Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Estovic 28.10.2008 13:11

Dlaczego mieliby nam nie pójść na rękę? Akurat PZPN w sprawie licencji zawsze był liberalny zwłaszcza wobec utytułowanych klubów. W tym wypadku chodzi też o dobro dwóch zespołów naraz.

Myślę, że gra na stadionie Hutnika w czasie renowacji R22 to zdecydowanie najlepsza możliwość. Pojemność ponad 12 tys. więc większa niż nasza po wyburzeniu A/B, stadion pod nosem więc nie trzeba będzie się tułać setki kilometrów, uniknięcie kosztów zakwaterowania i przejazdu dla drużyny i kibiców, znacznie większe szanse na lepsze wyniki sportowe, itd. W zasadzie same plusy bo Hutnik też na tym zyska: kilka milionów zł na modernizację dla IV ligowego klubu piechotą nie chodzi, a część kosztów pokryją panienki z drugiej strony Błoń więc Cupiałowi też się to opłaci.

Tylko trzeba się za to szybko wziać bo oświetlenia i podgrzewanej murawy się w jeden dzień nie zrobi.

it 28.10.2008 13:16

Pomysł jest całkiem niezły, ciekawe tylko, czy uda się go doprowadzić do końca wbrew niebyt chętnie (delikatnie mówiąc) do tego nastawionym kibicom Hutnika.

Wicked 28.10.2008 14:02

A dziwisz sie im? Ja jakoś na swoim terenie nie chciałbym widzieć w roli gospodarza ani Hutnika, ani Cracovi.

dynek.pl 28.10.2008 18:33

-> http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-hucie,1202002

Czyli niby wszystko ustalone choc jeszcze wszystko moze sie zmienic.
Zobaczcie na reakcje kibicow Hutnika - oni raczej beda tez chcieli miec cos do powiedzenia w tej sprawie.

flamengista 28.10.2008 18:42

Filipiak potwierdza, że na Suchych Stawach zagrają Pasy, ale i Wisła!

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-hucie,1202002

Cytat:

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy wczoraj. Od wiosny 2009, aż do czasu przebudowy własnych stadionów Cracovia i Wisła mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie na obiekcie trzecioligowego Hutnika Kraków!

Tę wiadomość podał dosłownie przed chwilą prezes Cracovii, Janusz Filipiak.

- Potwierdzam, Cracovia i Wisła będą grały na Suchych Stawach. Spotkanie pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami trwało dosłownie dwadzieścia minut. Koszty pokryją w całości Cracovia z Wisłą. Miasto nie dołoży ani grosza - powiedział w rozmowie z Interia.pl, profesor.

akie inwestycje zostaną wykonane w Nowej Hucie?

- Przeniesione zostanie oświetlenie, które obecnie jest na stadionie przy ulicy Kałuży. Zamontowane zostanie dodatkowe 5 tysięcy krzesełek, aby obiekt miał pojemność 6 tysięcy widzów. Dodatkowo trzeba zadaszyć część trybun i zamontować kołowrotki. Jest dużo rzeczy do zrobienia i nie są to spektakularne inwestycje - dodał Filipiak. Wiosnę 2009 roku wszystkie trzy krakowskie kluby rozpoczną jednak na zwykłej, nie podgrzewanej murawie.
PS. Dynek, nawet w twoim newsie piszą, że Wisła też prawdopodobnie tam zagra.

harthausen 28.10.2008 18:47

jeśli to nie może być Tarnów (ja tam żałuję) to najlepsze wyjście.
Meczyki w Kraku. Wszystko.

As 28.10.2008 18:59

Jak dla nas to obecne rozwiazanie jest najlepsze, mysle ze spokojnie zapelnimy te 6 tysiecy miejsc, co wiecej, wydaje mi sie ze powinno byc conajmniej 10k.

e 28.10.2008 19:20

To sie okaze, nie wiem tylko kogo pytasz na kibice.net czy 6 kolek to duzo, fani LKS-u czy Arki maja Ci odpowiedziec ;)


co do tematu, jedyny sluszny wybor.

As 28.10.2008 19:26

To jest retoryczne pytanie.

Nie sledze frekwencji innych klubow, wydaje mi sie, ze jak dla nas to 6k to ciut za malo. Pasow i tak chyba 6 tysiecy nie chodzi wiec dla nich jest wszystko jedno.

SZYMEK_TSW 28.10.2008 19:32

A bedzie nas jezdzić 6000 gdzies co 2 tygodnie ?? na ŁKSie w zeszlym sezonie cos takeigo było

nesta 28.10.2008 20:13

Jest jeszcze jeden plus takiego rozwiazania. Znikaja maszty oswietleniowe ze stadionu Cracovii, ktore w tragiczny sposob szpecily panorame Krakowa od strony ul. Piastowskiej.

dynek.pl 28.10.2008 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 620769)
Jest jeszcze jeden plus takiego rozwiazania. Znikaja maszty oswietleniowe ze stadionu Cracovii, ktore w tragiczny sposob szpecily panorame Krakowa od strony ul. Piastowskiej.

Przeciez i tak by zniknely predzej czy pozniej. Teraz beda szpecic widok na klasztor w Mogile :)
Co ciekawe z tego powodu Hutnik nie mogl miec jupiterow wczesniej.

tommiyacht 29.10.2008 06:32

z Kaluzy to by mogli murawe przeniesc

Vinci 29.10.2008 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 620792)
Przeciez i tak by zniknely predzej czy pozniej. Teraz beda szpecic widok na klasztor w Mogile :)
Co ciekawe z tego powodu Hutnik nie mogl miec jupiterow wczesniej.

Pytanie tylko czy te jupitery na stadionie Hutnika mają tam pozostać? W cieniu spektakularnych zapowiedzi przebudowy stadionów Wisły i Cracovii była grupa ludzi, która kreśliła plany modernizacji Suchych Stawów. Z tego co gdzieś przeczytałem, to Hutnik miał również mieć docelowo oświetlenie, które miało nie szpecić widoku.... spotkał się ktoś z takimi informacjami?

dannato 29.10.2008 08:58

1. Oświetlenie na Hutniku będzie jako tymczasowe więc zgoda będzie - później będzie musiało zniknąć - nie mają zgody...bo szpeci widok na klasztor.
2. murawa z kałuży - pomysł taki jest ale nie wiadomo jeszcze.
...jak zresztą ze szczegółami całego tego przedsięwzięcia.

Kaan 29.10.2008 09:27

Miałem ostatnio w rekach gazetę Kraków.pl w której opisany był remont Suchych Stawów wraz z wizualką. Nie przypominam sobie jak rozwiązany został problem oswietlenia. Jak ją znajde to sprawdzę i napisze.

Edit: @4fan_player o te dokładnie zdjęcia mi chodziło.

4fan_player 29.10.2008 09:31

http://www.hutnik-krakow.pl/show.php?id=30&id_gal=141

KOMINEK 29.10.2008 10:29

W czwartek Rada Dzielnicy XVIII Krakowa - Nowa Huta ma negatywnie zaopiniować wniosek w sprawie przebudowy stadionu Hutnika.

a tu cały artykuł z dziś http://sport.onet.pl/0,1260069,1852734,wiadomosc.html

puma_84 29.10.2008 10:51

Przykre w tym wszystkim jest to że nikt nie myśli o sporcie, o potrzebnej bazie treningowej, rozwoju infrastruktury itd.zawsze jest okazja do posmarowania, dobrze, że oni tylko opiniują. Podejrzewam że w obecnej sytuacji ta opinia nie będzie wiążąca, w przeciwnym razie możemy zorganizować pielgrzymkę.

Vinci 29.10.2008 14:10

No cóż radni wyszli na przeciw oczekiwaniom mieszkańców tej dzielnicy ;-) Mając jednak realne szanse na Euro nie sądzę, by ktoś ich głos traktował poważnie. Zastanawiam się tylko kiedy Hutnicy zorganizują swoją pierwsza manifestację, aby ogłosić światu, że nie chcą żadnych gości.

Gwiaździsty 29.10.2008 17:31

Szkoda tylko, że Wisła poszła na :
Cytat:

Przeniesione zostanie oświetlenie, które obecnie jest na stadionie przy ulicy Kałuży. Zamontowane zostanie dodatkowe 5 tysięcy krzesełek, aby obiekt miał pojemność 6 tysięcy widzów. Dodatkowo trzeba zadaszyć część trybun i zamontować kołowrotki. Jest dużo rzeczy do zrobienia i nie są to spektakularne inwestycje - dodał Filipiak.
Dla Filipiaka i jego trzody to i tak 2x za dużo jak pokazuje frekwencja w kałuży. On więc nic nie traci. Natomiast Wisła powinna dążyć, aby było przynajmniej 10 tys. krzesełek. Koszt montażu zwróci się po kilku meczach. Te 6 tys. to ewidentnie zostało ustalone pod Filipiaka, bo on więcej i tak nie potrzebuje.

leszekm 29.10.2008 17:36

Narada EURO 2012 w Krakowie

"...Podobnie o efektach dotychczasowej współpracy polskich miast wypowiadał się Marcin Herra, Prezes Spółki PL 2012. „Mówimy o konkretach. Nie o kolorowych prezentacjach dotyczących dalekich planów, ale o projektach na najbliższe 2-3 miesiące” – powiedział Prezes Herra. Jako bardzo mądrą ocenił Herra decyzję Krakowa o unieważnieniu przetargu dotyczącego dalszej przebudowy stadionu „Wisły”. „Kraków jest tutaj dowodem naszego całkowitego spokoju o realizację projektu na czas, bez zbędnego pośpiechu” – mówił Marcin Herra.

„Mimo przesunięcia rozwiązania przetargu, nie będzie żadnych opóźnień” – zapewnił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Prezydent poinformował także o podjętej wczoraj (28 października) decyzji o dostosowaniu stadionu Hutnika do wymogów, tak aby podczas prac modernizacyjnych mogły tam być rozgrywane mecze Cracovii i Wisły. (MS). "

http://www.krakow.pl/komunikaty/?MOD...ow&kom_id=7702

O przetargu ani słowa.

flamengista 29.10.2008 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 621129)
Szkoda tylko, że Wisła poszła na :


Dla Filipiaka i jego trzody to i tak 2x za dużo jak pokazuje frekwencja w kałuży. On więc nic nie traci. Natomiast Wisła powinna dążyć, aby było przynajmniej 10 tys. krzesełek. Koszt montażu zwróci się po kilku meczach. Te 6 tys. to ewidentnie zostało ustalone pod Filipiaka, bo on więcej i tak nie potrzebuje.

Nie tylko przez Filipiaka, ale z pewnością i przez policję.

Stadion Hutnika jest przestarzały, ze względów bezpieczeństwa wątpię by dało się wrzucić więcej niż te 6 tys. krzesełek.

yeti777 30.10.2008 18:12

Kibice Hutnika raczej niepochlebnie się wypowiadają o całej imprezie i nie chcą meczów Ekstraklasy (jak to piszą - WC) u siebie

http://www.mmkrakow.pl/2582/2008/10/...category=sport

lord damien 30.10.2008 20:16

co to za problem ustawić składane trybunki za bramkami. tam cyba nic nie ma. można też powiększyć wały ziemne, to nie jest jakieś wielce kosztowne rozwiązanie. 10 tys. było by bardzo dobrze

leszekm 30.10.2008 20:16

Tutaj pisze, że przetarg na budowę trybuny C ogłoszono 27.10.2008:

http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=267


Informacja pochodzi z najnowszwgo newslettera

flamengista 30.10.2008 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yeti777 (Post 621623)
Kibice Hutnika raczej niepochlebnie się wypowiadają o całej imprezie i nie chcą meczów Ekstraklasy (jak to piszą - WC) u siebie

http://www.mmkrakow.pl/2582/2008/10/...category=sport

Szczerze powiem, że zupełnie ich nie rozumiem.

Ale najbardziej mnie rozwala, że w artykule zdanie z forum traktowane jest jak zdanie ogółu - wszystkich kibiców Hutnika. To tak jakby wnioskować o zdaniu Wiślaków po lekturze naszego forum.

e 30.10.2008 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 621698)
Ale najbardziej mnie rozwala, że w artykule zdanie z forum traktowane jest jak zdanie ogółu - wszystkich kibiców

Zadna nowosc.

PS. A ze wszystkich, to jest pewne. No moze prawie wszystkich.
Cytat:

To tak jakby wnioskować o zdaniu Wiślaków po lekturze naszego forum.
Czesto tak bylo.
Tak jak ostatnio jakis leb zalozyl temat o jakichs biletach, ze mu ktos sie w kolejke wjebal i po 20 minutach na interii afera ze 50 bandytow wpadlo pod kasy i zabralo wszystkim bilety.
Wbrew pozorom to forum czyta multum osob, psy, media itp i czesto stad czerpia informacje na dany temat ktore przelewaja do wlasnego wiadra.
Wiec warto trzymac fason i uwazac co sie pisze.

KOMINEK 30.10.2008 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 621698)
Szczerze powiem, że zupełnie ich nie rozumiem.

A może byś zrozumiał gdyby to Wisła grała w jakiejś tam n-tej lidze a na naszym stadionie Cracovia zamontowałaby stare krzesełka i maszty i rozgrywała mecze w najlepszym czasie nas spychając na na godzinę 13 ?

mIcHaL666 31.10.2008 08:25

Informacja o przetargu pojawi się dzisiaj na stronie http://www.zikit.krakow.pl, ale z tego co mi wiadomo nie będzie to wcześniej niż o 11. Będzie to już pełna informacja wraz z całą specyfikacją. Narazie Pani odpowiedzialna za to przetwarza wszystko co dostała z europejskiego czegoś tam :P.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl