Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

Kurz 31.03.2012 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1236065)
Ojej!

MAASKANT WRÓĆ!

Zapewne chodziło mu o mecz Śląsk-Wisła, gdzie graliśmy niczym Barcelona. Szkoda tylko, że 2-0 w ....e.

Kolejny mecz ze Śląskiem też wyglądał fajnie :).

wislak68 31.03.2012 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1235957)
1. Oglądałeś kiedykolwiek grę Jagiellonii za czasów Probierza? Np. sezon w którym utrzymali się z minusowymi punktami, lub runda jesienna poprzedniego sezonu.
2. Tylko, że Valckx tak posprzątał, że teraz...znowu trzeba posprzątać, tym razem po nim.
3. Spotęgował problemy? Dotychczas prowadził Wisłę w siedmiu spotkaniach, w których przegrał tylko RAZ, 0:1 po wątpliwym karnym, na boisku drużyny, która pod kątem gry na własnym terenie jest najlepszą w lidze. W tych siedmiu meczach Wisła nie przegrywała, bowiem poprawiła się gra defensywna drużyny, Wisła straciła zaledwie trzy gole w siedmiu spotkaniach, czyli dwa w Bełchatowie i jeden gol w pozostałych sześciu spotkaniach. W lidze Probierz grał dwa mecze na własnym stadionie przeciwko Legii i Lechowi i trzy wyjazdowe mecze, w Bełchatowie, Gdańsku i Chorzowie. Czyli generalnie terminarz ciężki. Probierz awansował z Wisłą do półfinału PP, eliminując Lecha Poznań.
4.Styl jest kiepski, ale chyba trudno stwierdzić, że to osoba Probierza spotęgowała problemy. Jak na warunki, w których pracuje (pół składu jest pewne tego, że w następnym sezonie w klubie nie zostanie) nie jest źle.
5. Wygrał Puchar Polski z ligowym średniakiem, awansował z tym klubem dwukrotnie do europejskich pucharów, co było wynikiem absolutnie ponad stan tego klubu.
6.Sprawdził się jeszcze m.in. w ŁKS-ie, gdzie przejął drużynę będącą na absolutnym dnie i w 7 meczach zdobył z nimi 13 punktów, a dla potwierdzenia mojej tezy dodam, że w pozostałych 16 spotkaniach zdobyli...5 punktów. W Arisie wyprowadził zespół z dołu tabeli do środka, osiągał wyniki lepsze niż poprzednik, odszedł z powodu problemów finansowych klubu, który w tym momencie ledwie wiąże koniec z końcem, a piłkarze strajkują.

1. Ciekawe dlaczego nie wspominasz o grze Jagi na wiosnę poprzedniego sezonu :>. Przypominam: mieli wtedy zdobyć mistrza.
2. Sprzątać to trzeba nie po Valckxie ale po ADHD naszego własciciela. Czy jest koś kto twierdzi że gdyby RM pozostał trenerem bylibyśmy obecnie w większej du...e??
3. Tyle tylko że w lidze wygrał też tylko raz. Z Lechia którą na wiosnę ogrywali (niestety) wszyscy. Jeśli zmienialiśmy trenera po to aby remisować i przegrywać cztery mecze z pięciu to lepiej było zostawić Kazka. Czarowanie meczami z Amicą w PP jest demagogią bo wystarczyłoby aby jeden z trzech słupków/poprzeczek z meczu w Poznaniu wpadł a bylibyśmy obecnie w sytuacji klubu z Poznania. Zwykły fart.
4. Nie jest źle?? Jest bardzo źle! Argument z "warunkami" jest śmieszny. Dorosły chłop nie wie w co wchodzi i czego się od niego oczekuje?? Ktoś mu przyłożył pistolet do skroni i kazał trenować Wisłę. Nawet sam mówił coś o jakichś truskawkach które mają być nagrodą za ryzyko :lol:. Aforysta kurna.
5. I to są Twoim zdaniem te "istotne osiągnięcia"?? No to zatrudnijmy sobie na wiosnę "polskiego Murinio" (pewnie będzie już wtedy wolny). Zdobył MP, grał w pucharach.
6. I pewnie dlatego kibice Arisu uważaja go za dezertra. Dorosły chłop a nie wiedział w co wchodzi. Poprowadzil ich przez kilka kolejek a potem stwierdził że to jednak nie to. Znaczy chłop ma problemy z oceną rzeczywistości.

Wojtas 31.03.2012 16:50

Czytajac temat o pracy Probierza mozna wysunac wnioski ze kibice tworza 2 obozy.

Pierwszy
Probierz to niedacznik ,wywalany ze wszytskich klubow,ktory nie ma pojecia o aktaku pozycyjny i potrafi tylko gwizdac.

Drugi
Probierz nie ma kim grac,robi prowizorke ,bo tego zespolu juz nie ma,czeka go totalna przebudowa.A dotychczas za jego gry Wisla stracila malo bramek,i zdazyla poprawic obrone.

Ja sam nie wiem gdzie lezy blad,zawodnicy ,czy trener.A moze posrodku...

Markus 31.03.2012 16:56

Rw 88,

Oglądałem wielokrotnie grę zespołów prowadzonych przez Probierza, nie tylko Jagiellonii. Zwykle była to gra ustawiona na kontrataki, ewentualnie od czasu do czasu okraszana próbami stosowania wysokiego pressingu. Nic więcej. A Jagiellonia grała niezły atak pozycyjny chyba tylko według dziennikarzy, czy mało rozgarniętych kibiców. Ewentualnie fachowców typu Motyki. Potwierdzają to nawet wklejone przez Ciebie filmiki: większość goli pada tam nie za sprawą cierpliwie budowanego ataku pozycyjnego, lecz po szybkich kontrach, ewentualnie wyjściach po odbiorze (najczęściej skrzydłem, gdzie mieli szybkich Kupisza i Grosickiego), lub indywidualnych akcjach. I to przy fatalnie zachowujących się w destrukcji i odbiorze rywalach.

Probierz wiele razy pokazywał, że nie umie dobrze przygotować zespołu do prowadzenia gry ofensywnej wtedy, gdy to rywal w sposób zorganizowany się broni, a jego zespół ma przejąć inicjatywę i atakować. Świetnie pokazał to również mecz Jagiellonia-Legia pod koniec poprzedniego sezonu, gdzie też Jaga biła głową w mur grających w 9-tkę warszawiaków. Ta bezradność to nie jest pierwszy raz, ani wyjątek. Brakuje mu wariantów i wizji. Nie ma schematów, każdy biega jak chce. On rozumie jedynie grę z kontry i pressing. Ot, taki trener. Ponieważ Wisła z kontry grać średnio umie, a w lidze zwłaszcza u siebie musi prowadzić grę, a nie kontrować, to jest trener, który gwarantuje nam liczne straty punktów. A do pressingu nasi obecnie nie mają sił i ochoty (to akurat nie tylko wina Probierza), więc go nie stosują.

Valckx…Tak posprzątał całkowicie rozbity latem 2010 roku zespół, że od razu zdobył MP, a potem wyszedł z fazy grupowej LE. Zrobił najwięcej, ile w półtora roku się dało - mogę iść o zakład, że nikt, nawet Mourinho i Beekenbauer nie osiągnęliby w tej sytuacji i przy naszych uwarunkowaniach lepszego rezultatu. Bednarzowi takie „sprzątanie” nigdy i nigdy się nie zdarzyło, po nim do sprzątania były jedynie pucharowe kompromitacje, brak pieniędzy i brak sensownych zawodników nawet na wypożyczeniach (nie licząc Marcelo). Za Bednarza Wisła w żadnym elemencie nie była profesjonalnym klubem, ani nie była profesjonalnie zarządzana.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic_z_Częstochowy
Tu potrzebna jest STABILIZACJA! Niedługo zostaniemy drugą Polonią jak zaczniemy tak zwalniać... A tego chyba nie chcemy?

Stabilizacja jest potrzebna wtedy, gdy jest odpowiedni trener, a nie wtedy, gdy go nie ma. Stabilizacja ze słabym trenerem na ławce sportowo da to samo, co bezmyślne zwalnianie i zatrudnianie kilkunastu trenerów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice
Nasza repra w el. do MŚ '06 i el. do ME '08 też grała z kontry. Na jakość gry i wyniki chyba nie mogłeś narzekać? Za Parmy, Schalke czy Lazio też graliśmy z kontry.

Reprezentacja grała z kontry z silnymi rywalami (np.: Portugalia) i zespołami, które atakowały. Wisła w lidze z niemal wszystkimi rywalami musi prowadzić grę, bo to one przyjeżdżają na Reymonta kontrować. A Probierz do tego się nie nadaje, nie umie ustawić taktyki i zespołu na taką sytuację, co pokazał już nie tylko teraz u nas (np.: z Legią, Ruchem, Koroną Lechem w lidze). Ligi nie da się wygrać bazując na grze z kontry.

koniak 31.03.2012 16:58

Problem polega na tym, że zawodnicy sami nie wiedzą jak mają grać skoro każdy trener praktykuje co innego a dodatkowo Probierz kombinuje z meczu na mecz.

AS82 01.04.2012 16:38

Jak gra bedzie wygladala nadal tak marnie ,to czy wyje8ia Probierza w czerwcu ? Zapewne po to podpisali kontrakt na 1,5 roku ,nie biorac takiej mozliwosci pod uwage , choc nic juz chyba kibicow Wisły nie moze zdziwić. Pytanie czy po takim czyms znalazlby sie jakis trener ,ktory chcialby Wisłe trenowac. Z drugiej strony moze lepiej bylo poczekac na Smude, który gwarantuje widowiskowa i ofensywna gre.

FraMat 01.04.2012 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1236386)
Jak gra bedzie wygladala nadal tak marnie ,to czy wyje8ia Probierza w czerwcu ? Zapewne po to podpisali kontrakt na 1,5 roku ,nie biorac takiej mozliwosci pod uwage , choc nic juz chyba kibicow Wisły nie moze zdziwić. Pytanie czy po takim czyms znalazlby sie jakis trener ,ktory chcialby Wisłe trenowac. Z drugiej strony moze lepiej bylo poczekac na Smude, który gwarantuje widowiskowa i ofensywna gre.

i zarżnięcię piłkarzy najdalej w drugim sezonie

Drozd 01.04.2012 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1236386)
Jak gra bedzie wygladala nadal tak marnie ,to czy wyje8ia Probierza w czerwcu ? Zapewne po to podpisali kontrakt na 1,5 roku ,nie biorac takiej mozliwosci pod uwage , choc nic juz chyba kibicow Wisły nie moze zdziwić. Pytanie czy po takim czyms znalazlby sie jakis trener ,ktory chcialby Wisłe trenowac. Z drugiej strony moze lepiej bylo poczekac na Smude, który gwarantuje widowiskowa i ofensywna gre.

I to jest właśnie zadanie Probierza. Doprowadzić do takiej zapaści, ze nawet skompromitowany po euro Smuda będzie oczekiwany jak zbawienie. A zastanawiać się czy ktoś chciałby Wisłę trenować może tylko totalny laik.

AS82 01.04.2012 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1236400)
I to jest właśnie zadanie Probierza. Doprowadzić do takiej zapaści, ze nawet skompromitowany po euro Smuda będzie oczekiwany jak zbawienie. A zastanawiać się czy ktoś chciałby Wisłę trenować może tylko totalny laik.

Ktoś z ambicją ,ceniący swoje umiejetnosci ( jezeli w ogole jest taki trener w Polsce) nie bedzie chcial trenować klubu ktory w czasie sezonu zmeinia 3,4 razy trenera

szprotson 01.04.2012 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1236409)
Ktoś z ambicją ,ceniący swoje umiejetnosci ( jezeli w ogole jest taki trener w Polsce) nie bedzie chcial trenować klubu ktory w czasie sezonu zmeinia 3,4 razy trenera

Prosze Cie, liczy sie hajs hajs hajs.
Masz przykład Polonii Warszawa która non stop zwalnia trenera i cały czas jest masa chętnych na dobre odprawy.

AS82 01.04.2012 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1236411)
Prosze Cie, liczy sie hajs hajs hajs.
Masz przykład Polonii Warszawa która non stop zwalnia trenera i cały czas jest masa chętnych na dobre odprawy.

To ze chetni na hajs zawsze sie znajda ,pytanie co ma z tego klub

JOSE 841 02.04.2012 15:00

AS82 Polonia Warszawa,Kafarcovia??????medialność??koniak jak nie wiadomo jak grać to tak by ocalić honor zdobywając PP a przy okazji tak by zawitać w Wiśle na dłużej. Małecki,Wilk i Sobolewski, to tylko 3 pewniaków teamu Probierza(na następny sezon) z 18 a 15 to wielka niewiadoma + pewnie 4 debiuty z MEsy.Aczkolwiek jak ktoś ma z klubu odejść po sezonie to prędzej V który podzieli los Basałaja niż Probierz . Ciekawe tylko czy w czasie letniej rewolucji podczas której będzie gorąco poznamy nazwisko nowego następcy B i czy tymczasowy następca zawita na dłużej wtedy to był by już 3 człowiek C po Probierzu i Bednarzu w Wiśle

WiślakMyślenice 02.04.2012 16:29

Cytat:

i czy tymczasowy następca zawita na dłużej wtedy to był by już 3 człowiek C po Probierzu i Bednarzu w Wiśle
Niech sobie będzie byleby nieustannie (jak do tej pory) męczył Cupiała odnośnie sprzedaży klubu.

Zbychu 04.04.2012 06:25

Uważam że Probierz powinien zostać.Niech chociaż przepracuje w spokoju letni okres przygotowawczy,a później się go oceni.Tym bardziej że wszystko wskazuje że na nikogo lepszego po prostu nie będzie nas stać
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

Tak,oglądałem wczoraj mecz z Ruchem - przegrać z zespołem "na fali" który pewnie kroczy po tytuł mistrzowski to żaden wstyd,tym bardziej że przy wyniku 1:1 mecz mógł się zupełnie innaczej potoczyć...

orm 04.04.2012 06:41

Jak na razie to praca Probierza w Wiśle daje negatywne wyniki i to pod każdym względem. Także motywacji i ogólnie "ducha drużyny" - co miało być jego mocną stroną. Czytając jego wypowiedzi mam wrażenie, że sam Probierz tak to ocenia: jako fiasko.

mee 04.04.2012 07:06

No cóż, wygląda na to że we wtorek Michał Probierz zagra po raz pierwszy o życie w Wiśle. Drugi raz zagra z Cracovią. I wyleci.

KOMINEK 04.04.2012 08:33

O sytuacji w drużynie i motywacyjnych zdolnościach Probierza najlepiej chyba świadczy fragment z konferencji prasowej po meczu
- Zawodnicy zdobyli pierwszą bramkę od trzech meczów, a nawet się z niej nie cieszyli.
- Gdy zespół wyrównuje podchodzi inaczej do bramek niż zespół prowadzący - próbuje tłumaczyć szkoleniowiec.

dynek.pl 04.04.2012 09:00

Probierza mimo wszystko uważam za dobrego, charyzmatycznego trenera - gdyby przyszedł tu od razu w miejsce Maaskanta to pewnie bym się cieszył, a tak nieustannie zastanawiam się jakby wyglądała ta runda gdyby zbyt pochopnie nie zwolniono Moskala - ta druzyna zaczynala nabierac jakiegos ksztaltu wiec wyniki mogly byc kwestia czasu gdybysmy tylko zagrali w koncu jakies mecz do konca w "11".

JOSE 841 04.04.2012 16:10

Zwolnienie Probierza nie wchodzi raczej w grę zwłaszcza teraz zwłaszcza że teraz po odejściu Moskala Wisła nie ma żadnej aternatywy a nowy trener nie wchodzi w gre gdy Wisła przeżywa kryzys i zaciska pasa.Aczkolwiek jego zatrudnienie było dobrze przemyślane bo Probierz już pracował w klubach które przechodziły kryzys finansowy ŁKS,Aris więc nie będzie problemu żeby w razie czego negocjować obniżkę kontraktu.Ciekawe tylko czy podczas letniej rewolucji Probierz będzie próbował budować team na wzór Arsenalu gdzie przeważa młodość ,Barcelony gdzie młodość miesza się sie z doświadczeniem, a może Probierz zdecyduje się na wzór Milanu gdzie przeważa doświadczenie.A co do oceny pracy Probierza w Wiśle to należy oceniać go po następnym sezonie w końcu nie jego wina że zastał to co zastał ale majstra ani PP nie obiecywał w tym sezonie.

szprotson 04.04.2012 16:41

Jakby zwolnili Probierz to od razu leci też ZJ, a nie po to zwalniali Barowego który był tyle lat w Wiśle by za miesiac go znowu zatrudniać.
Chociaz w sumie impossible is nothing...

Po prostu Wiślak 04.04.2012 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1237376)
Probierza mimo wszystko uważam za dobrego, charyzmatycznego trenera - .

A co takiego osiągnął, by go za niego uważać? Wygrał PP z Jagiellonią? Nie takim drużynom i nie takim trenerom się to udawało.

Co poprawił Probierz od chwili przyjścia do Wisły? Kompletnie nic. Nawet zaangażowania zawodników. Jedynie pogłębił kryzys.

murray 04.04.2012 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1237547)
Jakby zwolnili Probierz to od razu leci też ZJ, a nie po to zwalniali Barowego który był tyle lat w Wiśle by za miesiac go znowu zatrudniać.
Chociaz w sumie impossible is nothing...

Z Jastrzębskim pracować może też wuefista Zieliński.

mitmichael 04.04.2012 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1237547)
Jakby zwolnili Probierz to od razu leci też ZJ, a nie po to zwalniali Barowego który był tyle lat w Wiśle by za miesiac go znowu zatrudniać.
Chociaz w sumie impossible is nothing...

Jak dla mnie zadnej zmiany trenera nie bedzie - wszyscy wiedza, ze Wisla ma byc budowana od poczatku i pewnie ten trener własnie z ta mysla przyszedł (tak mi sie w obecnej sytuacji wydaje).

Wertian 04.04.2012 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1237562)
Jak dla mnie zadnej zmiany trenera nie bedzie - wszyscy wiedza, ze Wisla ma byc budowana od poczatku i pewnie ten trener własnie z ta mysla przyszedł (tak mi sie w obecnej sytuacji wydaje).

Mnie również. Probierz jest częścią nowego planu, którego ramy nakreślił nam Bednarz. Oczywiście na tym forum będzie zwalniany kilka razy dziennie... ale ja liczę że jeśli da mu się czas i możliwość zbudowania zespołu od zera, tak, od zera... to może mieć to pozytywny skutek. W nowy sezon wejdziemy z nowym zespołem zupełnie... tego jeszcze za czasów BC w tym klubie nie widziałem.

TommyTSW 04.04.2012 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Po prostu Wiślak (Post 1237554)
A co takiego osiągnął, by go za niego uważać? Wygrał PP z Jagiellonią? Nie takim drużynom i nie takim trenerom się to udawało.

Co poprawił Probierz od chwili przyjścia do Wisły? Kompletnie nic. Nawet zaangażowania zawodników. Jedynie pogłębił kryzys.

Oczekujesz zaangażowania od grupy ludzi którzy wiedzą że za parę tygodni już nawet w tym kraju nie będą?
Robił byś dla firmy więcej niż masz w kontrakcie jakbyś wiedział że to twoje ostatnie momenty w pracy, robiły by na ciebie jakieś polecenia szefa, czy jednak odbębniał byś tylko co masz?
Gdyby Probierz posiadał takie moce to Guardiole mogli by nazywać Hiszpańskim Probierzem a nie odwrotnie:rotfl:
3/4 ludzi na wylocie nie oczekujmy cudów a wywalanie Probierza w tym wypadku to była by chyba największa komedia z historii systematycznych trenerskich zmian na Wiśle.
Oni teraz to najlepiej by na boisko nie wychodzili bo jakaś ryska, a tu obita kosteczka i kto ich potem zatrudni?
Probierz ma zadatki na dobrego trenera, ma charakter i jaja a na jakiś pewniaków po prostu nas nie stać.Oceniać to go można jak będzie miał normalne narzędzie do pracy, a nie nożyczki do żywopłotu.

Wertian 04.04.2012 17:50

Probierz jak dla mnie to na te trudne czasy, które jak mówią mają przyjść, opcja najlepsza z możliwych. Skład my być oparty na krajowych graczach to i dobrze może, że będzie nimi zawiadywał gość, który te realia zna.

orm 04.04.2012 19:03

Z tymi planami Bednarza to spokojnie. IMHO nie ma czegoś takiego. A nawet jakby było - Basałaj też miał plany budowy zaplecza itp., podobno nawet właściel mu obiecał że będzie to robione: jak się to skończyło widzimy.
Jakby nie było jakoś nie wierzę w przyszłość Probierza w Wiśle -- choć to niezły wybór dla drużyny walczącej o 8 miejsce. Myślę, że dotrwa do końca sezonu, a potem będzie zmiana.

cfa 04.04.2012 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1237567)
Oczekujesz zaangażowania od grupy ludzi którzy wiedzą że za parę tygodni już nawet w tym kraju nie będą?
Robił byś dla firmy więcej niż masz w kontrakcie jakbyś wiedział że to twoje ostatnie momenty w pracy, robiły by na ciebie jakieś polecenia szefa, czy jednak odbębniał byś tylko co masz?
Gdyby Probierz posiadał takie moce to Guardiole mogli by nazywać Hiszpańskim Probierzem a nie odwrotnie:rotfl:
3/4 ludzi na wylocie nie oczekujmy cudów a wywalanie Probierza w tym wypadku to była by chyba największa komedia z historii systematycznych trenerskich zmian na Wiśle.
Oni teraz to najlepiej by na boisko nie wychodzili bo jakaś ryska, a tu obita kosteczka i kto ich potem zatrudni?
Probierz ma zadatki na dobrego trenera, ma charakter i jaja a na jakiś pewniaków po prostu nas nie stać.Oceniać to go można jak będzie miał normalne narzędzie do pracy, a nie nożyczki do żywopłotu.


Z jednej strony masz rację, ale z drugiej Ci piłkarze cały sezon maja tragiczny więc szczerze wątpię, żeby którykolwiek z nich mógł przebierać w ofertach i właśnie dla tego powinni mieć motywację do pokazania się z jak najlepszej strony. Bo w ciemno hurtowo to może będą ich chcieć w chinach. Chyba jedynym wyjątkiem będzie Biton, chociaż on i tak ma już klub. Nunez to samo, tylko on z tego co mówił w pierwszych wywiadach powinien dawać z siebie 300%, żeby ktoś gdzieś go zatrunił.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orm (Post 1237589)
Z tymi planami Bednarza to spokojnie. IMHO nie ma czegoś takiego. A nawet jakby było - Basałaj też miał plany budowy zaplecza itp., podobno nawet właściel mu obiecał że będzie to robione: jak się to skończyło widzimy.
Jakby nie było jakoś nie wierzę w przyszłość Probierza w Wiśle -- choć to niezły wybór dla drużyny walczącej o 8 miejsce. Myślę, że dotrwa do końca sezonu, a potem będzie zmiana.

A Skorża jak tu przychodził był wyborem dla drużyny walczącej o które miejsce ? Z tego co pamiętam dużo większych sukcesów od Probierza nie miał. Z Jagą i ŁKS'em wyniki miał świetne, a że teraz z Wisłą mu nie idzie to troszkę inna bajka, dajmy mu popracować i wtedy oceniajmy. Chociaż dla mnie i tak najgorszą decyzją tego sezonu było odsunięcie Moskala.

orm 04.04.2012 19:56

Skorża nie miał przede wszystkim wpadek jakie zaliczył Probierz. Do Wisły przychodził zaraz po zdobyciu Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy. Skorża miał zdobyć mistrzostwo i je zdobył. Probierz przyszedł do nas po wtopie z Jagą w rundzie wiosennej, wtopie w pucharach, kilku udanych meczach z ŁKS i nieudanej wycieczce do Grecji.W tym sezonie Wisła to 4. klub Probierza...

Dla jasności: myślę, że w naszej obecnej i planowanej na przyszły rok sytuacji Probierz nie jest złym wyborem, albo inaczej trudno znaleźć lepszego. Ale czy będzie mógł sobie poukładać drużynę tak jak w Jadze, czy raczej będą kupowani "odpowiedni" piłkarze? I czy będzie chciał pracować w drużynie z kłopotami finasowymi - w Arisie nie chciał .No i kolejna wątpliwoćc to ta fatalna wiosna - jest spore zagrożenie że się po prostu spali.

Marszałek 04.04.2012 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 1237565)
Mnie również. Probierz jest częścią nowego planu, którego ramy nakreślił nam Bednarz. Oczywiście na tym forum będzie zwalniany kilka razy dziennie... ale ja liczę że jeśli da mu się czas i możliwość zbudowania zespołu od zera, tak, od zera... to może mieć to pozytywny skutek.

Czyli plan kresli Bednarz a pierwszego zatrudniają....Probierza, nieźle to wykombinowałeś. Wchodzimy w wesrsję oszczędnościową dlatego jest Bednarz a nie opłacany w euro Valcx. Poza tym to czy oni cokolwiek zbudują jest wielce optmistyczne, gdyby Cupiał chciał coś budować to wziąłby od tego fachowców co już gdzieś coś budowali i im się udało. Z Bednarzem i Probierzem szansa ze coś zbudują wynosi 50 %. Tak jak w przypadku każdej innej osoby.


Wrzucić na luz by się co niektórym przydało, to jest prawie sunday league a Wy oczekujecie nie wiem czego.

ooona 04.04.2012 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orm (Post 1237589)
Z tymi planami Bednarza to spokojnie. IMHO nie ma czegoś takiego. A nawet jakby było - Basałaj też miał plany budowy zaplecza itp., podobno nawet właściel mu obiecał że będzie to robione: jak się to skończyło widzimy.
Jakby nie było jakoś nie wierzę w przyszłość Probierza w Wiśle -- choć to niezły wybór dla drużyny walczącej o 8 miejsce. Myślę, że dotrwa do końca sezonu, a potem będzie zmiana.

Ponieważ plan oszczędnościowy ma dotyczyć także kadry trenerskiej, więc wątpię czy Probierz mając przykładowo ofertę z innego klubu (np. Lech) zgodzi się na obniżkę pensji. Raczej nie i odejdzie tak czy siak. Smuda z tychże samych powodów też nam nie grozi, tak więc walka o ligowy byt (chyba jednak niżej niż 8 miejsce) będzie raczej pod innym dowództwem. Może Moskal (oby)?

Wertian 04.04.2012 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1237625)
Ponieważ plan oszczędnościowy ma dotyczyć także kadry trenerskiej, więc wątpię czy Probierz mając przykładowo ofertę z innego klubu (np. Lech) zgodzi się na obniżkę pensji. Raczej nie i odejdzie tak czy siak. Smuda z tychże samych powodów też nam nie grozi, tak więc walka o ligowy byt (chyba jednak niżej niż 8 miejsce) będzie raczej pod innym dowództwem. Może Moskal (oby)?

W Lechu też się nie przelewa. Poza tym Probierz ma 1,5 roku kontraktu więc jeśli liczymy że Probierz jest poważnym człowiekiem to nie zakładajmy że ten kontrakt porzuci by popracować sobie 3 miesiące u JW.

Marszałek 04.04.2012 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1237625)
Ponieważ plan oszczędnościowy ma dotyczyć także kadry trenerskiej, więc wątpię czy Probierz mając przykładowo ofertę z innego klubu (np. Lech) zgodzi się na obniżkę pensji. Raczej nie i odejdzie tak czy siak. Smuda z tychże samych powodów też nam nie grozi, tak więc walka o ligowy byt (chyba jednak niżej niż 8 miejsce) będzie raczej pod innym dowództwem. Może Moskal (oby)?

Znowu ty i te twoje opowieści dziwnej treści.....

banowac nie ma sensu ale nie karmcie

pietia_lublin 04.04.2012 21:39

Marszałek - Ty to mnie jednak zadziwiasz.. z Bednarzem i Probierzem jest większa szansa bo mają jaja, dyscyplinę i strukturę - mówiąc kolokwialnie. I niewiele z Polski takową ma. Jak dla mnie to napawa mimo wszystko optymizmem.

Marszałek 04.04.2012 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietia_lublin (Post 1237648)
Marszałek - Ty to mnie jednak zadziwiasz.. z Bednarzem i Probierzem jest większa szansa bo mają jaja, dyscyplinę i strukturę - mówiąc kolokwialnie. I niewiele z Polski takową ma. Jak dla mnie to napawa mimo wszystko optymizmem.

No to gratuluje optymizmu. Ale o co chodzi z tą strukturą to nie jarze:)

Matijas 04.04.2012 21:48

Już wolę Smudę. Michał Probierz dał się poznać jako sympatyczny człowiek, ale to nie ten rozmiar kapelusza. Pisałem to przy jego zatrudnieniu, napiszę raz jeszcze: Kiedyś wszyscy pożałują zwolnienia Kazia Moskala.

ooona 04.04.2012 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1237644)
Znowu ty i te twoje opowieści dziwnej treści.....

banowac nie ma sensu ale nie karmcie

Teraz z grubszej rury - naucz się Szanowny Adminie wreszcie, że demokracja (jak rozumiem forum takie w założeniu ma być) ma swoje prawa i tym niezbywalnym prawem jest możliwość przedstawienia swojej opinii i wygłoszenia swojego zdania. I Ty tu mówisz o banowaniu. Opanuj się proszę! Czasy jedynie słusznych opinii dawno minęły, nie zauważyłeś?:evil:

Dariook 04.04.2012 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matias (Post 1237652)
Już wolę Smudę. Michał Probierz dał się poznać jako sympatyczny człowiek, ale to nie ten rozmiar kapelusza. Pisałem to przy jego zatrudnieniu, napiszę raz jeszcze: Kiedyś wszyscy pożałują zwolnienia Kazia Moskala.

A dlaczego pożałujemy zwolnienia KM ?
No oczywisćie miało by to sens np. jesli Moskal po zdobyciu dwa raz z rzędu z nami korony nagle po 3 porażkach zostal zwolniony. Jednak patrząc na jego przygody w Wiśle - chyba za bardzo nie ma czego żałować.
A jak Macius zdobędzie mistrza to tez mamy żałować jego zwolnienia?

W obecnej sytuacji jakiej się znalezlismy oraz świetlanej przyszłości jaka się przed nami maluje. to nie pozostaje nic innego jak dać MP duży kredyt zaufania.
Nie trudno się domyśleć ze przy zarobkach i systemie wynagradzania nikt konkretny do nas nie zawita, zwykły średniak ligowy stanie się zbyt drogi wiec bedzie to łapanka tanich i młodych .
W Następnym sezonie trzeba będzie się bardzo napocić by może i utrzymać ligę. Niestety ale po rewolucji jaka pewnie stanie się faktem, ciężko nawet będzie konkurować z Zagłębiem czy Lechia. .

No pocieszenie pozostaje fakt że MP sprawdza się tam gdzie jedynym warunkiem jest osiągnięcie celu. Nie ważne jakim kosztem...ma po prostu się utrzymać i tyle.
Więc to był dobry wybór.

Fiti 04.04.2012 23:15

A ja obstawiam że MP zdobędzie z Wisłą MP. Prędzej czy później

TommyTSW 04.04.2012 23:19

Jak ktoś woli Smude to chyba jeszcze w 2003r nie wiedział co to jest Wisła.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl