![]() |
A na koniec przypomnę ,że już jeden taki "świety' był w Wiśle, co nie można było na niego złego słowa powiedzieć. Jakim był fachowcem przekonali się w Zabrzu....
|
Skorza gra jednym systemem: "11". Czasem w meczu sie to zmienia w "10" czy "9", jak zarobimy podpaske albo dwie.
Przeciez to jest absolutnie drugorzedne czy wyjdziemy na przeciwnika 442, 352, 433, 451, czy jeszcze innymi cyferkami. Podstawa jest to, zeby pilakrzom sie chcialo. jesli chce sie 8-11 - jest zajebiscie Jesli chce sie 4-7 - jest niezle jesli 1-3 jest kiepsko. Czasem sie nie chce zadnemu i wtedy jest katastrofa typu 0:4 u siebie z Grodziskiem czy 5:1 w Warszawie. W srode chcialo sie 3 i dlatego nie wygralismy z Estonczykami. Za tydzien bedzie sie chcialo pewnie wszystkim bo latka ".......y sezonu" dla obecnego Mistrza Polski jest kiepska latka. Tyle ze Skorza nie ma nic do tego. "Bo w tym caly jest ambaras, zeby Skorza i 11 innych chcialo na raz". |
Cytat:
|
Cytat:
Odwróćmy to trochę - jakim systemem do jasnej cholery może być ulubiony system Skorży gdy od ponad 2 lat mamy 1 napastnika z prawdziwego zdarzenia.Przecież nie kto inny jak Skorża błaga o drugiego, a że wysokiego to chyba naturalne.Jasne jest tez to że gdyby był niski a dobry to też by go wziął. Boguski nie jest typowym napastnikiem, Ćwielong przynajmniej na razie też a i tak zazwyczaj obaj grają. Wytłumacz mi zatem jak można grac dwoma napastnikami, mając tylko jednego? Rozumiem wszystko ale jak można tak kota ogonem odwrócić(sory kocie:) )to już nie bardzo. Taktyka Skorży jest w 90% uzależniona od stanu kadry a stan ten jest jaki jest i to nie jest tak że złego słowa o trenerze nie można powiedzieć.Ja też mam różne 'ale' ,choćby bezsensowne próby swego czasu promowania Łobo czy irracjonalną wprost chęć grania właśnie 2 napastnikami, gdzie jednym z nich był Beto. |
Ok tylko znajdz lepszego na finanse Wisły
PS. Czarodziej z Afryki miał przynajmniej zawodników, ba nawet wpływ na politykę kadrową miał większy |
Nigdy nie miałem obiekcji do ustawień czy taktyki jakie serwował nam pan Maciek jednak w spotkaniu troszeczkę przekobinował niestety . Pierwszy błąd to ustawienie z Pawłem na szpicy : każdy rywal Wisły wie że Brożek to jej 50% ( jak nie wiecej) i jest najlepiej krytym piłkarzem na boisku. Drugi : ustawienie Łoba na prawej obronie : wierzyłem w niego i nadal mam troszeczkę wiary ale to co pokazuje w pomocy to padaka , a co dopiero na obronie! Trzeci : Tomek Jirsak powinien być ustawiany głębiej tzn. na swojej nominalnej pozycji - środkowy pomocnik , jak miał konstruować akcje jeśli każda piłka przelatywała nad nim lub obok gdyż każda była zagrywana do Brozia z nadzieją że cudu dokona =/ Obok Sobola Tomkowi byłoby lepiej konstruować akcje , pod warunkiem oczywiscie że ma przed osbą 2 napastników co daje mu większe pole manewru. Czwarty : Od początku spotkania Pietia powinien grać na prawej stroie defensywy a Junior na lewej - w takim meczu potrzebujemy szczelnej obrony i ofensywnie usposobionej linii pomocy - Diaz tego nie zapewnia grając w środku razem z Radkiem.
Sorka za tak długi post ale muszę się gdzieś wyżalić ;-) moim zdaniem nie tyle umiejętnosći i przygotowanie przesądziły o tak marnym meczu w wykonaniu Wiślaków ale przede wszystkim taktyka no i brak szczęścia - 2 poprzeczki , strzały Sobola czy Jirsaka. Jeśli pan maciek wyciągnie wnioski tzn. zmieni ustawienie i taktykę a także zmobilizuje naszych kopaczy to o wynik w Tallinie jestem spokojny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Trenerow bylo 2. Liczka i Petrescu. Dwie niedojdy: Engel i Okuka Dwoch "na chwile": Kulawik i Moskal i jedno pogotowie - Nawalka. O ile zatrudnienie swini czy Dragomira to nic innego jak zwykly zamach i dywersja, zatrudnienie ekswislakow to tylko na czas poszukwian - bo ktos w koncu pilkarzy musi prowadzic, oto Liczka i Dan byli dobrymi strzalami, ktorzy sie niesttey rozbili o beton polskiego ligowca. |
co za róznica ilu było trenerów - jak wszyscy do dupy ...( no może poza Petrescu - ale to moje prywatne zdanie)
|
Cytat:
|
Cytat:
wszak się nie nadaje :lol: |
Cytat:
Okaże się także co ugra Lech w tym sezonie. |
Cytat:
lecz o to czego nie ugrał ze Smudą w zeszłym |
Cytat:
Jeśli zaś chodzi o wytykanie błędów - jeśli by ich nie bło to by ich nikt nie wytykał ;) Pozdrawiam serdecznie =) |
Może i popełnił 2 czy 3 błędy, ale kto by się nie pomylił, mając tyle problemów na głowie. Nie ma w tym momencie lepszego trenera dla nas, Maciek musi zostać!!!!!
|
Cytat:
|
Powiem tak, jestesmy o krok od kompromitacji porownywalnej do Tbilisi. Plusem jest to, ze to my bedziemy musieli atakowac i grac agresywnie, a nie spac jak w Gruzji i bronic jakiegos tam iluzorycznego prowadzenia. Mam nadzieje, ze zagramy ostro do przodu od poczatku, bo potem z bywa i tak, ze kontuzja, ze czerwona kartka (Tbilisi), przypadkowy karny (Lechia na 1-2 w koncowce meczu) i moze byc ciezko odrabiac straty.
Skorza jest dla mnie Napoleonem taktyki jesli chodzi o utylizacje zawodnikow na nietypowych dla siebie pozycjach, ale Lobo na prawej obronie? Z gory bylo wiadomo, ze to bedzie katastrofa. Jest slaby fizycznie, malo zwrotny, nie umie grac kontaktowo. Wiem, ze rewanz zaczniemy 4-5-1, ale mam nadzieje, ze w drugiej polowie szybko przejdziemy na 4-4-2. Sam Brozek na szpicy w Tallinie nic nie zdziala. Bedzie go pilnowac dwoch srodkowych plus defensywny pomocnik odcinajacy od podan Brozia. Estonczycy to wiedza i fajnie by bylo, zebysmy my przewidzieli to, co sie wydarzy w srode. PAWELEK BROZEK-MARCELO-JOP(GLOWA?)-DIAZ MALECKI-SOBOL-CANTORO(JIRSAK)-KIRM BROZEK-CWIELONG |
Cytat:
|
tu już piszą o przesądzonej dymisji Skorży w razie porażki.Smuda miałby go zastąpic.Nic do Franza nie mam ale raczej kiepsko mu w ostatnich latach wychodziło przygotowanie drużyny do rundy wiosennej.No ale mam nadzieje że dzisiaj Wisełka wygra i temat bedzie nieaktualny.http://sport.wp.pl/kat,32282,title,P...l?ticaid=186d9
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
pozdrawiam |
Dajcie spokój. Wymyślą coś napiszą a Wy w to ciemno wierzycie. Wyborcza i wszytko jasne. Ale i tak nieźle, bo mogli napisać stałą formułkę, jak się dowiedzieliśmy od osoby blisko związanej z Cupiałem a chcącej zachować anonimowość:). Pierdu pierdu do sufitu.
|
Zwolnienie Skorży nawet w przypadku odpadnięcia byłoby niezrozumiałym zachowaniem Cupiała.
Trener zrobił mistrza praktycznie z niczego w tym sezonie. Fakt, mieliśmy szczęście, że główni rywali pogubili masę punktów, ale liczy się efekt końcowy. Dlatego jak odpadniemy, to raczej przez słabą ligę :) |
ale wiecie jaki jest Cupiał, po ewentualnej porażce ktoś poleci
ale nie bedzie zadnej porazki :P awansujemy do 3 rundy, Cupial sypnie groszem i bedzie dobrze liczy sie optymistyczne nastawienie :) |
jestem pewien że wisła dzis wygra, a typowy polski pesymizm jaki prezentują dziennikarze (np. w Przeglądzie Sportowym) okrutnie mnie drażni, że niby Skorża był zestresowany, a nawet zdesperowany po I meczu z Levadią. To jest dalszy ciąg, moim zdaniem, narzekania że Wisełka ma mistrza, dla niektórych do nudne:-/!!! Aż mnie krew zalewa. WISŁA JEST NAJLEPSZA I KROPKA!!! Skorża: 100% poparcia
|
nie 100% lecz
1906% poparcia dla pana Macieja Skorży!!! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Mysle ze Cupial juz sie nauczyl i nie podejmuje pochopnych decyzji bo juz dawno Skorzy by nie bylo po przegranych meczach ze Slaskiem i Ruchem w jesieni. Skorza nie dostal praktycznie zadnych wzmocnien przed eliminacjami( bo zalozenie RN ze i bez wzmocnien sobie poradzimy z Levadia bylo bledne) ba kadra zostala uszczuplona po odejsciu Zienczuka, Baszcza, jak i kontuzje. Wiec z czym do ludzi, co innego jak by Skorza dostal kilku klasowych zawodnikow i zawali to wtedy mozna powiedziec ze straci posade. Gazety niech sobie pisza co chca, juz nie jednokrotnie pisachy ze Skorza leci i jakos sie przeliczyly, pisaly o upadku Krakowskiego imperium i co przeliczylu sie , Cupial mial odejsc z Wisly i jakos nie odeszedl. Jak to mowi moj kumpel olac ich cieplym moczem |
Wyrzucenie takiego trenera jak Skorza byłoby totalnym głupstwem. Przez 2 lata zrobił swietna prace i teraz przy pierwszym niepowodzeniu Go wywalic?! A trzeba wziac poprawke na obecne nasze siły. Nie mamy nawet 4 obroncow (no juz teraz doszedł Głowa), nie mielismy 4 obroncow na mecz w Sosnowcu z Levadia!! I jak ten chłopina ma pracowac. Chwała mu za to ze sam nie odchodzi i chce ten wozek ciagnac pomimo przeciwnosci losu. Chociaz teraz nasza RN zdaje sie ze przejzała na oczy i robi wreszcie jakies transfery. W sumie kupno Alvareza to dopieor pierwsze wzmocnienie bo Jop (mimo ze to srodkowy obronca) i Kirm to raczej uzupełninia po Baszczu i Zieniu, no a Garguła wiadomo jak wyłaczony z gry na jakies kilka miesiecy to w umie tak jakby go nie było. Wiec mozna powiedziec ze dopiero po kupnie Alvareza Pan Maciek dostał wzmocnienie do składu!
|
[quote=Jaroo1;765758] Kirm to raczej uzupełninia po Baszczu i Zieniu, Kirm uzupełnieniem? Chyba myślimy o innych zawodnikach. Najlepszy na boisku z Levadią. Robi dużo lepsze wrażenie od Źieńczuka. Szybkość, drybling i umiejętność gry obiema nogami, wszystko na wyższym poziomie niż Marek. Zieńczuk tylko lewa noga, prawą zazwyczaj wchodził do tramwaju.
|
Nie w tym sensie pisałem ;) Uzupełnienie w takim sensie ze ubyło nam piłkarza z podstawowej jedenastki wiec kupno Kirma to "zapchanie" luki po ubytku Marka.
|
W takim razie kajam się ;)
|
Nikogo na krajowym rynku nie znajdziemy lepszego od Skorży. Nawet nie chcę myśleć by zastąpił go Smuda, który w ostatnich latach jest bez żadnego znaczącego sukcesu - jest co raz słabszy.
Moim zdaniem zmiany na Smudę nie wybaczyliby Cupiałowi kibice - jak już zmieniać to na lepsze to samo dotyczy Bednarza i Wilczka. W moim przekonaniu tylko opcja zagraniczna powinna nas interesować w kazdym przypadku. Mam nadzieję jednak że Skorża sobie dziś poradzi!!! |
Cytat:
Nie mozna tez wykluczac, ze w przypadku odpadniecia z Levadia, Skorza jako czlowiek honorowy sam poda sie do dymisji, a co z takim fantem zrobilaby "gora", jak podejrzewam byloby kwestia minut, najdalej godzin od momentu zaistnienia sytuacji. Mam jednak ogromna nadzieje, ze 2:1 dla Wisly w Tallinie, rozwieje wszelkie watpliwosci ! |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl