Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

brylant17 23.04.2017 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1469034)
Sarapata mówiła, że celem jest zakwalifikowanie się do pierwszej ósemki a potem walka o pierwsze miejsce...

Pierwsze miejsce? chyba o pierwszą trójkę

tofik 23.04.2017 15:09

Przyznaję się że nie byłem zwolennikiem zatrudnienia anonimowego dla mnie treneraz z Hiszpanii. Natomiast po tych paru meczach pod jego wodzą muszę opinie zweryfikować. Może nie będę go wychwalał, ale większość się pewnie zgodzi z faktem , że Ramirez w tak krotkim czasie poprawił grę Wisły. Są podstawy do tego by dać yemu trenerowi zaufanie i pozwolić pracować dłużej z drużyną.
Jeszcze na dwa aspekty, które mnie zastanawiają w kontekście gry zespołu. Osiągnięcie 5 miejsca i brak widoków na jego poprawę. W jaki sposób trener poradzi sobie z motywacją zawodników. Większość z nich nie ma obaw, że grajac powiedzmy na 80- 90% wyleci bo posiadaja długie kontrakty. Transferów pewnie nie bedzie bo kwestie finansowe. Mnie się wydaje, że już w tym składzie osobowym lepiej nie jesteśmy w stanie grać. Szczegolnie że slyszy sie o opoznieniach w wyplacaniu graczom pensji. Te dwa fakty moga wplynac na koncowa ocene trenera za ten sezon, a które nie są do końca od niego zależne ( może jest dobrym motywatorem, ale jak brak bodźców zachecajacych to chyba musiałby ixh hipnotyzowac a nie motywować:))
Tl:dr : jest ok, trzeba kasy i świeżej krwi w drużynie

Blaszczu16 23.04.2017 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1469043)
Pierwsze miejsce? chyba o pierwszą trójkę

"Wisła ma grać o najwyższe cele. Jeśli awansujemy do górnej ósemki, będzie nas interesować pozycja lidera."

wiesniak842 23.04.2017 17:09

No kuerwa a co mają mówić. Ile wy lat macie??? Chyba, że chcecie żeby deklarowano walkę o spadek jak Smuda( w naszym obecnym położeniu walkę o ósme miejsce). Cel był jeden - górna ósemka. Cel osiągnięto. Tyle. Cel na górną ósemkę to jak najlepsze wyniki a i tak będzie co ma być. Dobrze że przynajmniej mamy spokój i jest czas na ogarnięcie multum innych spraw organizacyjnych czy finansowych bez oglądania się w tabelę strefy spadkowej.

sl@y 23.04.2017 17:40

Nie no, jak mówił Kaziu Węgrzyn..... jesteś w górnej ósemce to walczysz o puchary i mistrza i tego się trzymajmy.

Patryko 23.04.2017 18:03

W górnej ósemce mają po prostu walczyć, im wyższe miejsce na koniec tym lepiej - tyle w temacie. Puchary w tym momencie to bardzo mglista perspektywa, przy tej stracie awans na 4. miejsce będzie graniczyć z cudem. Sukcesem będzie utrzymanie 5. miejsca (dzięki temu lepszy zastrzyk finansowy z C+).

Karherop 23.04.2017 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat
A Urygę na napastnika, co proponuję już od jakiegoś czasu?
Wtedy sprawę transferów mamy z głowy: i obrońca za Urygę i napastnik za Ondraska
:>

Z Przemysława Pitrego przed meczem z Lechem też się nabijali i okazuje się, że zaczął nakrywać czapą większość środkowych obrońców. Wystarczy porównać jego grę do Urygi. Ondrasek niewątpliwie posiada jako piłkarz wiele zalet, ale jako napastnik się w ogóle nie sprawdza.

Jeśli nie w Wiśle, to w innym klubie niech pomyśli o przekwalifikowaniu się.
Uryga zaś niech pomyśli nad zmianą profesji. Może powinien pójść drogą Mateusza Kowalskiego zatrudnić się w Fitness Platinum :>

A co do tego, że nie będzie transferów bo podobno jest krucho z kasą to było by dość dziwne, bo dopiero co mieliśmy ogromny wpływ za bilety z meczu z Lechem, a do tego podpisaliśmy miesiąc temu sponsora na koszulki.

Zwolnią się kontrakty Urygi, Buchalika, Miśkiewicza, Zachary, Spisicia i pewnie z 3 nowych grajków dojdzie.

pomeran 23.04.2017 18:57

Ale niech to będą Polacy. Bo obcikrajowców mamy aż za dużo. Danch na obronę na rezerwę a do tego wyciągnąć kogo sie da z Ruchu Chorzów. Są w miarę przyzwoici Urbańczyk, Konczkowski, Helik, Moneta..
Lipski niestety wydaje sie byc ponad nasze możliwości.

FraMat 23.04.2017 19:20

A może lepiej zatrudniać piłkarzy? Czy to Polaków czy to cudzoziemców?

Karherop 23.04.2017 19:24

Podbijam. Propozycja @FraMat godna rozważenia przez Zarząd


KrzychooR 23.04.2017 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1469051)
A może lepiej zatrudniać piłkarzy? Czy to Polaków czy to cudzoziemców?

No ale potem będzie się niosło po stadionie "odstaw rodaków postaw na młodych Polaków!"...

PAWEŁ 23.04.2017 20:05

Ja tam wole piłkarzy bez znaczenia czy to Polacy czy nie. Ważne żeby się identyfikowali z klubem a nie tylko odcinali kupony. Nasz "narybek" jeżeli zapracuje to napewno dostanie szanse. Mamy już 1 Uryge który wiecznie jest ciągnięty za uszy a tak naprawdę to klub robi mu krzywdę, bo to nie jest jego poziom.

pomeran 23.04.2017 20:13

Rozumiem, że dla niektorych nie jest problemem brak następców Glowackiego, Brożka czy nawet Boguskiego.
Ale sam Jakub Bartosz to troche za mało żeby optymistycznie patrzeć w przyszłość. Przytula z reguły straszliwie bredzi ale wczoraj dobrze powiedział w studiu po multilidze, ze ne widzi w Wisle nikogo kto moglby pchać ten wózek bo odejściu weteranów. Skoro nie mamy swoich wychowanków w wieku 20-25 na poziomie pierwszej 11 to poszukajmy np w upadającym Ruchu. Oni takich mają.

FraMat 23.04.2017 20:25

Przypominam, że taki Głowacki czy Żurawski, Szymkowiak czy Frankowski z Polaków nie byli wychowankami, a okazali się tymi, którzy pchali ten wózek. Liczą się wartości piłkarskie i stabilizacja w perspektywicznym klubie.
To drugie zaczyna pomału być realizowane.

pomeran 23.04.2017 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1469056)
Przypominam, że taki Głowacki czy Żurawski, Szymkowiak czy Frankowski z Polaków nie byli wychowankami, a okazali się tymi, którzy pchali ten wózek. Liczą się wartości piłkarskie i stabilizacja w perspektywicznym klubie.
To drugie zaczyna pomału być realizowane.

Właśnie to napisałem. Nie mamy swoich wychowanków to szukajmy gdzie indziej. Ale w Polsce. Zwróć uwagę, ze sam tez wymieniłeś tylko Polaków. Obcokrajowiec moze Wisłe lubić, a Kraków uważać za najpiękniejsze miasto na świecie ale na stałe tu nie zostanie a na kase nie bedzie czekał miesiącami. Dlatego mam nadzieje, że okienko zimowe edzie szukaniem okazji transferowych na rodzimym podwórku. Bynajmniej nie Hiszpanów z bytovii

Karherop 23.04.2017 20:41

Przytuła zdaje się być delikatnie mówiąc ślepy. Jeśli spojrzeć na ilość piłkarzy to obecnie najwięcej wychowanków (w całej lidze) wyprodukowała... Wisła Kraków. Problem tylko tkwi w odpowiednim ich wprowadzeniu, bo szkolenie mamy na bardzo dobrym poziomie. Po przejęciu Wisły przez TS już widać postęp bo wypożyczono Drzazgę, Żełme, Kujawę, M. Zająca i Kaisa. Nie z każdego będzie chleb ale ktoś musi odpalić. Mam nadzieję, że za ciosem pójdą z Laskosiem, Słomką czy Porębskim i też ich wypożyczą.

Zakładając, że za 2 lata nie będzie już w klubie całej w/w trójki to przypominam, że będą (a raczej powinni być): Małecki (31l), Mączyński (32l)i Bartosz (22l). 3 wychowanków w pierwszym składzie to i tak dobry wynik.

szprotson 24.04.2017 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1469058)
Przytuła zdaje się być delikatnie mówiąc ślepy. Jeśli spojrzeć na ilość piłkarzy to obecnie najwięcej wychowanków (w całej lidze) wyprodukowała... Wisła Kraków.

Jakieś statystyki są czy po prostu przeleciałeś wszystkie kadry z e-klasy i sprawdzałeś historię piłkarzy? Jeśli to drugie,to szacunek!
Obstawiałbym Legie, czy jakąś inną Lechie

Merkury 24.04.2017 09:01

Szczerze powiedziawszy Wisła osiągnęła maksimum co mogła w tym sezonie. Piąte miejsce w tabeli przy tym jak wyglądał początek sezonu, zawirowania organizacyjne w klubie, duża ilość kontuzji podstawowych zawodników to miejsce, które udało się zająć po rundzie zasadniczej brałbym przed sezonem w ciemno.
Odrębną kwestią jest praca nowego trenera na którą składają się wyniki drużyny, warsztat trenerski, forma zawodników. O ile z wyników drużyny pomijając ostatnią wpadkę można być zadowolonym (nie ma dla mnie znaczenia,czy wygrywaliśmy szczęśliwie czy nie bo suma szczęścia i pecha wychodzi zawsze na zero zwłaszcza w sporcie), o tyle forma zawodników ewidentnie się obniża. Ivan Gonzalez stał się z miejsca podstawowym obrońcą, początkowo grającym pewnie i notującym przynajmniej kilka celnych długi podań, w tej chwili z zawodnika pewnego stał się mocno elektryczny, zaliczając przy tym masę większych lub mniejszych błędów, z części których nasi przeciwnicy od czasu do czasu potrafią korzystać. W okresie pracy Ramireza właściwie tylko Głowacki grał na równym poziomie, cała reszta nie potrafiła rozegrać dwóch spotkań pod rząd na dobrym poziomie dotyczy to Brleka i Małeckiego również.
Najwięcej zastrzeżeń do pracy Ramireza mam zasadniczo na dzień dzisiejszy do dwóch rzeczy tego o czym napisałem powyżej - braku stabilizacji formy zawodników oraz braku poprawy jakości gry w ataku całego zespołu, w tym wyborów personalnych na poszczególne pozycje w formacji ataku.
Co do szans na puchary, nie ma co zaklinać rzeczywistości, która nawet w Łęcznej pokazała że nasza ławka jest zbyt krótka w jakość, duża części zawodników jest pod formą żeby myśleć o kwalifikacjach do europejskich pucharów.
Dla mnie sukcesem będzie jak utrzymamy piąte miejsce w tabeli.
A co do perspektyw przed tą drużyną w kolejnym sezonie i dalej, do momentu kiedy nie zmieni się polityka kadrowa brania zawodników z bardzo słabych klubów zagranicznych gdzie nomen omen najczęściej są rezerwowymi na ilość a nie dobierania ich pod względem formy i umiejętności tak długo nie będzie nam dane oglądać Wisły grającej ładniej dla oka, skutecznej, wygrywającej seriami spotkania w Ekstraklasie.

s1mone 24.04.2017 11:07

Nie wiem jak teraz, ale jakieś 2-3 lata temu był artykuł i przodowaliśmy w ilości wychowanków w ekstraklasie i to wyraźnie.

Za nami plasował się Lech i jakiś inny klub a dopiero potem Legia.

/Edit : Znalazłem. Jednak 4 lata temu, a ten inny klub to Polonia Warszawa.
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...traklasie.html

Pewnie się pozmieniało do teraz, ale niejako przeczy to opiniii, że za Cupiała szkolenie leżało.
Obecnie na pewno wiele gorzej nie jest. Inna sprawa to jakość tych wychowanków, bo umówmy się, że Chrapek czy Burliga nie zrobili ani takiej kariery, ani nie dali klubowi takich dochodów jak choćby sprzedawani za granice legioniści.

W każdym bądź razie w ciemno obstawiam, że i tak jesteśmy nadal w czołówce ekstraklasy pod tym względem.

PhantomRanger 24.04.2017 11:35

Dziwi mnie jednak brak przedłużenia kontraktu z Kiko, wszak cel przed nim stawiany osiągnął [ awans do górnej 8].

Kocur 24.04.2017 11:57

A kto powiedział że mu nie przedłużą ??

Skończyły sie na szczęście czasy kiedy o ruchach kadrowych w naszym klubie pierwsi wiedzieli dziennikarze z Faktu czy Super Ekspresu.

Spokojnie poinformuja w odpowiednim momencie.

Merkury 24.04.2017 13:11

Ostatnie 7 spotkań, które przed nami da odpowiedź czy Ramirez zostanie u nas na dłużej. Na razie ma dużo szczęścia, od strony merytorycznej warsztatu trenerskiego niczym in plus nie zaskoczył - gramy w tym samym ustawieniu taktycznym i personalnym co wcześniej z tą różnicą że doszło kilku zawodników.

ashkeczup 24.04.2017 13:17

Celem była pierwsza ósemka- jeśli tylko on będzie chciał przedłużyć kontrakt, a zarząd tego nie zrobi, to są kłamcami i oszustami.

Ogryzek 24.04.2017 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1469077)
Celem była pierwsza ósemka- jeśli tylko on będzie chciał przedłużyć kontrakt, a zarząd tego nie zrobi, to są kłamcami i oszustami.

Junco będzie oceniał jego pracę. Liczę że będzie to obiektywna ocena.

Sama prezes Sarapata przyznała że mocno ufa Junco. Zatem decyzja zależy od niego. Jeśli powie Zarządowi żeby przedłużyć kontrakt z Kiko, Zarząd tak zrobi.

wolfy 24.04.2017 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1469078)
Junco będzie oceniał jego pracę. Liczę że będzie to obiektywna ocena.

Sama prezes Sarapata przyznała że mocno ufa Junco. Zatem decyzja zależy od niego. Jęli powie Zarządowi żeby przedłużyć kontrakt z Kiko, Zarząd tak zrobi.

A jeśli nie to żadna strata, wolny jest Czesław Michniewicz.

szprotson 24.04.2017 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1469080)
A jeśli nie to żadna strata, wolny jest Czesław Michniewicz.

wolfy ....a takie czarne mocne zarty od razu w poniedziałek?
No ale moze wtedy część ludzi by sie odobraziła na weszło :D

imho - nigdy dla tego cwela ktory jest .....m nie człowiekiem !

GBO 24.04.2017 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1469076)
Ostatnie 7 spotkań, które przed nami da odpowiedź czy Ramirez zostanie u nas na dłużej(...)

Napisał Merkury, który wypowiada się w imieniu Junco...

ashkeczup 24.04.2017 18:00

Z ciekawszych informacji, to po tych 7 spotkaniach dowiemy się, kto zostanie mistrzem, a kto spadnie z ligi, a także zobaczymy, ile Wisła meczów wygra, przegra, a ile zremisuje

KOMINEK 24.04.2017 19:07

W normalnej niedzielonej lidze miejsce w tabeli jest wypadkową meczów z bardzo silnymi przeciwnikami z przeciwnikami na poziomie danej drużyny i ze słabszymi drużynami, dlatego uważam że trenera powinno się oceniać już teraz, bo dobrze prowadzony zespól punktuje gdzie może remisuje gdzie może no i niestety czasem przegrywa co też jest normalne.

W rozgrywce do 30 kolejki zajęliśmy 5 miejsce czyli patrząc parę miesięcy do tyłu bardzo dobre. Teraz zagramy w zupełnie innej 8 zespołowej lidze gdzie nie ma zespołów z tej ostatniej najsłabszej grupy, gdzie gramy tylko trzy mecze u siebie i co ważniejsze w przeciwieństwie do pozostałych z najsilniejszymi gramy na wyjeździe.

Dla mnie ocena pracy trenera powinna się głównie opierać o te 30 kolejek.

manson777 24.04.2017 19:35

Czasława 711 przymierzany był/jest/będzie
do miliona klubów odkąd porzucił przystań termaliczną

ostatnia njus gdzieś tam krąży po sieci że chce go bardzo Dundee Utd bodaj
choć głowy nie dam że to nie jest to drugie dundee
w każdym razie na czasławie do juropy będzie bliży :alleluja:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl