![]() |
Cytat:
Jeśli nie stać nas na lepszego trenera, to chyba nie ma sensu nic pisać. Jesteśmy w dupie i tak już zostaniemy |
Mam nadzieję, że trener Wdowczyk przejrzy na oczy. Ta drużyna nie wstanie grać w piłkę w obecnej sytuacji, nie jest wstanie prowadzić gry. Trzeba zacząć od solidności w defensywie i goli z kontrataku. Pierwszym błędem trenera Wdowczyka była próba przejścia na system z trójką obrońców, nie winie go za pomysł bo było to ciekawe natomiast sytuacja kadrowa, sytuacja zdrowotna piłkarzy, euro2016 spowodowały że ten pomysł nie miał kompletnie racji bytu. Na początku przygotowań uważałem że aby zacząć grać tym system potrzeba co najmniej 2 środkowych obrońców. Kolejny błąd to wiara w to, że tymi piłkarzami ugra co kol wiek w ataku pozycyjnym.
|
Ja po sankach Sadloka w końcówce na karnego zacząłem wierzyć, że część piłkarzy gra na zwolnienie Wdowczyka.
Nie widziałem tak idiotycznej interwencji od bardzo dawna - sytuacja nie była super groźna, a Sadlok nie miał żadnych szans na czyste wejście. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Sadlok drugi sezon z rzędu gra ta, jakby chciał odejść. Albo chciał się zemścić za niepuszczenie do Legii. Z tego punktu widzenia dla niego im gorzej, tym lepiej.
|
W żadnym klubie z w miarę zdrowa sytuacja Wdowczyk nie byłby juz trenerem. Nawet w biednym klubie. Tym bardziej ze sam chciał odejść. Nie bardzo rozumiem czym go zatrzymali a przede wszystkim po co. Tyle samo co on, zdziałał by i Kmiecik. Moze jutro z rana pojawi sie komunikat o jego dymisji.. Bo zwolnić niestety go nie zamierzają.
|
Ciekawe, czemu gramy aż tak źle. Mijają tygodnie, a nikt nie przyniósł jeszcze żadnej plotki od piłkarzy/z klubu. Trudno mi uwierzyć, że piłkarze grają przeciw Wdowczykowi - na wiosnę grali dla niego, a teraz przeciw? To, co im zrobił w przerwie wakacyjnej? Zwyzywał im matki ma obozie przygotowawczym? Trener mógł natomiast sknocić przygotowania, popsuć taktykę, odpalić nie tych, co trzeba z klubu - wyniki były fatalne już w lecie. Ale wciąż nie były to chyba takie błędy, których nie dałoby się załatać w ciągu dwóch miesięcy. Przecież widzą, co się dzieje; Wdowczyk nie został trenerem wczoraj. Przedziwne.
Niezależnie od przyczyn tego kryzysu, drużyna potrzebuje impulsu. Zawodnicy raczej nie przegrywają tych meczów celowo, ale fakt faktem, że Wdowczyk nie ma pomysłu, jak poprawić wyniki, albo ma pomysły słabe. Uważam, że w przypadku kolejnej porażki należy poświęcić trenera i rozwiązać kontrakty z kilkoma zawodnikami. W to miejsce juniorów. Trudno, najwyżej będą ogrywać się na I ligę. A może zaskoczy i wymęczą utrzymanie. Na pewno nie ma sensu już dłużej czekać. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Paradoksalnie te sanki mało co by dały nam remis. Misiek wybronił i wielka szansa na strzelenie wyrównującego gola
|
Cytat:
Wdowczyk powinien szukać jakiegoś kandydata na ofensywnego pomocnika, jeśli nie ma szans na zatrudnienie nikogo. Np. takiego Jovicia bym widział na OfPomie. On jest przebojowy, myślę, że warto zaryzykować. Po prostu trzeba spróbować znaleźć takiego do kreowania gry, bo takiego nie mamy. |
Pytanie brzmi czy czasem zawodnicy nie grają przeciwko trenerowi, nie widać między nimi chemii:)
|
Cytat:
|
^^
ja też temu przyklaskuje. W Szymkiem kiedyś się powiodło. Może będzie analogia. |
Cytat:
|
Szczerze powiedziawszy myślałem, że jak wejdę koło 11 na forum to ten temat będzie miał nazwę
"Dariusz Wdowczyk były trener Wisły" Trzeba być gościem bez honoru aby po 7 porażkach z rzędu nie podać się do dymisji. |
Podał się po meczu ze Śląskiem, ale z racji katastrofalnej sytuacji finansowej i prośbach pani prezes został.
To też niestety nie pomaga grajkom. 2x zmiana właściciela, dekompletowanie kadry trenerskiej, wyjebanie nawet magazyniera. Grajki nawet u trenera nie czuja wsparcia. Wdowiec natomiast wie, że z gowna bicza nie ukreci. Błędne koło. |
Okej to w takim razie mea culpa, musiało mi to gdzieś umknąć.
Zdaję sobie doskonalę sprawę, że nie stać nas na klasowego szkoleniowca, ale wydaję mi się, że Wdowczykowi skończyły się pomysły a i piłkarze przestali wierzyć w niego Dlatego też dymisja powinna zostać przyjęta. Nowa miotła to zawsze jakaś świeżość w szatni i całkiem inne podejście piłkarzy. Może Mandrysz? Może Skorża(tfuu)? Kocian? Ojrzyński? Chociaż jak patrzę na te nazwiska to przestaje wierzyć w to co pisze.. @ABGwislakABG Wywiad z naszą Panią Prezes: Sporo kontrowersji ostatnio pojawiło się wokół Dariusza Wdowczyka. Po pierwsze czy prawdą jest, że trener chciał podać się do dymisji? Po drugie czy rozmawiała Pani na temat tych zawirowań, jak i wyników z naszym szkoleniowcem? Rozmawiałam z nim i jestem pewna, że to wszystko poukłada, natomiast nie mogłam rozmawiać na temat dymisji, bo takiej nie było. Nie było takiego tematu - zarząd Wisły Kraków i Dariusz Wdowczyk dowiedzieli się o tym z mediów. Tutaj niestety mieliśmy do czynienia z pewnego rodzaju niekompetencją niektórych dziennikarzy i gonieniem za sensacją za wszelką cenę. Tempo publikowania zdecydowanie wyprzedziło rzetelność. Podkreślam nie chodzi o formalne pismo złożone przez trenera, czy o jakieś zapytanie w tej sprawie. Po prostu nie było nawet takiej rozmowy. Nigdy. Czyli dymisji nie było. |
Cytat:
|
Można prosić o linka do tego wywiadu?
|
Skorza? Ten pan odpada ze względów finansowych. Mnie to bardzo cieszy, gdyż Maciuś nie uczy się na błędach vide casus Terzottiego, co owocowało Levadiami itp.
|
No tak, bo pani Prezes na pewno samą prawdę będzie mówić jakiemuś pismakowi. Sytuacja była bardzo gorąca, nie w interesie było mówienie, że faktycznie trener miał dość i chciał spierd.alać.
|
Lenczyk jeszcze żyje? On mógłby pomóc. Ma charyzmę i nie pozwoli wejść sobie na głowę tym ofiarom losu/
|
Cytat:
Np. Jovic albo Mójta w środku pola zamiast pingwina Denisa. ewentualnie Patryk na prawe skrzydło, Mójta na lewą pomoc, Boguś na środek. W obronie jesteśmy słabi. Ale z przodu jakości nie mamy żadnej. Tam musi być rewolucja bo na indywidualnych akcjach patryka to sporo punktów nie zdobędziemy.... |
Cytat:
|
Wielkie Dzięki :)
|
Niestety kadrowo jesteśmy nieprzygotowani do sezonu. Zapewne zmiany taktyki były robione pod 'planowane' transfery. Co wyszło wszyscy wiemy. Obecnie mamy 1 skrzydłowego (Małecki) i 0 ofensywnie usposobionych pomocników, no może 1/2 jak liczyć Boguskiego. Obrona co mecz inna...
Cofnięcie się i ganie z kontry - wszystko fajnie tylko kto będzie do tej kontry biegał? Jedyny szybki piłkarz to Małecki. Nie mamy składu na kontry, nie mamy na atak pozycyjny (brak rozgrywającego). Obecny skład nadaje się tylko do wysokiego pressingu, co w tej rundzie będzie praktycznie nie do zrealizowania przez kontuzje, euro i zamieszanie w klubie. Zawodnicy musieliby być przygotowani fizycznie na 120%, a przez całe zamieszanie są na 80%. I raczej to siedzi w ich głowach niż w nogach, o czym świadczą niezliczone indywidualne błędy. Ogólnie drużynie potrzeba pozytywnego impulsu, zmiana trenera - nie stać nas, nowy zawodnik - nie stać nas. Więc trzeba liczyć na szczęście w najbliższym meczu. |
Cytat:
Gdyby Wdowczyk podał się do dymisji to po nim na pewno została by nie mała pensja do wzięcia, dodatkowo Maciuś się już zarobił po przygodzie w Arabii. Pytanie czy miałby ambicję i odwagę stanąć przed takim wyzwaniem. Wątpie. Drugie pytanie czy chcemy kogoś takiego kto mówił, że legia to jego spełnienie marzeń.. Czy chcemy budować drużynę i jej PR na takich właśnie osobach. Trochę jakbyśmy sobie splunęli w twarz chociaż Wdowiec jeszcze gorszy.. Cytat:
Zgodzę się z tym, że nie było by to w interesie drużyny ani klubu. Zgodzę się również z tym iż ten artykuł jest typowo po to aby podnieść morale na trybunach i aby zmotywować kibiców do przyjścia na mecz. Natomiast nie mogę się zgodzić z teorią "Wdowczyk na pewno złożył dymisję a ona to chce zatuszować" bo do takiej teorii nie mamy żadnych podstaw. Dodatkowo wywiad jest dla SKWK a nie "jakiegoś pismaka" myślę, że Pani Prezes jednak chce współdziałać ze stowarzyszeniem i traktuję je poważanie. |
A ja bym był za tym, żeby Wdowczyk został do końca rundy. Już o tym pisałem kiedyś, że Cupiał był krytykowany za ciągłe zmiany trenerów, a mimo to sytuacje w kółko chcemy powtarzać.
Wahania formy są wpisane w ten sport. Tak uważam. I nie widzę powodu, dla którego np. mamy nie wygrać z Piastem a potem osiągnąć dobry wynik z Legią. Nie jest to wcale niemożliwe. I nie będzie do tego wcale potrzebna zmiana szkoleniowca. Seria porażek jest pechowa, na pewno Wdowczyk ma za uszami sporo i to jego błędne decyzje się do tego przyczyniły, ale ciągłe zwalnianie trenerów powoduje chorą sytuację pozbawienia piłkarzy jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jeszcze niedawno wychwalany był za świetne wyniki na wiosnę, tylko jedna bramka z Lubinem dzieliła nas od górnej ósemki i być może Pucharów (!). Obecnie jest złem wcielonym i wielu się chce przepraszać ze Smudą (aaa!). Ja mówię - poczekajmy do zimy. Niech Sarapata (Szymański) zbierze piłkarzy, zakomunikuje im, że DW zostaje i ma pełne poparcie, a wyniki są w ich nogach. Jeśli kogoś to nie przekonuje, to: a) i tak nie ma kasy na nowego trenera b) wszyscy inni potencjalni byliby zbliżeni poziomem do Wdowczyka. Przecież to jest tama sama sytuacja od 20 lat. [nowy trener-> lepsze wyniki -> jakiś sukces -> słaba forma, porażka -> zwolnienie -> nowy trener -> lepsze wyniki... etc] c) to tylko sport. W lidze jest 15 innych zespołów, w tym załóżmy że połowa bogatsza od nas, i wszystkie chcą wygrywać. Jesteśmy w potwornej dupie po siedmiu porażkach, cała Polska się niby śmieje, ale tylko 6 pkt dzieli nas od tej przenajwiększej Legii, wspaniale ustawionej Cracovii i bogatej Pogoni (tak jak to kreują media). PS. BVB za Kloppa przerżnęło kiedyś 5 meczów z rzędu i po 10 kolejkach miało 7 pkt. Znacie tę historię? 4 zwycięstwo w 19 meczach. TA Borussia. Myślicie, że zwolnili Kloppa? https://en.wikipedia.org/wiki/2014%E...sults_by_round Zajął siódme miejsce i wszedł do pucharów. |
Zgadzam się z przedmówcą. Trener powinien mieć poparcie zarządu i pracować przynajmniej do końca rundy lub najlepiej kontraktu. Ciągłe zmiany trenerów nic nie dają i powinniśmy się nauczyć, że wybór trenera to decyzja co najmniej średnioterminowa.
W każdym wątku personalnym (dotyczącym trenerów czy piłkarzy) jest płacz, wylewanie frustracji i budowanie naprawdę niedobrej atmosfery. Później trener zostaje zmieniony, a klub ma kolejne zaległości do spłacenia. A jeżeli chcielibyśmy, żeby budować coś na przyszłość i odejść od dotychczasowego modelu, w którym było tylko gaszenie pożarów bez żadnej racjonalnej strategii działania, to powinniśmy zapomnieć o zmianie trenerów N razy w trakcie sezonu i pomysłach z trenerami-strażakami... |
Na lini Wdowczyk piłkarze się Wypaliło.
Pan Darek się miota i szarpie i nie ma pomysłu na grę po prostu potrzeba kogoś kto ustawi to od zera może tak zwany efekt nowej miotły |
Cytat:
Osobiście ustawiłbym Boguskiego centralnie za napastnikiem. W najlepszych swoich czasach grał właśnie tam. Skoro gra to niech gra tam, gdzie jego zalety będą najbardziej widoczne. |
Pan Wdowczyk powinien sobie przypomnieć, że jest takie ustawienie, jak 4-5-1. I do tego chyba ustawienia jedynie mamy piłkarzy. Brożka powinien posadzić na ławie, podobnie jak Głowackiego. Powinni grać inni piłkarze. Harujący po boisku i chociażby zdolni do zremisowania spotkania.
|
Cytat:
|
Ja znowu nie jestem przekonany do Wdowczyka. Jak to możliwe, że piłkarze którzy grali bardzo dobrze w pod koniec ubiegłego sezonu, po 2 miesiącach oduczyli się grać? Wiadomo, odszedł Wolski, ale sam Wolski nie grał. Gdzieś popełniono błąd. Czy zwalniać Wdowczyka? Nie stać nas na to i kto wie czy w przyszłości nie będziemy za to dziękować. Każdy z nas narzekał na Cupiała, że zmienia trenerów jak rękawiczki. Tak długo narzekalismy, że aż sami zmieniliśmy się w Cupiałów, tracąc cierpliwość do trenerów po paru porażkach.
Jak pisałem wyżej, do Wdowczyka przekonany nie jestem, gdzieś popełnił błąd. Ale fakt że nas nie stać na nowego, dobrego trenera może spowodować, że Wdowczyk ten błąd naprawi. Za to trzeba trzymać kciuki :) |
Cytat:
I "najlepsze", że to trener chciał uciekać, bo wie jaka jest sytuacja w klubie. Nikt nie myślał o jego zwolnieniu. |
Cytat:
Tylko 5 czy 10 metrowy . |
For Fun jak zwykle świetnie poinformowany :D informacje prosto z szatni!
|
Cytat:
A na lotnisku był Jimenez a razem z nim Van Nistelrooy i Kluivert. To co piszą dziennikarze możemy sobie włożyć głęboko w d... Bo pewno pierwsze o swojej decyzji trener poinformował dziennikarzy nie ustalając nic z pracodawcą. Pisząc artykuł po 6 porażkach z rzędu, że trener prawdopodobnie się poda do dymisji i nie podpisując się pod nim jest typowo robiony pod "kliknięcia". Szansa na to, że tak się stanie jest na tyle spora, że warto podać sensację a potem jeden portal od drugiego "kopiuj wklej". Nie możemy ufać wszystkiemu co pojawia się w mediach, musimy zaufać obecnemu zarządowi. Jeżeli Pani Prezes mówi, że nie było dymisji to jej nie było. No chyba, że opierasz swoją wypowiedź o coś więcej niż doniesienia prasowe. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl