Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

puszek06 01.03.2009 23:52

nazwy, przyznam się bez bicia że nie znałem:)
pozwole zatem sobie zadać zagadkę(łatwą moim zdaniem) - co to za pan i z czego jest sławny?

http://img222.imageshack.us/my.php?image=555660.jpg

jeżeli ktoś pewny swej odpowiedzi to niech zadaje bo pojawię sie dopiero jutro po południu

wienek 02.03.2009 15:22

Nikołaj Jeżow, Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych NKWD

http://img246.imageshack.us/img246/4991/obrazek103.jpg

tego pana chyba jeszcze nie było...

Krissu zgaduje... :)

Krissu 02.03.2009 15:43

Król Słońce :D

wienek 02.03.2009 17:19

Krissu zadaje :D

vote-for-mikey 02.03.2009 19:08

jak wiem większość zagadek ze strony, to zlatują w chorym tempie.

chcę powiedzieć, że zrobiło się tutaj kółko wzajemnej adoracji chyba :D

Krissu 02.03.2009 20:56

http://i44.tinypic.com/1434ty.jpg

Kto?

Za karę dla v-f-m

;-)

nowy_piotrek 02.03.2009 21:24

a moge ja? ;)

Kenny Dalglish jak na moje oko

Krissu 02.03.2009 21:34

Twoja zagadka :)

nowy_piotrek 02.03.2009 21:49

No to teraz cos trudniejszego. A co ;)

http://img504.imageshack.us/img504/4516/55367199.jpg

Co to za klimatyczne miasteczko?

Kolumbus 02.03.2009 22:12

Mostar w Bośni na 100%

co to za miasto:
http://i41.tinypic.com/261g101.jpg

nie w Europie

.:MEDALIK:. 02.03.2009 22:37

Edmonton...?
Jak tak to zadajcie za mnie zagadke, bo juz zmykam od kompa.

vote-for-mikey 02.03.2009 22:41

Salt Lake City?

EDYTA

Vancouver?

jeśli to nie jest ameryka płn. to ja odpadam :)
jeśli dobrze, pytanie wolne.

Kolumbus 02.03.2009 22:43

Ani Edmonton ani Salt Lake ani Vancouver

podpowiedz chociaz chyba malo dajaca: to jest ameryka Pn

.:MEDALIK:. 02.03.2009 23:06

Anchorage na Alasce.
Dajcie za mnie.

Kolumbus 02.03.2009 23:46

jako ze nikt sie nie kwapi ja zadam

gdzie i jak sie nazywa:
http://i41.tinypic.com/24wd3wo.jpg

Jurand 02.03.2009 23:51

wodospad Iguacu w Brazylii/Argentynie? Jesli tak to niech ktos zada, bo nie bedzie mnie do jutra wieczorem.

Kolumbus 03.03.2009 00:02

nikt nic nie daje, wiec jako ze nie spie

co to, gdzie to i co to ma zwiaznego z Polską:

http://i40.tinypic.com/2e2edn9.jpg

Kolumbus 03.03.2009 06:24

problemy??

Ela 03.03.2009 07:32

Pomnik Szalonego Konia.
Wykonał go rzeźbiarz polskiego pochodzenia, Korczak Ziółkowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Szalonego_Konia

Zagadka :

Kto to ? :

http://img110.imageshack.us/img110/9660/hhhk.jpg

I jako podpowiedź :

http://img27.imageshack.us/img27/9632/ptak.jpg

http://img93.imageshack.us/img93/6899/zolw.jpg

puchaty1906 03.03.2009 09:11

tragediopisarz Ajschylos - a podpowiedzi - podobno orłosęp brodaty chciał na łysej głowie Ajschylosa rozłupić żółwia (myśląc że to kamień), w ten sposób Ajschylos zginął.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ajschylos

A czasu nie miałem panie Nowy Piotrek! ;)

nowy_piotrek 03.03.2009 13:33

a zagadka gdzie panie Puchaty? ;)

puchaty1906 03.03.2009 22:37

Co to i gdzie to?

http://i42.tinypic.com/5mwff7.jpg

Podpowiedź: http://www.eplakaty.pl/img/towary/duze/5924.jpg

nowy_piotrek w dobrym kierunku zmierzasz... :)

Tak oczywiscie poprawna odpowiedź. I nie puchatek tylko puchaty grrr :D

nowy_piotrek 05.03.2009 12:14

po tej palmie to mi do glowy przyszla ta hala tropikalna, czy jak to sie tam nazywa. U Szwabow chyba, moze to to.

to moze?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tropical_Islands

nowy_piotrek 05.03.2009 21:41

mysle ze odpowiedz jest poprawna, pan Puchatek potwierdzy przy najblizszej okazji, a zeby nie blokowac tematu pozwole sobie zadac kolejna zagadke

http://img4.imageshack.us/img4/4759/74452191.jpg

noblista, nie tak dawno bylo o nim glosno w Polsce, po tym jak udzielil dosc kontrowersyjnego wywiadu.

Uran235 05.03.2009 22:01

Gunter Grass

Maciejj 05.03.2009 22:28

Uran - lecisz z agadką

Uran235 05.03.2009 22:37

http://i40.tinypic.com/al1d9y.jpg

Co to za okręt?
Podpowiem, że bardzo znany, między innymi z tego, że został zatopiony.

puchaty1906 05.03.2009 22:50

Pancernik Bismarck?

Uran235 05.03.2009 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puchaty1906 (Post 687751)
Pancernik Bismarck?

Nie, ale poniekąd bardzo ciepło.

puchaty1906 05.03.2009 23:00

HMS Hood,

http://pl.wikipedia.org/wiki/HMS_Hood_(1920)

analfabetka 05.03.2009 23:04

Czyżby Schleswig - Holstein ?

Uran235 05.03.2009 23:11

Żeby nie było żadnych wątpliwości, Puchaty zadaje.

puchaty1906 05.03.2009 23:30

http://i42.tinypic.com/28mffop.jpg

http://i41.tinypic.com/334r8z9.jpg

Nie miałem pomysłu, więc łatwe.
Co to i gdzie to ?

maxiums 06.03.2009 06:38

opactwo Mont-Saint-Michel.

potwierdzenie http://www.eurosis.org/cms/files/loc...int-Michel.bmp

zagadka: http://i42.tinypic.com/20fstud.jpg

kto to i kim jest?

puchaty1906 06.03.2009 07:53

Waldemar Skrzypczak

http://ludzie.wprost.pl/fakty/Waldemar-Skrzypczak/1102/

Oddaje pytanie.

Krissu 06.03.2009 16:17

Jak temat stoi to ja pozwolę sobie zadać zagadkę:
http://i39.tinypic.com/24crscl.jpg

Co to za miłe zwierzątko?

nowy_piotrek 06.03.2009 16:22

ptasznik czerwonokolanowy

Krissu 06.03.2009 16:24

Kiedyś sobie takiego kupię :)

Żeby nie było - Piotrek zadaje pytanie.

Maciejj 06.03.2009 16:25

wygląda jak ptasznik albo jeden z gatunków owego

za póxno

nowy_piotrek 06.03.2009 16:42

Nie lubie pajakow. Zdecydownie wole weze. O taki na przyklad, calkiem sympatyczny, prawda?

http://img10.imageshack.us/img10/7856/19841424.jpg

Jak sie to stworzenie nazywa?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl