Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

M89 16.06.2010 10:39

Nie wiem czy zauważyliście, jak "wizualnie" po obniżeniu murawy i odkopaniu fosy podniosła się trybuna D, a co za tym idzie powstało fajne miejsce do wieszania flag.

http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg

zig 16.06.2010 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914934)
Zawsze można powiedzieć ,że są lepszej jakości, to tak jak Dacia jest lepszej jakości niż maluch ale to wcale nie znaczy że jest dobrej. Krzesełka kosztują ~ 100 zl a za 200 zl mozna mieć wypasione. Biorąc pod uwagę , że kibic większość czasu spedza na krzesełku można wymagać aby było dobrej jakości. Wizualnie nasze nie wyglądają najlepiej, natomiast te Legijne tak - stąd mój post.

Wiesz, Multikino organizuje transmisje z meczów, a fotele ma wypasione. Może to jest odpowiednie miejsce dla miękkiej dupki? Jak się domyślam masz na zbyciu parę milionów na te lepsze krzesełka. Ewentualnie wpływ na radnych, którzy hojnym gestem dołożą.

wonski_eNHa 16.06.2010 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grodo (Post 914913)
Od początku budowy stadionu Wisły zapowiadano, że sektor gości znajdować się będzie w narożniku między sektorami C i E. Jednak wielce prawdopodobne, że przyjezdni zasiadać będą na trybunie E, 2 sektory przeznaczone będą dla kibiców gości, jeden na bufor, pozostałe zajmą fani Białej Gwiazdy.

Nie można by bardziej po europejsku??? Bezsensowne jest robienie całego sektora o pojemności ponad 1000 miejsc zamkniętym dla kibiców BG tylko dla tego że psy sobie tak ubzdurają! Niech ktoś ruszy dupę i mózgiem zacznie pracować i niech wymyśli jakiś dobry sposób odgrodzenia przyjezdnych od NAS. Robić bufor na sektorze E3, w centralnym miejscu trybuny to trzeba mieć najebane we łbie.

_Vodka 16.06.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zig (Post 914939)
Wiesz, Multikino organizuje transmisje z meczów, a fotele ma wypasione. Może to jest odpowiednie miejsce dla miękkiej dupki? Jak się domyślam masz na zbyciu parę milionów na te lepsze krzesełka. Ewentualnie wpływ na radnych, którzy hojnym gestem dołożą.

Parę milionów przy inwestycji kosztującej ~500 stanowi jaki procent? Około 1, czy wydaje ci się, że oszczędzając
1% na funkcjonalności esencjonalnej dla 70% kibiców jest głupie ? Zwróć uwagę , że miękkie dupki idąc do multikina zostawiają kase w Multikinie a nie na stadionie , i jednym z założeń stadionu powinno być wyposażenie go w miejsca o podwyższonym standardzie ( Bo miękka dupka przyjdzie z całą rodziną zostawi 200zl za bilety + 60 za catering . Krzesełka z wystającymi śrubami oraz barierkami zakończonymi ostro nie spełniają takich wymagań.

QBAS 16.06.2010 11:07

To nie takie proste _Vodka... Choć trzeba przyznać, że nie wszystkie problemy na naszym stadionie spowodowane są brakiem pieniędzy (patrz super projektant Obłutowicz)

zig 16.06.2010 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914953)
Parę milionów przy inwestycji kosztującej ~500 stanowi jaki procent? Około 1, czy wydaje ci się, że oszczędzając
1% na funkcjonalności esencjonalnej dla 70% kibiców jest głupie ? Zwróć uwagę , że miękkie dupki idąc do multikina zostawiają kase w Multikinie a nie na stadionie , i jednym z założeń stadionu powinno być wyposażenie go w miejsca o podwyższonym standardzie ( Bo miękka dupka przyjdzie z całą rodziną zostawi 200zl za bilety + 60 za catering . Krzesełka z wystającymi śrubami oraz barierkami zakończonymi ostro nie spełniają takich wymagań.

Mam nieodparte wrażenie, że nie widząc na czym siadasz nie poczujesz większej różnicy między tymi krzesełkami. Płacić 100% więcej tylko za "wizualność", bo krzesełka są bardziej obłe, smukłe to chyba rozrzutność. Zwłaszcza w sytuacji kiedy finansowanie elementów bez których stadion nie może funkcjonować to ciągła walka o kolejne miliony. Do dyskusji funkcjonalności krzesełek wmieszałeś kwestię barierek. Jedno z drugim nie ma ze sobą nic wspólnego. Przy tych samych krzesełkach można było zastosować lepsze barierki (niekoniecznie droższe) i to już nie ze względów estetycznych ale bezpieczeństwa.
Tak naprawdę chodzi o granicę, kiedy kończy się stadion, a zaczyna kino, teatr itd. Pewna surowość warunków stadionowych pozwoli zachować właściwe proporcje w jakości kibiców. Podwyższając ciągle standard możemy dojść do wyściełanych foteli z masażem, słuchawek z indywidualnym komentatorem w wybranym języku i masażem Strejlaua i Lubaszenki na dokładkę. Chętnych będzię mnóstwo i zostawią jeszcze więcej kasy. Wisła ma taki potencjał, że powinna starać się zapełnić stadion prawdziwymi kibicami, a nie takimi którzy więcej nie przyjdą na mecz, bo krzesło było za twarde. Wolę aby ta cała rodzina przyszła dla zajebistej atmosfery i emocji, a nie dla "stadionu twoich marzeń" czy jak tam reklamują w Warszawie.

KuKoC 16.06.2010 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 914949)
Nie można by bardziej po europejsku??? Bezsensowne jest robienie całego sektora o pojemności ponad 1000 miejsc zamkniętym dla kibiców BG tylko dla tego że psy sobie tak ubzdurają! Niech ktoś ruszy dupę i mózgiem zacznie pracować i niech wymyśli jakiś dobry sposób odgrodzenia przyjezdnych od NAS. Robić bufor na sektorze E3, w centralnym miejscu trybuny to trzeba mieć najebane we łbie.


Lepszy jeden bufor z goscmi na E niz dwa bufory gdyby byli narozniku C-E

_Vodka 16.06.2010 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zig (Post 914973)
Chętnych będzię mnóstwo i zostawią jeszcze więcej kasy. Wisła ma taki potencjał, że powinna starać się zapełnić stadion prawdziwymi kibicami, a nie takimi którzy więcej nie przyjdą na mecz, bo krzesło było za twarde. Wolę aby ta cała rodzina przyszła dla zajebistej atmosfery i emocji, a nie dla "stadionu twoich marzeń" czy jak tam reklamują w Warszawie.

Zwróć uwagę , że Wisła jest przede wszystkim przedsiębiorstwem, które powinno dopasowywać się do popytu na określoną usługę jaką jest oglądanie meczu. Bez odpowiednich standardów zrobić tego się nie da. Weź pod uwagę naszą frekwencję na R22 przed rozbudową na takich meczach jak Odra , Korona etc. Stadion zapełniał sie w 11 12 tys. Pozwoli mnie to twierdzić że aktualnie posiadamy tyle wiernych kibiców i resztę osób chodzących okazjonalnie. Czy wolisz mieć 14 000 wiernych czy 12 000 wiernych i 20 000 przychodzących na stadion bo to fajne komfortowe spędzanie czasu ? Ja osobiście wole to które przynosi więcej zysku czyli 2.

Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej.

Reser 16.06.2010 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914993)
Zwróć uwagę , że Wisła jest przede wszystkim przedsiębiorstwem, które powinno dopasowywać się do popytu na określoną usługę jaką jest oglądanie meczu. Bez odpowiednich standardów zrobić tego się nie da. Weź pod uwagę naszą frekwencję na R22 przed rozbudową na takich meczach jak Odra , Korona etc. Stadion zapełniał sie w 11 12 tys. Pozwoli mnie to twierdzić że aktualnie posiadamy tyle wiernych kibiców i resztę osób chodzących okazjonalnie. Czy wolisz mieć 14 000 wiernych czy 12 000 wiernych i 20 000 przychodzących na stadion bo to fajne komfortowe spędzanie czasu ? Ja osobiście wole to które przynosi więcej zysku czyli 2.

Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej.


Jeżeli ty uważasz, że foteliki są tak ważne, że zapewnia nam 10k ludzi więcej to n/c. Może jeszcze po kilogramie truskawek dla każdego?

No bez jaj ludzie. Może jeszcze skórzane fotele byście chcieli i przycisk przy każdym siedziusku, który woła osobistego przydupasa.

Nic tak nie przyciąga na stadion, jak poziom sportowy widowiska oraz odpowiednie wyniki. Jak ktoś tego nie zrozumie i zwala na siedzenia to pożal się Boże. Gorzej niż było na R22 nie będzie więc nie ma co płakać nad takimi detalami.

nt5 16.06.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914993)
Zwróć uwagę , że Wisła jest przede wszystkim przedsiębiorstwem, które powinno dopasowywać się do popytu na określoną usługę jaką jest oglądanie meczu. Bez odpowiednich standardów zrobić tego się nie da. Weź pod uwagę naszą frekwencję na R22 przed rozbudową na takich meczach jak Odra , Korona etc. Stadion zapełniał sie w 11 12 tys. Pozwoli mnie to twierdzić że aktualnie posiadamy tyle wiernych kibiców i resztę osób chodzących okazjonalnie. Czy wolisz mieć 14 000 wiernych czy 12 000 wiernych i 20 000 przychodzących na stadion bo to fajne komfortowe spędzanie czasu ? Ja osobiście wole to które przynosi więcej zysku czyli 2.

Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej.

Wisła przede wszystkim nie jest inwestorem tego obiektu. To, że będzie z niego korzystać jak widać w niektórych detalach nie wiele wnosi.
W jakiejś dyskusji stadionowej już się przetoczył argument krzesełek i ich kosztów(sorry, ale nie pamiętam już czy tu, czy na Legii, czy Lechu). Podawali tam dane, że średnio na 30-35 tys. stadionie po każdym meczu do wymiany jest około 100 krzesełek (mowa była o bundeslidze, gdzie komplety nie są rzadkim zjawiskiem). Więc róznica 100 zł a 200 zł jeżeli chodzi o eksploatacje, to dosyć duża różnica. To jest różnica 10000zł na każdym widowisku. Nie ma się co oszukiwać, że na elementach szybko zużywalnych na stadionie trzeba oszczędzać, bo jak na obiekt będzie przychodzić 30 tys. ludzi, to choćby kurna przez przypadek każdemu może się zdarzyć urwać klamkę w kiblu. Nie ma sensu na głupią klamkę płacić 30 zł, jak można ją kupić za 10...

Są skyboxy i są miejsca premium. Tam można wstawiać wygodne krzesełka nawet kurna z poduszką, bo cena na to pozwala. Wolę mieć takie krzesełko jakie jest teraz i nie płacić kroci za oglądanie meczu na którym będę i tak skakał z moją bracią

Kamell 16.06.2010 12:38

Z tego co wyliczyłem to na E dla gości byłoby 2180 miejsc. Jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi

saklak1906 16.06.2010 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914993)
Zwróć uwagę , że Wisła jest przede wszystkim przedsiębiorstwem, które powinno dopasowywać się do popytu na określoną usługę jaką jest oglądanie meczu. Bez odpowiednich standardów zrobić tego się nie da. Weź pod uwagę naszą frekwencję na R22 przed rozbudową na takich meczach jak Odra , Korona etc. Stadion zapełniał sie w 11 12 tys. Pozwoli mnie to twierdzić że aktualnie posiadamy tyle wiernych kibiców i resztę osób chodzących okazjonalnie. Czy wolisz mieć 14 000 wiernych czy 12 000 wiernych i 20 000 przychodzących na stadion bo to fajne komfortowe spędzanie czasu ? Ja osobiście wole to które przynosi więcej zysku czyli 2.

Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej.

Zeby przyciagac wiecej klientow(kibicow) na stadion trzeba miec produkt(pilkarzy) ktorych kibice(klienci) beda chcieli ogladac. I dla potencjalnego kibica to jest bez znaczenia na czym bedzie siedzial, jak beda wygladaly barierki, kible czy klatki, tylko bedzie chcial zobaczyc zajebisty mecz w wykonaniu klubu ktory kocha albo po prostu sobie przyszedl zobaczym mecz.

Jak bedzie ekipa ktora bedzie lala w lidze kazdego i powalczy jak rowny z rownym w Europie to nie boj dupy stadion bedzie pelny.

Idac do kina gdzie masz super wypasione fotele, dzwieki dolby itp bajery, jak jestes na badziewnym filmie wychodzisz w polowie filmu bo szkoda czasu.

Czy Ty bys kupil badziewny produkt z ktorego nie bedziesz zadowolony ale ma zajebiste opakowanie czy super produkt ktory cie zadowoli w szarym pudelku?

szejkspir 16.06.2010 12:41

Tak czytam co oni tu piszą...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...a_po_warstwie/


Cytat:

Można już zauważyć, na jakim poziomie dokładnie znajdować się będzie murawa. Zostały bowiem wylane najniższe stopnie schodów ewakuacyjnych z trybun za bramkami, które znajdować się będą dokładnie na tym samym poziomie, co nowa murawa.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...ger/muraw6.jpg
Wychodzi na to że rowy przed trybunami północna i południową, swoimi dnami, będą w przyblizeniu leżeć w poziomie murawy...

http://img697.imageshack.us/img697/6215/muraw6.jpg

http://www.stadionwisly.info/files/pages/5/detal.jpg

Może się mylę, ale jeśli to mniej wiecej się zgadza, to czy nie lepiej byłoby wyburzyć przednią ścianę rowu?

Od razu robi się wsptaniała ekspozycja dla flag itp.

Zobaczcie:

http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg


Tak to widać też na innych zdjęciach:

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6029768928.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg

Bez sensu będzie takie akwarium przed trybuną.....

http://img688.imageshack.us/img688/2...adionwisly.jpg
http://img532.imageshack.us/img532/7...adionwisly.jpg
http://img697.imageshack.us/img697/3...adionwisly.jpg

Co o tym myslicie?
Jest sens powalczyć?

Mea 16.06.2010 12:41

panowie nie problem jest fotelików tylko braku połączenia barierek z balustradami schodowymi. jesli one beda w tej fromie to podczas wchodzenia ludzie będą się nabijać na te pręty!
http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-06-15

Mea 16.06.2010 12:50

dokładniej to z poziomen fosy i murawy na trybunie S/N to bedzie tak
http://www.stadionwisly.info/dane_te...ne/konstrukcja

zig 16.06.2010 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 914993)
Zwróć uwagę , że Wisła jest przede wszystkim przedsiębiorstwem, które powinno dopasowywać się do popytu na określoną usługę jaką jest oglądanie meczu. Bez odpowiednich standardów zrobić tego się nie da. Weź pod uwagę naszą frekwencję na R22 przed rozbudową na takich meczach jak Odra , Korona etc. Stadion zapełniał sie w 11 12 tys. Pozwoli mnie to twierdzić że aktualnie posiadamy tyle wiernych kibiców i resztę osób chodzących okazjonalnie. Czy wolisz mieć 14 000 wiernych czy 12 000 wiernych i 20 000 przychodzących na stadion bo to fajne komfortowe spędzanie czasu ? Ja osobiście wole to które przynosi więcej zysku czyli 2.

Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej.

No to najwyraźniej nie łapiesz o co chodzi. Gdyby to był tylko biznes Cupiał już dawno by tym pieprznął. Ja jednak dostrzegam w tym wszystkim pierwiastek emocjonalny. Chodzi o to aby marketing był budowany na sławie Wisły, emocjach z Wisłą związnych, dumą z bycia Jej kibicem plus stadion i jego funkcjonalność (ale nie to powinno być najważniejsze-patrz Legia). Wtedy będziesz miał coraz więcej wiernych kibicow, a nie takich, którzy pójdą na drugą stronę Błoń, bo tam będą wygodniejsze fotele. Dochodzimy do pewnych standardów i bardzo dobrze, ale nie przeginajmy, bo nikt z prawdziwych kibiców nie chce tego co się dzieje na zachodzie (czemu wyraz daliśmy na meczu rewanżowym z Tottenhamem ;) ). Ja wolę 14 000, gotów nawet jestem przez to więcej zapłacić za bilet, bo z doświadczenia wiem, że atmosfera jest dużo lepsza z osobami, które "czują klimat" Myślę jednak, że przy odpowiednim działaniu będziemy mieć dobry wynik i ilościowy i jakościowy. I basta.

_Vodka 16.06.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nt5 (Post 915007)
Nie ma się co oszukiwać, że na elementach szybko zużywalnych na stadionie trzeba oszczędzać, bo jak na obiekt będzie przychodzić 30 tys. ludzi, to choćby kurna przez przypadek każdemu może się zdarzyć urwać klamkę w kiblu. Nie ma sensu na głupią klamkę płacić 30 zł, jak można ją kupić za 10...

Większość ludzi którzy nie będą gościć na nowych trybunach - nie oszukujmy się - to tzw pikniki. Dla piknika mecz wygląda mniej więcej tak
Wejscie na stadion 5 min
Zajęcie krzesełka 45min
Wyjście po kiełbache / do WC 10 min
Zajęcie krzesełka 45 min
Wyjście ze stadionu 5 min

Taka osoba spędza na krzesełku ~75% czasu. Czy wg ciebie wszystko jedno w jakich warunkach je spędzi. Porównywanie go do klamki w kiblu nie jest na miejscu. Ja śmiem twierdzić , że jeżeli podczas jego pierwszej wizyty:

Krzesełko będzie niewygodne
Ilość miejsca między krzesełkami będzie za mała
W rzędzie powyżej będzie dostawać z buta w głowę
Krzesełko pod wpływem użycia będzie nierówne

To już na stadion więcej nie przyjdzie i dodatkowo na pytanie swoich znajomych na następny dzien "Stary i jak było na tym meczu" zamiast "Zajebiscie" powie "Stary strata czasu lepiej oglądnąć w C+"

Nie twierdze, że tak musi być natomiast obawy co do wygody, funkcjonalności, jakości przedstawianych krzesełek mam dość spore.

Weź pod uwagę, że kibiców już mamy - chodzi o to nie żeby przyciągać tych aktualnych ale pozyskiwać nowych, dla których kontakt ze stadionem będzie nowością. Takiej osobie nie przedstawisz argumentu, że "jeszcze 2 lata temu było gorzej". On chciałby argument dlaczego wyjście z dzieckiem na mecz to alternatywa dla wyjścia do kina

FevPL 16.06.2010 12:56

Mam pytanie do La Furia Dell' Est: Czy te dziury na końcu barierek będą czymś zatkane np. jakimś plastikiem i w ogóle czy to jest ostre i niebezpieczne dla np. dzieci?
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

SZYMEK_TSW 16.06.2010 12:58

Co do sektora gości już raz pisałem tutaj pewną propozycje, może jakoś natknie to osoby które lobbują jego lokalizacje na trybunie E. Skoro już pojawiły się informacje jakoby miałby miał on być na tej trybunie, jednak z blisko 15 metrowym - zawierającym cały jakby nie było pod sektor z najlepszymi miejscami na tej trybunie co jest sporym marnotrawstwem.

Wydaje mi się ze można by to kompromisowo rozwiązać. Na miejsca dla gości przeznaczyć pod sektor e5 i ponad połowę pod sektora e4. A strefę miedzy wejściem na pod sektor e4 a pleksi oddzielającą e3 i e4 przeznaczyć na bufor. Zamiast pleksi i gdzieś w okolicy wejścia postawić trwałe płoty na wzór tego starego i do samego dachu pociągnąć siatkę

Mniej więcej coś takiego -> http://i48.tinypic.com/i1xp1w.jpg

Wtedy mamy spokojnie wymagane 1600-1700 miejsc dla gości, dobry bufor, i dużo miejsc dla nas.

FevPL 16.06.2010 13:03

Zgadzam się z Twoim pomysłem SZYMEK_TSW i trzeba by było coś podobnego zrobić z drugiej strony sektora gości, żeby nie było jak kiedyś rzucania przedmiotami w kibiców z trybuny zachodniej

szejkspir 16.06.2010 13:06

http://www.stadionwisly.info/files/pages/5/detal.jpg

Wyburzenie tego murku to byłoby małe piwo :)
O wiele lepiej by to wyglądało!

Konrad. 16.06.2010 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 915022)
Nie twierdze, że tak musi być natomiast obawy co do wygody, funkcjonalności, jakości przedstawianych krzesełek mam dość spore.

na jakiej podstawie? zdjęć?

_Vodka 16.06.2010 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 915035)
na jakiej podstawie? zdjęć?

Tak, wg mnie wykonane są tandetnie.

Bartii 16.06.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szejkspir (Post 915011)
Tak czytam co oni tu piszą...



Wychodzi na to że rowy przed trybunami północna i południową, swoimi dnami, będą w przyblizeniu leżeć w poziomie murawy...

[...]

Może się mylę, ale jeśli to mniej wiecej się zgadza, to czy nie lepiej byłoby wyburzyć przednią ścianę rowu?

Od razu robi się wsptaniała ekspozycja dla flag itp.

[...]

Co o tym myslicie?
Jest sens powalczyć?

Nie ma sensu, nawet jesli beda wystawały, to i tak bedzie to dobre miejsce na bannery reklamowe...

Żmijka 16.06.2010 13:32

Przede wszystkim to ta fosa to nie będzie tam ot tak sobie, tylko z tzw względów bezpieczeństwa. Bo nie będzie przecież płotów ...

szejkspir 16.06.2010 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 915053)
Przede wszystkim to ta fosa to nie będzie tam ot tak sobie, tylko z tzw względów bezpieczeństwa. Bo nie będzie przecież płotów ...

Naturalnie, zgadzam się, że zostały zbudowen w celach bezpieczeństwa.

Jednak od czasu gdy je projektowano zmieinło się położenie murawy.
Na obecnie projektowanych stadionach ze wzgledów bezpieczeństwa stosuje się albo rowy, albo poniesienie pierwszego rzędu krzesełek ponad poziom murawy o 1,5-2m (np. Lubin)
Taka właśnie pozostanie wysokość od dna rowu i murawy (ta wg projektu będzie nieco wystawać ponad poziom dna rowu).

Estetycznie to bedzie niebo a ziemia!

A reklamy i tak mogą upchnąć gdzie tylko będą chcieli ;)

royalmichael 16.06.2010 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamell (Post 915009)
Z tego co wyliczyłem to na E dla gości byłoby 2180 miejsc. Jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi

+ ok tysiąca bufor :/
W sumie 3/5 trybuny za bramką

Arapaho 16.06.2010 14:15

^^^ Robiąc sektor w narożniku tracimy 1 x bufor (1 tyś) na E + 1x bufor (1 tys) na C -znacznie droższych cenowo. Na E można dać gościom 1,5 sektora - bo tyle mają mieć zgodnie z prawem i tylko 0,5 sektora przeznaczyć na bufor.Myśleć ludzie, mysleć

ewcia 16.06.2010 14:23

Być może bufor nie zajmie wcale całego sektor, a jeśli zrobią odpowiednie ogrodzenie może się okazać że bufor będzie niewielki.
Tak jak napisaliśmy, nic nie jest jeszcze przesądzone sektor dla gości na sektorze E to jeden z pomysłów z tym że dosyć mocno rozważany.

januszek888 16.06.2010 15:28

Rozkminiacie nad sektorem buforowym, a przecież w życiu na nasz stadion nie będzie zapełniony w 100 %. Może poza meczami z Cracovią, Lechem czy Legią. Więc nawet jak na bufor przeznaczą 2 sektory to i tak o bilety nie ma się co martwić. a przynajmniej łatwiej będzie powiedzieć, że "wszystkie bilety sprzedane". Jedynie problem powstaje właśnie przy meczach prestiżowych gdzie kasa ze "zmarnowanych" miejsc pikników przydałaby się klubowi.

Fuks 16.06.2010 15:33

No i własnie na tych 3 meczach ktore wymieniłes bufor bedzie najbardziej potrzebny.

La Furia Dell' Est 16.06.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 914829)
Z ciekawości, montujecie też kładki ewakuacyjne (tzn. te nad fosą - pomiędzy murawą i trybunami)?

Nie.:-p Produkujemy krzesełka stadionowe, kinowe,teatralne,audytoryjne,konferencyjne........ ..ale "takich" wynalazków nie robimy;):P

La Furia Dell' Est 16.06.2010 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 914845)
Projektant zaproponował bardziej estetyczne i solidne krzesełka no ale górę wzięła cena.
Co do solidności:
osobiście walczyłem najpierw z pokazowym krzesełkiem - poskakałem, pokopałem próbowałem wygiąć i wyrwać. Dało rade zostało jedynie minimalne odznaczenie na plastiku. Barierkę też wypychałem i szarpałem na każdy sposób i nie wyglądało na to żeby miało coś gdzieś puścić (a mały nie jestem:)). Nie wiem jak sprawa będzie wyglądać gdy oprze się o to 20 takich jak ja :) powinno być ok. Martwił bym się jedynie o sektor gości no ale nawet te na Legii jak większa ilość zechce to wyrwie. Pozostaje jedynie sprawa estetyki a to już inna historia.

Święte słowa........nie oczekiwałbym disaign-u Ferrari i solidności Saaba za cenę Opla Astry Classic.To co mamy na Naszym stadionie to MAX- jakości w stosunku do ceny.................Gdyby fundusz był wyższy-to mielibyśmy "kosmos" na R 22.
O.T a to że "mały: nie jesteś-jak napisałeś i nie "zepsułeś":P, to tylko dobrze o produkcie świadczy
:detektyw:

Arapaho 16.06.2010 17:02

Pytanie do mav 23:
1.Prez.Majchrowski twierdzi że architekt nie zgodził się na wykonanie maskowania central wentylacyjnych i agregatów na dachach trybun wschodniej i zachodniej.Czy jest to prawda ? Jeśli tak to jaki jest powód pozostawienie tych"'gratów" na widoku.Jeśli nie było takiej zgody - czy jest jakaś możliwośc żeby architekt zareagował w tej sprawie i zaproponował jakies maskowanie.Widze że zmiany sa jeszcze możlwie (np.szklenie ost.kondygnacji wschodniej)
2.Czy jako biuro wydaliście juz wszystkie niezbedne projekty do ukończenia stadionu.Szczególnie chodzi mi o infrastrukturę IT oraz telebim? Jaki telebim jest /bedzie zaprojektowany (chodzi o typ /model)?
3.Czy wykonujecie uzupełnienia do projektu trybuny północnej? - pytam ponieważ dyr.Niedziałkowska stwierdziła że zmieniły się przepisy i nalezy zmienic zabezp.p-poż
4.Czy możesz podac szczegóły wykonania ławek rezerwowych?Czy będą zagłębione ? Jaki typ krzesełek bedzie instalowany?

La Furia Dell' Est 16.06.2010 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FevPL (Post 915024)
Mam pytanie do La Furia Dell' Est: Czy te dziury na końcu barierek będą czymś zatkane np. jakimś plastikiem i w ogóle czy to jest ostre i niebezpieczne dla np. dzieci?
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

Wszystkie otwory zewnętrzne "naszych barierek" będą zaślepiane plastikowymy zaślepkami.
ps.sorry za "zmasowaną" liczbę postów ale w miarę możliwości staram sie odpowiedzieć na wszystkie pytania:-D

nt5 16.06.2010 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 915022)
Nie twierdze, że tak musi być natomiast obawy co do wygody, funkcjonalności, jakości przedstawianych krzesełek mam dość spore.

Weź pod uwagę, że kibiców już mamy - chodzi o to nie żeby przyciągać tych aktualnych ale pozyskiwać nowych, dla których kontakt ze stadionem będzie nowością. Takiej osobie nie przedstawisz argumentu, że "jeszcze 2 lata temu było gorzej". On chciałby argument dlaczego wyjście z dzieckiem na mecz to alternatywa dla wyjścia do kina

Mam prośbę. To że w każdej reklamie bombardują Cię słowem funkcjonalny nie zmienia jego znaczenia.
Za SJP:
funkcjonalny - dobrze spełniający swoją funkcję;

Krzesełko ma być do siedzenia. Spełnia swoją funkcję? Myślę, że tak.

Wiesz co... Nie chce nikomu wpuszczać ściemy takiej jak Legia, że o takim stadionie jak nasz ktokolwiek marzył.
Jeżeli ktoś chce być przekonywany do wyjścia na stadion zamiast do kina, to nasze argumenty zawsze przegrają z pogodą: z deszczem i z zimnem. Czy to oznacza, że mamy zrobić wielką halę i ogrzewać ją przez większość jesieni i wiosny? Wyjście na mecz to wyjście na mecz. Koniunktura na Wisłę musi wynikać z drużyny na dłuższą metę. W Legii wiedzą, że na drużynie jeszcze nie mogą budować nawyku na chodzenie na mecze, więc wciskają ściemę, że nagle wszystko się zmienia i już zrobiliśmy stadion "dla normalnych ludzi". Największą siłą marketingową powinniśmy być My. Wisła najlepszy interes by zrobiła, gdyby kibice przyprowadzający nowych klientów po karnety dostawali jakieś zniżki. Ja i tak już namówiłem trójkę znajomych, żeby zaczęli chodzić od nowego sezonu, a jakby mi Klub puścił oczko i dorzucił jakiś bonus to postarałbym się jeszcze o kilka osób

Martinho 16.06.2010 19:16

Co do sektora gości to wg mnie lepsze miejsca są w buforze za bramką na srodku niz prawie w kącie wzdłuż.

A co do frekwencji ze wam ten tysiac z bufora zbedzie to ludzie zejdzcie na ziemię.

zbymak 16.06.2010 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 915181)
Pytanie do mav 23:
1.Prez.Majchrowski twierdzi że architekt nie zgodził się na wykonanie maskowania central wentylacyjnych i agregatów na dachach trybun wschodniej i zachodniej.Czy jest to prawda ? Jeśli tak to jaki jest powód pozostawienie tych"'gratów" na widoku.Jeśli nie było takiej zgody - czy jest jakaś możliwośc żeby architekt zareagował w tej sprawie i zaproponował jakies maskowanie.Widze że zmiany sa jeszcze możlwie (np.szklenie ost.kondygnacji wschodniej)
2.Czy jako biuro wydaliście juz wszystkie niezbedne projekty do ukończenia stadionu.Szczególnie chodzi mi o infrastrukturę IT oraz telebim? Jaki telebim jest /bedzie zaprojektowany (chodzi o typ /model)?
3.Czy wykonujecie uzupełnienia do projektu trybuny północnej? - pytam ponieważ dyr.Niedziałkowska stwierdziła że zmieniły się przepisy i nalezy zmienic zabezp.p-poż
4.Czy możesz podac szczegóły wykonania ławek rezerwowych?Czy będą zagłębione ? Jaki typ krzesełek bedzie instalowany?

Podbijam twoje pytania bo do dziś np.wentylacje kolega mav23 nie udzielil odpowiedzi.Czekam nie cierpliwie

Gordian 16.06.2010 20:32

a ja mam pytanie z innej beki. Nie mogę na bieżąco śledzić wydarzeń na stadionie, więc zdziwiła mnie sprawa sky-boxów. Dokładnie mówiąc ich podłoga. Z wykazu pomieszczeń, który mam na dysku wynik, że podłogi w sky-boxach miały być wykończone drewnem (tekowym?) , a tymczasem położyli ciemne płytki? Wyjaśni mi ktoś o co tu chodzi? Mam zły wykaz? Pojechali po kosztach? WTF?

gooro33 16.06.2010 20:58

Czemu inwestor nie chce robic kostki wokol stadionu i odpieprza z asfaltem?
Nie rozumiem tego tym bardziej ze na Cracovii nie ma takich problemow i ciecia kosztow i tam normalnie bedzie cala przestrzen wokol stadionu wylozona kostka.!!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl