![]() |
Cytat:
|
Uu zawiało grozą :lol:
Dla mnie taki pokaz Polskich kibiców na wyjazdach jest 100 razy lepszy od tych u siebie. Pojechali więc mogli sobie śpiewać co sobie chcieli. Napisałem "ciągle" Leoo, więc przez cały mecz.. jak to na meczach w Polscę bywa, można zaśpiewać kilka razy ale nie ciągnąć tego 90 minut. I nikt nie jechał z chęcią rozpierduchy, skąd wiesz od czego to się zaczęło, skąd wiesz czy ochrona na wejściu nie zaczęła okładać pałkami naszych i przez to wyszło jak wyszło, skąd wiesz czy policja (co jest normalne) nie prowokowała? Ja wiem że gdyby Ciebie policja zaczęła katować nic byś nie robił, bo Ty wielki przeciwnik "łysych bandytów" jesteś i w ogóle, ale musisz zrozumieć że są osoby które się szanują i nie pozwolą sobie pluć na twarz, tylko dlatego że druga osoba ma mundur na sobie. Nie wiesz, nie było Cię tam, więc nie możesz robić wytycznych co mieli śpiewać i czy rozpierduchę robić czy nie więc to Ty zamilcz i uszanuj to że ktoś pojechał a nie plumkał się przed monitorem jak Ty to robisz. A jak Ci coś nie pasuje to jedz następnym razem na wyjazd Polski , podejdz do gniazdwego i powiedz mu że mają tego i tamtego nie śpiewać a następnie do "bandytów w kominiarkach" żeby nie robili rozpierduchy a nie zgrywasz kozaczka w internecie. Cytat:
za co niby mają mnie zbanować? :> kogoś obrażam? wyzywam? nie złamałem żadnego punktu z regulaminu, mam prawo mieć do własnego zdania, napisałem o tym i nie musisz się z tym zgadzać a jak Ci się nie podoba to nie czytaj a to że masz odmienne zdanie od mojego nie znaczy że ktoś ma mnie banować :lol: PS. Pewnie że mi nie pasuje, ale ja nikogo nie obrażam i nie piszę do kogoś "Zamilcz" tylko dlatego że ma odmienne zdanie od mojego. Tak, nie pasuje mi to co się dzieje na Śląskim, ale czy obrażam kogoś z będących na tym stadionie? nie. Nie robię z tego wielkiej afery, poza tym ja piszę o krótkiej nic nie znaczącej przyśpiewce a nie o ludziach którzy mieli spinkę z mundurowymi. Tu chodzi o zdrowie człowieka a nie o jakąś przyśpiewkę Leooo, bo irytuje mnie takie pieprzenie że znów bandyci z Polski pojechali tylko po to żeby zrobić zadymę, bo to pewnie miał na myśli Aro.. Poza tym na meczach u siebie, w tym na Śląskim nie ma kogoś takiego jak gniazdowy, jedynie na wyjazdach bo jak już pisałem na nich jest kumatsza i bardziej zgrana ekipa i klimat jest dużo, dużo lepszy od tego w Polscę. A z tą prowokacją to był tylko przykład bo tak na prawdę nie wiemy od czego to się zaczęło bo zapewne Ciebie tam nie było, tak samo mnie więc się nie udzielam w kwestii zamieszania na trybunach. wiedzą o tym tylko sami zainteresowani, nie żadna gazetka czy telewizja bo oni są zawsze jednostronni i winę za każdym razem widzą w "kibolach". zacytuję podpis jednego z forumowiczów "chcesz mieć prawo do komentowania ? rusz dupsko na wyjazd" bez odbioru. |
Cytat:
Goście zrobili rozpierduche, nie pierwszy, nie ostatni raz a bronią się zawsze tak samo... "Zostaliśmy sprowokowani". Ciekawe czy ty byłeś na wyjeździe ze wiesz jak było. Jeśli byłeś i wyglądało to tak że grupa ludzi, niepijanych, spokojnie idących na mecz została zaatakowana przez ochroniarzy z gazem i bronili się dlatego wyszło tak jak wyszło to zwracam honor i szacunek że nie dali sobą pomiatać. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć w taką wersje |
Nie :) ale tzn. że propaganda GW zadziałała na Tobie.
|
Cytat:
Cytat:
@Baala - nie wiem czy tam jest gniazdowy, akurat w mojej wypowiedzi to jest najmniej ważne. @SpoXster - myśle że doszliśmy do porozumienia więc możemy skończyć na tym wymiane zdań :kumple: |
Raczej nie.
|
Cytat:
|
Na Śląskim chyba nie ma gniazdowego :) ciężko byłoby ogarnąć tylu kibiców :)
|
Nie ma, nie ma.. Ale na pewno by się przydał, bo tak to "każdy sobie rzepkę skrobie" ;-)
|
Ale chyba żadna ekipa nie chce się za to zabrać :) szczególnie mnie to dziwi jak stadion jest na Śląsku.
|
Żadne Gazetowybiórczowskie propagandziny dotyczące kibiców Legii i innych na mnie nie robią wrażenia - to tak żeby sprostować.
Sugeruję się tym, że znów wszędzie czytam/słyszę/widzę naszych "kibiców" którzy szukają problemu, choć go nie ma. Robią roz....... bez większego powodu! Spoxster jak masz czelność mówić do mnie, że się napinam na necie i kłapię jadaczką sprzed monitorka, skoro sam to robisz? :lol: Lekką hipokryzją zajechało... Wszędzie widzicie prowokacje kasków/ochrony tudzież innych źródeł zła, ale zawsze (pseudo)kibic jest niewinny. Owszem, nie zgadzam się z katowaniem kibiców/aresztowaniem ich jeśli są niewinni. Jeśli nie robią nic złego, tylko idą na mecz, żeby wesprzeć swój kraj/klub czy co tam jeszcze to na pewno w łeb od ochroniarza/policjanta nie powinni dostać. Nie wierzę, żeby te 16 osób które aresztowano, nie miało nic na sumieniu w dniu wczorajszym. I żeby utrzeć twe kolejne domysły Spoxster - nie, nie popieram akcji a'la ta z Warszawy czy dworca w Tarnowie z kibicami GKS Katowice... |
Cytat:
|
Nie wiem czy bylo czy nie, ale warto wspomniec :
"Leo powola Janote" http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Le...l?ticaid=16ce7 Oby to sie sprawdzilo. Moze i blyszczy w meczach z ogorkami ale slaby tez nie moze byc :D |
Cytat:
Co do Janoty - faktycznie dobra informacja. Mam nadzieję, że będzie to talent na skalę Błaszczykowskiego... ;) i że się nie zmarnuje... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale ****AMAC mowi dobrze. Potrafi nawet nasladowac akcentowanie charakterystyczne dla Slaska, KAszub, Podhala, Pomorza czy Wielkopolski.
|
Naturalizujmy - przecież wizjoner Leo stwierdził, że to światowy trend. Więc trzeba jechać z koksem.
Sprawa jest prosta: Bramka - Boruc/Fabian/Kuszczak - tu nikogo nie potrzebujemy Lewa obrona - Jak Descarga się wyleczy, może grać. Niestety Singlar i Diaz spaleni. Środek - Choto, Marcelo, Astiz - jest w kim wybierać Prawa - Arboleda Defensywny Pomocnik - Lewandinho, Dudka... wystarczy Środek pola - może jeszcze Stilić dałby się skusić (nie wiem, czy grał już w dorosłej?) Lewe skrzydło - jest już czysty Słowianin - Roger Prawe skrzydło - Błaszczu i Boguski - wystarczy Atak - obok Brożka dać Chinyamę. Do tego zmienić herb: Orłowi dodać zamiast korony pejcz i kajdanki, a flagę z biało-czerwonej zmienić na tęczową. Zmyjmy z siebie stereotyp homofobów i rasistów. |
Cytat:
|
Skoro Roger może grać w reprezentacji to dlaczego nie Astiz nie rozumiem?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mogą grac, historia ot przeciez potwierdza!
"Podanie ludowe: "Widok białego orła szybującego na tle zaczerwienionego nieba tak zachwycił ciemnoskórego Rogera i jego ludzi, iż postanowili w tym właśnie miejscu założyć swoją główną siedzibę. Nazwano ją Gnieznem - od orlego gniazda. Natomiast biały orzeł na czerwonym tle stał się godłem nowego państwa - Polski. Inaki i Manuel, po kilku dniach odpoczynku, ruszyli w dalszą drogę. Inaki wrócił na wschód, zaś Manuel poszedł na południe. Jednak Kilka tygodni później Inaki i Manuel powrócili do Rogera i w płatkach kolumbijskiego śniegu ucztowali wiele dni" |
do jasnej Anielki, żadnego Inakiego , Manuela czy kogokolwiek jeszcze. To repra Polski, tam mają Polacy grać, a nie obcokrajowcy z polskim paszportem.
Tak samo Roger won z repry. Nic do gościa nie mam, niektóre jego meczyki naprawdę niezłe. Ale jego plac jest jest w reprze Brazylii , jeśli się przebije. Znam takich dwóch chłopaków , jeden z Kraka, drugi z Gdyni, jeden Mulat, drugi chyba Metys, swego czasu ich mamuśki ulokowały uczucia obok białych Polaków. Chłopaki od małego wychowywani między nami, czy mają podwójne obywatelstwo czy nie - nieważne. I gdyby tacy grali w piłkę , doszli do poziomu repry - murem bym stał za nimi, to są Polacy od dziecka. A takie dawanie paszportu komuś, kto jest za cienki na swój kraj - to posmiewisko i droga na łatwiznę. A to mało naszych przepuszczonych i przeoczonych przez naszych wspaniałych "działaczy"? |
MSZ już informował, że teraz będzie można łatwiej dostać polski paszport. I nie chodzi tu o wnuków polskich zesłańców.
|
A dajcie spokój z Astizem czy Arboledą. Niedługo co miesiąc będziemy pozyskiwać nowiuskiego obywatela który chętnie pokopie w piłke u nas...Nic tylko czekać aż zamienimy sie w druga Francję. Żeby nie było - żaden ze mnie rasista, antysemita czy homofob... po prostu to drwina z instytucji państwa, drwina z innych obywateli, z tych którzy czekają po kilka lat na przyznanie polskiego paszportu choć niekiedy mieszkają juz dlugi czas w Polsce. Takie rozdawanie paszportów na lewo i prawo to zwykła potwarz dla mnie i dla innych. W Europie także zdarzają sie takie przypadki jak przyznanie obywatelstwa np Sennie z Hiszpani, ale ten gra w niej z 10 lat a obywatelsto dostał przed mundialem w Niemczech...Dla mnie to brak szacunku do siebie, wchodzimy na poziom Azerbejdżanu w tej kwestii( jeżeli ktoś nie pamięta to w niedawnym meczu z Polską wystapiło u nich z czterech brazylijczyków którzy otrzymali obywatelstwo w takich okolicznościach jak Roger)...
|
Dziwię się, że moderatorzy zamiast uciąć temat sami wdają się w dyskusję o GŁUPOTACH.
Informacja "z ostatniej chwili"- FIFA po numerze z Rokerem Perejro zaostrzyła przepisy o naturalizacji. Innymie słowy obywatelstwo to sobie oni mogą dostawać, w reprezentacji i tak zagrają najwcześniej dwa lata później, bo tyle trzeba w danym kraju przesiedzieć mając obywatelstwo żeby mieć pozwolenie na grę w reprezentacji. Po raz kolejny niewiedza naszych "dziennikarzy" powoduje zamieszanie. Ja bym te wszystkie media pozamykał, bo lepszy brak informacji niż dezinformacja. |
Hmm...przyznam że słyszałem coś o zaostrzeniu przepisów FIFA w ten temat , ale o tym dwuletnim okresie przejściowym nic nie słyszałem...nie żebym ci nie wierzył oczywiście, ale jakbys jakieś źródełko umieścił.
Ale fakt - dyskusja o niczym... |
ja słyszałem o tym, że aby zagrać w kadrze innego kraju, to trzeba mieszkać w danym państwie minimum 5 lat
|
Przepraszqam, ToTylkoJa ma rację, trzeba nieprzerwanie mieszkać w danym kraju przez 5 lat( po osiągnięciu pełnoletnoości).
Cytat:
Cytat:
http://www.fifa.com/aboutfifa/federa...#yes+wada+code |
Cytat:
|
Cytat:
Tak gdzieś wyczytałem. Ale niestety nie mogę znaleźć gdzie. Nie mówię, że tak jest na 100%, mogę się mylić. Ale właśnie takie coś obiło mi się o uszy |
Dobrze się wyraziłeś, właśnie tak to zrozumiałem, ale się zdziwiłem, bo nigdy o takim wymogu nie słyszałem. Chyba, że to jakaś zupełnie świeża sprawa, żeby zapobiec napływowi obcokrajowców do narodowych reprezentacji. Najlepszym przykładem jest chyba Roger, który mieszka w Polsce chyba dopiero 3 lata.
|
tak, prawo to obowiazuje od niedawna, a Roger sie jeszcze 'zmiescil' w starych przepisach
|
Przepraszam, ale czy nie widzicie mojego posta? Tam jest link do newsa ze strony FIFA. Pięcioletnie "zasiedzenie" przegłosowano w tym roku na kongresie w Sydney. Sprawa nieco umknęła, bo kongres miał miejsce w tuż przed Euro.
|
No to trzeba poszukać jakiś innych dobrych obrońców. Szkoda, że Choto grał u siebie w reprze, bo by się idealnie nadawał, to jeden z najlepszych obrońców naszej ligi. Arboleda też, ale on chyba jeszcze nie mieszka w Polsce 5 lat. Może kiedyś Marcelo:)
|
Cytat:
Uważam, żę jeżeli za 20 lat zawodnik Brown , czy inny Aquafresca z korzeniami Polskimi, wreszcie zdecyduje, że jednak jest Polakiem, to przyjmijmy go z otwartmi rękami, ale jeśli "ten Polak" rodzi się w Rio de Janeiro, a pierwszym jego kontaktem z Polską jest lądowanie w wieku dwudziestu paru lat na lotnisku w Warszawie. Dla mnie jest to obraza Reprezentacji Polski. |
a co z tym Obraniakiem ?
|
to tak wlasciwie odnośnie poziomu dziennikarstwa w Polsce
http://sport.onet.pl/0,1248770,1857164,wiadomosc.html Cytat:
|
To może niech kadra wygląda tak Cebanu-Mynar,inaki astiz, Ckeber, Edson-Radovic, Cantoro Vukovic stilic Micanski Edi
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl