo co Odpowiedni Trener dla danej drużyny.
Dan był naprawdę Dobrym Trenerem ale nie był Odpowiednim Trenerem dla tamtej Wisły Kraków.
Czy na chwile obecną Maciek jest Odpowiednim Trenerem dla Wisły ??

_gilardino_ 22.07.2009 21:48

O czym ty Metatron piszesz? Skorża miał 12 zawodników do gry nawet gdyby chciał to nie mógłby namieszać. Wystarczy popatrzeć na naszą ławkę rezerwowych która tak naprawde jest pusta. Skorża jest ostatnią osobą która możemy obwiniać o tę porażke.

PAWEŁEK I KAZIMIERSKI WYP********* !

=Metatron= 22.07.2009 21:49

Nic dodać, nic ująć

Dubi 22.07.2009 21:50

po co Cupiał pojechał na mecz ? moim zdaniem nie bez większego powodu,Cupiał spokojnie na to patrzec nie bedzie i jutro zapewne zapadną ostateczne decyzje.

Saja 22.07.2009 22:19

Skorża bieże winę na siebie. Czyżby wiedział że już nie będzie trenerem?

Cytat:

To, że Wisła odpadła, to błąd w sztuce trenerskiej. Wina spada na mnie, to moja odpowiedzialność. Biorę pełną odpowiedzialność za ten błąd. Piłkarze nie mogli dać z siebie więcej w tych meczach.

Wisła Kraków: futbolnet.pl

prober 22.07.2009 22:25

Cóż, Skorża ma jakieś 19,06% szans na pozostanie na stołku ;)

Raphael 22.07.2009 22:27

Zapewne trener Skorża zostanie zwolniony lub sam zrezygnuje. Mam tylko nadzieję, że nowym trenerem będzie ktoś zza granicy i dostanie dużo czasu na zbudowanie drużyny z charakterem i gwarancję zatrudnienia bez względu na wyniki w pierwszym sezonie pracy. Inne popularne w Polsce dyscypliny drużynowe również wybrały kierunek zagraniczny przy obsadzaniu stanowiska trenera (np. siatkówka) i dobrze na tym wyszły.

Saja 22.07.2009 22:34

biorąc pod uwagę dzisiejszą wypowiedź Smudy po meczu i wcześniejsze plotki mysle że nowy trener nie będzie z zzagranicy. No chyba ze Franz jest Niemcem.

dadek 22.07.2009 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 766148)
Z przerazeniem czytam jak to niekotrzy obwiniaja za Tallinn Cupiala. Wam chyba padlo na rozum. Po boisku biegalo 12 zawodnikow. Cwielong pudlowal z 10m(3x), Pawelek wpuszczal kolejna szmate itd itp, a jakby tego bylo malo w Sosnowcu nasi profesjonalisci zafundowali jakis nordic walking! Sztab szkoleniowy, ktory przynaje, ze zlekcewazyl Levadie w pierwszym meczu, powinien juz przed 24:00 zostac zmieciony z powierzchni ziemii. Jesli druzyna nie wybiega na swiezosci, bo trener uwaza, ze gra na 60% wystarczy to ludzie obudzcie sie.

Szanuje Skorze za 2 tytuly, ale to co zrobili przez ten tydzien to jest kompromitacja jakiej jeszcze nie widzialem na Wisle. To bylo ponizej dna. Zero profesjonalizmu. Dajcie niemieckiego trenera i zadnego zmiluj sie przez 2 lata. A jak sie komus nie podoba to wyjazd z Wisly. Albo biegasz i walczysz 95min, ale daswidania.

0% poparcia dla amatorszczyzny Skorzy, Kazimierskiego i Janasa. Bednarz ok.

generalnie zgadzam się w 99%, .... bo za burdel z obsadą bramki winny jest też Bednarz, jakby nie torpedował jego pracy Kazimierski...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl