![]() |
Było to już pisane parę razy ale dalej do niektórych nie dociera:
1. Lech ma szatnie dla siebie oraz gości pod trybuną. 2. Ma także miejsca dla dziennikarzy i VIPów 3. Przewidziano koszty i w przetargu było że trzeba wykonać tymczasowe oświetlenie 4. Lech nie ma prowizorycznych dróg dojścia na trybunę tak jak u nas jest to w przypadku D. Jak wyobrażacie sobie dojście tam kiedy będą trwały prace przy budowie Trybun wschodniej i zachodniej 5. Nie będą obniżać murawy 6. Pomieszczenia klubowe tez mają w trybunie która nie będzie zburzona No ale jeśli chcemy to dołóżmy dodatkowych kosztów. Zbudujmy tymczasowe oświetlenie, szatnie i pomieszczenia klubowe, miejsca dla dziennikarzy i VIP i opóźnijmy obniżanie murawy I GRAJMY PRZY OTWARTEJ TYLKO TRYBUNIE E. Czy będzie to bardzo opłacalne dla klubu?? |
Byłem dziś na Reymonta i z ciekawości przeszedłem się zobaczyć jak prace postępują. Zobaczyłem kilku gości (w sumie 8 szt) jak skuwają jakby fundament z którego wystawały druty. Wyglądało tak jakby z 30 cm za dużo betonu dali. Dwóch skuwało reszta patrzyła...
|
Ważne, że cokolwiek się dzieje...niestety taka jest prawda...mam nadzieję, że w grudniu już zaczną budować nowe C, bo to co teraz zrobili to jest dramat..
|
Cytat:
A tak btw to odnoszę wrażenie, że sektor C spokojnie mógł zostać wyburzony po rundzie jesiennej obecnego sezonu, albo najwyżej w okolicach początku października. Reasumując - coraz bardziej mnie to wszystko niepokoi. Z jednej strony wychodzę z założenia, że nie ważne jak, ważne żeby było. Żyjemy w chorym kraju i to, że za 2 lata będziemy mieć (oby...) skończony stadion należy uznać za sukces. Z drugiej strony nie wiem, czy jest to warte minimalizacji praktycznie do zera szans na mistrzostwo zarówno w tym, jak i w następnym sezonie. Poza tym - kibicowsko zdecydowany, bardzo duży krok w tył. |
Cytat:
|
Tak się składa, że najbardziej dyskutujący w mediach na temat naszego stadionu: Raś i Stawowy (oboje z PO) są miłosnikami pasiastych sierotek z kałuży. Nie wierzę, pomijając indolencję wspólnych rządów ich partii oraz Majchrowskiego, że dzieje się to przypadkowo. W Poznaniu koszty są większe o ponad 50 mln. w stosunku tego co zakładano. Natychmiast miasto bez ceregieli dorzuciło kasę, bo widać,że tam bardzo chcą. Natomiast w Krakowie "wśród serdecznych przyjaciół (w myckach) wilcy owcę zjedli".
|
Ile ma kosztować cały nowy stadion Wisły?
|
ponad 300 mln ?
|
Boiska treningowe Wisły znikają z planów budowy
"Budowa nowego stadionu Wisły miała być również okazją do poprawy bazy treningowej, która absolutnie nie zaspokaja potrzeb takiego klubu jak "Biała Gwiazda". Niestety, jeśli zostaną zrealizowane najnowsze pomysły, to okaże się, że po przeprowadzeniu inwestycji na terenach wokół stadionu, baza treningowa Wisły będzie jeszcze bardziej uboga niż obecnie! Przypomnijmy, otoczenie stadionu miejskiego ma być wspólną inwestycją miasta, Wisły SA i TS Wisły. Wszystkie trzy podmioty mają po części terenu, o którym mowa. W pierwotnych planach, których wizualizację prezentujemy obok, zakładano budowę pięciu, sześciu boisk treningowych. Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby nie tylko pierwszej drużyny, ale również wszystkich grup młodzieżowych, które teraz często zmuszone są to tułania się po całym Krakowie. W pierwotnej wersji boiska treningowe miały być usytuowane na części obecnego tzw. stadionu lekkoatletycznego, na aktualnym boisku kortowym, na placach za trybunami północną i południową oraz na placu od ul. Chodowieckiego - tam gdzie teraz są garaże. Zachowana miała być treningowa płyta, ta przy wjeździe na wiślackie tereny właśnie od strony wspomnianej ul. Chodowieckiego. Po korekcie planów, znikają z nich jednak boiska za trybunami, a pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość tych, które miały się mieścić na obecnym boisku kortowym i części stadionu LA. Pozostałyby jedynie - obecna płyta treningowa oraz niewielki placyk po garażach. O ile można zrozumieć rezygnację z boisk za trybunami, bo przecież drogi ewakuacyjne ze stadionu muszą mieć dużą przestrzeń, o tyle niepokoi chęć rezygnacji z budowy płyt na obecnych boiskach kortowym i części stadionu LA. Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku jest wystarczająco dużo miejsca, by pogodzić komercję (czyli planowany tutaj hotel) z działalnością sportową. Dla boiska kortowego, ewentualnym ratunkiem byłaby budowa pod nim podziemnego parkingu. Wiąże się to oczywiście ze znacznym podniesieniem kosztów inwestycji. Pamiętajmy jednak, że planowana inwestycja ma służyć wiślackiej młodzieży i nie tylko na lata. Może zatem warto wysupłać z miejskiej kasy dodatkowe środki i nie tracić bezpowrotnie terenu, który przez sportową wizytówkę Krakowa mógłby być wykorzystywany w celach szkoleniowych. Warto, żeby pamiętali o tym radni, którzy będą debatować nad planem zagospodarowania tego terenu już w listopadzie." Wojciech Batko, Bartosz Karcz - POLSKA Gazeta Krakowska http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/912600.html Nikogo widać nie interesuje baza treningowa - ani Cupiała ani Miasto |
no tak miały być boiska będą hiltony ,jakoś mnie to nie dziwi
nie dobrze się dzieje... |
Cytat:
|
Cytat:
|
w Krakowie kłóca sie o 15 milionów złotych a w Poznaniu też wyszedł koszt budowy wiekszy niz planowano i tam nie unieważniono przetargu tylko urząd miasta wyłożył dodatkowe 100 milionów złotych!!!!!
|
jak dla mnie to centrum treningowe, czy jak to sie tam nazywa, moze byc gdziekolwiek.
Z reszta najlepiej by bylo jakby powstało za miastem a nie na gruntach w centrum. wyjdzie taniej |
|
Ludzie z Krakowa co tam na budowie slychac? Szepnijcie slówko bo ja nie mam możliwości niestety tam być :(
|
Szepnę Ci że nic nie słychać. I jeszcze długo nic nie będzie słychać. Jak widzę tempo prac i ilość sprzętu na narodowym i porównam do tego ile u nas robili z tą ścianką to mnie krew zalewa. Nim postrzygającą przetargi i wezmą sie za robotę to Poznań też przegoni nas o lata świetlne. A jeśli sie nie mylę to przetarg na trybunę wschodnią obejmuje tylko stan surowy bez prac przy zapleczu. Jeśli doliczyć do tego jeszcze budowę parkingów wokół to zaczynam sie bać czy Chorzów nie będzie przed nami.
|
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Idąc tym tokiem myślenia koszt wynajecia stadionu w innym miescie, zakwaterowania druzyny i treningów oraz znacznie zmniejszonych dochodów z biletów równiez powinien się odbić na transferach.
Pamietam że na poczatku tez był taki pomysł ale upadł ponieważ w podobnym czasie miał był remont stadionu Hutnika. W przypadku przyjecia budżetu na przyszły rok w którym brak na ten cel pieniedzy, jest to na pewno najlepsze rozwiązanie, z korzyscia dla wszystkich stron. |
Ludzie ! Gra meczów "jako gospodarz" poza Krakowem ,to strzał w kolano i praktycznie 100% pewnosc utracenia majstra. Musimy grac w Krakowie i Hutnik ,choc daleko od centrum ,jest chyba najlepszym wyjsciem z sytuacji
|
W sumie to chyba najlepsze rozwiązanie, ale żeby funkcjonowało już od wiosny 2009 to są potzrebne szybkie decyzje, anie tylko gadanie.
Z drugiej strony uważąm ze wiosne 2009 spokojnie możemy grać na R22 na takich samym zasadach jak teraz, bo przecież chyba można pogodzić budowę C z przylegającymi trybunami, a jak już musza odrazu budować narożniki to przecież można postawić jaki płot czy coś. A co do burzenia AiB to też wydaje mi sie żę można byłoby uczynić w lecie, bo przecież narazie zbiurzyli C i mamy dziurę w ziemi a konkretnych prac na razie nie widać |
Buhahahahah.. już ja to widzę jak zarząd Wisły przeznacza kilka mln złotych na remont stadionu Hutnika. W snach chyba.
|
Jeśli Wisła i Cracovia przeznaczyłyby środki na inwestycje, to mogłyby je później odliczyć od opłat za wynajem obiektu, a o czymś takim nie miałyby prawa myśleć, gdyby wynajmowały stadiony w innych miastach.
Raczej nie w snach jeśliby te pieniądze miały się zwrócić. |
Cytat:
Zreszta w ogole to Hutnika mial byc nasza filia. Mielismy korzystac z ich bazy trenignowej i w ogole. Co z ta umowa ? Czyzby tak samo jak ze wspolpraca z Borussia. |
Nie wiem skąd ten pesymizm i powątpiewanie.
W kasie miasta brakuje pieniędzy na remonty i nowe budowy. A na stadion Hutnika kasy nie będzie na pewno w perspektywie kolejnych 5 lat, jeśli nie dłużej. Umowa tego typu, że my dajemy 5 mln, Pasy 3, Hutnik buduje podgrzewaną murawę, oświetlenie i wstawia dodatkowe 3,5 tys. krzesełek (obawiam się, że 5 tys. miejsc siedzących to max. na co można liczyć - ze względu na bezpieczeństwo zawodów) jest całkiem realna. W zamian za to odliczamy te pieniądze przy płaceniu za wynajem stadionu. Wszyscy zyskują: Wisła, Cracovia, Hutnik i miasto. To tak oczywiste rozwiązanie, że aż dziw że dopiero teraz temat jest poruszany. |
To dobre wyjście ale musieliby to ustalić w ciągu najbliższych 2 tygodni. Stadion Hutnika jest przecież własnością miasta więc chyba żeby zrealizować jakąkolwiek inwestycje to potrzebne będzie rozpisanie przetargu a to trwa. I jeszcze jedno bo nie jestem zorientowany na Hutniku jest w ogóle 1000 miejsc pod dachem??
|
Cytat:
W dodatku Ekstraklasa SA może trochę odpuścić wymogi licencyjne, bo w końcu chodzi o aż 2 kluby pierwszoligowe z 1 miasta. A sprawa Euro 2012 wszystkim leży na sercu. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl