![]() |
Może ambicją nadrabiali przyjezdni, bo bęcki dostali od Anglików na swoim terenie, teraz przegrywali z Polską i walką chcieli zniwelować wątpliwe umiejętności 3/4 naszych kopaczy. Nie wiem w jakich okresach dominowali Mołdawianie? Przed stratą goli? Po karnym? Po golu Wawrzyniaka? Na skrócie było widać, że ładnie Sobota się zaprezentował i miał sytuacje, inni też mieli, więc nie było chyba aż tak tragicznie?
|
Obczajcie to:
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/...ka-anglia.html |
|
Cytat:
Stanislav Namasco - bramkarz klubu Kubań Krasnodar, ósmej ekipy rosyjskiej Premier Ligi Petru Racu - aktualnie bez klubu, cały poprzedni sezon stracony ze względu na kontuzję, wcześniej podstawowy skład w barwach szwedzkiego IFK Norrköping Igor Armas - podstawowy środkowy obrońca klubu Kubań Krasnodar, ósmej ekipy rosyjskiej Premier Ligi Alexandru Epureanu - podstawowy środkowy obrońca klubu , rosyjskiej Premier Ligi, wcześniej regularnie występował w drużynach Dynamo Moskwa i FK Moskwa Victor Golovatenco - podstawowy zawodnik drużyny Sybira Nowosybirsk, wcześniej podstawowy zawodnik w Chimki, grającym w rosyjskiej Premier Lidze Alexandru Suvorov - wiadomo. Serghei Covalciuc - aktualnie zawodnik mistrza Kazachstanu, wcześniej regularnie grał w Spartaku Moskwa, Tomie Tomsk, czy ostatnio w lidze ukraińskiej Stanislav Ivanov - niegdyś czołowy rozgrywający drużyny FK Moskwa, ostatnie lata spędził w Lokomotiwie Moskwa, Krylja Sowietow Samara i FK Rostow, ostatnie lata jednak pod znakiem kontuzji Alexandru Gatcan - od czterech sezonów podstawowy rozgrywający rosyjskiego FK Rostow, wcześniej Rubin Kazań Artur Patras - jako młody zawodnik poprzednie sezony spędził w lidze rumuńskiej, wypożyczany do różnych klubów z czołowej ekipy, czyli Politechniki Timiszoara. Teraz przeszedł do AZAL-u Baku. Igor Picusceac - w poprzednim sezonie piłkarz FK Krasnodar, teraz Amkar Perm - oba kluby grają w rosyjskiej Premier Lidze. Powiedz mi, ilu piłkarzy mamy w klubach typu Zienita, CSKA, Spartaka i innych na tym poziomie, żeby lekceważyć fakt, iż nasi ostatni rywale mają piłkarzy, którzy albo byli w przeszłości zawodnikami regularnie grającymi w drużynach tej klasy, albo aktualnie grają w drużynach środka tabeli ligi rosyjskiej? Czy tak wygląda amatorstwo? Sorry, ale nawet Maciej Rybus nie trafił do klubu klasy Kubania Krasnodar, tylko poszedł półkę niżej, do Groznego. Teraz oczywiście Terek radzi sobie nieźle, ale w momencie gdy Rybus tam dochodził Terek był dużo mniej cenionym klubem. Nigdy nie pojmę tego, dlaczego tak łatwo w naszym kraju lekceważy się rywali i lekką ręką robi się półamatorów z każdej drużyny, która nie nazywa Anglia, Ukraina czy inna Hiszpania. Dla jasności - nie twierdzę, że fakt równego grania z drużyną na poziomie Mołdawii jest normalny, bo tak nie jest. Twierdzę jednak, że futbolowym debilizmem jest oczekiwanie, iż będziemy rozbijać drużynę, która w zdecydowanej większości oparta jest na zawodnikach grających w dużo lepszej lidze, niż polska. Dwa do zera to wynik oddający realia, bo tak też wyglądają mecze z drużynami naszej klasy. Owszem, Mołdawianie momentami ładnie wymieniali piłkę, ale skoro mają w linii pomocy zawodników, którzy wymieniali nie tak dawno podania w barwach Spartaka Moskwa czy innego Lokomotiwu, to znaczy że musieli coś sobą prezentować. Nie jest przypadkiem, że Holandia w poprzednich eliminacjach wygrała z nimi dwa razy po 1:0, że pokonali Finlandię, że Szwedzi i Węgrzy męczyli się z nimi u siebie, wygrywając po 2:1. Szwecja, Węgry, Holandia...1:2, 1:2, 0:1, 0:1...każda z tych ekip musiała z Mołdawią tak samo wydzierać punkty, jak i my ostatnio. Z prostego powodu, Mołdawia to nie jest druga Cracovia, jak debilnie poprzez skrót myślowy stwierdził bodaj Borek, to nie są jakieś ogórki z ligi mołdawskiej, tylko w skrócie mówiąc środek tabeli ligi rosyjskiej. Nawet jeśli ktoś z nich gra w Azerbejdżanie, Sheriffie Tyraspol, czy Kazachstanie, to głównie ze względów finansowych, a nie sportowych. Cytat:
Druga sprawa to to, jakim składem żeśmy w tych eliminacjach grali. Od lat odpadamy w turnieju U-21, ale praktycznie od olimpiady w 1992 do teraz ta kadra jest olewana w PZPN, w naszej reprezentacji w tym roczniku powoływani są zawodnicy drugiego, trzeciego sortu pod względem jakości, najlepsi zawodnicy do lat 21 najczęściej grają w pojedynczych meczach eliminacyjnych, praktycznie na palcach jednej ręki można policzyć mecze w ostatnich dziesięciu latach, w których wykorzystywany był pełny potencjał naszych drużyn U-21. Więc powiedz mi, jak mieliśmy walczyć z takimi Portugalczykami, którzy są nacją od nas piłkarsko lepszą, skoro oni wystawiają swój czołowy skład, w dodatku nawet jeśli któraś z ich gwiazd nie gra, to mają oni zdecydowanie szersze pole manewru, kilkudziesięciu zawodników na podobnym poziomie - my takiego szczęścia nie mamy, a w takim meczu nie gra kilka kluczowych postaci naszej piłki do lat 21. Na starcie jesteśmy przegrani i skazani na 4-5-1 z obroną Częstochowy. Weźmy na przykład aktualną kadrę - gdybyśmy mieli wystawić najsilniejszy skład, wyglądałby on prawdopodobnie tak: Szczęsny (Arsenal) - Olkowski (Górnik), Krychowiak (Reims), Kamiński (Lech), Oleksy (Piast) - Borysiuk (Kaiseslautern), Salamon (Brescia) - Możdżeń (Lech), Wolski (Legia), Wszołek (Polonia) - Sobiech (Hanover 96) Tak wygląda aktualny polski potencjał zawodników do lat 21 - przeciwko Rosji z tego składu zagrało...trzech zawodników. Nawet wykluczając Szczęsnego są tu również Pawłowski z Undinese, Kurto z Rody Kerkrade, Skowron z Jagiellonii, czy Skorupski z Górnika - ten ostatni teraz akurat jest w słabszej fromie. Mówisz, że grały z Portugalią gwiazdy typu Żyro czy Teodorczyk. Tylko powiedzmy sobie szczerze, taki Wszołek to na ten moment spory skok jakościowy w stosunku do Żyry, tak samo Sobiech jest lepszym, bardziej doświadczonym zawodnikiem od Teodorczyka, w dodatku oszlifowanym w Bundeslidze, a ma tam OLBRZYMIĄ konkurencję w ataku, pod względem ilości klasowych zawodników w linii ataku Hannover jest bodaj w pierwszej trójce w lidze niemieckiej. Klich jest utalentowany, ale z pewnością nie aż tak, jak Wolski, w dodatku Mateusz od wielu miesięcy nie gra w piłkę. Można też uznać Mateusza Matrasa za utalentowanego defensywnego pomocnika, ale to w nie ten kaliber, co Salamon, który jest ceniony we Włoszech i szkolił się w zupełnie innej rzeczywistości piłkarskiej. I tak właśnie rok w rok wygląda ta nasza kadra - niby fajne chłopaki, niby występują w niej utalentowani zawodnicy, ale żeby coś osiągać to trzeba wystawiać do gry najlepsze, co się ma, bo tak właśnie robią konkurenci i tak tylko można podejmować z nimi równą walkę. My natomiast kadrę U-21 traktujemy po macoszemu, to i wyniki są jakie są. Nie jesteśmy Hiszpanami czy Niemcami, żeby móc liczyć na sukcesy grając drugim sortem, chociaż i oni wystawiają zazwyczaj zdecydowaną większość najlepszych w tym roczniku w swojej kadrze U-21. |
Ty, a da się grać w dwóch kadrach jednocześnie? Bo z tego składu U-21 to 9 jest powoływanych do szerokiej kadry seniorów . Więc to nie kadra jest olewana przez pzpn tylko ważniejsza, co jest oczywiste jest reprezentacja seniorska.
Taka Hiszpania czy Niemcy może wystawić sobie i sześć różnych 11 do U-21 i zapewne z każdą mieli byśmy nie małe problemy na korzystny wynik. Niestety ale Polska cierpi na deficyt dobrych piłkarzy więc każda para nóg jest w naszej sytuacji na wagę złota. A co do Mołdawii, to jak byś nie kombinował to są ogóry i tyle. Angole się nie pierd... w jakies rozkminki i pojechali ich 5-0 i narka. Dla nas Polaków oczywiście to mogą się wydawać grajki pełną parą, tak samo możesz napisać o każdym naszym przeciwniku. Prawda jest taka że nam obecnie bliżej poziomem do tych ogórów niż do np.Anglików. A zresztą jeśli z Angolami bedzie remis na wyjeździe, to wspomnisz moje słowa za 30 lat... A z resztą daj Bóg by się tak stało, dajmy upiorom w końcu spocząć na annałach historii. Tamten remis zabalsamował ich lepiej niż najwyżsi kapłani Tutenchamona. Jako ciekawostkę wspomnę, że Pzpn dokładnie sobie zaplanował (terminarz) swoje święto i mecz z Angolami na Wembley odbędzie się dokładnie w rocznicę 40 lat (bez 2 dni, na czwartek nie było zgody Uefa). 17.10.1973 - 15.10.2013 oj ....a będzie się u Zdzicha wóda lała strumieniami. |
Nie wiem czy to odpowiedni dział forum, ale prosiłbym Was o obiektywną opinię nt. wyborów na stołek prezesa PZPN.
Lato na pewno nie zostanie już prezesem, nie dostał odpowiedniej liczby głosów. Dwóch pionków Antkowiaka i Pionka nawet nie wymieniam, bo nie mają żadnych szans. No i teraz jest pytanie... Boniek - który ma koneksję, zna języki i jest pewność że wprowadziłby by jakiegoś kuratora i zrobił porządek z całą tą korupcją. Kosecki - ewidentnie osoba związana z polityką ( poseł PO ), ale nie, nie chce wrzucać na Platformę, tylko zastanawiam się, czy ma szanse? Czy podczas głosowania na prezesa, głosujący nie wybiorą kogoś apolitycznego? Kręcina- przy całej mojej , jak i Waszej niechęci do tego spasionego chlora, czy on jednak nie ma największych szans? Jako sekretarz związku, czy kim on tam jest - może wiele. I wiele na pewno naobiecywał baronom jak i klubom. Jak Wy to widzicie? |
Niestety pewnie Kręcina wygra też moim zdaniem ma największe szanse. Czyli będzie jeszcze gorzej niż jest
|
1. Boniek już był wiceprezesem i mu parę spraw nie przeszkadzało, a w Widzewie oczywiście o korupcji nie wiedział. Idealny kandydat dla lemingów. Nie wnikać w szczegóły i detale - zachwycać się jego znajomością języków i europejskością.Kuratora to może wprowadzić tylko sąd.
2. Kosa - fajny chłop, ale to zapewne skończy się tym, że cała Polska będzie po nim jechać. Nie życzę mu więc wygranej. Zresztą pewnie byłby pionkiem PO, więc zamiast robić poważne rzeczy zajmie się eliminacją kiboli. 3. Kręcina - mam nadzieje, że wygra. Będzie armagedon i nareszcie zacznie się poważna budowa - najlepiej nowego - związku piłkarskiego. Boniek będzie tylko kwiatkiem do kożucha, a poza tym pewnie po roku s.......i do Rzymu, bo mu sie znudzi (mi też by się znudziło, gdybym mieszkał w Rzymie). 4. Antkowiak i Pionka - nie przekreślam szans Antkowiaka. Zwykły działacz, zapewne nic nie będzie ogarniał. Jedyna zmiana taka, że mniejszy prymityw od Grzesia. Szanse obstawiam tak: Boniek Antkowiak Kosa Kręcina Pionka |
Nie wiem czy brałeś dzisiaj plaster pod język, czy może jakiś inny kwas pod pachę, ale jak możesz mieć nadzieję, że wygra gość z wyrokiem, tj. Kręcina?
Przecież to ten sam beton co Lato, jakie budowanie związku, co Ty mówisz? Przecież nic się nie zmieni! |
Z tych co są to największe szanse mają Boniek i Kosecki, ale dla mnie to są słabi w w oczach narodu, natomiast najmocniejsi z tych co mają szanse na prezesa.
Propo meczu z RPA, bez sens kompletny... |
Naprawdę ktoś sądzi, że któryś z tych kandydatów zmieni coś przy betonie i baronach panujących od lat? Wygra Kręcina. Oby.
|
Co wy gadacie jaki Kręcina pewnie wygra ale to będzie katastrofa to był pupil Laty siedzi tam od lat co on może zmienić. Kosecki? stop dla polityków w tej instytucji. Boniek byłby najlepszy ale go napewno nie wybiorą. Pamitacie popszednie wybory wszyscy stawiali na Late i Bonka malo kto stawial na Krecine i jak sie skonczyloBoniek Chyba dwa glosy Krecina chyba kolo dwudziestu i pewnie wygra teraz opasła morda Kręcina ale to to samo albo jeszcze gorsze od laty
|
Zdzisiu Kręcina idiotą nie jest i wie, że jego wybór oburzy tzw. opinię publiczną. Przed decydującą turą wyborów wycofa się przekazując poparcie w zamian za stanowisko hmmm SEKRETARZA GENERALNEGO:lol:
|
Cytat:
Zibi wtedy przegrał, bo jakiś Ukraiński członek ichniejszego Związku Piłki Nożnej, podczas głosowania w kongresowej, coś plumkał się o korupcję w Polskiej piłce, czy coś takiego. I wszyscy się oburzyli, że ten ukrainiec śmiał coś takiego powiedzieć. Wtedy się odwrócili wszyscy od Zibiego. Ale nie pamiętam jak to dokładnie było. Ciekawa stronka - oficjalne i prawdopodobne głosy na poszczególnych kandydatów od klubów, związków i baranów: http://wyborypzpn.pl/#sondaz |
Ciekawe kogo poparła Wisła. Mam nadzieję tylko że nie Kręcine bo mi kopara opadnie.
|
Cytat:
Cytat:
Tylko Zdzich! |
Może i to jest myśl. Podczas Euro twierdziłem że jak mamy nie wyjść z grupy to powinniśmy dostać po 5-0 od każdego. Trzeba dotknąć dna aby się odbić. Podobnie jest i tu, musi być naprawdę źle aby ktoś nie wytrzymał i rozwalił ten Beton. Kręcina byłby dobry do rozpierduchy
|
Towarzyszu Lato! czas powiedzieć Time say to goodbye!
|
Kibice Lechii już sie zbuntowali przeciw poparciu ich klubu dla Kręciny każdy kto uważa że kręcina powinien wygrać jest dal mnie Debilem to jest lewacka świnia i pupil wszystkich prezesów na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat
|
Zdzichu wygra
na kolejnym zjedziedzie PZPN(czy popijawie) ta spaśniona świnia tyle zeżre ze mu ten czerwony zapity ryj peknie. i bedziemy startowac od zera. |
Kręcina - spasiona komunistyczna świnia - popieranie go jest podobne do głosowania na Kalisza np.
Boniek - siedział w zarządzie i gówno zrobił - nie wierzę że nie mógł nic - siedział cicho i brał co miesiąc pensyjkę Kosecki - partyjne plecy mogą czasami dać popalić - jak dostanie dyrektywy od Rudego to PZPN na pewno nie stanie po stronie kibiców w żadnej sprawie Tak więc ogólnie wybór typu "c..j w dupę albo kotwica w plecy" - masakra :/ |
Ale najlepszy moze okazac sie Boniek. Taki a'la Listkiewicz, czyli chuja zrobi ale ladnie bedzie wygladal i ma znajomosci za granica. No i mysle, ze by jakos szczegolnie po kibicach nie jechal. Jesli chodzi o sprawy zwiazane z kibicami to najbardziej obawiam sie Koseckiego, to jest polityczna menda i pionek Tuska
Ale co by nie mowic to wiadomo, wybor miedzy dzuma a cholera. na pewno zaden z nich rewolucji w polskiej piłce nie zrobi ;/ |
Boniek nie wygra, bardziej bym stawiał na grubasa - Koseckiego seniora i w teorii może to być jakiś pozytyw. Wiadomo że dla kiboli to zło, bo człowiek 'po' a że ja gdzie indziej widzę realne zło, to takie wirtualne poparcie dałbym mu, gdzie wolał bym Bońka
Na dziś Kosecki nie wydaje mi się taką kanalią jak inny poseł po - Kucharski, ale całkiem możliwe że Kosecki dogada się z baronami a różnica będzie tylko taka że Lato był idiotą a Kosecki nim nie jest. Oczywiście nie można zmarginalizować tych 2 nołnejów.Całkiem możliwe że 'teren' postawi na nich |
http://www.weszlo.com/news/12040-Zdz...nie_dla_Weszlo
Stanowski niech sie lepiej zajmie tym co potrafi najlepiej, bo takim wywiadem to Krecina zyskał więcej niz mu sie może wydawać. Zdzisław to niestety nie jego liga i porwał sie z motyka na słonce. Zdzislaw wszedł do jaskini lwa i...wygral, jeśli powtórzy to w wyborach PZPN to podziekujmy Weszlo. Debile! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Po tym wywiadzie wzbudził we mnie wieksza sympatie do swojej osoby - a to juz zle.
A nie wydaje ci sie ze wlasnie polemika o siedzibie pzpz i finansowaniu trenerow na orlikach, obiła mordke Stanowskiego? Jak mozna wyjezdzac z tekstem ze siedziba powinna byc na Narodowym i do tego podając przykład FA nie majac pojecia ze FA jest wlascicielem obiektu? i ze mininstertwo zazadalo astronomicznych cen wynajmu ? A juz dyskusja ile to metrow2 powinno przypadać na głowę byla amatorska bo srac tez gdzies trzeba. Wszystko mozna uznac za wyborczy belkot ale mniejsze kluby mu ufaja gdyz ma jakas tam dla nich wizje i sie nie dziwie ze go popieraja. Boniek z Koseckim moga sie wykrwawiac a wygra ktos z boku, tym bardziej ze tym wywiadem pokazal innym(na pewno taki mal cel) ze nie ma nic do ukrycia,ze sie nie boi wejsc w paszcze lwa. Ale to tylko moje odczucia . Jednego jestem pewien, koles jest dobrym cwaniaczkiem. Ma glowe na karku i wydaje sie byc wytrawnym graczem. |
Cytat:
sponsorzy dla reprezentacji, kontrakt z firma dostarczajaca sprzet dla kadry). Ktos pytal o kwestie jego pogladow na sprawy kibicowskie to jakis czas temu pytal na swoim blogu dlaczego ludzie na stadion nie moga przychodzic jak do teatru czy kina (wiec jest przeciwny nawet KK). Ja trzymam za niego kciuki szczegolnie, ze jako jedyny z calego grona kandydatow nie potrzebuje wcale tego prezesowania do szczescia wiec wierze, ze jesli sie zdecydowal to dlatego, ze wlasnie chce cos zrobic, chce duzo zmienic. |
A przy pierwszej aferze s.......i jak za selekcjonera?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl