Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

harthausen 05.03.2010 19:22

Pozwoliłem sobie na wpuszczenie interpelacji naszego radnego dalej (SSC Forum), trzeba robić szum gdzie się da.

picasso 05.03.2010 19:27

nie czytałem tych wszystkich pytań,więc jeśli się powtórzę to wybaczcie.
wg mnie najważniejsze jest czy miasto ma zamiar pójść śladami np Poznania i pobierać jakąś symboliczną opłatę za dzierżawę stadionu (za promocję miasta np),a jeżeli nie to dlaczego?
przecież miastu powinno zależeć na tym bym nie dopuścić do zubożenia klubów.przecież to też wizytówka miasta.

flamengista 05.03.2010 20:31

Nie ma takiej możliwości. Jedyne, co można zrobić, to rozliczyć część opłaty za stadion w ramach umowy sponsoringowej (że niby Wisła reklamuje miasto). Ale ten 1% wynika z przepisów prawnych, których nie da się obejść.

W Poznaniu też będą musieli płacić, tyle że miasto może właśnie rozliczyć część opłaty w formie umowy sponsoringowej (promocja wizerunku Poznania, etc.).

rav 05.03.2010 21:01

Flamengista, da się obejść.

I chyba jednak jakieś rozmowy się toczą. Może nie będzie źle, 16 marca dowiemy się więcej.

PiotrG 05.03.2010 21:10

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1862
Jednak wiedzą, co to znaczy operator obiektu.
To co się dzieje w tym mieście przechodzi moje pojęcie - budowane są 3 obiekty, z czego 2 kompleksowo w sposób w pełni profesjonalny, a najważniejszy obiekt dla drużyny która w ostatnich 10 latach zdobiła 7 razy MP, grała w europejskich pucharach, jest najbardziej znanym polskim zespołem (mającym najwięcej kibiców) budowany jest za przeproszeniem na od........ Ale ten obiekt doskonale pokazuje, jak poważnie podchodziło miasto do kandydatury E2012.

flamengista 05.03.2010 21:35

Rav, oby się udało. Bo nie mam złudzeń: Amika będzie miała nowoczesny stadion za półdarmo, Lechia pewnie też.

picasso 05.03.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 864296)
Nie ma takiej możliwości. Jedyne, co można zrobić, to rozliczyć część opłaty za stadion w ramach umowy sponsoringowej (że niby Wisła reklamuje miasto). Ale ten 1% wynika z przepisów prawnych, których nie da się obejść.

W Poznaniu też będą musieli płacić, tyle że miasto może właśnie rozliczyć część opłaty w formie umowy sponsoringowej (promocja wizerunku Poznania, etc.).

właśnie o coś takiedgo mi chodziło.wiem,że ten 1% jest obligatoryjny.

flamengista 05.03.2010 21:46

Ale w poznańskiej radzie miasta nie siedzi taka wesoła gromadka, jak u nas.

Fuks 05.03.2010 23:31

rzeczywiscie lecą na 3 zmiany 7 dni w tygodniu, nie ma co....

swoja drogą, odrazu zaznacze ze sie nie znam - czy te instalacje na dachu mozna zasłonic? Chodzi mi nie o to, czy jest to w planach, bo wiem ze nie, i ze ma zostac tak jak jest. Mam na mysli kwestie tego, czy to w ogole mozna zrobic biorac pod uwage ze to jednak jest wentylacja, wiec przeciez musi byc przewiew powietrza.

greko1 05.03.2010 23:43

Klub powinien jak najszybciej sprowadzic piłkarzy na Reymonta bo bez dużej ilości kibiców Wiselce nie idzie, wynik meczu dzisiejszego to pokazuje, czekam więc co 16 marca powie klub.

Wicked 06.03.2010 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 864793)
rzeczywiscie lecą na 3 zmiany 7 dni w tygodniu, nie ma co....

swoja drogą, odrazu zaznacze ze sie nie znam - czy te instalacje na dachu mozna zasłonic? Chodzi mi nie o to, czy jest to w planach, bo wiem ze nie, i ze ma zostac tak jak jest. Mam na mysli kwestie tego, czy to w ogole mozna zrobic biorac pod uwage ze to jednak jest wentylacja, wiec przeciez musi byc przewiew powietrza.

Bez problemu można zasłonić stosując żaluzje np tak jak tu na dachu.

http://i47.tinypic.com/n21zbr.jpg

Osobna sprawa jest taka, czy to aby na pewno poprawi to wizualnie koronę stadionu?? Jak dla mnie stosując żaluzje, kratownica stanowiąca konstrukcje podtrzymującą dachu straci sens, i zasłoniętą żaluzjami wcale nie będzie wyglądać lepiej.

zbymak 06.03.2010 09:56

Czas na kolejny raport z budowy.
Na trybunie wschodniej trwa montaż kolejnych kompletów dźwigarów dachu stalowego,
montaż podkonstrukcji pod poliweglan na scalonych elementach dachu. Dodatkowo wykonanie warstw posadzkowych na poziomie +15. Przy fasadach od strony ulicy Reymonta
wykonywane jest wklejanie folii EPDM.


Na trybunie zachodniej trwa montaż wzmocnień wieńca przepompowni oraz pompowanie wody gruntowej.


W planach na przyszły tydzień na trybunie wschodniej znalazły się dalsze prace przy montażu dachu oraz prace instalacyjne na poziomie +15 i +9.
Natomiast na trybunie zachodniej montaż słupów prefabrykowanych na poziomie -6.

crazykaro 06.03.2010 10:45

Tylko ja mam problem ze stroną kamera2012.eu??

rafalek 06.03.2010 11:00

Nie tylko tu, u mnie też nie działa

LukL 06.03.2010 11:03

zaczęli układać strop !

http://img202.imageshack.us/img202/298/kamera.jpg

crazykaro 06.03.2010 11:11

@LukL skąd ty masz ten obraz z kamery skoro nie działa??

orzeu 06.03.2010 11:26

Fuks odpowiedzia na pytanie niech bedzie pytanie. Czy czesto widujesz instalacje na dachach nowobudowanych obiektow? Urzadzenia od wentylacji i klimatyzacji sa na kazdym dachu bez wyjatku.
Wicked zawsze mozna zrobic cos co bedzie imitowac dalsza czesc kratownicy albo wspomniany juz tutaj projekt zaslonecia kawalkami zwyklej blachy czy lekkich desek i wymalowania na tym graffiti czy chocby napisu "stadion miejski im. Henryka Reymana" tudziez nazwy obiektu gdyby udalo sie sprzedac nazwe albo nawet zwyklej reklamy, ktora z racji widocznosci moglaby byc sporo warta.

Donki 06.03.2010 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 864975)
@LukL skąd ty masz ten obraz z kamery skoro nie działa??

Mi kamerka dziła cały czas :p

PS: Stropy zaczeli układać już wczoraj ;)

crazykaro 06.03.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 864987)
Mi kamerka dziła cały czas :p

PS: Stropy zaczeli układać już wczoraj ;)

Rzeczywiście to tylkko wina strony kamera2012.eu wiec wszedłem przez stadionwisly.info i działa:D

Fuks 06.03.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 864985)
Fuks odpowiedzia na pytanie niech bedzie pytanie. Czy czesto widujesz instalacje na dachach nowobudowanych obiektow? Urzadzenia od wentylacji i klimatyzacji sa na kazdym dachu bez wyjatku.

szczerze mowiąc to nie widuje bo nigdy na to nie patrze i nie zwracam uwagi, stąd moje pytanie :D

a co do kamerki na A/B to cos jest z nią nie tak od kilku dni, przynajmniej u mnie, bo działa, tyle ze zeby ja wlaczyc musze klikac z 10 razy na "play" czy "restart" bo wyskakuje "404 not found" co chwila.

No i chyba nie ma co mowic o 3 zmianowej pracy, bo skoro pracuja dzisiaj w dzien tzn ze weekendu wolnego nie mają - tylko dlaczego nie pracowali w nocy?

Arapaho 06.03.2010 12:09

http://img718.imageshack.us/img718/9725/beztytuuoft.jpg

Pozostawię bez komentarza.

Maciuś 06.03.2010 12:12

Czepiasz sie, dykte sie polozy i bedzie ok.

Fuks 06.03.2010 12:35

ze dykte to wątpie, ale ze cos tam bedzie wątpliwosci nie mam zadnych. Nie zachowujcie sie jakbyscie od roku nie wiedzieli ze narozniki to osobna konstrukcja.

rafalek 06.03.2010 12:38

Ludzie, czepiacie się wszystkiego. Połączą to krótkimi stalowymi elementami, i nie będzie żadnej przerwy. Jakbyście nie zauważyli dach zaczęli "składać" od strony ulicy 3 maja.

bimbam 06.03.2010 12:42

czy tu będzie telebim ??

http://i47.tinypic.com/6xqhzo.jpg

czy podobnie bedzie na drugiej trybunie ??

Donki 06.03.2010 12:47

Tak tu bedzie telebim ;)
Po drugiej stronie bedzie tak samo.

Bartii 06.03.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 865025)
Czepiasz sie, dykte sie polozy i bedzie ok.

Po co? Zostawic szczeline i bedzie ladnie woda lac ;) w koncu to dzielo obtulowicza. hehe :d

;)

Bartii 06.03.2010 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bimbam (Post 865052)
czy tu będzie telebim ??

http://i47.tinypic.com/6xqhzo.jpg

czy podobnie bedzie na drugiej trybunie ??

Nie, to beda miejsca dla prezesów ;)

A tak powaznie, to czy telebim nie bedzie zaslaniac widocznosci z gornych rzedow, hmmm..

MarciN90 06.03.2010 12:59

powiedzcie mi ile na jednej trybunie ma byc masztów oświetleniowych? słyszałem że 5, potem że 6-7 i sam nie wiem :) i to prawda ze pod dachem tez ma byc jakies male oswietlenie na trybune? najlepiej jakby ktoś wkleił tutaj projekt CAŁEJ konstrukcji dachu na C bo niedawno tu byla przy okazji telebimu ale tylko czesciowa, bodajze z 3 masztami

it 06.03.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 864481)
właśnie o coś takiedgo mi chodziło.wiem,że ten 1% jest obligatoryjny.

Sęk w tym, że ten 1% (albo 3% z działalności komercyjnej) wcale nie wynika z przepisów.
Te procenty są obligatoryjne jeśli chodzi o opłaty z tytułu użytkowania wieczystego, tymczasem Wisła ma stadion dzierżawić.
O ile wiem, z żadnego aktu prawnego nie wynika (przynajmniej rangi nie tylko ustawy ale i uchwały Rady Miejskiej), by czynsze dzierżawne miały wynosić 1 lub 3 %.
Miasto ma taką praktykę, że ustala je w tej a nie inne wysokości, a to oznacza, że równie dobrze mogą być one wyższe albo niższe.
Jeśli jest inaczej, to proszę o podanie aktu prawnego, z którego takie stawki wynikają.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl