![]() |
Dlaczego mieliby nam nie pójść na rękę? Akurat PZPN w sprawie licencji zawsze był liberalny zwłaszcza wobec utytułowanych klubów. W tym wypadku chodzi też o dobro dwóch zespołów naraz.
Myślę, że gra na stadionie Hutnika w czasie renowacji R22 to zdecydowanie najlepsza możliwość. Pojemność ponad 12 tys. więc większa niż nasza po wyburzeniu A/B, stadion pod nosem więc nie trzeba będzie się tułać setki kilometrów, uniknięcie kosztów zakwaterowania i przejazdu dla drużyny i kibiców, znacznie większe szanse na lepsze wyniki sportowe, itd. W zasadzie same plusy bo Hutnik też na tym zyska: kilka milionów zł na modernizację dla IV ligowego klubu piechotą nie chodzi, a część kosztów pokryją panienki z drugiej strony Błoń więc Cupiałowi też się to opłaci. Tylko trzeba się za to szybko wziać bo oświetlenia i podgrzewanej murawy się w jeden dzień nie zrobi. |
Pomysł jest całkiem niezły, ciekawe tylko, czy uda się go doprowadzić do końca wbrew niebyt chętnie (delikatnie mówiąc) do tego nastawionym kibicom Hutnika.
|
A dziwisz sie im? Ja jakoś na swoim terenie nie chciałbym widzieć w roli gospodarza ani Hutnika, ani Cracovi.
|
-> http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-hucie,1202002
Czyli niby wszystko ustalone choc jeszcze wszystko moze sie zmienic. Zobaczcie na reakcje kibicow Hutnika - oni raczej beda tez chcieli miec cos do powiedzenia w tej sprawie. |
Filipiak potwierdza, że na Suchych Stawach zagrają Pasy, ale i Wisła!
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-hucie,1202002 Cytat:
|
jeśli to nie może być Tarnów (ja tam żałuję) to najlepsze wyjście.
Meczyki w Kraku. Wszystko. |
Jak dla nas to obecne rozwiazanie jest najlepsze, mysle ze spokojnie zapelnimy te 6 tysiecy miejsc, co wiecej, wydaje mi sie ze powinno byc conajmniej 10k.
|
To sie okaze, nie wiem tylko kogo pytasz na kibice.net czy 6 kolek to duzo, fani LKS-u czy Arki maja Ci odpowiedziec ;)
co do tematu, jedyny sluszny wybor. |
To jest retoryczne pytanie.
Nie sledze frekwencji innych klubow, wydaje mi sie, ze jak dla nas to 6k to ciut za malo. Pasow i tak chyba 6 tysiecy nie chodzi wiec dla nich jest wszystko jedno. |
A bedzie nas jezdzić 6000 gdzies co 2 tygodnie ?? na ŁKSie w zeszlym sezonie cos takeigo było
|
Jest jeszcze jeden plus takiego rozwiazania. Znikaja maszty oswietleniowe ze stadionu Cracovii, ktore w tragiczny sposob szpecily panorame Krakowa od strony ul. Piastowskiej.
|
Cytat:
Co ciekawe z tego powodu Hutnik nie mogl miec jupiterow wczesniej. |
z Kaluzy to by mogli murawe przeniesc
|
Cytat:
|
1. Oświetlenie na Hutniku będzie jako tymczasowe więc zgoda będzie - później będzie musiało zniknąć - nie mają zgody...bo szpeci widok na klasztor.
2. murawa z kałuży - pomysł taki jest ale nie wiadomo jeszcze. ...jak zresztą ze szczegółami całego tego przedsięwzięcia. |
Miałem ostatnio w rekach gazetę Kraków.pl w której opisany był remont Suchych Stawów wraz z wizualką. Nie przypominam sobie jak rozwiązany został problem oswietlenia. Jak ją znajde to sprawdzę i napisze.
Edit: @4fan_player o te dokładnie zdjęcia mi chodziło. |
|
W czwartek Rada Dzielnicy XVIII Krakowa - Nowa Huta ma negatywnie zaopiniować wniosek w sprawie przebudowy stadionu Hutnika.
a tu cały artykuł z dziś http://sport.onet.pl/0,1260069,1852734,wiadomosc.html |
Przykre w tym wszystkim jest to że nikt nie myśli o sporcie, o potrzebnej bazie treningowej, rozwoju infrastruktury itd.zawsze jest okazja do posmarowania, dobrze, że oni tylko opiniują. Podejrzewam że w obecnej sytuacji ta opinia nie będzie wiążąca, w przeciwnym razie możemy zorganizować pielgrzymkę.
|
No cóż radni wyszli na przeciw oczekiwaniom mieszkańców tej dzielnicy ;-) Mając jednak realne szanse na Euro nie sądzę, by ktoś ich głos traktował poważnie. Zastanawiam się tylko kiedy Hutnicy zorganizują swoją pierwsza manifestację, aby ogłosić światu, że nie chcą żadnych gości.
|
Szkoda tylko, że Wisła poszła na :
Cytat:
|
Narada EURO 2012 w Krakowie
"...Podobnie o efektach dotychczasowej współpracy polskich miast wypowiadał się Marcin Herra, Prezes Spółki PL 2012. „Mówimy o konkretach. Nie o kolorowych prezentacjach dotyczących dalekich planów, ale o projektach na najbliższe 2-3 miesiące” – powiedział Prezes Herra. Jako bardzo mądrą ocenił Herra decyzję Krakowa o unieważnieniu przetargu dotyczącego dalszej przebudowy stadionu „Wisły”. „Kraków jest tutaj dowodem naszego całkowitego spokoju o realizację projektu na czas, bez zbędnego pośpiechu” – mówił Marcin Herra. „Mimo przesunięcia rozwiązania przetargu, nie będzie żadnych opóźnień” – zapewnił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Prezydent poinformował także o podjętej wczoraj (28 października) decyzji o dostosowaniu stadionu Hutnika do wymogów, tak aby podczas prac modernizacyjnych mogły tam być rozgrywane mecze Cracovii i Wisły. (MS). " http://www.krakow.pl/komunikaty/?MOD...ow&kom_id=7702 O przetargu ani słowa. |
Cytat:
Stadion Hutnika jest przestarzały, ze względów bezpieczeństwa wątpię by dało się wrzucić więcej niż te 6 tys. krzesełek. |
Kibice Hutnika raczej niepochlebnie się wypowiadają o całej imprezie i nie chcą meczów Ekstraklasy (jak to piszą - WC) u siebie
http://www.mmkrakow.pl/2582/2008/10/...category=sport |
co to za problem ustawić składane trybunki za bramkami. tam cyba nic nie ma. można też powiększyć wały ziemne, to nie jest jakieś wielce kosztowne rozwiązanie. 10 tys. było by bardzo dobrze
|
Tutaj pisze, że przetarg na budowę trybuny C ogłoszono 27.10.2008:
http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=267 Informacja pochodzi z najnowszwgo newslettera |
Cytat:
Ale najbardziej mnie rozwala, że w artykule zdanie z forum traktowane jest jak zdanie ogółu - wszystkich kibiców Hutnika. To tak jakby wnioskować o zdaniu Wiślaków po lekturze naszego forum. |
Cytat:
PS. A ze wszystkich, to jest pewne. No moze prawie wszystkich. Cytat:
Tak jak ostatnio jakis leb zalozyl temat o jakichs biletach, ze mu ktos sie w kolejke wjebal i po 20 minutach na interii afera ze 50 bandytow wpadlo pod kasy i zabralo wszystkim bilety. Wbrew pozorom to forum czyta multum osob, psy, media itp i czesto stad czerpia informacje na dany temat ktore przelewaja do wlasnego wiadra. Wiec warto trzymac fason i uwazac co sie pisze. |
Cytat:
|
Informacja o przetargu pojawi się dzisiaj na stronie http://www.zikit.krakow.pl, ale z tego co mi wiadomo nie będzie to wcześniej niż o 11. Będzie to już pełna informacja wraz z całą specyfikacją. Narazie Pani odpowiedzialna za to przetwarza wszystko co dostała z europejskiego czegoś tam :P.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl