![]() |
Mamba zielona?
|
mamba zielona to mi sie raczej z cieniutki wezem kojarzy, a patrz jaki ten moj jest gruby :D
nie, to zdecydowanie nie jest mamba zielona ;) |
Pyton zielony?
|
tez nie.
zebyscie sie nie meczyli za bardzo, to macie podpowiedz. http://img7.imageshack.us/img7/2241/56944878.jpg |
|
Dobra jeżeli nikt nie zadaje to zadam co to za pan ?? Czego był autorem ??
http://i43.tinypic.com/2mycfsw.jpg Podpowiedź 1. przez pewien czas ten pan związany był z Bankiem Polskim. 2.szef Biura Prezydialnego Rady Regencyjnej. 3 Był nawet premierem. Teraz powinno pójść łatwo :) |
wiedzialem, ze skads ta morde znam, ale bez podpowiedzi bym sobie nie przypomnial :)
Władysław Wróblewski, "autor wydanego przez Biuro Konstytucyjne Prezydium Rady Ministrów tzw. "projektu francuskiego" konstytucji polskiej który stał się pierwowzorem konstytucji marcowej" http://img14.imageshack.us/img14/5076/57796693.jpg co to gdzie to |
|
Muzeum Guggenheima w Bilbao. Zbyt ,,łatwa'' podpowiedź.
|
zadawaj......
|
Raczej proste. Co to i gdzie?http://img5.imageshack.us/img5/9538/tzwa.jpg
|
Czyżby to była Alanya? A konkretniej Czerwona Wieża w Alanyi?
|
Tak, dokładnie :)
|
Na szybko, bo na mecz wychodzę zaraz:) Gdzie to jest i jak się nazywa:
http://img22.imageshack.us/img22/2731/asdsuf.jpg |
Alpy, Jungfrau (w jezyku niemieckim panna lub dziewica), jak dobrze to wrzuce cos po meczu, albo niech ktos wrzuci.
|
Dobrze dobrze:) Dla ciekawskich dodam że ów piękność znajduje się w Szwajcarii, a u jej podnóża leży miejscowość Wengen - miejsce rozgrywania jednego z dwóch najsłynniejszych narciarskich biegów zjazdowych (Lauberhorn Rennen).
|
Dobra żeby temat nie stał w miejscu to zadam zagadkę :
http://i39.tinypic.com/2ibly4i.jpg Kto to i z czego zasłynął ?? Jak było to sorry :) zadajesz zagadkę. |
http://i43.tinypic.com/2qujh9x.jpg
co to za budynek gdzie i co ciekawego eksperymentalnego w 1939 roku robiono tam droga Elu - w 1939 roku zaczeto eksperymenty ze stalym programem telewizyjnym:) |
Może jakaś podpowiedź? Odpowiedzi może być wiele Corvette, rakiety, radio... niestety w żadnej z tych odpowiedzi nie znalazłem powyższego zdjęcia.
|
To jest Prudential w Warszawie.
W latach 30-stych wzniesiono na nim maszt eksperymentalnej telewizji. Ale w '36, nie w '39. Oddaję pytanie. |
http://i43.tinypic.com/1zczmzl.jpg
co to dokładnie za zwierze? i jakie ma odniesienie historyczne? Pietruch - to nie jest likaon. |
Likaon?
A odniesienie w mitologii greckiej ? |
To jest Akita Inu, pies z japonii, historycznie chyba chodzi o to ze byly to psy samurajów.
szczerze to w Polsce widzialem tylko białe Akity:) potwierdzenie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Akita_(rasa_ps%C3%B3w) Co to za czołg i pod jakim względem zasadniczo był znany, co w nim bylo takiego szczegolnego? http://i43.tinypic.com/dyq1kn.jpg |
Czyżby to był: http://pl.wikipedia.org/wiki/PzKpfw_VIII_Maus? Czołg wyprodukowany w 2 egzemplarzach i jak się potem okazało był totalnym niewypałem, głównie z powodu swojej wagi (180 ton).
|
dobrze jedziesz
|
http://i40.tinypic.com/30mr40l.jpg
Kto to taki i czym się zajmuje? Wasiu bardzo dobra i wyczerpująca odpowiedź! Piłka lekarska i miotła do zamiatania twoja! Jedziesz dalej. |
Bruce Dickinson - wokalista zespolu Iron Maiden + w wolnych chwilach pilot samolotu, a kiedys dziennikarz radiowy i telewizyjny :D
no to wale jak grom z jasnego nieba: http://img11.imageshack.us/img11/8631/niepodgladaj.jpg kto? |
Janusz Korczak??
|
Niestety nie.
Ale maja bardzo duzo podobienstw. Nie tylko jesli chodzi o wyglad. a te podobienstwa to: obaj to Polacy obaj sa zydowskiego pochodzenia obaj zyli na przelomie XIX i XX wieku obaj byli lekarzami z wyksztalcenia Bohater mojej zagadki jest calkiem znany na swecie, jednak nie dzieki osiagnieciom w medycynie tylko w zupelnie innej dziedzinie nauki ... |
Ludwik Zamenhof??
|
Tak jest.
Ludwik Zamenhof twórca esperanto. Twoja kolej. |
|
gigi d'agostino :)
|
Nie:P, ale też artysta, z branży filmowej, Francuz z pochodzenia.
|
Jakas nowa podpowiedz moze ? :p
|
Lucc Besson? :) jakkolwiek sie to pisze :D
|
To nie Luc:P
Sory, ale dopiero na chate wróciłem. Podpowiedź: Reżyser i scenarzysta, trzykrotnie nominowany do Oscara (za bardzo znane filmy, adaptacje książek jednego z najbardziej rozchwytywanych amerykańskich pisarzy) Podpowiedź 2: http://img120.imageshack.us/img120/2984/z2369698zc.jpg Jak ktoś będzie pewny odpowiedzi to niech zadaje, bo może mnie jutro nie być:) |
Jest to Frank Darabont, reżyser filmu Skazani na Shawshank. Adaptuje powieści Stephena Kinga.
Jako że jestem pewien. http://i44.tinypic.com/5pfl3a.jpg Kto, jak skończył? |
Wielki Wezyr Kara Mustafa, Mehmed IV kazał go zabić jedwabnym, zielonym sznurem.
http://img23.imageshack.us/img23/5448/obrazek104.jpg ten budyneczek znajduje się w jednej ze stolic Ameryki, w której i jak się nazywa ? |
ja bym powiedział że to znaczy nH - nowa huta ale pewnie to nie to :D
a powaznie Caracas? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl