Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

zbymak 08.06.2010 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez greko1 (Post 911012)
Zostaje nam tylko wierzyć, że ta jedyna na początek zostanie dokończona na czas. Jeszcze sie okaże, że nawet wschodnia nie zostanie dokończona na czas. Obym nie był złym prorokiem.

Niestety ale miasto już cos delikatnie sugeruje ,że może byc tak ,ze pierwszy (pierwsze? mecze zagramy na Hutniku .Brawo Majchrowski powiedz ludziom prosto w oczy ktory termin zostal przez ciebie dotrzymany ani jeden.Na D niema klatek na E sie nie da bo kontenery z biurami .Szkoda nerwów ide spac .Dobranoc wszystkim.Jutro wam napisze wiecej co wiem szkoda gadac

Żmijka 08.06.2010 22:40

A gdzie ma być szatnia dla gości jak będziemy niby grali bez skończonego A/B? No to jak wszyscy wiedzą, pod E jest ino jedna ...

Coś była mowa o jakiś kontenerach (?!), ale jakoś nie widzę tego żeby a) ktoś nam dał na to zgodę (pzpn, uefa) b) zgodzą się na to nasi rywale ...

Nie orientuję się, więc ktoś możę mi zdradzić "wizję"?

zbymak 08.06.2010 22:53

Jeszcze murawe ma robić Zielona "Budka" to znowu bedzie nie dorobka jak na wszystkich stadionach gdzie robia.Dziś jak Basalaj pojechal do UM na rozmowy i pokazał im liste niedoróbek to sie za głowe złapali .

Pero 08.06.2010 23:06

Stało się jasne że to o czym pisaliśmy non stop od paru miesięcy stanie się faktem. Do października mecze tylko przy otwartej trybunie wschodniej http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=23238

farben 08.06.2010 23:14

Kraków: burzyć, czy nie burzyć starą halę Wisły?


http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...isly,id,t.html

SpoXsteR 08.06.2010 23:22

chyba nie tylko mnie biora nerwy... to jest cos nieprawdopodobnego co oni odpierdalaja..
trzeba zakonczyc z ta komedia bo beda dalej nami pomiatac jak marionetkami... 1 mecz, zbiorka pod bramami a potem sie zobaczy, zadnego spokoju i ulaskawienia, trzeba w koncu ruszyc szturmem na szmaty, jak sami nie wezmiemy sprayw we wlasne rece to nikt za nas tego nie zrobi (klub jak wiadomo ma to w dupie) .. przynajmniej Polska dowie sie co tu sie odpierda... wjebac sie na D i tyle

Wojtas 08.06.2010 23:47

No poraz kolejny zostalismy opluci w twarz .....

naprawde to co sie dzieje przechodzi jakiekolwiek pojecie

kłamstwo za klamstwem,wymiajace odpowiedzi,ze stadion bedzie gotowy itd

coraz bardziej jestem za jakas akcja jak kolega wyzej ,bo mnie krew zalewa co sie dzieje w tym klubie

Grzesiek7 08.06.2010 23:51

O ile po meczu reprezentacji byłem lekko rozbawiony, to informacje dot. stadionu mnie po prostu załamały, musiałem pojść na spacer... Na prawdę sądziłem, że nie mogą sobie na to pozwolić, żeby jakiś termin jeszcze zawalić i oddadzą wielką prowizorkę, ale... oddadzą.
Mecz LE odbędzie się 15 lub 22 lipca, czyli w czwartek w godzinach niezbyt póżnych/popołudniowych. Nie ja o tym zadecyduję, ale może lepiej zamiast "wjebać się na D" zrobić wielką manifestację pod UM 2 godz przed meczem (czyli w środku dnia). Ale to musiałoby być nagłośnione mocno i dużo wcześniej na wiślackich stronach internetowych (nie tylko na forach), tak żeby o tym było głośno jeszcze długo... Jeśli przyjdą takie "tłumy", jak ws. głosowania nad 30 mln dofinansowania budowy, ośmieszymy się.
Nie możemy być tacy potulni i poprawni, bo jakie są tego efekty... widać :(

Micek14 08.06.2010 23:52

Przegięli... Teraz to już się naprawdę miarka przebrała... Nie wyobrażam sobie teraz braku jakiegokolwiek protestu i pod taką inicjatywą podpisuję się obiema rękami. Tak jak piszą pozostali, to jest najzwyczajniej w świecie plucie nam w twarz i nie godzi się tak postępować miastu ze stuletnim klubem, poważną wizytówką tego miasta.

1q2 08.06.2010 23:55

Niestety wszystko idzie zgodnie z planem...z planem które sporo osób w tym temacie już nakreśliła wiele miesięcy temu - czyli 0 szans na połowę lipca.
Data ostała się z 1 trybuną a ja mam takie wrażenie że na tą połowę lipca i LE to już trzeba powoli rezerwować granie na Hutniku.

QBAS 09.06.2010 00:15

Trzeba się zorganizować i W KOŃCU dać wyraz naszego niezadowolenia. UM na nas pluje, nie możemy udawać że deszcz pada!

Prośba tylko taka awansem do wszystkich środowisk wiślackich. Jeśli protest/manifestacja/czy inne działania mają przynieść zamierzany efekt, MUSIMY DZIAŁAĆ RAZEM. WISŁA JEST JEDNA!

DDP 09.06.2010 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 911123)
Niestety wszystko idzie zgodnie z planem...z planem które sporo osób w tym temacie już nakreśliła wiele miesięcy temu - czyli 0 szans na połowę lipca.
Data ostała się z 1 trybuną a ja mam takie wrażenie że na tą połowę lipca i LE to już trzeba powoli rezerwować granie na Hutniku.

LE na Hutniku? ...żart

emj10 09.06.2010 00:35

Z ciekawości spytam czy ktoś liczył dokładnie ile będzie kosztować stadion Wisły?

Po informacji o kolejnej małej dotacji dla stadion w Poznaniu zacząłem wątpić w jakąkolwiek gospodarność samorządów.

Grzesiek7 09.06.2010 00:46

505 mln zł to kwota, o której oficjalnie wiadomo (początkowe prawie 400 + przegłosowane przez radę 30 i 75 mln).
Nie potrafię Ci jednak powiedzieć, jak wygląda sprawa wnętrza trybuny D i telebimów i czegoś tam jeeszcze, co nie zostało ujęte w przetargach. Być może będzie to realizowane w ramach zlecenia zamiennego przez GW, a może na to jeszcze nie ma środków (ostatnie 75 mln to już z budżetu, który uchwali nowowybrana - w jesiennych wyborach - Rada Miasta), Prezes Polimexu mówił kiedyś, że są gotowi skredytować niektóre prace, najwyżej miasto zostałoby postawione pod ścianą - ale to już byłby problem (mam taką nadzieję) innego Prezydenta...

bravelukas 09.06.2010 07:42

co tu dużo gadać....jaja nie z tej ziemi

czekamy na to, co napisz dzis zbymak, bo ma podzielić się jakimś info

krakus76 09.06.2010 08:00

No to nowy prezes ma nie lada problem. I jak tu myśleć o poważnie o promocji stadionu, sprzedaży karnetów itp. I jeszcze ten bezczelny Majchrowski będzie mówił o tym że Wisła nie kwapi się żeby zostać operatorem stadionu. Nie wiadomo czego, kiedy i na jakich warunkach. Teraz to można panu Majchrowskiemu przedstawić kalkulację ile dzięki tej wzorcowej inwestycji Wisła straciła i będzie tracić w najbliższym czasie. Jak się chce zarabiać to trzeba wcześniej dotrzymywać pewnych ustaleń i deklaracji. U tego Pana to niemożliwe.

A ja ponownie się zapytam bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi. Jak przyjęli go kibice na dniu otwartym ?

Jeb ... nas w tyłek na każdym etapie i my jeszcze się uśmiechamy przy tym. Brak słów.

yogul 09.06.2010 08:23

Majchrowski na dniu otwartym posiedział godzinke, coś zjadł coś poopowiadał i poszedł. Kibice z tego co wiem pozostali przy nie miłych spojrzeniach na niego.
I chyba dobrze bo jakby go zwyzywali na dniu otwartym to zaraz by był artykuł w GW ze nie ma sensu organizować takich akcji itd bo tylko "dzicz" przyszedł i zrobili awanture..

Arapaho 09.06.2010 08:54

Poczytać moje posty z listopada i grudnia - nie wiem czemu teraz jest taki szok ze nie ma stadionu. Pisałem i prosiłem żeby zorganizowac grupe kibicowską działająca w tej sprawie i lobbujacą najpóżniej do lutego .Zglosiły się 2 osoby.
Teraz to sobie możemy protestować.....I tak juz nic nie zrobi Majchrowski ,ZiKiT ani UM.
Za późno.Dużo za późno.Zostało czekać co nam podadza na tacy.Murawe od fuszerów z zielonej architektury, jakiś chiński no-name telebim (pewnie w październiku dopiero) itd.

Pablo84 09.06.2010 09:29

No, to co mogło, zostało s*******one.Teraz została kwestia wymiany murawy i telebimu.
Bardzo ciekawi mnie aspekt tej drugiej rzeczy.
Mam ogromną nadzieję, że po zakonczeniu budowy przedstawiony zostanie opini publicznej kosztorys- wkońcu stadion budowany jest pieniądzę mieszkanców Krakowa, więc chyba mają prawo wiedzieć co i jak.

nt5 09.06.2010 09:42

Na wszystkich budowach są opóźnienia spowodowane zimą i ostatnimi ulewami. Jedyny problem polega na tym, że nie ma rzetelnej informacji. Ale podczas rządów Majchrowskiego w sprawie żadnej inwestycji nie były podawane potwierdzone informacje. Najwyższa kara powinna spotkać Obtułowicza, który jeszcze gmera przy projekcie. Jego biuro architektoniczne powinno płacić krocie za brak kompetencji od samego rozpoczęcia budowy.

maxim 09.06.2010 09:45

Jak wejdziemy jednym półdupkiem na stadion, to dopiero się zacznie. Jesienią wybory samorządowe, jaka droga się zapadnie, kryzys, budżety napięte czy cóś- znajdzie się mnóstwo powodów, by olewać terminy. Zresztą raz czy dwa razy skłamać- co za różnica. Nie będzie specjalnie nawet z kim gadać. A my ponarzekamy i przywykniemy do prowizorki i poczekamy sobie.

Pablo84 09.06.2010 09:59

Wybaczcie za ignorancje i lenistwo, ale może mi ktoś tu napisać, w jakim mniej więcej terminie sa wybory samorządowe?
Ciekawy jestem, czy ich temin "przez przypadek" zbiegnie się z terminem otwarcia R22 :D

murray 09.06.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxim (Post 911199)
Jak wejdziemy jednym półdupkiem na stadion, to dopiero się zacznie. Jesienią wybory samorządowe, jaka droga się zapadnie, kryzys, budżety napięte czy cóś- znajdzie się mnóstwo powodów, by olewać terminy. Zresztą raz czy dwa razy skłamać- co za różnica. Nie będzie specjalnie nawet z kim gadać. A my ponarzekamy i przywykniemy do prowizorki i poczekamy sobie.

Poza panem Darkiem nie słyszę żadnych politycznych głosów sprzeciwu wobec polityki Majchrowskiego. Żaden kandydat na prezydenta z ramienia jakiejkolwiek partii nie mówi nic na temat jawnego oszustwa i minimalizmu rządzącej kliki.

Arapaho 09.06.2010 10:21

^^^ Taaa już byli tacy co podskoczyli za wysoko ścigając (albo próbując ścigac) korupcję to było larum że jak można po babę o 6 rano przychodzić i chirurga oskarzać że on brał kopertya on myslał że tam znaczki były bo kolekcjoner przecież :D .Więc teraz tylko samobójcy się wychylają żeby nie podpaść Zbychowi i Rychowi.
Sorry za offtop:-p

maxim 09.06.2010 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 911202)
Wybaczcie za ignorancje i lenistwo, ale może mi ktoś tu napisać, w jakim mniej więcej terminie sa wybory samorządowe?
Ciekawy jestem, czy ich temin "przez przypadek" zbiegnie się z terminem otwarcia R22 :D


Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że zbliżające się wybory samorządowe odbędą się w terminie pomiędzy 14 listopada 2010 r. a 9 stycznia 2011 r.

zbymak 09.06.2010 11:16

Jak pisałem wcześniej pare dni temu Wisla jest wstępnie dogadana z miastem w sprawie wynajmu stadionu i tutaj nic sie nie zmieniło.Teraz ustalane sa szczególy i z ostatnich doniesień sprawa wygląda nastepująco:Wisla ma wejsc w spólke z miastem i zostać operatorem calosci stadionu .Z rznych względów jest to najbardziej korzystne dla Wisły.Opłata roczna ma wynosić 1% wartości stadionu i nie bedzie robiony podzial na czesc sportową i komercyjną( dlatego Wisła zgodzła sie wziąsc cały stadion ale za mniejszą opłate)Co do firmy SportFive sprawa wyglada nastepująco.Wiadomo ,że dla nich liczy sie tylko biznes i sentymentów nie bedzie bo będą chcieli wyrwać jak najwicej kasy dla sebie a chyba nie o to w tm wszystkim chodzi?Przy społce z miastem Wisła zarobi wiecej i dlatego ma zostać zastosowane takie rozwiazanie.Możliwa jest za to wspołpraca z SportFive na innej plaszczyżnie marketing organizacja imprez poszukiwanie i pozyskiwanie sponsorów(juz takie działania sa prowadzone).Wczoraj B.Basałaj spotkał sie z Niedziałkowską i przedstawił jej cała liste życzen z rzeczami do poprawki i niedoróbkami.Tak wygląda sprawa stadionu na dziś i rozmowy maja być kontynuowane tak żeby do 2 tygodni podpisać umowe najmu stadionu.Wiem ,ze Basałaj ciśnie miasto ,zeby jak najszybciej oddali do użytku 3 trybuny ale wiemy ,ze sa uzasadnione obawy co do tego czy pierwsze mecze nie bedziemy rozgrywac na stadionie Hutnika.Dzis moze bede znał kolejne szczegóły to sie z wami podziele na forum.Jeszcze jedna pozytywna sprawa tak troche nie zwiazana ze stadionem.B.Basałaj bardzo ostro zabrał sie do pracy bo jak na pierwszy dzien urzedowania to spotkał sie z pracownikami klubu i zapowiedział im że wakacje juz sie skończyły i zabieramy sie ostro do pracy .Potem wizytował budowe stadionu ,spotkał sie z wszystkimi kierownikami budowy i nastepnie udał sie do UM na rozmowy .I jeszcze przeglądał dużą ilośc dokumentow umów i miał 2 spotkania z ludzmi biznesu.Tak wiec widac ,że ostro wzieli sie do pracy bo zaległości cala masa.Tak powinno być!

Markus 09.06.2010 13:00

Nie rozumiem, co takiego stało się od maja, że nagle trybuna E będzie musiała być wyłączona, choć w maju jeszcze wyłączona być nie musiała?

Dlaczego wyłączona ma być też D z powodu planowanych prac, skoro miasto nie rozpisało na razie żadnych przetargów na jej dokończenie?

Który imbecyl w UM z imienia i nazwiska podjął decyzję o wyborze murawy wiadomej firmy, specjalizującej się w fuszerowaniu tychże?

Dobra, konkretnie. Jeszcze raz potwierdza się tragiczny nadzór nad tą budową, jej prowadzenie, rozplanowanie i wykonanie ze strony miasta i po części Wisły również (klub nie reagował publicznie na nic przez ostatnie lata, a absurdów i geszeftów było przez ten czas co niemiara, nie dbaliśmy należycie o swój interes). Dlatego już dzisiaj zapowiadam, że za cholerę nie zagłosuję w nadchodzących wyborach na Majchrowskiego, wraz z całą tą jego niekompetentną i specjalizującą się w prowizorkach świtą.

Mam nadzieję że pojawi się inny kandydat, który lepiej zadba o stadion i okaże więcej kompetencji oraz szacunku interesowi Wisły, a także kibiców, należących wszak do mieszkańców Krakowa, mających prawo oczekiwać choć cienia fachowości i profesjonalizmu.

Dość popieprzonej ideologi pt. "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby", prezentowanej przez część środowiska wiślackiego.

Popieram też pomysł zorganizowania publicznej demonstracji przeciwko opóźnieniom w budowie oraz publicznego napiętnowania sposobu prowadzenia przez miasto tej inwestycji.

Grzesiek7 09.06.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 911267)
. Dlatego już dzisiaj zapowiadam, że za cholerę nie zagłosuję w nadchodzących wyborach na Majchrowskiego, wraz z całą tą jego niekompetentną i specjalizującą się w prowizorkach świtą.

Popieram też pomysł zorganizowania publicznej demonstracji przeciwko opóźnieniom w budowie oraz publicznego napiętnowania sposobu prowadzenia przez miasto tej inwestycji.

Markus, moim zdaniem przed Wami (TWSD) jest teraz ważne zadanie i spora odpowiedzialność.
Jako najpoczytniejsza wiślacka strona macie ogromną siłę przekazu (rażenia).

Pierwsza sprawa to demonstracja, której przez forum nie zorganizujemy, musi się tym zająć SKWK, a TWSD musi to maksymalnie nagłośnić i nakręcić atmosferę. Sam artykuł to mało, sama organizacja to jeszcze mniej... W tej sprawie trzeba to połączyć.

Druga sprawa to wybory. Wiem, że nie chcecie być postrzegani jako zaangażowani politycznie. Myślę jednak, że pokazanie w serii artykułów ludzi ewidentnie działających na szkodę Wisły nie będzie przez czytelników odebrane w tych samych kategoriach, co agitacja polityczna (bo nią de facto nie jest).
Nie zniósłbym chyba, gdyby siwy Buc (tak go będę tytułował - sam nie uważa tego słowa za obraźliwe, a szanując sprawowany urząd - z dużej litery), który nas znieważa publicznie każdym słowem, uczynkiem i zaniedbaniem mógł kontynuować psucie miasta. To przede wszystkim pokazałoby, jak słabi jesteśmy...

Pls, potraktujcie to w kategoriach... misyjnych

Arapaho 09.06.2010 13:49

Podejrzewam że dzisiaj wkradły się jakieś nieścisłości do infa o stadionie.
Skoro zachodnia wg.obietnic jaśnie panującego miała być w październiku to kontenery przed E jak słały tak miały stać, a trybuna miała być czynna.
Obawiam się że albo zagramy na SS albo jednak przy 2 trybunach wsch i E i kluczowym tu jest czy wschodnia będzie wykończona a nie E bo kontenery można w najgorszym razie przesunąć jednym dźwigiem- niech już nie bredzą że to problem -jakby chociaż wieża Eiffla tam stała

Pablo84 09.06.2010 14:03

Jak to jest z tą murawą?Teraz będą kładli rury, zakrywali ziemią i kładli murawę, czy dalej będą obniżali?

Grzesiek7 09.06.2010 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 911298)
Jak to jest z tą murawą?Teraz będą kładli rury, zakrywali ziemią i kładli murawę, czy dalej będą obniżali?

Od razu obniżyli o 140 cm, więc już pogłębiać nie będą.
Teraz z instalacją i resztą podniosą poziom płyty o 60 cm.

wojti11795 09.06.2010 15:24

A co z odpowiedzią na pytania Pana Olszówki?

soilworker 09.06.2010 15:57

Troche z innej beczki - a wiadomo może, kiedy Sląsk Wrocław bedzie grał pierwsze mecze na nowym stadionie (Maślice) ?

PiotrG 09.06.2010 16:08

Jeśli skończą stadion w nowym terminie (czerwiec 2011) to nie wcześniej niż w sierpniu 2011.

PvD 09.06.2010 16:21

To powinno zakończyć kwestię zasłaniania widoku przez barierki.

http://i49.tinypic.com/o0qpw5.jpg

Valdaer 09.06.2010 16:41

I tak imo kiepsko że są te barierki :/ dużo estetyczniej by było gdyby ich nie było, szkoda. Pozatym małym dzieciom może zasłaniać ;P. Krzesełka prezentują się niezle, lepiej niż wtedy jak były wybierane.

medyk 09.06.2010 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Valdaer (Post 911386)
I tak imo kiepsko że są te barierki :/ dużo estetyczniej by było gdyby ich nie było, szkoda. Pozatym małym dzieciom może zasłaniać ;P. Krzesełka prezentują się niezle, lepiej niż wtedy jak były wybierane.

to samo miałem napisać gdy prezentowano model tych krzesełek to byłem raczej sceptyczny ale teraz po zmontowaniu na trybunie wygladają naprawde dobrze :) a barierki mają ten plus ze wiecej na plecy nikt nikomu nie poleci co miałem juz 'przyjemnosc' przezyc nie raz zwlaszcza przez kolesi w stanie >2.0 %

Bartii 09.06.2010 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 911371)
To powinno zakończyć kwestię zasłaniania widoku przez barierki.

http://i49.tinypic.com/o0qpw5.jpg

I bardzo dobrze i wdac ze siedziska tez sa montowane, tylko co sie stalo ze wszystkimi kamerkami, u mnie zadne nie dzialalaja...

Mishau 09.06.2010 17:17

Cytat:

kolesi w stanie >2.0 %
:-D rekordzista!!

Zeby nie bylo oftopa to mi jedynie przeszkadza kolor tych barierek, no ale nie ma co narzekac :P

La Furia Dell' Est 09.06.2010 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 911392)
to samo miałem napisać gdy prezentowano model tych krzesełek to byłem raczej sceptyczny ale teraz po zmontowaniu na trybunie wygladają naprawde dobrze :) a barierki mają ten plus ze wiecej na plecy nikt nikomu nie poleci co miałem juz 'przyjemnosc' przezyc nie raz zwlaszcza przez kolesi w stanie >2.0 %

Cieszę się.Bo to właśnie na koniec pracy należy efekt oceniać:P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl