Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

Damianek_ABG 15.09.2012 11:18

mógłby mi ktoś z Was doradzić jakąś dobrą płytę główną do 190 zl i najlepiej która ma 4 sloty na pamięć choć jak szukałem takowej to wiem że ciężko bo są same 2 slotowe max. 16 GB

Z góry dzięki ;)

crazykaro 15.09.2012 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1275885)
z komputera do routera wifi mam jakies 5 metrów, dzielą mnie 2 scianki z dykty ....a :) nie jakies pustaki tylko takie pseudo ściany, a mimo tego net szaleje. Co jakis czas po prostu nie mam pinga, musze sie ponownie łączyć. Nie da sie temu jakos zaradzic etc? Moze w ustawieniach routera sie cos gdzies daje zeby mi szmaciarz pakietów nie gubił??

To jakiś router dziadowski. Napisz co tam masz to cos może podziałamy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Damianek_ABG (Post 1276149)
mógłby mi ktoś z Was doradzić jakąś dobrą płytę główną do 190 zl i najlepiej która ma 4 sloty na pamięć choć jak szukałem takowej to wiem że ciężko bo są same 2 slotowe max. 16 GB

Z góry dzięki ;)

Do jakiego procka? A 16 GB to w tej cenia raczej nie przeskoczysz. Ale z czterema slotami coś się powinno znaleźć

Damianek_ABG 15.09.2012 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1276216)
Do jakiego procka? A 16 GB to w tej cenia raczej nie przeskoczysz. Ale z czterema slotami coś się powinno znaleźć

Płyta musi podejść pod procka: Intel Core i5 - 2500K (LGA 1155) :-)
No właśnie wiem, marzy mi się w tej cenie 4 sloty i 32 GB ale wiem że ciężko bo jeszcze nie dawno patrzyłem, więc w takim razie niech będzie już te 2 sloty i 16 GB ale żeby była dobra :lol:

crazykaro 15.09.2012 15:48

Widzę dwie możliwości:
1. tak jak napisałeś - kupujesz kartę z dwoma slotami na 16 GB i spokojnie w cenia 190 zł sie zmieścisz
2. Dokładasz 50 zł i masz płytę z czterema slotami na 32 GB.
Pytanie tylko czy potrzebne ci to 32 GB. Obecnie gry i podstawowe programy śmigają na 4 GB i na prawdę rzadko sie zdarza aby coś potrzebowało 8 GB a co dopiero 32 GB. Uważam że jeżeli ktoś potrzebuje 32 GB to w jakimś konkretnym celu i wówczas nie kupuje płyty za 190 zł tylko za dwa razy tyle. Napizs którą opcje wybierasz i coś poszukamy.

Damianek_ABG 15.09.2012 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1276253)
Widzę dwie możliwości:
1. tak jak napisałeś - kupujesz kartę z dwoma slotami na 16 GB i spokojnie w cenia 190 zł sie zmieścisz
2. Dokładasz 50 zł i masz płytę z czterema slotami na 32 GB.
Pytanie tylko czy potrzebne ci to 32 GB. Obecnie gry i podstawowe programy śmigają na 4 GB i na prawdę rzadko sie zdarza aby coś potrzebowało 8 GB a co dopiero 32 GB. Uważam że jeżeli ktoś potrzebuje 32 GB to w jakimś konkretnym celu i wówczas nie kupuje płyty za 190 zł tylko za dwa razy tyle. Napizs którą opcje wybierasz i coś poszukamy.

Nie no to myślę żę masz rację, to 16GB mi wystarczy w zupełności, po za tym i tak kupuje na razie tylko 8GB więc nie ma o czym mówić :P

Co możesz polecić ? Dotychczas miałem same Gigabyte płyty ale może masz jakiś konkretny model który polecisz ? :D

partyzant1983 15.09.2012 21:25

Witam... chce kupic uzywanego laptopa dla córki, cena do 1500 zł - używany głownie do surfowania po internecie, połączeń video skype (gdyż głównie przebywam za granicą) , jesli chodzi o gry to chyba nic specjalnego nie jest potrzebne jak na dzien dzisiejszy to Sims 3 musi chodzic płynnie :) i oczywiscie kamerka nie najgorsza... proszę o polecenie czegos gdyz trochę zielony jestem... z góry dziekuje

crazykaro 15.09.2012 21:45

Za taką cenę fajerwerków bym nie oczekiwał.Sam mam Gigabyte i jestem zadowolony z płyty wiec obstawałbym przy Gigabytach ale tak na prawdę to czy płyta jest dobra to kwestia modelu a nie firmy, przy czym Gigabyte ASUS ASRock to trzy najbardziej godne zaufania firmy.
W takiej cenie dostaniesz chipset H61, maksymalna częstotliwość taktowania pamięci RAM to 1333 MHz, a dysk twardy wyłącznie przez SATA II. Co do USB to za 195 zł można kupić płytę z USB 3.0 http://www.morele.net/plyta-glowna-g...ma-d2v-455898/
Gigabyte GA-H61M-S2PV ta karta ma dodatkowo złącza PCI jeśli ci potrzebne ale bez USB 3.0
Gigabyte GA-H61M-DS2 kolejna podobna płyta
ASRock H61M-HVS a tu coś od konkurencji

Cóż, te płytki nadają sie jedynie do zwykłego użytkowania i żadnych cudów nie należy od nich oczekiwać.

brylant17 16.09.2012 12:04

Piszę tutaj bo nie widzę odpowiedniego działu.Mam problem z moim odtwarzaczem mp3 Creative Zen XFI 2-8GB, otóż wrzuciłem do niej kartę micro sd 4 gb i przy każdym,włączeniu mp3 trzeba ustawiać bibliotekę muzyki,troszkę mnie to denerwuje da się coś z tym zrobić by zapamiętywało?

MatMario 17.09.2012 09:38

Szukam laptopa 15 cali, cena 2500 i tu pytanie co wybrać?

Na razie wymagania takie, Windows, 6 gb min, procesor i5 czy może i3 jest wystarczające, dysk od 500gb, fajnie jak by miał USB 3.0 i bluetooth.

Trafiłem Samsunga chociaż nie wiem po co mi monitor ale cena jest bardzo dobra, bez monitora 100 zł mniej...

http://allegro.pl/samsung-i5-3210m-6...626592283.html

Chyba że te samsungi to do do niczego się nie nadają?

Jeśli tak to co polecacie?

HP, Toshiba, Lenovo?

A może Lenovo

http://www.saturnpolska.com/krakow/n...70am,id-286647

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z580...622513583.html

Na placu boju zostają chyba te dwa ostatnie, co poradzicie?

cfa 17.09.2012 11:04

Z tego co słyszałem od znajomego z Vobisu, Toshiba ma fatalny serwis więc bym odradzał. Z drugiej strony mój chrześniak używa i nawet wysłał do serwisu na przeczyszczenie i o dziwo w tydzień się wyrobili i lapek nawet działa.

crazykaro 17.09.2012 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1276596)
Szukam laptopa 15 cali, cena 2500 i tu pytanie co wybrać?

Na razie wymagania takie, Windows, 6 gb min, procesor i5 czy może i3 jest wystarczające, dysk od 500gb, fajnie jak by miał USB 3.0 i bluetooth.

Trafiłem Samsunga chociaż nie wiem po co mi monitor ale cena jest bardzo dobra, bez monitora 100 zł mniej...

http://allegro.pl/samsung-i5-3210m-6...626592283.html

Chyba że te samsungi to do do niczego się nie nadają?

Jeśli tak to co polecacie?

HP, Toshiba, Lenovo?

A może Lenovo

http://www.saturnpolska.com/krakow/n...70am,id-286647

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z580...622513583.html

Na placu boju zostają chyba te dwa ostatnie, co poradzicie?

Co za ściema... dwie karty graficzne:haha: Prawie każdy komp z procesorami i3,5,7 ma wbudowaną kartę graficzną, co nie oznacza że wykorzystuje dwie karty. Poza tym ludzie ostatnio mają manie RAMów, a tak naprawdę najważniejsze są procesor i karta grf (jeśli ktoś gra).
Wybór który zostawiłeś jest żaden. Różnice są co najwyżej kosmetyczne (pojemność dysku). 250GB piechotą nie chodzi, znowu dodatkowe 12 miechów gwarancji w Primakomp to zawsze coś.

MatMario 17.09.2012 21:42

Czyli co proponujesz? :)

Ramów 4GB wystarczą? Brać I5 z mniejszą ilością ramów na przykład?

Laptop i tak idzie na firmę więc gwarancja będzie 12 msc bo wszyscy chyba ucinają?

hudinho 20.09.2012 10:01

Witam,

kompletnie się na tym nie znam więc prosze o radę:)
ostatnio padł mi laptop i potrzebuje kupić nowy (tzn używany), tak 600-800PLN
głównie do neta + moze jakas fifa/pes nowszy zeby tez mozna było odpalić ,

patrzylem na allegro i myślałem nad Hp dv5/6, ale znalazlem kilka zlych opini o tym sprzecie i juz sam nie wiem


pomocy!!!:)

markokrk 20.09.2012 17:03

panowie który byście polecali??
http://www.krsystem.pl/lenovo_g580_5...tem-19384.html
http://allegro.pl/fujitsu-a531-i3-23...616536709.html
czy http://allegro.pl/laptop-acer-5750g-...644465390.html

michu-k 20.09.2012 17:19

ACER

4 rdzeniowy procesor o bardzo dobrym jak na laptopa taktowaniu, dużo ramu, dobra grafika.

Super cena.

MatMario 20.09.2012 17:57

Lenovo ma usb 3.0 ale mniejszy dysk od Acera. Co kto woli.

crazykaro 20.09.2012 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1276743)
Czyli co proponujesz? :)

Ramów 4GB wystarczą? Brać I5 z mniejszą ilością ramów na przykład?

Laptop i tak idzie na firmę więc gwarancja będzie 12 msc bo wszyscy chyba ucinają?

Trudno doradzić bo teraz to chyba wszytkie lapki w tej cenie mają tyle ramu, ale lepiej mieć i5 i mniej ramu niż i3 i wiecej ramu, przy czym poniżej 4GB lepiej nie schodzić, a najlepiej to mieć dodatkowo pustego slota na dodatkową kość ram wewnątrz


Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1277273)
ACER

4 rdzeniowy procesor o bardzo dobrym jak na laptopa taktowaniu, dużo ramu, dobra grafika.

Super cena.

Weź nie wmawiaj ludziom że to procesor czterordzeniowy. A grafika co najwyżej słaba. Ale za taką cenę nie można oczekiwać wypasionego komputera.

Za taką cenę to radzę kupić lapka bez karty graficznej. Karta graficzna pójdzie z procesora i3 i będzie miała podobne osiągi czyli nie pograsz sobie na kompie w żadne strzelanki, ale filmy spokojnie można oglądać w HD.
Jakby ktoś potrzebował jakiś recenzji laptopów to polecam http://www.notebookcheck.pl
W laptopach o podobnych parametrach najważniejsze są: klawiatura, touchpad, matryca i hałas, a nie to czy ma 6 czy 8 GB bo ta różnica nie wpłynie na jego parametry pracy, a lepsze ergonomia jak najbardziej może umilić pracę na laptopie

mzzzzz 20.09.2012 21:13

Witam Czy drukarkę bezprzewodową można podłączyć przewodowo na usb?

crazykaro 20.09.2012 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mzzzzz (Post 1277321)
Witam Czy drukarkę bezprzewodową można podłączyć przewodowo na usb?

Raczej można. Nie miałem z taką kontaktu ale routery bezprzewodowe też można podłączyć na kabelku. Znajdź jej opis na jakiejs stronie i tam będzie napisane jakie ma złącza

Kamil_mchw 29.09.2012 13:38

witam, zamierzam wymienić sobie lapka... kompletnie się na tym nie znam i proszę o pomoc.
lapek dobrej jakości, nie jakieś wymyślane tajwańskie gówno
dobra grafika... ważne żeby udźwignął programy graficzne
matryca: od 13 do 15
obracana, dotykowa matryca
dysk 500 gb
bateria ma trzymać min. 6 godz. <- najważniejszy warunek
cena...?? nie istotne... szef stawia :D

crazykaro 29.09.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1278769)
witam, zamierzam wymienić sobie lapka... kompletnie się na tym nie znam i proszę o pomoc.
lapek dobrej jakości, nie jakieś wymyślane tajwańskie gówno
dobra grafika... ważne żeby udźwignął programy graficzne
matryca: od 13 do 15
obracana, dotykowa matryca
dysk 500 gb
bateria ma trzymać min. 6 godz. <- najważniejszy warunek
cena...?? nie istotne... szef stawia :D

Prawdę mówiąc nie wiem czy znajdziesz taki laptop. Ponieważ wysokie osiągi są na przeciwnym biegunie względem czasu trzymania baterii i wielkość baterii ma tu niewielkie znaczenie. Kompy które trzymają 5h i dłużej to zazwyczaj takie ze sąłbymi procesorami i bez porządnych kart graficznych, w dodatku testowane na tzw. luzie czyli pod minimalnym obciążeniem.
Pytanie też na ile potrzebny jest dotykowy ekran, bo to znacząco zawęża liczbę dostępnych modeli, gdyż niewiele firm praktykuje laptopy z dotykowym ekranem.

Z jednej strony są laptopy z wypasionym wnętrzem ale bez dotyku (choć można znaleźć z płytką dotykową) i z pracą pod obciązeniem przez ok 2h (na luzie zamienia się to w ok 10 h).
Z drugiej strony są laptopy małe (ok 13"), dotykowe ale bez dobrej karty graficznej i z małym dyskiem twardym (150-320 GB). Przy czym ceny tego wszystkiego zaczynają się od 5 000 zł.
Pytanie ku czemu byś sie skłaniał??

Puchatek 06.10.2012 09:21

Niech kolega wyżej zastanowi się nad iPadem. Ja właśnie zainwestowałem w firmie i teraz jak ktoś ma jechać do klienta i coś pokazać z nowej oferty to bierze ipada i sobie w aucie po drodze może ładować a bateria starcza na 9godz przy włączonym internecie mobilnym i dodatkowo mam tam zainstalowany program do faktur czyli klient coś zamawia i fakturę pro forma drukujesz mu bezprzewodowo i wysyłasz do firmy odrazu mailem. Fajna sprawa i lepsze rozwiązanie od laptopa. Możesz sobie dokupić klawiaturę bezprzewodową a prezentacje robić na komputerze.

Kamil_mchw 06.10.2012 12:31

jak jak mam już spotkanie z klientem to muszę mu przedstawiać projekt na kompie... a w przypadku kiedy zgłosi jakieś aluzje na szybkości je poprawić... (PS, Acrobat, Illustrator, Indesign, Quark, corel, gimp).
Kumpel z pracy m aswojego lapka do poprawiania i ipada do prezentacji... ale to za dużo pier.....a się z przesyłaniem, wypuszczaniem itp. a jak wiadomo czas to pieniądz.

Barti 08.10.2012 18:27

Koledzy. Potrzebuję kupić drukarkę za rozsądne pieniądze, która będzie tania w eksploatacji (atrament itp.). Fajnie jak by miała też skaner. Czy ktoś orientuje się, jak często trzeba coś wydrukować, żeby nie zapychały się dysze? Dzięki za podpowiedzi.

maTyS. 25.10.2012 14:15

witam.

jestem na kupnie laptopa i potrzebuję doradztwa w tej kwestii kogoś kumatego :)

przeglądnąłem allegro i wpadło mi pare lapków w oko :

1.http://allegro.pl/laptop-acer-e1-531...734472541.html

2.http://allegro.pl/laptop-fujitsu-ah5...717597933.html

3.http://allegro.pl/laptop-asus-k53u-x...707921735.html

4.allegro.pl/laptop-lenovo-b570-e2-2x2-1ghz-4gb-500gb-hdmi-bt-i2719557192.html

jakby ktoś znalazł coś interesującego w tej cenie mniej więcej to proszę zaproponować :)

crazykaro 25.10.2012 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 1283417)
witam.

jestem na kupnie laptopa i potrzebuję doradztwa w tej kwestii kogoś kumatego :)

przeglądnąłem allegro i wpadło mi pare lapków w oko :

1.http://allegro.pl/laptop-acer-e1-531...734472541.html

2.http://allegro.pl/laptop-fujitsu-ah5...717597933.html

3.http://allegro.pl/laptop-asus-k53u-x...707921735.html

4.allegro.pl/laptop-lenovo-b570-e2-2x2-1ghz-4gb-500gb-hdmi-bt-i2719557192.html

jakby ktoś znalazł coś interesującego w tej cenie mniej więcej to proszę zaproponować :)

Podaj co będziesz robił na tym kompie i podlinkuj ponownie ten ostatni model bo nie działa

maTyS. 25.10.2012 18:37

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b570...719557192.html

hmm no generalnie to internet muzyka filmy , zdjęcia i jakby jakaś grafa była żeby czasami z nudów pograć w jakiegoś pesa albo jakąs strzelankę. nie jestem bardzo wymagający:)

szprotson 25.10.2012 18:41

ja mam lenovo (starszy model) to bateria mi teraz trzyma z 2 minuty...
Ogólnie widac roznie np. w wykończeniu itp porównujac do hp czy samsunga chociażby.

crazykaro 25.10.2012 21:41

Ten Asus odpada bo ma kartę graficzną ale za to marny procesor. Niskobudżetowe Acery szybko się rozpadają.
Pozostaje Fujitsu albo Lenovo. Lenovo wiem że ma najlepszy serwis spośród wszystkich firm bo to jest IBM. Oba mają podobne parametry, kwestia gustu. ja chyba bym wziął lenovo ale do x-koma zawsze można się przejść i oglądnąć tego fujitsu.
A to że bateria komuś trzyma 2 min... to trzeba było nie dopuścić do jej całkowitego rozładowania!

maTyS. 26.10.2012 14:27

tak zrobię przejdę się i pomyślę :) też na początku byłem za lenovo i chyba go wybiorę dzięki wielkie za pomoc crazykaro

ave Wisła.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl