![]() |
Nie wiem czy zauważyliście, jak "wizualnie" po obniżeniu murawy i odkopaniu fosy podniosła się trybuna D, a co za tym idzie powstało fajne miejsce do wieszania flag.
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
1% na funkcjonalności esencjonalnej dla 70% kibiców jest głupie ? Zwróć uwagę , że miękkie dupki idąc do multikina zostawiają kase w Multikinie a nie na stadionie , i jednym z założeń stadionu powinno być wyposażenie go w miejsca o podwyższonym standardzie ( Bo miękka dupka przyjdzie z całą rodziną zostawi 200zl za bilety + 60 za catering . Krzesełka z wystającymi śrubami oraz barierkami zakończonymi ostro nie spełniają takich wymagań. |
To nie takie proste _Vodka... Choć trzeba przyznać, że nie wszystkie problemy na naszym stadionie spowodowane są brakiem pieniędzy (patrz super projektant Obłutowicz)
|
Cytat:
Tak naprawdę chodzi o granicę, kiedy kończy się stadion, a zaczyna kino, teatr itd. Pewna surowość warunków stadionowych pozwoli zachować właściwe proporcje w jakości kibiców. Podwyższając ciągle standard możemy dojść do wyściełanych foteli z masażem, słuchawek z indywidualnym komentatorem w wybranym języku i masażem Strejlaua i Lubaszenki na dokładkę. Chętnych będzię mnóstwo i zostawią jeszcze więcej kasy. Wisła ma taki potencjał, że powinna starać się zapełnić stadion prawdziwymi kibicami, a nie takimi którzy więcej nie przyjdą na mecz, bo krzesło było za twarde. Wolę aby ta cała rodzina przyszła dla zajebistej atmosfery i emocji, a nie dla "stadionu twoich marzeń" czy jak tam reklamują w Warszawie. |
Cytat:
Lepszy jeden bufor z goscmi na E niz dwa bufory gdyby byli narozniku C-E |
Cytat:
Nie mogę wypowiadać się o kwestiach wygody naszych nowych fotelików jednak przy tych z legii wyglądają co najmniej o klasę gorzej. |
Cytat:
Jeżeli ty uważasz, że foteliki są tak ważne, że zapewnia nam 10k ludzi więcej to n/c. Może jeszcze po kilogramie truskawek dla każdego? No bez jaj ludzie. Może jeszcze skórzane fotele byście chcieli i przycisk przy każdym siedziusku, który woła osobistego przydupasa. Nic tak nie przyciąga na stadion, jak poziom sportowy widowiska oraz odpowiednie wyniki. Jak ktoś tego nie zrozumie i zwala na siedzenia to pożal się Boże. Gorzej niż było na R22 nie będzie więc nie ma co płakać nad takimi detalami. |
Cytat:
W jakiejś dyskusji stadionowej już się przetoczył argument krzesełek i ich kosztów(sorry, ale nie pamiętam już czy tu, czy na Legii, czy Lechu). Podawali tam dane, że średnio na 30-35 tys. stadionie po każdym meczu do wymiany jest około 100 krzesełek (mowa była o bundeslidze, gdzie komplety nie są rzadkim zjawiskiem). Więc róznica 100 zł a 200 zł jeżeli chodzi o eksploatacje, to dosyć duża różnica. To jest różnica 10000zł na każdym widowisku. Nie ma się co oszukiwać, że na elementach szybko zużywalnych na stadionie trzeba oszczędzać, bo jak na obiekt będzie przychodzić 30 tys. ludzi, to choćby kurna przez przypadek każdemu może się zdarzyć urwać klamkę w kiblu. Nie ma sensu na głupią klamkę płacić 30 zł, jak można ją kupić za 10... Są skyboxy i są miejsca premium. Tam można wstawiać wygodne krzesełka nawet kurna z poduszką, bo cena na to pozwala. Wolę mieć takie krzesełko jakie jest teraz i nie płacić kroci za oglądanie meczu na którym będę i tak skakał z moją bracią |
Z tego co wyliczyłem to na E dla gości byłoby 2180 miejsc. Jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi
|
Cytat:
Jak bedzie ekipa ktora bedzie lala w lidze kazdego i powalczy jak rowny z rownym w Europie to nie boj dupy stadion bedzie pelny. Idac do kina gdzie masz super wypasione fotele, dzwieki dolby itp bajery, jak jestes na badziewnym filmie wychodzisz w polowie filmu bo szkoda czasu. Czy Ty bys kupil badziewny produkt z ktorego nie bedziesz zadowolony ale ma zajebiste opakowanie czy super produkt ktory cie zadowoli w szarym pudelku? |
Tak czytam co oni tu piszą...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...a_po_warstwie/ Cytat:
http://img697.imageshack.us/img697/6215/muraw6.jpg http://www.stadionwisly.info/files/pages/5/detal.jpg Może się mylę, ale jeśli to mniej wiecej się zgadza, to czy nie lepiej byłoby wyburzyć przednią ścianę rowu? Od razu robi się wsptaniała ekspozycja dla flag itp. Zobaczcie: http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg Tak to widać też na innych zdjęciach: http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6029768928.jpg http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg Bez sensu będzie takie akwarium przed trybuną..... http://img688.imageshack.us/img688/2...adionwisly.jpg http://img532.imageshack.us/img532/7...adionwisly.jpg http://img697.imageshack.us/img697/3...adionwisly.jpg Co o tym myslicie? Jest sens powalczyć? |
panowie nie problem jest fotelików tylko braku połączenia barierek z balustradami schodowymi. jesli one beda w tej fromie to podczas wchodzenia ludzie będą się nabijać na te pręty!
http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-06-15 |
dokładniej to z poziomen fosy i murawy na trybunie S/N to bedzie tak
http://www.stadionwisly.info/dane_te...ne/konstrukcja |
Cytat:
|
Cytat:
Wejscie na stadion 5 min Zajęcie krzesełka 45min Wyjście po kiełbache / do WC 10 min Zajęcie krzesełka 45 min Wyjście ze stadionu 5 min Taka osoba spędza na krzesełku ~75% czasu. Czy wg ciebie wszystko jedno w jakich warunkach je spędzi. Porównywanie go do klamki w kiblu nie jest na miejscu. Ja śmiem twierdzić , że jeżeli podczas jego pierwszej wizyty: Krzesełko będzie niewygodne Ilość miejsca między krzesełkami będzie za mała W rzędzie powyżej będzie dostawać z buta w głowę Krzesełko pod wpływem użycia będzie nierówne To już na stadion więcej nie przyjdzie i dodatkowo na pytanie swoich znajomych na następny dzien "Stary i jak było na tym meczu" zamiast "Zajebiscie" powie "Stary strata czasu lepiej oglądnąć w C+" Nie twierdze, że tak musi być natomiast obawy co do wygody, funkcjonalności, jakości przedstawianych krzesełek mam dość spore. Weź pod uwagę, że kibiców już mamy - chodzi o to nie żeby przyciągać tych aktualnych ale pozyskiwać nowych, dla których kontakt ze stadionem będzie nowością. Takiej osobie nie przedstawisz argumentu, że "jeszcze 2 lata temu było gorzej". On chciałby argument dlaczego wyjście z dzieckiem na mecz to alternatywa dla wyjścia do kina |
Mam pytanie do La Furia Dell' Est: Czy te dziury na końcu barierek będą czymś zatkane np. jakimś plastikiem i w ogóle czy to jest ostre i niebezpieczne dla np. dzieci?
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg |
Co do sektora gości już raz pisałem tutaj pewną propozycje, może jakoś natknie to osoby które lobbują jego lokalizacje na trybunie E. Skoro już pojawiły się informacje jakoby miałby miał on być na tej trybunie, jednak z blisko 15 metrowym - zawierającym cały jakby nie było pod sektor z najlepszymi miejscami na tej trybunie co jest sporym marnotrawstwem.
Wydaje mi się ze można by to kompromisowo rozwiązać. Na miejsca dla gości przeznaczyć pod sektor e5 i ponad połowę pod sektora e4. A strefę miedzy wejściem na pod sektor e4 a pleksi oddzielającą e3 i e4 przeznaczyć na bufor. Zamiast pleksi i gdzieś w okolicy wejścia postawić trwałe płoty na wzór tego starego i do samego dachu pociągnąć siatkę Mniej więcej coś takiego -> http://i48.tinypic.com/i1xp1w.jpg Wtedy mamy spokojnie wymagane 1600-1700 miejsc dla gości, dobry bufor, i dużo miejsc dla nas. |
Zgadzam się z Twoim pomysłem SZYMEK_TSW i trzeba by było coś podobnego zrobić z drugiej strony sektora gości, żeby nie było jak kiedyś rzucania przedmiotami w kibiców z trybuny zachodniej
|
http://www.stadionwisly.info/files/pages/5/detal.jpg
Wyburzenie tego murku to byłoby małe piwo :) O wiele lepiej by to wyglądało! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Przede wszystkim to ta fosa to nie będzie tam ot tak sobie, tylko z tzw względów bezpieczeństwa. Bo nie będzie przecież płotów ...
|
Cytat:
Jednak od czasu gdy je projektowano zmieinło się położenie murawy. Na obecnie projektowanych stadionach ze wzgledów bezpieczeństwa stosuje się albo rowy, albo poniesienie pierwszego rzędu krzesełek ponad poziom murawy o 1,5-2m (np. Lubin) Taka właśnie pozostanie wysokość od dna rowu i murawy (ta wg projektu będzie nieco wystawać ponad poziom dna rowu). Estetycznie to bedzie niebo a ziemia! A reklamy i tak mogą upchnąć gdzie tylko będą chcieli ;) |
Cytat:
W sumie 3/5 trybuny za bramką |
^^^ Robiąc sektor w narożniku tracimy 1 x bufor (1 tyś) na E + 1x bufor (1 tys) na C -znacznie droższych cenowo. Na E można dać gościom 1,5 sektora - bo tyle mają mieć zgodnie z prawem i tylko 0,5 sektora przeznaczyć na bufor.Myśleć ludzie, mysleć
|
Być może bufor nie zajmie wcale całego sektor, a jeśli zrobią odpowiednie ogrodzenie może się okazać że bufor będzie niewielki.
Tak jak napisaliśmy, nic nie jest jeszcze przesądzone sektor dla gości na sektorze E to jeden z pomysłów z tym że dosyć mocno rozważany. |
Rozkminiacie nad sektorem buforowym, a przecież w życiu na nasz stadion nie będzie zapełniony w 100 %. Może poza meczami z Cracovią, Lechem czy Legią. Więc nawet jak na bufor przeznaczą 2 sektory to i tak o bilety nie ma się co martwić. a przynajmniej łatwiej będzie powiedzieć, że "wszystkie bilety sprzedane". Jedynie problem powstaje właśnie przy meczach prestiżowych gdzie kasa ze "zmarnowanych" miejsc pikników przydałaby się klubowi.
|
No i własnie na tych 3 meczach ktore wymieniłes bufor bedzie najbardziej potrzebny.
|
Cytat:
|
Cytat:
O.T a to że "mały: nie jesteś-jak napisałeś i nie "zepsułeś":P, to tylko dobrze o produkcie świadczy :detektyw: |
Pytanie do mav 23:
1.Prez.Majchrowski twierdzi że architekt nie zgodził się na wykonanie maskowania central wentylacyjnych i agregatów na dachach trybun wschodniej i zachodniej.Czy jest to prawda ? Jeśli tak to jaki jest powód pozostawienie tych"'gratów" na widoku.Jeśli nie było takiej zgody - czy jest jakaś możliwośc żeby architekt zareagował w tej sprawie i zaproponował jakies maskowanie.Widze że zmiany sa jeszcze możlwie (np.szklenie ost.kondygnacji wschodniej) 2.Czy jako biuro wydaliście juz wszystkie niezbedne projekty do ukończenia stadionu.Szczególnie chodzi mi o infrastrukturę IT oraz telebim? Jaki telebim jest /bedzie zaprojektowany (chodzi o typ /model)? 3.Czy wykonujecie uzupełnienia do projektu trybuny północnej? - pytam ponieważ dyr.Niedziałkowska stwierdziła że zmieniły się przepisy i nalezy zmienic zabezp.p-poż 4.Czy możesz podac szczegóły wykonania ławek rezerwowych?Czy będą zagłębione ? Jaki typ krzesełek bedzie instalowany? |
Cytat:
ps.sorry za "zmasowaną" liczbę postów ale w miarę możliwości staram sie odpowiedzieć na wszystkie pytania:-D |
Cytat:
Za SJP: funkcjonalny - dobrze spełniający swoją funkcję; Krzesełko ma być do siedzenia. Spełnia swoją funkcję? Myślę, że tak. Wiesz co... Nie chce nikomu wpuszczać ściemy takiej jak Legia, że o takim stadionie jak nasz ktokolwiek marzył. Jeżeli ktoś chce być przekonywany do wyjścia na stadion zamiast do kina, to nasze argumenty zawsze przegrają z pogodą: z deszczem i z zimnem. Czy to oznacza, że mamy zrobić wielką halę i ogrzewać ją przez większość jesieni i wiosny? Wyjście na mecz to wyjście na mecz. Koniunktura na Wisłę musi wynikać z drużyny na dłuższą metę. W Legii wiedzą, że na drużynie jeszcze nie mogą budować nawyku na chodzenie na mecze, więc wciskają ściemę, że nagle wszystko się zmienia i już zrobiliśmy stadion "dla normalnych ludzi". Największą siłą marketingową powinniśmy być My. Wisła najlepszy interes by zrobiła, gdyby kibice przyprowadzający nowych klientów po karnety dostawali jakieś zniżki. Ja i tak już namówiłem trójkę znajomych, żeby zaczęli chodzić od nowego sezonu, a jakby mi Klub puścił oczko i dorzucił jakiś bonus to postarałbym się jeszcze o kilka osób |
Co do sektora gości to wg mnie lepsze miejsca są w buforze za bramką na srodku niz prawie w kącie wzdłuż.
A co do frekwencji ze wam ten tysiac z bufora zbedzie to ludzie zejdzcie na ziemię. |
Cytat:
|
a ja mam pytanie z innej beki. Nie mogę na bieżąco śledzić wydarzeń na stadionie, więc zdziwiła mnie sprawa sky-boxów. Dokładnie mówiąc ich podłoga. Z wykazu pomieszczeń, który mam na dysku wynik, że podłogi w sky-boxach miały być wykończone drewnem (tekowym?) , a tymczasem położyli ciemne płytki? Wyjaśni mi ktoś o co tu chodzi? Mam zły wykaz? Pojechali po kosztach? WTF?
|
Czemu inwestor nie chce robic kostki wokol stadionu i odpieprza z asfaltem?
Nie rozumiem tego tym bardziej ze na Cracovii nie ma takich problemow i ciecia kosztow i tam normalnie bedzie cala przestrzen wokol stadionu wylozona kostka.!!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl