Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

Kamyk 19.02.2010 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Byku (Post 856481)
Mam ochotę zmiażdżyć dobrą sensacje, co polecacie ?

Polecam "Rockaway", "Zawód Gangster", "Złodziejski Kodeks".

PawełABG 21.02.2010 16:36

Pytanie był już wspominany wcześniej tu ten film o jakimś starszym gościu , któremu zabito przyjaciela jakaś chuliganka z osiedla i on z nimi walczy ?? Polecacie go ??

Szarny 21.02.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PawełABG (Post 857554)
Pytanie był już wspominany wcześniej tu ten film o jakimś starszym gościu , któremu zabito przyjaciela jakaś chuliganka z osiedla i on z nimi walczy ?? Polecacie go ??

Harry Brown? całkiem dobry, ale lepszy jest moim zdaniem Eden Lake. Tematyka podobna, ale bez zbędnego bohaterstwa. Świetny thriller.

grzesiek632 21.02.2010 18:39

Ja dziś obejrzałem film pt: "Hooligans 2" i musze powiedziec że zrobił na mnie wrażenie. Ten film polecam jak najbardziej.
Oglądał ktoś może pierwsza częśc tego filmu?

kubawislak 21.02.2010 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 857615)
Ja dziś obejrzałem film pt: "Hooligans 2" i musze powiedziec że zrobił na mnie wrażenie. Ten film polecam jak najbardziej.
Oglądał ktoś może pierwsza częśc tego filmu?

Tak, musisz wiedzieć, ze 1 zebrała dużo lepszą recenzje i słusznie, jest zrobiona bardziej realistycznie.
W 2 patrząc na sam mecz więźniów... nie wygrywał ten kto lepiej grał, ale ten kto delikatnie mówiąc grał najbrutalniej. Nie możliwe jest to co się tam wyda żyło. W 1 jest wiele scen walki zrobione oczywiście dużo fajniej bo biją się przed i po meczach, a koniec wymiata, wielu miało łzy w oczach.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 857611)
Harry Brown? całkiem dobry, ale lepszy jest moim zdaniem Eden Lake. Tematyka podobna, ale bez zbędnego bohaterstwa. Świetny thriller.

Ooo tak, kapitalny film, końcówka wymiata!!!

sergio 21.02.2010 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PawełABG (Post 857554)
Pytanie był już wspominany wcześniej tu ten film o jakimś starszym gościu , któremu zabito przyjaciela jakaś chuliganka z osiedla i on z nimi walczy ?? Polecacie go ??




Ja go gorąco polecam świetny film,muzyka i gra aktorska na wysokim poziomie.

Do końca trzyma w napięciu(a jedna scena naprawdę konkretna)

szczepanwislak 21.02.2010 20:23

A ja polecam bardzo dobry horror Wiliama Friedkina pt " Egzorcysta "

Griszka30KR 21.02.2010 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 852334)
Nie śledziłem tematu...
"The Collector" czy "Spotkanie w Palermo" oglądał ktoś? Jakieś opinie?

Pierwszy jak dla mnie dobry

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 857611)
Harry Brown? całkiem dobry, ale lepszy jest moim zdaniem Eden Lake. Tematyka podobna, ale bez zbędnego bohaterstwa. Świetny thriller.

O podobnej tematyce polecam "While She was out" z Kim Bessinger

harimata 21.02.2010 20:58

Znacie jakieś filmy o tematyce podobnej do serii Egzorcysty ?

szczepanwislak 21.02.2010 21:07

"Egzorcyzmy Emile Rose "

Nergal 25.02.2010 13:58

Miałem przyjemność oglądnąć ostatnio osławiony Rewers i muszę przyznać że się nie zawiodłem. Ciekawa historia, rewelacyjnie zrealizowana pod każdym względem począwszy od gry aktorskiej, zdjęć, muzyki. Nie ukrywam że byłem sceptycznie nastawiony ale ten film ostatecznie przywrócił moją wiarę w polskie kino:-)

Polecam również najnowszy film Larsa von Triera "Antychryst". Ten reżyser zaskakuje mnie za każdym razem kiedy oglądam jego filmy, czasem pozytywnie czasem mniej ale zawsze można spodziewać się czegoś zupełnie nowego i tak też jest tym razem. Jak sam określił ten film jest to pornograficzny horror i trudno się z nim nie zgodzić. Ogólnie jest to film pełen skrajności, przepięknie nakręcony prolog i epilog czy scena wędrówki przez Eden (realizowana w polskim studio) przeplata się z surowością i brutalnością niektórych scen. Podobnie jest z muzyką czy zachowaniem głównej bohaterki która w pewnym momencie wydaje sie wychodzić na prostą, po raz pierwszy się uśmiecha tylko po to żeby kilka minut pózniej...Film jednocześnie piękny i obrzydliwy, dosyć ciężki, pełen symboliki. Polecam mimo iż wielu uzna go za totalną szmirę. Na osobna uwage zasługuje gra głównej bohaterki (jedynej zresztą), naprawde wielki szacunek za odwagę i umiejętności.

Jak już przy von Trierze jestem to polecam również "Pięć nieczystych zagrań", jest to dokument w którym von Trier każe autorowi krótkometrażówki "The Perfect Human" nakręcić ją ponownie (5 razy) według określonych zasad, polegających między innymi na umiejscowieniu akcji w najbardziej nędznym miejscu na ziemi...wyobraznia Duńczyka naprawdę nie zna granic, gorąco polecam:-)

1q2 26.02.2010 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 856135)
DOM ZŁY.

Kapitalny.
Gdyby w pocztakowych napisach sie pojawilo: J. & E. Coen - murowany kandydat do Oskara.
Absolutna piatka z plusem.

Podbijam bo to grzech go nie widzieć.Mamy w końcu wybitnego reżysera i scenarzystę zarazem.Mam nadzieje że pójdzie za ciosem;)

Gordian 26.02.2010 01:44

Widziałem ostatnio dwa filmy:

1. Nostalgia Anioła: Film średnio mi się podobał. za dużo się podziewałem po opiniach. Gdyby wycięli wszystkie nudne sceny, w których główna bohaterka biega po polach i łąkach to film byłby całkiem w porządku.

2. REC2: Po pierwszej części byłem zmiażdżony w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dwójka mnie nieco zawiodła. Film ma ledwie 80 min, akcja od samego początku. Więcej efektów specjalnych. Końcówka mnie bardzo zaskoczyła.

Awe 26.02.2010 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 859527)
Widziałem ostatnio dwa filmy:

1. Nostalgia Anioła: Film średnio mi się podobał. za dużo się podziewałem po opiniach. Gdyby wycięli wszystkie nudne sceny, w których główna bohaterka biega po polach i łąkach to film byłby całkiem w porządku.

Miałem to samo odczucie, strasznie nudne były te wszystkie "nierealne" sceny. Ogólnie film ma strasznie poryty klimat, chwyta za gardło bardzo ale też są momenty przekomiczne np. jazda autem do szpitala i sceny z tą ciotką/babcią (nie pamiętam). Strasznie smutny film.

Maciejj 27.02.2010 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 859527)
Widziałem ostatnio dwa filmy:


2. REC2: Po pierwszej części byłem zmiażdżony w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dwójka mnie nieco zawiodła. Film ma ledwie 80 min, akcja od samego początku. Więcej efektów specjalnych. Końcówka mnie bardzo zaskoczyła.


hamerykanski czy hiszpański.........?


jeśli pochodzący z kraju gen. Franco to mam podobne odczucia

Gordian 27.02.2010 22:25

A to jakiś amerykański jest? Ja oglądałem ten z tą ładną aktorką z pierwszej części ;) to chyba hiszpański

Krzysiek 28.02.2010 15:46

Siema! Byłem wczoraj na "Wilkołaku". Spodziewałem się czegoś więcej. A tak to same flaki i baardzo przewidywalna fabuła. Po obejrzeniu 30 minut filmu wiedziałem kto, kogo, dlaczego i jak się skończy film. Nie polecam...

AYALA 03.03.2010 23:22

niedawno w kino Polska oglądałem film Andrzeja Wajdy pt. "Wyrok na Franciszka Kłosa".Gorąco polecam.Świetnie zagrał jeden z moich ulubionych Polskich aktorów Mirosław Baka.

Oparta na faktach historia Franciszka Kłosa, policjanta, który w czasie II Wojny Światowej współpracował z Nazistami. Wierząc, że sumiennie wykonując swoją pracę i zarabiając pieniądze na utrzymanie rodziny można przeżyć wojnę Kłos nie tylko łapie przestępców, ale również tropi polskich konspiratorów i ukrywających się Żydów."Wyrok na Franciszka Kłosa" to poruszająca historia małomiasteczkowego granatowego policjanta, świetnie zagranego przez Mirosława Bakę.

Kobieta_Wislak 04.03.2010 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek (Post 861535)
Siema! Byłem wczoraj na "Wilkołaku". Spodziewałem się czegoś więcej. A tak to same flaki i baardzo przewidywalna fabuła. Po obejrzeniu 30 minut filmu wiedziałem kto, kogo, dlaczego i jak się skończy film. Nie polecam...

no ja mam podobne odczucie... aż skomentowałam że jak to możliwe że Anthony Hopkins zgodził się zagrać w takim filmie ... też nie polecam ...

Kolumbus 04.03.2010 01:06

gdzie grają juz wilkołaka?

Byku 05.03.2010 09:38

tu:
http://www.kina.krakow.pl/film/6617.html

sergio 07.03.2010 14:22

Oglądał już ktoś i co sądzicie o filmach Opętani i Autor Widmo?

troj88 07.03.2010 14:36

Ostatnio widziałem film "Whisper (Zabójczy szept)" i stwierdzam, że nie zmarnowałem półtorej godziny czasu ;) Wciągający horror w stylu Omena, polecam ;)

Endorfinka 07.03.2010 18:32

Autor widmo godny polecenia, bo ostatnio wg mnie nic ciekawego w kinie nie ukazało się wyrezyserowanego przez polskiego reżysera. Dobra obsada, magiczny klimat wyspy, zakończenie troche lipne, ale ogólnie film oceniam na 4/5.

TSW Fanatyk 07.03.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 865593)
Oglądał już ktoś i co sądzicie o filmach Opętani i Autor Widmo?

podbijam pytanie, na filmweb.pl dość dobre oceny ale nie mogę go nigdzie znaleźć..

Krzysiek 07.03.2010 19:04

Byłem wczoraj na Alicji w krainie czarów... Dla fanów Burtona to cud miód:) Bardzo mi się podobał, pod wrażeniem jestem ogromnym. Nie tyle fabuły, co tego bajecznego klimatu:)

kubawislak 07.03.2010 19:22

Miasto Boga
Dla mnie fantastyczny!

St@chu 07.03.2010 21:54

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na plakacie filmu Była sobie dziewczyna (An Education) jest napisane cytuje "najlepsza komedia romantyczna roku". Pytam konkretnie w którym miejscu film ten podchodzi pod komedię romantyczną?

Jeśli ktoś zna odpowiedź będę wdzięczny...

Proud 07.03.2010 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Endorfinka (Post 865817)
Autor widmo godny polecenia, bo ostatnio wg mnie nic ciekawego w kinie nie ukazało się wyrezyserowanego przez polskiego reżysera. Dobra obsada, magiczny klimat wyspy, zakończenie troche lipne, ale ogólnie film oceniam na 4/5.

Polański polski jest chyba tylko z nazwiska:P

ja tam osobiście za Polaka go nie uważam.

Endorfinka 08.03.2010 09:09

A ja uważam Go za Polaka :P coo nie zmienia faktu, że film dobry i warto wybrać się do kina.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl