Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Mea 13.06.2010 14:39

Fatalnie!
A projekt jednego poziomu jest w jednym pliku i jaką ma wielkość?

La Furia Dell' Est 13.06.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 913138)
Czyli teraz będą montowane czerwone krzesełka czy najpierw ułożą wszystkie niebieskie, potem czerwone a na końcu białe?

Podoba mi się to, że niedziela, a panowie budowlańcy jednak robią.

Dokładnie tak bedzie jak napisałeś.Najpierw niebieskie-potem czerwone-na końcu białe.Przyczyną jest proces technologiczny a dokładnie rzecz ujmując nikt nie będzie "mył" i przygotowywał formy do rozdmuchu co pareset krzesełek;).Czyli, robimy całą partię w danym kolorze, i dopiero jest zmiana;)
ps.myślę że to ucina temat czy krzesełka białe sa czy też nie..........

Konrad. 13.06.2010 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszcz (Post 912684)
Widzę że Kolega nie ma zielonego pojęcia o budownictwie.
Kłania się technikum budowlane bądź drugi rok studiów budownictwa i przedmioty:
Budownictwo ogólne
Materialy budowlane

Slyszał Kolega o czymś takim jak przesiąkliwość materiałów/ przegród budowlanych?

Podczas długich okresów o b. dużej wilgotności powietrza nie powinno się wykonywać robót wykończeniowych (MOŻNA - nikt tego nie zabroni ale NIE POWINNO SIĘ). Jeżeli ściana jest wilgotna a ty położysz gładź/tynk itp na ścianę zamkniesz tą wilgoć w przegrodzie - wówczas masz grzyba, pleśń itp gwarantowaną. Owszem można prowadzić takie prace pod jednym warunkiem - zapewnisz osuszenie przegród od wewnątrz a dotego przydanta będzie wydajna klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie.

Mówimy o wykańczaniu wnętrza trbyuny wschodniej. Tam zostały zakończone wszelkie prace z klimatyzacją, wnetylacją czy ogrzewaniem...

Dlatego nie wiem, jak ścianka działowa kilkanaście metrów wgłąb budynku miały by być wilgotna z powodu deszczu na zewnątrz?



Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 912591)
Chyba kolego nieuwaznie obejrzałes program....wyrażnie inżynier Polimexu powiedział, że na przełomie czerwca i lipca trawa będzie się już zielenić i że ze wschodnia na pierwszy mecz na połowe lipca będzie przygotowana.

Kolego "przełom czerwca i lipca" oraz "połowa lipca" to nie są konkretne daty.

Arapaho 14.06.2010 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 913278)
Dokładnie tak bedzie jak napisałeś.Najpierw niebieskie-potem czerwone-na końcu białe.Przyczyną jest proces technologiczny a dokładnie rzecz ujmując nikt nie będzie "mył" i przygotowywał formy do rozdmuchu co pareset krzesełek;).Czyli, robimy całą partię w danym kolorze, i dopiero jest zmiana;)
ps.myślę że to ucina temat czy krzesełka białe sa czy też nie..........

Czyli mamy rozumieć że krzesełka czerwone i białe jeszcze nie są wyprodukowane? Jeżeli za 12 dni miało być zakończenie (umowne) montażu to trochę dziwne

blackluk 14.06.2010 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 913696)
Czyli mamy rozumieć że krzesełka czerwone i białe jeszcze nie są wyprodukowane? Jeżeli za 12 dni miało być zakończenie (umowne) montażu to trochę dziwne

Ja to widze inaczej, nie że nie są wyprodukowane tylko były produkowane w danej kolejności. Obróbka, składowanie też jest w tej kolejności, krzesełka na pewno sa składowane na jakiś paletach i chyba nie wyobrażasz sobie ze nagle trzeba zamontowac np. 326 krzesełk białych i ktoś bedzie szedł i odliczał, rozrywał spakowane palety, bo kibice chca zeby były teraz białe.

Arapaho 14.06.2010 10:59

^^^ Czemu miałbym sobie nie wyobrażać. To tak jakby w biurowcu montowali najpierw tylko okna 200x80 cm ,za tydzień 180x100cm itd.Jakoś z tym się nigdy na budowie nie spotkałem.A typów okien jest znacznie więcej niż 3. Zresztą pytanie było do La Furia, bo nie ma znaczenie kolejność tylko terminowość, a pytanie jest z czystej ciekawości

bravelukas 14.06.2010 11:24

na razie to robią "S" :)

willow 14.06.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 913719)
^^^ Czemu miałbym sobie nie wyobrażać. To tak jakby w biurowcu montowali najpierw tylko okna 200x80 cm ,za tydzień 180x100cm itd.Jakoś z tym się nigdy na budowie nie spotkałem.A typów okien jest znacznie więcej niż 3. Zresztą pytanie było do La Furia, bo nie ma znaczenie kolejność tylko terminowość, a pytanie jest z czystej ciekawości

Najczęściej wynika to z procesu produkcji. Łatwiej jest ustawić maszyny na jedną długą serię, a po jej wyprodukowaniu przezbrajać na następną, niż skakać co kilkadziesiąt krzesełek/okien/drzwi i czego tam jeszcze. To podraża koszty produkcji.

_Vodka 14.06.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 913737)
Najczęściej wynika to z procesu produkcji. Łatwiej jest ustawić maszyny na jedną długą serię, a po jej wyprodukowaniu przezbrajać na następną, niż skakać co kilkadziesiąt krzesełek/okien/drzwi i czego tam jeszcze. To podraża koszty produkcji.

Niestety przynajmiej w kwestii okien/fasad mylisz się. Zróżnicowana liczba wymiarów wycinanych na tafli znacznie zmniejsza odpad a tym samym poprawia wykorzystanie materiału. W firmie która dostarczała szyby na stadion wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie własnie do takich celów, zadnych maszyn nie trzeba przestawiać są w pełni zautomatyzowane.

willow 14.06.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _Vodka (Post 913747)
Niestety przynajmiej w kwestii okien/fasad mylisz się. Zróżnicowana liczba wymiarów wycinanych na tafli znacznie zmniejsza odpad a tym samym poprawia wykorzystanie materiału. W firmie która dostarczała szyby na stadion wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie własnie do takich celów, zadnych maszyn nie trzeba przestawiać są w pełni zautomatyzowane.

To oprogramowanie o którym piszesz to nic innego jak optymalizacja rozkroju. Bardzo popularne na rynku. Wiem, bo sam handluje maszynami, tyle, że do przemysłu meblarskiego.
Jeśli prawdą jest co piszesz, że maszyny są całkowicie zautomatyzowane, to jestem skłonny przyznać Ci rację. Ale taki proces produkcji odbywa się kosztem wydajności i jest na pewno droższy od produkcji masowej.

Arapaho 14.06.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 913737)
Najczęściej wynika to z procesu produkcji. Łatwiej jest ustawić maszyny na jedną długą serię, a po jej wyprodukowaniu przezbrajać na następną, niż skakać co kilkadziesiąt krzesełek/okien/drzwi i czego tam jeszcze. To podraża koszty produkcji.


Tylko że na 12 dni przed zakończeniem montażu wszystkie krzesełka powinny być już gotowe więc ten problem nawet jeśli jest odpada . Kolega blackluk sugeruje ze problemem może być składowanie i wyliczanie odpowiednich ilości krzesełek o różnych kolorach .Z czym raczej trudno się zgodzić

blackluk 14.06.2010 12:15

Dałem taki ekstremalny przykład, bo wydaje mi się ze w tym tkwi problem. Chyba łatwiej pakować na ciężarówki najpierw jeden kolor nie martwiąc się o ilości ,potem drugi itd... Jednak poczekajmy na odpowiedz La Furia Dell' Est będzie wszystko jasne.

SpoXsteR 14.06.2010 13:20

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/b...ualny_1024.jpg
ruszyli z plotem..

_Vodka 14.06.2010 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 913761)
To oprogramowanie o którym piszesz to nic innego jak optymalizacja rozkroju. Bardzo popularne na rynku. Wiem, bo sam handluje maszynami, tyle, że do przemysłu meblarskiego.
Jeśli prawdą jest co piszesz, że maszyny są całkowicie zautomatyzowane, to jestem skłonny przyznać Ci rację. Ale taki proces produkcji odbywa się kosztem wydajności i jest na pewno droższy od produkcji masowej.

Dokładnie, maszyny są całkowicie zautomatyzowane i dodatkowo zintegrowane z programem, który nie dość ze optymalizuje rozkrój to także zespalanie, obróbki oraz pakowanie, także akurat w tym wypadku nie mialo to wplywu na produkcje, zwlaszcza ze 90% firm w polsce produkujących szkło jest nastawione na minimalny odpad a nie na optymalna produkcje.

Wiem , bo pisze to oprogramowanie ;)

La Furia Dell' Est 14.06.2010 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blackluk (Post 913767)
Dałem taki ekstremalny przykład, bo wydaje mi się ze w tym tkwi problem. Chyba łatwiej pakować na ciężarówki najpierw jeden kolor nie martwiąc się o ilości ,potem drugi itd... Jednak poczekajmy na odpowiedz La Furia Dell' Est będzie wszystko jasne.

Krzesełka są wyprodukowane.Ponieważ mamy do wyposażenia trybunę C oraz w najbliższym czasie również A i B-produkcja odbywała sie "kolorami";)
Wiem że nastapiła zmiana w kolejności montażu krzesełek-czyli teraz są niebieskie-potem montujemy białe a na końcu czerwone.Uwierzcie mi ze kolejność dostarczania krzesełek jest mało istotna.Ważne jest zrobienie dobrze i na czas.:-p

krkgiba 14.06.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 913829)
Krzesełka są wyprodukowane.Ponieważ mamy do wyposażenia trybunę C oraz w najbliższym czasie również A i B-produkcja odbywała sie "kolorami";)
Wiem że nastapiła zmiana w kolejności montażu krzesełek-czyli teraz są niebieskie-potem montujemy białe a na końcu czerwone.Uwierzcie mi ze kolejność dostarczania krzesełek jest mało istotna.Ważne jest zrobienie dobrze i na czas.:-p

czyli na kiedy?

QBAS 14.06.2010 14:08

****a ludzie, montaż krzesełek nie był i nie jest problemem! Z tym się na pewno uwiną. Dokładnego terminu teraz Wam nikt nie poda. Budowa prowadzona jest w taki sposób, że chyba nawet budowniczy nie znają konkretnej dziennej daty skończenia poszczególnych etapów.

Jak tak bardzo lubicie się martwić i narzekać to weźcie sobie na cel trybunę A-B, brak wejścia na trybunę D czy którąś z innych niedoróbek.

rafil 14.06.2010 15:36

dlaczego w zaznaczonym miejscu nie ma jeszcze krzesełek?

http://yfrog.com/61beztytuutqp

Wicked 14.06.2010 15:49

bo nie ma i już. Ludzie będziecie się o każda głupotę pytać? Poczekajcie aż skończą układać

soilworker 14.06.2010 15:57

Hm, czyli na który z podanych planów widowni można bardziej stawiać, że będzie aktualny w lipcu i całym nowym sezonie?

Ten:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/mapa/

czy jednak ten:
http://stadionwisly.info/dane_techni...ionu_szczegoly

?

Snow 14.06.2010 15:59

Ej a dlaczego montują krzesełka od lewej strony trybuny, a nie od prawej ? :evil: *





* - ironia

<wislak88> 14.06.2010 17:37

W wtorek o godz. 12 mieszkańcy Krakowa będą mogli zadać nurtujące ich pytania dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Joannie Niedziałkowskiej.

Czat potrwa godzinę i odbędzie się za pośrednictwem portalu "Magiczny Kraków". Organizatorzy apelują o zwrócenie uwagi na długość jednorazowo wprowadzanej wypowiedzi. Aplikacja obsługująca czat umożliwia publikację tekstu jedynie do 256 znaków. Przekroczenie tego limitu spowoduje automatyczne skrócenie wiadomości. Każdą rozbudowaną wypowiedź trzeba więc podzielić i nadesłać we fragmentach.

Szczegóły na stronie "Magiczny Kraków".

Magdalena Kursa, gazeta.pl

tofik 14.06.2010 18:52

blado ten napis wygląda jakoś

As 14.06.2010 18:59

nie boj nic, jak zamontuja biale krzeselka to kontrast sie zwiekszy. Poza tym kamera napewno nie oddaje dokladnego koloru krzeselek.

PL 14.06.2010 19:13

Na kamerce rzeczywiście wygląda blado. Na zdjęciach kontrast jest już wyraźniejszy:


http://img696.imageshack.us/img696/5...1jun142002.jpg

kolumb 14.06.2010 20:41

http://krak.tv/kategoria-9,film-1327.html
sponsorem relacji literka A?

loomp 14.06.2010 21:43

Całość efektu pogorszy jeszcze fakt, że barierki będą tylko na górnym poziomie, przez co wyda się on "bledszy". Aż się ciśnie na usta: "Akcja! Malujemy barierki!".

krwawy 14.06.2010 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez loomp (Post 914162)
Całość efektu pogorszy jeszcze fakt, że barierki będą tylko na górnym poziomie, przez co wyda się on "bledszy". Aż się ciśnie na usta: "Akcja! Malujemy barierki!".

Dobry pomysł jak będziesz malował to dopisz jeszcze Legia mistrz na kredki Ci dorzucę :)

KaRaSTSW 14.06.2010 22:25

Macie racje przez te barierki górna trybuna bedzie jasniejsza niz dolna, trzeba bedzie naprawde pomalowac te barierki :)

pawelwislak 14.06.2010 22:28

Ludzie opanujcie się nie będzie widać różnic bo komplet kibiców będzie na meczach a wy się barierkami przejmujecie murawa rozkopana trybuna druga nie stoi a my się kolorystyką będziemy przejmować :/

mav23 14.06.2010 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mea (Post 913185)
mav23 po rozmowie z kolegami mamy jeszcze kilka pytań odnośnie stadionu, odpowiedzi na te pytania na forum nie znalazłem.
1. dziury pomiędzy trybunami ( 2 posty wyżej załączyłem linka do zdjęcia mam nadzieje ze teraz będzie jaśniej) -jaki jest cel tych przerw (dziur)
2. czy projekt i zakres prac obejmuje tez poprawę, zmianę elewacji trybuny południowej i północnej. Wiemy doskonale jak stadion prezentuje się z zewnątrz ( wewnątrz przeczuwam ze to będzie fajny stadion) tzn. jak sie patrzy z Błoń na stadion to konstrukcja metalowa dźwigarów jest pomalowana na niebiesko co wyróżnia i pokazuje ze ta trybuna jest inna i nie spójna z nową - jakby to było w jednym kolorze z elewacja betonową to zlewało by sie to lepiej z nową trybuną. Oraz czy ten beton będzie szlifowany i malowany na północnej i południowej.
3. w trakcie projektowania p. Obtułowicz wypowiadał się, że zastanawia się nad zabudową okrąglaka - dlaczego do tego nie doszło i dlaczego pozostawiono taką przerwę pomiędzy trybuną a okrąglakiem - czy nie można było dociągnąć tej trybuny do okrąglaka ( chodzi mi o balkon) tak jak trybuna E dolega do okrąglaka.
4. Czy deptak na ul. Reymana bezie podnoszona do poziomu wejścia do trybuny wschodniej czy będą schody do wejść.
5. Na dniach otwartych kierownik budowy odpowiedzialny za wschodnią trybunę powiedział ze w pierwszym projekcie była przewidziana RESTAURACJA na kondygnacji +19 ( pod daszkiem - pytałem już o szklenie tej kondygnacji). Dlaczego do tego nie doszło byłby super widok na stadion i na Kraków - SZKODA:( bp ta restauracja ba pierwszym pietrze jest troszeczkę mała i widok z niej ograniczony.
6. Odnośnie mojego poprzedniego posta o szkleniu kondygnacji +19 chciałem zapytać czy boki narożników też będą w jakiś sposób zasłaniane ( w całości lub częściowo)
7. Wykonawca stadniny w Pyrlandii (lecha) wspomnieli ze UEFA kazała im usunąć fosy oddzielające murawę od trybun. Czy to jest prawda ze wytyczne UEFA się zmieniły i czy to zagraża zmianom na naszym stadionie. Bo ogrodzenia sobie nie wyobrażam przy niskich naszych trybunach.
8. Czy p.Obtułowicz wykonał już projekty parkingów od północy i południa i jak będą wykonane. Bo jeszcze sam parking wylany asfaltem jeszcze ujdzie ( chodź nie wiem czy to dobry pomysł zostawić samochód w taka temperaturę to zaraz nierówności wystąpią i woda będzie zalegać) ale wszystkie drogi dojścia, chodniki, aleje pieszczę powinny być wyłożone kostką. Oraz jaki jest harmonogram wykonania.

mav23 wielkie dzieki za odpowiedzi i obawiam sie ze to nie ostatnie:)
pozdrawiam

1. A czemu wybrano kolor niebieski na konstrukcje stalową - taki był pomysł projektanta
2. Jeżeli inwestor znajdzie pieniądze nie będzie problemu z projektem - moim zdaniem różnica między trybuną wsch; zach. a płd; płn będzie spora i bardzo przydało by się odświeżenie tych już stojących chwile, jednak to jak już pisałem leży w kwestii inwestora.
3. Patrz punkt 1.
4. Według projektu poziom ul. Reymana ma podnieść się na wysokość wejść do trybuny nie przewidziano żadnych schodów. I nie sądzę aby w ogóle mogły się pojawić np. z uwagi na niepełnosprawnych.
5.Tu muszę dopytać bo również słyszałem o tym pomyśle ale było to jeszcze przed moją kadencją.
6. Będą zasłonięte - szklenie między słupami
7. Dziwne bo z tego co się dowiedziałem w przypadku stadionu Wisły UEFA zaleciła wykonanie rowów bezpieczeństwa również przed nowymi trybunami.
8. Pierwotnie projekt obejmował wykonanie parkingów naziemnych z płyt granitowych. Na polecenie inwestora zostały one zmienione na nawierzchnie asfaltową. Co do chodników i alejek - zerknę w projekt i napisze jutro bo na chwile obecną nie pamiętam co tam położono.
O harmonogram prac musisz pytać wykonawcę.

Arapaho 15.06.2010 09:01

Ale jaja, zaczęli robić konstrukcję wsporczą dachu. Wygląda na to ze daszek będzie robiony w późniejszym terminie.Albo bedzie z prefabrykatów

bravelukas 15.06.2010 09:11

nie będzie z prefabrykatów...po prostu żeby było szybciej bedzie wylewany poźniej:)

Arapaho 15.06.2010 09:38

Skąd masz ta wiadomość?

Fuks 15.06.2010 09:48

nie mam pojecia jak bedzie wygladała budowa tego daszku, ale jak juz postawią konstrukcje dachu nad nim, to nie bardzo widze mozliwosc układania go z prefabrykantow - no ale zobaczymy.

Tak przy okazji - czy ten niebieski element nie wyglada jakos inaczej niz na C ? Tam nie bylo tej wystającej "belki" do przodu czy mi sie wydaje?

maci0s 15.06.2010 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 914324)
Skąd masz ta wiadomość?

http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...i-2010/1917226

Posłuchaj uważnie...
Nie będzie tam takiego daszku jak na wschodniej czy choćby na narożniku miedzy zachodnią a D,
położone zostaną takie niebieski belki a na nich staną te kwadraty...
Poźniej te belki stalowe połączą wylewanym stropem

tomaslfc14 15.06.2010 09:50

Ten daszek z tego co widać na kamerce nie będzie wylewany, lecz będzie metalowy zrobiony razem cała konstrukcja dachu.

SpoXsteR 15.06.2010 09:53

No raczej...
http://www.stadionwisly.info/fotorel...sla_krakow.jpg

Za skyscrapercity:

Cytat:

Nawet nie chodzi o kolejność montażu, to jest inny element niż był na wschodniej. Już gdzieś była o tym mowa.
Cytat:

Niewiele się różni od tego na wschodniej, "inność" tego elementu polega na tym, że posiada on w swojej konstrukcji metalową belkę, która zostanie wykorzystana przy wykonywaniu daszku.

zibikraw 15.06.2010 11:26

ludzie będzie taki sam daszek tylko wykonany inną metodą.zamiast betonowej belki będzie metalowa.

rabi86 15.06.2010 12:05

Czy te zabezpieczenia p-pożarowe na trybunach północnej i południowej zostały zlecone obecnemu wykonawcy. Bo jakoś mi to umknęło w wypowiedziach pani Niedziałkowskiej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl