Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

element 07.03.2010 16:23

Tylko żeby na dzień otwarty nie zagościło więcej niż 15 osób bo się cała konstrukcja zawali.

Fuks 07.03.2010 18:18

Cytat:

Na budowie w końcu widać, że roboty nabierają rozpędu. Na trybunie zachodniej została już osadzona pierwsza część stropu, a w najbliższym tygodniu robotnicy całkowicie zabudują przestrzeń parkingu pod trybuną główną.
Kibice już teraz mogą zobaczyć, jak zostało zaprojektowane wnętrze trybuny wschodniej. Na siódmym zdjęciu widać rzędy czerwonych słupków, które stanowią granicę dla pomieszczeń usługowych. Budynek jest ocieplany, a z piwnic cały czas wypompowywana jest woda.

Przed nami najważniejsza decyzja, jaką będą musiały podjąć osoby odpowiedzialne za realizację projektu: wybór rodzaju siedzisk, jakie zostaną zamontowane na nowych trybunach. Niestety jest raczej pewne, że na obiekcie zostaną zamontowane krzesełka nieskładane. Oznacza to dodatkowe koszty dla organizatorów imprez, którzy będą musieli każdorazowo wynająć firme czyszczącą siedziska.
że co?! , źródło: http://www.11.pl/aktualnosci/kask_na..._czesc_cxxxvi/

Donki 07.03.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 865807)

Jesli to bedzie prawda to naprawde zajebiscie :shock:

PiotrG 07.03.2010 18:37

Ja po tych fotorelacjach zastanawiam się czy punkty gastronomiczne na trybunie wschodniej zostały wybudowane. Pomieszczenia toalet były na zdjęciach pokazane, za to nie widziałem ani jednego zdjęcia przedstawiającego punkt gastronomiczny, a tych jest pewnie około 10.
Oby nie odstawiono melodii jak z trybuną południową, ze katering wyląduje w namiocie przed trybuną. LukL, wiesz coś na ten temat?

wonski_eNHa 07.03.2010 18:44

W odpowiedzi prezydenta było napisane, że ma być taki sam typ krzesełek jak na istniejących już trybunach.
No ale możemy się jeszcze łudzić, że dadzą składane.

filip74 07.03.2010 19:06

Przeglądając te fotki z 11. widać że na murawie nie ma ani jednego elementu masztów oświetleniowych nr. 6 i 7 tak więc chyba miałem racje z tym że będzie 5 masztów.

crazykaro 07.03.2010 19:09

Tylko z kamierki wydaję się ze jest asymetrycznie a tak naprawde wszystko jest symetryczne i tak zostanie bo więcej nie ma gdzie upakować zeby było oswietlane boisko a nie dach. Zastanawia mnie tylko co z tymi lampami na ostatnim maszcie.
Co do siedzonek to nie uwierze dopóki nie poinformują o tym oficjalnie. A na tym co jest w odpowiedzi prezydenta nie ma jasno napisane ze siedzonka będą takie same

Wrona 07.03.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wcześniejszy post (Post 865807)
. Niestety jest raczej pewne, że na obiekcie zostaną zamontowane krzesełka nieskładane.

Krzesełka inne niż składane to odstępstwo od projektu, szerokość stopni trybuny jest zaprojektowana do siedzeń składanych.
Czy klasa Elite czasem nie wymaga składanych siedzeń?
http://www.stadionwisly.info/dane_te...buna_wschodnia

MatMario 07.03.2010 19:37

Panowie ja tak nieśmiało zaznacze że na makiecie jest też 5 masztów... Nie wiem sam co o tym myśleć. Może ma ktoś specyfikacje przetargową na tą trybunę, pozatym ten maszt najbliżej D ma reflektory na połowie tylko co może rzeczywiście świadczyć o tym że ich będzie 5, co według mnie nie wygląda najlepiej. Najważniejszy powinnien być widok z parku a jego nigdzie nie ma ostatnimi czasy.

greko1 07.03.2010 23:03

Jeżeli potwierdzą sie informację o krzesełkach nierozkładanych to będzie mała tragedia. Parę stron temu trochu krakałem o takim rozwiązaniu, jak przeczytałem odpowiedź Majchrowskiego na temat koloru krzesełek. Majchrowski stwierdził, że krzesełka będą nawiązywały do juz istniejących.

luknazim 08.03.2010 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 865857)
Panowie ja tak nieśmiało zaznacze że na makiecie jest też 5 masztów... Nie wiem sam co o tym myśleć. Może ma ktoś specyfikacje przetargową na tą trybunę, pozatym ten maszt najbliżej D ma reflektory na połowie tylko co może rzeczywiście świadczyć o tym że ich będzie 5, co według mnie nie wygląda najlepiej. Najważniejszy powinnien być widok z parku a jego nigdzie nie ma ostatnimi czasy.

Na specyfikacji przetargowej jest 7 masztów, ale mam starą jeszcze sprzed zmiany dachu, więc może się jednak coś zmieniło.

harthausen 08.03.2010 08:35

Nie przesadzajcie z tymi krzesełkami. Skoro tam, gdzie byłyby najbardziej potrzebne (D i E) jakoś się ludzie do nich przyzwyczaili (choć i bez nich mogliby by się obejść , tam się rzadko siada) to na trybunach bocznych nie będzie to żaden problem

Tam siądą starcy, pikniki, mądrale i marudy (jak ja :D) . I to byłby kłopot: coś się dzieje na boisku, co mnie podrzuca (choćby nasz Mario blisko piłki), siadam po uspokojeniu a tu krzesełko złożone i przewracam się. Ochrona mnie wyprowadza, bo jak się przewrócił to znaczy nagrzany.

Po powrocie do domu okazuje się , że mam potłuczone dupsko, zakaz od ochrony i żony, plus ironiczne docinki synalka i sąsiada arkowca :)

Krzesełka przełknę, boję się o wykończenie i IT.

zbymak 08.03.2010 08:47

Demontują dzwig to chyba już skończyli montaż jupiterow

orzeu 08.03.2010 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 865829)
W odpowiedzi prezydenta było napisane, że ma być taki sam typ krzesełek jak na istniejących już trybunach.
No ale możemy się jeszcze łudzić, że dadzą składane.

Jak łudzić? Skoro projekt oraz umowa z wykonawca zawiera krzeselka skladane to bez łaski maja takie byc. Mozna ewentualnie rozmawiac o odstepstwach od takiego rozwiazania w zamian za nizsza cene lub wykonanie innego elementu, ktorego w projekcie nie bylo w ramach wyrownania kosztow.
Coraz dobitniej widac ze NIKT nie pilnuje tej budowy.

Tenzen 08.03.2010 10:08

Ciekaw jestem tych oświetleń, wiadomo kiedy będzie próba?

Miały porządnie świecić przy siedmiu a okazało się że jest 5 z czego skrajne mają o połowę mniej reflektorów więc na dobrą sprawę są 4 pełne maszty oświetleniowe.

Dźwig jedzie prosto na zachodnią?

Co do krzesełek to jestem za składanymi a te na E i D się wymieni jak wejdziemy do Ligi Mistrzów za jakiś czas ;)

Kuba 08.03.2010 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 865857)
Najważniejszy powinnien być widok z parku a jego nigdzie nie ma ostatnimi czasy.

Od strony Parku Jordana o dziwo maszty oświetleniowe są praktycznie niewidoczne.

Orzeu jestes pewien, ze w dokumentacji przetargowej są skaładane siedzenia?

zloty1906 08.03.2010 10:29

Stadion Wisły: operator lub sponsor pilnie poszukiwany

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...tadionie_.html

greko1 08.03.2010 10:34

Jestem ciekawy jaka będzie widoczność telebimu przy włączonym oświetleniu, mam wrażenie że patrząc na ekran będą przeszkadzały zapalone jupitery. Obym sie mylił, ale mam wrażenie że jak już oddadzą stadion nawet w całości nie gotowy to wyjdzie bardzo dużo mankamentów.

Fuks 08.03.2010 10:36

Moze bedzie to przeszkadzac przy patrzeniu z murawy, bo to tam będą lampy skierowane. Z trybun w wiekszosci nie bedzie widac jupiterow, jedynie dolna czesc kazdej z nich moze miec na nie widok, ale jak mowilem, nie będą one przeciez skierowane w ludzi tylko na boisko.

KoPer 08.03.2010 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 866106)
Ciekaw jestem tych oświetleń, wiadomo kiedy będzie próba?

Miały porządnie świecić przy siedmiu a okazało się że jest 5 z czego skrajne mają o połowę mniej reflektorów więc na dobrą sprawę są 4 pełne maszty oświetleniowe.

Dźwig jedzie prosto na zachodnią?

Co do krzesełek to jestem za składanymi a te na E i D się wymieni jak wejdziemy do Ligi Mistrzów za jakiś czas ;)

Próby póki co nie będzie bo nie ma ich za bardzo do czego podłączyć...

Tak jak pisałem ma być dodatkowe doświetlenie pod dachem.

Zwierze 08.03.2010 11:58

Na pocieszenie, przynajmniej dla mnie jest to że "okrąglak" to jest Wersal w porównaniu z tym pudłem na Legii. Oglądałem wczoraj mecz i okropnie to wygląda.

Tenzen 08.03.2010 12:00

Działa Wam kamerka live? Bo u mnie pojawiło się dzisiaj 404: Not Found
rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4

Zwierze 08.03.2010 12:03

Ciasteczka usuń, u mnie pomogło

Pablo84 08.03.2010 12:13

Gdzieś w tym miejscu na zachodniej będzie stała główna kamera telewizyjna?
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12679756471975.jpg

zbymak 08.03.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 866161)
Gdzieś w tym miejscu na zachodniej będzie stała główna kamera telewizyjna?
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12679756471975.jpg

To jest Wschodnia trybuna

KaRaSTSW 08.03.2010 12:29

Główna kamera bedzie na zachodniej trybunie której jeszcze nie ma :)

WislaFan123 08.03.2010 12:31

kamery beda w tych samych miejscach na zachodniej i wschodniej, tyle ze wiadomo ogolnie transmisja bedzie prowadzona z zachodniej..

Fuks 08.03.2010 12:38

no to chyba ten dzwig od C bedzie pracowal tez na A i B, przynajmniej pojawił sie juz w kamerce, ciekawe czy bedzie mozna ogladac skladanie na zywo :D

Tenzen 08.03.2010 12:55

No tak, kamery telewizyjne będą na zachodniej ale będzie to kopia trybuny wschodniej i telebim może przeszkadzać. Kamery na środku która uchwyci całość się nie postawi chyba, że drugiego telebimu nie będzie.

Co do kamer to chętnie zobaczyłbym na naszym stadionie spidercam. Technicznie technicznie różne wysokości dachów nie przeszkadzają w tym?
Chociaż nie ;) Ja zamontowałbym ją w dwóch puntach na wschodniej w dwóch na zachodniej i by było :) No to teraz Canal+ musiałoby popracować nad budżetem na kolejny sezon ;)

Ciastek1 08.03.2010 13:47

Z zamontowanie spidercam nie powinno być żadnego problemu na stadionie Wisły nawet pomimo różnych wysokości trybun. Jakiś czas temu oglądałem mecz Marsylii na Stade Velodrome i tam taka kamera śmiga pomimo dziwnej konstrukcji stadiony .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl