Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 03.04.2018 23:06

Z innych ciekawostek statystycznych to wiemy, że pierwszy raz od wprowadzenia ESA37 40 punktów nie wystarczyło do kwalifikacji do top8.

!!IRIVER!! 04.04.2018 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1497987)
Z innych ciekawostek statystycznych to wiemy, że pierwszy raz od wprowadzenia ESA37 40 punktów nie wystarczyło do kwalifikacji do top8.

Od dawna się na to w tym sezonie zanosiło, nagły spadek punktowania paru klubów sprawił, że wydawało się, że 41-42 pkt wystarczy. Teraz wiadomo, że nawet 43 może być mało. Jednocześnie trudno przypuszczać, by ktoś kto zajmie miejsca 9-10 po 30.kolejce był jakkolwiek zagrożony spadkiem, bo różnice są gigantyczne.

Pulpet 04.04.2018 15:42

Gigantyczna to jest różnica dysproporcji w umiejętności gry w piłkę pomiędzy sandecją, Lechią i Śląskiem a resztą drużyn z dolnej połówki.

Arkadiusz.Czerepach 04.04.2018 15:48

hehe rozwiniesz tę myśl ?

Pulpet 04.04.2018 16:15

;)
No tak w skrócie to zasadniczo obojętne czy Piast skończy na 9 czy 13 a Pogoń na 10 czy na 14 bo do spadku i tak obok sandecji jest któraś z naszych niegdyś zaprzyjaznionych drużyn.

funkykoval 05.04.2018 09:45

Obok Sandecji spadnie Brukbet, Śląsk się ogarnie ze słabszymi, a Lechia - zależy od tego co zagrają z Arką. Jeżeli zagrają na 200 % to mogą odbić się od dna....

pepe72 05.04.2018 12:25

Na dziś to raczej Lechia. Idą mocnym kursem na spadek, a jeszcze mają "pechowych" działaczy.

pepe72 07.04.2018 19:46

Plan meczów w 3 rundzie:

31. Płock (w)
32. Legia (d)
33. Jaga (w)
34. Korona (w)
35. Zagłębie (d)
36. Amica (d)
37. Górnik (w)

Ponoć Zarząd nie domaga się pucharów. Do Płocka mamy stratę 5 punktów. Po następnym meczu będzie mniej więcej jasne czy zamrozić ten temat na kolejny rok.

brylant17 07.04.2018 20:05

Tia puchary po dzisiejszym meczu :lol:

pepe72 07.04.2018 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1498201)
Tia puchary po dzisiejszym meczu :lol:

Przejdź się na forum kibiców Jagielloni. :>

Adasss 07.04.2018 21:02

Taka tabelka dla entuzjastów pucharów w tym sezonie:

Kod:

Jagiellonia        26
Lech Poznań        22
Wisła Płock        22
Górnik Zabrze        21
Zagłębie Lubin        20
Legia Warszawa        19
Korona Kielce        17
Wisła Kraków        9

Dla tych, którzy nie skojarzyli od razu: powyższa tabelka wyliczona na podstawie wyników w spotkaniach tego sezonu wyłącznie pomiędzy zespołami "górnej ósemki".

demoon 07.04.2018 21:08

No tak, wszystko już jasne, lecę do buka i stawiam wszystko

mr_kwolf 07.04.2018 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1498193)
Plan meczów w 3 rundzie:

31. Płock (w)
32. Legia (d)
33. Jaga (w)
34. Korona (w)
35. Zagłębie (d)
36. Amica (d)
37. Górnik (w)

Ponoć Zarząd nie domaga się pucharów. Do Płocka mamy stratę 5 punktów. Po następnym meczu będzie mniej więcej jasne czy zamrozić ten temat na kolejny rok.

Do Pucharu Polski awans mamy już zapewniony.

AntyMod 07.04.2018 22:58

plan na ten sezon wykonany .....2 x wygrana z parchami - i gorna 8 - bez wizji spadku ....teraz mecze u siebie z Amika i nahwieksza kosa Januszy wiec i klub cos zarobi na frekwencji .....wiem ze i tak legia MUSI byc MP ale jest iskierka nadziei ze mozna przeszkodzic w tym Amice i legii , oprocz tych dwoch meczy chcialbym widziec na boisku wszystkich ktorzy nie lapali sie w skladach meczowych i zmiana taktyki z tej idiotycznej ktora nam serwuje ten kolejny wu-efista z bozej laski , ....teraz juz mecze o pietruszke, z wyjatkiem tych wlasnie dwóch ....osobiscie uwazam sezon za skonczony i bardzo udany

Adasss 15.04.2018 21:42

No dobra, jak się bawić, to się bawić. Poniżej zestawienie naszych, (czysto) matematycznych (tzn. przyjmując, że każdy wynik jest jednakowo prawdopodobny), szans na zajęcie poszczególnych pozycji w lidze na zakończenie sezonu, w zależności od wyniku w Płocku:

Wygrana:
Kod:

1        0,361%       
2        1,367%       
3        3,464%       
4        7,496%       
5        13,207%       
6        20,086%       
7        27,457%       
8        26,562%

Remis:
Kod:

1        0,047%       
2        0,280%       
3        0,976%       
4        2,774%       
5        6,671%       
6        14,397%       
7        29,151%       
8        45,705%

Porażka:
Kod:

1        0,009%       
2        0,076%       
3        0,338%       
4        1,166%       
5        3,765%       
6        10,911%       
7        27,844%       
8        55,890%


Adasss 16.04.2018 08:29

Mam jeszcze ekstra bonus dla hurraoptymistów :D :

Kod:

1        66,409%       
2        31,660%       
3        1,926%       
4        0,006%       
5-8        0%

Dla ultrapesymistów nie mam nic, sami sobie mogą policzyć ;)

tomasz_19 16.04.2018 08:37

jak powiedział nasz trenejro zostało 7 meczów i 21 pkt do zdobycia ! czemu mamy nie walczyć o mistrza! :D

ArturBarlinek 16.04.2018 08:49

ten mecz jest decydujący, jeśli nie wygramy, to strata do 4 miejsca (być może dającego puchary) będzie wynosiła 5 (porażka) lub 7 (remis) pkt.
Strata na 6 meczów do końca może być duża i już nie do odrobienia.

Dziś wygrywając mamy tylko 3 pkt straty do 4 miejsca.

brylant17 16.04.2018 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1498757)
jak powiedział nasz trenejro zostało 7 meczów i 21 pkt do zdobycia ! czemu mamy nie walczyć o mistrza! :D

To w końcu o co walczymy o mistrzostwo czy o puchary bo już się pogubiłem ;)

mr_kwolf 16.04.2018 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1498774)
To w końcu o co walczymy o mistrzostwo czy o puchary bo już się pogubiłem ;)

O ćwierćfinał LM! A co nam!

Adasss 16.04.2018 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1498778)
O ćwierćfinał LM! A co nam!

Minimalista! :D

tomasz_19 16.04.2018 13:47

trzeba mierzyć wysoko, ale umówmy się na ćwierćfinał LM to jeszcze nie mamy drużyny może na 1/8

pepe72 16.04.2018 21:30

Statystyczne podsumowanie kolejki.
Mamy 6 punktów straty do 4 miejsca i 6 meczów do rozegrania.

Adasss 17.04.2018 09:24

Tym razem inne zestawienie. Nasze bieganie w 4 ostatnich spotkaniach.

Kod:

Statystyka/Rywal                Legia                Lech                Sandecja        Wisła Płock
Dystans                                121,92 km        113,53 km        117,46 km        110,23 km
Sprinty > 25,2 km/h                78                112                94                75
Szybki bieg 19,8-25,2 km/h        560                555                514                506
Sprinty - dystans                1,42 km                1,97 km                1,68 km                1,24 km
Szybki bieg - dystans                7,79 km                7,83 km                7,22 km                7,17 km


pepe72 17.04.2018 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1498876)
Tym razem inne zestawienie. Bieganie w 4 ostatnich spotkaniach.

Statystyka/Rywal Legia Lech Sandecja Wisła Płock
Dystans 121,92 km 113,53 km 117,46 km 110,23 km
Sprinty > 25,2 km/h 78 112 94 75
Szybki bieg 19,8-25,2 km/h 560 555 514 506
Sprinty - dystans 1,42 km 1,97 km 1,68 km 1,24 km
Szybki bieg - dystans 7,79 km 7,83 km 7,22 km 7,17 km

jak chcesz wstawić tabelkę to używaj tagu "code".

Kod:

wtedy zachowane
    jest oryginalne
      formatowanie


Adasss 17.04.2018 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1498879)
jak chcesz wstawić tabelkę to używaj tagu "code".

Nie mogłeś tak, kurna, wcześniej? ;)

P.S. Następna porcja statystyk odnośnie szans w niedzielę. Po rozegraniu 3 kolejnych spotkań w grupie mój komputer powinien już uciągnąć obliczenia. Teraz musiałem posiłkować się maszyną wirtualną w chmurze Amazonu.

funkykoval 17.04.2018 12:16

Odnośnie przebiegniętych kilometrów przez graczy Legii to "system" wliczył w to truchtanie po boisku w czasie kilkunastominutowych przerw w grze

Adasss 17.04.2018 12:23

W podanej statystyce to są akurat "nasze" kilometry, a nie Legii czy innego rywala. I z tym wliczaniem truchtania podczas przerw jest coś na rzeczy, bo np. Górnikowi w meczu z Lechem, gdzie te przerwy trwała przynajmniej z 15 minut system "nabił" kosmiczne wręcz prawie 130 km. Dlatego sugerowałbym zwracanie większej uwagi raczej na statystyki bardziej intensywnych biegów.

pepe72 17.04.2018 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1498882)
Nie mogłeś tak, kurna, wcześniej? ;)

P.S. Następna porcja statystyk odnośnie szans w niedzielę. Po rozegraniu 3 kolejnych spotkań w grupie mój komputer powinien już uciągnąć obliczenia. Teraz musiałem posiłkować się maszyną wirtualną w chmurze Amazonu.

senior member, programista, nie śmiałem :) :) :)

Ciekawe jak się biegowo zmieni, jak zabraknie Lloncha.

Adasss 21.04.2018 22:17

Poniżej kolejne zestawienie, dotyczące tego jak, w zależności od wyniku jutrzejszego spotkania, kształtować się będą nasze czysto matematyczne szanse na zajęcie poszczególnych pozycji na koniec sezonu:
Kod:

        1        2        3        4        5        6        7        8
wygrana        0,029%        0,299%        1,604%        5,859%        15,022%        25,454%        30,843%        20,889%
remis        0,000%        0,016%        0,223%        1,712%        7,736%        18,800%        33,417%        38,096%
porażka        0,000%        0,000%        0,034%        0,722%        4,904%        14,541%        31,727%        48,072%

Bonus dla hurraoptymistów ;) :
Kod:

1        2        3        4        5        6        7        8
6,992%        44,589%        41,790%        6,537%        0,092%        0,000%        0,000%        0,000%

Ultrapesymiści liczą sobie sami (o ile się nie zorientują, że właściwie nie mają nic do liczenia) ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl