Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Seriale - temat zbiorczy. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=972)

Charlie 01.11.2017 22:43

Cytat:

Teraz Luther na ekranie i jak dotychczas nie jestem rozczarowany.
Sugeruje zakończyć na drugim sezonie, bo 3 i 4 (w sumie dwa odcinki, więc ciężko to nazwać sezonem) to dno.

Dariook 01.11.2017 23:13

Tez uwazam ze Luthera zabili tymi sezonami. Kpina.

szprotson 03.11.2017 10:18

Pany co sie teraz oglada?
Jakis odpowiednik Mentalisty moze jest?

albo jakas komedia 20/30 minutowa?

nie ogladalem dawno juz nic, chyba mam netflixa. Wiem ze kazdy poleca Vikongow ale nie moge przebrnac przez poczatek.
Co ogladacie i polecacie?

goly78 03.11.2017 11:32

Przebrnij przez początek ........dobra rada :)

MatMario 03.11.2017 11:40

Odpowiednik Mentalisty... Cały czas jest Castle. Jak nie widziałeś może się spodoba, tak samo możesz spróbować Limitless.

Seriale komediowe do 30 minut:

Entourage
Ballers
Californication
Jak poznałem waszą matkę
Big bang theory

szprotson 03.11.2017 14:46

castle gown, limitless rowniez (zero logiki :)

komediowe znam :) chodzilo mi o produkcje z biezacego roku lub z 2016.
Ballers gdzie znajde online ? Bo z tego co widze jest wiecej sezonow a skonczylem na pierwszym

MatMario 03.11.2017 20:32

hbo go i pebx

wiśnia 04.11.2017 14:43

Jeśli ktoś lubi klimaty sf i twórczość Dicka polecam Philip K. Dick's Electric Dreams.

brylant17 15.11.2017 13:31

Wataha sezon drugi miazga kocham ten serial szkoda,że tylko 6 odcinków....

Gucio25 15.11.2017 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1487311)
Wataha sezon drugi miazga kocham ten serial szkoda,że tylko 6 odcinków....

zgadzam się, mistrzostwo w tworzeniu klimatu, zdjęciach.. rewelacja.

szprotson 16.11.2017 23:03

suburre ktos ogladal moze ?

maciekkk 17.11.2017 07:24

Oglądałem, nawet mi się podobało :)

Polecam Mindhunter - serial o współpracy sluzb specjalnych z seryjnymi mordercami w USA w celu zrozumienia ich sposobu myślenia - oparte na faktach.

El Chapo - serial o baronie narkotykowym z Meksyku, klimat Narcos, bałem się, że podobny serial Netflixowi nie wyjdzie ale jest b.dobry, w dwa dni go wciągnąłem :D

goly78 17.11.2017 09:41

Suburre polecam .Fajnie sie ogląda.

MatMario 17.11.2017 10:25

Suburra miała być odpowiedzią na Gommore ale jest słabsza. Zła nie jest. Obejrzeć warto ale cudów nie ma.

Mind Hunter bardzo fajne.

fran23 17.11.2017 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1486603)
Pany co sie teraz oglada?
Jakis odpowiednik Mentalisty moze jest?

"Absentia" ma coś z klimatu Mentalisty.

MatMario 22.11.2017 11:40

Jak ktoś mówi że Suburra ma start do Gomorry to niech sobie obejrzy wstęp do pierwszego odcinka nowego sezonu.

Przecież to jest bez porównania.

Linku niżej nie klikać jeśli nie oglądałeś sezonu 1 i 2 bo mega mocny spoiler.

https://www.youtube.com/watch?v=hByfmRz28vE

FraMat 22.11.2017 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fran23 (Post 1487392)
"Absentia" ma coś z klimatu Mentalisty.

:shock::shock::shock:

To chyba obydwu seriali nie widziałeś....

Oglądam tę Absentię i muszę przyznać się... męczy mnie

fran23 22.11.2017 19:42

No raczej widziałem. Oczywiście nie chodzi mi o zwykłe odcinki Mentalisty, tylko o te z RJ.

Krzysiek 23.11.2017 07:26

Jak ktoś lubi uniwersum Marvela, to polecam Punisher. W mojej opinii najlepiej zrobiony serial póki co (jeżeli chodzi o Marvela rzecz jasna).

Charlie 23.11.2017 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1487785)
Jak ktoś mówi że Suburra ma start do Gomorry to niech sobie obejrzy wstęp do pierwszego odcinka nowego sezonu.

Mnie tam dziwią ciągle porównania tych dwóch seriali. Suburra ma mniej mroczny klimat, ale bohaterowie są bardziej ludzcy, widać ich wątpliwości, słabości, czy dylematy. W Gomorrze Ciro, Don Pietro, czy Genny sprawiają wrażenie totalnie wyzbytych z uczuć i wyłącznie prących po trupach do celu.

Natomiast te dwa seriale łączy jedna wada - totalnie zmarginalizowana rola policji. Bohaterowie dokonują brutalnych przestępstw w biały dzień, a nikt z tym nic nie robi. Nie chce mi sie wierzyć, ze we Włoszech nie ma specjalnych jednostek policji do walki z przestępczością zorganizowaną.

MatMario 26.11.2017 12:05

Genny to wielka metamorfoza przecież. Wyzbyci uczuć? Nie zgadzam się. Tak samo Cirro. Poza przyjęta w pierwszym sezonie aż do stania się totalnym zabójcą.

Genny też oprócz tego że to po jego myśli, to gdzieś ta historia dziecka tkwi u podstaw początku 3 sezonu.

A policja... Byłem sobie na wakacjach w Weronie i na moich oczach zawinęli gościa do samochodu z ulicy. Trochę dziwny kraj.

Kamyk 04.12.2017 21:57

Moi drodzy, szukam spakowanego w całość serialu "Ray Donovan" - 5 sezon. Będę wdzięczny. Niestety torrenty.to ograniczyły ściąganie do 2 na tydzień, a są tylko pojedyncze odcinki. Zależy mi na tym by był z lektorem.

MatMario 05.12.2017 13:41

Kup sobie catshare na allegro za 3 zł na 30 dni, masz wyszukiwarkę, świetnie to działa.

Krzysiek 26.12.2017 22:31

Dark (niemiecki serial wyprodukowany przez Netflix).

Zbieram szczękę z podłogi.

goly78 28.12.2017 16:22

Potwierdzam . Dark naprawde dobry . Mocno zakręcony .

WISŁAZWE 28.12.2017 18:35

A ogląda ktoś może Knightfall?
Gdzie on-line zobaczę? :)

HBO GO - odpada.

Ogólnie to ja polecam Watahę - wciągający serial, całkiem przyjemnie się go ogląda.

wiesniak842 28.12.2017 19:49

Obejrzalem ten caly Dark. Taki se, jakby nie motyw podrozy w czasie, ktory w sumie zawsze jest ciekawy, to szalu by nie bylo.

MatMario 28.12.2017 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1490888)
A ogląda ktoś może Knightfall?
Gdzie on-line zobaczę? :)

HBO GO - odpada.

Ogólnie to ja polecam Watahę - wciągający serial, całkiem przyjemnie się go ogląda.

Zainwestuj 3 zł w konto na catshare z allegro. Wyszukiwarka pięknie działa.

MatMario 02.01.2018 13:36

Oglądam ten 3 sezon Gomorry...

Poziom na jakim trzymają napięcie to jest mistrzostwo. I ludzie to porównują do Suburry. No co do czego.

Dobrze że tyle wyczekałem i mogę jeden po drugim obejrzeć.

Vinci 03.01.2018 08:03

A jak Wam się podoba Korona Królów? ;)
Komentarze w sieci coraz bardziej intensywne na temat tego serialu...;)

Z szeroko rozumianych polskich projektów serialowych mi przypadły do gustu w ostatnich 15 latach trzy. Idąc chronologicznie byli to:

1) Londyńczycy
2) Czas Honoru - pierwsze 3 sezony
3) Wataha (ale za to już odpowiadało HBO)

Reszta to podobnie, jak w produkcjach długometrażowych psucie fajnych tematów, na którym możnaby zrobić fajny film. Chociaż i tutaj znalazło się kilka bardzo fajnych wyjątków, wybijających się ponad przeciętność.

maciekkk 03.01.2018 10:44

Kolejne seriale do polecenia:
- Sense 8 - podobno najdroższa z produkcji netflixa. Ciekawy serial opowiada o losach gromady ludzi przebywających w ośmiu różnych krajach, ktorzy są połączeni ze sobą parapsychiczne. Serial gra niesamowicie na emocjach. Bardziej się go odczuwa niż ogląda.

- dom z papieru - serial netflixa. "Psychiczny profesor" przez większość swojego życia planuje największy skok na hajs w historii świata. Celem jest Hiszpańska Menncia Narodowa. Zbiera grupę przestępców i próbuje ją okraść.

MatMario 23.01.2018 20:43

Dom z papieru taki se. Raczej średni niż wybitny.

johny96 29.01.2018 16:41

Pany zaopatrzyłem się w Netflixa. Ktoś jakiś serial, film do polecenia na tej platformie?

Vinci 29.01.2018 17:07

1) Suburra
2)The Crown
3) Gra Geralta

ogr 30.01.2018 22:01

Tak na szybko na Netflix to na pewno:
'The Bridge' - tylko wersja duńsko-szwedzka,
'Broadchurch',
Jeśli lubisz kryminały ;)

wiśnia 03.02.2018 22:25

Jeśli ktoś lubi klimaty cyberpunk, sf, polecam ->Modyfikowany węgiel

Lemoniadowy Joe 14.10.2018 12:06

Jest coś ciekawego nowego z seriali do polecenia ?

JudasPriest 14.10.2018 15:03

Stranger things. Nowy serial SF w klimacie lat 80

Kocur 15.10.2018 12:42

Dawno nic nie oglądałem i widzę że wszystkie serwisy on-line które miałem w ulubionych padły w międzyczasie ...

Ktoś coś poleci gdzie można pooglądać niekoniecznie 20 letnie seriale ? :)

Vinci 15.10.2018 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1516376)
Dawno nic nie oglądałem i widzę że wszystkie serwisy on-line które miałem w ulubionych padły w międzyczasie ...

Ktoś coś poleci gdzie można pooglądać niekoniecznie 20 letnie seriale ? :)

Na legalu NetFlix - kosztuje grosze, a oferuje 4 konta, więc można z kimś wynając do spółki... sporo fajnych materiałów. Nie tylko fabularne seriale, ale również dokumenty i filmy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl