Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

filemon 04.09.2018 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1513811)
Dlatego ten temat nazywa się ZABAWY statystyką.

Jakby się ktoś chciał doktoryzować to przypominam, że z jednej strony próba 37 (kolejek) jest dość mała.
Z drugiej strony na tyle duża, że nie możemy (jeszcze) bawić się na wszystkich możliwych rozwiązaniach.
Wszystkich możliwych wyników jest (3^8)^37
- 3 możliwe wyniki (w-r-p)
- 8 meczów w kolejce
- 37 kolejek

Po 7 kolejce komp pokazuje mi 3,23E+114

3 433 683 820 292 512 484 657 849 089 281
jeśli dobrze liczę

pepe72 04.09.2018 15:51

(3^8)^30, które daje "E+114" to raczej 114 liczb w rozwinięciu. Jeśli dobrze liczę to masz tylko 31 :>

filemon 04.09.2018 23:34

To szybko się wyjaśniło, pardon :-)

pepe72 05.09.2018 15:20

Jeśli ktoś słuchał dzisiejsze TSW na Weszło to informuję, że wbrew pozorom nie mam na imię Michał ;)
Redaktor mówił, jakby cytował nasze forum.

czaro 05.09.2018 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1513863)
Jeśli ktoś słuchał dzisiejsze TSW na Weszło to informuję, że wbrew pozorom nie mam na imię Michał ;)
Redaktor mówił, jakby cytował nasze forum.

To lepiej, żeby nie zaczął cytować wolfy'ego, bo będzie musiał wytułumaczyć słuchaczom, że w większości są cymbałami : )

Arkadiusz.Czerepach 15.09.2018 09:51

Cracovia nie zawiodła i zdobyła zero pkt w B-stoku , tym samym okopała się na czele tabeli (tym po odwróceniu) teraz tylko (i aż) wygrać dzisiejsze spotkanie i tabela ułoży się w najlepszy z możliwych sposobów ;)

Karherop 16.09.2018 18:05

To ile do tego utrzymania potrzeba punktów? ;)

filemon 16.09.2018 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1514513)
To ile do tego utrzymania potrzeba punktów? ;)

Już nawet Pepe przestał studzić emocje? :-)

forthy 16.09.2018 21:30

Według wyliczanki 23 pkt, czyli do końca sezonu musieliby robić 0,8 pkt średnio na mecz ;>

Tak sobie teraz sprawdziłem sam :
w ostatnich 5 latach (moment wprowadzenia E37) awans do "8"gwarantowało (8 miejsce) : 40,41,38,39,43 pkt. Więc negatywny scenariusz zakładałby chyba 44pkt po 30 kolejkach jako gwarant awansu.

1,23 pkt na mecz do końca rundy zasadniczej, chyba da się zrobić... ;-)

Truizm, ale za 3 kolejki będziemy mądrzejsi znacznie. Mecz "pułapka" w Szczecinie - Pogoń pechowo traci często punkty. Grają słabo, oby wciąż mieli problem z wystawieniem napastnika. Oby z nami się nie przełamali.
Dalej Kielce u siebie - są słabsi niż rok temu, wygrana w Płocku (jedyna wyjazdowa) szczęśliwa, bo CK durną złapa szybko Merebashvili. Zagrożeni kartkami (po 3) są Żubrowski i Rymaniak, miło byłoby jakby się wykartkowali.
A potem Derby na pustym kauflandzie z grającą totalną padakę cyrankiewiczówką.

9 pkt nie jest tu chyba przecież nierealne?
Dobrze byłoby jakby Basha i Boguski się w Szczecinie wykartkowali przed meczem z judovią.

Karherop 16.09.2018 21:53

Gdzieś punkty zgubimy. Nie ma bata, nie pompujmy balonika na same wygrane. Nawet Wisła Kasperczaka czy Skorży wszystkiego nie wygrywala, choć akurat ją od obecnej Wisły dzieliło (oprócz wybitnej grupy piłkarzy swojej epoki w Polsce) to też spora boiskowa "pycha".
Im dłużej pilkarze będą swiadomi że mają jeszcze dużo do poprawy tym lepiej dla wszystkich.

forthy 16.09.2018 22:00

Wiem, że gdzieś zgubimy, ale teraz terminarz mamy naprawdę "dobry". Dwie najgorsze drużyny w ekstraklasie - z czego jeden wyjazd na puste trybuny + mecz u siebie z przeciętną ekipą z Kielc. Naprawdę 9pkt tu nierealne nie jest ;)
Ale 7, w tym 3 w Derbach mi styknie...

Karherop 16.09.2018 22:16

Z terminarzy ekstraklasy najczęściej wynika tyle, że traci się punkty z outsiderami, a zdobywa z faworytami. To jest polska liga i tego nie zrozumiesz. Już wielokrotnie nas to zgubilo.
W najbliższych 3 spotkaniach będziemy zdecydowanym faworytem i pytanie jak na to zespół zaareaguje. Niech się zacznie "musicie wygrać Panowie" i nogi będą splatane.

piotrex007 16.09.2018 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1514534)
Z terminarzy ekstraklasy najczęściej wynika tyle, że traci się punkty z outsiderami, a zdobywa z faworytami. To jest polska liga i tego nie zrozumiesz. Już wielokrotnie nas to zgubilo.
W najbliższych 3 spotkaniach będziemy zdecydowanym faworytem i pytanie jak na to zespół zaareaguje. Niech się zacznie "musicie wygrać Panowie" i nogi będą splatane.

No nie do końca, bo wg bukmacherów już w najbliższym meczu z Pogonią to gospodarze są nieznacznym faworytem. Typowy właśnie mecz - pułapka, Wisła seria zwycięstw, Pogoń w końcu mecz wygra, może być paradoksalnie trudny bardzo mecz.

Karherop 16.09.2018 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrex007 (Post 1514535)
No nie do końca, bo wg bukmacherów już w najbliższym meczu z Pogonią to gospodarze są nieznacznym faworytem. Typowy właśnie mecz - pułapka, Wisła seria zwycięstw, Pogoń w końcu mecz wygra, może być paradoksalnie trudny bardzo mecz.

Serio? Który bukmacher ma takie kursy? :D

piotrex007 16.09.2018 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1514536)
Serio? Który bukmacher ma takie kursy? :D

Choćby Totolotek 2,60 - 3,15 - 2,80.
Totalbet 2,65 - 3,20 - 2,80
Fortuna 2,60 - 3,10 - 2,90

Parę godzin temu STS oferował nawet kurs 3,00 na Wisłę, ale już zeszli z kursem zdecydowanie i tam Wisła lekkim faworytem w chwili obecnej. Tak jak pisałem, bukmacherzy też szacują szanse w oparciu m.in. o rachunek prawdopodobieństwa i wiedzą, że Wisła wiecznie wygrywać nie będzie, a Pogoń nie skończy sezonu bez wygranej, kiedyś muszą się przełamać. To nie będzie łatwe spotkanie dla nas wbrew pozorom :D

Karherop 16.09.2018 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrex007 (Post 1514537)
Choćby Totolotek 2,60 - 3,15 - 2,80.
Totalbet 2,65 - 3,20 - 2,80
Fortuna 2,60 - 3,10 - 2,90

Parę godzin temu STS oferował nawet kurs 3,00 na Wisłę, ale już zeszli z kursem zdecydowanie i tam Wisła lekkim faworytem w chwili obecnej. Tak jak pisałem, bukmacherzy też szacują szanse w oparciu m.in. o rachunek prawdopodobieństwa i wiedzą, że Wisła wiecznie wygrywać nie będzie, a Pogoń nie skończy sezonu bez wygranej, kiedyś muszą się przełamać. To nie będzie łatwe spotkanie dla nas wbrew pozorom :D

W sumie słuszna uwaga, sam nie wierzę że ta seria przetrwa w kolejnych 3 meczach ale i tak te kursy są co najmniej dziwne patrząc na pozycje Pogoni i ich bilans bramkowy.

Guzik 17.09.2018 06:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1514539)
W sumie słuszna uwaga, sam nie wierzę że ta seria przetrwa w kolejnych 3 meczach ale i tak te kursy są co najmniej dziwne patrząc na pozycje Pogoni i ich bilans bramkowy.

Zależy jak liczyć serię :)
Ja liczę, że we Wrocławiu to tak jakbyśmy przegraliśmy :D a od meczu z Lechią to pierwsze zwycięstwo nowej serii :P

Karherop 17.09.2018 09:04

Miejmy nadzieję że piłkarze też tak myślą ;)

funkykoval 17.09.2018 09:16

ostatni raz wygraliśmy więcej niż 4 mecze z rzędu w sezonie 2010/2011 - zaczęło się od wiślackiego dżihadu na "świętej ziemi"a później rozgromienia Legii i dało 7 kolejnych zwycięstw. Wiadomo jak się skończyło....

Nie jest ważne aby mieć nie wiadomo jak długą passę zwycięstw, ważne jest aby mieć takie 4-5 wygranych pass w ciągu sezonu ze 3-4 wówczas można myśleć o wielkich rzeczach.

Na razie jest świetnie, cieszmy się chwilą, która oby jak najdłużej trwała, ale nie zapominajmy, że naszym celem jest utrzymanie się w tej lidze za wszelką cenę. Gra zespołu może nam nabić pieniędzy nie tylko z biletów, ale również przyciągnąć nowych sponsorów. Widowiskowa gra to również dodatkowy finansowy bonus od C+ (wysoka oglądalność + mecze w lepszych godzinach)

pepe72 17.09.2018 10:53

Wisła po 8 kolejce (na stadionie był odjazd):
17 punktów
Do 40(39) magicznych punktów:
- 23 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 23/22 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 21,6% meczów w sezonie, 26,7% w rundach zasadniczych.

Wykręcamy rekordowe statystyki (oby tak dalej do grudnia).
2,13 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
2,20 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
2,00 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,79(0,76) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
1,92 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,59 - 3(37)
1,93/2,21 - 1(37) drugie wg Czerepaka

filemon 17.09.2018 16:41

Plan utrzymania się jeszcze w tym roku kalendarzowym przestał się wydawać taki nierealny.

krakus76_ 17.09.2018 16:46

Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów,
b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych,
c) nieprzystąpienia do rozgrywek.

filemon 17.09.2018 17:00

junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)

krakus76_ 17.09.2018 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1514598)
junior member od 09.2018 i wszystko jasne :-)

I czego to niby dowodzi szanowny "Senior Member" od 08.2010 r. ?

ps. Można również (w tej chwili) oszacować prawdopodobieństwo że sąsiadka zdobędzie MP. Pytanie tylko po co.

Miro 17.09.2018 20:51

Dla jaj lub dla zabawy. Po Ch*j wchodzisz w temat który Cię nie interesuje i marudzisz ??? jprdle

pepe72 17.09.2018 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1514596)
Z punktu widzenia sportowego wyliczenia dot. utrzymania są bez sensu. Należy sobie zadać pytanie jakie wystąpi prawdopodobieństwo:
a) ujemnych punktów,
b) degradacji do 1 ligi z powodów pozasportowych,
c) nieprzystąpienia do rozgrywek.


To jest otwarty temat, jak potrafisz to oszacować to zapraszamy. Co najwyżej skrytykujemy twój warsztat statystyka.

Co do a to pytanie do tematu finansowego. Jak widać po sprawie ze stadionem sytuacja jest patowa. Wisła nie ma pieniędzy ale jak się jej trochę pomoże to generuje dużą wartość dodaną do E-klapy. Tu nam akcja TVNu mocno szkodzi.
Co do b to poza finansami nie widzę innych pozasportowych.
Co do c to jeśli w zimie sprzedamy zawodnika/ów to wyjdziemy na prostą. Szanse na sprzedaż są dość duże.

rozarian 17.09.2018 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1514572)
Wisła po 8 kolejce (na stadionie był odjazd):
17 punktów
Do 40(39) magicznych punktów:
- 23 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 23/22 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 21,6% meczów w sezonie, 26,7% w rundach zasadniczych.

Wykręcamy rekordowe statystyki (oby tak dalej do grudnia).
2,13 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
2,20 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
2,00 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,79(0,76) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
1,92 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,59 - 3(37)
1,93/2,21 - 1(37) drugie wg Czerepaka

Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D

pepe72 17.09.2018 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1514629)
Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D

Jest w ostatniej linijce. W kategorii "dla świrów". :rotfl:

Karherop 18.09.2018 07:08

Ewidentnie Stolarczyk musi podkrecic tempo piłkarzom, bo zdobycie mistrzostwa to obowiązek.

Arkadiusz.Czerepach 18.09.2018 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1514629)
Do bani ta statystyka, bo brakuje najważniejszego wyliczenia ile "trza" do MP :D


https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=994

pepe72 21.09.2018 20:25

Po porażce w Szczecinie spadła nam średnia główna i wyjazdowa na odpowiednio:
1,89 i 1,50

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,82(0,79) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,10 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,09 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Niestety na "połówkę" trzeba poczekać.

Jeszcze uwaga po dzisiejszym meczu.
Po 9 kolejce 6 drużyn (od 11 w dół) ma średnią poniżej 1,08 na mecz, która to statystycznie daje utrzymanie. W zeszłym sezonie była jedna mniej.

pepe72 30.09.2018 11:20

Po kolejnej porażce jest *ujowo ale bez paniki.
Nadal brakuje 3 punktów do połówki, 23(22) do utrzymania się.

Średnia
główna: 1,70
domowa: 1,83
wyjazdowa: 1,50

Do top8 potrzeba średniej 1,33
Do utrzymania 1,08

Adasss 30.09.2018 18:03

Tak sobie sprawdziłem jak to wyglądało rok temu po 10 kolejkach:
było 16 punktów
średnia u siebie: 2,50
wyjazdowa: 1,00
Czyli utrzymując tą średnią sezon zasadniczy zakończylibyśmy z 52~53 punktami, a zakończyliśmy z 44.

Utrzymując obecne średnie mielibyśmy ok. 50 punktów po sezonie zasadniczym.
Jakie z tego płyną wnioski? Może jak znajdę jakieś obiecujące fusy będę mądrzejszy ;)

Sami 30.09.2018 18:17

Ostatnie 10 sezonów po 10 kolejkach [sezon, pkt, bilans, bramki]:

18/19: 17 5-2-3 18:10
17/18: 16 5-1-4 13:14
16/17: 7 2-1-7 8:19
15/16: 14 3-6-1 19:10
14/15: 18 5-3-2 18:13
13/14: 18 4-6-0 14:5
12/13: 11 3-2-5 8:13
11/12: 18 5-3-2 12:8
10/11: 15 4-3-3 13:11
09/10: 25 8-1-1 19:6

pepe72 07.10.2018 19:17

Rozbiliśmy połówkę tj. mamy 20 punktów.

Do 40(39) magicznych punktów:
- 20 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 20/19 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 29,7% meczów w sezonie, 36,7% w rundach zasadniczych.

Średnia wróciła do "normy". I jest wyjątkowo stabilna :)
1,82 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,80 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,77(0,73) - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,05 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,22 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,65 - 3(37)
2,04 - 1(37)

Ciekawostka ligi. Po tej kolejce najwyższa średnia to 1,91. Statystycznie na mistrza trzeba 1,97 :)

Arkadiusz.Czerepach 08.10.2018 12:10

szkoda tego jednego punkciku , po takich derbach zasługujemy na tron :)

pepe72 21.10.2018 19:26

Po dzisiejszym meczu odliczanie sponsorują cyferki "1" i "9".

Do 40(39) magicznych punktów:
- 19 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach
- 19/18 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach

Minęło 32,4% meczów w sezonie, 40,0% w rundach zasadniczych.

Średnia:
1,75 - dotychczasowa średnia punktów na mecz
1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu
1,67 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe

wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz:
0,76 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach
1,06 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach
2,38 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem.

Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów:
wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz:
1,68 - 3(37)
2,08 - 1(37)

E-klapa w statystyce:
10 Pogoń Szczecin ma średnią 1.08, która daje utrzymanie.

JudasPriest 21.10.2018 20:18

Z tego rozumiem, że Pogoń ( na dzień dzisiejszy) statystycxznie jest w pierszej ósemce po rundzie zasadniczej. Tak?

Karherop 21.10.2018 20:55

Wciąż istnieją matematyczne szanse, że zapewnimy sobie 8 jeszcze w tym roku ;)
Obiektywnie 7 punktów w najbliższych 3 meczach dobijając do półmetku sezonu da nam na tym etapie 3 miejsce i praktycznie tylko przy katakliźmie brak 8 na koniec sezonu zasadniczego.

czaro 21.10.2018 21:09

Byłoby super w kontekście nieuniknionych odejść zimą. Niedobrze, że płasko jest w tabeli aż do 9 miejsca.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl