![]() |
Dudu Biton strzelił na 2-4 w porażce Liege z Brugią
|
Cytat:
|
Tak mi się przypomniało jedno nazwisko - Maciej Stolarczyk: co się z nim dzieje? Bardzo go lubiłem, facet z jajami a wg Petrescu wzór do naśladowania i Profesjonalista przez wielkie P.
|
Obecnie stolar jest działaczem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz prowadzi szkółkę dla dzieci razem z Radkiem Majdanem :)
|
Witam,
na wstępie zaznaczam, że nie jestem kibicem Wisły ale interesuje mnie pewna kwestia, którą chyba najlepiej poruszyć na tym forum. Interesuje się piłką od wieeeeelu lat, pamiętam dream team z Żurawskim, Frankowskim, Kosowskim i Szymkowiakiem, pamiętam Widzew Smudy, mecze Legii z Sampdorią itd., itp.. Pamiętam większość meganapadziorów naszej Ex: Svitlice, Citkę, Kowalczyka poprzez Sikorę, Olisadebe aż do Lewego i Rudnewsa. Różne były ich losy w naszej lidze i po naszej lidze, style gry, siła zespołów w których grali, podejście do zawodu, zdobyte trofea itp, te rzeczy dosyć trudno przyrównać. Ale czy zgodzicie się ze mną, że: - na przestrzeni ostatnich 20 lat, - napastnikiem o największym talencie, - który "miał papiery" na czołowy klub europejski (od Barcelony do powiedzmy Borussi), był Paweł Brożek? |
Paweł na takie granie miał papiery do pierwszej poważnej kontuzji.
Później po powrocie to już nie było to samo, stracił gaz, bazował na zastawianiu itd, dobrze mu to wychodziło ale błysk który miał jakoś przygasł. Największą szkodę wyrządziło mu, zachowawcze leczenie po kontuzji w Bełchatowie, on też się jakoś bronił przed operacją i tak to trwało, trwało a on suma summarum na tym tracił. Miał chłopak błysk, a bramka z PAO w Krakowie, widziana na żywo gdzie on przyśpieszał w jakimś innym tempie niż zawodnicy wokół, gracja przyjęcia, SUPER!!! |
Ja jestem zdania, że z pkt widzenia kariery Pawła to powinien był odejść po PAO, a być może jeszcze lepiej jakby Go ktoś wziął zaraz po debiucie wiosną 2001. Jakby wtedy trafił w dobre miejsce i przetrwał psychicznie i bez kontuzji to byłby wysoko.
|
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...78572643_n.jpg
Fejk a może już młody jest zaklepany... :) Jeśli mam być szczery to nie dziwie się ze tak się stało. |
Cytat:
Stary zapewnia dobry start młodemu, a my nie wiem czy dostaniemy nawet na komplet nowych piłek... |
Z ciekawości sprawdziłem co słychać u Issa Ba i okazuje się że od tego sezonu jest zawodnikiem Dinamo Bukareszt gdzie gra w podstawowym składzie.
|
Cytat:
jak dla mnie to do kontuzji to był jeden z najlepszych polskich graczy, zresztą, mecz Polska - Czechy w Chorzowie, gdzie wraz z Kubą rozmontowali obronę Czechów raz po raz to było coś pięknego |
Cytat:
Nie. |
Wg ciebie kto był bardziej utalentowany?
|
Długo się nie trzeba zastanawiać, wystarczy wspomnieć o Żurawskim
|
Jednopytanie: piszesz z Huelva?
:D ps. tak, wiem, że z Bielska Najczęściej piszesz na 90minut... Look: Co Cie łączy z Brożkiem? |
Cytat:
|
Czemu głupie pytanie na forum sportowym o byłych Wiślakach i jakie to ma znaczenie skad pisze, gdzie pisze? Czy to forum milicji czy kibiców? :neutral:
Po prostu pamietam, jak Brożek grał, jak przerastał tą ligę o dwa poziomy wszystkim: szybkością, zwinnością, techniką, ustawieniem się i uważam, że facet miał potencjał największy od czasów olimpijskiej repry 92'. Pierwszy raz przeczytałem wywiad z nim w PS jak jeszcze nie grali z bratem w 1 składzie i odtąd śledziłem jak się chłopak rozwija. To co pokazywał swego czasu w lidze, to było zwierzę boiskowe, maszyna do zdobywania bramek, gość czasem wygrywał wam mecze w pojedynkę po prostu. Można powiedzieć, że swego czasu oglądałeś mecze i prawie kłuło w oczy jak bardzo nie pasował do tej naszej biednej ligi. W każdym razie fenomen ostatnich lat, choć jak widzę niewielu podziela moje zdanie... pzdr :D A co Żurawskiego - wybitny piłkarz grający "ładniej i z gracją" ale jednak nie miał tego ciągu na bramkę i zwinności co Brożek |
Zwierze boiskowe... hehe dobre!
|
Cytat:
|
Cytat:
pamiętam jak w 2004 roku Żuraw strzelił 7 bramek w sparingu z mistrzem Cypru ( i gdzie My teraz jesteśmy , a gdzie oni ? ). Do dzisiaj to niepobity rekord . Może i to byli chłopcy do bicia , ale Brożek nawet będąc w formie nigdy nie wkręcał rywali w ziemię tak jak Żuraw . Finezja , kultura gdy , technika , współpraca z partnerami i inteligencja boiskowa - to było po stronie Maćka Co nie zmienia faktu że Brożek i tak był na trzecim miejscu jesli chodzi o najlepszych snajperów Wisły ostatnich 15 lat . |
Cytat:
|
Przede wszystkim pożegnał się tak, że jak na pół roku przed końcem wypożyczenia miał pewność że tu dłużej nie zostanie, to mu się zwyczajnie odechciało grać.
|
http://www.youtube.com/watch?v=VzsqN...layer_embedded
Dynamo Moskwa przegrał z Kubanem Krasnodar a Dan chyba powinien się melisy napić xd |
"Czerwona kartka! To jest czerwona kartka!!!"
|
Po raz ostatni jedynie Polakami
Cytat:
|
^^^ Ładna paka ;)
Olo Moskalewicz ;))) |
To był skład...
|
Oldboje Wisły awansowali do trzeciej rundy pucharu polski. Ograli dwudziestolatków...
Na zmianę wszedł 61-letni Kazimierz Kmiecik. Gratulacje :D W linku ("Weszło") wywiad z Motyką w formie audio. |
Biton strzelił właśnie dwie bramki w sparingu z MVV Maastricht. Standard wygrał 3-0
|
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl