![]() |
Cytat:
jeśli dobrze liczę |
(3^8)^30, które daje "E+114" to raczej 114 liczb w rozwinięciu. Jeśli dobrze liczę to masz tylko 31 :>
|
To szybko się wyjaśniło, pardon :-)
|
Jeśli ktoś słuchał dzisiejsze TSW na Weszło to informuję, że wbrew pozorom nie mam na imię Michał ;)
Redaktor mówił, jakby cytował nasze forum. |
Cytat:
|
Cracovia nie zawiodła i zdobyła zero pkt w B-stoku , tym samym okopała się na czele tabeli (tym po odwróceniu) teraz tylko (i aż) wygrać dzisiejsze spotkanie i tabela ułoży się w najlepszy z możliwych sposobów ;)
|
To ile do tego utrzymania potrzeba punktów? ;)
|
Cytat:
|
Według wyliczanki 23 pkt, czyli do końca sezonu musieliby robić 0,8 pkt średnio na mecz ;>
Tak sobie teraz sprawdziłem sam : w ostatnich 5 latach (moment wprowadzenia E37) awans do "8"gwarantowało (8 miejsce) : 40,41,38,39,43 pkt. Więc negatywny scenariusz zakładałby chyba 44pkt po 30 kolejkach jako gwarant awansu. 1,23 pkt na mecz do końca rundy zasadniczej, chyba da się zrobić... ;-) Truizm, ale za 3 kolejki będziemy mądrzejsi znacznie. Mecz "pułapka" w Szczecinie - Pogoń pechowo traci często punkty. Grają słabo, oby wciąż mieli problem z wystawieniem napastnika. Oby z nami się nie przełamali. Dalej Kielce u siebie - są słabsi niż rok temu, wygrana w Płocku (jedyna wyjazdowa) szczęśliwa, bo CK durną złapa szybko Merebashvili. Zagrożeni kartkami (po 3) są Żubrowski i Rymaniak, miło byłoby jakby się wykartkowali. A potem Derby na pustym kauflandzie z grającą totalną padakę cyrankiewiczówką. 9 pkt nie jest tu chyba przecież nierealne? Dobrze byłoby jakby Basha i Boguski się w Szczecinie wykartkowali przed meczem z judovią. |
Gdzieś punkty zgubimy. Nie ma bata, nie pompujmy balonika na same wygrane. Nawet Wisła Kasperczaka czy Skorży wszystkiego nie wygrywala, choć akurat ją od obecnej Wisły dzieliło (oprócz wybitnej grupy piłkarzy swojej epoki w Polsce) to też spora boiskowa "pycha".
Im dłużej pilkarze będą swiadomi że mają jeszcze dużo do poprawy tym lepiej dla wszystkich. |
Wiem, że gdzieś zgubimy, ale teraz terminarz mamy naprawdę "dobry". Dwie najgorsze drużyny w ekstraklasie - z czego jeden wyjazd na puste trybuny + mecz u siebie z przeciętną ekipą z Kielc. Naprawdę 9pkt tu nierealne nie jest ;)
Ale 7, w tym 3 w Derbach mi styknie... |
Z terminarzy ekstraklasy najczęściej wynika tyle, że traci się punkty z outsiderami, a zdobywa z faworytami. To jest polska liga i tego nie zrozumiesz. Już wielokrotnie nas to zgubilo.
W najbliższych 3 spotkaniach będziemy zdecydowanym faworytem i pytanie jak na to zespół zaareaguje. Niech się zacznie "musicie wygrać Panowie" i nogi będą splatane. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Totalbet 2,65 - 3,20 - 2,80 Fortuna 2,60 - 3,10 - 2,90 Parę godzin temu STS oferował nawet kurs 3,00 na Wisłę, ale już zeszli z kursem zdecydowanie i tam Wisła lekkim faworytem w chwili obecnej. Tak jak pisałem, bukmacherzy też szacują szanse w oparciu m.in. o rachunek prawdopodobieństwa i wiedzą, że Wisła wiecznie wygrywać nie będzie, a Pogoń nie skończy sezonu bez wygranej, kiedyś muszą się przełamać. To nie będzie łatwe spotkanie dla nas wbrew pozorom :D |
Cytat:
|
Cytat:
Ja liczę, że we Wrocławiu to tak jakbyśmy przegraliśmy :D a od meczu z Lechią to pierwsze zwycięstwo nowej serii :P |
Miejmy nadzieję że piłkarze też tak myślą ;)
|
ostatni raz wygraliśmy więcej niż 4 mecze z rzędu w sezonie 2010/2011 - zaczęło się od wiślackiego dżihadu na "świętej ziemi"a później rozgromienia Legii i dało 7 kolejnych zwycięstw. Wiadomo jak się skończyło....
Nie jest ważne aby mieć nie wiadomo jak długą passę zwycięstw, ważne jest aby mieć takie 4-5 wygranych pass w ciągu sezonu ze 3-4 wówczas można myśleć o wielkich rzeczach. Na razie jest świetnie, cieszmy się chwilą, która oby jak najdłużej trwała, ale nie zapominajmy, że naszym celem jest utrzymanie się w tej lidze za wszelką cenę. Gra zespołu może nam nabić pieniędzy nie tylko z biletów, ale również przyciągnąć nowych sponsorów. Widowiskowa gra to również dodatkowy finansowy bonus od C+ (wysoka oglądalność + mecze w lepszych godzinach) |
Wisła po 8 kolejce (na stadionie był odjazd):
17 punktów Do 40(39) magicznych punktów: - 23 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 23/22 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 21,6% meczów w sezonie, 26,7% w rundach zasadniczych. Wykręcamy rekordowe statystyki (oby tak dalej do grudnia). 2,13 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 2,20 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 2,00 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,79(0,76) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 1,92 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,59 - 3(37) 1,93/2,21 - 1(37) drugie wg Czerepaka |
Plan utrzymania się jeszcze w tym roku kalendarzowym przestał się wydawać taki nierealny.
|
Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów, b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych, c) nieprzystąpienia do rozgrywek. |
junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)
|
Cytat:
ps. Można również (w tej chwili) oszacować prawdopodobieństwo że sąsiadka zdobędzie MP. Pytanie tylko po co. |
Dla jaj lub dla zabawy. Po Ch*j wchodzisz w temat który Cię nie interesuje i marudzisz ??? jprdle
|
Cytat:
To jest otwarty temat, jak potrafisz to oszacować to zapraszamy. Co najwyżej skrytykujemy twój warsztat statystyka. Co do a to pytanie do tematu finansowego. Jak widać po sprawie ze stadionem sytuacja jest patowa. Wisła nie ma pieniędzy ale jak się jej trochę pomoże to generuje dużą wartość dodaną do E-klapy. Tu nam akcja TVNu mocno szkodzi. Co do b to poza finansami nie widzę innych pozasportowych. Co do c to jeśli w zimie sprzedamy zawodnika/ów to wyjdziemy na prostą. Szanse na sprzedaż są dość duże. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ewidentnie Stolarczyk musi podkrecic tempo piłkarzom, bo zdobycie mistrzostwa to obowiązek.
|
Cytat:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=994 |
Po porażce w Szczecinie spadła nam średnia główna i wyjazdowa na odpowiednio:
1,89 i 1,50 wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,82(0,79) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,10 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,09 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Niestety na "połówkę" trzeba poczekać. Jeszcze uwaga po dzisiejszym meczu. Po 9 kolejce 6 drużyn (od 11 w dół) ma średnią poniżej 1,08 na mecz, która to statystycznie daje utrzymanie. W zeszłym sezonie była jedna mniej. |
Po kolejnej porażce jest *ujowo ale bez paniki.
Nadal brakuje 3 punktów do połówki, 23(22) do utrzymania się. Średnia główna: 1,70 domowa: 1,83 wyjazdowa: 1,50 Do top8 potrzeba średniej 1,33 Do utrzymania 1,08 |
Tak sobie sprawdziłem jak to wyglądało rok temu po 10 kolejkach:
było 16 punktów średnia u siebie: 2,50 wyjazdowa: 1,00 Czyli utrzymując tą średnią sezon zasadniczy zakończylibyśmy z 52~53 punktami, a zakończyliśmy z 44. Utrzymując obecne średnie mielibyśmy ok. 50 punktów po sezonie zasadniczym. Jakie z tego płyną wnioski? Może jak znajdę jakieś obiecujące fusy będę mądrzejszy ;) |
Ostatnie 10 sezonów po 10 kolejkach [sezon, pkt, bilans, bramki]:
18/19: 17 5-2-3 18:10 17/18: 16 5-1-4 13:14 16/17: 7 2-1-7 8:19 15/16: 14 3-6-1 19:10 14/15: 18 5-3-2 18:13 13/14: 18 4-6-0 14:5 12/13: 11 3-2-5 8:13 11/12: 18 5-3-2 12:8 10/11: 15 4-3-3 13:11 09/10: 25 8-1-1 19:6 |
Rozbiliśmy połówkę tj. mamy 20 punktów.
Do 40(39) magicznych punktów: - 20 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 20/19 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 29,7% meczów w sezonie, 36,7% w rundach zasadniczych. Średnia wróciła do "normy". I jest wyjątkowo stabilna :) 1,82 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,80 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,77(0,73) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,22 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,65 - 3(37) 2,04 - 1(37) Ciekawostka ligi. Po tej kolejce najwyższa średnia to 1,91. Statystycznie na mistrza trzeba 1,97 :) |
szkoda tego jednego punkciku , po takich derbach zasługujemy na tron :)
|
Po dzisiejszym meczu odliczanie sponsorują cyferki "1" i "9".
Do 40(39) magicznych punktów: - 19 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach - 19/18 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach Minęło 32,4% meczów w sezonie, 40,0% w rundach zasadniczych. Średnia: 1,75 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,76 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,38 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,68 - 3(37) 2,08 - 1(37) E-klapa w statystyce: 10 Pogoń Szczecin ma średnią 1.08, która daje utrzymanie. |
Z tego rozumiem, że Pogoń ( na dzień dzisiejszy) statystycxznie jest w pierszej ósemce po rundzie zasadniczej. Tak?
|
Wciąż istnieją matematyczne szanse, że zapewnimy sobie 8 jeszcze w tym roku ;)
Obiektywnie 7 punktów w najbliższych 3 meczach dobijając do półmetku sezonu da nam na tym etapie 3 miejsce i praktycznie tylko przy katakliźmie brak 8 na koniec sezonu zasadniczego. |
Byłoby super w kontekście nieuniknionych odejść zimą. Niedobrze, że płasko jest w tabeli aż do 9 miejsca.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl