Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Marsz niepodległości 11.11. 2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8342)

domin_czyzyny 13.11.2013 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1338979)
Czysty populizm :)))
Kolega zapomniał chyba, że mamy unię europejską, która do tego ogromnego kapitału jakie ma Państwa Polskie dorzuca jeszcze dodatkowo jakieś 20% w postaci doatcji. Własnie na rozwój polskiej myśli techniczne, infrastrukturę i rolnictwo.
Jednym z warunków takiego działania jest otwarcie i równopuprawnienie podmiotów w całej unii europejskiej - czyli można wprowadzić akty prawne faworyzujące podmioty rodzime, tylko, że nagle te 20% czyli rocznie ok. 70 mld PLN wyparuje. I wyparuje w całości tzn. nie będą tych dotacji dostawać także np. uczelnie. Konsekwencją będzie też działanie odwetowe i ograniczenie dla polskich firm dostępu do rynku unijnego ale w populiźmie o takich faktach się nie wspomina - bo po co :)

Więc te hasła głoszone podczas debat przez PIS brzmią pięknie tylko w praktyce są one nierealizowalne, no chyba, że rzeczywiście pragniemy bardzo się przekonać jak to jest być samemu przeciwko wszystkim , a przepraszam "silna" gospodarka węgierska nam pomoże :)))

czystym populizmem jest twierdzenie: NIE DA SIĘ, BO UNIA ZAKAZUJE.
Obowiązkiem polityków jest wynegocjowanie takich warunków dla Polski, które będą dla nas korzystne, nie podpisywanie paktów, które są dla nas niekorzystne i oddają kolejne decyzje na poziom unijny, np. ostatni Pakt Fiskalny.

Populizmem jest gdy Polityk A najpierw godzi się na oddanie decyzji do Brukseli, a po jakimś czasie ten sam Polityk A mówi, że nie możemy nic zrobić bo UNIA ZAKAZUJE. Owszem nic nie może, bo chwilę przedtem zrzekł się suwerenności na rzec obcej federacji.

My mówimy tutaj o czymś zdecydowanie głębszym, łącznie ze zmianą naszych relacji z Unią Europejską, szczególnie będzie to potrzebne po 2020 r., kiedy przestaniemy odnosić jakiekolwiek korzyści z uczestnictwa w tym eurosocjalizmie. Musimy uświadamiać ludziom, że w momencie kiedy przestanie do nas płynąć kasa unijna powinniśmyi zmienić naszą politykę, może nawet wystąpić z UE i podpisać inną umowę, np. stowarzyszeniową, itp.

Jedynym wyznacznikiem dla polityków i Polaków powinien być nasz interes narodowy. Jeśli uczestnictwo w UE będzie nas za drogo kosztowało, a po za tym będzie ograniczało naszą suwerenność w coraz większym stopniu to natychmiast powinniśmy przerwać ten patologiczny związek.

Ktoś powie, patrzcie ile kasy do nas wytransferowała UE. Fakt jest niezaprzeczalny, dużo inwestycji było, jest lub będzie zrealizowanych dzięki kasie z UE. Jednak nie jest to za darmo, nasz rynek wewnętrzny jest drenowany przez firmy unijne od momentu podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Kiedyś strumyk kasy wyschnie, a zostanie:
- drenowanie naszego rynku wewnętrznego,
- coraz większe wpłaty do budżetu UE,
- coraz większe ograniczanie naszej suwerenności.

W Berlinie chadecy i socjaliści porozumieli się w sprawie umowy koalicyjnej, jednym z jej punktów jest zgodna na moratorium na wydobywanie gazu łupkowego w Niemczech. Zaraz ktoś powie, że przecież to dotyczy Niemiec. Tak, dotyczy Niemiec, ale staciliśmy teraz sojusznika w UE, który blokowal wprowadzenie takiego moratorium w całej UE... I bardzo prawdodpodobne, że będąc w UE możemy nie móc poszukiwać i wydobywać gaz łupkowy, naszą największą szansę na uniezależnienie się od Rosji...

Szpen 13.11.2013 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1338975)
nawet gdyby wydali na tęczę raz 70 tysięcy złotych, to by było to wyrzucenie do kosza 70 tysięcy. Jeśli Pani Bufetowa ma pieniądze na głupią tęczę to powinna mieć na wszystko inne w tym: drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, przeszkoda, szkoły, itp.

Jeśli na cokolwiek jej brakuje, to znaczy że przeznaczyła 70 tysięcy na bezsensowny cel, a teraz brakuje jej tych pieniędzy na poważne problemy.

Co do ludzi, którzy odbudowywali ten gejowski symbol to ludzie są głupi jak barany, idą za przewodnikiem.

niech odbudowuje za każdym razem, gdy taki typ jak ty ją podpali. Ubzdurałeś sobie jakieś gówno o ruchu LGBT i teraz starasz się przekonać do tego wszystkich.

A powinni to odbudowywać, bo nie mozę być tak, że chora jednostka wygrywa z całym społeczeństwem.

domin_czyzyny 13.11.2013 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1338982)
niech odbudowuje za każdym razem, gdy taki typ jak ty ją podpali. Ubzdurałeś sobie jakieś gówno o ruchu LGBT i teraz starasz się przekonać do tego wszystkich.

A powinni to odbudowywać, bo nie mozę być tak, że chora jednostka wygrywa z całym społeczeństwem.

po pierwsze nie typ, po drugie nie jestem podpalaczem - za coś takiego należy Ci się ban. Jak nie potrafisz dyskutować, to powinieneś odpocząć.

A po wtóre, to właśnie ruch pedalski, lewacy i bufetowa walczy ze społeczeństwem, które już kilkukrotnie rękami obywateli nowoczesnej metropolii pokazali co sądzą o tym badziewiu za 70 tysięcy złotych - publicznych, które można było wydać na: drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, szkoły, przedszkola, place zabaw dla dzieci, przejścia przez drogi przy szkołach, wysekpi na drogach, progi zwalniające. Zamiast na to BUFETOWA WYDAŁA NA BADZIEWNY, KICZOWATY ŁUK NAZYWANY PEDALSKĄ TĘCZĄ. Nawet gdyby był nazywany łukiem chrystysowym to nic nie zmiania, po prostu Warszawa ma na co wydawać pieniądze.

głos z trybun 13.11.2013 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1338982)
A powinni to odbudowywać, bo nie mozę być tak, że chora jednostka wygrywa z całym społeczeństwem.

Chora jednostka to właśnie pedalstwo dlatego nie powinni odbudowywać ich symbolu !

Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością jak ma się w przypadku odbudowy tej tęczy, spalono ją już po raz czwarty tzn. że społeczeństwo nie życzy sobie takich instalacji ...

Szpen 13.11.2013 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez głos z trybun (Post 1338984)
Chora jednostka to właśnie pedalstwo dlatego nie powinni odbudowywać ich symbolu !

Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością jak ma się w przypadku odbudowy tej tęczy, tyle razy ją spalono tzn. że społeczeństwo nie życzy sobie takich instalacji ...

to Ci piszę po raz n-ty, że symbol pedalstwa wymyslili sobie tacy jak Ty.

Została ufundowana przez Instytut Adama Mickiewicza i im się w głowie nie mieści, że ktoś sobie wymyslił że to symbol ruchu lGBT

Jak widzisz tęcze na niebie, to też zakrywasz oczy, bo to znak pedałów? Pojmujesz?

domin_czyzyny 13.11.2013 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1338986)
to Ci piszę po raz n-ty, że symbol pedalstwa wymyslili sobie tacy jak Ty.

Została ufundowana przez Instytut Adama Mickiewicza i im się w głowie nie mieści, że ktoś sobie wymyslił że to symbol ruchu lGBT

Jak widzisz tęcze na niebie, to też zakrywasz oczy, bo to znak pedałów? Pojmujesz?

A czy Ty wierzysz we wszystko co Ci ktoś powie ? Jeśli tak, to jesteś naiwny albo jesteś jednym z trybików kłamstwa. Przez wiele lat różne grupy społeczne stawiały symbole swoich przekonań, tłumacząc to czym innym, np. masoni.

JEDREK76 13.11.2013 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1338965)
Gazport + rurka z Norwegii? za ile za 20 lat? :))) A oprócz tego Norwegia nie ma możliwości, żeby zabezpieczyć w pełni nasze zapotrzebowanie na gaz - a oprócz tego inwestycja musi się zwrócić więc cena musi uwzględniać jej zwrot, więc wcale nie musi być taniej ....

A może być gorzej, niestety .... I to niechodzi o to, że będziemy płacić tyle co Macedonia, ale np. nie będziemy płacić nic - bo nam nie sprzedadzą gazu, ile byśmy nie dawali - nierealne? Bardzo realne... Niestety...

Gazoport już dawno powinien być ukończony. Mamy własne zasoby gazu (łupki), które możemy uruchomić byleby nie oglądać się na pozwolenie UE. Poza tym po jaki ch.j nam ta Unia skoro nie potrafi występować w interesie swoich członków w takich sytuacjach jak obecnie zakładana przez jednego z userów.
Kwestii interesu Rosji, której nie opłaca się po prostu zakręcać nam kurka i pozbywać jednego z najlepszych klientów nie będę rozwijał, bowiem chyba dla każdego jest to oczywiste, że takie działanie z ich strony uderzyłoby nie tylko w naszą gospodarkę, ale również (a może przede wszystkim) w ich.
W tym miejscu można byłoby nieco przekształcić powiedzenie "potrzeba jest matką wynalazku" i rzec "konieczność wymusza rozwiązania" i przytoczyć przykład z okresu II Rzeczpospolitej kiedy to Niemcy wydały nam wojnę celną i po wygaśnięciu umów wynikających z postanowień traktatu wersalskiego narzucili na polskie towary cła (przede wszystkim węgiel), które spowodowały, iż przestały one być w jakikolwiek sposób konkurencyjne. Polska zrewanżowała się również zwiększeniem ceł na import towarów z Niemiec, zaś po kilku miesiącach kryzysu dała sobie radę znajdując nowe rynki (m.in. eksport węgla do Anglii i Skandynawii). Tylko do podejmowania takich decyzji muszą być odpowiedniego kalibru politycy, którzy mają jaja, a nie płaszczą się i oglądają za siebie przed podjęciem decyzji co powie "Wielki Brat" ze wschodu bądź zachodu.

głos z trybun 13.11.2013 13:00

Odbudujmy tęczę w barwach Polsko-Węgierskich

https://www.facebook.com/Tecza.przyj...ko.Wegierskiej

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...35882481_n.jpg

Szpen 13.11.2013 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1338987)
A czy Ty wierzysz we wszystko co Ci ktoś powie ? Jeśli tak, to jesteś naiwny albo jesteś jednym z trybików kłamstwa. Przez wiele lat różne grupy społeczne stawiały symbole swoich przekonań, tłumacząc to czym innym, np. masoni.

a czy choć przez chwilę poczytałeś co robi Instytut i dlaczego powstala ta tęcza?

głos z trybun 13.11.2013 13:04

TAK czy NIE - Krzysztof Bosak vs Krzysztof Gawkowski 12.11.2013

http://www.youtube.com/watch?v=2zfGP8O3K-Y

Od razu uprzedzam, że dawno nie widziałem tak nieobiektywnej dziennikarki, żeby od początku atakowała tylko jedną stronę ...

domin_czyzyny 13.11.2013 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1338990)
a czy choć przez chwilę poczytałeś co robi Instytut?

w tym przypadku wydaje pieniądze na badziewne, kiczowate instalacje...

Jaroo1 13.11.2013 16:14

Sorry, że się powtórzę:
Cytat:

Z takimi ... jak Szpen czy pysio to nie dyskutujcie bo jak trzeba dowalić czemukolwiek lub komukolwiek co ma związek z kościołem/prawicą/nacjonalizmem/Kaczyńskim/Rydzykiem itp to są pierwsi a gdzie oni są jak trzeba mówić np o premiach za budowę stadionu narodowego, o tym, że rząd nie godzi się na referendum dotyczące wcześniejszego pójścia do szkół dzieci?
Widzieliście kiedyś tych 2 osobników żeby skrytykowali kogoś z układu okrągłostołowego? Żeby tak jak w sprawy kościoła/PiSu itp angażowali się, żeby tak dociekali prawdy w sprawach związanych z postkomuchami?
No to sobie sami odpowiedzcie na to pytanie po co oni tutaj są. Bekę z Was cisną, że się dajecie prowokować jak małe dzieci. Wielcy przedsiębiorcy i ludzie sukcesu jak tytułują się szpen czy pysio mają czas żeby od kilku lat siedzieć na forum Wisły i monitorować sytuację związaną z prawicą? "Przypadek"?
Jak nadejdzie czas zmian to wtedy z nimi walczmy ale nie przez internet bo nie w tym sens. Będzie taki czas oczyszczenia jak w 89 roku i tylko od nas zależy czy go wykorzystamy dobrze czy znowu w przyszłości kolejne pokolenie okaże się przegrane i oszukane. Był czas żeby dojechać komuchów ale daliśmy się oszukać i teraz oni się z nas śmieją, śmiali się też przed 89. Obecnie śmieją się z nas szpenie i pysie i tylko od nas zależy czy po roku x (czas oczyszczenia) takie ... nadal będą wrzodem na tyłku tego społeczeństwa.

Bartosz 13.11.2013 16:36

Podczas czterodniowych zamieszek w Wielkiej Brytanii dwa lata temu straty wyceniono na około miliard funtów. Zatrzymano prawie trzy i pół tysiąca osób. Zamieszki we Francji, gdzie zniszczenia wyceniono na dwieście milionów €, trwały osiem dni. Aresztowano niemal trzy tysiące osób. Po Marszu Niepodległości zatrzymano 72 osoby. Hanna Gronkiewicz-Waltz, szkody spowodowane kilkugodzinną manifestacją w Warszawie wycenia na sto dwadzieścia tysięcy złotych, a czołówki polskich mediów informują o katastrofie, tragedii i nieszczęściu zajmując się sprawą podpalenia tęczy.

Czy ktoś jest to w stanie wytłumaczyć?

Lemoniadowy Joe 13.11.2013 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1339002)
Podczas czterodniowych zamieszek w Wielkiej Brytanii dwa lata temu straty wyceniono na około miliard funtów. Zamieszki we Francji, gdzie zniszczenia wyceniono na dwieście milionów €, trwały osiem dni. Hanna Gronkiewicz-Waltz, szkody spowodowane kilkugodzinną manifestacją w Warszawie wycenia na sto dwadzieścia tysięcy złotych, a czołówki polskich mediów to sprawa podpalenia tęczy.

Czy ktoś jest to w stanie wytłumaczyć?

Bo tam młodzież jest wk... i walczy w słusznej sprawie a tu mamy odradzający sie faszyzm ;)

Jaroo1 13.11.2013 16:55

Cytat:

Podczas czterodniowych zamieszek w Wielkiej Brytanii dwa lata temu straty wyceniono na około miliard funtów. Zamieszki we Francji, gdzie zniszczenia wyceniono na dwieście milionów €, trwały osiem dni. Hanna Gronkiewicz-Waltz, szkody spowodowane kilkugodzinną manifestacją w Warszawie wycenia na sto dwadzieścia tysięcy złotych, a czołówki polskich mediów informują o katastrofie, tragedii i nieszczęściu zajmując się sprawą podpalenia tęczy.
Teraz już wiem dlaczego w tv mówili, że wstyd przed Europą za te zamieszki. Po prostu Europa się z nas śmieje, że mamy w Polsce takie słabe burdy, tylko kilku godzinne i z takimi małymi stratami. Wstyd :(

For_FuN_ 13.11.2013 17:07

Tak, jak przewidywałem śmieszne kary... Trzeba koniecznie zmienic prawo i w koncu zreformowac sady, bo to parodia, ze ktos za podpalenie, niszczenie mienia dostaje 500 zł grzywny. Musi dojsc do tragedii, kiedy taki imbecyl rozwali komus publicznie głowe.

Gwiaździsty 13.11.2013 17:35

Niesiołowski bierze się tym razem za Kraków :
http://wpolityce.pl/wydarzenia/66960...ra-jakies-mury

Savik 13.11.2013 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1338980)
czystym populizmem jest twierdzenie: NIE DA SIĘ, BO UNIA ZAKAZUJE.
Obowiązkiem polityków jest wynegocjowanie takich warunków dla Polski, które będą dla nas korzystne, nie podpisywanie paktów, które są dla nas niekorzystne i oddają kolejne decyzje na poziom unijny, np. ostatni Pakt Fiskalny.
Populizmem jest gdy Polityk A najpierw godzi się na oddanie decyzji do Brukseli, a po jakimś czasie ten sam Polityk A mówi, że nie możemy nic zrobić bo UNIA ZAKAZUJE. Owszem nic nie może, bo chwilę przedtem zrzekł się suwerenności na rzec obcej federacji.

1. To zdanie NIE DA SIĘ, BO UNIA ZAKAZUJE z założenia niemoże być populistyczne ponieważ populizm to głoszenie poglądów aktualnie najbardziej popularnych w danej grupie społecznej, a takie twierdzenie nigdy nie będzie popularne ;)
2. Negocjacje polegają na wzajemnych ustępstwach - więc, każda ze stron coś wniosła i coś straciła - a stron było 25. Pakt fiskalny przyjeły nawet Węgry, które ostatnio przez polityków z PIS podawane jest za przykład obrony własnej suwerenności ;)
Po zatym, każda organizacja zrzeszająca członków - z założenia wprowadza jakieś obowiązki - np. partie polityczne, czy inne organizacje typu NATO, FIFA, itd. A jak komuś się nie podoba to można wystąpić z organizacji z wszelkimi tego konsekwencjami.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1338980)
My mówimy tutaj o czymś zdecydowanie głębszym, łącznie ze zmianą naszych relacji z Unią Europejską, szczególnie będzie to potrzebne po 2020 r., kiedy przestaniemy odnosić jakiekolwiek korzyści z uczestnictwa w tym eurosocjalizmie. Musimy uświadamiać ludziom, że w momencie kiedy przestanie do nas płynąć kasa unijna powinniśmyi zmienić naszą politykę, może nawet wystąpić z UE i podpisać inną umowę, np. stowarzyszeniową, itp.

Jedynym wyznacznikiem dla polityków i Polaków powinien być nasz interes narodowy. Jeśli uczestnictwo w UE będzie nas za drogo kosztowało, a po za tym będzie ograniczało naszą suwerenność w coraz większym stopniu to natychmiast powinniśmy przerwać ten patologiczny związek.

Ktoś powie, patrzcie ile kasy do nas wytransferowała UE. Fakt jest niezaprzeczalny, dużo inwestycji było, jest lub będzie zrealizowanych dzięki kasie z UE. Jednak nie jest to za darmo, nasz rynek wewnętrzny jest drenowany przez firmy unijne od momentu podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Kiedyś strumyk kasy wyschnie, a zostanie:
- drenowanie naszego rynku wewnętrznego,
- coraz większe wpłaty do budżetu UE,
- coraz większe ograniczanie naszej suwerenności.

No i tutaj dochodzimy do konsekwencji - czyli co się stanie jak wystąpimy z Unii Europejskiej. Tego tak naprawdę do końca nie wie nikt, ale na pewno nie wygląda to tak, że dopuki nam płacą więcej to jesteśmy, a jak przestaną to zabieramy zabawki i wychodzimy z piaskownicy :) Idea dotacji jakie teraz dostajemy, jest taka, że są duże wyższe niż wpłacamy do wspólnego budże (jesteśmy beneficjentem netto), mają na celu wyrówanie/rozwój naszej gospodarki/rolnictwa abyśmy byli w stanie osiągnąć poziom pozostałych krajów unii. W domniemaniu ma to na celu dojście do momentu, w którym dzięki wzrostwoi przychodów budżetu Polskiego, rzeczywiście zaczniemy wpłacać więcej niż dostajemy staniemy się płatnikiem netto - kiedy to nastąpi dokładnie nie wiemy (budżet po 2020 będzie dopiero negocjowany - na pewno nie otrzymamy już tak wysokich dotacji, ale iewiadomo czy już wtedy będziemy płatnikiem netto).
Więc tak naprawdę jest jakaś forma pożyczki, którą trzeba będzie w czasie rozliczyć więc mówienie tak sobie o wyjściu z umii, bez mówienia o jego finansowych konsekwencjach jest populizmem...

Mam jeszcze pytanie co kryje się pod pojęciem "drenoiwanie naszego rynku wenętrznego"? bo jeśli zalewanie nas produktami "nie polskimi" to zwrócę uwagę, że w tym roku osiągnęliśmy dodatni bilans handlowy czyli to my ściągamy więcej kasy z zewnątrz niż wydajemy na zewnątrz na dobra i usługi. A w dużej mierze to zasługa właśnie naszej rozwijającej się gospodarki m.in dzięki funduszom unijnym.

Savik 13.11.2013 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1338988)
Gazoport już dawno powinien być ukończony. Mamy własne zasoby gazu (łupki), które możemy uruchomić byleby nie oglądać się na pozwolenie UE. Poza tym po jaki ch.j nam ta Unia skoro nie potrafi występować w interesie swoich członków w takich sytuacjach jak obecnie zakładana przez jednego z userów.
Kwestii interesu Rosji, której nie opłaca się po prostu zakręcać nam kurka i pozbywać jednego z najlepszych klientów nie będę rozwijał, bowiem chyba dla każdego jest to oczywiste, że takie działanie z ich strony uderzyłoby nie tylko w naszą gospodarkę, ale również (a może przede wszystkim) w ich.
W tym miejscu można byłoby nieco przekształcić powiedzenie "potrzeba jest matką wynalazku" i rzec "konieczność wymusza rozwiązania" i przytoczyć przykład z okresu II Rzeczpospolitej kiedy to Niemcy wydały nam wojnę celną i po wygaśnięciu umów wynikających z postanowień traktatu wersalskiego narzucili na polskie towary cła (przede wszystkim węgiel), które spowodowały, iż przestały one być w jakikolwiek sposób konkurencyjne. Polska zrewanżowała się również zwiększeniem ceł na import towarów z Niemiec, zaś po kilku miesiącach kryzysu dała sobie radę znajdując nowe rynki (m.in. eksport węgla do Anglii i Skandynawii). Tylko do podejmowania takich decyzji muszą być odpowiedniego kalibru politycy, którzy mają jaja, a nie płaszczą się i oglądają za siebie przed podjęciem decyzji co powie "Wielki Brat" ze wschodu bądź zachodu.

W poście, do którego się odnosiłem była mowa o zbudowaniu kolejnego (drugiego) gazportu.
Co skutków wojny celnej z Niemcami,to należy jeszcze dodać dwie rzeczy, że jej konsekwencją był zamach majowy, a każdy historyk potwierdzi, że jedynym beneficjentem tej wojny celnej były Niemcy...
Czyli jesli polityka rządu ma doprowadzić do wojny domowej to chyba nie tędy droga....

chudy_TSW 13.11.2013 18:29

http://www.youtube.com/watch?v=4sxto...&feature=share

głos z trybun 13.11.2013 18:34

Pojedynek Kraśko - Zawisza- mocne :D

http://www.youtube.com/watch?v=XTuaa...Ds&app=desktop

JEDREK76 13.11.2013 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1339011)
[...] a każdy historyk potwierdzi, że jedynym beneficjentem tej wojny celnej były Niemcy[...]

Niekoniecznie każdy i zależy co rozumiesz przez "beneficja". Nam udało się znaleźć inne rynki zbytu na polskie towary (choćby przytaczany przeze mnie węgiel) i przez to uniezależnić od współpracy gospodarczej z Niemcami.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1339011)
[...] jej konsekwencją był zamach majowy [...] Czyli jesli polityka rządu ma doprowadzić do wojny domowej to chyba nie tędy droga....

Przyczyn zamachu majowego szukałbym jednak szerzej aniżeli jedynie w wojnie celnej.

tedyy 13.11.2013 20:10

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/odp...zienicach/1999

głos z trybun 13.11.2013 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1338986)
to Ci piszę po raz n-ty, że symbol pedalstwa wymyslili sobie tacy jak Ty.

Została ufundowana przez Instytut Adama Mickiewicza i im się w głowie nie mieści, że ktoś sobie wymyslił że to symbol ruchu lGBT

Jak widzisz tęcze na niebie, to też zakrywasz oczy, bo to znak pedałów? Pojmujesz?


Tęcza stała się symbolem środowisk homoseksualnych tak samo jak swastyka stała się symbolem nazistów, choć wcześniej była w wielu częściach świata uważana za symbol szczęścia.

Do tego tęcza, która widnieje czasami na niebie ma siedem (liczba oznaczająca doskonałość) kolorów i jest symbolem przymierza ludzi z Bogiem. Tęcza z Placu Zbawiciela miała sześć kolorów, które dokładnie odwzorowywały flagę LGBT. Utożsamiali się nawet z nią. Więc zdecydowanie nawiązywała ona do środowisk homoseksualnych i ma na celu nachalną promocję tych grup.



Jeszcze nie możesz tego zrozumieć ?

Szpen 13.11.2013 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez głos z trybun (Post 1339026)
Tęcza stała się symbolem środowisk homoseksualnych tak samo jak swastyka stała się symbolem nazistów, choć wcześniej była w wielu częściach świata uważana za symbol szczęścia.

Do tego tęcza, która widnieje czasami na niebie ma siedem (liczba oznaczająca doskonałość) kolorów i jest symbolem przymierza ludzi z Bogiem. Tęcza z Placu Zbawiciela miała sześć kolorów, które dokładnie odwzorowywały flagę LGBT. Utożsamiali się nawet z nią. Więc zdecydowanie nawiązywała ona do środowisk homoseksualnych i ma na celu nachalną promocję tych grup.



Jeszcze nie możesz tego zrozumieć ?

ale kto określił ją tym symbolem?

Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza przypomniał, że tęcza "pierwszego życia nabrała w klasztorze w Wigrach. - Połowa tego łuku była przyczepiona do muru. Wyglądało to bardzo pięknie. Następny epizod z życia tęczy to była już pełna tęcza postawiona przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie cieszyła przez 6 miesięcy polskiej prezydencji dziesiątki tysięcy ludzi - powiedział.

głos z trybun 13.11.2013 22:05

Ale co mnie obchodzi kto ją budował i gdzie była w poprzednim poście jasno napisałem czego jest SYMBOLEM i nic tego nie zmieni.

Tak samo jest z salutem rzymskim, co z tego, że kiedyś oznaczał pozdrowienie "Ave", jak teraz jest utożsamiany z symbolem faszystowskim za wykonanie którego w niektórych krajach grozi kara.

Z mojej strony kończę dyskusję bo nie mam ochoty z Tobą dalej rozmawiać jak nie rozumiesz tak oczywistej sprawy ...

Specjalnie pogrubiłem tekst bo może w końcu zrozumiesz ... Najlepiej przeczytaj kilka razy, uważnie ! :lol:

sanderuss 13.11.2013 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 1339029)
ale kto określił ją tym symbolem?
[/b]

To ta swastyka z Bialegostoku symbolem szczescia byla, pani Gozdyra jest obiektywna dziennikarką a czerwona flaga z sierpem i młotem nie ma nic wspolnego z komunizmem...

Jaroo1 13.11.2013 22:26

Ja Was nie rozumiem. Mamy w Polsce wiele ważniejszych problemów niż jakaś jebana spalona pedalska tęcza a Wy zamiast się zajmować, mówić o tych sprawach to dajecie się wmanewrować jakiemuś ... w tak bezsensowne i poprawne politycznie dyskusje.
Niech sobie lewaki mówią co chcą, niech im będzie, że tęcza tamta to nie jest symbol pedałów, niech im będzie, że warto ją odbudowywać za sporą kasę. Po co Wy rozmawiacie z tymi ludźmi? Przecież takiemu nie przetłumaczysz. Dla niego jest ważniejsza ta pedalska tęcza niż to, że policja wyłapuje na ślepo ludzi na MN, że gościa na MN 2011 kopie milicjant po twarzy, że rząd odrzuca projekty ustaw obywatelskich.
Nas różnią poglądy o 180 stopnie więc po co Wy wchodzicie z takimi ludźmi w dyskusję?!!! Naszym zadaniem nie jest przekonywać takich ludzi do swoich racji tylko nakłaniać do nich tych normalniejszych, tych mniej przeżartych systemem. Naszym celem nie jest kłócenie się z takimi ludźmi bo życia nam braknie na to. Zrozumcie to kierwa bo inaczej to będziecie z takim jednym czy 5 trollami zażarcie dyskutować do śmierci o dupie marynie a Polska jak była tak będzie w łapskach jego koleżków i będzie sponiewierana i rozkradana nadal.
Po to ten skłot nie był obstawiany przez policję, po to nie zatrzymywano podpalaczy tęczy żeby dziś takie osobniki miały powody żeby Was w....iać i do śmierci z Wami o tym pieprzyć - a to nic nie zmieni, Polska dalej w czarnej dupie. Dajecie się wmanewrować w system!

Szpen 13.11.2013 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez głos z trybun (Post 1339030)
Ale co mnie obchodzi kto ją budował i gdzie była w poprzednim poście jasno napisałem czego jest SYMBOLEM i nic tego nie zmieni.

Tak samo jest z salutem rzymskim, co z tego, że kiedyś oznaczał pozdrowienie "Ave", jak teraz jest utożsamiany z symbolem faszystowskim za wykonanie którego w niektórych krajach grozi kara.

Z mojej strony kończę dyskusję bo nie mam ochoty z Tobą dalej rozmawiać jak nie rozumiesz tak oczywistej sprawy ...

Specjalnie pogrubiłem tekst bo może w końcu zrozumiesz ... Najlepiej przeczytaj kilka razy, uważnie ! :lol:


to Ty nie rozumiesz. ten kto ją stawiał nie brał pod uwagę, że tęcza jest symbolem lgbt. cała tą otoczkę dookoła wymyślono PO zbudowaniu jej na placu. A czy ktoś w niej widzi ruch lgbt, pedała czy urozmaicenie przestrzeni publicznej to już jego własna, nieprzymuszona wola i wolność. INTERPRETACJA należy do każdego jak sobie chce. ale wsadzanie komuś na siłe jednej wersji jest debilizmem, przejaskrawieniem i niesprawiedliwością.

Szpen 13.11.2013 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1339035)
Po to ten skłot nie był obstawiany przez policję, po to nie zatrzymywano podpalaczy tęczy żeby dziś takie osobniki miały powody żeby Was w....iać i do śmierci z Wami o tym pieprzyć - a to nic nie zmieni, Polska dalej w czarnej dupie. Dajecie się wmanewrować w system!

parafrazując: Jaro .......isz, nie było Cie tam ....


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bosak
Straż będzie wykonywać polecenia przewodniczącego zgromadzenia w ramach ustawy. Co do policji, to tam, gdzie jej nie było w zeszłym roku, to było spokojnie. Stąd nasz apel, aby na samym marszu się nie pojawiała. Jeśli policjanci tego dnia muszą pracować w Warszawie, to niech trzymają się na pewien dystans - mówił Bosak.



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl