![]() |
Cytat:
|
Też uważam, że w pewnym momencie skończy się ton dobrotliwy. Skoro nie chcą dać stadionu, żeby kibice tam się wykrzyczeli, to w końcu ludziom zaczną puszczać nerwy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie trudno się domyśleć, że budowa pochłonie 505mln PLN. |
Prawda jest taka, że nie ma innego wyjścia jak ten stadion dokończyć. Zostawienie wszystkiego rozgrzebanego oznaczać będzie koszmarne straty finansowe dla Krakowa. I niemal pewną wizytę NIK w radzie miasta i biurze prezydenta.
Wyrzucić kilkaset milionów złotych na przeciętny stadion, wybudowany przez miernego architekta - niefajnie. Wyrzucić kilkaset milionów złotych na do niczego niepotrzebną ruinę tuż przy Błoniach - tragiczne. Więc to potrząsanie szabelką przez radnych to nic innego, jak gra polityczna. Oni nie mają innej alternatywy. Zablokowanie dokończenia budowy stadionu to samobój polityczny. |
Cytat:
Trybuna zachodnia 08'09 - 06'10 prace ziemne 08'09 - 10'09 narożnik (fundament) 08 2009 narożnik (konstrukcja do 22,5m) 08'09 - 12'09 płyta denna 09'09 - 11'09 konstrukcja nośna (-6m - 9,5m) 10'09 - 12'09 konstrukcja nośna (9,5m - 22,5m) 01'09 - 02'10 budowa pomieszczeń 12'09 - 04'10 stopnice (poziom1) 01.10 stopnice (balkon) 02'10 - 03'10 instalacje, wykończenia 03'10 - 06'10 taras nad trybuną 03'10 - 04'10 konstrukcja stalowa 04'10 zadaszenie trybuny 05'10 - 06'10 montaż krzesełek 06 2010 Patrząc na to kiedy to miało być zrobione a kiedy będzie to rzeczywiście można miec 'wątpliwości' dotyczące oddania stadionu w lipcu |
Cytat:
|
Cytat:
Na glosowania przychodzilo po 15 kibicow to myslisz ze oni sie boja jakiejkolwiek opinii publicznej? |
Cytat:
|
Mnie zastanawia inna kwestia, skoro nie zdążą z dachem do lipca to:
Co z murawą - jeżeli zamierzają ją obniżyć i wykonać instalację z ułożeniem nowego dywaniku przed lipcem, tak aby można było rozgrywać mecze to kiedy będą układać dach ?? Elementy dachu na trybunę wschodnią pokrywały prawie połowę obecnej powierzchni murawy. Montaż dachu z oświetleniem potrwa super optymistycznie 1miesiąc-1,5miesiąca.Czyli montaż po rozgrywkach Ekstraklasy ?? A jeżeli tak, to czy nie zniszczy jej dach który pewnie znowu rozłożą na części jej powierzchni ?? Myślę że da się ją przykryć mimo wszystko sprzęt i dźwigi będą sobie po niej jeździły |
Cytat:
Ewentualną odpowiedzialność karną lub z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych może ponieść najwyżej prezydent, a nie radni. Radni są właściwie bezkarni - poza odpowiedzialnością polityczną (czyli właściwie w naszych realiach żadną) nie grozi im właściwie nic. A prezydent wybroni się łatwo. Dysponuje dokumentami, w świetle których zarzutów niegospodarności postawić mu nie będzie można. Zapewne przedstawi projekt uchwały pozwalający na sfinansowanie pozostałej części budowy. Ale jeśli rada się na to nie zgodzi, to prezydent nie będzie mógł nic zrobić. |
Według mnie wykonawca nie zgodzi się na montaż dachu bez dostępu do murawy - czyli płytę boiska zaczną obniżać dopiero po skończeniu dachu (takie były warunki przetargu zapewne). Montaż konstrukcji od tyłu znacznie skomplikuje prace i podniesie ich koszt. Zresztą radzę nie napalać się na lipiec, bo może być niezły zonk.
|
Montaż konstrukcji zadaszenia od tyłu jest wykluczony .Dźwigary dachowe w takim przypadku trzeba by nie tylko wynieść w górę, ale przenieść po za segmenty ram. Do tego potrzebny jest dźwig znacznie większy jak ten "kolos" który był latem na budowie. Ewentualnie wielkie helikoptery. Sprawę dodatkowo komplikuje stropodach za budynkiem trybuny na którym żaden większy dźwig nie będzie mógł stanąć. Co się tyczy montażu zadaszenia ze strefy między placem gry a trybuną to teoretycznie 17,5 m mogłoby wystarczyć. Jednakże i tu ciężko sobie wyobrazić budowę i wynoszenie dźwigarów dachowych na tak wąskiej przestrzeni.
Tak naprawdę jedyna realna możliwość (zakładając że Wisła od lipca będzie rozgrywać mecze na swoim stadionie) to budowa dachu w przerwie zimowej. |
LukL - na a potem w przerwie zimowej wjadą ma nową murawę ciężkie maszyny i rozłożą się z elementami dachu i trzeba będzie wymieniać na nową półroczną murawę. Ja to widzę tak, że zagramy u siebie około października, aż skończą.
Co do tego pomostu technicznego do telebimu to jest straszny. ktoś pisał, że pod dachem miało być montowane dodatkowe oświetlenie, teraz to już odpada. Powinni go zrobić nie wzdłuż dachu a zza telebimu do pierwszego daszku. |
Cytat:
|
Z dzisiejszej GK
stadion Wisły będzie gotowy na lipiec? http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...piec,id,t.html |
Cytat:
...może to o to chodzi? |
Jak dobrze się przyglądniesz kamerce na C, to zobaczysz ze w tym miejscu zamontowany jest podest (na razie od strony E) Więc zapewne oświetlenie pojawi się na tym podeście.
|
Cytat:
Zauważcie, że podbne maifestacje odbywały sie w Łodzi, Bydgoszczy, Świdniku i kilku innych miatach jakich już nie pamietam. Same manifestacje nic nie dały. Albo byla zgoda wśród rządzacych miastem na jakieś działania albo tej zgody nie było. Ja bym prostestował na miejscu mieszkańcow Krakowa w sposób czynny podczas wyboró i nie udzielił mandatu żadnemu z decyzyjnych. Bo to dla mnie kpina , że budują stadionb, a im bliżej końca tym coraz bardziej prawda wychodzi na jaw.Brak zaplecza finansowego, bierność w szukaniu operatora stadionu, brak porozumienia z Wisłą na wynajem tegoż stadionu. Dla mnie to dyletanctwo w daleko posuniętej formie. |
Cytat:
|
Do mtego o czym mowisz konieczne jest uruchomienie machiny medialnej. Naglasnianie sprawy gdzie sie da, uruchomienie prowislackich dziennikarzy i wreszcie aktywnosc nas samych przez pisanie pism, maili czy nawet glupie wpisy na forach internetowych. Rozpieprzenie miasta niekoniecznie mogloby nam przyniesc korzysc ale pokojowa manifestacja z udzialem tlumu juz predzej bo dotarloby to do masowego odbiorcy przez media.
Najwazniejszym wyjazdem rundy nie bedzie wg mnie Bytom, Gdansk ani Bialystok tylko wyjazd na plac Wszystkich Swietych. Blokada ulicy od Filharmonii po Wande, w efekcie korek taki zeby wszyscy bez wyjatku dowiedzieli sie co sie dzieje i kto robi sobie jaja z mieszkancow miasta. Swoja droga, to jest szczyt bezczelnosci: Cytat:
|
witam ma ktoś większe pliki z planami trybuny wschodniej z podziałem na strefy? podobnie jak na linku ale większe
http://stadionwisly.info/dane_techni...buna_wschodnia |
SKWK powinna zwołać manifestację.
Zebrać się pod Reymonta.Poinformować ludzi z tydzień wcześniej.Nawet jak 200 os.pójdzie to TV i gazety od tym bedą pisały i bedzie szum.Te łajzy z UM plują nam w twarz i tak bedą pluć bo mają świadomość że mamy słabą reprezentację polityczną, dzialacze to najemnicy i kładą lagę , kibice maja problem z organizacja poza meczami.Tak było do tej pory.Czas zjednoczyć środowiska Wislackie i zrobic pokojową manifestację. Póki czas trzeba też wykorzystać to Cupiał to mimo wszystko wielki kibic Wisły- problemem są jego pomagierzy.Moze jakiś kontakt z Bossem przez SKWK? Ludzie cos trzeba robić.Źle się dzieje a może być o wiele gorzej. |
kładą pomosty techniczne .. wiec z pewnością będzie oświetlenie pod dachem
http://i44.tinypic.com/1059mya.jpg pewnie nie będzie to estetycznie wyglądać (już nie wygląda) ale co zrobić.. |
Cytat:
|
Cytat:
http://budowa.maroonpoint.com/2010/s0319.jpg Czy oświetlenie montowane pod dachem, nie miało tylko doświetlać pola karnego, oraz eliminować efekt "4 cieni" na piłkarzach? |
Ludzie ale te pomosty techniczne będą tylko na chwile. Na czas zamontowania świateł..one nie zostaną tam na stałe:) widzieliście gdzieś na świecie żeby takie pomosty wisiały w trakcie meczu??:D
|
^ Będą na stałe.
|
Cytat:
|
Moze zalozyc nowy temat o rozgrywkach politycznych wokol stadionu? Bo tutaj rozmowa sie rozmywa na dwa frotny. Budowa vs polityka.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl