Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

wolfy 18.07.2014 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1368512)
Sztuczne obniżanie zarobków sprawi, że odejdą stąd ci nieliczni, którzy coś potrafią, a w innym kraju dostaną lepsze wynagrodzenie.

Bzdura. W tej lidze nie zostaje nikt kto cokolwiek umie i jest w odpowiednim wieku (bo mamy kilku dziarskich emerytów, jak Głowacki, Saganowski czy Sobolewski). Nie ma kogo zatrzymywać na siłę.

Zarobki spadną, bo większość klubów balansuje na krawędzi bankructwa.

Jak przeczytałem na interii, ze Legia dobrze wylosowała, to nie wiedziałem: śmiać się czy płakać. Przecież oni na razie są w plecy w dwumeczu (bramkowy remis u siebie po beznadziejnej grze).

emj10 18.07.2014 14:12

Zarobki nie spadną, a jeszcze wzrosną, gdyż tendencja jest wyraźna, a średni budżet na płace w ekstraklasie to obecnie ok. 15 mln zł.

silver03 18.07.2014 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1368559)
Zarobki nie spadną, a jeszcze wzrosną, gdyż tendencja jest wyraźna, a średni budżet na płace w ekstraklasie to obecnie ok. 15 mln zł.

Jak frajerzy (prezesi/właściciele) płacą to niech rosną, nie ma co tego regulować sztucznie. Trzeba liczyć, że w ekstraklasie będzie więcej takich Osuchów, którzy nie będą przepłacać.

wolfy 18.07.2014 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1368559)
Zarobki nie spadną, a jeszcze wzrosną, gdyż tendencja jest wyraźna, a średni budżet na płace w ekstraklasie to obecnie ok. 15 mln zł.

Ja przewiduję załamanie rynku. Wczesny w....... w europejskich pucharach połączony z blamażem reprezentacji i koniunktura się odwróci. Nie można wiecznie żyć sukcesami sprzed dwudziestu lat.

A precyzując to co napisałem wyżej - w naszej lidze i tak nikogo sensownego nie utrzymamy, więc nie ma co przepłacać. Większość i tak wróci po dwóch/trzech latach, jak już się kompletnie spalą na rynku - tańsza i pokorniejsza.

emj10 18.07.2014 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1368564)
Ja przewiduję załamanie rynku. Wczesny w....... w europejskich pucharach połączony z blamażem reprezentacji i koniunktura się odwróci. Nie można wiecznie żyć sukcesami sprzed dwudziestu lat.

A precyzując to co napisałem wyżej - w naszej lidze i tak nikogo sensownego nie utrzymamy, więc nie ma co przepłacać. Większość i tak wróci po dwóch/trzech latach, jak już się kompletnie spalą na rynku - tańsza i pokorniejsza.

Załamanie rynku już było ok. 2012 roku i seria upadków wielkich oraz średnich klubów. W tym Wisły oczywiście.

Teraz czeka nas kilka lat tłustych, bo już widać, że kilka ekip wzmocniło się finansowo (nie mówię tylko o Lechii) i zacznie się na dobre walka na kontrakty oraz pensje dla zawodników.

PS. W dużej mierze przyczyną tak wysokich kontraktów w lidze jest to, że młody w Legii musi dostać 10k w pierwszym profesjonalnym kontrakcie, gdyż inaczej zabierze stąd grabki i wyjedzie do jakiejś zachodniej szkółki. Powoduje to swoisty paradoks, że nie opłaca się inwestować w młodzież, a na dodatek swoją młodzież, bo jest ona za droga w utrzymaniu. Lepiej kupić jakiegoś Słowaka, który zagra za minimalne 2000-3000 euro. Mamy więc taką sytuację, że Ondrej Duda gra za 4000 euro, a Kucharczyk, czy Żyro dostaje 5x tyle.

wolfy 18.07.2014 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1368565)
Załamanie rynku już było ok. 2012 roku i seria upadków wielkich oraz średnich klubów. W tym Wisły oczywiście.

Nie, u nas to nie było spowodowane załamaniem rynku, tylko latami życia na kredyt.

Ja piszę o rzeczywistym odwrocie reklamodawców i kibiców. Przewiduję taki w ciągu najbliższych trzech latach, chyba że jakimś cudem będzie miał miejsce jakiś sportowy sukces.

emj10 18.07.2014 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1368575)
Nie, u nas to nie było spowodowane załamaniem rynku, tylko latami życia na kredyt.

Załamanie rynku było spowodowane li wyłącznie problemami właścicieli klubów. Kurek w Legii za czasów ITI został zakręcony wraz z początkiem problemów całej Grupy ITI, kiedy konieczna była restrukturyzacja i sprzedaż większości komponentów, w tym ostatecznie Legii. Cupiał również nie przestał łożyć na Wisłę, bo miał taki kaprys, ale zbiegły się w jednym czasie problemy finansowe i prawne firmy matki oraz przeinwestowanie w ostatnim bumie inwestycyjnym w erze Holendrów przez co trzeba było w końcu spłacać długi.

Mniejsze firmy takie jak ŁKS, czy Widzew zostały wydalone na samo dno przez to, że organizacyjnie i finansowo przez lata to była kaplica, a cwaniaczki pokroju Cacka nie traktowali klubu jako oczka w głowie, a jedynie kolejny interes, z którego można wyciągnąć pieniądze od sponsorów i za prawa telewizyjne od C+.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1368575)
Ja piszę o rzeczywistym odwrocie reklamodawców i kibiców. Przewiduję taki w ciągu najbliższych trzech latach, chyba że jakimś cudem będzie miał miejsce jakiś sportowy sukces.

Akurat takiej koniunktury jeśli chodzi o reklamodawców nie było nigdy w historii, więc tutaj nie widzę żadnych problemów. Natomiast sytuacja kibicowska z Krakowa, czy Bydgoszczy nie musi mieć charakteru permanentnego, bo jak pokazała historia kilka takich sytuacji kończyło się z pozytywnym skutkiem dla wiadomej strony.

PhantomRanger 18.07.2014 15:52

Nadejdą czasy kiedy zarobki piłkarzy rzędu 200 000 euro rocznie będą rarytasem. Brak sukcesów polskich klubów w pucharach będzie musiał się przełożyć na podejście sponsorów do inwestowania w kluby. Teraz jest koniunktura, bo są w miarę nowe stadiony.

emj10 18.07.2014 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1368590)
Nadejdą czasy kiedy zarobki piłkarzy rzędu 200 000 euro rocznie będą rarytasem. Brak sukcesów polskich klubów w pucharach będzie musiał się przełożyć na podejście sponsorów do inwestowania w kluby. Teraz jest koniunktura, bo są w miarę nowe stadiony.

Zgodzę się tyle, że mało kto będzie miał wtedy tak niskie zarobki w ekstraklasie :)

Obecnie kontraktów na tym poziomie jest w ekstraklasie ze 30, z czego w Legii 10-15. Za kilka lat będzie koło stówki.

bukaj22 18.07.2014 19:07

No cóż jednak się przeliczyłem i Lech również przegrał co tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, ze to koniec czasu Rutkowskich. Zresztą to i tak bez znaczenia, bo cała nasza liga jest ogórkowa i jakikolwiek klub z Polski gra z rywalem z Litwy, Łotwy czy Czeczenii jest wstyd i obciach. Na pewno na plus jakoś tam zaskoczył Zawisza, bo przed meczem stawiałem na wysokie zwycięstwo Zulte Waregem a tu 2-1 i jakieś tam iluzoryczne szanse w rewanżu Zawisza ma. W bólach wygrał Ruch z Vaduzem, ale czy to wystarczy do awansu ? Szczerze wątpię.
Legia dziś się dowiedziała, ze zagra z Celticiem jeśli ograją ST Patrick i tak sobie myślę, że lepiej odpaść z Irlandczykami niż dostać srogie lanie od Celticu. Generalnie rzecz biorąc to będzie najgorszy sezon Polskich zespołów w Europejskich Pucharach od wielu lat i, to tylko pokazuje jak nasza liga podupada z roku na rok.
Jesteśmy słabeuszem. Smutne, ale niestety prawdziwe....

emj10 18.07.2014 19:16

Co roku najsłabszy MP, najgorsze występy w LM i LE, ale od ładnych paru lat polska drużyna dostaje się do fazy grupowej ;)

Jeszcze porównanie zarobków pierwszych jedenastek Legii i Amiki. Łącznie ok. 15 inkasuje po 200 tys. euro rocznie, a obrzydliwie bogaty rezerwowy Arboleda wygrzewał swoje czarne 4 litery za 0,5 mln euro rocznie...

http://cdn1.se.smcloud.net/t/photos/...tandardowy.jpg

http://www.google.pl/url?sa=i&source...05782200850534

AYALA 19.07.2014 07:49

zarobki grajków będą maleć .No może poza Lechią Gdańsk i Legią.....do czasu

W Lechu na obniżke nie zgodzili sie ani Claasen, ani Możdżeń i odeszli.

shaggy 19.07.2014 10:47

Po pierwszych kompromitacjach w wykonaniu polskich zespołów widzę że nadal mamy manię swojej wielkości:

- Lepsze losowanie trudno sobie wyobrazić. Teraz wszystko w naszych głowach i za 3 tygodnie może nagle się okazać, że ekstraklasa jest dobrą ligą - napisał na Twitterze prezes i współwłaściciel Legii, Bogusław Leśnodorski.

iq1000 19.07.2014 11:31

HA HA HA HA HA HA HA

Cytat:

Podczas ostatniego meczu Legii Warszawa obiektyw naszego aparatu wypatrzył na trybunach Roberta Maka. Słowak oglądał spotkanie w towarzystwie Bogusława Leśnodorskiego, a kilka dni później miał podpisać z mistrzami Polski trzyletni kontrakt. Rozmyślił się w ostatniej chwili i wybrał ofertę greckiego PAOK-u Saloniki.

Robert Mak ma 23 lata i na co dzień gra na pozycji lewego pomocnika. Od początku swojej seniorskiej kariery, czyli 2010 roku, grał w 1. FC Nürnberg. W sumie dla niemieckiego klubu rozegrał 68 meczów w barwach pierwszej drużyny oraz 9 w rezerwach. Jego bilans bramkowy zatrzymał się na liczbie 11 bramek.

W letnim oknie transferowym Mak chciał zmienić otoczenie. O krok od jego pozyskania była Legia Warszawa, z którą Słowak był dogadany odnośnie trzyletniego kontraktu. Cała sprawa jego przejścia do stolicy rozmyła się po zremisowanym 1-1 starciu z Saint Patrick's Athletic. W piątek poinformowano, że Mak wybrał grę dla PAOK-u Saloniki, do którego przeszedł za około 400 tys. euro.
Leśny liże Słowakowi, by poszedł do Poległej, ale gra tej drużyny potrafi rozwiać kłamliwą mgiełkę obietnic tworzoną przez prezesa :D Piękne :)

El'kabat 19.07.2014 12:39

Heh Legła przynajmniej wie jedną rzecz. Na 100% na pewno odpadną na wyspach :D
Jak nie z St. Patricks to z Celticiem :)

Reserve 20.07.2014 01:42

St. Patricks jak na półamatorów są dobrzy ;) A grają u siebie... :D

lorddavy 21.07.2014 23:36

Ruch i Zawisza planowo, reszta się zbłaźniła (jak co roku zresztą). O ile jeszcze Amica coś tam podobno grała to Legia jest dla mnie najsłabszym mistrzem od wielu lat. Uratować ich może tylko błysk indywidualny Radovicia albo jakiś mega wielbłąd w obronie St. Pats. Bo zespołowo są o 2 klasy słabsi.

dynek.pl 22.07.2014 08:09

Mielcarski powiedzial w L+E, ze tak jak zawsze wierzy w polskie zespoly tak Legii nie daje szans na awans :)

karas1983 22.07.2014 19:20

Wiadomo już czy mecze polskich drużyn w el. LE będą pokazywane w polskiej tv?

4karol4 22.07.2014 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karas1983 (Post 1369135)
Wiadomo już czy mecze polskich drużyn w el. LE będą pokazywane w polskiej tv?

Być może nie będzie czego pokazywać :) Chociaż wg mnie Legia zepnie się na rewanż i wygra go.

ABGwislakABG 22.07.2014 20:31

Rewanż Legii będzie na TVP. Pozostałych nie. Ostatnio Ruch był jedynie transmitowany, na streamie YT.

Mario Nh 23.07.2014 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karas1983 (Post 1369135)
Wiadomo już czy mecze polskich drużyn w el. LE będą pokazywane w polskiej tv?

Lecha mogli pokazać, zainteresowanie jest większe bo muszą odrabiać straty, a koszty utworzenia produktu nie są tak duże jak na wyjeździe.

A Wy jaki scenariusz wybieracie?
Sam nie wiem, czy wole dzisiejszą kompromitację Legii w Irlandii czy w następnej rundzie lanie od Celticu. :)

Mam przeczucie, że 3 polskie zespoły awansują dalej. :D

dynek.pl 23.07.2014 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1369172)
A Wy jaki scenariusz wybieracie?
Sam nie wiem, czy wole dzisiejszą kompromitację Legii w Irlandii czy w następnej rundzie lanie od Celticu. :)

Na pewno wiekszy wstyd to odpasc z Irlandczykami niz przegrac z Celticiem wiec wybieram opcje numer 1.
Tak czy siak mam nadzieje, ze ktos awansuje (Amica?) zeby nie bylo totalnej kompromitacji.

Szpen 23.07.2014 09:28

postawiłem że wszystkie polskie drużyny awansują dalej.

AYALA 23.07.2014 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1369172)

A Wy jaki scenariusz wybieracie?
Sam nie wiem, czy wole dzisiejszą kompromitację Legii w Irlandii czy w następnej rundzie lanie od Celticu. :)

Mam przeczucie, że 3 polskie zespoły awansują dalej. :D

Awansuje Lech i Zawisza (po ciężkim meczu).

Ubiparib jest w wysokiej formie a bramkostrzelny napastnik to połowa sukcesu,powinno to starczyć na Estonczyków....Zawisza ma natomiast najlepszych obcokrajowców w naszej lidze a z tego co widziałem w necie w pierwszym meczu w Belgii grali jak równy z równym

shaggy 23.07.2014 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1369172)

A Wy jaki scenariusz wybieracie?

Legia sądzę, że mimo tej żenady którą prezentuje na starcie wymęczy awans, wraca Duda a to on był języczkiem u wagi w pierwszym spotkaniu. Gdyby jednak (L)osersom się dzisiaj nie udało płakał nie będę.
Lech rok temu przeszedł szkołę z Żalgirisem, w pierwszym meczu wniosków niewyciągnął ale pewnie zrobi to w rewanżu. Vojo im w tym pomoże – awans Lecha.
Ruch stracił na jakości w porównaniu do poprzedniego sezonu. W pierwszym meczu Zieńczuk uratował go przed kłopotami. Jednak uważam że w rewanżu polegną.
Zawisza uważam że może sprawić niespodziankę i na to liczę.
Podsumowując przewiduję awans 3 zespołów – czy to jednak nie zbyt optymistyczne podejście?

mitmichael 23.07.2014 11:20

Czy taka bedzie mina Radovicia po dzisiejszym meczu? :D
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...20565535_n.jpg

PhantomRanger 23.07.2014 11:41

Ja bym chciał, aby Irlandczycy wybili im z głowy awans i po 20 minutach prowadzili 3:0 :P. Wiem, że mało realne, ale przyjemne :)

El'kabat 23.07.2014 12:23

U siebie to nie sa az takie ogorki,pomimo ze polamatorzy :D
Jak na poczatku krawaty nie wcisna fartem to polecą.

Z drugiej strony to takie odkladanie ścięcia bo Celtic ich gladko ustawi.
Amica pewnie jakos sobie poradzi,moze Zawisza tez.

Mario Nh 23.07.2014 12:24

No to ja stawiam awans Legii po dogrywce bądź karnych.
W miarę pewny awans Lecha.
Przy dużej dozie szczęścia przejdzie dalej Ruch.
Zawisza odpadnie po dobrej grze.

Takie zgadywanie w stylu wróżbity Macieja, wiem.
Mam nadzieję, że pomylę się w pierwszym zdaniu. ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl