![]() |
Cytat:
|
Mam pytanie: Załóżmy że wiosnę gramy u siebie, a nowy sezon rozpoczynamy na SS. Czy w związku z ograniczoną pojemnością obydwu stadionów wpłynie to jakoś na pojemność sektora dla gości, a konkretnie czy wogóle taki sektor będzie (bo jak wiadomo w Polsce każdy pretekst jest dobry żeby nie wpuścić gości, a tutaj argument jest silny: REMONT !). Jeśli są już jakies konkretne ustalenia na ten temat to prosiłbym o informację.
Pozdrawiam |
|
No właśnie skoro w styczniu rozstrzygnie się przetarg na trybunę zachodnią to zapewne w lutym albo w marcu wykonawca będzie musiał mieć przygotowany plac budowy, czyli zburzoną trybunę i wykonana ściankę szczelinową. Nie wiem jak oni planują to wszystko skoordynować ale bez poważnego opóźnienia robót chyba się nie obejdzie.
Więc czy nie lepiej byłoby już teraz przenieść się na inny stadion i wrócić pór roku wcześniej, a nie na upartego grać jeszcze wiosne na Reymonta i doprowadzić do opóźnienia budowy. NIe daj boże jeszcze okaże sie że nie będzie w naszym mieście Euro i wtedy pieniądze na stadion przestaną być priorytetem. Może zaczniemy w końcu mysleć długofalowo?? |
Pero są kibice, dla których stadion przy R22 to nie tylko miejsce rozgrywania meczu (bez patosu).
|
to czemu nie zarzad nie zlozy tej samej propozycji Garbarni Krakow?
- blizej do centrum - oba zespoly HKS i RKS sa w 3. lidze - wspolna historia - RKS starszy klub Stadion RKS ma pojemnosc 5 000 ul Rydlowka 23 MAPA natomiast HKS niby ma 12 000 pojemnosci ?? wg wikipedii |
http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/936356.html
Cytat:
|
Jejku dla mnie to tez święte miejsce. Przecież nikt go nie nam nie zabiera. Po przebudowie wrócimy z powrotem. Chodziło mi tylko po co opóźniać to co nieuniknione (czyli przeprowadzka). Wg mnie od stycznia mogliby ruszyć pełną parą z budową wschodniej. Od lutego/marca też pełna parą z budową zachodniej. Gdzieś w kwietniu zacząć obniżać murawe i na runde wiosenna przyszłego sezonu mamy gotową murawe i całą trybune wschodnią co oznacza że bez przeszkód możemy grac u nas. A nie rok później.
|
Cytat:
|
No to przetarg rozstrzygnięty:
"Wybrano ofertę nr 3: Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17 Cena wybranej oferty: 144.217.547,14 złotych brutto..." Uzasadnienie wyboru: złożona przez w/w Wykonawcę oferta spełnia wszystkie warunki określone przez Zamawiającego i jest najkorzystniejszą (najtańszą) ofertą złożoną w niniejszym postępowaniu. http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedow...-z-naroznikami |
Cytat:
No ale prace będą prowadzone cały czas, zmieni się tylko ich harmonogram (teraz będą robić wszystko co można bez szkody dla rozgrywania meczów, a później resztę). Nie wydaje mi się, żeby to jakoś diametralnie opóźniło prace nad całością. Poza tym nie oszukujmy się, na R22 obronić tytuł będzie łatwiej niż na jakimkolwiek innym stadionie (o co i tak będzie ciężko). Szkoda tylko, że przyjezdnych nie będzie, bo to jednak zupełnie inny klimat (ale na Hutniku czy Victorii też by pewnie ich nie było). |
Jesli faktycznie nie opóźni to całości budowy to przekonałeś mnie. Obyś miał racje. Żeby nie okazało sie później że pół roku( zwłaszcza okres wiosenny najbardziej sprzyjający budowlańcą) zostało przespane.
A co mistrza to nawet nie przewiduje innego scenariusza niż Wisełka w koronie:) |
oczywiście że nie opóźni.. zmienią po prostu harmonogram prac. spokojnie..
|
Cytat:
WŁASNY DOM ZŁOTA WART! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mój zarzut dotyczył "klepania" argumentu, który się już zdezaktualizował.
A co do tego czy się da: być może, pytanie tylko czy nie wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami lub opóźnieniem terminu zakończenia. Bo może być tak, że owszem da się, ale koszt będzie zbyt duży (dla klubu oczywiście, bo nikt inny nie sfinansuje tej różnicy). |
Cytat:
Co do ewentualnego opóźnienia prac budowlanych na Reymonta przez rozgrywanie tu cały czas meczów Wisły to powiem tyle, że raczej nie wpłynęłoby to znacznie na jakieś poślizgi. Gdyby nawet jednak taka sytuacja zaistniała to przecież warto poczekać trochę dłużej na ostateczne oddanie do użytku przebudowanego stadionu przy R 22 w zamian za możliwośc rozgrywania tu spotkań non stop. I tak w budowie naszego stadionu było już tyle poślizgów, że oddanie go do użytku w całości później o 2-3 miesiące nikogo nie zbawi... A prawda jest taka, że nawet gdybyśmy się z Reymonta wynieśli na jakiś czas, to i tak budowa obiektu się opóźni. Nie zapominajmy że mieszkamy w Krakowie - mieście słynnego i wszechobecnego dyletanctwa... |
dzi przechodzilem kolo dawnego C na R22 i wycinali drzewa:)
a w tym roku chyba zadnych prac juz nie bedzie na stadionie:( |
Cytat:
|
nie przesadzajmy :)
ja mysle ze wycinaja dla łatwosci prac budowlanych a w szczegolnosci dla drog dojscia do trybuny dla kibicow dzis przygladalem sie wycinaniu drzew przy sektorze E i jakis facet mowil ze tam beda boiska treningowe w co watpie:) |
Bronowianin: zapewniać mnie nie musisz, cały czas kwestia nie jest w tym czy się da, a w tym za ile.
Na pewno ktoś w klubie powinien postarać się o taką kalkulację. A jeśli ją już zdobył, to żeby ją podał do publicznej wiadomości. Sądzę, jednak, że tej kalkulacji nie ma z tego prostego powodu, że trzeba było czekać na uprawomocnienie się wyników ostatniego przetargu, dopiero w tym momencie jest z kim o niej rozmawiać. Trzeba się jednak liczyć się z tym, że kwota wynikająca z takiej kalkulacji może być zbyt duża, by znaleźć źródła jej finansowania. |
Cytat:
|
Wycinka drzew była przewidziana już wcześniej i jej część wykonano już kilka miesięcy temu, jeszcze przed wyburzeniem starej konstrukcji trybuny C. Myślę, że scenariusz z niezapowiedzianą wizytą ekologów się nie ziści bo każdy szczegół prac był znany już od dawna i wszystko zostało już dograne na szczęście;) Przetarg na wykonawcę nowej trybuny wschodniej został już rozstrzygnięty i teraz możemy tylko czekać aż na teren budowy sektora C wjadą koparki i inne maszyny budowlane, a potem przychodząc co mecz na R 22 będziemy oprócz oglądania tego jak nasi piłkarze kroczą po kolejny mistrzowski tytuł, patrzeć na postępy prac budowlanych:-) No po prostu czeka nas bardzo miła wiosna... Patrzeć jak mury nowoczesnej trybuny wschodniej stadionu im. H. Reymana pną się do góry to po prostu bezcenna rzecz:-D
|
Niech się mury pną do góry!
Jeszcze czekam tylko na decyzję, że na wiosnę zostajemy na R22 i więcej (Biało)Gwiazdkowych prezentów nie potrzebuję. Byle do wiosny! Co dalej z terenami Wisły Kraków?(materiał TVP Kraków) http://ww6.tvp.pl/images/layout/wiadomosci/blank.gifhttp://ww6.tvp.pl/View?Cat=8979&id=847227 i rozwiązanie sprawy(?) http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357..._w_radzie.html |
Piłkarski teatr „Białej Gwiazdy”
Piętrowe trybuny, loża prezydencka, przestronne pomieszczenia dla VIP-ów, setki miejsc dla dziennikarzy, klubowe muzeum oraz pełne zaplecze gastronomiczne i konferencyjne będą znajdować się na stadionie Wisły Kraków. W styczniu na miejskim obiekcie przy ul. Reymonta ma ruszyć budowa nowej trybuny wschodniej, a niedługo później zachodniej. - Stadion został zaprojektowany tak, aby spełniał wymogi polskiej ekstraklasy oraz Euro 2012. W sumie będzie na nim ponad 33 tysiące miejsc - informuje Wojciech Obtułowicz, projektant wiślackiego obiektu. Do tej pory wykonano na nim dwie trybuny za bramkami i pawilon dla mediów. Do połowy 2010 r. mają powstać dwie piętrowe trybuny wzdłuż boiska oraz zostaną wypełnione łuki stadionu. Będzie można na nim oglądać mecze w komfortowych warunkach. Najważniejszym miejscem na stadionie będzie loża prezydencka o powierzchni 250 m kw. Do tego między piętrami trybun powstaną 33 loże, każda o powierzchni 35 m kw. Będzie można w nich zasiąść w fotelach obitych skórą. Do lóż, przeszklonych od strony boiska, poprowadzą osobne wejścia. Do tego na stadionie wyznaczono miejsca dla super-VIP-ów (477 na mecze ligowe oraz 457 na Euro 2012) i VIP-ów (1638 na mecze ligowe oraz Euro 2012). Zaplanowano także 128 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Miasto niedawno wyłoniło wykonawcę trybuny wschodniej od strony parku Jordana. Pomieści ona 12 831 widzów, którzy będą mogli zasiąść na dwóch piętrach. Niższe będzie zawierać 18 rzędów krzeseł, wyższe - 24. - Planuje się, że krzesła będą składane. Chcieliśmy, aby wszystkie rozwiązania jak najbardziej oddawały atmosferę teatru - przyznaje Wojciech Obtułowicz. Na trybunę wschodnią kibice mają wchodzić przez kołowroty od strony ul. Reymana. Pod trybuną znajdą się pomieszczenia rozlokowane na kilku kondygnacjach. Na dolnych mają się znaleźć punkty gastronomiczne i sanitariaty. Jedno z pięter zostanie zarezerwowane dla lóż. Będzie również przestrzeń na pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. Pod dachem wyznaczono balkony, z których mogą korzystać ekipy telewizyjne. Podobnie ma wyglądać przeciwległa trybuna zachodnia. Na niej znajdą się miejsca dla przedstawicieli mediów: komentatorów radia i telewizji (120 miejsc na mecze ligowe i 210 na Euro 2012) oraz dla prasy (112 stołów i 210 krzeseł na ligę oraz 301 stołów i 238 krzeseł na Euro 2012). Pod trybuną zachodnią zaprojektowano dwie szatnie dla piłkarzy ze wspólnym wejściem na boisko. Pod jedną z trybun ma zostać również wydzielona przestrzeń na muzeum Wisły. - Dobrym do tego miejscem byłyby pomieszczenia pod trybuną północną od strony ul. Reymonta - uważa Wojciech Obtułowicz. Wszystkie miejsca na stadionie będą zadaszone. Wysokość trybun do dachu ma wynosić około 35 metrów. Na dachu zostaną zamontowane stalowe wysięgniki, na których będzie umieszczone oświetlenie. Docelowo stadion ma mieć 33 594 miejsc (Euro 2012 - 33 221). Biorąc pod uwagę, że część z nich nie będzie wykorzystana ze względu na konieczność wytyczenia sektorów buforowych między kibicami, podczas meczów ligowych na sektorach będzie mogło zasiąść 32 883 widzów, a na meczach Euro 2012 - 31 917. Zgodnie z harmonogramem trybuna wschodnia na zostać oddana do użytku za rok, a trybuna zachodnia w połowie 2010 r. Dokończenie budowy stadionu Wisły pochłonie jeszcze ponad 320 mln zł. Miasto może liczyć na dofinansowane z budżetu państwa w wysokości 80 mln 400 tys. zł, a resztę musi wygospodarować z własnych środków. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=8410 |
Matko jedyna, co to za debilizm budować trybuny z miejscami a później część z nich zrobić martwymi , bo będą puste jako sektory buforowe.
To nie można zbudować trybuny gości zabezpieczonej / odgrodzonej/ oddalonej od innych miejsc by było bezpiecznie? Ciężko coś takiego zaprojektować i wykonać ?? Szlag mnie trafia za każdym razem gdy widzę sektor na trybunie od Błoń pusty w czasie meczu. I to ma cały czas tak być? |
Cytat:
|
Panowie - ten artykuł ma mnóstwo błędów. Nie przejmujcie się nim.
1. Pan Tymczak jak widzę, pojemność brutto i netto stadionu sprowadza do tworzenia "sektorów buforowych" - jest to oczywistą nieprawdą. 2. Pan Architekt sam jak widzę nie wie gdzie zaprojektował muzeum i sklep klubowy. 3. Zamieszanie z ilością miejsc VIP/VVIP. Zasadniczo dziennik polski chciał coś napisać ale nie udało mu się do końca...a szkoda. |
|
Wygląda na to że wiosną zostajemy na R22. Ciekawi mnie tylko jak rozwiążą sprawę z wykonawcą który w styczniu wygra przetarg na trybunę zachodnią. Chyba teraz najlepiej byłoby żeby był to Polimeks:) A jeśli będzie to ktoś inny to może zamiast za trybunę to wezmą się na początku za budowe parkingu od strony Reymonta. Wtedy problem będzie rozwiązany.
|
Jeśli Wisła mogłaby rozgrywać runde wiosenną na R22 to było by bardzo dobrze,zarówno dla kibiców jak i samych piłkarzy. Bo jak mówią "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej" :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Już dostał. Zobacz jego podpis pod nick'em.
|
Nobla Z Wykryknikiem
|
Coraz bliżej pozostania przy Reymonta
http://www.wislasoccer.com/news_item_10230.htm
Coraz bardziej prawdopodobnie jest to, że zostaniemy wiosną na Reymonta! Nadal jednak nie wiemy, gdzie Wisła zagrałaby po zakończeniu tego sezonu. Ostatnio w grę wchodzą już tylko i wyłącznie: stadion Hutnika, Jaworzno i Sosnowiec. Jednak każda z tych trzech opcji jest tak na prawdę w większym bądź mniejszym stopniu szkodliwa pod wieloma względami dla naszego klubu. Dlatego jeśli w rundzie wiosennej zostaniemy ostatecznie na R 22 to zróbmy wszystko aby stworzyć na trybunach wspaniałą atmosferę! Ja osobiście wierzę, że szczęście nam dopisze i zostaniemy na stadionie im. H. Reymana dłużej niż tylko do końca tego sezonu. Weźmy sobie do serca ten ostatni akapit tego artykułu. Bo od naszej postawy wiosną wiele może zależeć. Musimy zrobić wszystko co tylko się da, aby nie dopuścić do tego żeby Wisła tułała się po jakichś innych boiskach i abyśmy mimo wszystko zostali na Reymonta! |
Wszystkim wypowiadajacym się w tym temacie, niezależnie od wiedzy i poziomu...:)...WESOŁYCH ŚWIĄT!
|
Ja również przyłączam się do świątecznych życzeń:) Wszystkim wypowiadającym się w moim ulubionym temacie życzę wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku - a w nim przede wszystkim szybkich postępów w pracach budowlanych na naszym stadionie! Obyśmy na przyszłe święta mogli już podziwiać ukończoną nową trybunę wschodnią:) Pozdrawiam!
|
wschodnią:D hoho, raczej zachodnią:) Wesołych i szczęśliwego nowego Roku !
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl