![]() |
Cytat:
|
Cytat:
2. Sprzątać to trzeba nie po Valckxie ale po ADHD naszego własciciela. Czy jest koś kto twierdzi że gdyby RM pozostał trenerem bylibyśmy obecnie w większej du...e?? 3. Tyle tylko że w lidze wygrał też tylko raz. Z Lechia którą na wiosnę ogrywali (niestety) wszyscy. Jeśli zmienialiśmy trenera po to aby remisować i przegrywać cztery mecze z pięciu to lepiej było zostawić Kazka. Czarowanie meczami z Amicą w PP jest demagogią bo wystarczyłoby aby jeden z trzech słupków/poprzeczek z meczu w Poznaniu wpadł a bylibyśmy obecnie w sytuacji klubu z Poznania. Zwykły fart. 4. Nie jest źle?? Jest bardzo źle! Argument z "warunkami" jest śmieszny. Dorosły chłop nie wie w co wchodzi i czego się od niego oczekuje?? Ktoś mu przyłożył pistolet do skroni i kazał trenować Wisłę. Nawet sam mówił coś o jakichś truskawkach które mają być nagrodą za ryzyko :lol:. Aforysta kurna. 5. I to są Twoim zdaniem te "istotne osiągnięcia"?? No to zatrudnijmy sobie na wiosnę "polskiego Murinio" (pewnie będzie już wtedy wolny). Zdobył MP, grał w pucharach. 6. I pewnie dlatego kibice Arisu uważaja go za dezertra. Dorosły chłop a nie wiedział w co wchodzi. Poprowadzil ich przez kilka kolejek a potem stwierdził że to jednak nie to. Znaczy chłop ma problemy z oceną rzeczywistości. |
Czytajac temat o pracy Probierza mozna wysunac wnioski ze kibice tworza 2 obozy.
Pierwszy Probierz to niedacznik ,wywalany ze wszytskich klubow,ktory nie ma pojecia o aktaku pozycyjny i potrafi tylko gwizdac. Drugi Probierz nie ma kim grac,robi prowizorke ,bo tego zespolu juz nie ma,czeka go totalna przebudowa.A dotychczas za jego gry Wisla stracila malo bramek,i zdazyla poprawic obrone. Ja sam nie wiem gdzie lezy blad,zawodnicy ,czy trener.A moze posrodku... |
Rw 88,
Oglądałem wielokrotnie grę zespołów prowadzonych przez Probierza, nie tylko Jagiellonii. Zwykle była to gra ustawiona na kontrataki, ewentualnie od czasu do czasu okraszana próbami stosowania wysokiego pressingu. Nic więcej. A Jagiellonia grała niezły atak pozycyjny chyba tylko według dziennikarzy, czy mało rozgarniętych kibiców. Ewentualnie fachowców typu Motyki. Potwierdzają to nawet wklejone przez Ciebie filmiki: większość goli pada tam nie za sprawą cierpliwie budowanego ataku pozycyjnego, lecz po szybkich kontrach, ewentualnie wyjściach po odbiorze (najczęściej skrzydłem, gdzie mieli szybkich Kupisza i Grosickiego), lub indywidualnych akcjach. I to przy fatalnie zachowujących się w destrukcji i odbiorze rywalach. Probierz wiele razy pokazywał, że nie umie dobrze przygotować zespołu do prowadzenia gry ofensywnej wtedy, gdy to rywal w sposób zorganizowany się broni, a jego zespół ma przejąć inicjatywę i atakować. Świetnie pokazał to również mecz Jagiellonia-Legia pod koniec poprzedniego sezonu, gdzie też Jaga biła głową w mur grających w 9-tkę warszawiaków. Ta bezradność to nie jest pierwszy raz, ani wyjątek. Brakuje mu wariantów i wizji. Nie ma schematów, każdy biega jak chce. On rozumie jedynie grę z kontry i pressing. Ot, taki trener. Ponieważ Wisła z kontry grać średnio umie, a w lidze zwłaszcza u siebie musi prowadzić grę, a nie kontrować, to jest trener, który gwarantuje nam liczne straty punktów. A do pressingu nasi obecnie nie mają sił i ochoty (to akurat nie tylko wina Probierza), więc go nie stosują. Valckx…Tak posprzątał całkowicie rozbity latem 2010 roku zespół, że od razu zdobył MP, a potem wyszedł z fazy grupowej LE. Zrobił najwięcej, ile w półtora roku się dało - mogę iść o zakład, że nikt, nawet Mourinho i Beekenbauer nie osiągnęliby w tej sytuacji i przy naszych uwarunkowaniach lepszego rezultatu. Bednarzowi takie „sprzątanie” nigdy i nigdy się nie zdarzyło, po nim do sprzątania były jedynie pucharowe kompromitacje, brak pieniędzy i brak sensownych zawodników nawet na wypożyczeniach (nie licząc Marcelo). Za Bednarza Wisła w żadnym elemencie nie była profesjonalnym klubem, ani nie była profesjonalnie zarządzana. Cytat:
Cytat:
|
Problem polega na tym, że zawodnicy sami nie wiedzą jak mają grać skoro każdy trener praktykuje co innego a dodatkowo Probierz kombinuje z meczu na mecz.
|
Jak gra bedzie wygladala nadal tak marnie ,to czy wyje8ia Probierza w czerwcu ? Zapewne po to podpisali kontrakt na 1,5 roku ,nie biorac takiej mozliwosci pod uwage , choc nic juz chyba kibicow Wisły nie moze zdziwić. Pytanie czy po takim czyms znalazlby sie jakis trener ,ktory chcialby Wisłe trenowac. Z drugiej strony moze lepiej bylo poczekac na Smude, który gwarantuje widowiskowa i ofensywna gre.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Masz przykład Polonii Warszawa która non stop zwalnia trenera i cały czas jest masa chętnych na dobre odprawy. |
Cytat:
|
AS82 Polonia Warszawa,Kafarcovia??????medialność??koniak jak nie wiadomo jak grać to tak by ocalić honor zdobywając PP a przy okazji tak by zawitać w Wiśle na dłużej. Małecki,Wilk i Sobolewski, to tylko 3 pewniaków teamu Probierza(na następny sezon) z 18 a 15 to wielka niewiadoma + pewnie 4 debiuty z MEsy.Aczkolwiek jak ktoś ma z klubu odejść po sezonie to prędzej V który podzieli los Basałaja niż Probierz . Ciekawe tylko czy w czasie letniej rewolucji podczas której będzie gorąco poznamy nazwisko nowego następcy B i czy tymczasowy następca zawita na dłużej wtedy to był by już 3 człowiek C po Probierzu i Bednarzu w Wiśle
|
Cytat:
|
Uważam że Probierz powinien zostać.Niech chociaż przepracuje w spokoju letni okres przygotowawczy,a później się go oceni.Tym bardziej że wszystko wskazuje że na nikogo lepszego po prostu nie będzie nas stać
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html Tak,oglądałem wczoraj mecz z Ruchem - przegrać z zespołem "na fali" który pewnie kroczy po tytuł mistrzowski to żaden wstyd,tym bardziej że przy wyniku 1:1 mecz mógł się zupełnie innaczej potoczyć... |
Jak na razie to praca Probierza w Wiśle daje negatywne wyniki i to pod każdym względem. Także motywacji i ogólnie "ducha drużyny" - co miało być jego mocną stroną. Czytając jego wypowiedzi mam wrażenie, że sam Probierz tak to ocenia: jako fiasko.
|
No cóż, wygląda na to że we wtorek Michał Probierz zagra po raz pierwszy o życie w Wiśle. Drugi raz zagra z Cracovią. I wyleci.
|
O sytuacji w drużynie i motywacyjnych zdolnościach Probierza najlepiej chyba świadczy fragment z konferencji prasowej po meczu
- Zawodnicy zdobyli pierwszą bramkę od trzech meczów, a nawet się z niej nie cieszyli. - Gdy zespół wyrównuje podchodzi inaczej do bramek niż zespół prowadzący - próbuje tłumaczyć szkoleniowiec. |
Probierza mimo wszystko uważam za dobrego, charyzmatycznego trenera - gdyby przyszedł tu od razu w miejsce Maaskanta to pewnie bym się cieszył, a tak nieustannie zastanawiam się jakby wyglądała ta runda gdyby zbyt pochopnie nie zwolniono Moskala - ta druzyna zaczynala nabierac jakiegos ksztaltu wiec wyniki mogly byc kwestia czasu gdybysmy tylko zagrali w koncu jakies mecz do konca w "11".
|
Zwolnienie Probierza nie wchodzi raczej w grę zwłaszcza teraz zwłaszcza że teraz po odejściu Moskala Wisła nie ma żadnej aternatywy a nowy trener nie wchodzi w gre gdy Wisła przeżywa kryzys i zaciska pasa.Aczkolwiek jego zatrudnienie było dobrze przemyślane bo Probierz już pracował w klubach które przechodziły kryzys finansowy ŁKS,Aris więc nie będzie problemu żeby w razie czego negocjować obniżkę kontraktu.Ciekawe tylko czy podczas letniej rewolucji Probierz będzie próbował budować team na wzór Arsenalu gdzie przeważa młodość ,Barcelony gdzie młodość miesza się sie z doświadczeniem, a może Probierz zdecyduje się na wzór Milanu gdzie przeważa doświadczenie.A co do oceny pracy Probierza w Wiśle to należy oceniać go po następnym sezonie w końcu nie jego wina że zastał to co zastał ale majstra ani PP nie obiecywał w tym sezonie.
|
Jakby zwolnili Probierz to od razu leci też ZJ, a nie po to zwalniali Barowego który był tyle lat w Wiśle by za miesiac go znowu zatrudniać.
Chociaz w sumie impossible is nothing... |
Cytat:
Co poprawił Probierz od chwili przyjścia do Wisły? Kompletnie nic. Nawet zaangażowania zawodników. Jedynie pogłębił kryzys. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Robił byś dla firmy więcej niż masz w kontrakcie jakbyś wiedział że to twoje ostatnie momenty w pracy, robiły by na ciebie jakieś polecenia szefa, czy jednak odbębniał byś tylko co masz? Gdyby Probierz posiadał takie moce to Guardiole mogli by nazywać Hiszpańskim Probierzem a nie odwrotnie:rotfl: 3/4 ludzi na wylocie nie oczekujmy cudów a wywalanie Probierza w tym wypadku to była by chyba największa komedia z historii systematycznych trenerskich zmian na Wiśle. Oni teraz to najlepiej by na boisko nie wychodzili bo jakaś ryska, a tu obita kosteczka i kto ich potem zatrudni? Probierz ma zadatki na dobrego trenera, ma charakter i jaja a na jakiś pewniaków po prostu nas nie stać.Oceniać to go można jak będzie miał normalne narzędzie do pracy, a nie nożyczki do żywopłotu. |
Probierz jak dla mnie to na te trudne czasy, które jak mówią mają przyjść, opcja najlepsza z możliwych. Skład my być oparty na krajowych graczach to i dobrze może, że będzie nimi zawiadywał gość, który te realia zna.
|
Z tymi planami Bednarza to spokojnie. IMHO nie ma czegoś takiego. A nawet jakby było - Basałaj też miał plany budowy zaplecza itp., podobno nawet właściel mu obiecał że będzie to robione: jak się to skończyło widzimy.
Jakby nie było jakoś nie wierzę w przyszłość Probierza w Wiśle -- choć to niezły wybór dla drużyny walczącej o 8 miejsce. Myślę, że dotrwa do końca sezonu, a potem będzie zmiana. |
Cytat:
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej Ci piłkarze cały sezon maja tragiczny więc szczerze wątpię, żeby którykolwiek z nich mógł przebierać w ofertach i właśnie dla tego powinni mieć motywację do pokazania się z jak najlepszej strony. Bo w ciemno hurtowo to może będą ich chcieć w chinach. Chyba jedynym wyjątkiem będzie Biton, chociaż on i tak ma już klub. Nunez to samo, tylko on z tego co mówił w pierwszych wywiadach powinien dawać z siebie 300%, żeby ktoś gdzieś go zatrunił. Cytat:
|
Skorża nie miał przede wszystkim wpadek jakie zaliczył Probierz. Do Wisły przychodził zaraz po zdobyciu Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy. Skorża miał zdobyć mistrzostwo i je zdobył. Probierz przyszedł do nas po wtopie z Jagą w rundzie wiosennej, wtopie w pucharach, kilku udanych meczach z ŁKS i nieudanej wycieczce do Grecji.W tym sezonie Wisła to 4. klub Probierza...
Dla jasności: myślę, że w naszej obecnej i planowanej na przyszły rok sytuacji Probierz nie jest złym wyborem, albo inaczej trudno znaleźć lepszego. Ale czy będzie mógł sobie poukładać drużynę tak jak w Jadze, czy raczej będą kupowani "odpowiedni" piłkarze? I czy będzie chciał pracować w drużynie z kłopotami finasowymi - w Arisie nie chciał .No i kolejna wątpliwoćc to ta fatalna wiosna - jest spore zagrożenie że się po prostu spali. |
Cytat:
Wrzucić na luz by się co niektórym przydało, to jest prawie sunday league a Wy oczekujecie nie wiem czego. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
banowac nie ma sensu ale nie karmcie |
Marszałek - Ty to mnie jednak zadziwiasz.. z Bednarzem i Probierzem jest większa szansa bo mają jaja, dyscyplinę i strukturę - mówiąc kolokwialnie. I niewiele z Polski takową ma. Jak dla mnie to napawa mimo wszystko optymizmem.
|
Cytat:
|
Już wolę Smudę. Michał Probierz dał się poznać jako sympatyczny człowiek, ale to nie ten rozmiar kapelusza. Pisałem to przy jego zatrudnieniu, napiszę raz jeszcze: Kiedyś wszyscy pożałują zwolnienia Kazia Moskala.
|
Cytat:
|
Cytat:
No oczywisćie miało by to sens np. jesli Moskal po zdobyciu dwa raz z rzędu z nami korony nagle po 3 porażkach zostal zwolniony. Jednak patrząc na jego przygody w Wiśle - chyba za bardzo nie ma czego żałować. A jak Macius zdobędzie mistrza to tez mamy żałować jego zwolnienia? W obecnej sytuacji jakiej się znalezlismy oraz świetlanej przyszłości jaka się przed nami maluje. to nie pozostaje nic innego jak dać MP duży kredyt zaufania. Nie trudno się domyśleć ze przy zarobkach i systemie wynagradzania nikt konkretny do nas nie zawita, zwykły średniak ligowy stanie się zbyt drogi wiec bedzie to łapanka tanich i młodych . W Następnym sezonie trzeba będzie się bardzo napocić by może i utrzymać ligę. Niestety ale po rewolucji jaka pewnie stanie się faktem, ciężko nawet będzie konkurować z Zagłębiem czy Lechia. . No pocieszenie pozostaje fakt że MP sprawdza się tam gdzie jedynym warunkiem jest osiągnięcie celu. Nie ważne jakim kosztem...ma po prostu się utrzymać i tyle. Więc to był dobry wybór. |
A ja obstawiam że MP zdobędzie z Wisłą MP. Prędzej czy później
|
Jak ktoś woli Smude to chyba jeszcze w 2003r nie wiedział co to jest Wisła.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl