Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

wisl@k_TS 06.03.2009 16:46

Mamba zielona?

nowy_piotrek 06.03.2009 16:49

mamba zielona to mi sie raczej z cieniutki wezem kojarzy, a patrz jaki ten moj jest gruby :D

nie, to zdecydowanie nie jest mamba zielona ;)

Krissu 06.03.2009 16:51

Pyton zielony?

nowy_piotrek 06.03.2009 16:56

tez nie.

zebyscie sie nie meczyli za bardzo, to macie podpowiedz.

http://img7.imageshack.us/img7/2241/56944878.jpg

tlnt 06.03.2009 18:05

Boa psiogłowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Boa_psiog%C5%82owy
Niech ktoś zada :)

WISŁAZWE 06.03.2009 18:59

Dobra jeżeli nikt nie zadaje to zadam co to za pan ?? Czego był autorem ??

http://i43.tinypic.com/2mycfsw.jpg

Podpowiedź
1. przez pewien czas ten pan związany był z Bankiem Polskim.
2.szef Biura Prezydialnego Rady Regencyjnej.
3 Był nawet premierem.

Teraz powinno pójść łatwo :)

nowy_piotrek 07.03.2009 11:58

wiedzialem, ze skads ta morde znam, ale bez podpowiedzi bym sobie nie przypomnial :)

Władysław Wróblewski, "autor wydanego przez Biuro Konstytucyjne Prezydium Rady Ministrów tzw. "projektu francuskiego" konstytucji polskiej który stał się pierwowzorem konstytucji marcowej"

http://img14.imageshack.us/img14/5076/57796693.jpg

co to gdzie to

nowy_piotrek 07.03.2009 14:31

podpowiedz

http://www.football.co.uk/Images/new...cBilbaoNew.jpg

RecordAble 07.03.2009 14:34

Muzeum Guggenheima w Bilbao. Zbyt ,,łatwa'' podpowiedź.

nowy_piotrek 07.03.2009 14:48

zadawaj......

RecordAble 07.03.2009 14:55

Raczej proste. Co to i gdzie?http://img5.imageshack.us/img5/9538/tzwa.jpg

M89 07.03.2009 15:25

Czyżby to była Alanya? A konkretniej Czerwona Wieża w Alanyi?

RecordAble 07.03.2009 16:15

Tak, dokładnie :)

M89 07.03.2009 16:26

Na szybko, bo na mecz wychodzę zaraz:) Gdzie to jest i jak się nazywa:
http://img22.imageshack.us/img22/2731/asdsuf.jpg

nowy_piotrek 07.03.2009 17:15

Alpy, Jungfrau (w jezyku niemieckim panna lub dziewica), jak dobrze to wrzuce cos po meczu, albo niech ktos wrzuci.

M89 07.03.2009 22:30

Dobrze dobrze:) Dla ciekawskich dodam że ów piękność znajduje się w Szwajcarii, a u jej podnóża leży miejscowość Wengen - miejsce rozgrywania jednego z dwóch najsłynniejszych narciarskich biegów zjazdowych (Lauberhorn Rennen).

WISŁAZWE 08.03.2009 11:10

Dobra żeby temat nie stał w miejscu to zadam zagadkę :
http://i39.tinypic.com/2ibly4i.jpg

Kto to i z czego zasłynął ??

Jak było to sorry :) zadajesz zagadkę.

Maciejj 08.03.2009 13:54

http://i43.tinypic.com/2qujh9x.jpg

co to za budynek
gdzie

i co ciekawego eksperymentalnego w 1939 roku robiono tam


droga Elu - w 1939 roku zaczeto eksperymenty ze stalym programem telewizyjnym:)

puchaty1906 09.03.2009 14:19

Może jakaś podpowiedź? Odpowiedzi może być wiele Corvette, rakiety, radio... niestety w żadnej z tych odpowiedzi nie znalazłem powyższego zdjęcia.

Ela 09.03.2009 14:32

To jest Prudential w Warszawie.

W latach 30-stych wzniesiono na nim maszt eksperymentalnej telewizji.
Ale w '36, nie w '39.


Oddaję pytanie.

puchaty1906 09.03.2009 14:54

http://i43.tinypic.com/1zczmzl.jpg

co to dokładnie za zwierze? i jakie ma odniesienie historyczne?


Pietruch - to nie jest likaon.

pietruch 09.03.2009 15:37

Likaon?

A odniesienie w mitologii greckiej ?

Kolumbus 09.03.2009 17:10

To jest Akita Inu, pies z japonii, historycznie chyba chodzi o to ze byly to psy samurajów.
szczerze to w Polsce widzialem tylko białe Akity:)

potwierdzenie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Akita_(rasa_ps%C3%B3w)


Co to za czołg i pod jakim względem zasadniczo był znany, co w nim bylo takiego szczegolnego?
http://i43.tinypic.com/dyq1kn.jpg

puchaty1906 09.03.2009 18:01

Czyżby to był: http://pl.wikipedia.org/wiki/PzKpfw_VIII_Maus? Czołg wyprodukowany w 2 egzemplarzach i jak się potem okazało był totalnym niewypałem, głównie z powodu swojej wagi (180 ton).

Kolumbus 09.03.2009 18:11

dobrze jedziesz

puchaty1906 09.03.2009 18:30

http://i40.tinypic.com/30mr40l.jpg

Kto to taki i czym się zajmuje?

Wasiu bardzo dobra i wyczerpująca odpowiedź! Piłka lekarska i miotła do zamiatania twoja! Jedziesz dalej.

Wasiu 09.03.2009 18:40

Bruce Dickinson - wokalista zespolu Iron Maiden + w wolnych chwilach pilot samolotu, a kiedys dziennikarz radiowy i telewizyjny :D

no to wale jak grom z jasnego nieba:

http://img11.imageshack.us/img11/8631/niepodgladaj.jpg
kto?

donPedro23 09.03.2009 19:28

Janusz Korczak??

Wasiu 09.03.2009 19:33

Niestety nie.
Ale maja bardzo duzo podobienstw. Nie tylko jesli chodzi o wyglad.

a te podobienstwa to:
obaj to Polacy
obaj sa zydowskiego pochodzenia
obaj zyli na przelomie XIX i XX wieku
obaj byli lekarzami z wyksztalcenia

Bohater mojej zagadki jest calkiem znany na swecie, jednak nie dzieki osiagnieciom w medycynie tylko w zupelnie innej dziedzinie nauki ...

donPedro23 09.03.2009 22:11

Ludwik Zamenhof??

Wasiu 09.03.2009 22:13

Tak jest.
Ludwik Zamenhof twórca esperanto.
Twoja kolej.

donPedro23 09.03.2009 22:22

http://img186.imageshack.us/img186/1767/qqq.jpg

kto to??

anka1906 09.03.2009 22:39

gigi d'agostino :)

donPedro23 09.03.2009 23:14

Nie:P, ale też artysta, z branży filmowej, Francuz z pochodzenia.

Wasiu 10.03.2009 19:41

Jakas nowa podpowiedz moze ? :p

Vinci 10.03.2009 21:27

Lucc Besson? :) jakkolwiek sie to pisze :D

donPedro23 10.03.2009 22:45

To nie Luc:P

Sory, ale dopiero na chate wróciłem.

Podpowiedź: Reżyser i scenarzysta, trzykrotnie nominowany do Oscara (za bardzo znane filmy, adaptacje książek jednego z najbardziej rozchwytywanych amerykańskich pisarzy)

Podpowiedź 2:

http://img120.imageshack.us/img120/2984/z2369698zc.jpg

Jak ktoś będzie pewny odpowiedzi to niech zadaje, bo może mnie jutro nie być:)

Tom'ash 11.03.2009 07:25

Jest to Frank Darabont, reżyser filmu Skazani na Shawshank. Adaptuje powieści Stephena Kinga.

Jako że jestem pewien.
http://i44.tinypic.com/5pfl3a.jpg

Kto, jak skończył?

wienek 11.03.2009 23:55

Wielki Wezyr Kara Mustafa, Mehmed IV kazał go zabić jedwabnym, zielonym sznurem.


http://img23.imageshack.us/img23/5448/obrazek104.jpg

ten budyneczek znajduje się w jednej ze stolic Ameryki, w której i jak się nazywa ?

Kolumbus 12.03.2009 02:01

ja bym powiedział że to znaczy nH - nowa huta ale pewnie to nie to :D

a powaznie Caracas?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl