Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

0 22 17.12.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831048)
Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie te 20 tysięcy.

Spoookooojnie. Za 2-3 lata to np. Walter moze się znudzić piłką. Kawał czasu, mnóstwo wydarzeń. Moze być inny zarząd, totalnie inny prezes i zupełnie inna sytuacja na trybunach.

Na mecz otwarcia przyjda tłumy. Na pare pierwszy ligowych meczów duzo ludzi. Ale potem zacznie sie jesień, monotonna gra zespołu, nie zawsze wygrane, cisza na trybunach, drogie bilety.

Pożyjemy, zobaczymy.


EDIT: edytowałem, bo to kiepsko brzmiało.

Konrad. 17.12.2009 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831050)
. Nie kojarzę żadnego takiego klubu. Red Bull Salzburg to próbował i im to nie wyszło. I zobacz, że Salzburg to półka wyżej, niż nasze ligowe potęgi(i gdzie przeznacza się więcej niż wspomnaine przez Ciebie 5 mln euro na transfery)

Jak to nie wyszło? :shock:

Na ich 30 tysięcznym stadionie, frekwencja waha się między 10 a 20 tys. Średnio wychodzi 15, a więc 50% zapełnienia stadionu.. Na pewno włodarze Legii, takim wynikiem by się zadowolili na początek... A przecież tam właściciel przegiął na całej linii - wypowiedział wojnę ultrasom, zmienił nazwę, herb, nawet barwy klubowe...

Kolejna sprawa - Salzburg to 150 tysięczne miasteczko! Aglomeracja ma 200 tys... Warszawska aglomeracja liczona jest na ponad 3 miliony! Dlatego, jak widzisz iti ma 10x większe możliwości niz Red Bull, który i tak odniósł (niestety...) sukces...

Musisz też pamiętać, że w Austrii piłka nożna nie jest sportem numer jeden, nawet ME nie zmieniły faktu, że Austriaków bardziej grzeją narty niż futbol....

Cytat:

Chodzisz do teatru? Jest tam bezpiecznie. Jeśli nie jesteś 'sympatykiem' teatrów, to może byłeś tam 2 czy 3 razy na jakiejś sztuce ( i to pewnie z klasą;)). Ja byłem kilka razy i mi wystarczy, nie gustuję w tym. Więc sądzę, że ktoś kto do tej pory nie chodził na mecze, to nie zacznie tego robić. Tak jak wspomniałem- przyjdzie, zobaczy i tyle.
Niby racja, ale nie do końca... Ludźmi jest łatwiej sterować, i narzucać "modę na coś" niż ci się wydaję...

Zobacz sobie jak nagle w Polsce przybyło szkół tańca... Ba, wszyscy się na nim znają, wszyscy nim interesują, każdy umie rozróżnić salsę od pasa noglo czy jakoś tak :lol:.

To samo z MMA, jeszcze rok temu nie wiele osób kojarzyło co to jest, dziś na forach mamy tysiące ekspertów, a walke Pudziana oglądał każdy...

Ot, siła marketingu... Dlatego jeśli iti uda się nakręcić "modę na Legię", to możecie mieć nie ciekawie.. Na Vipach mroczki z kamerami, na pozostałych trybunach wyżelowane chłopaki w różowych koszulkach... :lol:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 831051)
Spoookooojnie. Za 2-3 lata to np. Walter moze się znudzić piłką. Kawał czasu, mnóstwo wydarzeń. Moze być inny zarząd, totalnie inny prezes i zupełnie inna sytuacja na trybunach.

Wątpie. Co by o nich nie mówić - na biznesie się znają. Dlatego jeśli zainwestowali tyle kasy w klub, z tego co wiem to kupili tez projekt stadionu - to nie po to, aby po dwóch latach się zniechęcać. Na to nie licz.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831047)
Apele ITI jakoś nie działają, oni mają problem z wypełnieniem Krytej, któa liczy 5 tys miejsc.

Na razie. W mediach aktualnie ciągle mamy nagonkę na kiboli... IPo otwarciu stadionu, zapewne iti ogłosi zwycięstwo z chuligaństwem i rozpocznie się nakręcanie pikników do pokazywania się na stadionie... Zresztą oglądajac zdjęcia z wiadomej awantury (ściągnięcie gniazdowego) już mozna było coś takiego zauważyć...
Cytat:

Wybrali złą drogę, tylko sa na tyle zadufani, że nie potrafią przyznać się do błędu. Ale już niedługo mam nadzieję, że będa musieli to uczynić.
Oby. W wypowiedziach prasowych, pojawia się "sektor dla fanatycznych kibiców", i podobno ma być miejsce dla każdego... Zobaczymy, jak to będzie wygladało...

Co do drugiego zdania, wydaje mi się że jest to błąd w myśleniu waszych nazwijmy to "fanatycznych" :-p. Wydaje im się, że iti musi się z nimi dogadać, no bo jak może Legia funkcjonować bez ultrasów,... Jak pokazuje jednak przykład Salzburga - niestety może...

Gwiaździsty 17.12.2009 17:18

Na Legii będzie tak samo jak w Kielcach. Gdy zostanie oddany stadion, ruszy na niego całą gawiedź z Warszawy i okolic. Dawni "żyletkowcy" też przyjdą "in cognito" rozgłaszając wszem i wobec, że ich noga nie postanie na tym stadionie dopóki ...... W tłumie nie jeden rozpozna drugiego w tłumie. Ciekawość zwycieży. Wrócą grzecznie na trybuny jak gdyby nigdy nic. A gdy Legia zagra w pucharach to ten proces tylko się przyśpieszy i po bojkocie zostaną wspomnienia.

0 22 17.12.2009 18:16

Bo my tam musimy być. Pierwszy dzień w którym sie nie pojawimy bedzie nasza porażką, a ich wygraną. Jezeli serio wierzysz w to co napisałes i akceptujesz ton jaki zaproponowałes to znaczy, ze nie masz zupelnie pojecia o sytuacji.

GemHZR 17.12.2009 21:08

Wiadomo, że frekwencja trochę skoczy z tych 3,5 tyś , ale żeby wskoczyć na poziom Salzburga Legia będzie potrzebowała takich jak tam sukcesów właśnie. Kilka milionów euro na transfery i proszę bardzo sprawa załatwiona. Problem jest jeden: ITI nie planuje zwiększenia budżetu ponad to jaki dochód przyniesie nowy stadion (liczą 20 mln zł rocznie), a zapełnić go chcą zwiększając cenę biletów(30 do 40-50) i karnetów(350 do 420), nawet w stosunku do tego sezonu(nie mówiąc o tym kiedy była żyleta). W ostatnim wywiadzie padają stwierdzenia, że "sam stadion przyciągnie widzów" i "znamy kluby które zapełniają swój stadion bez osiągania sukcesów". Myślę, że te wypowiedzi określają jaką politykę przewiduje ITI na przyszłość. I może jeszcze jedno hasło w ramach uzupełnienia: "loże vip mają przynosić 50% całego dochodu z biletów", więc wiadomo o co chodzi, dla kiboli utrzymujemy duże ceny, jak kupią to dobrze, jak nie to drugie dobrze, ale zarabiamy na vipach.

Gwiaździsty 17.12.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 831253)
Bo my tam musimy być. Pierwszy dzień w którym sie nie pojawimy bedzie nasza porażką, a ich wygraną. Jezeli serio wierzysz w to co napisałes i akceptujesz ton jaki zaproponowałes to znaczy, ze nie masz zupelnie pojecia o sytuacji.

No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

GemHZR 17.12.2009 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 831342)
No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

A co za różnica, czy kibole z żylety przyjdą czy nie? Cała żyleta, która liczyła koło 6 tyś miejsc, zmieści się na jednym piętrze za bramką. A to, że piszemy o tym, co będzie nie znaczy, że nie mamy zamiaru chodzić na mecze. To, że przyjdzie te 5 tyś "kiboli" nie równa się zapełnieniu stadionu i sukcesowi marketingowemu. Sam znam parę osób, które mają zamiar przyjść na pierwszy mecz, a nie byli od paru lat, tylko czekają na info bo już nie żyją Legią jak kiedyś. I zapewniam Cię , że nie przyjdą grzecznie usiąść tylko wykrzyczeć co trzeba, a później niech się dzieje wola nieba.

0 22 17.12.2009 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 831342)
No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

Z tego co widze to kpisz sobie z tego protestu i chcesz pokazać, ze gardzisz takimi zagrywkami, a osoby któe protestuja to banda głupków, kibiców sukcesu, która jak Legia wygra mecz grzecznie przyjdzie na stadion całować w pierscień Mariusza. Otóż: mylisz się. Aczkolwiek Twoje prawo tak sadzić.

A teraz do meritum.

Osoby nawołujace do bojkotu meczów to nie osoby decyzyjne. Osoby decyzyjne nawoływały do bojkotu na jesieni 2005 i trybuny były puste (a niektóre postulaty tamtego protestu spelnione). Osoby decyzyjne robiły apel by przyjsc na WKS i na WKSie bylo ponad 10 tys ludzi i doping.

Tak wiec rozumiem, ze opierasz sie na komentarzach na stronach (nawet Legii) oraz na wypowiedziach niektórych osób na naszym forum.

Bojkot nie ma szans, bo czy zarobia 10 tys czy 5 tys nie ma dla nich zadnego znaczenia. Kluczowe jest by jak najwiecej osob 'normalnych' przyszło na pierwsze mecze na nowym stadionie, zeby zaakcentowac swoja obecnosc.

Jeśli uwazasz, ze osoby które przez miedzy innymi pape waltera mialy spore problemy prawne beda niedlugo krzyczeć raj w ajtiaj to nie mamy o czym gadac. Bo swiadczy to jedynie o tym, ze Twoja niechec do kibiców Legii jest wieksza niz trzezwa ocena sytuacji u nas. A nie chce mi sie spedzac czasu na rozmowie w stylu chcesz jak najbardziej dosrać podsmiechujkami kibicom Legii.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR
Sam znam parę osób, które mają zamiar przyjść na pierwszy mecz, a nie byli od paru lat, tylko czekają na info bo już nie żyją Legią jak kiedyś. I zapewniam Cię , że nie przyjdą grzecznie usiąść tylko wykrzyczeć co trzeba, a później niech się dzieje wola nieba.

Miło coś takiego przeczytać :)

ToTylkoJa 17.12.2009 22:52

Konrad. wyczytałem, że mieli średnią ok 13 tys.
W przypadku iti to wg mnie nie będzie sukcesem. Taką średnią to Legia miała bez zbędnych sukcesów w czasach, gdy jeszcze była super atmosfera na stadionie( no 11-12 tys, bo stadion na więcej nie pozwalał).

jak na ok 33 tys stadion to bardzo mało. I teraz jeszcze pytanie- jakie ceny biletów/karnetów zafundowali właściciele kibicom z Salzburga. Wie może ktoś? Bo jeśli bilety są dość tanie, a zespół bądz co bądz gra dobrze, to średnia nie dziwi.

co do liczby ludności miasta/aglomeracji- Kielce mają ok 200 tys mieszkańców, a również potrafiły mieć wysoką średnią (szczególnie przed korupcyjną degradacją). Bilety były bardzo tanie, zespół grał jako tako, była atmosfera na trybunach.


życzę iti na święta jak najniższej frekwencji na nowym stadionie, nierentowności eNki i żeby mu się murzyn do rodziny wprosił :D

GemHZR 17.12.2009 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831380)
Konrad. wyczytałem, że mieli średnią ok 13 tys.
W przypadku iti to wg mnie nie będzie sukcesem. Taką średnią to Legia miała bez zbędnych sukcesów w czasach, gdy jeszcze była super atmosfera na stadionie( no 11-12 tys, bo stadion na więcej nie pozwalał).

jak na ok 33 tys stadion to bardzo mało. I teraz jeszcze pytanie- jakie ceny biletów/karnetów zafundowali właściciele kibicom z Salzburga. Wie może ktoś? Bo jeśli bilety są dość tanie, a zespół bądz co bądz gra dobrze, to średnia nie dziwi.

Na górnym piętrze 17-25 E, "studenckie" 12-17 E, dzieci 6-15lat 5-8 lat.
Na dolnym piętrze 12-23 E, "s" 9-15,5 E, d 2,5-7 E

te ulgowe studencki dostępne są dla: Children, Trainees, Students, Disabled Persons, Pensioners, National Service participants
http://redbulls.com/soccer/salzburg/en/day-tickets.html

I przypomnienie PKB per capita za 2008 rok :> Austria 39,634 USD, Polska 17,482 USD
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita

No i kurs Euro: 1 EUR 4,1818

0 22 17.12.2009 23:15

Dodam, ze Salzburg wygrał 5 (a moze juz 6) meczów w grupie UEFY.

Nie, no - nie ma szans u nas na 15 tys :)

GemHZR 17.12.2009 23:27

wow, bilet też od 6 godzin przed meczem zapewnia darmowy przejazd SVV, czyli koleją podmiejską, czy coś takiego, jakiś transport w każdym razie. Mogliby u nas tak zrobić w ramach odkorkowywania okolic stadionów.

Slayer666 18.12.2009 08:06

W Austrii akurat to dość powszechna praktyka, że bilet na imprezę masową (mecz, koncert, festiwal) upoważnia Cię do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej (przeważnie to sponsorzy, których logo znajduje się na bilecie jakby "płacą" za Twój przejazd).

AnBa95 19.12.2009 18:33

Ja osobiście zastanawiam się nad jednym a mianowicie:
Jak będzie wyglądać atmosfera na stadionie Legii jak przyjadą kibice średniej drużyny w powiedzmy 450 osób i przekrzyczą cały stadion.W Hiszpanii jest podobna sytuacja, więc jak piłkarze Legii będą się czuli na obiekcie własnym a jednocześnie mało przyjaznym?

timmdorf 19.12.2009 20:12

pusty stadion

skttrbrain 22.12.2009 00:42

http://img192.imageshack.us/img192/2559/panoramamh.jpg

i_w z ssc

simone 26.12.2009 23:18

http://foto.terazpasy.pl/d/22985-1/2...chy-kacik1.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22989-1/2...chy-kacik2.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22993-1/2...chy-kacik4.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22995-1/2...chy-kacik5.jpg

Q13SON 27.12.2009 00:52

6 kortów ? ...

Gordian 27.12.2009 06:37

Ten niby kompleks Comarchu to architektoniczna porażka.

pobawiłem się trochę w PS, ale dalej mi się nie chce...
http://img704.imageshack.us/img704/9922/panoramamh1.jpg

Wiem że trybuny będą inne wzdłuż boiska. To tylko taki schemat. Wygląda monumentalnie i ciężko. Nie chciałbym pod takim "stalowym pająkiem" siedzieć...

FajQ 27.12.2009 13:57

Gordian też niechciałbym siedzieć pod czymś takim.Tylko teraz jaka róznica czy Ci na głowę spadnie 1 tona czy 100 ton:-p

Gordian 27.12.2009 14:15

no wiesz to już żadna różnica :D

buczo1985 27.12.2009 15:05

Lepiej wyplujcie te słowa. Miejmy nadzieję, że stadion Lecha będzie się trzymał kupy przez co najmniej 100 lat:) Ale faktycznie muszę przyznać, że konstrukcja dachu może dla niektórych być przytłaczająca i ktoś o słabych nerwach będzie się bał pod nią siedzieć:P Powinni jakąś tabliczkę informacyjną zawiesić, że projekt spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

Tak po za tematem, o ironio w tej chwili w reklamie Rtv Euro AGD na dolnej stronie forum wyskoczyła ładna lodówka firmy Amica:D

0 22 27.12.2009 17:47

W Gelsenkirchen tez jest taka konstrukcja (przynajmniej w jakims stopniu podobna do tej z Poznania) i wygladało to spoko

pawel1495 27.12.2009 18:46

Stadion Lecha i oczywiście Wisełki będą najlepszymi stadionami w Polsce w 2010 r. dopóki nie powstaną stadiony na Euro 2012:D

bimbam 28.12.2009 09:19

http://i50.tinypic.com/51qxic.jpg

zasrani wyznawcy iti

Gordian 28.12.2009 10:15

W jednym gość ma rację. Trzeba tępić chamstwo. Najpierw wypadałoby zacząć od internetu. Tacy jak użytkownik Dan powinni dostać bana na wszystko do czasu aż się nie nauczy, że w necie też się trzeba umieć zachować.

Co do merytorycznej treści tamtego posta Legionisty to niewiele ma wspólnego z naszym tematem o budowanych obiektach sportowych.

Emilio 28.12.2009 12:16

Kilka zdjęć budowy stadionu z Poznania, autorstwa Marka Kaczmarczyka:

http://img191.imageshack.us/img191/9...7stamie147.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/1...7stamie134.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5...7stamie121.jpg

Kamson 28.12.2009 12:39

http://legialive.pl/news/33296_Jaka_...ITI_Arena.html

A co będzie jak nie znajdą firmy, która zapłaci za umieszczenie swojej nazwy w nazwie stadionu? Na miejscu Legionistów zacząłbym sie bać. "Mariusz Walter Stadium" albo "nStadion" :shock:

ciacho 28.12.2009 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 835004)
http://legialive.pl/news/33296_Jaka_...ITI_Arena.html

A co będzie jak nie znajdą firmy, która zapłaci za umieszczenie swojej nazwy w nazwie stadionu? Na miejscu Legionistów zacząłbym sie bać. "Mariusz Walter Stadium" albo "nStadion" :shock:

A przeczytałeś w ogóle ten artykuł? Śmiem wątpić skoro wygłaszasz takie teorie, które wskazują, że nawet nie przeczytałeś całego tytułu artykułu, a tylko jego pierwsze zdanie i resztę sobie dopowiedziałeś. A poza tym co w tym byłoby niesamowitego gdyby stadion Legii nazwać choćby ITIArena i gdyby to ITI miałoby płacić Legii? W czymże ta nazwa byłaby gorsza choćby od PGE Areny? Chyba już lepiej mieć nazwę właściciela, który dodatkowo za to płaci niż jakieś inne twory typu PGE Arena, które z klubem miałoby niewiele wspólnego.

0 22 28.12.2009 15:50

Widzisz na koszulkach mamy eNkę i Legia NIC z tego nie ma. Zachodzi podejrzenie, ze gdyby stadion tak sie nazywał to byłoby podobnie.

Nie mam złudzeń, ze bedzie to jakas komercyjna nazwa. Byle nie Bakoma.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl