Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Konrad. 09.12.2009 19:45

Dwa ciekawe zdjęcia z Legii:

http://server3.home.pl/pub/budowa_forum/szyba1.JPG

Narzekaliście na plekse na Wiśle, między kibicami, na Legii będzie odgradzać kibiców od piłkarzy. Jak dla mnie beznadziejne rozwiązanie...

Za to na plus wykończenie trybuny pod studiem TV. Szkoda, że cała przestrzeń pod trybunami nie będzie tak wyglądała:

http://legia.com/www/galerie/wydarze...9/big/1026.JPG

Pozostałe zdjęcia: http://legia.com/www/index.php?gal=1061

Donki 09.12.2009 19:48

Czy na Legii murawa zostanien przesunieta czy zostanie tak jak jest??
Bo wydajje Mi sie ze jest daleko murawa od trybuną za bramką, widać to na 1 zdjeciu które wkleił Konrad.

Konrad. 09.12.2009 19:51

Jeszcze słówko o Narodowym

Cytat:

Postęp prac budowlanych na Stadionie Narodowym


Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają intensywne prace przy konstrukcji żelbetowej obiektu. Elementy konstrukcji są już widoczne powyżej dawnej korony Stadionu Dziesięciolecia.

Prace są wykonywane na wszystkich kondygnacjach od poziomu - 4, poziom parkingu pod płytą boiska do poziomu 0, poziom głównej promenady. Trwa także montaż rygli czyli belek grzebieniowych, na których montowane będą stopnie trybun. Do tej pory zamontowano 98 belek. Rozpoczęto prace przy fundamentach pod słupy konstrukcji stalowej podtrzymującej dach linowy. Kontynuowane są prace przy budowie zbiornika retencyjnego i węzła cieplnego, których zakończenie nastąpi w pierwszych miesiącach 2010 roku. Trwa produkcja prefabrykatów trybun w zakładach Pekabex w Poznaniu i Fabet w Kielcach. Po dokonaniu audytów technicznych, do produkcji prefabrykatów przystąpiły dwa kolejne zakłady. W przyszłym tygodniu odbędzie się audyt w firmie Hightex w Niemczech, produkującej membranę dachową. Zostanie także dokonana kolejna ocena zaawansowania produkcji elementów konstrukcji stalowej w zakładach Cimolai we Włoszech. Wspólnie z projektantem, na wniosek wykonawcy konstrukcji stalowej, uzgodniono sposób wykonania i materiały do zabezpieczenia antykorozyjnego zewnętrznych powłok malarskich konstrukcji stalowej.
http://i49.tinypic.com/x5cmch.jpg

Jak widać już połowa parkingu, znajdującego sie pod płytą boiska gotowa...

Gwiaździsty 09.12.2009 22:25

[quote=Konrad.;827900]Dwa ciekawe zdjęcia z Legii:



Narzekaliście na plekse na Wiśle, między kibicami, na Legii będzie odgradzać kibiców od piłkarzy. Jak dla mnie beznadziejne rozwiązanie...



Osobiście to wolałbym na Wiśle taką pleksę (w dodatku niską) niż te zasieki druciane, które obecnie mamy za bramką. Wyglada to bardziej cywilizowanie niż u nas.

GemHZR 09.12.2009 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 827903)
Czy na Legii murawa zostanien przesunieta czy zostanie tak jak jest??
Bo wydajje Mi sie ze jest daleko murawa od trybuną za bramką, widać to na 1 zdjeciu które wkleił Konrad.

Nic nie będzie przesunięte, ten piasek co tam leży to już zrobiona droga ewakuacyjna, więc boiska na to nie będą przesuwać. Taka odległość(tzn utwardzona droga ewakuacyjna) będzie na całym stadionie.
http://legia.com/www/pliki/newsy/0912budowa1.JPG

Konrad. 11.12.2009 01:26

Budowany stadion w Gdańsku ma nową nazwę


Znana jest nowa nazwa gdańskiego stadionu, który będzie miejscem rozgrywania meczów podczas Euro 2012. Od 1 stycznia 2010 roku obiekt tymczasowo nazwany Baltic Areną będzie nosił nazwę PGE Arena Gdańsk.
Walkę o nazwę stadionu prowadziły między sobą cztery firmy. W czwartek ogłoszono, że najwyższą kwotę za możliwość nazwania stadionu wyłożyła Polska Grupa Energetyczna, która zaoferowała 35 mln złotych.

Umowa ma obowiązywać przez pięć lat. PGE prócz możliwości nazwania obiektu będzie mogło umieścić swoje logo na elewacji stadionu oraz dostanie do dyspozycji przestrzeń reklamową wewnątrz areny.

timmdorf 11.12.2009 12:01

Stadiony na euro2012 będą kosztowały znacznie więcej niż pierwotnie zakładano, kosty wybudowania stadionów wzrosły o miliard czterysta milionów złotych, dla porownania areny mistrzostw w RPA były znacznie tańsze http://www.waszapilka.pl/article,352..._niz_zakladano

harthausen 12.12.2009 07:40

wygląda na to, że w Poznaniu jest więcej niż jeden klub i ten drugi też by sobie chętnie na nowym stadionie pograł :)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73..._co_robi_.html

skttrbrain 12.12.2009 16:25

Z Wartą to jest niestety grubszy problem. W zarządzie tego klubu jest osoba, która z osobistych pobudek nie cierpi Lecha ze względu na swoje przejścia w przeszłości. Dziś miasto mówi, że Lech ma płacić nawet 3 mln pln za korzystanie z Bułgarskiej, tymczasem nieprzygotowana do gry w Pierwszej Lidze Warta majaczy o współużytkowaniu stadionu. A że nie ma 3 mln złotych, i mieć raczej nie będzie, próbuje poprzez media jakoś wślizgnąć się na stadion, bredząc coś o wynajmowaniu tylko jednej trybuny itp. Miasto najchętniej oddało by stadion w administrację Lechowi, który płacąc dużą kasę będzie robił wszystko, żeby na siebie stadion choć częściowo zarabiał. I prawda jest taka, że na Wartę niestety nie ma tam za bardzo miejsca.. Najlogiczniej byłoby, gdyby miasto zaproponowało Warcie dawny stadion Olimpii na Golęcinie, który za naprawadę niewelką kasę da się dostosować do wymogów ligi. Warta, ktorą nie stać na grę na Bułgarskiej, miałaby własny, całkiem fajny stadion z perspektywą calkiem sporej przebudowy za kilka lat. Póki co, Warta wpierdala się między wódkę a zakąskę, w miejsce na które ją nie stać, w którym będzie mnożyć problemy, i w miejsce, za które finalnie płacić będzie za nią przynajmniej w części miasto i Lech. I tak jak lubię Wartę (klub z mojej dzielnicy w końcu), tak jestem bardzo przeciw jej grze na Stadionie Lecha.

Kordel_Walker 12.12.2009 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 829232)
Warta wpierdala się między wódkę a zakąskę, w miejsce na które ją nie stać, w którym będzie mnożyć problemy, i w miejsce, za które finalnie płacić będzie za nią przynajmniej w części miasto i Lech.

Nic tylko trzymać kciuki za Warte:D

ToTylkoJa 12.12.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 828025)
Nic nie będzie przesunięte, ten piasek co tam leży to już zrobiona droga ewakuacyjna, więc boiska na to nie będą przesuwać. Taka odległość(tzn utwardzona droga ewakuacyjna) będzie na całym stadionie.

''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

matern 13.12.2009 09:45

mógłby ktoś jeżeli zna wklejic jakąś fajna stronke na której są aktualne zdjecia, postepy prac na polskich arenach E2012

wiślaQ 13.12.2009 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matern (Post 829443)
mógłby ktoś jeżeli zna wklejic jakąś fajna stronke na której są aktualne zdjecia, postepy prac na polskich arenach E2012

http://www.2012.org.pl/

krzysiek92 13.12.2009 11:13

http://www.youtube.com/watch?v=C1CkUUcmtJ0

budowa w Gdańsku, promo z rugbystami Lechii

Marcin_fan 13.12.2009 11:29

jak z budową hali w Czyżynach i nowej hali Wisły w Krakowie ????

barthok 13.12.2009 11:38

Cytat:

We wtorek poinformowaliśmy jako pierwsi (za nami w środę podały informację inne media) o rozstrzygnięciu przetargu na projekt i wykonanie sztucznej murawy na Suchych Stawach. Wykona ją warszawska firma Zielona Architektura" i już przystąpiła do prac. Na razie z boiska ściągana jest darń.
http://sportowetempo.pl/wiadomosci_p...h_juz_powstaje

pomyłka czy faktycznie ma być sztuczna murawa? bo jeśli tak to mogą być problemy z uzyskaniem licencji jak w przypadku Arki..

Zwierze 13.12.2009 13:52

Chyba pomyłka bo tak naprawdę posieją ją i będą czekać przez zimę aż urośnie.:)

A ty myślisz że Wisła, Legia itp na jakiej trawie grała/gra? Jak dla mnie to w słowie sztuczna jest zawarta informacja że będzie to trawa sztucznie hodowana czy jak to się fachowo nazywa:) Przyjedzie w rulonach i będzie rozkładana. A co do Arki to tam jest pewnie taka murawa jak na "Orlikach" czyli coś przypominające sztuczną choinkę (przynajmniej mnie się tak kojarzy)

A tu masz rozwiązanie zagadki:) "Jako firma ogrodnicza i budowlana zajmujemy się przede wszystkim budową naturalnych, podgrzewanych, trawiastych nawierzchni sportowych."
http://www.zielonaarchitektura.pl/ofirmie2.php

Emilio 13.12.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 829361)
''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

Murawa została już przesunięta. Już więcej nic nie będzie przesuwane.

A do płotków między trybunami a murawą to nie są to żadne pleksy tylko najprawdziwsze szkło.

GemHZR 13.12.2009 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 829361)
''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

A to nie chodzi o poprzednią przerwę? W wakacje już te rury przekładali.

Emilio 14.12.2009 19:43

http://www.legialive.pl/news/33185_N...pieniedzy.html
Świetny system. Robi wrażenie.

KoPer 16.12.2009 11:16

Fajnie, że na Legii już wiadomo jak z cenami: http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...k_do_kina.html

a propo: dotychczas mieliśmy najtańsze bilety i karnety z czołówki ligowej

ciacho 16.12.2009 11:55

Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.

simone 16.12.2009 17:35

Może i jestem złośliwy, ale nie tylko mnie to się tak kojarzy :lol:

http://i46.tinypic.com/2pshbn6.jpg

http://students.ou.edu/K/Rakesh.Kodi...es/titanic.jpg

Wojtas 16.12.2009 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 830727)
Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.



bo oni myśla ze zrobia w koncu fajne stadiony to ludzie bedą walic drzwiami i oknami.

Zyjemy w Polsce gdzie polowa obywateli zyje od 15 -go do 15 -go ,bezrobocie jest wysokie i ogolnie zyje sie ciezko.

przy takich cenach biletow w granicach szacunkowych (45-50 zlotych) ojca zwyczjanie nie bedzie stac zeby wziasc 2 dzieci w weekend na mecz.

ceny muszą spasc co najmiej o 40-50 %. bo inaczej te 35,40 tysieczniki nie beda zaplenione nawet w połowach.

sandbender 16.12.2009 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 830727)
Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 830900)
ceny muszą spasc co najmiej o 40-50 %. bo inaczej te 35,40 tysieczniki nie beda zaplenione nawet w połowach.

Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.
Przecież tam (ITI) nie pracują sami idioci. Jasne jest, że cały stadion zawsze wypełniony być nie musi żeby z organizacją i wynajmem wyjść na zero przy tych cenach. Założyli sobie pewien pułap opłacalności przy tych cenach i pewnie wyszło, że przy średnio 18 tysiącach są na zero. Że nie będzie 35 tysięcy? Będzie po roku, dwóch. TVN + Onet + co tam jeszcze jest są w stanie nakręcić spokojnie "modę na Legię". Takie piknikowe wyjście na mecz w niedziele. A że ceny drogie? Przecież to właśnie w Warszawie są ludzie, którzy zarabiają odpowiednio i łykną karnet za dajmy na to 600-700 PLN na modne wydarzenie jeżeli będą mogli oglądnąć mecz w "kulturalnej atmosferze" (cudzysłów specjalnie - chodzi o to co media rozumieją pod tym pojęciem). A "kultura" (znowu w rozumieniu mediów) się pojawi jak się wyeliminuje "kibolstwo".
No to proszę - zwykły karnet pewnie za 600 PLN, tańszy dla grup zorganizowanych. Co jest grupą zorganizowaną mogącą zakupić taki karnet zadecyduje Legia. Więc spokojnie ponad połowa skonfliktowanych z ITI kibiców nie kupi tańszego karnetu bo nie zostaną zaliczeni do takiej grupy albo nie wejdzie ze względu na cenę normalnego karnetu (co w sumie na jedno wychodzi).
Że nie będzie produktu do oglądania? Popatrzcie na ligę. 5 mln euro na transfery i mistrz jest. Zwróci się poprzez wypełnienie stadionu, reklamy (bo będą inni reklamodawcy bo inny będzie przeciętny kibic - bardziej zamożny).
Tak, że akurat o Ł3 to ja bym się w dłuższej perspektywie nie obawiał.
Martwmy się o nas.

0 22 16.12.2009 23:50

Przypomne nieśmiało Koledze, ze aktualnie na Legię chodzi około 3 tysiecy ludzi, a na akcje promocyjne klubu (w stylu Mikołajki z Legią) uczęszcza do 50 osób.

W Warszawie ludzie wolą pójść do klubu, do restauracji, do dobrych centrów handlowych (a nie na marną piłkę na zimnie). Zwłaszcza, ze pewien procent tych zarabiajacych powyzej sredniej to warszawianie, którzy w dupie mają los Legii Warszawa i wolą Jagielonie czy Górnik Wałbrzych.

Moim zdaniem będą mieli wielki problem z osiągnieciem sredniej na poziomie 12-15 tysiecy ludzi.

ToTylkoJa 16.12.2009 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831039)
Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.

Szanuję Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam.
Aby zapełnić stadion, potrzeba transferów, głosnych nazwisk. To pierwszy etap. Po tym etapie, powinny przyjść sukcesy typu awans do LM. Daleka droga do tego, dla każdego polskiego klubu.
ITI ciągle porównuje, że w Anglii można to było zrobić (i to bez fanatycznego dopingu, pokazów ultras). Zapomnieli chyba tylko o jednym- jacy piłkarze grają w Anglii, a jacy w Polsce. Tam publika przychodzi popatrzeć na Rooneya, Ferdinanda, Teveza itp. Jeśli ITI ściągnie takich grajków (albo nawet groszych, ale z wysokiej półki) to nawet te 34 tys byłoby za mało. Kogo może kupić ITI? W Polsce nie widzę takich piłkarzy (nie biorę pod uwagę zawodników Wisły i Lecha, których wyciągnąć się nie da- tych lepszych jak Marcelo, Brożek, Lewandowski itp). Sprowadzą Grzyba? I na niego ma przychodzić ta widownia? Gdyby rzeczywiście mieli zamiar inwestować w zespół, to już zaklepaliby sobie Smolarka- czego chcieć więcej- piłkarz za darmo, z głośnym nazwiskiem jak na nasza ligę. Nic tylko brać. Na meczu otwarcia będzie zapewne sporo ludzi. Ale nimi będzie kierowała ciekawość obiektu, nic poza tym. Ile można przychodzić, oglądać i zwiedzać stadion? 2,3,4 mecze? Zobaczą i im starczy.
Pamiętasz może apel SKLW przed meczem ze Śląskiem, aby przyjśc na mecz? Efekt- komplet na stadionie. Apele ITI jakoś nie działają, oni mają problem z wypełnieniem Krytej, któa liczy 5 tys miejsc. Wybrali złą drogę, tylko sa na tyle zadufani, że nie potrafią przyznać się do błędu. Ale już niedługo mam nadzieję, że będa musieli to uczynić.

Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań- te kluby mają potencjał kibicowski, aby zapełnić swoje stadiony do ostatniego miejsca. Potrzebne jest tylko zdrowe podejście do sprawy, trochę inwestycji w jakość zespołu. Nic nie przyciąga ludzi jak sukcesy sportowe. A jeśli dodać do tego fajną atmosferę na trybunach (Na Wiśle i Lechu takowa jest) to zapełnienie stadionu nie będzie rzeczą niemożliwą.

sandbender 16.12.2009 23:53

Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie te 20 tysięcy.

@ToTylkoJa - nie bez przyczyny napisałem o 5 mln euro na transfery. Za tą kwotę, w tej lidze można uzupełnić Waszą kadrę w znaczący sposób kupując obcokrajowców lepszych od Polaków. A to da już odpowiedni produkt.

Niemniej życie zweryfikuje.

Wojtas 16.12.2009 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831039)
Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.
Przecież tam (ITI) nie pracują sami idioci. Jasne jest, że cały stadion zawsze wypełniony być nie musi żeby z organizacją i wynajmem wyjść na zero przy tych cenach. Założyli sobie pewien pułap opłacalności przy tych cenach i pewnie wyszło, że przy średnio 18 tysiącach są na zero. Że nie będzie 35 tysięcy? Będzie po roku, dwóch. TVN + Onet + co tam jeszcze jest są w stanie nakręcić spokojnie "modę na Legię". Takie piknikowe wyjście na mecz w niedziele. A że ceny drogie? Przecież to właśnie w Warszawie są ludzie, którzy zarabiają odpowiednio i łykną karnet za dajmy na to 600-700 PLN na modne wydarzenie jeżeli będą mogli oglądnąć mecz w "kulturalnej atmosferze" (cudzysłów specjalnie - chodzi o to co media rozumieją pod tym pojęciem). A "kultura" (znowu w rozumieniu mediów) się pojawi jak się wyeliminuje "kibolstwo".
No to proszę - zwykły karnet pewnie za 600 PLN, tańszy dla grup zorganizowanych. Co jest grupą zorganizowaną mogącą zakupić taki karnet zadecyduje Legia. Więc spokojnie ponad połowa skonfliktowanych z ITI kibiców nie kupi tańszego karnetu bo nie zostaną zaliczeni do takiej grupy albo nie wejdzie ze względu na cenę normalnego karnetu (co w sumie na jedno wychodzi).
Że nie będzie produktu do oglądania? Popatrzcie na ligę. 5 mln euro na transfery i mistrz jest. Zwróci się poprzez wypełnienie stadionu, reklamy (bo będą inni reklamodawcy bo inny będzie przeciętny kibic - bardziej zamożny).
Tak, że akurat o Ł3 to ja bym się w dłuższej perspektywie nie obawiał.
Martwmy się o nas.




No wlasnie

ITI w Warszawie robi sobie solidny "grunt" majacy na celu wyplewienie wszelakiej masci kibicow innych niz ci ktorzy na mecz przyszli posiedziec i popatrzec.

Jak juz pozbedą sie tych złych kiboli i ich krucjata dobedzie konca wtedy jak piszesz bedzie sie lansowalo haslo ze na meczu juz jesy bezpiecznie i nazbieraja sie nasi celbryci typu Kasia Zielinska czy Marcin Mroczek ktorzy wepchną sie wszedzie to i nawet na Legie przyjdą....

U nas zobaczymy jak sie beda mialo kilka spraw mi.in wspolpraca z fanclubami,bilety do mlyna,bilety dla mlodziezy itd.Mysle ze na D bilet za 30 zl to maximum a na reszte to czas pokaze.

ToTylkoJa 17.12.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831048)
Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie.

masz jakiś przykład klubu, któremu sie to udało? Pisze o krajach podobnych do Polski pod względem kibicowskim (Czechy, Austria, Rosja, Turcja, Chorwacja- nie patrzę na Anglię, Włochy, Hiszpanię bo to zupełnie inne klimaty i pieniądze przeznaczane na piłkarzy itp). Nie kojarzę żadnego takiego klubu. Red Bull Salzburg to próbował i im to nie wyszło. I zobacz, że Salzburg to półka wyżej, niż nasze ligowe potęgi(i gdzie przeznacza się więcej niż wspomnaine przez Ciebie 5 mln euro na transfery)

Chodzisz do teatru? Jest tam bezpiecznie. Jeśli nie jesteś 'sympatykiem' teatrów, to może byłeś tam 2 czy 3 razy na jakiejś sztuce ( i to pewnie z klasą;)). Ja byłem kilka razy i mi wystarczy, nie gustuję w tym. Więc sądzę, że ktoś kto do tej pory nie chodził na mecze, to nie zacznie tego robić. Tak jak wspomniałem- przyjdzie, zobaczy i tyle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl