Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Krolik 22.12.2008 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 645857)
1 zachowanie zburzyło cały dorobek, szkoda

A jakiez to bylo zachowanie..... ??????????

Nastepny Fermenciarz !!!!

Wizard 22.12.2008 17:27

Tak niewiele, ale bardzo wymownie - Franek Franek łowca bramek!

mic 22.12.2008 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 645861)
A jakiez to bylo zachowanie..... ??????????

Nastepny Fermenciarz !!!!

Z pamiecia u Ciebie zle ? Zapomniales uciekajacego szczura ?
Franek wladca firanek

@nizej: tak, poparte na niczym, wyczytalem w sieci "bzdury" i powtarzam :lol:

Pocalujcie jeszcze tego waszego uciekajacego idola w dupsko

Krolik 22.12.2008 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 645871)
Z pamiecia u Ciebie zle ? Zapomniales uciekajacego szczura ?
Franek wladca firanek

Z pamiecia u mnie doskonale !!!! Twoje slowa nijak nie pasuja do tego co bylo przyczyna, powodem odejscia Frankowskiego z Wisly !!!!
Ogolnie odnosze wrazenie ze Twoje slowa sa wsparte na .... NICZYM lub na ... wyczytanych bzdurach w sieci.

Ps.
co ja Tu jeszcze wyczytam ?????

WILU TS 22.12.2008 17:51

To może wyjaw tą swoją wersje odejścia ? bo może czegoś nie wiemy,ale stawiałbym na to że za granicą się o pewnych sprawach nie mówi bądź nie docierają.No wyjaw nam o wielce poruszony

manson777 22.12.2008 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 645881)
Z pamiecia u mnie doskonale !!!! Twoje slowa nijak nie pasuja do tego co bylo przyczyna, powodem odejscia Frankowskiego z Wisly !!!!
Ogolnie odnosze wrazenie ze Twoje slowa sa wsparte na .... NICZYM lub na ... wyczytanych bzdurach w sieci.

Ps.
co ja Tu jeszcze wyczytam ?????

słyszysz jak cię błaga lud??
no to wal te swoje rewelacje o biednym Franusiu:-/ który zmuszony został do wyjazdu

HEDu 22.12.2008 18:13

wyjechał bo sie w****ił ;]

Krolik 22.12.2008 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 645884)
To może wyjaw tą swoją wersje odejścia ? bo może czegoś nie wiemy,ale stawiałbym na to że za granicą się o pewnych sprawach nie mówi bądź nie docierają.No wyjaw nam o wielce poruszony

Za granice docieraja wszystkie wiesci szybciej i sprawniej niz Ci sie wydaje , a poza krajem mowi o pewnych sprawach odwazniej !!
Ja nie mam zamiaru nikogo nawracac ale zwrocic uwage ze nie oskarza sie nikogo o cos ...... CO NIGDY OFICJALNIE NIE ZOSTALO POWIEDZIANE , ani przez Klub ani przez kogokolwiek do tego upowaznionego !!!!
Teoria rzekomej "ucieczki" Franka oparta jest na zwyklych, hamskich plotkoch ktore niemal zatarly zaslugi jakie ten czlowiek zrobil dla Wisly i ich kibicow , grajac dla naszego klubu niemal 7 lat !!!!!!! A zeby bylo ciekawiej te bzdury glosza ludzie ktorzy powinni mu byc wdzieczni za te 7 lat.... itd.

Pytasz o to co stalo za kulisami odejscia ???? niestety , ale napisze Cie ze nie wiem ..... bo tak latwiej ale zarazem NIE WYPOWIADAM SIE NIEUPOWAZNIONY a juz w szczegolnosci publicznie !!!!
Tak samo wszyscy co pisza ze uciekl, zdradzil ..... uwazam ze nie majac zadnych dowodow ani .... jakichkolwiek wiadomosci na ten temat powinni sie nie wypowiadac w ten sposob !!!

mic 22.12.2008 18:27

Tak tak, wiemy, pare(nascie) razy na forum przerabialismy juz te "wiem, ale nie powiem" :lol:

Co mialo zostac potwierdzone ? Pare tygodni wczesniej sprzedawczyk deklaruje sie o wielkiej milosci do Wisly, ze do konca kariery, ble ble ble. Dwa dni po meczu z PAO juz go w Wisle nie ma i przechodzi za kasa do klubu I ligi hiszpanskiej. Nie kompromituj sie ze to trzeba potwierdzac.

"Niewypowiadam sie nieupowazniony" miazdzy :D

Zreszta Twoja odpowiedz ponizej mowi sama za siebie :D

Krolik 22.12.2008 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 645908)
Tak tak, wiemy, pare(nascie) razy na forum przerabialismy juz te "wiem, ale nie powiem" :lol:

Co mialo zostac potwierdzone ? Pare tygodni wczesniej sprzedawczyk deklaruje sie o wielkiej milosci do Wisly, ze do konca kariery, ble ble ble. Dwa dni po meczu z PAO juz go w Wisle nie ma i przechodzi za kasa do klubu I ligi hiszpanskiej. Nie kompromituj sie ze to trzeba potwierdzac.

"Niewypowiadam sie nieupowazniony" miazdzy :D

Nie o o czym z Toba gadac !!
Typowy klakier !!!
Pozdr Wesolych swiat !!

manson777 22.12.2008 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 645904)
Za granice docieraja wszystkie wiesci szybciej i sprawniej niz Ci sie wydaje , a poza krajem mowi o pewnych sprawach odwazniej !!
Ja nie mam zamiaru nikogo nawracac ale zwrocic uwage ze nie oskarza sie nikogo o cos ...... CO NIGDY OFICJALNIE NIE ZOSTALO POWIEDZIANE , ani przez Klub ani przez kogokolwiek do tego upowaznionego !!!!
Teoria rzekomej "ucieczki" Franka oparta jest na zwyklych, hamskich plotkoch ktore niemal zatarly zaslugi jakie ten czlowiek zrobil dla Wisly i ich kibicow , grajac dla naszego klubu niemal 7 lat !!!!!!! A zeby bylo ciekawiej te bzdury glosza ludzie ktorzy powinni mu byc wdzieczni za te 7 lat.... itd.

Pytasz o to co stalo za kulisami odejscia ???? niestety , ale napisze Cie ze nie wiem ..... bo tak latwiej ale zarazem NIE WYPOWIADAM SIE NIEUPOWAZNIONY a juz w szczegolnosci publicznie !!!!
Tak samo wszyscy co pisza ze uciekl, zdradzil ..... uwazam ze nie majac zadnych dowodow ani .... jakichkolwiek wiadomosci na ten temat powinni sie nie wypowiadac w ten sposob !!!

sam opierasz się na plotkach, "wieściach które za granicę sprawniej dochodzą" ...
no to jak inaczej zrozumieć to co piszesz
i jak traktować to poważnie....

picasso 22.12.2008 18:42

bo u nich w amełryce,wszyscy wiedzą lepiej...

Krolik 22.12.2008 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 645915)
sam opierasz się na plotkach, "wieściach które za granicę sprawniej dochodzą" ...
no to jak inaczej zrozumieć to co piszesz
i jak traktować to poważnie....

Na Plotkach...... i niech tak zostanie !
Ale za 20 lat bycia niemal wewnatrz klubu i po wyjezdzie nie tracac kontaktow do dzis , chyba mam inne zrodlo "plotek".
Staram sie nic na ten temat nie "pieprzyc" ale niech inni tez tego nie robia bo to "plotki" :-)
Ja pamietam 7 lat Franka w Wisle i takie same odejscie jak kilkuset innych zawodnikow.
Pozdr

mic 22.12.2008 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 645941)
Na Plotkach...... i niech tak zostanie !
Ale za 20 lat bycia niemal wewnatrz klubu i po wyjezdzie nie tracac kontaktow do dzis , chyba mam inne zrodlo "plotek".
Staram sie nic na ten temat nie "pieprzyc" ale niech inni tez tego nie robia bo to "plotki" :-)
Ja pamietam 7 lat Franka w Wisle i takie same odejscie jak kilkuset innych zawodnikow.
Pozdr

Nie mow za duzo, bo nie jestes upowazniony. KMWTW :lol:

pio 22.12.2008 19:32

Matusiak reaktywacja
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60..._Widzewie.html
Tak, by trochę od Franka odpocząć :)

mic 22.12.2008 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pio (Post 645963)
Matusiak reaktywacja
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60..._Widzewie.html
Tak, by trochę od Franka odpocząć :)

Ciekawi mnie przy po paru meczach, jak wyladuje na lawie, znowu bedzie zalic sie do pracy ze nie tak sie umawiali...

R33 22.12.2008 20:18

Najbardziej dziwi mnie, że wybiera się do I ligowego (czyli II) klubu, ale już mówią o odbudowaniu, grze w kadrze itp. Wg. mnie troche smieszne, że zawodnika z I ligi można do repry powołac, no chyba, żeby nieźle wybijała się poza przeciętną, czyli raczej min. 1 bramka na mecz(Pa. Brożek strzelał praktycznie co 1 bramkę na mecz w ekstraklasie i na powołanie trochę trzebabyło czekać). Matusiak to typowy egzekutor który musi liczyć na dobr dogrania kolegów, a w I lidze raczej będzie z tym ciężko.

HEDu 22.12.2008 20:31

za to micanski swietnie sobie radzi, ile on ma lat ? 21 ? 16 goli ? po rundzie jesiennej ?
matusiak nigdy tyle nie zdobedzie xD

1q2 22.12.2008 22:01

Krolik -nie cisnieniuj tak - akurat jesli chodzi o Franka sa 2 punkty widzenia i nie sadze by jedna strona przekonala druga.
Ja niestety przychylam sie do zdania ze Franek mogl zostac legenda....mogl ale nie zostanie - niezaleznie od tego ile u nas gral i ile bramek strzelil - co nie oznacza ze jest to jakos odgornie narzucone - mozesz miec zdanie odwrotne i tego sie trzymajmy.

KOMINEK 22.12.2008 23:03

Panowie i Panie koniec młócenia o Franku jak chcecie sie jeszcze poobrzucać błotem to przejdźcie na privy

michel 22.12.2008 23:19

Frankowski odszedł z Wisły w okolicznościach podobnych jak inni piłkarze. Czemu nie jeżdzicie po Żurawskim czy Kosie, którzy co pół roku mówili jakby to chcieli odejść, pograć za granicą?. Franek zawsze powtarzał, że chce gra dla Wisły. Co z tego ze był kapitanem? Żuraw też był i odszedł, przed eliminacjami do LM. Po meczu z PAO Franek był strasznie załamany, zresztą jak my wszyscy. Jaki szczur z tonącego okrętu??? Nie przypominam sobie, żeby Wisła tonęła. Przegrane kolejne eliminacje do LM to upadek klubu? Franek to jedyna gwiazda dawnej Wisełki, która najbardziej utożsamiała się z Wisłą.
Na koniec tylko powiem, że współczuję Tomkowi jak czyta te wasze komentarze. Bo on dalej szanuje kibiców Wisły, a wy go poniżacie. Założę się, że zrobił dla Wisły więcej niż większość z was, więc nie macie prawa tak po nim jeżdzić.

1q2 22.12.2008 23:53

michel - pozwol ze Ci wyjasnie i co wazniejsze, opre sie tylko na faktach ,ktorych podwazyc nie mozna, a pomine watki, ktore przewinely sie w zwiazku z ta sprawa a co do ktorych pewnosci nie mam.

1.Kosa chcial odejsc i odszedl - po wiosnie 2003.Nie zostawil Wisly, przed meczem z Lazio ani po - dogral runde - pozegnal sie i tyle.
2.Zuraw odszedl po wiosnie 2005 - wiadomo bylo ze chce to zrobic - dostal pozwolenie, dogral runde do konca - pozegnal sie i tyle.

Faktem jest ze Wisla zgodzila sie na odejscie tylko 1 z 2 swoich snajperow.Taka byla cala koncepcja przygotowan do sezonu 05/06 oraz do pucharow - zgodzil sie na to bez jakiegokolwiek szemrania Franek, podkreslajac do tego ze on w Wisle bez problemu moze zostac do konca kariery.

Doszlo do rewanzu w Atenach - stalo sie to co sie stalo - czyli stracilismy awans, ktorego stracic nie moglismy - a jednak.
Franek WYMUSIL na klubie natychmiastowy transfer - doszlo nawet do takiego absurdu ze sam z wlasnej kieszeni doplacil roznice.
Zostawil zespol rozbity , przed bardzo waznymi meczami - bez zadnego napastnika i w zasadzie bez zadnej realnej szansy by kogos rownie wartosciowego pozyskac. - jak wiadomo na szybkiego wzieto Kryszala.

Nie widzisz roznicy miedzy planowanymi odejsciami , po zakonczeniu sezonu - gdzie od dawna jest jasne ze to nastapi i klub ma czas by sprowadzic nastepcow , a ucieczka w srodku rundy , doslownie z dnia na dzien, co stawia pracodawce, ktoremu ponoc Franek tyle zawdzieczal - w sytuacji mega nieciekawej?

Jakbym ja mial takiego pracownika, ktory by mi taki numer odwalil to nie chcial bym go wiecej znac - niezaleznie ile i co dla mnie wczesniej zrobil.

Pomijam fakt bredzenia o chorym dziecku , ktoremu hiszpanski klimat mial bardzo pomoc - Wiadomo ze jak tylko Franio uslyszal dzwiek srebrnikow , to Hiszpanie zamienil na rownie ciepla Anglie:>

I o wszystko w zasadzie - mam nadzieje ze prosto, przejrzyscie i bez jakiejs zacieklosci.
A wystarczylo dograc te 2 miesiace i odejsc w przerwie zimowej, z czym pewnie problemow by nie bylo.

michel 23.12.2008 00:09

Ale zwróć uwagę jaki Franek był rozbity po meczu w Atenach. Nie ten sam człowiek co zawsze.
A jeśli chodzi o Żurawia to z tego co pamiętam to już w 2002 roku, kiedy był królem strzelców chciał odejść ( co rundę były spekulacje czy odjedzie, a po meczach z Lazzio to już napewno).
Frankowski chyba najbardziej ze wszystkich piłkarzy przeżywał klęskę z PAO. Po tym meczu chyba zwątpił, że może coś jeszcze z Wisła osiągnąć. Nie dziwię się, bo ja po tym meczu 2 tygodnie chodziłem jak ścięty, z nikim w domu nie rozmawiałem nawet:)
Fakt, że odszedł szybko i nie zapowiadało się to przed LM, ale to chyba nie upoważnia do nazywania go zdrajcą, judaszem.
A w Wiśle jak odchodził to był Kużba ( odchodził, wracał, ale do niego nie macie pretensji, tak na marginesie), Brożek, Penksa, więc nie przesadzaj. Zresztą gdyby Cupiałowi bardzo zależało to by go nie puścił.
Piszesz też o pazerności na kasę Frankowskiego. Przypomnij sobie ile on zarabiał w Wiśle w stosunku do innych zawodników. Więcej od niego mieli: Żuraw, Szymek, Kosa, Dawidowski(parodia), Kużba (który był wtedy rezerwowym), Kukiełka, Uche i ktoś tam jeszcze. To było sprawiedliwe?? Jakoś Franek nie narzekał, więc nie można mówić ze jest pazerny. A, że chciał dorobić na emeryturę i godne życie to nie można mieć pretensji.

South 23.12.2008 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michel (Post 646204)
Jakoś Franek nie narzekał, więc nie można mówić ze jest pazerny. A, że chciał dorobić na emeryturę i godne życie to nie można mieć pretensji.

Zwłaszcza jak powiedział ,że za jego pensje było naprawdę ciężko utrzymać rodzinę ...

michel 23.12.2008 00:33

Ciekawe czy Ty nie chciał byś więcej zarabiać. Zresztą te słowa, o których piszesz ( te o dzieciach i chorobach również) wypowiedział już po transferze i namaszczeniu go judaszem. Przez takich ludzi jak wy musiał się tłumaczyć ciągle, dlaczego odszedł. Czepiacie się go o wszystko, o każde słowo. Franek mówi po prostu to co myśli i tyle.

WILU TS 23.12.2008 00:35

Widać że jesteś upośledzony za przeproszeniem na punkcie o wielkiego Franka co widać po podpisach i nawet awatarze(masz też koszulke z Frankowskim ?),więc dyskusja jest bez sensu.Ty tak a My tak i tyle.

michel 23.12.2008 00:41

raczej nie jestem jedyny w tym przekonaniu. I dla twojej informacji nie mam koszulki z Frankowskim. Dyskusja nie ma sensu. Z waszymi urojeniami nie da się wygrać.

mic 23.12.2008 00:43

michel rozumiem ze Twoim idolem jest Frankowski, ale spojrz obiektywnie na to co sie stalo. A porownywanie do odejscia Zurawia jest lekka przesada i dwa rozne swiaty. Zarabial w Wisle tyle, ze nie mogl utrzymac rodziny ? A co ma powiedziec 90% spoleczenstwa, ktore miesieczna pensje ma moze z 1/10 pensji Franka ? Faktem jest ze uciekl z Wisly, zostawiajac ja w bardzo zlej pozycji. Przez caly czas gry w Wisle wypowiadal sie w mediach jak to on ja kocha, jak to do konca kariery w Wisle bedzie gral. Dla mnie jest teraz zwyklym sprzedawczykiem, ktory ucieknie za kasa. Pewnie za lepsza kasa poszedlby do Cracovii albo Legii nawet. Wypial sie na kibicow po meczu z PAO, teraz to wraca w jego strone. Mam nadzieje ze pogra sobie w rezerwach Jagi

PS. Napisz co rozumiesz przez "wasze urojenia" i napisz dlaczego tak uwazasz, ciekawi mnie to


"Po tym meczu chyba zwątpił, że może coś jeszcze z Wisła osiągnąć." - dokladnie. Wlasnie o tym cala rozmowa. Wypial sie na Wisle, zostawil ja i poszedl osiagnac wiecej ($$$)

"Przez takich ludzi jak wy musiał się tłumaczyć ciągle, dlaczego odszedł. Czepiacie się go o wszystko, o każde słowo" - skoro jest osoba publiczna i wypowiada sie w mediach to czemu mamy sie tego nie czepiac ? Tak samo wypowiadal sie jak to on kocha Wisle. I co ? W takim razie okazalo sie ze robil wszystkich kibicow w chuja

manson777 23.12.2008 07:48

a Daruś płacze, że nudno, grać nie dają ....

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60...c_Auxerre.html

biedaczek

:rotfl:

jerry.lii.lewis 23.12.2008 08:33

Skoro na faktach, to doprecyzujmy:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 646190)
michel - pozwol ze Ci wyjasnie i co wazniejsze, opre sie tylko na faktach ,ktorych podwazyc nie mozna, a pomine watki, ktore przewinely sie w zwiazku z ta sprawa a co do ktorych pewnosci nie mam.

1.Kosa chcial odejsc i odszedl - po wiosnie 2003.Nie zostawil Wisly, przed meczem z Lazio ani po - dogral runde - pozegnal sie i tyle.
2.Zuraw odszedl po wiosnie 2005 - wiadomo bylo ze chce to zrobic - dostal pozwolenie, dogral runde do konca - pozegnal sie i tyle.

O ile pamiętam Franek odszedł w ostatnim momencie letniego okienka transferowego. Niespodziewanie (dla mnie też) ale w okienku.

Cytat:

Faktem jest ze Wisla zgodzila sie na odejscie tylko 1 z 2 swoich snajperow.Taka byla cala koncepcja przygotowan do sezonu 05/06 oraz do pucharow - zgodzil sie na to bez jakiegokolwiek szemrania Franek, podkreslajac do tego ze on w Wisle bez problemu moze zostac do konca kariery.

Doszlo do rewanzu w Atenach - stalo sie to co sie stalo - czyli stracilismy awans, ktorego stracic nie moglismy - a jednak.
Franek WYMUSIL na klubie natychmiastowy transfer - doszlo nawet do takiego absurdu ze sam z wlasnej kieszeni doplacil roznice.
Zostawil zespol rozbity , przed bardzo waznymi meczami - bez zadnego napastnika i w zasadzie bez zadnej realnej szansy by kogos rownie wartosciowego pozyskac. - jak wiadomo na szybkiego wzieto Kryszala.
Z tego co wiem, to Frankowski dostał zgodę na wyjazd pod warunkiem, że klub znajdzie zmiennika i na to Franek się zgodził. Czasu to za dużo nie mieli - to fakt. Znaleźli Kryszała :-/ i dlatego Frankowski mógł odejść.
O presji ze strony Frankowskiego można mówić, o wymuszeniu raczej nie. Dopłacił bo chciał odejść - nie jest to typowe zachowanie sprzedawanych piłkarzy ;-) ale żeby o to mieć pretensje to może przesada.
Decyzję jednak podjął zarząd Wisły i na swoich warunkach, a to, że nie poradzili sobie z presją jednego pilkarza - taki mieliśmy zarząd. Mogli się nie zgodzić na zastąpienie go Kryszałem ale wtedy musieliby poradzić sobie ze sfrustrowanym piłkarzem, a prościej dać mu odejść.
A od zajmowanie się rozbitym zespołem jest trener, nie piłkarz (nawet kapitan).

Cytat:

Nie widzisz roznicy miedzy planowanymi odejsciami , po zakonczeniu sezonu - gdzie od dawna jest jasne ze to nastapi i klub ma czas by sprowadzic nastepcow , a ucieczka w srodku rundy , doslownie z dnia na dzien, co stawia pracodawce, ktoremu ponoc Franek tyle zawdzieczal - w sytuacji mega nieciekawej?
Odchodził w oknie transferowym. To, że niespodziewanie i po deklaracjach pozostania to fakt i o to można mieć pretensje (zakładając, że nic ekstra nie działo się wewnątrz zespołu ...).

Cytat:

Jakbym ja mial takiego pracownika, ktory by mi taki numer odwalil to nie chcial bym go wiecej znac - niezaleznie ile i co dla mnie wczesniej zrobil.
Jak ja bym miał takiego pracownika to bym go przede wszystkim nie puścił. Najgorsze co wtedy groziło to odesłanie Franka na ławkę. Nadmiernie klubu by nie obciążał bo zarobki (jak na piłkarza) nie kosmiczne, a czas może pozwoliłby na lepsze poukładanie spraw.

Cytat:

Pomijam fakt bredzenia o chorym dziecku , ktoremu hiszpanski klimat mial bardzo pomoc - Wiadomo ze jak tylko Franio uslyszal dzwiek srebrnikow , to Hiszpanie zamienil na rownie ciepla Anglie:>
Tu się wygłupił koncertowo. Czy dźwięk srebrników był tu najważniejszy ?? wątpię. Dla Kosy czy Żurawia na pewno - obaj deklarowali chęć zmiany klubu i nie sądzę, żeby nie jechali zarabiać. Żuraw nie gra w jakimś mocno prestiżowym klubie, a po fiasku w Celticu nie palił się do powrotu do Polski - wybrał ... srebrniki.
Sądzę, że Franek, jeśli za kasą by leciał to nie korzystałby z pierwszej nadarzającej się oferty tylko spokojnie pograł rundę i poszukał klubu. Ja bym tak zrobił szukając jedynie pieniędzy.
Za mało wiemy o tym, co się wtedy w zespole stało, żeby wyrokować.

Cytat:

I o wszystko w zasadzie - mam nadzieje ze prosto, przejrzyscie i bez jakiejs zacieklosci.
A wystarczylo dograc te 2 miesiace i odejsc w przerwie zimowej, z czym pewnie problemow by nie bylo.
Od sierpnia (z Grekami grali 23 sierpnia) do przerwy zimowej jest 4 miesiące.
To tak dla porządku. Bez bronienia czy oskarżania kogokolwiek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl